Nederland decimeter van sensationele triomf HONKBAL- CIJFERS 1 I Duel tegen Korea hoogtepunt OVATIES VOOR DE SULLIVANS Kunstzwem-zege inmim installatiebouw zó voelt uzkh met LIB RO 1 SPORTIEF w jl i E f f^T Mil ÉÜI 28 19 7 6 JUNI MAANDAG SPORT 16 r 25 juni 4 juli 1976. Een uit de lucht gegrepen verhaal? Beslist niet. Lubro airconditioning levert een klimaat waardoor u zich in de wolken waant. Heerlijk fris, nooit te warm of te koud, nooit dat lucht zieke gevoel. Doe niet luchthartig over een bedompte ruimte. Het is een ’luchtaanval’ op de werkprestatie. Gun allen het gevoel van ’lucht bescherming’ Vraagt u over deze betaalbare Lubro airconditioning nadere dokumentatie. beverwijk industrieweg 21 tel.(02510)29120 b: r J- 9 Grote klasse Vrouwe Fortuna ill MISSTAP JACOBS REDDE WILDCATS (Van onze honkbalmedewerker) PETER VAN DEN BOOM (Van onze honkbalmedewerker) (ADVERTENTIE) Jacobs en Pearsy aan de kop Tegen de Sullivans lieten de Koreanen opnieuw prachtig honkbal zien. Het duel konden zij met 1-0 winnend afsluiten nadat in de zesde inning Il-Kyen Kim, door een tweehonkslag op de honken gekomen, kon scoren. Ook de ploeg van de grote meubelfa brikant uit Grand Rapids gaf de toe schouwers waar voor hun geld. SuUivan is volgens zijn zeggen ditmaal met een sterkere ploeg naar Haarlem gekomen dan twee jaar geleden. Wanneer de or ganisatoren hem eerder hadden uitgeno digd zou hij een nog beter team op de been hebben kunnen brengen. Hij wilde deze pitcher „vers” houden voor de zwaardere duels die hem nog te wachten staan. Toen het in de zesde inning al 11-0 werd mocht de van vele Haarlemse Honkbalweken bekende Carl Angelo ook nog een inning gooien. Hoe wel Angelo al een jaar lang niet meer geworpen had, konden de USAFE-spe- lers ook op hem niet scoren. Zaterdag deklasseerde Arizona de mili tairen ook al in zeven innings met 10-0. Een ieder die nu verwachtte, dat de bal direkt zou worden geretourneerd, kwam bedrogen uit. De speaker wilde de bal echter wel terug geven, marar hij werd ondanks verwoed zoeken niet terugge vonden. Een mysterieuze zaak. De stand: Arizona W.C. 2-4, Sulli vans 2-2, Zuid-Korea 2-2, USAFE 3- 2, Nederland 2-0. hi ai g< rt g< USAFE: 0000000 0 Sullivans: 10 1 054X 11 Werpers: Steve v.d. Laan (5 inn) 5- 1-1-1, Scot van Dyke (1 inn) 1-0-2-0, Carl Angelo (1 inn) 1-0-1-0, George Nord (4 2/3 inn) 2-6-6-4, Jack Steel (2/3 inn) 0-0-5-0, Bob Linemann (2/3 inn) 1—1—1-0. I Nei val hel log hit tot op mo op wa kai VO( ton we I fin rjj< teli vai 81- De set (ge Po: (W c zer St« 5 lan zo me Er ges La uri tel scl na eei 1 me las Ca de Se h< n< D gi te de A et or g< b: de sp dr sn Si R< dr de ve en ee It; ma cir< rac kai nei (66 uui rac Tui ten hai zevi die dei me 60 op HEIDELBERG (DPA) De 15-jarige Marijke Engelen heeft gisteren te Lei- men bij Heidelberg (W-Dld tijdens een vijflandenwedstrijd kunstzwemmen voor de jeugd synchroonzwemmen) het on derdeel solo gewonnen. In de duetten zegevierde het Nederlandse duo Enge- len-van der Berg. De Nederlandse ploeg eindigde in het landenklassement op de tweede plaats achter Zwitserland. Naast het duel tegen Korea trad Sulli van dit weekeinde nog in het krijt tegen USAFE. De Amerikaanse militairen uit Duitsland kregen in zeven innings met 11-0 slag. Manager Bob Sullivan haalde zijn startende werper Steve van der Laan al na vijf innings van de heuvel, toen bleek dat zijn ploeg geen tegen stand van betekenis kreeg. I Het is een goede gewoonte, dat de ballen die in de tribune worden geslagen direkt worden teruggeworpen naar spe ciale batboys. Zondagmiddag weigerde een bezoeker de bal terug te geven en hield hem als souvenier. De speaker maakte zich hierover nog al kwaad. In de avondwedstrijd kwam er een bal terecht achter de tafel van de speaker. De nederlaag tegen Sullivan was de tweede die USAFE dit weekeinde leed. Arizona sloeg toe in de derde inning toen liefst zeven runs aan het totaal van drie konden worden toegevoegd. Daarna konden de studenten niet meer over de thuisplaat komen. „Om een opzettelijke foutieve beslis sing te nemen, om wat voor reden dan ook, stuit mij zo geweldig tegen de borst, dat ik, wanneer ik dat zou moeten doen, onmiddellijk met scheidsrechteren zou stoppen. Jacobs stapte mis. Hij raak te het honk niet aan. Dat was het feit, dat voor mij belangrijk was. Als Neder lander betreur ik achteraf, dat ik die beslissing als scheidsrechter heb moeten nemen. Maar het was wel de enige goede beslissing die mogelijk was”. Eendrachtige samenwerking tussen derde honkman Harm Horeman en catcher Alvio Troeman verhindert de Amerikaan Bill Simpson de thuisplaat te bereiken. Het was één van de vele prachtige staaltjes honkbal die Nederland tegen Arizona liet zien. Viel Nederland in de eerste wedstrijd van het toernooi tegen het USAFE le- gerteam bepaald tegen, het spel dal onze landgenoten lieten zien tegen Arizona was van grote klasse. Nederland kwam in de derde inning met 2-0 achter, toen Les Pearsy een homerun sloeg met Ray Murillo op de honken. In de zesde slagbeurt kwamen Ernie Myers c.s. na imponerend slaggeweld met 3-2 voor. Nol Beenders realiseerde, na een nul van Barry Eygendaal, een honkslag ge volgd door een tweehonkslag van de Spartaan Harry v.d. Berg. Daarna kwam er een fout van korte stop Bill Simpson en een honkslag van Alfio Troeman. Twee punten waren er toen voor Neder land al binnen. De derde kwam direkt na een pitcherswisseling op een klap van Ben Richardson waarop hij zelf uitging. Louis Jacobs beleefde hierop een kort moment van triomf toen hij opzettelijk vier wijd kreeg. Zijn faam als hitter was ook tot het kamp der Amerikanen doorgedrongen. Het geluid van het uit fluiten van de Amerikaanse pitcher Charles Zopfi klonk hem waarschijnlijk nog in de oren toen hij zelf later die zelfde ervaring moest meemaken, toen hij faalde om in de zevende inning de De wedstrijden in de Haarlemse honkbalweek krijgen, de traditiegetrouw weer bijzonder veel belangstelling. Het gemiddelde bezoek ligt ver boven de 3000 toeschouwers per keer. De wed strijd Korea tegen de Sullivans, trok met 6200 toeschouwers tot nu toe het meeste publiek. De „glippers” zijn hier niet bij gerekend. HAARLEM. Het lag natuurlijk voor de hand, dat het eerste optreden in de negende Haarlemse Honkbalweek van het team van Bob Sullivan, dat op het laatst moment het zonder meer wegge bleven Cuba verving, extra aandacht zou krijgen. Speaker Henk Knol, door wiens tussenkomst, de eerder door de organisa toren versmade Bob Sullivan alsnog be reid was, om binnen een tijdsbestek van twee dagen te komen, kondigde persoon lijk het team van de Sullivans aan en vroeg een staand ovatie van het pu bliek. De uitslagen zijn: Solo: 1 Marijke Engelen (Ned) 99,79 punten. Duetten: 1 Engelen-Van der Berg (Ned) 91,54 pun ten. Groepen: 1 West-Duitsland 89,32 punten, 2 Zwitserland 88,92 pnt., 3 Ne derland 87,15 pnt. Landenklassement: 1 Zwitserland 532,70 punten, 2 Nederland 522,29 pnt., 3West-Duitsland 504,00 pnt. Dit had Knol eigenlijk niet hoeven te vragen, want het publiek was hiertoe uit zichzelf al bereid. Iedereen realiseert zich, dat wanneer „mannetjesputter” Bob Sullivan niet was gekomen de gehe le honkbalweek voor een goed deel in hét water zou zijn gevalen. Naast het enthousiasme wat het Haar lemse publiek voor de Sullivans op- bfacht kon er ook voor de tegenstander Zuid-Korea een ovationeel applaus af. De kleine rappe Aziaten hadden zich duidelijk al in de eerste wedstrijd tegen Arizona, die zij met 3-2 verloren, popu lair weten te maken. Swanson (Sullivans) gaat uit op het tweede honk in de wedstrijd tegen Zuid-Korea, die door de Aziaten met 1-0 werd gewonnen. Was de stemming in het Nederlandse kamp na de 4-3 nederlaag bedrukt, in de Arizonagelederen was men buitenge woon gelukkig met de fortuinlijke over winning. Coach Jerry Kindall gaf het glimlachend ruiterlijk toe. Kindall: „Ik kan niet anders zeggen dan dat Vrouwe Fortuna ons tegen Nederland behoorlijk heeft geholpen. Als Jacobs die nul had gemaakt en ik kan het nu nog bijna niet geloven, dat hij dat niet deed, dan was ik de verliezende coach geworden. Die overwinning zou niet eens onderverdiend zijn geweest, want pitcher Nol Beenders wierp werkelijk uitstekend. Wij zijn heel wat gewend, maar met Beenders hadden wij vandaag veel moeite”. Inderdaad, Nol Beenders, de eerste werper van Aktie ’68 Kinheim gooide een „berepartij”. Zijn geweldige variatie stelde de Arizona-spelers voor grote pro blemen. Als er een de overwinning ver diend had dan was hij het wel. Been ders: „Het is verschrikkelijk om op die manier te verliezen, als je zo dicht bij de zege bent”. Natuurlijk liet het missen van het honk door Jacobs bij het trach ten uit te maken van Les Pearsy bij het publiek een niet uit te wissen indruk achter, maar toch niet zo overtuigend, dat men zou vergeten, dat men getuige was geweest van een geweldige partij honkbal. MZ.... inTERNATIONAL^Ë yïjjjj kASEBALL -WEEK derde nul voor Arizona te maken. En dan komt weer die ene fatale fout van Jacobs op de proppen na een wedstrijd waarin zoveel prachtige staaltjes honk bal van zowel Arizona als Nederland te zien waren. Dit kan ook niet anders, want het duel Arizona-Nederland zal de honkbalgeschiedenis ingaan als de wed strijd, die de 28-jarige Antilliaanse auto monteur Louis Jacobs voor Nederland in negatieve zin besliste. De eerste Sullivan speler die in het stadion zich officieel aan het publiek presenteerde was Carl Angelo. Hij trok op het derde honkstaande zijn broek uit en toonde de mensen zijn onderbroek, waarop een reclame tekst stond geschre ven. kYnl Harm Schiltmeyer, het’ jeugdige honkbaltalent van Tetramin Nicols, jeugd-internationaal en speler van het nationale B-team, maakt zich bij de organisatie van de honkbalweek bijzon der verdienstelijk. Harm is belast met het voorkomen van „glippen”. Dit is het verschijnsel, dat ondernemende Haar lemse jongelui proberen zonder te beta len binnen de hekken van het Pim Mulierstadion te komen. Harm ,zit hier toe regelmatig op een stoel bij een van de meest kwetsbare plekken van de omheining. Aangezien Harm Schiltmeyer in zijn jonge jeugd zelf een ervaren „glipper” was, hebben de organisatoren onder het motto „met dieven vangt men dieven” hem voor deze belangrijke func tie uitgekozen. Echter het spreekwoord „eens een dief, altijd een dief” gaat voor hem op in die zin, dat „eens een glipper altijd een glipper” blijft. Harm weet uit eigen ervaring wat jongetjes er toe be weegt om binnen te willen glippen. Hij heeft er nog zoveel begrip voor, dat hij De misstap van Jacobs werd echter voor Nederland fataal. Les Pearsy kwam hierdoor op het eerste honk, terwijl Charles Mc Michael en Don Zimmerman al in scoringspositie op de kussens ston den. Bill Simpson sloeg dankbaar een honkslag waarop de mooie 3-2 voor sprong van Nederland werd omgezet in een 4-3 stand voor Arizona. Dit werd de eindstand. De Nederlandse ploeg en haar aanhang was ontgoocheld. „Wat zo mooi had kunnen zijn” eindigde in een grote teleurstelling. Het behoeft natuurlijk USAFE: 0000000 0 Arizona W.C.: 1270000 10 Werpers: Steve Ray (2 2/3 inn) 1-5- 8-1, Jack Lamb (4 1/3 inn) 0-1-0, Robert Chaulk (5 inn) 3-0-0-0, Char les Me Michael (2 inn) 1-1-1-0, Ho- tneru: Les Pearsy met twee man (W.C.). geen zijn weggezakt. De sympathieke Antilli aan, die in de openingswedstrijd tegen USAFE liefst twee homeruns op zijn naam liet schrijven, realiseerde zich, dat zijn fout de overwinning van zijn team in rook had doen opgaan. Louis Jacobs: „Ik heb mij nog nooit zo ellendig ge voeld als nu. Ik kan wel janken. Ik snap niet hoe ik naast het honk kon stappen. Ik was er ruimschoots voor de loper. Misschien was ik wel te zeker van mijzelf. Misschien heb ik mijn oog te vlug van het honk afgewend, waardoor ik de afstand verkeerd beoordeelde. Ik weet het gewoon niet. Ik weet nu alleen dat ik mij rot voel. Ik hoop dat ik mijn fout van nu in een volgende wedstrijd weer kan goed maken”. Scheidsrechter Fred van Groningen Schinkel, die bij het eerste honk stond en die Les Pearsy in gaf inplaats van uit, kreeg na afloop vele verwijten te slikken. Niet alleen enkele spelers voeg den hem woorden toe als „van een Nederlandse scheidsrechter moet je het maar hebben”, maar ook bepaalde offici als vonden, dat Van Groningen Schinkel in de geest van het spel had moeten handelen en Pearsy uit had moeten geven. Het toernooi zou door een over winning van Nederland aan spanning hebben gewonnen. Scheidsrechter Fred van Groningen Schinckel liet de kritiek op zijn beslissende beoordeling volledig koud. HAARLEM. Nederland kwam tegen de Amerikaanse universiteitskampioen Arizona precies één decimeter te kort voor de overwinning. Wanneer eerste honk- man Louis Jacobs in de zevende inning met twee man van Arizona uit Les Pearsy de derde nul had gegeven door eenvoudig weg met zijn voet op het eerste honk te stappen inplaats van tien centimeter ernaast dan had Nederland naar alle waarschijn lijkheid een toch wel sensationele 32 zege op de Wild Cats van coach Jerry Kin dall behaald. Les Pearsy is Barry Eygendaal op zijn weg naar het tweede honk te snel af. Nol Beenders zou een fraktie later op het eerste honk sneuvelen. Het was het tweede dubbelspel dat Arizona wist te realiseren. HAARLEM. Louis Jacobs (Neder land) voert samen met Les Pearsy (Ari zona) de ranglijst aan bij de strijd om de „homerun-king” van de negende Haarlemse honkbalweek. Beiden sloegen tweemaal de bal over het hek. Tot nu toe deden dit eenmaal: Peter van Horne (Arizona), Ben Richardson (Nederland), Roger Bastien (Sullivans), Mel Mungin (USAFE), en Steve Dudek (USAFE). -l verder betoog, dat Louis Jacobs na zijn blunder het liefst in de grond zou Arizona W.C.: 0 0 2 0 0 0 2 OX 4 Nederland: 000003000 3 Werpers: Ray Murillo (5 1/ inn) 4- 1- 6-2, Charles Zophi (1 2/3 inn) 0-1- 2- 0, Craig Gioia (2 inn) 3-1-1-1, Nol Beenders (8 inn) 6-3-8-2. Homerun: Les Pearsy met een man (W.C.). Korea: 0 0 0 0 0 1 0 0 X 1 Sullivans: 000000000 0 Werpers: Young-Chel Kye (6 inn); 2-2-2-0, Sun-Hee Lee (3 inn) 5-1-0-0, Mickey Knight (7 inn) 9-0-7-0, Bob Lozen (1 inn) 2-0-2-0. een zeer moeilijke weg en na een ge vaarlijke klimpartij over het hek te komen, gewoon binnen laat. „Ik ben ook jong geweest”, verklaarde Harm. Bob Sullivan kreeg het voor elkaar om de paspoorten van zijn spelers in twee dagen in orde te krijgen om de trip naar Haarlem te kunnen maken. Normaal staat daar twee weken voor. Bob denkt dat hij dit voor elkaar heeft kunnen krijgen, omdat president Ford in Grand Rapids zijn buurman is ge weest

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 16