Zomeravond met Theo Loevendie Banjaertkleuterschool gaat sluiten en wordt verkocht Da Costaschool krijgt andere bestemming Vuurbestrijders met diploma bij V.G.P. Boogschieten en volksdansen op extra koopavond Detect frankestraat 17-19 haarlem (023) 32 09 21. nutxrpQQfbank I I o Pt JW1 I I 6*1 11 GEVOLGEN VAN SCHOOL-INTEGRATIE IN VELSEN-NOORD ZOMERSE GEZELLIGHEID IN BREESTRAAT AM f. IJMOND 2 6 19 7 6 ZATERDAG JUNI 1 té Wat dacht u van Spaarbiljetten aan toonder? Ze zijn niet op naam, dus makkelijk overdraagbaar. Keuze uit 2 of 5 jaar vast. zélfs de prijzen van onze unieke, eksklusieve kollektie ambachtelijke, rustieke, massief eiken meubelen mogen gezien worden... l I -tuurt nadttrtond - a i: r j c j r 1 ik J S f O (Van een onzer verslaggeefsters) de was (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) gaard, V. co Specialisten sinds 1817. Volksdansen in de Breestraat. Toch een stukje sfeer van weleer. •A Cw" i Bij de Schager dansers in de Bree straat werd het op deze uitzonderlijke ge- IJ- en- avond het decor voor de muziek van der tien jazzmusici. Het voltallige Theo Loe vendie Consort was naar Santpoort ge komen en het mocht zich verheugen in een ruime belangstelling. Het aangena me zomerweer had ruim tweehonderd jazzliefhebbers naar de Ruïne getrokken en de indringende klanken van de mu ziek van Loevendie en de zijnen schonk de zomeravond een prachtige sfeer, zeker voor jazz-aanhangers, die veelvuldig door gul applaus van hun bewondering lieten blijken. Dit alles vormde de eerste manifestatie van Ekstavo 1976. Met deze improvisatie- muziek is het zomerseizoen op een heer lijke manier geopend. Er volgen nog drie andere Ekstavo-evenementen, waarvan wij u tijdig op de hoogte zullen stellen. Dan volgt woensdagmorgen voor de nog overgebleven leerlingen en zesde klassers een spelochtend waarbij als attractie leuke prijzen liggen te wachten. Wanneer dit achter de rug is zal de Da Costasehool inderdaad tot de herinneringen gaan behoren omdat de Kennemer Streekschool met ingang van het nieuwe school jaar het gehele complex gaat gebrui ken. Velen kwamen een kijkje nemen bij het boogschieten als nog vrij onbekende sport BEVERWIJK. De extra koopavond ter gelegenheid van 700 jaar marktrech- ten in Beverwijk werd vrijdag opgeluis- den terd door onder meer een boogschieten door de Kennemer VELSEN-NOORD De Da Costa- school in Velsen-Noord, die op 1 augustus officieel als basisschool zal ophouden te bestaan, zal volgende week woensdag morgen 30 juni ook voor de nog resterende ruim veertig leerlingen voorgoed haar deuren slui ten. De integratie van de Del Court van Krimpenschool en de Da Costa- school, belde ingébracht in de vorig jaar april tot stand gekomen vereni ging voor protestants-christelijk on derwijs in Velsen-Noord, zal dan haar voltooiing hebben bereikt, aan gezien de resterende leerlingen van de Da Costasehool, die nu zijn over gegaan naar de zesde klasse, in de Del Court van Krimpenschool hun laatste basisonderxtrijsjaar zullen vol brengen. Het huidige hoofd van de Da Costasdhool, de neer P. G. Brou wer, die aanvankelijk vrijdag 25 juni als laatste schooldag voor zijn leer lingen had willen houden moet we gens verschillende omstandigheden het afscheid naar 30 juni verplaatsen. Inmiddels heeft de zesde klas met een driedaags kampement in Wou denberg in feite haar afscheidsfeest gehad. Maandagavond 28 juni echter zal het afscheid officieel zijn met een ontvangst om acht uur in de school. In beide kleuterscholen zijn nu twee klassen van leerlingen ondergebracht, waarvan de oudsten straks naar de ba sisschool zullen gaan. Vergrijzing en het vrij lage geboorte cijfer hebben in hoofdzaak geleid tot de integratie. Het hervormd kleuteronder wijs dateert al van heel vroege datum. Ongeveer zestig jaar geleden begon men in de toenmalige school van de christe lijke schoolvereniging „Uw Koninkrijk Kome” aan de Van Langeveldstraat 9 (inmiddels ook niet meer bestaand). Met de overgang van deze kleuterschool werd het nieuwe gebouw aan de Ban- jaertstraat -in 1932 gereedgekomen- de naam Banjaertkleuterschool toebedeeld. In 1960 telde deze school nog drie goed gevulde klassen met kleuters, wat nu is gereduceerd tot twee klassen. Hierdoor kon een technisch bureau al geruime tijd een klaslokaal huren. Behalve de drie leslokalen beschikt de Banjaert- school over een fraai en zeer ruim speellokaal, dat mede ten dienste stond voor vergaderingen van ouders. Bij een bezoek aan het schoolgebouw, viel op de koelte in de lokalen, wat niet gezegd kan worden van het toch nieuwe ge bouw van de Da Costakleuterschool aan de Gildenlaan, dat erg glasrijk is en weing beschutting geeft tegen zonne warmte. Ook in dit gebouw zijn drie leslokalen maar hier wordt gespeeld in een speelhal, afgeschut -zoals de loka len- door verschuifbare wanden. Wat de Banjaertkleuterschool betreft heeft het hoofd der school mevrouw H.M.C. de Jong-Huizinga een ruime er varing gedurende zestien jaar aan deze school opgedaan. Eerst als leidster van 1960 af en nu vijf jaar hoofd. Met mejuffrouw Paula Mörcus, die ook de hoofdacte bezit, runt zij de huidige Breink, Beverwijk; Toon Broekman, Velsen-Z; Gerdie tenBruggencate, IJ muiden; Gijs Ekker, Santpoort-Z; Sia Grijzenhout, Santpoort-Z; Erik Holtz, Santpoort-Z; Paul Keemink, Velsen-N; Els Kluft, Driehuis; Paul Lameyer, Be verwijk; Gerben Meursing, Beverwijk; Peter van Nieuwenhuizen, Driehuis; Sjef Souwer, IJmuiden, Ron Stek,'IJmuiden, Ineke Vondel. IJmuiden, Frank Wee- mink, Velsen-Z; Bart Wolters, Velsen-N en Udo Gruber, Velsen-N. Velsen-Noord. Bij Van Ceider Pa pier zijn voor de vrijwillige bedrijfs brandweer op het terrein van VGP in Wormer de examens afgenomen voor het rijksdiploma brandwacht tweede klasse. VELSEN-NOORD. De integratie van de hervormde Del Court van Krim penschool en de Da Costasehool voor christelijk nationaal onderwijs in Vel sen-Noord, die in april 1975 haar beslag vond tijdens een algemene ledenverga dering van de beide onderwijsinrichtin gen en leidde tot de vereniging voor protestant-christelijk onderwijs in Vel sen-Noord zal ook voor de reeds zeer oude hervormde kleuterschool aan de Banjaertstraat gevolgen hebben, waarin de Da Costakleuterschool aan de Gilden laan deelt. VELSEN. Gymnasium Felisenum, geslaagd voor eindexamen Gymnasium A: Michiel Bastiaenen, Santpoort-Z; An drea Bloen, Haarlem; Liesbeth Bloeme, Santpoort-N; Frank Dexel, IJmuiden; Saskia Nijhoff, Beverwijk; Elly Outmai- jer, IJmuiden; Michelle Overdorp, IJ muiden; Erica Prins, Velsen-Z; Loes Roetjes, Velsen-Z; Eke Spijkerboer, Santpoort-Z; Ineke van der Struys, Driehuis; Michiel Verviet, Sanltpoort-N. Voor Gymnasium B: Hans van den mochten doen. wor- De organisatie van dit alles liep per- wat fect en het publiek liet zich door deze Later, toen het goed donker worden, vertoonde de Smalfilmclub mond Dubbel Acht in de openlucht kele korte films, onder meer over oud- Beverwijk en dat was ook het onder- Sparenen sparen is 2 Van het bedrijf in Velscn a.n h.c - aan tien kandidaten deel die allen met goed gevolg het exam.a ..-.den met een eervolle vermelding wegens het aan tal behaalde hoge pun. zijn de heren D. van den 3 Kaptein, J. Kruiswij.;. Oudshoorn, R. Schiu. J. Dobbe, Voor ,het“ hoold-b in de examens i lj Krommenie werden afg-, de heren A. Castricum cn diploma-ultreiking bij hei drijf zal later plaats vine Voor de VAPRO-exam..'.. soperator in het bedrijf ven papier Vulsen slaagden i Keevel, P. Tuyn, A. Post en C. Bus. werp van de dia-serie van het Prenten kabinet uit Wijk aan Zee. De demonstratie boogschieten kon uit zomeravond groot feest toen alle kinde- veiligheidsoverwegingen niet in de voor ren langs de kant mee het verkeer afgesloten Breestraat —.1 gegeven, maar trok op het demonstratie verder afgelegen pleintje toch nog flink extra evenementen maar al te graag uit Invali- wa*- publiek. de warme huizen lokken. den Sportvereniging op het parkeerter rein achter de Agathakerk en door Schager dansgroep in de Breestraat. school. Mevrouw De Jong gaat bij de officiële sluiting van de school per 1 augustus als hoofd over naar de Da Costakleuterschool waar zij de plaats van het tegenwoordige waarnemend schoolhoofd mejuffrouw G. Kraayeveld gaat innemen. Wegens de huidige personeelsbezetting van de Da Costakleuterschool zal mejuf frouw Morcus op wachtgeld worden ge steld. De „ophaaldienst” voor kleuters, die nu bestaat voor de kleine leerlingen tussen Banjaertschool en de Gildenbuurt wordt straks voor de Da Costasehool voortgezet maar dan in omgekeerde richting van het Stratingplantsoen naar de Gilden. In de oudercommissie hebben van beide richtingen gelijkelijk verdeeld vier leden zitting (zie 3) De Banjaertkleuterschool die tot voor enkele jaren speciaal voor de inwoners van het thans vrijwel verdwenen „rode dorp” een zeer gunstige ligging h ad, overigens ook voor het overige deel van het oude Velsen-Noord heeft aanmerke lijk bijgedragen tot de eerste opvoeding en begeleiding van de kleuters. Het is toch geen wonder dat nu nog vele ouders het geweldig spijt de school te zien sluiten. Toch gaat deze sluiting niet onge merkt voorbij aan het personeel en leer lingen. Woensdagmorgen 30 juni is er voor de jeugdige leerlingen een kinder kennis in de school, waarbij een smake lijk en voor de kinderen graag gewild hapje niet ontbreekt. Wanneer dit feestje omstreeks een uur ’s middags ten einde is en de kinderen voorgoed het schoolgebouw de rug toe keren volgt nog een afscheid waarbij vooral mejuffrouw Morcus in het zon netje wordt gezet. De Banjaertkleuterschool heeft dan volledig afgedaan als onderwijsinrichting in Velsen-Noord. Het bestuur zal er toe overgaan het toch wel mooie gebouw te verkopen. Het huidige bestuur van de protes- tant-christelijke schoolvereniging in Vel sen-Noord bestaat uit de heren M.J.B. Heerma, voorzitter; A. Kok, penning meester; de dames Th.J. van der Horst- Selser, secretaresse; mevrouw A. den Besten, mevrouw R.J. Kruyer, de heren H. van Platerink, S. Kansen, A. Emmer- zael en E.J. van Kan, alle leden en wonend in Velsen-Noord. 8 SS xxx» .-X- •’r’

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 4