ACTIE VOOR 40 MILLE Bezoekers Alleenstaandencentrum komen uit financieel zwakke hoek Jeugdige deputatie uit Wijk Stadskantoor aan Zee op flenji komt! VEILINGEN nub/poofbonk HARDE CIJFERS UIT ENQUETE VAN STICHTINGSBESTUUR Installatie van straat gestolen Winkeldievegge Voorkom dan dat u in het buitenland in financiële moeilijkheden raakt. Sluit tijdi) een goede reisverzekering voor uw gezin, uw auto, uw caravan, nieuwe tent of boot? r OP ging ruilen fis® -wed nederfand- c. airconditioning »^»«BEÏERWIJK ST-'# li f spaarspecialisten sinds 1817 Jiii jjli Illi 7 19 7 6 ZATERDAG 2 6 JUNI BEVERWIJK-HEEMSKERK f 1 Mi ACTIE VOOR MEER BOMEN IN BADPLAATS Bloemen Service-in-reiszaken buitenlands geld, reischeques, euro- cheques, reisverze keringen en voor uw kostbaarheden die u achterlaat een kluisloket. of 1,50 per persoon per dag zit u al hele maal goed. Alles in één hand bij de I 1 1. :t (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK/VELSEN-NOORD. Het bestuur van de Stichting Ont moetingscentrum voor Alleenstaanden „De Schans” is geschrokken van de resultaten van de onlangs gehouden enquête naar de financiële positie van de bezoekers het centrum. Bijna de helft van de mannelijke bezoekers verdient f 1000 of minder per maand. Ongeveer hetzelfde percentage heeft moeite om de bescheiden financiële bijdrage, die het centrum in de vorm van entreegelden vraagt, op te brengen. De cijfers van vrouwelijke be zoekers spreken van een nog schrijnender situatie: maar liefst 82 percent moet rond komen van een inkomen van f 1000 of minder. „Keiharde cij fers”, zegt voorzitter J. Stam van het stichtingsbestuur, „je kunt er niet omheen. Een gevoel van tevredenheid kan ons niet bekruipen. De situatie is nog ernstiger dan wij gedacht hadden”. 9 A Dakwandelaar gepakt Mi U beschermt zich daarmee tegen on- AQjQ voorziene hoge kosten. Voor 1 ■O it (ADVERTENTIE) in In gesprekken met allerlei instanties F (Van een medewerker) I (ADVERTENTIE) A Schoon.e (Santpoort) I (ADVERTENTIE) fejS: ■ïu I ndag iiü 'A 44 orte, ig 8, hooi, 7rij- *ave een- •aat, I en aan, l en tart, ig 9 aal, >are gen tto- ;che le n als herinnering aan hun actie. Op de foto de jongens met de burgemeester onder een van de bomen op het plein van het Stadskantoor zien, dat voornamelijk oudere weduwen de stap naar het Alleenstaandencentrum maken. De grote verrassing was deze week de verschijning van een specifiek winter- produkt, namelijk rode kool die duur werd. Men betaalde er rond een gulden per kilo voor. De prijs van d aardbeien rees de pan uit. Vrijdag kwamen er een goede dui zend bakjes aan de veiling die in prijs opliepen tot veertien gulden per kistje ofwel tot f 6,50 per kilo. Bij de irissen was er nog een goede verscheidenheid in het sortiment. Voor zowel de Hollandse als de Engelse iris sen werd tot twee gulden per bos be taald. Gladiolen van buiten brachten 85 tot 220 cent per bos op. Lelies leverden tot een gulden per tak op. Vrijdag was dat allemaal verleden tijd. -atie, ndag ntje, g 10 19 n n ir r n L Maalderij 19 1 Amstelveen J X (020) 45 16 55 raat, I0 u.; at. of >1- Og fs- et. ;a- za- 2.15 ■aat, en i 4, ten, aan net ds. in ij in W 9 in >P- het ite, dit 1,84 jen het ird. oot erd dit lei- net irla jok m- sec. eu- ite- Z. re an üs il- it ig :n in et ie ■rten .0 u. 10 de ng en ng an og J De spinazie staat al te „koken” in de kisten, zeggen de kopers en en aanbod van ruim tweeduizend kisten bleek met dit warm weer t veel te zijn met als gevolg doordraai. De prijs kwam niet boven 28 cent per kilo te liggen. De andijvie haalde deze prijs niet en strandde bij een aanbod van ruim vier duizend kisten op een kwartje per kilo. BEVERWIJK De extreme warmte heeft natuurlijk z’n invloed gehad op de afzet van de groenten. Verschillende produkten kijkt men nauwelijks aan, zoals spinazie en andijvie. Daarentegen is de vraag groot naar „koele’ ’produkten als sla en aardbeien. Na acht jaar werken, in het gebouw aan de Schans verhuist het Alleen staandencentrum naar een pand op de hoek van de Wijkerstraatweg en het Stratingsplantsoen in Velsen-Noord, dat door de familie Van Amersvoort is gekocht. De Stichting is niet in staat het pand te kopen, want met de eigen bijdragen van de bezoekers van het centrum en de subsidie van de IJ- mond-gemeenten is het maar nauwe lijks mogelijk elk jaar rond te komen. Over 1975 laat de exploitatierekening een tekort zien van f 3800,Geluk kig heeft men dit tekort nog enigszins kunnen drukken door de giften van de Nutsspaarbank en v. d. Meer (sa men f 2500,aan te spreken. BEVERWIJK. Scholengemeenschap „De Brink”. Geslaagd voor T-diploma bouwtechniek: F. N. Berkhout, IJmui- den, T. K. J. Koster, Beverwijk (voor zover verder geen plaatsnaam achter de naam is vermeld komen de geslaagden uit Beverwijk). P. N. Molenaar, Uitgeest, p-diploma bouwtechniek: W. M. v.d. Brom, J. Diemeer, W. Dudink, E. P. J. v.d. Eng, H. M. Ettema, H. M. Kok, F. C. Konijn, T. K. J. Koster, J. S. Kuilman (Velsen-noord), G. N. v.d. Leden, C. J. Olgers (IJmuiden), C. A. G. de Pauw (Um.), J. H. Suijkerbuijk (Santpoort). „De enqu(te heeft ons schrik aange jaagd De financiële nood onder de be zoekers is groter dan we hadden ver wacht,” vertelt de heer Stam. Hij heeft in het rapport ook een noodkreet van een bezoeker opgenomen. „Wij hebben daar niets meer aan toe te voegen. Het woord (en vooral de daad) is nu aan anderen,” zegt hij. De bezoeker schrijft: „Mijns inziens moet het voor ons moge lijk gemaakt worden, dat er in deze welvaartsmaatschappij ook een stukje ontspanning voor ons, alleenstaanden, ingeruimd wordt. Wij vallen overal bui ten en wij horen nergens bij. Luister naar onze noodkreet want dat is het. Op doktersadvies moet ik deze ontspan ningsavonden bezoeken, omdat ik dan weer beter tegen mijn gezinstaak ben opgewassen. Om financiële redenen kan ik er dikwijls niet heen en daarom vraag ik: doe iets voor ons, alleenstaan den,” In het begin van de week leek de warmte nog niet veel invloed te hebben op fe blomenprijzen, maar vrijdag liet de handel het afweten en kelderden de prijzen. Tot dan waren er goede prijzen betaald. De anjers haalden tot goed veertig cent per stuk en voor een takje of vijf trosanjers telde men grif tot 195 cent ner. Rozn waren minder gewaar deerd en kwamen niet hoger dan 30 cent per stuk. De prijs van de freesia varie erde van 85 tot 220 cent per bos en zelfs de chrysanten haalden in het begin van de week nog ruim twee gulden per bos. De topaanvoer van de bospeen was 40.000 bos. Ook van dit produkt kwam de prijs onder druk te staan: niet meer dan 90 cent per bos. Voor de dagaanvoer van 7000 kilo prei bestaat er volop belangstelling. Er werd tot 170 cent per kilo voor betaald. Bloemkool is ruim vertegenwoordigd (80 tot 150 cent per stuk). De eerste tuinbonen haalden tot 85 cent per kilo. Snijbonen vielen wat uit de gratie, maar de sperziebonen gin gen vlot weg. De vraag naar sla neemt bijna per uur toe. Er werden vrijdag achtduizend kisten aangevoerd, waarvoor nog van 30 tot 60 cent per krop werd betaald. Wat doordraaide was in het algemeen van een slechte kwaliteit. ponse was 21 percent, hetgeen een uit stekend resultaat mag worden genoemd. Uit de steekproef kreeg het bestuur ook een duidelijk overzicht van de leef tijdsopbouw van de vaste bezoekers. Meer dan de helft van de vrouwelijke bezoekers behoort tot de leeftijdscatego rie 45-60 jaar. De groep daaronder (tot 45 jaar) is aanmerkelijk slechter verte genwoordigd dan de groep daarboven. Bij de mannelijke bezoekers is er een ander beeld te zien: ze zijn gelijkmatiger over de leeftijdscategorieën verdeeld. Bijna de helft behoort thuis in de leef tijdsgroep 40-55 jaar. De vrouwelijke bezoekers hebben in groteren getale op de enquête gereageerd dan de mannen. Dit zou kunnen duiden op eens terkere betrokkenheid bij het centrum, zo meent het Stichtingsbestuur. De opbouw van het bezoekersbesrtand is gelijkmatiger verdeeld over de catego rieën vrijgezel, gescheiden, weduwe of weduwnaar. Bij de vrouwelijke bezoe kers is er sprake van een sterk afwij kend beeld, want de nadruk ligt hier op het weduwe zijn. De uitslagen laten Mg Gaatu met vakantie? HAARLEM. Een door buurtbewo ners gesignaleerde dakwandelaar bleek toen de politie polshoogte ging nemen een 19-jarige Amsterdammer te zijn, die kennelijk op inbrekerspad was. Hij had een tasje met gereedschap bij zich en kon geen goede reden voor zijn dakwandeling opgeven. De man werd zo bleek later nog gezocht voor het uitzitten van een gevangenisstraf. Het rapport over de financiële toe stand van de bezoekers van het centrum is opgesteld, na opmerkingen van men sen en groepen, dat er momenteel in de maatschappij geen mensen zijn, die gro te moeite hebben om financieel overeind te blijven. „Vooral bij de lagere over heid, de gemeente dus, kwamen wij gedachten tegen van: mensen die van een sociale uitkering leven kunnen daar ruim van rondkomen,” vertelt de heer Stam, aalmoezenier bij het Bedrijfsapos- tolaat. De bestuursleden van de Stich ting voelden die opmerkingen als hin derlijk om het werk met het Alleen staandencentrum. dat nu acht jaar ach tereen op voile toeren draait, met en thousiasme voort te zetten. HAARLEM. Een vrijdag betrapte winkeldievegge van 24 jaar uit Haarlem heeft, zo bleek bij huiszoeking, de laat ste maanden voor zeker duizend gulden kleding uit warenhuizen gestolen. De vrouw droeg de kleding zelf of verkocht die door. Ze was zelfs zo brutaal om een paar keer naar de winkel terug te gaan, het kledingstuk te ruilen of zelfs geld terug te vragen. Afd. LHNO: T. Appel, H. Benning, A. Blaauwbroek (K.kerk), Y. Brekhof (H.kerk), P. Bijnen, A. Dekker, B. Elzin- ga (Velsen-N.), C. Heus (H.kerk), A. Heijink (Velsen-N.), M. Kloosterhuis, E. Kooij, R. Luijckx, A. Munneke, D. Val kenburg (H.kerk), J. v. Veen, A. Vendel, G. d.Wiïdt (Assendelft), H. v.d. Winden, J. Winder, M. Wijker, R. v.d. Zon, C. Zonneveld, P. Asselman, M. Bron, D. v.d. Bunt (H.kerk), L. Garcia, M. Geurts, N. Gorter, T. V.D. Heuvel, J. Hoogewerf, E. Kortbeek (H.kerk), C. Molenaars (Assen delft), T. Mooibroek (H.kerk), J. Peper kamp, A. Postma (W.aan Zee), G. d. Regt, L. de Ridder, T. Soholten (W.aan Met het bezit van het pand is het Alleenstaandencentrum er nog niet. Er moet ook het nodige geld beschik baar komen voor de inventaris, maar hiervoor ontbreekt nog iedere cent. De bezoekers van het centrum (vorig jaar kwamen er 6169 alleenstaanden uit alle delen van de provincie) heb ben spontaan een eerste aanzet voor de aanschaf van die inventaris gege ven door f 1500,in te zamelen. De totale inrichtingskosten wordt geschat op f 35 a 40.000. Wie het centrum wil steunen kan een bijdrage overmaken op rekening van het centrum bij de Algemene Bank Nederland, Beverwijk, op rekening nr. 56.40.50.466 t.n.v. Ont moetingscentrum voor Alleenstaan den. Mechanisatietechniek: T-diploma: J. C. de Boer T. G .M. de Boer (W.a. Zee), F. Kuilman (H.kerk), G. C. F. Schellevis (W.aan Zee), L. H. M. Witteman (vel- sen)N.). P-diploma: J. C. de Boer, L. M. Buijsman, B. P. Castricum, W. J. Duine- veld, P. M. Ettema, A. M. Geijs, R. M. Hoogland, R. J. M. Jongbloed (H.kerk), J. M. Kloes, F. N. M. Kuijpers (Velsen-N.), C. P. F. M. Kuijs, F. v.d. Meij (W.aan Zee), G. L. Moreels, A. E. Mouthaan, M R ,M .Niesten P T. Ro.od H D .Schille- mans F A Schoon.e (Santpoort) J J Sdh„oorl.. (Velsen)n) J P T Schuijt E T F Tromp I H Vosse L H de Vries R Wolterman HAARLEM. Een winkelier uit de Gierstraat heeft vrijdag bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een geluidsinstallatie ter waarde van duizend gulden, die hij voor zijn winkel had uitgestald. De apparatuur moet daar tij dens het middaguur zijn weggehaald. Vrijdagmiddag om drie uur ontving burgemeester A. Hubers in het Stads kantoor een zeer jeugdige deputatie uit Wijk aan Zee. Vijf ondernemende leer lingen van de Heilig Hartschool hebben namelijk een actie ontketend voor meer bomen in Wijk aan Zee. Zij maakten een affiche en gingen alle huizen in de badplaats af om handtekeningen. Zij ver zamelden er niet minder dan ruim vijf honderd en dat betekent dat er bijna per gezin in Wijk aan Zee iemand heeft ge tekend voor meer bomen. De actieve jongens zijn Richard Kleine, Robert de Boer, John Mijnen en Peter Burger, die na hun initiatief enige hulp kregen van hun onderwijzer L. van der Kolk, die de jongens vrijdagmiddag ook naar het Stadskantoor bracht. Burgemeester Hubers had grote waar dering voor deze positieve actie. Hij legde de jongens uit waarom er zo weinig bo men groeien in de badplaats. De zeewind, de lage waterstand, enzovoort, maar hij deed de toezegging, dat hij er in het col lege van b. en w. bij de plantsoenendienst op aan zal dringen Wijk aan Zee toch wat groener te maken met struiken zo als meidoorns, die beter tegen de zee wind kunnen. Blijkbaar had de burge meester al een gesprek gehad met de plantsoenendienst, want hij kondigde aan, dat men in de herfst dergelijke struiken gaat planten. De actie van de jongens krijgt dus resultaat. Van de bur gemeester kregen zij kleine geschenkjes Vrijdag waren de prijzen: aardbeien 850-1300 (2 kilo), andijvie 15-25, bloem kool 80-150, bospeen 50-90, komkommer 30-60, kroten 90-95, peulen 550-750, pos telein 29-40, prei 100-140, rabarber 50-78, radijs 25-55, rode kool 60-100, snijbonen 175-225, sperziebonen 350-48Ó, spinazie 15-28, sla 35-60, tomaten 950-1100, tuin bonen 65-85, waspeen 30-85. Zee), V. Six, Y. Stet, N. Veerbeek, R. Verwaal (Assendelft), M. v.^ Son, S. Blokker, L. Brouwer, A. de Bruijne, B. van Burgnum, E. Burger (H.kerk), J. Gerrits, M. de Goede (H.kerk), M. Hooi- jsohuur (H.kerk), K. Hijnen (Velsen-n.), J. Koopmans, M. Schoorl (H.kerk), M. Widurska, R. de Wildt, G. de Winter (W.aan Zee), C. Bol (W.aan Zee), C. Fatels en T. Fatels (H.kerk), W. de Jong (W.aan Zee), C. Fatels en T. Fatels (H.kerk), W. de Jong (W.aan Zee), A. Martin, H. de Roos, E. v. Son, M. Zietse (Velsen-N.), J. v. Baar (H.kerk), K. Duin, J. Geldermans, J. Koning, J. v.d. Meij, J. Scheerman (Bakkum). Afgewezen: 1. kreeg men te horen, dat het centrum zich wat commerciëler moest opstellen: de prijzen van dranken en de entreegel den zouden hoger moeten zijn. Het stichtingsbestuur weigerde dat, omdat men er vanuit ging, dat veel bezoekers tot de financieel zwakkeren in onze samenleving behoorden. Na lange interne gesprekken is men een enquete te gaan voorbereiden. Aarzeling was er wel, want de Stichting vond het een delicate zaak om in de portemonnee van de bezoekers te kijken, maar het idee om met keihard cijfermateriaal de stel- lingnafne van de lagere overheid te be strijden, won het tenslotte. Men heeft schriftelijk geënqueteerd. In februari werden 391 vaste bezoekers van het centrum aangeschreven. De res- Elektrotechniek. T-diploma: A. J. Hey, I. k. m. de Pauw (IJm.), J. G. Rosier, H. P. M. de Ruyter, R. G. Schoorl (IJm), R S A Schram (Castricum), A L. J. Schuyt (H.kerk), J. C. M. Stam, T. G. C. Warmenhoven (W.a.Zee)). P-diploma: B. H. M. Castricum, P. J. C. Dudink, T. A. Harrison, A. J. Hey, R. H. J. Imanse, H. C. de Ruijter, M. B. M Schelvis, R. G. Schoorl (IJm.), R. S. A. Schram (Castr.), J. C. M. Stam, P. A. M. v Tunen (Velsen-N.), J. H. C. v.d. Velden, R P. Vijn (Uitgeest), T. J. H. Wester (Hkerk), R. Willems, P. H. A. M. Zandvliet, F. van Zijtvedd.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7