Smeltend asfalt noodzaakt verkeer om te rijden Brievenbussenleed Rijbaan Breestraat tussen Schans en Bloksteeg baart gemeente zorgen DE AVONTUREN VAN EEN KERSVERSE ORGANISATOR Agenda Open brief aan gemeenteraad Ouderwetse poppenkast op Heemskerks plein j ■it KIND VIEL UIT RIJDENDE BUS IN REEKS ZOMERACTIVITEITEN i 7 7 WOENSDAG JULI 19 76 BEVER WIJK-HEEMSKERK 5 (Van een onzer verslaggeefsters) In en om Haarlem Heemskerk Ja i- ar' Castricum BEVERWIJK. Het stukje Bree straat tussen de Schans en de Bloksteeg bezorgt de gemeente Beverwijk nu al wekenlang proble men. Het wegdek van dit toekom stige voetgangersgebied is namelijk niet tegen de hitte bestand geble ken. Rond het middaguur wordt de asfaltlaag boterzacht en moet het verkeer via de Bloksteeg, Graaf Janstraat en Schans worden omge leid. Zolang de tropische tempera turen aanhouden, is in deze situatie geen verbetering te verwachten en blijft de Breestraat op het heetst van de dag afgezet. >-. Boterzacht Wijk aan Zee Velsen-Noord Beverwijk Velsen-IJmuiden se zonnestraling zacht en delen van de r in nood Alpha (Van een onzer verslaggeefsters) „The 19 21.30 Const. Huygensstraat. (Van een onzer verslaggeefsters) 1 Haer- 4a- UP5’ 21.» Een week of drie geleden begon de ellende zich aan te dienen. Het asfalt- laagje werd onder invloed van de inten- mers cours. 19 en flew over the cuckoo’s nest”, 14 j. Markt) een HEEMSKERK. In de reeks Zomer- activiteiten 1976 is zaterdagmiddag 10 juli op het Burgemeester Nielenplein een poppenkast met handpoppen te zien waarmee ouderwetse verhalen rond Jan Klaassen worden uitgebeeld, zoals dat al eeuwenlang als volksvermaak diende op kermissen en feesten. Het poppenspel wordt vertoond door de Utrechtse Marion Wagenaar, bekend van radio en tv. Ook bekend werd zij als medewerkster van André Carell, de inmiddels overleden vader van Rudi, in een succesvolle serie radioprogramma’s met Westfriese humor. Even heeft zij ook gewerkt als tv-omroepster. Nu heeft Al wekenlang moet de rijbaan van de Breestraat tussen Bloksteeg en Schans rond het middaguur worden afgezet. Op het wegdek is dan niet meer te rijden. u.: te BEVERWIJK. „Zoals iedere goede vereniging zaten we vrijwel doorlopend op zwart zaad. In de eerste jaren braken we ons dan ook regelmatig het hoofd hoe we de eindjes aan elkaar moesten knopen. Eind oktober 1966 kwam iemand op het lumineuze idee een feest avond te organiseren om zo de kas wat te spekken. Iedereen was laaiend enthousiast, de zaal was snel besproken en ook waren we het snel eens over de manier waarop we aan wat extra geld zouden willen komen: met kienen moest geld te verdienen zijn, dachten we”, schrijft ex-penningmeester J. van Wijk in het jubileum-clubblad van de tienjarige Aquariumsociëteit „Tropica”. Het werd me het feest- avondje wel, en jaren later kan hij er nog smeuig verslag van doen. in te walsen en de rijbaan regelmatig nat te houden. Beide maatregelen bleken echter niet af doende te zijn, reden waarom besloten werd de rijbaan op het heetst van de dag voor alle verkeer af te sluiten. Waarom het wegdek vorig jaar niet en dit jaar wel problemen veroorzaakt, is volgens ing. C. Hollaar van de afdeling wegen van Openbare Werken niet zo moeilijk te verklaren. Tijdens de hitte golf van vorig jaar augustus was win kelcentrum „De Beverhof” nog niet af gebouwd en kon een verkoelend windje de rijbaan bereiken. Nu ligt dit deel van de Breestraat ingesloten in de winkelbe- bouwing, terwijl tevens het nog steeds toenemende autoverkeer voor een extra portie wrijving zorgde. Met een hersenschudding en verwon dingen aan z’n kaak is het negenjarige jongetje, dat in Heemskerk woont, in het ST. Jozefziekenhuis opgenomen. De bus wordt door de technische dienst van de politie onderzocht. In totaal werden er negenenveertig kinderen in vervoerd. 19 en natte kleverige substantie werden door het verkeer losgereden. Wandelaars, die op dat punt de Breestraat overstaken, kre gen regelmatig wat van dat pek aan hun schoenen en liepen daarmee winkels binnen. Dat leverde weer klachten over vervuilde vloerbedekkingen op en de gemeente poogde daar paal en perk aan te stellen door steenslag in het wegdek BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Woensdag 14 uur „Kuifje en de zonnetempel”, 20 uur „The Sting”. zij zich gespecialiseerd in het spontaan, zonder showelement, werken met kinde ren, waarvoor zij onder meer een speci ale mini-zeskamp heeft ontwikkeld. Ge lukkig is zij ook met een opdracht van de gemeente Rotterdam. Daar organi seert zij met Gerard Lambermon voor „Jeugdland” in de Ahoyhal onder andere quizzen, een talentenjacht en improvisa ties. Haar programma voor Heemskerk be staat uit twee verhalen„Jaap de boef en de krokodil en Jan Klaassen en de heks die zoveel van aardbeienijs hield. De voorstelling begint om 2 uur ’s middags. „In deze tijd van verwarring, crisis en ruimtevaart moesten bij CRM het buurt huis- en jongerenwerk het blijkbaar stevig ontgelden. Op plaatselijk niveau blijkt dat onder andere uit het weigeren van nieuwbouwgeld voor „De Lichtboei” en het „wel willen maar niet kunnen” subsidiëren van de Alpha-scoeiëteit. Zo is Alpha daardoor dus aangewezen op gemeentesubsidie. Dit betekent een flin ke bijdrage in de kosten van de beroeps kracht en de activiteiten. Donderdaga vond ligt het voorstel van B. en W. ter tafel om de beroepskracht niet meer te subsidiëren. Welnu, over de gevolgen hiervan kunnen we kort zijn: het zal voor Alpha onmogelijk zijn om zonder beroepskracht de huidige activiteiten voort te zetten. Deze uitspraak is echt geen chantage. Je kunt namelijk nog zo’n sterke medewerkersorganisatiie zijn, er blijft behoefte aan een vakkundige begeleider(ster) die vanuit de genoten opleiding en ervaring de gaande proces sen kan signaleren, activeren, begeleiden, coördineren en hoe dat in agogische 2ó546 Bronckhorst- 13.30-16.30 uur. 39111, brandweer BEVERWIJK De Alpha Sociëteit heeft zich met een open brief tot de de gemeenteraad gewend omdat men het voortbestaan van de sociëteit be dreigd acht door maatregelen van CRM. Letterlijke tekst van de brief luidt als volgt. De bievenbussen in de Beverhof gaan sinds kort achter grote platen schuil. De bussen kunnen dus niet meer worden gebruikt. Waarom men hiertoe is overgegaan, ziet u op deze foto. Er zijn weer eens lieden geweest die zich blijkbaar zo ontstellend lopen te vervelen, dat zij niets beters weten te doen dan al hun kracht en energie in zetten om de brievenbussen stuk voor stuk finaal kapot te maken en daar moeten zij dan nog een flink tijdje mee bezig zijn geweest ook. Alle deurtjes van de stalen bussen waren tot schroot verwrongen, hetgeen alleen lukt met brute kracht of met behulp van gereedschap. Een staaltje van vandalisme, dat je weer eens met stomheid slaat. de muziek plotseling te spelen en was iedereen al op de dansvloer, voor de voorzitter gelegenheid had gehadi zijn gasten welkom te heten. Vergunning Inmiddels kwam er weer een on weersbui op het hoofd van de arme organisator af. De beheerder van het gebouw informeerde of de vergun ning in orde was. Daar had niemand ooit bij stil gestaan, en dus spoedde de organisator zich naar het politie bureau om de boel uit te leggen. Maar nee, dat kon zomaar niet, zo’n vergunning moest 24 uur van tevoren worden aangevraagd, enzovoort enzo voort. En weer deed waarschijnlijk het arme-zondaarsgezicht wonderen, want de wachtmeester was tenslotte bereid een formulier in te vullen. Zelden heeft de organisator op een officiële vragenlijst zoveel leugens ingevuld. Hij moest de naam van de band opgeven en bedacht ter plaatse een goed klinkende naam. Dan de namen van de muzikanten, nou die wist hij echt ook niet, dus ook daar had hij z’n grote duim bij nodiig. Het te verwachten aantal bezoekers was waarschijnlijk het enige gegeven dat vrij aardig met de waarheid overeen kwam. En toen kreeg hij nog de vergun ning niet mee, want die moest door een hoge piet getekend worden en die hoge piet was natuurlijk niet meer op kantoor. Maar de beheerder van de feestzaal had een vergunning ge elst. De wachtmeester stelde de ge kwelde aanvrager gerust en zei dat de beheerder hem maar even moest bellen. En tot twee uur ’s nachts hadden we vergunning. Fluks terug naar de feestzaal, waar het kienen een daverend succes werd. En toen na afloop van het feest de balans werd opgemaakt, bleek de kas er behoorlijk wijzer van te zijn ge worden, wat echter niet de hoofdre den was om van een feestavond in december een jaarlijkse traditie te maken. Nee, de gezellige sfeer of hernieuwde contacten, die men die avond bij de vereniging opdeed, dat waren de redenen die sommigen zelfs deden voorstellen: met Pasen weer zo’n avond”. DONDERDAG 8 JULI Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad geopend van 9-18 uur. Openbare bibliotheek, wassenen 14-17.30 uur. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden. Vanaf 20 uur klaverjassen met „Meerestein”. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. WOENSDAG 7 JULI Zeekleuterschool, Dorpsduinen. Opening ex positie Honderd Jaar Noordzeekanaal en Oud Midden-Kennemerland door wethouder ir. J. Camfferman, aanvang 19.30 uur. Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 uur. DONDERDAG 8 JULI Dorpsweide, Verl. Voorstraat. Wedloop om de Dorpsweide georganiseerd door de VVV- Wij-k aan Zee/Beverwijk, start om 19 uur. Bij de herbestrating van de Breestraat werd vorig jaar voorjaar het weggedeel te tussen de Schans en de Bloksteeg overgeslagen. Het aanbrengen van zo’n nieuwe asfaltlaag is een vrij dure zaak, waarvan de kosten over tientallen jaren worden afgeschreven en daar men de rijbaan tegenover de Beverhof metter tijd toch tot voetgangersgebied wilde transformeren, meende de gemeente wat dat weggedeelte betreft met een eenvou dige oppervlaktebehandeling t e kunnen volstaan. Daartoe werden goedkope ma terialen benut: het asfalt zou er over drie tot vier jaar immers toch uit moe ten om door tegels te worden vervangen en kostbaarder procédés gebruiken zou in feite alleen maar zonde van het geld zijn. In eerste instantie hield het asfalt laag je zich prima. Tijdens de hittegolf van augustus 1975 bleef de twee centi meter dikke laag keihard en had het verkeer er in het totaal geen last van. Dit jaar ligt de situatie even anders. Sinds het kwik de dertig graden heeft gepasseerd, bezorgt de afdeklaag de ge meente niets dan moeilijkheden, waarte gen geen ander kruid dan omleidings- routes gewassen blijkt te zijn. TENTOONSTELLINGEN Hervormde Kerk, Julianaplein. Tot en met 9 juli expositie „Onze Duinen” m.m.v. de lagere scholen. Dagelijks geopend van 19-21 uur. Zeekleuterschool, Dorpsduinen. Tot en met 13 augustus expositie Honderd Jaar Noordzee kanaal en Oud Midden-Kennemerland, samen gesteld uit materiaal van het Prentenkabinet J. van der Linden. Tevens aquarellen en grafiek van Nico Schelvis. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 14-17 en 19-21 uur. DIVERSEN .eleto0" of 26547 „Allee gives a termen nog meer moge heten. Zo ie mand is een blijft voor ons noodzakelijk. Daarom, als u Alpha, dat nog een van de laatste resten van maatschappelijke en culturele geangageerdheid in Bever wijk is, wilt laten verworden tot een gesubsidieerd jongerencafé, stem dan voor het voorstel van B.en W.Indien u echter het bestaansrecht en de relevan tie van Alpha ziet dan....nou ja, dat hoef ik u toch niet te vertellen.’’Aldus de brief van Alpha aan de gemeenteraad, die is ondertekend door secretaris Jaap Leuning. De enige methode om uit de proble men te geraken, is de Breestraat tussen Bloksteeg en Schans alsnog van een nieuwe afdeklaag te voorzien. Met het oog op de ontwikkeling tot voetgangers gebied is het dan wel zaak, het kosten aspect binnen de perken te houden. Daarover wordt bij de gemeente mo menteel druk overleg gepleegd. Het gaat daarbij alleen om het kleine stukje Breestraat, want de wegdekken van de overige verkeersaders leveren ondanks de hoge temperaturen hoegenaamd geen moeilijkheden op. „Echter, wie de leiding van zo’n avond op zich zou moeten nemen, vormde een levensgroot probleem. Achter de schermen durfden we alle maal wel een grote mond op te zetten, maar voor een zaal vol pu bliek jongens, dat was w*at anders. Onze voorzitter was in feite de enige die wel gewend was voor publiek te spreken, maar dan wel over visjes. Ook hij zag zichzelf nog niet als kwismeester. Goede raad was duur, we wilden de zaak wel met eigen krachten klaren. Teneinderaad zei de redacteur (dat was ik) in een onbe waakt ogenblik dat hij het wel zou fiksen. Ja, ook voor de prijzen zou hij wel zorgen. In het maandblad van november werd met veel tam-tam de grandioze kien- en dansavond aangekondigd. Bij Hoogovens werkten een paar lui, die een goed stuk dansmuziek konden spelen en (heel belangrijk) niet te veel geld vroegen voor zo’n avond. Helaas beschikten ze niet over een gangma ker, maar dat leek niet zo’n groot bezwaar. Hoewel, de organisator van de avond had in zijn hele leven nog nooit een voet op de dansvloer gezet, dus als het van hem afhing, zou het wel wat worden. Zoals gebruikelijk zat de penning meester weer uitermate kort bij kas, zodat pas heel kort voor de grote avond hij zegge eh schrijven 100 aan de redacteur kon overhandigen, met de smeekbede erbij ermee te woekeren. Op de dag van het grote feest kreeg deze van zijn werkgever een dagje vrij. Er was toen echtei' nog niet een prijs binnen. Prijzen En dus parkeerde de organisator- tegen-wil-en-dank zijn auto op de Breestraat en begon de winkeliers te bewerken. Hij vroeg niet om gratis prijzen, dat dorst hij niet. Nee hij informeerde of er ook „winkeldoch ters” te koop waren, geschikt om als prijs te dienen. Hij vertelde dan over de feestavond en die berooide toestand van de kas. En of het nu kwam omdat de winkeliers zo’n geweldige Sinterklaasverkoop hadden gehad of omdat de redacteur zo’n armoedig gezicht kon trekken, is nooit bekend geworden, maar in een ommezien had hij een beste voorraad prijzen bij elkaar en nog lang niet al zijn geld uitgegeven. Een fruitmand zat er echter niet bij, en dus werd op de markt tegen gereduceerde prijzen flink wat mooi fruit gekocht, dat in manden werd gedeponeerd en met stinol werd over trokken, zodat het echt vakwerk leek. Toen de hele santekraam in de auto en in de feestzaal van Kennemersta- ten de kientafels klaar gemaakt. Inmiddels was het zeven uur ge worden, en voor achten kwamen de eerste feestgangers al binnen. Alles was voor elkaar, alleen had de orga nisator in zijn zenuwen vergeten het kienspel te halen, maar ook deze dreigende ramp kon worden voorko men. Nu is alle begin moeilijk, en dus had niemand er ooit aan gedacht hoe de avond zou moeten beginnen. Na die eerste keer is het nooit meer vorgekomen dat de voorzitter niet een paar welgemeende welkomst woorden sprak, maar toen begon HEEMSKERK Bij het nemen van een bocht op de Maerten van Heems- kerekstraat vloog gistermiddag plotseling het linkerachterportier van een autobus open. Een van de kinderen die In de bus zaten viel daardoor naar buiten en kwam op de rijbaan terecht. Met dank aan: Oud-penningmeester J. van Wijk van de jubilerende Aquariumsociëteit „Tropica”, het Haarlemse Centrum voor het Trans- cedente Meditatie Programma en de Beverwijkse brievenbus vandalen. DIVERSEN DONDERDAG 8 JULI Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg Jeugd 19-21.30 uur. Kerkstraat 44: vol- TENTOONSTELLINGEN Gemeentelijk Expositiegebouw, Const. Huy gensstraat. Tot en met 15 augustus tentoon stelling „Kunst uit Friesland”, geopend op dinsdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14-17 uur. DIVERSEN WOENSDA G7 JULI Buurtcentrum De Werf, Jan Ligthartstraat. Tienerinstuif voor 13-16 jarigen van 20-22.30 uur. Progress Sociëteit, Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 19-21 uur. DONDERDAG 8 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad gempend van 7-20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 14-17 uur. Bowlingcentrum, Vrijbruglaan Geopend van 12-01 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Huibert Pootstraat, vanaf 9.30 uur speelwa gen. M. van Heemskerckstraat en Karshoffstraat, vanaf 10 uur speelwagen. Nlcolaas Beetsstraat, vanaf 11 uur speelwa gen. Poelenburgplantsoen en Simon van lemstraat, vanaf 14 uur speelwagen. W. van Velsenstraat en Deb. Baekelaan, vanaf 15.30 uur speelwagen. Buurtcentrum De Werf, J. Ligthartstraat. Duidag voor kinderen van 8-12 jaar, vertrek om 10 uur bij het buurthuis. Buurtcentrum De Schuilhoek, straat. Huttenbouw van 9-12 en Alarmnummers: politie 32121, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN City, Woensdag 20 uur: „Sherlock Holmes slimmere broer”. TENTOONSTELLING Museum Beeckesteijn* Rijksweg, Velsen, da gelijks geopend van 14- tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord, geopend donderdag van 10-16 uur en op aanvraag, tel: 02510-19022 of 93088. Pen-Centrum, Kanaalstraat, IJmulden. Ten toonstelling 100 jaar Noordzeekanaal en IJ- muiden. Geopend dag 14-17 uur (beh. ma.), di., do. en vrij. Ook 10-12 uur donderdags 19- 21 uur. Museum Van Gelder, Doodweg, Velsen- Noord. Tentoonstelling „80 jaar Van Gelder, oudste industrie aan het kanaal.” Geopend di., wo., do. en vrij, van 14-16 uur. Rufne van Brederode, Velserduinlaan, Sant poort. Tentoonstelling „18 Heren van Bredero de”. Geopend dag. 9.30-12 uur en 13-17 uur (beh. ma Noordelijk Koersthuis Beeckesteijn, Rijks weg, Velsen. Tentoonstelling „Verkade aqua rellen.” Oude Raadhuis, Oud Velsen, Archeologische tentoonstelling „3500 jaar Velsen”. Geopend ma. t.m. 13-17 u. Za. gesloten zo.10-17 u. Tuin Beeckesteijn, Beeldententoonstelling van Amerikaanse kunstenaar Peter Chinni. Landgoed Beeckesteijn, TENTOONSTEL LING Kennemer Landhuizen. Geopend dag. van 10-12 u. en 14-17 u. zondagmorgen en maandag gesloten. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, Brandweer Santpoort 370750 voor Velsen-Nrd. en IJmul den 20750. Velserbad en Instruktiebad Zeewijk geslo ten. Sociëteit „Asterix”, Gedurende zomermaan den gesloten. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, donderdag 10-11.30 uur en 14.30-17.30 uur en 18-21 uur. woensdagavond van 19 tot uur. Filiaal Zeewijkplein 19-21 uur.. Sociaal Advies Bureau: Donderdag 9-10 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmulden; 11-12 uur De Duinpan, Duinweg, Santpoort. Gezinsverzorging Hulp aan de Bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmulden, ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Openluchtbad „Heerendulnen”, ma. t.m. vrij. 6.45 tot half uur voor zonsondergang. Zat. 10-17.30 u. en zon. 10-16.30 uur. Amsterdams Elektrisch circus, Traibasveld- woe, 20 uur: Avondvoorstelling. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woensdag 19 en 21.15 uur „Vurige vrouwtjes vol verlan gen", 19.30 uur „Clockwork Orange". Luxor Theater, Breestraat. Woensdag 19 en uur „Smokkelschip Lucky Lady". MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23 20 u.: Orgelconcours door deelne- aan het Intern. Orgellmprovlsatlecon- Donderdag 20 u.: Internationale orge- llmprovisatiewedstrijd. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 19 u. in wonderland”, a.l. 21.30 u.„MASH damn”, 14 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 U.: „The return of the pink panter”, 18. J. Lldo (Houtplein) 14 en 19 en 21.15 u.: „The genius”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 19 en 21.15 u.: „Benjl a.l. Donderdag 14, 19 en 21.30 u.: Hindenburg”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 eh 21.1a „Vrouwtjes die met een natte vinger lijmen zijn”, U j. Roxy z(Kl. Houtstr) 19 en 21.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Tarzoon de schande van de jungle". 18 j. Donderdag 19 en 21.15 u.„Hlstolre d’O”, 18 j. 14 u. „Benjl”, a Cinema Quiridus Int. (L. Veerstr.) Donder dag 14 u. t.m. 23 u.: „Meisjes die zich verkopen”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Tot en met 7 juli tentoonstelling keramiek, afkomstig uit het Stedelijk Museum van Delft. Geopend tijdens de kantooruren. Kennemec Oudheidkamer, Huize Scheij- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19 30-21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lljsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 7 JULI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen en jeugd 19-21 uur.; Amstelstraat 44: wegens vakantie gesloten. Muziekschool, Westerhoutpark. Vanaf 20 uur trimmen met gymnastiekvereniging „Jong Hercules”. 1

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7