B Nederlandse hartpatiënten herstellen opmerkelijk goed I V Handel in valse rijbewijzen in Limburg Aantjes: Huidige CDA leiders geen lijsttrekker Doorgereden na aanrijding Zeker negen Overheid schiet nog tekort mensen verdronken met bescherming consument ft r t Enorme schade bij brand in I WM f '7 WISSEL PLOTSELING VERSPRONGEN Consumentenbond in jaarverslag 1975 I I 1 BINNEN- EN BUITENLAND 19 7 6 2 8 MAANDAG JUNI (Vervolg van pagina 1) F 9 WEERRAPPORTEN Gezondheid Zilvervloot Het ongeluk gebeurde toen om ongeveer half twee een wissel tijdens het passeren van de trein plotseling versprong, waarschijnlijk als gevolg van de hoge temperatuur. Daardoor vlogen de achtste en volgende wagons van de trein die in totaal twaalf wagons telde uit de rails. De negen de wagon sloeg te pletter tegen het talud. In die wagon zouden de meeste slachtoffers zijn gevallen. Lange adem o 0.3 0 0.1 o o 1 o o o o o o o o o Eendracht DEN HAAG (ANP) De Con- sumentenbond vindt, dat de Neder landse overheid nog steeds tekort schiet op het stuk van de bescher ming van de consument. De bond betreurt het, zegt hij in zijn jaar verslag, dat de overheid het ken nelijk nog niet tot haar eigen, di recte taak rekent om de consument over het gehele terrein van zijn aankopen te beschermen tegen mis leidende aanprijzing en aanduiding door maatregelen, die verder gaan dan het privaatrechtelijke. Evenmin schijnt de overheid voornemens pas sende maatregelen te treffen, die integraal beschermen tegen onvei lige of ongezonde produkten. Geëlektrokuteerd (1) Geëlektrokuteerd (2) Vluchtelingen Sleutel Mixer Gesneden - MA Zwembad gekraakt Kanaries Bontjas Huwelijksboot Koffie Ballon (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. AR-fractieleider Aantjes vindt dat de politicus, die volgend jaar bij de Tweede-Kamerverkiezingen de eventuele CDA-lijst aan moet voeren, niet een van de huidige drie leiders van de christen democratische partijen moet zijn. I Treinramp waarschijnlijk door hitte veroorzaakt Een Een overzicht van de ravage. Een van de slachtoffers wordt in een ambulance gelegd Vooruitzichten voor woensdag. op consu- I uit Het tot stand komen van rechtvaardi- Droog, overwegend zonnig en aanhoudend warm tot zeer warm. Waterstanden IJmuiden Hoog water 4.40 uur en 17.05 uur Laagwater 0.29 uur en 12.47 uur. 32 33 34 32 34 28 31 32 32 33 23 31 27 32 33 34 33 31 25 29 29 23 34 33 29 29 26 27 29 35 29 29 26 28 29 28 26 27 28 28 19 19 19 15 19 20 18 18 20 19 13 20 17 20 17 21 17 13 12 12 14 18 21 21 14 22 17 12 20 15 19 17 20 17 13 13 21 18 19 22 16 0 0 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 o o o o feest bijwoonden. Die festiviteiten vorm den het slotstuk van de viering van het (25-jarig) ambtsjubileum van de koning. Boudewijn en- Fabiola besloten na het vernemen van het ongeluk, de avond feesten op de Heizel niet meer bij te wonen. URMOND (ANP). De zeventienjari ge Jo Pepels uit Berg-Urmond is zater dagavond bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Hij werd toen hij rechts van de weg liep, even buiten zijn woonplaats door een auto aangere den. Na de aanrijdiftg is de auto zonder stoppen doorgereden. Een vloot van negen Hollandse rond en platbodemj achten vormt op 4 juli a.s. de escorte voor het nationale zeilende zeeschip Eendracht tijdens een grote pa rade op de Hudson in New York ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de VS. Frits Rotgans heeft van het actiecomité tot behoud van de Eendracht opdracht gekregen van het gebeuren fo to’s te maken vanuit een helikotper. Een van zijn opnamen wordt uitgekozen voor het produceren van een kleurenposter, die op 5 juli al te koop zal zijn. ono ono ono no no no o no no o zo nno n verand. zo ono ono w.st wzw w w w.st. n no w.st. zzw w.st o nno zw nno ono ono w w.st. w.st. wzw ono nno w.st. zw zo M Ma: gist die bos ong waa nac bra brei re. v« se zij ve kc cr de or F m w re w Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Insbruck Kopenhagen Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel-Aviv Tunis onbew. onbew. onbew. mist onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. zw.bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. zw.bew. onbew. onbew. geh. bew. onbew. onbew. l.bew. half bew. onbew. onbew. regen l.bew. l.bew. onbew. onbew. zw.bew. onbew. onbew geh.bew. half bew onbew. geh.bew. onbew. h.bew. S lat bes dei ges is bel Fo eet eet op 6 1 a 1 1 t f 1 i 1 rir tai nil va ec en ha m G bra ger ops pia; mei ove om Ma E da ai di te W Wee zate vlar vuu dooi Stra Phil mid le. o a <5 5>i V T( V D a: g Weer in binnen- en buitenland harte te hopen dat de CDA-lijst wel tot stand komt, „al zijn mijn zorgen niet weggenomen”. De AR beslist op 25 september a.s. of zij zich inderdaad' in het CDA-avontuur met KVP en CHU stort. De partijraad moet dan beoordelen of er spontaan aan de vier voorwaarden voor deelname die door de AR zijn gesteld is voldaan, namelijk overeenstemming over criteria voor de kabinetsformatie, het uitspreken van een intentieverklaring voor samen werking met andere partijen, meer eens gezindheid tussen AR, KVP en CHU en het tot inzet van de verkiezingen verkla ren van het kabinetsbeleid van de huidi ge regering. Aantjes stelde dat de eensgezindheid in optreden tussen de drie confessionele partners de laatste tijd te weinig is geweest. „We hadden eensgezinder moe ten zijn”, zo zei hij. Hij noemde vooral het steunen door de CHU van de motie van de WD, waarin het aftreden van het kabinet werd geëist, als een slecht voorbeeld van de verhouding tussen de drie partijen. In Meijdrecht is zaterdag de elfjarige j Nico Vermey door elektrocutie om het leven gekomen. De jongen wilde zijn zwembroek drogen in de centrifuge. Het apparaat viel echter om en de jongen kwam in aanraking met de netspanning. De 34-jarige heer R. Poels uit Weller- looi in Limburg is zaterdagmiddag bij het sproeien van zijn tuin geelektroku- teerd. De man kwam om het leven toen Wj de. stekker van een elektrische sproeimachine uit het stopcontact trok, terwijl hij op blote voeten liep. Staatssecretaris Zeevalking van Justi tie zal het kabinet voorstellen opnieuw een groep Zuid-amerikaanse vluchtelin gen in ons land op te nemen. Dit heeft een woordvoerder van Justitie zaterdag meegedeeld. De staatssecretaris wil hier mee tegemoetkomen aan een oproep van het Hoge Commissariaat voor de Vluch telingen van de VN. >7 De Nederlandse Spoorwegen hebben gisteren honderden telefoontjes gekregen van ongeruste familieleden. Bij de Belgi sche spoorwegen kunnen nu ook inlich tingen worden gevraagd en wel op het nummer: 0932-2-5242034. In de gestolen tas zat de sleutel van een kluis op het Centraal Station. Het echtpaar haastte zich daarheen, maar het bleek al te laat te zijn. De rovers hadden de twee koffers met kleding en andere reisbenodigdheden van he echt paar al weggehaald. In de stad Cebu op de Filippijnen heeft een bakker in zijn winkel vijf mensen met twee messen doodgestoken en zeven klanten zwaar gewond. Daarna sprong de man in een grote mixer. Hij was vrijwel op slag dood. Aantal uren zon: 5 tot 16. Min. temp.: omstreeks 18 graden. Max. temp.: omstreeks 28 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur; 90 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. HOUSTON (ANP) De zeven Neder landse hartpatiënten die in Houston zijn geopereerd, gaan buiten verwachting goed vooruit. Hun toestand geeft geen aanleiding tot zorg. Dit is gisteren aan het eind van de ochtend in Houston meegedeeld. Die ochtend waren alle zeven mannen weer van de intensive care-afdeling van het Een Duits echtpaar, dat tijdtens een vakantie in Nederland zaterdagmiddag *n Amsterdam zat uit te puffen op een bankje bij de Pliantage-Muidergracht, ia de dupe geworden van twee tassenro- vers. De vrouw had haar tas. met schou derriem, naast zich. De riem hadi zij over haar schouder. Op een gegeven moment kwamen er een jongen en een meisje naast haar zitten, die gedurende een half uur bleven zitten zonder een woord met elkaar te wisselen. Toen zij waren vertrokken bemerkte de toeriste dat zij nog slechts in het bezit was van de riem van haar schoudertas. De tas zelf was losgesneden en verdwenen. DINSDAG 29 JUNI Zon- en maanstanden Zon op 4.22 uur onder 21.02 uur Maan op 6.40 uur onder 21.48 uur Het gemeentelijk zwembd De Duike laar in Hardinxveld-Giessendam (N.B.) is gistermiddag gekraakt. Tegen een aantal krakers is proces-verbaal opgemaakt, maar ze mochten de rest van de middag wel in het anders op zondag gesloten bad blijven. De afgelopen week heeft de gemeenteraad van Hardinxveld-Giessen dam met negen tegen acht stemmen een voorstel van de SGP aangenomen niet 6000 gulden beschikbaar ta stellen om het zwembad op zondag open te stellen. r toedoen niet zijn gekomen, beweert de bond verder in zijn jaarverslag. De bond heeft waar dat ook maar even toepasse lijk was in de afgelopen jaren in zijn publikaties over levensverzekeringen en hypotheken steeds de goedkopere niet- kartelleden aanbevolen. En dit is ook in duizenden schriftelijke en mondelinge adviezen gedaan. Het afgelopen weekeinde zijn uit een volière achter een woning in Eindhoven 84 kanaries - waarde vier mille - gesto len. Twintig van de diertjes werden buiten de volière doodgegooid. De rest is vermoedelijk mgenomen. Overigens ziet de bond toch enige lichtpuntjes. Met name lijken er langza merhand betere vooruitzichten te ont staan op het gebied van de voedingsmid delenwetgeving. Hiertoe is onder meer een reeds lang bepleite herziening van de Warenwet nodig, die weliswaar nog lang niet klaar is, doch waarop nu wat meer uitzicht is ontstaan, al zal nog heel wat werk verzet en tegenstand overwon nen moeten worden om de vereiste her ziening op de juiste manier he verwe zenlijken. Een speciaal team van de districtsre cherche in Maastricht heeft gedurende een periode van drie maanden de uitgif te van 174.820 rijbewijzen gecontroleerd. Hiervan waren 1007 exemplaren uitge reikt aan Marokkanen, 154 aanvragers hadden een Frans rijbewijs ingeleverd. 70 daarvan bleken vals te zijn. Omdat de politie verwacht dat een aantal Marokkanen hun geldig Neder lands rijbewijs Weer r.geleverd heeft voor een echt Marokkaans document, is ook Interpol ingeschakeld. Interpol heeft de politie in Limburg nog niet geant woord. Centraal in de handel van valse Fran se rijbewijzen staat volgens de rijksre- cherche in Zuid-Limburg een Marok kaan uit. Hoensbroek. Tot zijn medewer kers zouden twee Marokkanen behoren die op 27 maart betrokken waren bij de dodelijke steekpartij in Brunssum. De Marokkaan L. Quzazni uit Amsterdam verloor toen het leven. Enkele dagen voor de steekpartij was deze Amster damse Marokkaan met een eveneens in de hoofdstad wonende landgenoot op de griffie in Haarlem geweest voor het inwisselen van een nagemaakt Frans rijbewijs. De ambtenaar op de griffie weigerde echter het Frans rijbewijs in te ruilen omdat hij valsheid vermoedde. Het tweetal reisde toen naar Brunssum om de reeds betaalde voorschotten terug te eisen. Dit leidde toen tot een scherpe woordenwisseling en vervolgens de do delijke steekpartij. Op het terrein van de gezondheidszorg is de Consumentenbond niet te spreken over de inspecties van de volksgezond heid. Er was in 1975 meer contact met deze inspecties, maar het verloop van de contacten gaf de bond weinig hoop, dat langs deze weg een verbetering van de rechtspositie van de patiënt bereikt zou kunnen worden. Voorgelegde klachten werden meestal erg gemakkelijk afge daan. Als de inspectie zelf op een klacht actie neemt, blijft het resultaat daarvan voor de klager verborgen. Hem wordt niet meegedeeld, of de inspectie aanlei ding heeft gezien de klacht bij het medisch tuchtcollege aanhangig te ma ken, laat staan dat de eventuele uit spraak van dit college hem bekend wordt gemaakt. In dit verband vindt de bond het bijzonder verontrustend, dat een wijziging van de medische tuchtwet wordt overwogen, waardoor de bevoegd heid om een zaak bij het medisch tucht college aanhangig te maken, uitsluitend aan de inspectiesfen dus niet aan indivi duele klagers, zoals thans) zou worden toegekend. Terwijl de spreekwoordelijke mussen van het dak vielen, heeft een zeventien jarige inwoonster van Den Haag zater dagmiddag uit een kledingzaak in haar woonplaats een imitatiebontjas gestolen. Winkelpersoneel had de opvallende dief stal in de gaten. De vrouw werd aange houden. Aantjes zei zaterdag in het VARA- programma In de Rooie Haan, dat An- driessen (KVP), Kruisinga (CHU) en hij zelf „te duidelijk het stempel van een van de drie partijen dragen”. Aantjes vond dat ongewenst, omdat de nieuwe lijsttrekker van de ene CDA-lijst „een zelfstandige koers moet kunnen varen”. Die koers moet volgens Aantjes geba seerd zijn op loyaliteit, een goede relatie tot het huidige kabinet, sociaal-economi- sohe ervaring, „liever jong dan oud en als hij goed oogt is het meegenomen”. Volgens de AR-leider mag het geen rol spelen uit welke van de drie partijen de lijsttrekker afkomstig is. „Hij moet uit het CDA komen”, zo zei hij veelbete kenend. Aantjes zei dat een eventuele premier bij voorkeur uit de grootste partij van het land moet komen, ’’maar dat is niet onder alle omstandigheden nodig”. Aantjes zei uit de actieve politiek te zullen stappen als die ene CDA-lijst tot stand komt op een manier, die hij niet voor zijn verantwoording kan nemen. Hij voelt er niets voor om dan op een of andere manier een andere weg in de politiek te gaan zoeken. „Er is voor mij maar een weg, en dat is de weg van de AR. De AR-leider zei overigens van Via bemiddeling van de Stichting Lan delijk Centrum voor Huwelijkscontacten in De Belt zijn vorig jaar 472 mensen in het huwelijk getreden. Sinds de oprich ting van het LCH in 1960 hebben onge veer 3000 mensen die stap gemaakt. Het officieel erkende LCH is een fusie van vier levensbeschouwelijke contactbu reaus. Eind 1975 stonden bij het bureau 2947 mensen ingeschreven, onder wie 1729 vrouwen. Van hen waran 453 man nen en 647 vrouwen tussen dertig en negendertig jaar oud. 60 3 X •SS K CQ ROTTERDAM (ANP). Een brand op het gemeentelijk handelsterrein tus sen de Binnenhaven en de Spoorwegha- ven in Rotterdam heeft zaterdagmiddag voor zeker vijftien miljoen gulden schade aangericht bij een stuwadoorsbedrflf. In de totaal vernielde 200 meter lange Joods lagen allerlei goederen opgeslagen', waaronder fotomateriaal, 20 ton schoensmeer en meubelen. Het be drijf is tegen brand verzekerd. Vier van de vele brandweerlieden die de brand van drie tot zes uur bestreden raakten door de geweldige hitte buiten bewustzijn. Ze werden naar een zieken huis overgebracht. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. vrouw, koningin Fabiola, hoorden van het ongeluk op het moment dat ze op de Brusselse Heizel een grootscheeps volks- Ambassadeur M. Rattansey van Tan zania heeft zaterdag in Delft het start sein gegeven voor een koffie-actie, geor ganiseerd door de landelijke vereniging van Wereldwinkels. Tijdens de actie zal oploskoffie u^t Tanzania worden ver kocht. Het komt niet zo vaak voor dat een ontwikkelingsland eindprodukten vervaardigt. De 27-jarige Amerikaan Kart Thomas is met een reusachtige plastic ballon op weg van de Verenigde Staten naar Eu ropa. Hij is vrijdagavond jl. met de „Spirit of ’76” vertrokken uit Lakehurst in New Jersey. Zaterdagochtend meldde hij dat hij zich op duizend meter hoogte bevond in een westelijke luchtstroming, die hem met een snelheid van 55 tot 65 km per uur voortdreef. Hij dacht dat hij - als deze stroming aanhoudt - om streeks midden deze week in Europa zou arriveren. Als dat lukt is hij de eerste mens die per ballon de Atlantische Oce aan is overgestoken. De laatste zes jaar zijn vijf pogingen mislukt, waarbij vijf ballonvaarders om het leven kwamen. De 22-jarige K. Snijder uit Zwiggelte is vannacht om half vier in Beilen met zijn auto tegen een links van de weg staande boom gereden. Na aankomst in het ziekenhuis is hij overleden. De 22-jarige G. Roeven uit Valburg is zaterdagavond om het leven gekomen toen de bestuurder van een motor, bij wie hij1 als duopassagier meereed, de macht over het stuur verloor en in een sloot reed. In het Diaconessenhuis in Leeuwarden is zaterdag de negenjarige Jelle van der Wal overleden na een ongeval dat hem vrijdagavond in zijn woonplaats was overkomen; hij werd bij het oversteken aangereden. Gisteravond is in een ziekenhuis da zeventienjarige G. Loef f en uit het Noordbrabantse Schaijk in een zieken huis overleden aan de gevolgen van een ongeval dat hem die middag was over komen toen hij met zijn brommer geen voorrang verleende. BRUNSSUM (ANP). De politie in Zuid-Limburg is een handel in valse Franse rijbewijzen op het spoor geko men. De valse documenten konden Ma rokkaanse arbeiders kopen voor een be drag van 1200 tot 1500 gulden. Onmid dellijk na aankoop werd het nagemaakte rijbewijs dan doorgaans iageruild voor een echt Nederlands rijbswijs bij de provinciale griffie in Maastricht. ge en effectieve wetgeving mentengebied is kennelijk een werk van zeer lange adem, langer dan wenselijk is, verzucht de Consumentenbond. Hij ziet echter toch vooruitgang in het ver schiet en die zal dan het resultaat zijn van het waarneembaar beter op gang komen van het consumentenprogramma van de E.E.G. Dit programma bracht in het afgelopen jaar alleen nog maar een samenstellingsetiket yoor textiel in Ne derland, maar het zal in de komende jaren de consumentenbescherming in ons land zeker bevorderen. Over wat er in het afgelopen jaar aan maatregelen tot bescherming van de consument tot stand werd gebracht, noemt de bond onder meer de inwer kingtreding van de Colportagewet. Daar kan de consument redelijk tevreden mee zijn, mede omdat het verschijnsel col portage beduidend lijkt te zijn afgeno men. St. Luke’s ziekenhuis teruggekeerd naar hun kamers. Ook werden ze toen, rond 48 uur na de hartoperatie, verlost van alle slangen, slangetjes en instrumenten in en aan hun lichaam, nodig tijdens en de eerste periode na de operatie. Bij niemand hebben zich complicaties voorgedaan. Kleine afwijkingen in de toestand die altijd mogelijk zijn, werden tijdig bijgeregeld. Behalve de voortdu rende bewaking van hartslag, bloedsom loop, ademhaling enzovoort moesten ook voortdurend bloedmonsters worden ge nomen, die door een computer werden geanalyseerd. De balans van ingewikkel de biochemische lichaamsprocessen, die hartslag, ademhaling en bloedsomloop „besturen” wordt daarmee voortdurend in optimale conditie gehouden. De mannen moesten gisteren als het kan al wat proberen te lopen of in ieder geval even op de rand van het bed gaan zitten om de benen buiten boord te laten bungelen. Eenmaal terug van de intensive care afdeling is hun verblijf in het ziekenhuis er vooral op gericht de operatiewond te laten genezen en hen weer te laten aansterken. Door snel handelen konden de Belgi sche Spoorwegen een nog grotere ramp voorkomen. De TEE-trein uit Parijs, die Neufville enkele minuten na de ramp zou passeren, kon tijdig tot stilstand worden gebracht. Onder de brandende zon kwam de hulpverlening zeer snel op gang. Het kostte twee uur om alle doden en ge wonden uit de trein te halen. De gewon den werden met de vele toegesnelde ambulances naar ziekenhuizen gebracht. De doden werden opgebaard in een plaatselijke meisjesschool en in een kerk werd, een opvangcentrum ingericht. De Belgische Spoorwegen, die al het trein verkeer via Bergen om moesten leiden, boden reizigers die hun reis wilden voortzetten bussen aan. Velen gaven er echter de voorkeur aan terug te keren naar huis. Drie Belgische ministers bezochten de plaats van de ramp. Per luchttaxi arri veerde vrij snel al een stafarts van de Nederlandse Spoorwegen, die de gewon den in de ziekenhuizen bezocht. Hij zei later dat geen van hen in levensgevaar verkeert. Het terrein waar de ramp gebeurde is een volstrekte ravage. Baanwerkers zijn op de plaats van het ongeluk nog bezig met het bergingswerk. De wrakstukken liggen verspreid over een enorme af stand. Dat is een gevolg van de hoge snelheid van de trein ten tijde van de ramp: 125 km per uur. De ter plaatse toegestane snelheid is 140 km per uur. In een verklaring zegt de directie vaa de Belgische Spoorwegen dat van een mensellijke fout geen sprake kan zijn. De wissel die het ongeluk veroorzaakte is in besdag genomen. Deskundigen moeten nu gaan bezien of de wissel versprongen is door de grote hitte. Koning Boudewijn van België en zijn Resultaten van ons werk zijn niet uitgebleven, zegt de bond in zijn jaar verslag en hij noemt onder andere de door zijn toedoen begin 1975 verhoogde rente op Zilvervlootspaarregelingen. In de loop van 1975 bleek het gehele bank en spaarbankwezen de verhoging te heb ben doorgevoerd. De verlaging van de tarieven voor risicoverzekeringen, waar toe het gehele levensverzekeringskartel, de Nederlandse vereniging ter bevorde ring van het levensverzekeringswezen, in 1975 is overgegaan, zou er zonder ons M C •So g.2 DEN HAAG (ANP) Zeker negen mensen hebben het afgelopen wanne weekeinde door verdrinking het leven verloren. In Den Briel kreeg zaterdag de 21- jarige G. Jansen tijdens het vissen in zijn woonplaats een toeval. Hij viel voorover in het water en verdronk. De 23-jarige B. Sleeuwenhoek Leerdam werd zaterdagmiddag vermist in het gemeentelijk natuurbad in Haaf- ten. Na enig duiken bracht men zijn stoffelijk overschot boven water. Bij strandbad De Kurenpolder in het Noordbrabantse Hank (gem. Dussen) verdronk gistermiddag de tienjarige Mattheus Vesters uit Kaatsheuvel. De jongen was te verhet water ingegaan. Twee kinderen, de vijfjarige Peter Jan van de Hout uit Hantumhuizen en de zevenjarige Johan Schuit uit Middelstem verdronken in de Lauwerszee. Beide jongens werden zaterdagmiddag vermist. Na een grote zoekactie zijn gisteren hun stoffelijke overschotten gevonden. Mevrouw J. van het Hoenderdaal-de Graaf uit Rotterdam viel gistermiddag van haar woonboot in de Biesbosch en verdronk. Zaterdagmorgen werd het stoffelijk overschot van de 63-jarige A. Stoop uit Geertruidenberg in stadsgracht de Veste in zijn woonplaats gevonden. Tijdens het zwemmen in Boekel is de 41-jarige L. Verheijen uit Cuyck ver dronken. Duikers vonden de man op de bodem van de waterplas in een vroegere zandafgraving. De uit België afkomstige E. Vermeu len zakte gisteren tijdens het pootjeba den in de Westerschelde in een diepe kuil weg en is verdronken. Zijn vrouw en kind konden tijdig worden gered. De man kon niet zwemmen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2