Eltjo Schutter aan enkel geblesseerd Richter: 10.8 EVERT HOVING HOOPT op 100 meter NOG OP „MONTREAL Erika Belle toch tweede WEER ZEGE HEZEMANS Boksduel werd een scherts vertoning Van der Sterre won Kersenronde I P ij 99 I WOUDSTRA UITBLINKER IN SLOPEND TREFFEN Mieke Sterk stelde teleur in Winterthur NK dam esschaak: EK Grand Tourisme: Evenaring record HF 28 MAANDAG SPORT JUNI 1976 Erg funest 9 Geen ruimte Sleutelfiguur 1 xW tl Eltjo Schutter: blessure door I Ria Stalman: kans gegrepen Winst op Bulgaren geeft Goede prestaties basketbalteam weer hoop van Ria Stalman ne Jim Woudstra: sleutelfiguur Georghi 25. Zweeds-NederLandse combinatie 1 n Zij verklaarden na afloop van de door hen opgevoerde „pantomime” tevre den te zijn over de uitslag. Het gevecht leverde Ali ruim 17 miljoen gulden op, de Japanner hield er ongeveer 10 miljoen gulden aan over. 12 duidelijk blijken door allerlei attributen in de ring te gooien. TOKIO. De ontmoeting tussen Muhammad AM, wereldkampioen zwaar gewicht boksen, en de Japanse worstel-koning Antonio Inoki, is in Tokio onbe slist geëindigd. Het gevecht, dat door 12.000 ontevreden toeschouwers in de Budokanhal werd bijgewoond, duurde de volle vijftien ronden, zonder dat het werkelijk tot strijd tussen Ali en Inoki kwam. Minder tevreden waren de toeschouwers, die zich 45 minuten lang stierlijk hebben verveeld. Zij lieten hun ongenoegen na afloop van het nep-gevecht pees nen. ARNHEM. De Koninklijke Neder landse Atletiek Unie heeft geen onver deeld gunstig weekeinde achter de rug. Op slechts twee uitzonderingen na de 1.47,2 op de 800 m. van Evert Hoving en de 57.14 m. van discuswerpster Ria Stal man werd de KNAU, die woensdag met het NOC over de Olympische af vaardiging gaat praten weinig of niets wijzer. Op het meerkampfront moest Eltjo Schutter in Kopenhagen gebles seerd uitvaUen, terwijl Mieke Sterk in W’interthur op een weinig imponerend totaal van 4354 punten bleef steken. Schutter en olym- Noordenbos riepen Een aardige impressie van de scherts vertoning die het „gevecht" tussen Ali en Oniki was. 4227, 3. Ana Andrighetta (Ita) 4194, 4. Nannette Furgine (Zwi) 4181, 5. Sylvia Barlag (Ned) 4164 pnt. een totaal van 12.662 punten. Nederland werd tweede 12.022 en Denemarken der de met een totaal van 11.833 punten. Richter deelt het wereldrecord met de Oostduitse Renate Stecher, die in juli 1973 in Dresden al 10.8 seconden liep. Annegret Richter kan zich waar schijnlijk maar zeer korte tijd werel- drecordhoudster op fe 100 meter da mes noemen. Over ruim drie weken komt in Montreal het congres van de internationale Amateur Atletiek Fe deratie bijeen en dan wordt het voor stel om voortaan alleen maar elek tronisch opgenomen tijden als werel drecord te erkennen, waarschijnlijk aangenomen. Een vijfkampwedstrijd in Kopenhagen is gewonnen door de Engelse ploeg met Eist 3. 9 De Klerck 0. te 1 1 id i i 1 ■s Ie re i- •n >r e b e De Engelse Susan Longden werd eer ste in het individuele klassement met 4422 punten voor haar landgenote Oakes (4229). Mirjam van Laar was de beste Nederlandse met een totaal van 4160 punten. De 23-jarig Evert Hoving, lid van de AV Noordoostpolder, zorgde het afgelo pen weekeinde voor een plezierige „stunt”, die de KNAU in deze dagen, waarin men tot een voordracht moet komen voor Montreal, best kan gebrui ken. In Brussel won hij zaterdag op superieure wijze de 800 meter in de voortreffelijke tijd van 1.47,2; een eve naring van zijn persoonlijke recordtijd van vorig jaar en 0,2 seconden onder de internationale limiet voor deelname aan de Olympische Spelen. Internationale limieten worden Belle-De ie Graaf- Voor rust leek het er op dat Neder land die vakantiegedachte helemaal niet zo onplezierig vond. Er werd bij vlagen met onvoorstelbare lauwheid gespeeld. Er werd soms bijzonder onnauwkeurig geschoten en gemakkelijke kansen wer- HAMILTON (ANP). Nederland is weer terug in de race voor een plaats in de finale-groep van het voor-Olympiseh toernooi van Hamilton. Gisteren werd Bulga rije verslagen met 7663 na een ruststand van 3738. Het herstel van een drietal teleurstellende wedstrijden werd overigens pas duidelijk zichtbaar in de tweede helft van de ontmoeting met Bulgarije, dat vjjf weken geleden Nederland in Sofia nog met 8170 versloeg. Het was overigens niet alleen de ver dienste van Jim Woudstra. Kees Aker boom had de indolentie van de eerste helft van zich afgeschud en in de verde diging kregen de Bulgaren geen spat ruimte meer. Meer dan vijf volle minu ten werden zij van scoren afgehouden en dat besliste het duel. den op de 100 meter, 7.15 meter ver, 11.95 meter met de kogel, 1.93 meter hoog en 49,5 seconden op de 400 meter. Hij was toen met 3851 punten derde,” aldus oud-tienkamper Jaap Noordenbos, de olympische bondstrainer. „Het vroegtijdig uitvallen van Eltjo zal wel weer de nodige problemen geven rond zijn voordracht aan het NOC. Ik blijf erbij dat we hem moeten voordra gen. Dat had overigens al veel eerder moeten gebeuren. Ik heb de afgelopen week nog onze bond verzocht Eltjo te rug te trekken, maar daarop hebben we niets gehoord. Voor mij hadden we Eltjo hier niet mogen laten starten en rustig met hem moeten werken richting Mon- kwijt met die kneuzing van de enkel,” tral. Nu zijn we zeker weer een week zegt Jaap Noordenbos, die met zijn pupil de Engelsen Mike Gordon en Nick Phipps met respectievelijk 7750 en 7532 punten een dubbele zege zagen behalen. De Haarlemmer Wlm Roosen werd tien de. Nederland, dat in Sofia op alle moge lijke manieren van winst was afgehou den, wilde vurig een revanche en be hield steunend en stomend in de broei kas, met kleine schommelingen, zijn voorsprong van tien punten. Zelfs het voorgoed verdwijnen van Jim Woudstra, vijf minuten voor het einde, had geen invloed meer op het resultaat. NEURENBERG (SID). Toine Heze mans heeft gisteren op het Morrisring- circuit bij Neurenberg ook de derde race, die meetelt voor het Europees kampioenschap grand tourisme, gewon nen. Hezemans reed de 151,80 kilometer (66 ronden) in zijn Porsche Turbo in een uur drie minuten en 20,5 seconden. De race werd beheerst door de Porsches Turbo, die de eerste vijf plaatsen bezet ten. Tweede werd de Westduitser Rein hard Stenzel met een achterstand van zeventien seconden op Toine Hezemans, die ook de snelste trainingstijd ha gere den. De Nederlander heeft in het klasse ment voor het Europees kampioenschap 60 punten en staat daarmee ruim voor op de Westduitser Kelleners (27). De Fransman Jean-Pierre Nicolas heeft zaterdagavond in Casablanca de autoraliy van Marokko op zijn naam gebracht. Nicolas, die in een Peugeot 504 reed, had de rally in 1968 en 1974 eerder gewonnen. Mieke Sterk is er in de internationale vijfkamp in Wintherthur niet in ge slaagd haar nationale record te verbete ren. De Atmodes-atlete, die een beste totaal van 4440 punten heeft, werd in de Zwitserse plaats weliswaar winnares van de vijfkamp, maar zij bleef met 4354 punten toch ruim op haar nationale record, dat van 8 juli 197 3(BazeI) da teert, achter. Na een openingsronde van 52,5 secon den, hield Evert Hoving stand, om win nend te finishen in 147,2. Voor hem, gezien zijn achillespeesblessures, die hem tal van wintermaanden kostten, een op merkelijke tijd. Het was pas de derde 800 meter van Hoving dit seizoen. Op Papendal maakte hij zijn rentree met 1.50,1; in Wenen scoorde hij het vorig weekeinde 1.48,22 en afgelopen za terdag dus 1.47,2. „Ik heb het gevoel dat het nog harder kan. Komende woensdag stuurt de KNAU me nog naar Oslo en op 5 juli kan ik nog in, Stockholm starten. Het is belangrijk dat de KNAU achter me staat.” In Brussel liep de voor de Nederland se Antillen in Montreal startende Ray mond Heerenveen in 46,9 seconden een knappe 400 meter, die werd beheerst door de Belg Brijdenbach (45,0) en de Brit Jenkins (45,1). Emil Puttemans liep een sterke 3 km in 7.54,0 na voor de eerste kilometer slechts 2,5 minuut nodig gehad te hebben. den gemist. Niettemin bleef het voor Nederland lang een minimale, maar gunstige marge. Tot vijf minuten voor rust. Een paar slechte passes van Woud stra, gevoegd bij een korte periode van apathie bij Akerboom, gaven de Bulga ren de kans terug te komen. Kristov, de zekerste schutter, tilde zijn ploeg vlak voor rust boven Nederland uit: 3837. In de tweede periode hebben de Ne derlanders echter laten zien dat men naar Hamilton was gekomen om te bas ketballen en om, indien mogelijk, dat te doen tot de laatste dag van het toernooi. Tot en met de finalegroep dus. Terwijl de inzet van de Bulgaren verschrompel de tot een te verwaarlozen beetje, groei de de overgave bij Nederland. Deson danks werd het van Nederlandse zijde ook geen flonkerend duel, want zelfs de veel gretiger ploeg voelde de slopende werking van de afschuwelijke hitte in de zaal. Het tempo bleef laag, maar lag een stuk hoger dan dat van de Bulgaren, die bewust of onbewust hun krachten veel slechter hadden verdeeld. MIERLO. Chiel van der Sterre le verde zaterdagmiddag een prestatie van formaat. De 25-jarige renner uit Haar steeg, die pas aan zijn tweede seizoen als amateur bezig is, bracht de klassieke Kersenronde op zijn naam na een indru kwekkende solo over ruim zeventig kilo meter. Nederland heeft zich met overtuiging en Inzicht teruggevochten te midden van de ploegen die nog een kans op een plaats in de finale groep hebben. Dat was na Mexico en Spanje eigenlijk nau welijks nog te verwachten. Winst op Zweden vandaag zal dat doel al een werkelijkheid maken. De Lars Carsson-Bob de Jong is in de „24 uren van leper”, een autoraliy, die mee telde voor het Nederlands kampioen schap, als derde geëindigd. De zegs ging naar het Westduditse duo Rohrl-Pitz met een Opel Kadett GTE. De uitslag ludt: 1. Rohrl-Pitz (Wdld) met Opel Kadett GTE 1.25.48, 2. Canel- lasFerrater (Spa) Seat 1430 S 1.28.37, 3. Carlsson-De Jong (Zwe-Ned) Opel Ka dett GTE 1.29.02, 4. Zanini-Petisco (Spa) Seat 1430 S 1.30.06. Tijdens die eenzame en door de hitte barre tocht bedroeg de maximale winst van Van der Sterre ruim vijf minuten. Aan de finish in het Brabantse kersen dorp Mierlo had hij daarvan nog 5 seconden over. De uitslag was: 1. Chiel van der Sterre (Haarsteeg) de 185 km in .0,0, Henk van Kilsdonk (Mierlo Hout) op seconden, Jan van der Velden (Rijs- bergen) z.t. De uitslagen van fe negende ronde zijn: Van der Mije-Van Paneren rem., Klerck 1-0, Mulder-Van Eist 0-1, Di Bruinenberg 1-0. De eindstand: 1. Van der Mije 614 punt; 2. Belle 5; 3-5. Van Paneren, Van Gent en De Graaf 414; 6-7. Mulder, Bruinenberg 4; 8. Van de KNAU en het NOC echter niet ge hanteerd, zodat de opmerking van Evert Hoving zelf, dat hij zekerheidshalve toch even onder de 1.47,0 zal moeten duiken, getuigt van realiteitszin. Dat geldt trou wens ook zijn zienswijze op de race van zaterdag: „In een temperatuur van 36 graden is het uiteraard heel moeilijk lopen. Ik kon wel op winst gaan lopen, maar ik had gewoon een goede tijd nodig. Na 500 meter ben ik toen weggegaan", klinkt het alsof dit de gewoonste zaak van de wereld is in een race met de sterke Belg Mignon en de Fin Laine. „Juist toen hij echt goed was gaan draaien via 14,9 seconden op de horden en 40,36 meter met de discus ging hij bij het inspringen voor het polshoog dooide enkel. Erg triest, want hij was echt niet ver van de 7700 punten afgebleven na een redelijke eerste dag met 11,1 secon- Het lijkt nauwelijks aannemelijk dat het Nederlandsch Olympisch Comité dit totaal voldoende zal achten voor uitzen ding naar Montreal. Mieke Sterk bleef ook nog acht punten achter op het resultaat van eind mei, toen zij op Papendal in de interlandwedstrijd tegen Oost-Duitsland en Zwitserland 4362 pun ten vergaarde. Naar aanleiding vai. het resultaat van Papendal, dat volgens bondscoach Wil Westphal in Winterthur voor een royale verbetering vatbaar zou zijn, werd Mieke Sterk uitgezonden naar Winterthur en hoefde zij niet uit te komen in de landenwedstrijd, die het afgelopen weekeinde in Kopenhagen werd gehouden. Sylvia Barlag, de nationale kampioene, eindigde in Winterthur ais vijfde met 4164 punten. De uitslag van de internationale vijf kamp in Winterthur is: 1. Mieke Sterk (Ned.) 4354 punten (100 m. horden: 13,53, Kogel 11,59 m, hoog: 1,65 m, ver: 5,96 en 200 m.: 23,85 sec), 2. Regula Frefel (Zwi) Tienkamper Eltjo pisch bondstrainer beiden onlangs uit weinig te voelen voor een derde tienkamp binnen anderhalve maand van de Nijmegenaar. wiens olympische aspiraties het afgelopen wee keinde in Kopenhagen eigenlijk alleen maar negatief konden worden beïnvloed. Beiden kregen gelijk want Schutter, die dit seizoen het nationale record naar 7700 punten tilde en onlangx ook de Oostduitsers Zwitsers en Belgen goed partij gaf, moest gisteren met een enkel blessure na zeven nummers afhaken. De uitslag is: 1. Hezemans (Ned) Por sche Turbo 151,80 kilometer in 1.03.20,5 (gem. 143,78 km. u.), 2. Stenzel (Wdld) Porsche Trubo 1.03.37,4, 3. Kelleners (Wdld) Porsche Turbo 1.04.00,1. Stand Europees kampioenschap: 1. He zemans 60 punten; 2. Kelleners 27; 3. Stenzel Een bijna onoplosbare puzzel heeft de voor laatste dag van de Amerikaanse selectiewed strijden in Eugene beheerst. Bruce Jenner bleef in de tienkamp met 8444 punten tien punten van het wereldrecord van Nlkolaj Avilov (Sov) elektronisch getimed dat hij in München In 1972 vestigde, verwijderd, Maar officieel kreeg de 26-jarlge atleet een puntentotaal van 8507 teegewezen, omdat op de ICO meter de elektronische tijdwaarneming was uitgevallen en op die afstand de met de hand geklokte tijden werden gebruikt. Wanneer de tijden van Jenner geheel op met de hand opgenomen tijden werden omge rekend kwam Jenner zelfs 14 punten boven zijn wereldrecord (handgeklokt) uit, dat op 8524 punten staat. Op erkenning van dat record hoeft Jenner echter niet te rekenen omdat bij gelijktijdige waarneming (elektro nische en handgeklokt) de elektronische de voorkeur verdient. De tienkamp leverde Jenner in ieder geval drie puntentotalen op: 3444 punten (elektro nisch), 85S8 punten (handgeklokt) en 8507 punten (officieel, hand- en elektronische tij den door elkaar). (Van onze sportredactie) OOSTERBEEK. In de slotronde van het Nederlands kampioenschap schaken voor dames in het Oosterbeekse hotel De Bilderberg is ondanks de tropi sche hitte felle strijd geleverd. De inzet was de belangrijke tweede plaats achter kampioene Alexandra van der Mije. Van de vijf speelsters die hiervoor in aan merking kwamen, wist uiteindelijk Eri ka Belle, die titelverdedigster was in dit toernooi, op deze tweede plaats beslag te leggen. Ze zal vrij zeker een match gaan spelen tegen Corry Vreeken met als inzet de nog beschikbare plaats voor het interzonale toernooi van Roosendaal. GELSENKIRCHEN (ANP). De Westduitsc Annegret Richter heeft gisteren tijdens de atletiek-kampioen schappen van Westfalen het wereld record op de 100 meter dames (handwaarneming) geëvenaard met een tijd van 10,8 seconden de vierde wedstrijd, wereldkampioen sportwagens geworden. Evenals in de drie voorgaande races was Porsche het snelst in de 4-uurs race van Pergusa op Sicilië. De Westduitsers Jochen Mass en Rolf Stommelen konden overigens al na drie van de vier uur als winnaars wor den gehuldigd, omdat hevige regenbuien verder rijden onmogelijk maakten. Mass en Stommelen hadden op dat moment een voorsprong van tien ronden op de Italianen Strezel en Gumac. LILLE. (ANP)— Van de Nederlandse olympische kandidaten, die het afgelo pen weekeinde in Lille deelnamen aan de internationale Franse kampioen schappen, heeft discuswerpster Ria Stal man als enige de laatste kans om zich voor Montreal te kwalificeren, gegrepen. De Delftse atlete, die op 3 juni in Bratislava het nationale record op 58,18 meter bracht, wierp in Lille, waar de wind de discuswerpsters danig parten speelde, 57,14 meter. Bij internationale schoonspring- wedstrijden in Bolzano leverde José de Frel uit Den Haag een goede prestatie, door op de drie meter-plank als vierde te eindigen met een totaal van 421,95 punten voor de tien sprongen. In de eerste twintig minuten speelde Nederland zwak. Die aanwijsbare terug val kregen de Bulgaren in de tweede helft. Voor beide partijen was het een logisch uitvloeisel van de afschuwelijke hitte in de hal. De thermometer liep op tot 32 graden en dat heeft een invloed op de sportman die een binnensport moet bedrijven in een duel, waarin veel op het spel staat. Het gegeven immers was simpel: de winnaar behield zijn kansen, de verliezer zou feitelijk de voortzetting van het verblijf in Hamil ton als een vakantie kunnen beschou wen. Ria Stalman, wier coach Peter Tschie- het passeren van de zestig meter- grens voor Montreal heeft „geprogram meerd”, had een uitstekende serie: 55,00, 57,14, 54,50, 56,80, 55,48 en ongeldig. Het belangrijke voor Ria Stalman is dat zij in staat is om in haar eerste drie pogingen tenminste eenmaal de 56 me- ter-grens te passeren. De afstand van 56 meter is de kwalificatie-eis bij het dis cuswerpen in Montreal. Ria Stalman versloeg in Lille o.a. de Canadese Jane Haist, die dit seizoen al tot 60,20 meter kwam. Gerard te Broke, die het na een lang durige periode van blessures in Lille probeerde op de tien kilometer kwam tot 29 minuten en 35 seconden. De Aalte- naar moest enkele honderden meters wandelen, omdat hij last van zijn milt kreeg. Ina Blauw werd op de 800 meter tweede in een tijd van 2.07.06. Behalve Ria Stalman bracht ook Joke van Gerven het tot een overwinning. De Lisser atlete zegevierde op de 1500 me ter in 4 minuten en 17,4 seconden voor de Canadse Thelma Wright (4.17.7). De Oostenrijks-Zweedse combinatie Dieter Quester-Gunnar Nilsson heeft gisteren met een BMW de 1000 kilome ter van Zeltweg gewonnen. Omdat ook de tweede plaaits, de Britten Fitzpatrick- Alkinshaw, voor BMW was, komt de eerste plaaits van Porsche in de strijd om het wereldkampioenschap merken in gevaar. Het verschil tussen Porsche en BMW bedraagt nog slechts vier punten. De Italiaan Maurizio Flammini heeft gisteren in Rouen met een March- BMW de zevende race voor het Euro- kampioenschap formule-2 gewon De Argentijn Carlos Monzon werd in Monte Carlo de „echte” wereldkampi oen boksen in het middengewicht door een puntenoverwinning op de Columbi- aan Rodrigo Valdes. Voor het gevecht werd Monzon erkend als de wereldkam pioen in het middengewicht van de WBA en Valdes van de WBC. In de haven van Newport (Rhode Island) kwamen zaterdag de eerste zeil schepen aan die meedoen aan de Tall Ships-race. Het eerste was de Argentijn Libertad. Tijdens het nationale concours hip- pique in Kerkwijk boekte Gerd Meyer met het paard Casimir twee overwinnin gen. Hij zegevierde zowel in het jacht- springconcours als in het springconcours tabel 1.50. Leo van Vliet, winnaar van Olympi a’s Ronde door Nederland, won in Schepdaal (België) een wedstrijd over 108 kilometer. Hij reed de afstand in 2 uur en 46 min. De sleutelfiguur in de slag tegen de vermoeidheid was Jimmy Woudstra. De hoogblonde Amerikaanse Nederlander van Punch ontworstelde zich aan de greep van Routnen Peitsev, die drom mels wel wist dat Woudstra in Sofia 22 punten had gemaakt tegen zijn team. Woudstra en de anderen hadden bo vendien het voordeel dat de wat traag reagerende Bulgaren een lange reeks van persoonlijke fouten maakten. Het wenden er 29, tegen 18 van Nederland. Bramzov, de productiefste Bulgaar in de eerste drie wedstrijden met vijftig pun ten en een schotpercentage van ruim boven de zestig, Petrov en Arabed Jiski werden halverwege de tweede helft met vijf fouten geëlimineerd. Peitsev en Pet- kov beindigden het duel met vier fou ten. Die bestrafte overtredingen waren een afschuwelijke last voor het Bulgaar se team, dat stuk voor stuk zijn lange mannen zag verdwijnen. Bulgarije miste overigens ook lengte door een ernstige enkelblessure van Golomejev, die net als de minder ernstig aan zijn enkel ver wonde Harrewijn naast de spelersbank zat. Alleen Georghi Kristov kon zich handhaven onder de steeds groeiende Nederlandse druk. Deze vaste keus in Europese teams, van een jaar of vijf geleden, bleef op zijn ervaring overeind. Ook hij slaagde er echter niet in de machine draaiende te houden. Tegenover zijn veertien punten uit de eerste helft stonden er slechts zes na rust. Een verdienste voor de Nederlandse verdedi ging, waarin Ombre en Sikking de zware taak hadden deze scherpschutter, die vrijwel de volledige veertig minuten binnen de lijnen bleef, te beteugelen. De doorbraak van de ploeg van Sheri dan kwam in het begin van de tweede helft. Nadat de minimale achterstand van een punt was weggewerkt stond er in de vierde minuut weer een voordelige score op het bord 4745. Drie minuten later bedroeg het gat en vooral Woudstra was daarvoor verantwoorde lijk tien punten. Voor Alexandra van der Mije stond in deze slotronde alleen op het spel het feit dat zij ongeslagen wilde blijven. Meteen moet worden gezegd dat Hanneke van Parreren goed geprobeerd heeft tegen de nieuwe kampioene vpordeel te krijgen. Toen dit niet lukte en ook Van der Mije er geen brood meer in zag, werd na 26 zetten tot remise besloten. Erika Belle had ondertussen een uitstekende stelling gekregen tegen mevrouw De Klerck. Jeanette Mulder, die het moest opne men tegen Mieke van Eist, en Carla Bruinenberg die Ellis de Graaf als te genstandster had, moesten dan ook win nen om het Erika Belle gelijk te ko men. Zowel Jeanette Mulder als Carla Bruinenberg kwam in tijdnood. Mulder offerde een stuk. Bovendien ging er ook nog een toren de mist in, zodat zij na de tijdscontrole de strijd maar staakte. Carla Bruinenberg stond weliswaar iets beter tegen Ellis de Graaf maar vond een koelbloedig spelende tegenstandster tegenover zich. In die tijdnood taste Carla Bruinenberg volledig mis en gaf op na de veertigste zet. Al deze wat onverwachte ontwikkelin- Belle toch nog op de tweede plaats is gen hebben dus tot gevolg dat Erika beland. Het betekent niet dat zij zonder meer naar het interzonale toernooi in Roosendaal zal gaan. De plaatsingscom missie van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond zal er eerst aan te pas moeten komen. Het meest waarschijnlij ke is dat er een beslissingsmatch tegen Corry Vreeken, die in dit toernooi niet kon deelnemen, zal moeten worden ge speeld. Ook de vier speelsters voor de Olympiade in Israel moeten nog worden aangewezen. Dit zal gebeuren na afloop van het komende IBM-toernooi, dat op 5 juli in Amsterdam begint. Porsche is gisteren, door een zege in vierde wedstrijd,

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17