Mensen en dieren zwoegen door op zinderend terrein medewerkers Brandje bij Ceta Bever Deze week in kerk van Wijk aan Zee De seizoenopruiming bij Nieuw-Engeland begint donderdag 15julia.s. „De Werf” zoekt een deskundig drukwerk- advies? stand Markt NIEUW-ENGELAND Woensdag 7 juli zijn wij de gehele dag gesloten. DIEVEN ACTIEF WEEKPROGRAMMA PAVILJOEN WESTERHOUT Overlijdensberichten Gemeentelijk advertentiebeleid GESLAAGD uL DINSDAG 6 JULI 19 7 6 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK s Koopavond in Eindhoven 9 juli en 16 juli. Koopavond in Amsterdam 8 juli en 15 juli. boekdruk foliedruk offset klein-offset drukkerij schmitz bv HEEMSKERK D Fl r W-1 - "MIms ■X; (ADVERTENTIE) Bij Boltini luidt ondanks de hitte onverbiddelijk de circusbei jeugdgroepen. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) Expositie van wat in duin en aan zee te vinden is Het beertje lijfct wel een beetje narrig te worden van die hitte. De kinderen doen verschrikt een stapje terug als hij lang niet zo aardig is als speelgoedbeer- tjes willen doen geloven. BEVERWIJK. Het vaste weekpra- gramma van be„’; r. cenpaviljoen Westsr- hout ziet er voor de maand juli als volgt uit: Boltini heeft in dit jubileumjaar enke le erg goede, onvervalste pistenummers in z’n programma gestopt, dat wij over het algemeen veel beter vonden dan het laatste dat in Heemskerk werd gepre senteerd. Best leuk voor een vakantie- middag of ravond. De leerlingen van de scholen hebben allerlei planten en bloemen verzameld, die in leven worden gehouden in flessen met water waarop dan met grote letters staat wat het is. (Hollandse benamin gen). Langs de wanden zijn fraaie platen en affiches opgehangen die ook weer de natuur in beeld brengen en voorts liggen BEVERWIJK. Op, de Beverwijkse veilingen waren de noteringen maandag als volgt: BEVERWIJK Een defecte afsluiter heeft gistermiddag bij Ceta Bever aan de Grote Houtweg flinke opschudding veroorzaakt. Een bezoek aan deze tentoonstelling is een prettige manier om meer vertrouwd te raken met wat het duingebied te bieden heeft. Voor kinderen valt er op deze tentoon stelling heel veel te zien en te leren over wat zij overdag in de dunen kunnen vinden. Amsterdam Koningsplein, Tel. 245721 Eindhoven Rechtestraat. Tel. 443208 Sssssssssss DIEFSTAL Uit een aan de Heems kerkse Oude Dijk geparkeerde auto is gisteren de radio en een suède jasje verdwenen. De spullen vertegenwoordi gen een waarde van circa f 700. Het circus was in de nacht en zeer vroege ochtend al opgebouwd. Hoe vroe ger, hoe minder warm. In de middag uren kon men met moeite tussen de wagens een koel plekje vinden. De die ren lagen en stonden amechtig warm te wezen en op dat moment niet bereid tot enige actie. De leeuwen lagen als een tapijt over de vloer van hun wagen en de tijger lag ondanks rondneuzend be zoek op z’n rug (of haar rug. Daar hebben we zo gauw niet op gelet). De poedeltj es zochten het maar onder de wagens. De paarden stonden het in hun wagens slecht te hebben in de zon. De mensen probeerden tussen de wagens door wat wind op te vangen. Druk was het alleen bij de noodkranen waar de kindertjes Wat op trachtten te vangen van het koele water. Een en al loomheid, hitte en stof, het circus tussen drie en vier uur. Maar zie, om half vijf staat het hoog geëerd publiek voor de deur en dat zijn vooral de kinderen. Toch nog honderden in aantal. Zij hebben vakantie, nietwaar. En het circus leeft ineens weer koorts achtig. Er wordt opgetreden met een energie en een vitaliteit die met die hitte bijna onbegrijpelijk is. De circusbei is onverbiddellijk. Allleen een der circus hengsten geeft er de brui aan. Hij rent op een onbewaakt ogenblik de piste uit naar buiten. Enkele ogenblikken later wordt hij weer terug gedreven. En het trapezenummer gaat niet door, want in de nok van het circus wordt het werken te gevaarlijk. Verder wordt er zeer enthousiast gewerkt voor een even enthousiast publiek. Eigenlijk is zo’n middagvoorstelling met al die kinderen veel leuker dan zo’n avondtoptreden. De kinderen zitten te gillen van het lachen om de onberijdbare ezels van Frits Mul lens, vooral als een drieste Heemskerker die het toch probeert finaal uit z’n broek scheurt. Dat was eigenlijk de clou van het nummer, door de circusmensen bedacht met eigen medewerkers. Maar bij die Heemskerker lukte het nog veel beter. WIJK AAN ZEE. Op initiatief van ds. A. Goudsmit-Aalbers en met het doel de kerk aan het Julianaplein ook in de week open te stellen voor onder meer de badgasten, worden er deze zomer vier tentoonstellingen gehouden in de avond uren van maandag tot en met vrijdag. Maandagavond werd de eerste geo pend en die is ingericht met medewer king van de beide lagere scholen ter plaatse. Tot en met vrijdag is er ’s a- vonds van zeven tot negen uur in de kerk zo ongeveer alles te vinden wat men op het gebied van de natuur in duinen en aan zee kan aantreffen als men niet alleen maar naar de badplaats komt om op de rug in de zon te liggen. Voorts is er in de kerk een collectie opgezette vogels, schelpen en vlinders te zien. Het is niet de bedoeling geweest bijzondere exemplaren bijeen te bren gen, maar een beeld te geven van wat alle dagen te vinden is en dat is dan verrassend veel voor degenetn die er oog voor hebben. BEVERWIJK. Overleden: Maria Rosalie Krombeen-van de Vijver, oud 79 jaar. Gelegenheid tot condoleren dinsdag van 18-19.30 uur in het uitvaartcentrum aan de Velserweg. Woensdag om 11 uur H. Mis in het St. Josefrustoord, gevolgd door begrafenis op Duinrust. er allerlei boekjes en boeken over flora en fauna in het duin. Om ongeveer acht uur wordt in de consistoriekamer boven dien een serie dia’s vertoond waarbij dan allerlei interessante bijzonderheden worden verteld over wat specifiek is voor Wijk aan Zee en naaste omgeving. bloemen: anjers 6-18, trosanjers 40- 110, calla 40, dahlia 40, freesia 50-180, gladiool 60-115, lelie 10-56, liatrus 165, roos 10-48, babyroos 5-15, statice 60, world supreme 65-110. Groenten: aardbeien 650-1400, andijvie 15-55, bloemkool 45-85, bospeen 52-136, doperwten 225-275, komkommer 20-68, peulen 200-520, postelein 28-65, prei 100- 155, rabarber 75-135, radijs 45-62, snijbo nen 380-500, sperziebonen 400-510, spina zie 8-39, sla 9-66, spitskool 12-32, toma ten 700-1020, tuinbonen 48-62, waspeen 32-64 BEVERWIJK. Aan de Stichting vrije leerstellingen van de Vrije Univer- siteit van Amsterdam slaagde maandag onze stadgenoot A. P. van Gelderen voor de akte MO-A Engels. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Een 19-jarige vrouw uit Assendelft is gisteren op het strand van Wijk aan Zee haar portemonnee met ƒ20 kwijt geraakt. Terwijl de vrouw in zee aan het zwemmen was, pikte een naar schatting tienjarig knaapje de por temonnee uit haar tas en koos het hazepad. Een 16-jarige jongeman heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van gereedschap en onderdelen van zijn Kreidler bromfiets, die hij op de Rijn- dersweg te Wijk aan Zee had gepar keerd. Uit een op het terrein aan de Laan van Meerestein gestalde bakkerskar van Bakker Winkel verdween tenslotte voor 250 aan snoepgoed en koek. telefoon 02510 -23207 wijkerstraatweg 160 velsen-noord Maandag vanaf 13 uur bridgen voor gevorderden; dinsdag vanaf 10 uur da- mesgymnastiek en vanaf 11 uur heren- gymnastiek; wor.g vanaf 10 uur schilder- en tekenles -en vanaf 14 uur handwerken, naai- en knlples; donder dag vanaf 10 uur bridgeles, vrijdagmid dag gelegenheid tot het ruilen van boe ken in samenwerking met de openbare bibliotheek. Maandag, donderdag en v. Ij dag de ge hele dag en o n. :ia cn uur biljarten. De gehele week gelegen heid tot knutselen in de w; kplaat:. Bejaardenpaviljoen Westerhout aan het Westerhoutplein 3 (naast de M.tz'ek- schodl) is van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur gc 'r'1. HEEMSKERK GEBOREN: Ramon Kranendonk, Florentine Wilhelmine Eel- tink, Pascal Wehrmeijer, Inge Maria Dekker, Petrus Martinus Johannes de Graaf, Danielle Simonnetta Maria Schrama, Erik Johannes Deurloo, Kevin Matthew Kretschmer, Susanne Theodora Maria Nijman, Jeffrey Antonius Nijman, Willem Bastiaan Bakker. GEHUWD: Lucas Johannes Maria Verhoef met Marion Margaretha de Boer, Johannes Bernardus Maria Schou ten met Alida Catharina Elisabeth Geer- ling, Adrianus Nicolaas van Noort met Johanna Hillegonda van Zutphen, Petrus Cornelia van Oevelen met Aaltje Jan netje van Leeuwen, Medardo Efraim Sanchez met Geertje van Zelderen, Jan Willem Paap met Yvonne Astrid Irene Aalten. OVERLEDEN: Anna Cornelia Gooijer geboren Bruin oud 67 jaar. „De Werf” telt twee jeugdgroepen, beide toegankelijk voor jongelui van 10 tot 13 jaar, die respectievelijk op de maandagavonden (jongensgroep) en op de woendagavonden (meisjesgroep) bij een komen. Tijdens deze avonden kunnen de deel nemers een keuze maken uit verschil lende activiteiten als handenarbeid, spel en expressie. Wie aan deze groepen wil meewerken, kan contact opnemen met buurtcentrum „De Werf”, Jan Ligthart- straat 275a, Heemskerk, tel. 33808. Adrianus. Johannes Winkelhuyzen, Eenhoornlaan 3, Beverwijk, oud 69 jaar. Gelegenheid tot condoleren dinsdag en woensdag van 19-19.30 uur in het uit vaartcentrum aan de Velserweg. Don derdag om 10 uur H. Mis in de Goede Raadkerk aan de Arendsweg, gevolgd door begrafenis op Duinrust. In antwoord op vragen van de socia listische raadsleden B. de Hen-Brand en W. Albrecht-de Korte schrijft het colle ge, het juister te achten zo’n aanduiding weg te laten, omdat daaruit blijkt dat sollicitaties van vrouwen evenzeer wel kom zijn als die van mannen. De beide raadsleden hadden zich ge stoord aan een door de gemeente ge plaatste advertentie, waarin uitdrukke lijk mannelijke sollicitanten werden op geroepen voor de functie van medewer ker bevolkingsadministratie. Hoewel het college met de vragenstel- sters van mening is, dat vrouwen een dergelijke functie eveneens zouden kun nen vervullen, achtte men het met het oog op de personeelsopbouw van de desbetreffende secretarie-afdeling ge wenst, om in dit geval de voorkeur aan een mannelijke medewerker te geven. HEEMSKERK Buurtcentrum „De Werf” zoekt voor het seizoen ’76-’77 contact met jonge mensen van 18 jaar of ouder, die bereid zijn zich in de periode van september tot en met mei een avond per week beschikbaar te stel len voor bet (helpen) leiden van een jeugdgroep. BEVERWIJK. Burgemeester en wethouders van Beverwijk zijn niet be reid, in personeelsadvertenties altijd mannelijk-vrouwelijk achter de te ver vullen vacature te zetten. BEVERWIJK Door brand is giste ravond een flink deel van de tuin van de woning aan de Vondellaan 84 ver woest. Het vuur werd gemeld door een buurtbewoner, die dikke rookwolken zag opstijgen. De brandweer bluste de vlam men. ontstaan doordat een door een tuinman aangstoken afvalhoop waar- s?h!jnli<k niet goed gedoofd was. YC BC Uit het lek druppelde aceton, dat te recht kwam op de bedrading van een schakelkast van een velponvulmachine. Door kortsluiting vatte de machine vlam. De bedrijfsbrandweer wist het vuur met poeder te blussen, waardoor het gemeentelijke korps niét meer in actie behoefde te komen. Door de brand werd het plafond en de elektrische bedrading van de velponvul machine beschadigd. YC BC (Van een onze verslaggeefsters) Enige verfrissing bieden alleen de nood kranen op het hete circusterrein. Het kleine nijlpaardje heeft dan tenmin ste in zijn wagentje nog een soort vijver, maar het water wordt snel lauw en dan zoekt hij maar liever een plekje in de schaduw. HEEMSKERK. - Circus Boltini is in de noordelijke I.Imond. Maandag in Heemskerk en vandaag en morgen in Beverwijk En dan met die hitte. We zijn er maandag vóór de matinee van half vijf even een kijkje gaan nemen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9