IJmuidense fusie tussen Raiffeisen en Boerenleenbank het slob in Oude man lag Haven vier dagen dood in huis Amsterdams Electrisch Circus trok ruime belangstelling Inbraak in garage Motorrijder brak pols Brand in Jan Campertschool wellicht aangestoken 1 11 zentueld jfrfbreemem I o iii VOOR REKENINGHOUDER VERANDERT ER NIETS Zomers vermaak voor jong en oud in IJmuiden en Drs. J. D. Hoogland! opvolger van E. van Veelen UITSLAANDE BRAND RICHT VOOR TWEE TON SCHADE AAN DEALER VAN SIMCA CHRYSLER MATRA SUNBEAM VOOR DE IJMOND 1 I S I Br* WOENSDAG 7 JULI 19 76 IJMUIDEN VELSEN (Van een onzer verslaggevers) Achter de schermen f t VELSEN. De landelijk gepro pageerde fusie tussen de Raiffeisen- banken en de Boerenleenbanken geldt voorlopig niet in IJmuiden. De samenwerkingsplannen, die zich naar buiten vooral openbaarden' door het voeren van de naam „Ra bobank”, zijn op de lange baan ge schoven omdat beide partijen geen volledige overeenstemming konden bereiken. „Voor de rekeninghouders heeft dit geen gevolgen”, zo deelt directeur A. Niemeijer van de Ra bobank IJmuiden mee. Maar zijn vestigingen zullen ondanks het op losse schroeven staan van de fusie plannen toch de naam Rabobank blijven voeren. „Dat is inmiddels nu eenmaal een roepnaam gewor den”, luidt het argument van de heer A. Niemeijer. 70ArVWBGEKEURDE0C C A SIOIV^ Kort IJmondnieuws OCCASION CHRYSLER CENTRUM Met Bovag-Garantie certificaat 14 dagen proefrijden in uw occasionfavo~ riet AUTOBEDRIJVEN MM (ADVERTENTIE) 5 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) 1 I t •ote en Hij om een ve- dag lis- de aid, der in „We hebben nu een weg gehad om tot de fusie te komen. Dat het langs die Hier onderzoekt een van de brandweerlieden de brandhaard. De politie stelt verder het onderzoek naar de oorzaak van de brand in. Naar zeggen van de brandweer werd aanvankelijk gedacht dat de hele school brandde omdat er een enorme rookont wikkeling was en overal uit de school rook kwam. Met persluchtmaskers op is men binnengegaan en ontdekte toen dat de brand beperkt bleef tot twee lokalen en de gang. tien Irijf een ►ver eek •kse uis- nan dag met bij zei 11 en van leef in var igte s s t sief ’en er- tot de- ing >vel het :ht- de ge- den nte. ude ►zet wd, -er- ga- ten. >eld ita- zle- ha- rde Vanaf woensdagmiddag veertien juli gaat Henk Abbing, de poppenspeler, met ver schillende programma’s in de muziektent spelen. Op de woensdagen treedt hij om half drie op, elke keer met een ander programma. Dat duurt tot en met woens dag vier augustus. Vanavond wordt de voorstelling van „Zani Gros” op het Triabasveld her haald. De toegang is vrij; best leuk om even langs te lopen. In de heerlijke avondtemperatuur was de belangstelling voor deze artistieke avonturen royaal. Vooral toen de muziek (door leden van de Herbie White combo) overging in toneelspel stroomde het pu bliek toe. „Zani Gros” is een verzame ling van losse theateronderdeien met een oircus-achtige sfeer. De spelers gedragen zich als tot leven gebrachte poppenkast figuren en bewegen zich over het zes- kaotig podium van het Electrisch circus, maar ook tussen en om het verzamelde publiek. Telkens weer zorgt de groep voor een effectvolle verrassing en al trekt de voorstelling in sommige onder delen wel wat (de twee clowns, waarvan de een „alles kan” bijvoorbeeld), toch biedt de vertoning luchtig vermaak en is er dikwijls aanleiding tot schaterlachen. De IJmuidense bankdirecteur bena drukt verder dat de situatie in IJmuiden niet uniek is. Hij voert aan dat de betrokken banken plaatselijk autonoom zijn en dat het uitblijven van de realise ring van de landelijk opgezette fusie wel meer voorkomt. Informatie bij de Ra- bobankcentrale in Eindhoven toont in derdaad de zelfstandigheid van de plaat selijke vestigingen van deze bankinstel ling aan. Men zegt niets van de IJmui dense situatie te weten en verwijst terug naar de directie daar. Deze blijkt niet erg mededeelzaam. Wel verwijst de ad- junctdirecteur in IJmuiden naar de heer Niemeijer. Hij laat die verwijzing verge zeld gaan van de mededeling dat zijn directeur, zojuist terug van vakantie, „zich geheel op dit onderwerp gespeciali seerd heeft.” Van die specialisatie laat de heer Niemeijer weinig merken. Hij wendt voor het bericht over het niet doorgaan van de fusie in IJmuiden als nieuw te ervaren, maar antwoordt wel dat de rekeninghouder er niets van zal merken. Inderdaad is het zo, dat de besprekingen rond fusieplannen tussen raiffeisenbanken en Boerenleenbanken zich achter de schermen afspelen. Het ligt ook niet in de bedoeling dat de rekeninghouder er iets van merkt. Dit blijkt ook wel uit de terughoudende reacties van de plaatselijke bankdirecties in IJmuiden Rabo- vh Raiffeisenbank) en Santpoort (Boerenleenbank). Direc teur Huyboom van de Boerenleenbank, die evenmin erg mededeelzaam is over dit onderwerp, geeft als commentaar: ten zijn op vakantie, maar dat zal - aldus de politie - de voortgang van het onderzoek niet belemmeren. De man. die alleen in het huis woon de, werd in de doop van maandag door buren gemist. Een buurman ging binnen kijken en vond het lichaam van de man die vermoedelijk aan een hartverlam ming is overleden. DRIEHUIS. - Vanmorgen, tegen vijf uur heeft een uitslaande brand gewoed in de Jan Campertschool in Driehuis. De brand was al in volle gang toen een passerende broodbezorger de vlammen ontdekte. Twee lokalen en de gang van de school zijn volledig uitgebrand en de brandweer schat de schade op zo’n twee ton. De oorzaak van de brand is niet bekend, maar er bestaan de nodige twij fels over brandstichting ondermeer om dat een ruit uit de voordeur van de school was getikt. WIJK AAN ZEE - Een 20-jarige mo torrijder uit Velsen heeft maandagmid dag bij een ongeval op de Verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee zijn linker pols gebroken. Na behandeling in het Rode Kruis Ziekenhuis mocht de man naar huis. zal eer ja- -ei- rps, ere Dit idi- VELSEN In de Gerard Doustraat in IJmuiden is maandagavond in een woning het lichaam van een 71-jarige man gevonden die bij onderzoek al vrij dag bleek te zijn overleden. Tot nieuw lid van de Raad van Be stuur van Estel en Hoogovens IJmuiden is benoemd dr. M. Albrecht, thans voor zitter van de directie IJmuiden. Hij zal ook worden voorgedragen als lid van de Raad van Bestuur van KNHS. Hij zal als voorzitter van de directie IJmuiden worden opgevolgd door ir. F. E. Mathij- sen Gerst, thans lid van de directie IJmuiden. Over de opvolging van de heer Mathijsen Gerst is nog niet beslist. ’s Middags was er voor de tent van het Electrisch Circus een poppenkastvoor stelling voor de IJmuidense jeugd, die de warmte daar graag voor trotseerde. Een voudig maar zeer direct poppenkastspel, uitgevoerd met platte, triplexachtige poppen die beschilderd zijn. De kinderen amuseerden zich er uitstekend. weg niet gelukt is, wil niet zeggen dat alles van de baan is. Er leiden vele wegen naar Rome, maar ook naar fusies. Misschien lukt het langs een andere weg wel.” Ook hij beaamt dat de rekening houder er niets van zal merken en zegt: „Er zijn althans geen andere maatrege len ten aanzien van de rekeninghouders genome. Hij bevestigt dat rekeninghou ders van de Raiffeisenbank ook geld kunnen opnemen bij vestigingen van de Boerenleenbank. IJMUIDEN In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer E. van Veelen zijn functies als voorzitter van de Raad van Bestuur van Estel, KNHS en Hoogovens IJmuiden en als lid van de Raad van Bestuur van Hoesch Werke AG eind van dit jaar neerleggen. Tot zijn opvolger als voorzitter van de Raden van Bestuur is per 1 januari benoemd drs. J. D. Hoog- landt. Tevens is hij voorgedragen als lid van de Raad van Bestuur van Hoesch Werke AG. Rode Kruis. De collecte, die in Velsen ten bate van het Nederlands Rode Kruis is gehouden heeft een bedrag van 21.314,- opgebracht. Anjeraktie. De jaarlijkse Anjercollec- te ten behoeve van culturele activiteiten en instellingen, die in Velsen is gehou den, bracht 8.776,33 op. Per gemeente- deel was dat. IJmuiden f 4.981,14; Drie huis 826,75; Velsen-Zuid 234,37; Sant- poort-Noord 952,13; Santpoort-Zuid 691,94 en Velsen-Noord 1.090,-. IJMUIDEN Het Amsterdams Elec trisch Circus, dat samen met Onafhan kelijk Toneel uit Rotterdam bivak geko zen heeft op het Tribasveld bij de Ken- nemerlaan, heeft dinsdagavond alle zei len bijgezet om zo redelijk mogelijk vervanging te bieden voor de opvoering van Brecht’s Arturo Ui”. De bewerking op „Arturo Ui” moest worden afgelast omdat een der speelsters in het zieken huis moest worden opgenomen. Daarom laste Onafhankelijk Toneel voor de avondvoorstellingen van gisteren en vanavond ,,Zani Gros” met als ondertitel „Assortimento Intermezzi Scandali” in. Dit is een oude produktie van vorig jaar die zo goed mogelijk speelklaar gemaakt was. Het ongeluk gebeurde, toen de motor rijder een Duitse automobilist rechts in haalde. Deze zou zijn richtingaanwijzer hebben aangezet om links de Zeecroft in te slaan, het geen overigens door de Duitser wordt ontkend. De automobilist reed in elk geval recht door, waardoor de motorrijder tus sen de auto en de trottoirband klem kwam te zitten. Bij zijn val brak hij zijn pols. Links op de foto de Rabobankvestiging (voorheen Raffeisenban k) aan het Plein 1945; rechts een vestiging van de Boerenleenbank aan het Velserduinplein. Ook de Boerenleenbanken in IJmuiden heten al geruime tijd Rabobank; uiterlijk is er van hapering in de fusieplannen dan ook niets te merken. De brand is begonnen in een houten scheidingswand tussen twee lokalen en heeft zich voortgezet langs het softboard plafond. De twee lokalen, het meubilair en al het lesmateriaal wenden helemaal vernield. Verder heeft de grote rookont wikkeling door de hele school schade aangebrachit. Met drie spuiten werd de brand bestreden en om kwart over vijf kon het sein brand meester worden gegeven. De politie, die het onderzoek naar de oorzaak van de brand instelt, heeft ern stige vermoedens dat de brand is aange stoken. Voorlopig wordt onderzocht of er geen kortsluiting is geweest en of dinsdag geen werkzaamheden in de school zijn verricht waarvan een of ander kan zijn blijven smeulen. Af ge zien van de ingeslagen ruit zijn geen sporen van brandstichting gevonden maar het onderzoek wordt voortgezet. BEVERWIJK In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in garage Wijkeroog aan de Bülllerlaan. De dieven sloegen aan de achterzijde van het pand een ruitje in, waardoor zij de grote tuimeldeuren konden opnemen. Zij gingen er vandoor met een Morris personenauto, die dinsdagmiddag achter een opslagloods aan de Arendsweg werd teruggevonden. Uit de aan de Zuiderkade gestalde autm van een 25 jarige Beverwijkse werd zestien liter benzine gestolen. Als dank hiervoor sneden de dieven met een scherp voorwerp ook nog het linnen dak van de auto kapot. YC BC Inmiddels is de politie nog niet in staat geweest om het hoofd van de school of andere leden van het onder wijzend personeel te bereiken. De mees- IJMUIDEN. Hero, Esbjerg; Fridel, Rochester. IJmui den; Raket, Terneuzen; Federal St. Lau- renz, Riga, IJmuiden; Messiniaki Idea, Banjul; Medina, Londen; Jan, Londen; Rakness, Mo I Rana, IJmuiden; Kemix, Rochester, IJmuiden; Jutta Flint, Col chester, IJmuiden; La to, Calcutta; Smit Lloyd 10, Cont. Plat, IJmuiden; Kyra- katninga, New Castle; Tor Scandinavia, Gothenburg; Wildebeest, Cont. Plat, IJ muiden; Jemrix, Kings Lynn, IJmuiden; Linda, Hamburg; Schedleborg, Hudiks- vall Zaandam; Pertinence, Southampton; Lifana, La Palice; Leliegracht, Shore ham. Dinsdag vertrokken: Pablo Neruda, Ventspils; Bison, Cont. Plat, IJmuiden; Export Patriot, Bremerhaven; Ventura, Waterford; Trentonia, Rotterdam; Jacob Kunder, Archangel; Eva Sif, Shapness; Tuetonia, Kopenhagen; Steinbjörn, Ham burg; Bab T, Mariejangun, Zaandam; Nortruck, Cont. Plat, IJmuiden; Mito Maru, US Gulf; Wildebeest, Cont. Plat, IJmuiden; Blatence, Appingedam; Kal- liste, Brussel; Portslade, Rotterdam; Tor Scandinavia, Noordzee; Raket, Great Yarmouth; Mariann, Rotterdam; Stenite- lyny, Noordzee; Otchi River, Hamburg. W’oensdag aangekomen: Tor Scandina via, Noordzee; Pegu, Le Havre; Okdine, Cadix; Finnish Wasa, Sagunto, IJmui den; Riga, Ventspils; Stirsoe, Oslo, Vel sen; Bison, Cont. Plat, IJmuiden; Schel de, Leningrad; Merweborg, Merikarvia; Kentshore, Cont. Plat, IJmuiden; Nor folkshore, Cont. Plat, IJmuiden; Saint Vincent, Dakar. Woensdag vertrokken: Kenrix, Ro chester, IJmuiden; Pauline Brinkman, Kingslynn, IJmuiden; Achilles. Bilbao; Jemrix, Whitby, IJmuiden. IJMUIDEN. Een aanvaring tussen de Deense trawler „Am mamono”” (Esb jerg 628) en het Nederlandse vissers vaartuig „Maarten Cornelia” (IJmuiden 44) heeft vannacht het leven gekost aan de Deense kapitein H. Kristensen. Twee andere opvarenden van het Deense schip raakten gewond. De aanvaring vond om streeks 1 uur ’s nachts plaats op de Noordzee op ongeveer 40 mijl ten noord westen van Texel. De drie Denen raak ten bij de aanvaring te water. Zij kon den aan boord genomen worden van de „Maarten Cornelia”. Op de kapitein, die langer dan een kwartier in het water had gelegen, paste men tevergeefst kunstmatige beademing toe. Hij overleed aan boord van de IJmuiden 44. SIMCA -A 1000 m2 showroom met keus uit veie merken Mg o k Jan de Windstraat 2 - Beverwijk - Tel. 02510-39118 Betelgeuzestraat 6 - IJmuiden - Tel. 02550-17250 Kg?' ..^zZzZ-..,, ..ZZZZzZZZ".

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5