Gemeente Velsen wil service BOUWMARKT ophalen vuilnis uitbreiden Jubilarissen bij Hoogovens Electrisch Circus iets anders Schuldeisers willen faillisement Menten I Kienen voor een Zeeverkenners landrover Bar Monique toonde zich op strand het (Syp) Sterkst Oude man ernstig gewond na val Inbraakje in de Kajuit gedupeerd w I M b.v. L .-W t’ Koudenhorn 54 DOORGAAN MET INZAMELEN VAN GLAS ZIJN NORMAAL GEOPEND TIJDENS DE BOUW VAK VAKANTIE OOK VOOR THUISBEZORGING. Minimum-afname voor water-aansluitingen liiir ■O: Biiillili pw 1 F i IB dinsdag 6 JULI 19 7 6 IJMOND Openingstijden dagelijks van 12.30 uur tel. 023 321212. uur Grof vuil BOUWMATERIALLEN HARMENJANSWEG 19 HAARLEM, TEL. 023-310612 8.00 13.30 18.00 uur zaterdags van 8.30 16-00 Veel plezier F 'M* WW WW Fit pF F IS- ADVERTENTIE) ter ur 01- ol- en ‘he (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Bij Hoogovens zullen in de maand .juli zes personeelsleden hun 40-jarig jubileum vieren. Het zijn: A. C. Gouda, Mekgog en C. J. Sitorm-kwali- teitsafdeling IJmuiden; A. T. Terburg, werktuigkundige dienst uit Beverwijk; N. C. van der Meij, opleidingen, uit Wijk aan Zee; en J. H. Burger, Cemij, uit Heemskerk. aag de :hol ’eg in en en Een beetje verdrietig was de heer Ten Cate over het vernielen van de afval bakken in de gemeente. Vrijdag nog had men bij dt kleine parkeerplaats aan het strand vier grote vuilnismanden opge hangen en maandag waren ze compleet gesloopt. Hij zei dat aan de overheid inmid dels het bewijsstuk overhandigd is dat hij op de genoemde datum 27 augustus 1971, de dag waarop volgens de beschuldigingen in de buurt van Lemberg joden door of op bevel van Menten werden omgebracht, een alibi had. Menten wilde niet zeggen aan welke overheid het stuk overhandigd is. „Ik hoef eigenlijk helemaal niets te bewijzen. Ik wordt beschuldigd. Dat moet waar gemaakt worden”. Twee van deze knapen zijn later door de politie in hun auto aangehouden. De 21-jarige bestuurder kreeg vast proces verbaal omdat hij onder invloed reed. Het onderzoek naar de andere deelne mers bij het inbraakje wordt voortgezet. erij ond iaar rer- de 11 CW 300, 149 <W 200, 29 JM 244 -oor van lijk jna van ion rtx uim kg, ong sten rij en i de ge bot :is- ds- ten ten iar tad len de :en >n- len em len mg ,00; 38- ■22; 32- uw ka- 70- •36; ,40; 36; hol ner KEUR BOUWMARKT KOUDENHORN 54 HAARLEM, TEL 321212 uil iar iet >ns la te ?en de ?en it”. 10g Mr. hij rip rdt het te eld ch- nst eis rn- de )r- ge- !X- ud VELSEN-NOORD Naar maandag bij de politie is gemeld, is in het afgelo pen weekend ingebroken in de tjalk van de Zeeverkenners in Velsen-Noord. Men kwam in de boot, die ligt aange meerd in de tweede rijksbinnenhaven, binnen door het inslaan van een raam van de stuurhut. Er werden medailles, een prijzenbeker en verbandmiddelen gestolen. Een van de spannende momenten uit de finalewedstrijd tussen Bar Monique en Dietvorst. IJMUIDEN. De IJmuider Redding Brigade zal op zaterdag 10 juli een kienavond houden waarvan de opbrengst ter beschikking zal komen van een zo nodige nieuwe landrover. De kienavond wordt gehouden in de Zeeloods bij de Zuidpier. achter de post van de IJ.B.B. Op zondag vier juli is door de IJ.B.B een strandcollecte gehouden voor het zelfde doel. De opbrengst hiervan was 759 gulden. het Syp Sterk strandvoetbaltoernooi is zondag Bar Monique geworden. In de finalewedstrijd tegen Dietvorst was de p.oeg al In de eerste helft op een voorsprong gekomen en die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Met vier doelpunten tegen en twee voor meest Dietvorst de eer laten aan Bar Monique in een van zinderende hitte en zwetende lijven door!rokken strijdtoneel. De eerste halve finale werd dinsdag in de gloeiende zon gespeeld tussen Griffi oenDe Tromp en Dietvorst. Met een gelijkspel deelden de ploegen de winst en de hitte. Ook de Zeewegbar kwam tegen GriffioenDe Tromp niet verder dan een gelijkspel. Donderdag werd een derde finalewedstrijd nodig om uit te maken wie er in de finale tegen Bar Monique, die zich rechtstreeks al had geplaatst, uit mocht komen. Dietvorst wist u.tmual de Zeewegbar met 2-0 te verslaan en had daarmee de eer ver diend om zondags nogmaals in zweet uit te barsten in de tropische hitte van de IJmuider strandoven. En hoewel Diet vorst het dus tegen Bar Monique niet redde, had de ploeg toch de topscorer van het toernooi in zijn middenKlaas de Kort. Van de finalewedstrijd, die zondag op het strand is gespeeld is wel een com pleet spektakel gemaakt. Niet alleen bood de finalewedstrijd de lui in de zon bakkende strandgasten spanning en ver maak en voor de spelers sportieve krachtmetingen, maar er was zelfs nog voor een voor-programma gezorgd, waarbij de humor de boventoon voerde. Het werd een complete slap-stick-ge- beurtenis, waarbij een persiflage van het voetbal werd gegeven, die gelukkig in de finale niet werd nagevolgd. VELSEN. De commissie voor de bedrijven kon zich wel vinden in het idee om een minimum-afname van wa ter vast te stellen. Wethouder H. van der Werft vertelde de commissie, dat er een aantal wateraansluitingen zijn, waarvan practisch geen of maar spora disch gebruik wordt gemaakt. Toch kos ten deze aansluitingen de gemeente geld, omdat er een watermeter geplaatst is en de meterstand moet worden opgenomen en rekeningen verstuurd moeten worden. Om iets van die kosten terug te halen, zou men deze aansluitingen voor een minimum-afname van bijvoorbeeld 30 kubieke meter water kunnen aanslaan. Het gaat om ongeveer 800 aansluitin gen. Het gemiddelde waterverbruik voor gezinnen ligt op 120 kubieke meter. Een van de commissieleden drong er bij de wethouder op aan om het verschil tus sen het lage watertarief voor gebruik beneden de 180 kubieke meter en het hogere daarboven groter te maken en ook industrieel watergebruik onder het hogere tarief te laten vallen. Wethouder Van der Weff voelde daar niet zoveel voor, omdat het hogere tarief er enkel ip om een te hoog watergebruik bij parti culieren te drukken .Voor de grootver bruikers en de industrie wilde hij wel de huur van de veel grotere waterme ters iets optrekken. Al deze iedeeën zullen in de begroting voor 1977 worden verwerkt. Wethouder Van der Werff benadrukte, dat het niet de btdoeling is beide ideeën uit te voeren, maar te kiezen voor één van de twee. Omdat de commissie het goede ideeën vond, zal de zaak verder uitgewerkt worden en ook met het per soneel van de reinigingsdienst besproken worden. Overigens zal de service, die de gemeente nu biedt door elke ochtend en ook zaterdags aan de Amsterdamse weg grofvuil aan te nemen en na een tele foontje grofvuil bij de mensen weg te komen halen, gehandhaafd blijven. Di recteur J. ten Cate vond het wel jam mer, dat de mensen maar zo weinig gebruik maken van deze service. Een andere mogelijkheid is om een maal per maand in alle straten grofvuil op te halen. Volgens de heer Ten Cate kan dat gerealiseerd worden door het ophalen van gewoon huisvuil alleen te laten plaatshebben op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag en dan de woens dag te gebruiken om grofvuil op te halen in één van de vier wijken, waarin de gemeente dan verdeeld kan worden. Dan komt de grofvuilophaaldienst dus elke maand bij iedereen langs. VELSEN, Omdat een van de mede werksters van het Amsterdamse Elek- tisch Circus, dat deze week op het Triabasveld aan de Kennemerlaan voor stelling verzorgt, plotseling in het zie kenhuis is opgenomen, is het programma enigzins veranderd. In plaats van „Artour Ui” wordt in de avondvoorstellingen „Zeni Gros” ofte wel ..Assortimento intermezzi scandaM” opgevoend- Hij zei dat bij dit bewijsstuk de nota Reijers gevoegd is, die volgens Menten opgesteld is met de Poolse regering in ballingschap in de jaren ’50. De CH-senator Reijers (inmiddels overleden) heeft zich evenals de toen malige voorzitter van de Tweede Ka mer dr. Kortenhorst Pieter Menten altijd verdedigd en kwam daarbij sterk in conflict met het ministerie van Justitie, vooral toen hij zijn nota over de zaak Menten indiende. Vol gens Menten wordt in deze nota ook vanuit Polen aangetoond dat in de omgeving van Lemberg in de oorlogsperiode geen joden woonden. had gegeven Menten tijdens de pro cesvoering in vrijheid te stellen. Het hof heeft dat volgens de advocaat- fiscaal „onbegrijpelijke verzoek” af gewezen. De Blaricumse rentenier Menten ziet voorlopig af van het indienen van een aanklacht teegn het week blad Accent, dat in Nederland begon nen is met een reeks van publicaties waarin Menten beschuldigd wordt van liquidatie van Poolse joden. Men ten acht de tijd daar nog niet rijp voor en wil eerst alle publicaties die nog volgen afwachten. „Anders kan ik per artikel wel een proces gaan voeren en daar voel ik niet veel voor. Ik wacht nu maar af. Ik zal er wel doorheen komen”, aldus Menten vafi- morgen. De oude man klapte met zijn hoofd tegen die stoeprand. Hij Is opgenomen in heit Zeeweg Ziekenhuis, waar werd ge vreesd voor een schedelbasisfractuur. De toestand van de oude man was maandag nog kritiek, Deze maand vullen dertig werknemers hun vijfentwintigjarig dienstjubileum beleven. Dit zijn: A. C. Botvliet, werk tuigkundige dienst; M. P Hendriks, kwaliteitsafdeling; H. Molenkamp, koud- bandwalserlj 1J. Snel, Mekog-productle en G. Visser, werktuigkundige dienst. Allen komen iu.it IJmuiden. H. Booy. kwaliteitsafdeling en K. El- zinga, Cemij, beiden uit Velsen-Noord. C. Bessëlsen, wailserij west; J. T. Goes, hoogovens; J. Twickler, Hoogovens; A. E. N. Weterings, óvenbouwkundige diehst en E. van Zanten, koudbandwal- serlj 1; allen uit Beverwijk. C. Aardenburg, nieuwbouw H van Zijl, hoogovens, beiden uit Wijk aan Zee. P. de Bie walserij west; J. Capelle. warmbandwalserij 1 en K. L. de Lange, pensioenbureau, allen uit Heemskerk. C. A. Zijp, ovenbouwkundige dienst, uit Uitgeest; G. van den Berg, algemene dienst en J. F. M. Dekker, Mekogproductle, beiden uit Oastricum; J. Hansen, bednijfsdlenst, uit Schagen; L. J. A. Ris, productieplanning en A. A. Schelvis, hoogovens uit Heerhugo- waard; N J, Groen, bedrijfsadministratie, uit Bergen; M. H. Dekker, werktuigkundige dienst en G. Flentrop. kwaliteitsafdeling, bei den uit Santpoort; P. R. Bos, bouwkundige buitendienst; L. J, van Norde, Cemij en P. Otsen, walserij west allen uit Haarlem; EN ALS LAATSTE: L. Benning, Me- kog, uit Maurik. VELSEN. - In de commissievergade ring voor de bedrijven stelde wethouder H. van der Werff de vraag of de .ge meente met de glasinzameling moet doorgaan. De inzameling kost de ge meente jaarlijks 30.000,-, maar wat het sparen van grondstoffen betreft heeft het hergebruik van glas niet zoveel nut. Het enige financiële voordeel is, dat de hoeveelheid afval wat vermindert, maar de 200 ton glas, waar het om gaat, zet wat dat betreft ook geen zoden aan de dijk, aldus de wethouder. Het grote voordeel van de inzameling vond de wethouder de opvoedende taak, die er van uitgaat in verband met het milieu. SANTPOORT Aan de Bloemen- daalsestraatweg in Santpoort-Zuid is maandagmiddag een 78-jarige man ern stig gewond geraakt. De man passeerde op zijn Solex een geparkeerde wagen waarvan het portier plotseling werd ge opend door de 56jarige Haarlemse be stuurder. De gemeente denkt ook na over een uitbreiding van de service bij het opha len van huisvuil. Voor de twaalf-hoog- flats zijn al nieuwe en grotere binnen- containers besteld en als die er zijn, zullen daar de buitencontainers verdwij nen. Hopelijk blijft dan de omgeving van de flats schoner en kunnen de bewoners hun af val toch goed kwijt. De wethouder opperde de gedachte om de service uit te breiden door zaterdag morgen een vuilniswagen bij de Een- hoornstraat in Zeewijk neer te zetten voor het brengen van grofvuil, zodat de mensen niet helemaal naar de Amsttr- damseweg hoeven. HILVERSUM. De Baarnse aan nemer Hoogma gaat met minstens zeventien andere schuldeisers het faillissement aanvragen van de Blari cumse multi-miljonair en kunstverza melaar Pieter Nicolaas Menten. De gezamenlijke vorderingen belopen volgens deze aannemer een bedrag van ongeveer honderdvijftigduizend gulden. De groep beschuldigt Menten ervan dat hij via „list en bedrog” vele rekeningen niet heeft betaald. Menten werd, zoals bekend, al eerder beschuldigd van oorlogsmisdaden. De goede kant van de inzameling van glas via containers is, dat de mensen milieubewust worden gemaakt. Het zet ze aan het denken over hergebruik van afval en al Is dat van glas dan niet zo belangrijk, glas heeft het voordeel, dat een inzamelingsactie daarvn vrij ge makkelijk te realiseren is. Als dat op voedende aspect ons 30.000,- waard is, moeten we ermee doorgaan”, vertelde de wethouder. Het merendeel van de com missie kon zich met deze visie verenigen en wilde de glasinzameling wel handha ven. Enkele leden drongen erop aan om wat meer glascontainers neer te zetten op punten, die daarvoor geschikt zijn. vankelijk verklaard, aldus Menten. „Al die mensen hebben in het verle den gefingeerde rekeningen inge stuurd en als ik ze vroeg die rekenin gen te specificeren waren ze niet thuis. Omdat ze wisten dat ik vermo gend was hebben ze die rekeningen maar opgeschroefd. Ze oefenen gees telijke terreur op mij uit”. Aannemer Hoogma antwoordde daar weer op dat Menten in de meeste gevallen extra werk heeft la ten uitvoeren, waarvan de opdracht nooit schriftelijk Werd bevestigd. „Als je een bepaalde som'hebt afgesproken en er wordt gevraagd om een paar extra dingen te doen, wordt zoiets nooit op papier gezet. Dat gaat te goeder trouw", aldus Hoogma. „Het gaat ook om die extra dingen, die Menten nooit heeft willen betalen”. Menten noemde het een „belache lijke veronderstelling” dat de rechter hem failliet zal verklaren. „De rech ter kan iemand die een vermogen heeft dat duizenden keren groter is dan die zogenoemde schuld toch nooit failliet verklaren. Vooral niet als al die andere kwesties vroeger al eens door de rechter of door een arbitra gecommissie zijn bekeken”. Overigens heeft de vroegere advo- caat-fiscaal van het Bijzonder Ge rechthef in Amsterdam mr. B. J. Besier zich uitgesproken voor een nieuw onderzoek tegen de Blaricumse rentenier. Hij was indertijd de open bare aanklager in het proces tegen Menten aan het eind van de jaren ’40. Hij heeft onthuld dat tijdens het proces de toenmalige minister van Justitie Van Maarseveen opdracht IJMUIDEN. In de nacht van maan dag op dinsdag is door een groepje jonge mannen Ingebroken in de Kajuit op het Marktplein in IJmuiden. Er werden blikjes bier, gin en een stuk ham gesto len. De rekeningen betreffen voorname lijk onderhoudswerkzaamheden uitge voerd aan de Blaricumse villa en tuin van Menten. Individueel hebben de schuldeisers al geprobeerd om via juridische weg hun vorderingen te innen, maar het verweer van Pieter Menten bleek in enkele gevallen ster ker dan de aanklacht. Volgens Hoog ma dateert de oudste rekening van 1965. Aannemer Hoogma wil de rechter overtuigen van de „onbetrouwbaar heid” van Menten. Hij verwacht dat de komende dagen, vooral uit de omgeving van Amsterdam, waar Menten honderden huizen heeft, meerdere schuldeisers de groep zullen komen versterken. ïn een commentaar vanmorgen noemde Pieter Menten de schuldeisen de „reinste flauwekul” en „chantage- praktijken”. Alle gevallen zijn inmid dels voor de rechter geweest of bij een arbitragecommissie en niet ont- en .■.•.•.'i'.'.jSi;:;! u.: te en

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7