NIEUWE BURGEMEESTER AANGEBODEN Agenda Weer edelambachtmarkt op Westkolk Spaarndam HOOGSTE PUNT BRANDWEERKAZERNE BEREIKT Beiaard I „WEGWIJS” AAN Agathakerk 1 ■SlSL VOLDOENDE GEGADIGDEN EN DOCENTEN I m uw w BELEEFT VIERDE DRUK INFORMATIEVE GIDS Voorbereidingsbesluit voor Wijk aan Zee I BEVERWIJK-HEEMSKERK WOENSDAG 3 0 JUNI 19 7 6 Docenten Gegadigden (Van een onzer verslaggeefsters) VAN 3 JULI TOT 15 AUGUSTUS KORT IJMOND-NIEUWS --:è HEEMSKERK ur rt- ur Velsen-IJmuiden BEVERWIJK Stratenplan L Crèche Velsen-Noord CASTRICUM In en om Haarlem in september starten (Van-een onzer verslaggeefsters) Laan der Nederlanden. 20 (Van onze stadsredactie) vol- Hij tekende hierbij aan, tot dusverre j- je lit. kkigo mild rekte, delink rr één lion II laneik DIVERSEN Dagmavo voor volwassenen kan mens zorgt de kerkje wordt elke zaterdag om 15 uur een drie kwar tier durend orgelconcert gegeven. Aan staande zaterdag komt Albert de Klerk. Op zaterdag 3 juli spelen verder tie boerenkapel van de Haarlemse Harmo- niekapel en de troubadour Paul Marsel- je. Voor de inwendige poffertjeskraam. In het Voor alle vakken heeft men ook al docenten kunnen aantrekken, behalve voor biologie (6 uur) en geschiedenis (3 uur) en in die vacatures hoopt men nog te kunnen voorzien. Voor het keuzevak natuurkunde was de animo te gering, maar voor degenen die dit vak toch willen kiezen is de mogelijkheid gecreë erd die lessen te volgen via de normale avondmavo. De dagmavo voor volwasse nen kan dus het volledige pakket aan bieden voor het mavo-4-diploma, dat via de dagschool in drie jaren kan wmrden verworven bij een intensieve studie. De inschrijving voor de moedermavo De directeur van de avondmavo is getroffen door het enthousiasme waar mee de kandidaten voor de dagmavo voor volwassenen aan hun studie begin nen. Allen zijn zeer gemotiveerd. Een algemene wens is nog de aanwezigheid van een crèche. Een dergelijke voorzie ning valt niet onder de te subsidiëren kosten, maar onderling hoopt men een oplossing te vinden voor dit probleem. BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „The Poseidon Ad venture TENTOONSTELLING Museum Beeckesteiju. Rijksweg, Velsen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord. Geopend elke woensdag van 11 tot 15 uur en op aanvraag. Telefoon 02510-91022 01 93088. Pen-Centrum, KanaaJstraat, iJmuiden. Ten toonstelling U>0 jaar Noordzeekanaal en IJ- mulden. Geopend dag. 14-17 uur (beh. ma.), dl., do. en vrij. Ook 10-12 uur donderdags 19- 21 uur Museum Van Gelder, Doodweg, Velsen- Noord. Tentoonstelling ,,80 jaar Van Gelder. Hef schoolgebouw aan de Ko ing-.r: waarin de dagmavo voor volwas e"? i waarschijnlijk voorlopig zal worden ge huisvest. In het dienstgebouw aan de Kolk is een tentoonstelling te zien met foto’s en tekeningen van Spaarndam. Verwacht wordt, dat de edelambachtmarkt weer duizenden belangstellenden zal trekken. Overwogen wordt deze dagmavo voor volwassenen te vestigen in het gebouw van de katholieke kleuterschool! aan de Koningstraat 139. De dagmavo zal gaan funktioneren als een afdeling van de in Beverwijk al gevestigde en door het rijk gesubsidieer de avondmavosdhool. Ais zodanig levert dat dan subsidietechnisch weinig moei lijkheden op in Den Haag. Kennemer Theater, Zeestraat. 19.30 u.: ,,R becca”, 20 u.: „De kanonnen van Navarone”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.30 u.: ..The poseidon adventure”. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedypiein. Expositie keramiek uit het Stedelijk Museum Delft: geopend tot en met 7 juli tijdens kantooru ren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN Bestuurslid mr. A. Th. L. Hoekstra van de Stichting Wegwijs overhandigde de BEVERWIJK. De nieuwe „Wegwijs” is uit. Bestuurslid mr. A. Th. L. Hoekstra van de Stichting Wegwijs overhandigde gistermor gen de vierde geheel herziene druk van het handzame boekwerkje aan burgemeester A. J. Hubers, die in de gids met foto en welkomstwoord wordt gepresenteerd. De „Weg wijs”, dit jaar in een blauw jasje gestoken, zal de komende dagen huis-aan-huis in Beverwijk en Wijk aan Zee worden bezorgd. Eind vol gende week moet iedereen een exemplaar in zijn of haar brieven bus hebben aangetroffen. De leerkrachten worden bekostigd door het rijk. Daarnaast vergoedt het rijk de exploitatiekosten (op basis van normuitkeringen)' en de huur van de lokalen. Geen vergoeding wordt verleend voor de kosten van de eerste inrichting (meubilair, leer- en hulpmiddelen), maar in principe zijn er toezeggingen gedaan Voor de eerste maal is in het gidsje ook een stratenplan van Beverwijk op genomen. waarvoor door de gemeente een extra subsidie is verleend. Deze kaart is los in de „Wegwijs” ingevouwen en kan dus ook onafhankelijk van het informatieve boekwerkje worden ge bruikt. Voor de samenstelling van de gids tekende stafkracht Anne Ba r-Jans- sen van de Beverwijkse Sociaal Culture le Raad, aan wie de Stichting dan ook bijzondere dank verschuldigd is. Bijzondere attracties zijn een kruiden- kraampje, waar informatie wordt ver strekt, een kraampje van poppentheater Mijko, waar de marktbezoekers zelf een poppenvoorstelling kunnen geven en de Haarlemse beeldhouwer Wim Jonker, die demonstraties geeft van beeldhouwkunst en boetseren en portretten maakt. De kandidaten komen voor het eerst bij elkaar op vrijdagavond 20 augustus, om zeven uur, in de Plantage-mavo. Dan zal ook nader over die crèche kunnen worden gesproken. B. en W. van Bever wijk hebben inmiddels positief gerea geerd op het verzoek om medewerking. De beslissing Is nu aan de gemeenteraad aan welke het college inmiddels een voorstel heeft voorgelegd. De nieuwe editie van de „Wegwijs” heeft een iets kleiner formaat en een wat compactere indeling dan zijn voor gangers. Tevens is een kleiner lettertype gebruikt. Mr. Hoekstra, die de naar Zaanstad vertrokken voorzitter G. Alting verving, vertelde dat hiertoe door de Stichting op financiële gronden besloten was. De Stichting krijgt namelijk van de gemeente jaarlijks 15.000 subsidie, en moest om dit bedrag niet te overschrij den, enkele bezuinigingen aanbrengen. Aan de inhoud van het gidsje is overi gens niet getornd. Alle informatie is overzichtelijk in hoofdstukken gerang schikt, die weer in rubrieken en waar nodig ook nog in afdelingen zijn onder verdeeld. Op deze wijze kan men snel te weten komen, waar men voor (geboorte) aangiften tot en met zwemverenigingen in Beverwijk en Wijk aan Zee terecht kan. Een grote variëteit weet Gerda Spie renburg telkens weer te bereiken. Dit jaar zullen aanwezig zijn kraampjes met batiks, potterie, produkten van een edelsmid, een weefster, een spinster, een leerbewerker, een mandenmaker, een bloemsierkunstenaresse, een nettenboe ten, een kaarsenmaker met bijen en honing, een kraampje van de VVV en de Literaire Instuif uit Haarlem, een sil houettenknipper, schilders, een tingieter, een hoedenmaakster en een glasgraveur. BEVERWIJK. De kansen voor de oprichting van een dagmavoschool voor volwassenen ook wel tweede kans mavo of moedermavo genoemd lijken in Beverwijk gunstig te liggen. Zeer waarschijnlijk kan met deze nieuwe vorm van onderwijs al in het komende cursusjaar worden begonnen. Er hebben zich voldoende kandidaten gemeld, er zijn leerkrachten beschikbaar, gebouw, inrichting en leermiddelen lijken geen onovsrkomelijke problemen op te leve ren en b. en w. hebben aan de raad voorgesteld medewerking te verlenen. nog nimmer te hebben meegemaakt dat een particuliere Stichting een dergelijk boekje zonder winstoogmerk uitgeeft. an, Sant- Bredero- 13-17 uur vende aanvulling op de algemene ont wikkeling, maar om een zeer serieuze studie voor het mavo-dlploma. Afhakers kunnen de positie van de al veel langer bestaande avondmavo in gevaar brengen. Van de aanvankelijke kandidaten heb ben zich nu zo’n negentig definitief aan gemeld, op een man na allemaal vrou wen. Het heeft de initiatiefnemers wel verbaasd dat zich niet meer mannen melden, bij voorbeeld werklozen die hun vrije tijd gebruiken om meer kansen te scheppen voor succesvolle sollicitaties. Leerlingen zijn er in elk geval vol doende om aan de subsidievoorwaarden te voldoen. Zoals bekend, wordt voor een deel van de badplaats momenteel een bestem mingsplan voorbereid. Hiertoe werd in april 1975 door de raad besloten. Deze beslissing maakte het tevens mogelijk, verzoeken om bouwvergunningen te ho noreren die anders wegens de strakke redactie van de bestemmingsvoorschrif- ten van het thans nog geldende bestem mingsplan „Wijk aan Zee" zouden moeten worden geweigerd. Zo’n voorbereidingsbesluit is echter maar een jaar geldig. Daar de door de Dorpsraad van Wijk aan Zee opgezette Inspraakprocedure over het nieuwe be stemmingsplan momenteel nog niet ge heel voltooid is, bleek het niet mogelijk binnen de daartoe gestelde termijn een ontwerp-bestemmingsplan in procedure te brengen. Daarom vragen B. en W. de raad ih haar vergadering van 8 juli opnieuw een voorbereidingsbesluit te ne men. BEVERWIJK. Om redelijke verzoe ken om bouwvergunningen te kunnen inwilligen, stellen B. en W. van Bever wijk de raad voor opnieuw een voorbe reidingsbesluit voor Wijk aan Zee te nemen. WOENSDAG 30 JUNI Progresg-soclëteit, Gonst. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. DONDERDAG 1 JULI Zwembad Waterakkers. Kerkwee. Geonend Diefstal - Uit de achtertuintjes van woningen aan de Beverwijkse Van Hou tenlaan zijn gisteren weer twee bikini’s gestolen. Bijenzwerm - Op het dak van een woning aan de beverwijkse Prins Bern- hardlaan streek gisteren een bijenzwerm neer. Imker De Vries wist het volk met behulp van de brandweer af te rasteren en te verwijderen. door andere instellingen voor vooitgeze* onderwijs in Beverwijk, dat overtollige schoolmeubelen in bruikleen zullen wor den afgestaan. Dat drukt de kosten en B. en W. verwachten dat oen met een bedrag van 10.000 ten laste van de gemeente de eerste aanloopkosten kan opvangen tot 1 januari 1977. Aan de raad is nu voorgesteld te besluiten tol uitbreiding van de gemeen telijke avondmavoschool met een dagaf- deling voor volwassenen met ingang van het cursusjaar 1976-1977 en die 10.000 te voteren. Gevraagd wordt ook in be ginsel te besluiten het beheer over de uitgebreide avondmavoschool op te dra gen aan een commissie met beheersbe voegdheid (artikel 61). vierde druk van de gids aan burgemees ter Hubers. Namens de Beverwijkse gemeenschap zegde hij de leden van de Stichting voor hun inspanningen hartelijk dank. In eerste instantie, na voorlichtingsbij eenkomsten en publikaties, meldden zich 165 gegadigden. Hun is duidelijk ge maakt. dat tiet niet gaat om een vrijblij- is thans al gesloten. De inschrijving voor de avondmavo staat nog open. SPAARNDAM Voor de zevende maal in cincessie wordt dit jaar in Spaarndam de edelambachtmarkt op de Westkolk gehouden. Van 3 juli tot en met 14 augustus zullen elke zaterdag van 9 tot 18 uur tal van kraampjes staan opgesteld waarin ambachtelijke vaardigheden worden getoond. De markt wordt zaterdag om 11 uur geopend door de echtgenote van de burgemeester, me vrouw De Goud. De organisatie is weer in handen van mevrouw Gerda Spieren burg; die indertijd het initiatief nam tot de jaarlijkse markt. Burgemeester Hubers, onkundig van het feit dat zijn foto de nieuwe uitgave van de „Wegwijs” zou sieren, had deson danks alle lof voor dit initiatief en voor het streven van de Stichting, de vierde druk van de informatiegids binnen het budget te houden. oudste industrie aan het kanaal.” Geopend di., wo., do. en vrij, van 14-16 uur. Ruïne van Brederode, Velserduinlaan, poort. Tentoonstelling ,,18 Heren van de.” Geopend dag. 9.30-12 uur en (beh. ma.). Noordelijk Koetshuis Beeckesteijn, Rijks weg, Velsen. Tentoonstelling „Verkade aqua rellen.” Oude Raad huis, Oud-Velsen, Archeologische tentoonstelling .,3500 jaar Velsen.” Geopend ma. t.m. vrij. 13-17 u. Za. gesloten, zo. 10-17 u. Tuin Beeckesteijn, Beeldententoonstelling van Amerikaanse kunstenaar Peter Chinni. Landgoed Beeckesteijn, tentoonstelling Ken nemer Landhuizen. Geopend dag. van 10-12 u. en 14-17 u. zondagmorgen en maandag geslo ten. DIVERSEN Alarmnummers: politie 19033, Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, Brandweer Santpoort 370750 voor Velsen-Nrd. en IJmui- den 20750. Velserbad en Instruktiebad Zeewijk geslo ten. Sociëteit „Asterix”. Lariksstraat, woensdaga vond geopend. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, donderdag 10-11.30 uur en 14.30-17.30 uur en 18-21 uur. Filiaal Zeewijkplein 19-21 uur. Sociaal Advies Bureau: Donderdag 9-11 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden; 11-12 uur De Duinpan, Duinweg, Santpoort Gezinsverzorging Hulp aan de Bejaarden en. langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. Lm. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169 Openluchtbad „Heerenduinen”, ma. Lm. vrij. 6.45 tot half uur voor zonsondergang. Zat. 10-17.30 u. en zon. 10-16 30 uur. BEVERWIJK Donderdag 1 juli zal stadsbeiaardier Dick Kuijs om half acht ’s avonds een beiaardbespeling verzorgen op het carillon van de Agatakerk aan de Breestraat. Het programma bestaat uit een aantal Vlaamse klassieke welken, waarvan de nuancering op dat tijdstip beter tot haar recht zal 'komen dan overdag' wanneer het verkeer over de Breestraat veel intensiever is. Verder zullen enkele lichte „zomerse" rmdodietjes ten gehore worden gebracht. HEEMSKERK. Dinsdagmorgen om elf uur is officieel het hoogste punt bereikt van de bouw van het nieuwe brandweercomplex aan de Cornelis Groenlandstraat. Dit feit werd gevierd met pannebier. De vorm van de brandweerkazerne is al goed te onderscheiden. Naast de gara- geruimten voor het materieel omvat het complex onder meer een grote industrie- ruimte, kantine, magazijnruimte, een ka mer voor de commandant en een werk plaats. Het wordt een riant en doelma tig geheel in vergelijking met de be staande accommodatie bij het Burge meester Nielenplein. WOENSDAG 30 juni Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stebrtraat 44: volwassenen en jeugd 10-21 u. DONDERDAG 1 JULI Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u,Zeestraat 81. tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers, Vredevorstkerk, u. Klaverjassen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkstraat 44: wassenen 14-17.30 u. Alarmnummers, Politie en brandweer 25S65, milieuklaehten 96000. „Com- 21.16 en- 21.30 14-17 u.buitenbad 7-20 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan Geopend 12 01 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklaehten 96000. DIVERSEN DONDERDAG 1 JULI Openbare bibliotheek. Wij kerst raatw eg: vol wassenen 19-21.30 u. WIJK AAN ZEE DIVERSENDONDERDAG 1 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpstraat. 20 u.: „De lang ste dag”. MUZIEK Grote of St. Bavo Kerk (ingang Oude Groenmarkt 23) do. 15 u. Orgelconcert door Albert de Klerk. Ned. Hervormde Kerk (Raadhuisplein, Zand- voort) do. 20.00 u. Zomerconcert door het Noordhollands PhlTharmonisch Orkest o.l.v. Andre Vandernoot. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: ..One flew over the cuckoo's nest”, 14 J. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Ik doe wat ik doe”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 mando’s vallen aan”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en „Karavaan naar Vaccares”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „De bedrieger bedrogen”, a 1. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 „Inserts”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14. 19 en 21.15 „Tarzoon de schande van de jungle”, 18 j. Éi

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9