Opgerukt naar derde plaats achter Maertens en Pollentier HENNIE KUIPER GROOTSTE WINNAAR IN VIJFDE ETAPPE 3 jaar vast ”710/ 4 jaarvast 730/ Veel renners lopen nu al op hun wenkbrauwen SPORWffif Zo iÏBES' resultaten France 1976 5 jaarvast 6 jaarvast 4 jaar vast 5 jaar vast 1°/ 3 jaar vast TLy 7 jaar vast Spaar depositos •4% 95 10/ 14/0 0/ 4 Rijkspostspaarbank I/O eerlijkis eerlijk 99 I W li WOENSDAG 30 SPORT JUNI 19 7 6 14 was 7%, wordt Jr TT /O Z was wordt TT /Q Tevreden 207,5 km NANCY - 'J9te Meer informatie? Bel gratis 0017 Vraag een folder bij het postkantoor Schrijf, zonder post zegel, naar de Rijkspost- spaarbank, Amsterdam. 7eRIT MULHOUSE was 7%%, wordt was 8%, wordt was 7^%, wordt was 7/2%, wordt nunationale spaar- en hypotheekbank was 7%, wordt t was 8!4%, wordt Handig ook de rentetarieven worden verhoogd voor de spaargelden die bij de RPS worden ondergebracht tegen een vaste rente gedurende vaste termijn Beleggings bewijzen coupures van f1.000,- en f 5.000,- vaste rente gedurende de hele looptijd samengestelde interest o tussentijdse opneming mogelijk voor aankoop eigen huis. minimum storting f1.000,- vaste rente gedurende de hele looptijd rente jaarlijks beschikbaar tussentijdse opneming mogelijk voor aankoop eigen huis. '3& Onze hypotheekrente is de afge lopen week verhoogd. Dus: Dc rente op reeds bestaande beleg- gingsbewijzen en spaardeposito's blijft onveranderd. 3’S Tino Tabak: „Hoofdpijp,” (Van een speciale verslaggever) N Hennie Kurper leidt de Tl Raleigh-ploeg naar de overwinning tijdens da ploegentijdrit (Van een speciale verslaggever) er Bayon .Ramöefvillers Bruyeres» t Scic) rijdende I '°4BK I Op de laatste cote in het traject had dit belangrijke suk maeriaal hem par- De Ronde had gisteren in de Bel gische Ardennen een prominente uit valler: Joseph Fuchs, de Zwitser die Tino Tabak ploetert voort in het peloton van de Ronde van Frankrijk.- Joop Zoetemelk kwam zonder winst uit de Ardennenslag tevoorschijn. Hij kreeg na afloop van de vijfde etappe niet de hulde die hem enkele maanden geleden in Verviers ten deel viel toen hij op indrukwekkende wijze de Waalse Pijl zegevierend beëindigde. Maar ook zonder applaus en zonder bloemen toon de Zoetemelk zich tevreden. Hij had, toen de strijd na de ravitaillering in Huy in alle hevigheid was ontbrand, tot zijn grote voldoening bemerkt dat hij weer hard op weg was om de vorm van enige tijd geleden te krijgen. In de Ardennen betaalden namelijk velen de tol van de inspanningen die het metier had geëist sedert verleden week 1-7-1976 Brand Ballon 'V VERVIERS. De gezichten spraken boekdelen. Aan de eindstreep van de vijfde etappe werd duidelijk hoe zeer de hitte het peloton reeds heeft geteisterd. Het was een aan flarden gescheurd ren- nersveld dat in de Rue Crapaurue zijn wonden likte, maar het waren niet uits luitend de wonden van de korte hevige slag, die in de 144 kilometer lange etappe van Leuven naar Verviers was geleverd. 1 JlokhuiB4 De i 56-581 atweg '35 weg 16-lf ktetraet 1f iatweg 16’ •ewijkpl" iterlaen 2' j acht 56 - 1 De Egmonder, die maandag ten val kwam en een flinke schaafwond aan zijn heup opliep, eindigde gisteren in de vijfde etappe door de Ardennen opnieuw ver in de achterhoede. Ta bak: „Ik had de hele dag last van hoofdpijn. Maar toch heb ik mijn kopman Freddy Maertens tot halver wege de wedstrijd goed kunnen hel pen. Daarna werd ik gelost en ben ik in mijn eigen tempo naar de eind streep gereden. Prijzen kan ik toch niet winnen, ik hoop dat ik de vol gende dagen weer 100 of 1 50 kilome ter voor Maertens kan werken”. Hij reageerde onmiddellijk toen Guy Sibille ten aanval trok. Dat ook Perin, Martos en Beon nog konden ontsnappen deerde de beide leiders niet. Zij gaven hun eenmaal veroverde voorsprong niet meer prijs, waarna'Lasa op vrij simpele wijze naar de dagtriomf sprintte. ten gespeeld. Schuiten finishte zodoende met het tweede peloton, waarin zich voorts Piet van Katwijk, Bert Pronk en Gerard Vianen bevonden. Hun commen taar was kort. Het was tevens simpel. „Er werd verschrikkelijk hard gereden. Wij konden de grote mannen niet vol gen”. Aad van de Hoek was op het moment dat Raas ter controle verscheen woord voerder van de Raleigh-ploeg toen hij zei. „Als deze weersomstandigheden nog lang voortduren gaan er zware klappen vallen. De meeste jongens lopen nu reeds op hun wenkbrauwen. Vanwege de hitte heb je nauwelijks gelegenheid om te recupereren. Overal is het warm. Op de fiets, op de kamer en in bed. Je kunt in zulke omstandigheden zeker niet her stellen als je tevoren een zware inspan- ning hebt moeten leveren”. Denkend aan Moser stapte Fuchs in de bezem wagen Hennie Kuiper heeft gistermorgen een extra premie gekregen van 5000 gulden voor zijn etappezege in Bor- nem. Commentaar van Hennie Kui per: „Het geld wordt verdeeld onder alle leden van de ploeg. Ik vind het wel geweldig. Dat is goed voor het moreel”. De Belgische pers was gisteren vol lof over d e prestatie van Kuiper in de vierde rit. Maar ondanks die gran dioze prestatie zien de Belgische jour nalisten in hem nog geen directe kandidaat voor de eindzege. De mees te lof kreeg Kuiper van Het Laatste Nieuws, dat schreef: „Misschisn is Kuiper wel de compleetste renner in deze ronde. Hij benadert de echte groten”. De internationale voetbalfederatie (FIFA) heeft gisteren in Zurich bekendgemaakt dat Cuba als vervanger van Uruguay zal deelne men aan het Olympisch voetbaltoernooi in Montreal. Cuba komt in groep C uit met Olympisch kampioen Polen, Iran en Nigeria. Leljn Loevesijn is gisteren bij sprintwed- strljden in Kopenhagen derde gewoj-den. Win naar werd de Deen Peder Pedersen, die in de finale wereldkampioen John Nicholson ver sloeg. Napels heeft gisteren door een overwinning van 4-0 op ellas Verona beslag gelegd op de Italiaanse voetbalbeker. Bij de Russische selectiewedstrijden atle tiek in Moskou heeft Enn Selllk gisteren de 5000 meter afgelegd in 13 minuten en 17,2 seconden, de beste wereldseizoenprestatie. De Fransman Eric Tabarly (44) heeft glste- te L®*?: Aad van de Hoek dacht bij deze woorden hardop terug aan de hulp die hij en zijn makkers hadden verleend in de vierde etappe. Toen moesten de Ra leighs alles in het werk stellen om de jacht op de ontsnapte Hennie Kuiper te dwarsbomen. Zoetemelk volgde zijn rivalen attent en ogenschijnlijk zonder enige moeite. Hij was daarmee evenzeer tevreden als gele trui-drager Freddy Maertens. De Belg moest weliswaar reeds op meer dan vijf kilometer van de finish zijn hoop op de etappeoverwinning opgeven, maar voor Maertens gold in die periode het zelfde alg voor Zoetemelk en andere kopstukken: wie er won was niet op de eerste plaats belangrijk. Er mocht in ieder geval geen winst van concurrenten worden getolereerd. De uitslag ven het eerste gedeelte van de vijftte etappe van de Ronde van Frankrijk, een ploagen tijdrit over 4,3 Ion in Louvain is: 1. ploeg Post 26.49.5; 2. ploeg Driessens 26.54.4: 3. ploeg De Muer 27.09,1; 4. ploeg Caput 27.17,3; 6. ploeg Chiappano 27.21,5; 6. ploeg Fontana 27.41,0; 7. ploeg Anglade 27.44,5 8. ploeg Cribiori 27.48,0; 9. ploeg Velez 28.06,0; 10. plteg GlMmard 28.14,4; 11. ploeg Saura 28.25,0 12. ploeg de Gribladi 29.01,5; 13. ploeg Lapebie 30.4M. Tweede gedeelte vijfde etappe, een rit over 144 km van Leuven naar Verviers: 1. Lasa 1 Spa-Chiappano) 3.51,17; 2. Sibille (Fra-De Mu er) z.t.; 3. Perin (Fra-Caput) 3.51,25; 4. Martos (Spa-Velez) z.t.; 5. Beon (Fra-De Muer) z.t.; 6 Maertens Bel-Driessens) 3.51,50; 7. Esclassan (Fr»-De Muer) z.t.; 8. De Witte (Bel-Cribiori) ■z t.: 9. Kuiper (Ned-Post) z.t.; 10. Martinez IFzB-Anglade) z.t.; 11. Seznec (Fra-Caput) z.t.. 12. Baronchelli (Ita-Chiappano) z.t.; 13. Ricco- mi (Ita-Chiappano) z.t.; 14. Dangulliaume (Fra-De Muer) z.t.; 15. Zoetemelk (Ned-Caput) z.t.; 16. Martinez Heredia (Spa-Velez) z.t.; 17 Bertogiio (Ita-Fontana) z.t.; 18. Van Impe Bet-Guimard) z.t.; 19. Bellini (Ita-Criblorl) z.t.; 20. Galdos (Spa-Velez) z.t.; 35. Piet van Katwijk (Ned-Post) 3.52.40; 39. Pronk (Ned- Post) z.t 41. Vianen (Ned-Caput) z.t.; 52. Schuiten (Ned-Anglade) z.t.; 66. Knetemann (Ned-Post) z.t.; 98. Van den Hoek (Ned-Post) 4.03,66; 102. Jan van Katwijk (Ned-Post) 4.04,45: 110. Raas (Ned-Post) z.t.; 112. Tabak (Ned- Drlwisens) z.t.; 118. Karstens (Ned-Post) z.t.; 119. Sloogendoorn (Ned-Post) z.t. Fuchs (Zwi- Saura) en Fraccaro (Ita-Fontana) zijn uitge vallen. i een TEM- voor iriem ikking inden iet op aak in 1 8 of ntoor 46-50 020- De in Italiaanse dienst (van Gibi Ba ronchelli en sponsor Spanjaard Lasa kwam zegevierend uit de strij'd tevoorschijn. Hij profiteerde handig van de tactiek, die de kopstuk ken toepasten. Lasa boorde de woorden van Maertens weliswaar niet toen de Belg tegen zijn ploegmakker Pollentier zei: „Laat ze wegspringen, als het maar geen gevaarlijke man is voor het alge meen klassement”, maar de 29-jarige Spanjaard uit Oyarzun benutte de gebo den kans. Dat tekort schieten ten opzichte van Kuiper, Zoetemelk, Thevenet, Maertens, Ocana en Van Impe, was voor Gerrie Knetemann desondanks geen reden om niet te worden gehuldigd. Hij werd na melijk uitgeroepen tot de meest elegante coureur van de dag. „Wat zeg je daar van?”, grapte hij in onvervalst Amster dams tegen zijn ploegmakker Raas. De landskampioen kon geen glimlach op zijn gezicht toveren. Jan Raas had on derweg te veel van zijn krachten ge vergd. Hij vond het niet de tijd om grapjes te maken. „Dat doen we vana vond wel”, leek hij te zeggen. Raas stapte naar de dopingcontrole, waarvoor hij een uur eerder door het lot werd aangewezen. ■f-- (ADVERTENTIE) RPS verhoogt rente op 1 juli 1976 ren de transatlantische zeilrace van Plymouth naar Newport over een afstand van 5556 kilometer gewonnen. Doordat de Fransman vanaf de start in Plymouth geen radiocontact heeft gehad met de organisatoren was de verschijning van de „Pen Duick VI” in de haven van Newport een complete verrassing. De lidstaten van de Afrikaanse voetbalfe- deratie (AFC) zullen tijdens het FIFA-congrës op 16 juli in Montreal, de uitsluiting van Zuid-Afrika uit de internationale federatie eisen, op grond van de in dat land gehanteer de „apartheidspolitiek”. De pas gedegradeerde eredivisieclub MVV zal een geheel andere koers moeten gaan varen wil zij als eerste divisieclub nog in aanmerking komen voor royale financiële steun van de gemeente Maastricht. De ge meente verlangt meer invloed op het beleid van MVV en maakt aanspraak op vier van de negen bestuurszetels. Voor het AMRO-tennistoernooi, dat aan het eind van het jaar op diverse plaatsen in Nederland zal worden gehouden, zijn reeds de Mexicaan Ramirez en de Amerikaan Gerulai- tis gecontracteerd naast Tom Okker. Onder- handelingen zijn nog gaande met Vilas. De tweede wedstrijd van het Nederlandse cricketelftal tegen de Yorkshire Gentlemen is een gemakkelijke vijf wicketsoverwinning ge worden voor Nederland. „Ik was dan ook de eerste, die het tempo opdreef toen het peloton aaa stukken ging. Naderhand kwamen welis waar nog enkele groepen terug, maar op de Cóte de Hautregard, die meetelde voor het bergklassement, verloren toch ook weer velen voeling, tenslotte werd onze groep nog meer uitgedund”. in St. Jean de Monts het startschot van de 63ste Tour de France had geklonken. Hennie Kuiper kwam ondanks de ritzege van Lasa als grootste winnaar uit de vijfde etappe te voorschijn. Daags na zijn overwinning in Bornem reed hij in Leuven eerst met zijn Raleighmakkers naar de triomf in de ploegenrit. Dat betekende voor hem een bonificatiewinst van tien seconden, ofschoon Maertens (met de Flandria-equipe tweede) en Thevenet (aan het hoofd van Peugeot derde), in deze ploegentijdrit respectie velijk zes en drie seconden tijdwinst veroverden. Maar omdat Manzaneque, Schuiten, Pronk en Bracke 20 kilometer voor Verviers niet in staat waren Kuiper te volgen (en bijna een minuut verspeel den) rukte de wereldkampioen op naar de derde plaats in het algemeen klasse ment. „Wie niet waagt die niet wint”, lachte Kuiper tevreden. „Een ritoverwinning zat er weliswaar niet in vanwege de numerieke meerderheid van de Peugeots, maar de schifting had toch wel succes. Ik merkte het reeds vroeg na de start dat er in de ravitailleringscontrole bij Huy, na ruim 60 kilometer rijden, het een en ander zou gebeuren”. VERVIERS. Slechts twee Neder landers konden zich tijdens de vijfde Tour de France-etappe. gewonnen door de Spanjaard Lasa, in de voorste gelede ren handhaven. Het waren tevens twee kopmannen: Hennie Kuiper van TI-Ra- leigh en Joop Zoetemelk van Gan-Mer- cier. De overige elf landgenoten schoten te kort toen de strijd in de Ardennen in aUe hevigheid woedde. „Ik zou erbij geweest zijn als ik niet door pech was getroffen”, luidde het excuus van Roy Schuilen. Eu bij deze woorden keek de Lejeune-BP-eoureur met een woedende blik naar zijn ketting. l J I I .jize 1 i r Le Markstein, I Wittelsheim de Ronde van Spanje als achtste beëindigde. Op de eerste de beste heuvel werd Fuchs gelost. Hij kon het waindeltempo va n het peloton bij het begin al niet meer volgen. Fuchs reed nog even verder en stapte ver volgens in de bezemwagen. De Zwit ser was heit eerste slachtoffer van de dorst. De eerste vijf dagen van de Ronde h ad hij waar en wanneer hij maar kon gedronken watt hij in han den kreeg en vergat te eten. En dat is zeker voor een renner het slechtste dat er bestaat. Fuchs had het einde van de vijfde etappe misschien nog wel kunnen halen, maar hij was niet meer ts motiveren. Hij rijdt dit jaar in dienst van Luis Ocana en dat bevalt hem niet zo goed. Vorig jaar diende Fuchs Fancesco Moser en mocht toen zelf veel wedstrijden winnen. Bij Ocana is dat er niet bij. Algemeen klassement: I. Maertens (Bel- DiÜssenO 33.11,10; 2. Pollentier (Bel-Driessens) op 2.04; 3. Kuiper (Ned-Post) op 3.16; 4. Manzaneque (Spa-Saura) op 3.25; 5. Schuiten (Ned-Anglade) op 3.28; 6. Dangulliaume (Fra- De Muer), 7. PouMdor (Fra-Gaputl) op 3.31; 8. Pronk (Ned-Post) op 3.32; 9. De Witte (Bel- Crlbtorl) op 3.4S) 10. Bellini (Ita-Cribiori) op 3.48; 11. Bracke (Bel-Anglade) en Baronchelli (Ita-Chiappano) op 3.51; 13. Van Impe (Bel- Guimard) op 3.54; 14. Thevenet (Fra-De Muer) op 3.55; 15. Zoetemelk (Ned-Caput) en Bertog iio (Ita-Fontana) op 4.05; 17. Lopez-CarrU (Spa-Velez) op 4.08; 18. Hetsard (Fra-Caput) op 4.26; 19. Ocana (Spa-Saura) op 4.31; 20. Knete mann (Ned-Post) op 4.37 50. Vianen (Ned- Caput) op 7.28; 66. Piet van Katwijk (Ned- Post) op 9.57; 81. Van den Hoek (Ned-Post) op 16.34; 89. Karstens (Ned-Post) op 18.20; 95. Jan van Katwijk (Ned-Post) op 19.50; 97. Raag (Ned-Post) op 20.49; 103. Hoogendoorn (Ned- Post) op 22.39; 112. Tabak(Ned- Driessens) op 26.16. puntenklassement: 1. Maertens (Bel) 76 pun- ten; 2. Gavazzl (Ita) 45; 3. Gualazzini (Ita) 35; 4. Esclassan (Fra) 33; 5. Delepine (Fra) 31: 6. Kulper(Ned)29;7.Raas(Ned)e n Sibille (Fra) 26; 9. Battaglin (Ita) 25; 10. Mintkiewicz (Fra) 21. Bergklassement: 1. Kuipe r (Ned) en Caver- zasi (Ita) 9 punten; 3. Bellini (Ita) en Legeay (Fra) 4; 5. Perret (Fra) 3. Ploegenklassement: (tweede deel vijfde etappe): 1. De Muer (Sibille, Beon en Esclas- op 33 sec.: 4. Velez z.t.; 5. Cribiori op 1.48: 6. Driessens z.t.; 11. Post op 2.38. Algemeen ploegenklassement: 1. Driessens 72.02,40; 2. Caput op 2.46; 3. De Muer op 3.02; 4. Post op 3.21; 5. Anglade op 4.29; 6.Cribiori opö.08. SS

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15