OUD-ATLEET WIM SLIJKHUIS: Nederlanders in Montreal Instructie voor ruim 40 teams TRAININGSWEEK VAURIEN-KLASSE Hurkmans STA YER-DUEL OM 2 records ALKMAARSE G.P EDO: winst na 1-0 achterstand Wildbret en De Vries tekenden AZ-duo naar Haarlem NORITnbet^*rt^'mWC' fl t fa 99 99 Montreal 1976 4 b Jï >1 MACHTELOOS PINGUÏNS TERRASVOGELS DAVERDE OVER i-Ml DONDERDAG 8 JULI 19 7 6 SPORT 19 Jos Hermens >nd.| Helemaal voor je sport leven is in wezen fout voor De bedrijvigheid aan de wal van de Vaurien-zeders. (Van onze zeilmedewerker) dsen (ADVERTENTIE) op Olympische attache: N. Chef (Van onze softbaimedewerker) (ADVERTENTIE) I HAARLEM Haartem-trainer Barry Hughes kan volgend voetbalseizoen definitief beschikken over de beide AZ-spelers Joop Wildbret en Cees de Vries. Wildbret heeft b(i de eredivisieclub maandag een tweejarig contract getekend en De Vries gisteren f een verbintenis voor een seizoen. „Geloof me, op een paar belangrijke punten is er nog nauwelijks iets verbe terd. Neem eens het punt van de terug keer in de maatschappij als je sportcar- rière is afgelopen, wanneer je alles op de sportcarrière hebt gezet en ook suc- Wim Slijkhuis 28 jaar terug zegevierend bij de finish van de vijf kilometer in Londen. Louis Ruiter en Nico RipkelPeter Rui ter. Barend Huveneers zou aanvankelijk met Martin Schoen rijden, maar die is nog niet hersteld van een val tijdens de „populaires” op de Alkmaarse baan en daarom wordt voor hem nog naar een andere koppelgenoot gezocht. 2,00 332 6,64 58,00e jaar. "Zo'n 1 s jr. i 4 85,50 71,00 62,50 58,00 57,00 52,80 765,00 70,00 196,00 76,10 98,00 42,50 30,00 206,90 37,10 69,20 92,50 80,00 49.00 5,70 306.00 15150 106,10 105,00 265,50 77,00 101,30 160,50 181,00 45,90 181,50 94,50 137,50 209,00 46.40 124,00 102,00 95,50 74,50 338,00 29,30 184,50 245,00 212,00 90.50 46.80 64.00 290.00 270,50 100,00 524,00 90.00b 74,00 10,00b 37,00 71,50 80,00 52,70 76,90 60,00 68,00 13,80e 65,80 59,50 22,00 79,70 50,00 31,70 16,30 .07,50 2,40 181.00 5130 8,70e 13350 52,00 97,50 145,50 78,00e 70,50b 49,20 69,00 37,00 259,20 270,50 285,00 152,00 30.60 156,00 74.50 183.00e n val- I De re- I jeilijk I lezers I HAARLEM Half twee woensdag- middag. Het is rustig op het grasveld op de haven van de Haarlemse Zeil Vereni ging (HZV), Waar 42 Vaurien-teams uit alle delen van Nederland zich bekwa men in de „foefjes” van het wedstrijd zeilen. Die rust is echter slechts schijn, want na even gegeten te hebben worden de zeilboten weer vaarklaar gemaakt voor de lange middagtraining. We lopen langs het Seepkissie van de Haarlemse gebroeders Seepers, twee veelbelovende zeilers in Vaurien-klasse. die dit seizoen al menig prijsje in de wacht hebben gesleept. Sikkema en Marian van Ginhoven, die de score naar 4-1 tilden. Dat Marit Kreischer in de zesde inning na een van de vier Amsterdamse fouten de eind stand op 51 bepaalde was nog slechts van belang voor de statistieken. Aan het slot van de avond wordt er een koppelkoers over 125 ronden verre den met deelname van onder meer de koppels Gerrie SlotPeter Nieuwenhuis, Ted RoodRob Duin, Dick Nijhuis— de tweede inning zorgde slaggeweld van Ineke Akkerman, Rene van der Berg, Ludy van Mourik en Uone Vos voor een viertal runs. Had het Heemsteedse veldwerk in de derde inning geen fouten gemaakt dan zouden ook de rans van Marja de Vries en Tineke Vianen niet gescoord zijn, was echter de Heemsteedse ploeg in de vijfde inning. Diepe bressen sloegen Rene van der Berg, Ludy van Mourik en Mia Spaargaren in de Heem steedse verdediging. Verder dari 80 liet de Pinguins het echter niet komen. Vanavond wordt het midweekse pro gramma afgesloten met het treffen tus sen Kennemer Intersport OG en Tempo Team HHC. Aanvang acht uur. seconden, bij de jongens D. Op de dui zend meter verbeterde Erik Nedenhand zijn persoonlijke record: 3 min. 25,3 sec. en werd zo tweede. Andere persoonlijke records werd ver beterd, bij de jongens C, door Peter Hurkmans. Bij speerwerpen en hoog springen wist hij zijn, oude prestaties te verbeteren, met respectievelijk 29,74 me ter en 1.55 meter. Ciska Groothuizen liep tenslotte in 2.13 min de zeshonderd me ter en sprong een meter vijfentwintig hoog. lijdens de vakanties wordt er gedurende lange autoritten vaak gezongen AR u dan hoort. Ik heb m'n wagen volgeladen bedenk dan dat u inderdaad vol zit. Dat ti zwaarder bent dan anders. In dat u daarom veel meer meiers nodig heeft om te stoppen klink afstand houden dus. Goeie reis. De politie „Zo’n zeilinstructiéweek is voor die tussen de op het droge liggende vloot wat haveloos uit, „maar", legt instruc teur Evert Ben van Veen lid van de Haarlemse Jacht Club uit, „deze boot is wel voorzien van twee eenvoudige stripjes op de bodem, die de stijfheid bevorderen”. Een eenvoudige oplossing, die echter op nog lang niet alle boten toepassing vindt. De HZV aan de Mooie Nel is al vanaf maandag gastvrouw van de Vaurien- kolonie, die onder leiding van bondsco ach Evert Ben van Veen (Haarlem), de instructeurs Fred Schaaf en Willem de Voogt uit Haarlem Ferdinand Coster- man-Boodt en wereldkampioen in de Een homerun van Jet Sikkema in de vierde EDO-slagbeurt zorgde toen niet alleen voor de gelijkmaker, maar werd tevens de inleiding tot een offensief van de thuisclub, dat nog in dezelfde slag beurt via winnende werpster Marian van Ginhoven resulteerde in een 21 voorsprong. Shell, dat tevergeefs storm liep op het werpen van Marien van Ginhoven, moest in de vijfde inning opnieuw capituleren. Dit keer waren het hits van Marja van Dusschoten, Jet Als een van de meest trouwe bezoe kers van de wedstrijden op de Alkmaar se piste heeft Wetstein de prijzen voor de koppelkoers beschikbaar gesteld. Het hele wielergebeuren wordt omlijst door sprintwedstrijden voor junioren. Er wordt vrijdagavond om half acht begon nen en als alles meezit zit het er om half elf op. Een opmerking die afkomstig is van Wim Slijkhuis, de topatleet van zo’n 25 tot 30 jaar geleden, die ondanks het leeftijdsverschil (Slijkhuis is nu 53 en Jos 26) helemaal met Hermens kan mee voelen. De eerste dag van de zeilweek wordt dan ook besteed om de boot te trimmen. Daarna gaat men over tot het oefenpro gramma. Dat betekent om half acht conditietraining, ontbijt, theorie tot 10.30 en dan zeilen tot 13.30 uur. Daarna lunch en van 15.00 tot 18.30 uur weer zeilen. Een vermoeiend programma, vooral omdat na het zeilen de fouten nog eens worden besproken. Ach, het was vroeger ongetwijfeld al lemaal romantisch, maar allemaal al zo lang geleden. Totdat uit dat „verleden” dan plotseling de opmerking komt: „Is er nu werkelijk zoveel veranderd? Goed, de banen zijn sneller geworden, de tij den ook, maar voor de rest?” De Vaurien, een ontwerp van de Fransman J. J. Herbulot, is in Nederland geleidelijk aan tot een van de grootste klassen uitgegroeid en dat komt niet in de laatste plaats door de eenvoud en de goede zeileigenschappen van het bootje. Pas de laatste jaren worden er verbete ringen aangebracht. I zeilinstructieweek is voor die jongens en meisjes uitermate belangrijk, „vertelt Ferdinand Costerman Boodt. „Door gezamenlijk over zeilen te praten en door het geleerde in de praktijk uit te voeren, overbrugt men in een week twee seizoenen zelf ploeteren". Het in- structeurs-vijftal kan dan ook bogen op een ervaring van zes jaar lesgeven. Ele mentaire fouten zijn volgens Chris Frij- daal dat de boot niet rechtop wordt gezeild. Hoewel Jos Hermens nog midden in zijn topsportcarrière staat, kan de Nij_ megenaar nu al meepraten over dat gauw wegvallen van de belangstelling als het een tijdje tegenzit: ..Eigenlijk heb ik dat al ondervonden, toen ik vier jaar geleden in München niet startte omdat ik het niet eens was met de beslissing de Spelen te laten doorgaan na de bloedige aanslag op de Israeli’s. Neem eens de tijd waarin ik daarna vergeefs naar een sponsor zocht. Het zal voor mij dan ook niet als een verrassing komen, dat je er in minder voorspoedige tijden of bij het afsluiten van de sport- (Van onze sportredactie) NIJMEGEN De atletiekbanen zijn met kunststof bedekt, de elektronische appa ratuur verdringt steeds meer de stopwatch, de tjjden die een topatleet voor zijn afstand nodig heeft, zijn een stuk scherper geworden, kortom, het lijkt weinig zinvol de moderne topsport te vergelijken met de topsport van weleer. Natuurlijk is het wel leuk om via een televisieserie die winnaars van de vroegere Olympische Spelen nog eens in actie te zien, zoals een stomme film bjj tijd en wjjle ook nog zijn bekoring heeft. Neem nou eens Wim Slijkhuis. Natuurlijk was het knap wat hij in Londen 1948 deed met zijn twee bronzen medailles. Maar als je nu leest, dat lijj op de vijf km niet sneller was dan een persoonlijke recordtijd van 14.14,(1 dan heeft een vergelijking met Jos Hermens toch geen zin? Jos, die al 13.22,4 liep en dus met gemak de Slijkhuis-van-toen op zo'n driekwart ronde achterstand zou zetten. Het wielerfeest wordt vrijdagavond ingezet met een huldiging van Gat» Minnebpo en Mathe Pronk, die in het eerste nationale kampioenschap achter derny’s op de eerste en tweede plaats beslag legden. Ze moeten het na deze huldiging achter de Vredestein-motoren in twee manches over 15 en 20 km plus een tijdrit over 1 km opnemen tegen Martin Venix, Joop v.d. Broek en de Duitser Jan Breuer. Met dispensatie van de KNWU mogen de liefhebbers Rob Duin en Louis Suiker het in een omnium opnemen tegen de profs Harm Ottenbros(oud-wereldkampi- oen en Alkmaarder van geboorte) en Gerard Kamper. Ze rijden een tijdrit over 1 km, sprints en een achtervolging over 4 km. Aan dit omnium is de Grote Prijs Herbert Blom verbonden. (Van een medewerker) BEVERWIJK. - Op het sportpark Adrichem zijn atletiekwedstrijden ge houden. Yvonne van Velzen behaalde bij de meisjes D een eerste plaats op de zestig meter. De DEM-atlete eindigde als tweede bij verspringen (4.48 meter) en de 600 meter (1.54,6 sec). Bij de meisjes C legde Petra van de Boogaard beslag op de eerste plaats bij het hoog springen. Ze bracht het tot een meter vijftig. Wilfred Lous wierp zijn discus 21.62 meter ver, goed om als derde te eindi gen. De tachtig meter liep hij in 12,1 1 cessen boekt, dan heb je tal van vrien den en kennissen, die alles voor je doen. Wanneer je stopt, wordt het je langza merhand duidelijk, dat er steeds minder zijn die een vinger voor je uitstéken. Ook ik heb de maatschappij van een minder leuke kant leren kennen. Geluk kig ben ik er overheen gekomen”, ver telt Wim Slijkhuis, die ook pertinent de opvatting van de hand wijst, dat er vroeger veel minder werd getraind. „Ook toen was het niet haalbaar om een volledige baan te hebben en topsport te bedrijven. Dat was mentaal niet op te brengen. Ik trainde ook twee keer per dag. Ik weet, dat dit bij de dames in mijn tijd anders was, waardoor wel eens de indruk wordt gewekt, dat het vroeger allemaal veel gemakkelijker ging om de top te bereiken, maar dat is een misvat ting. In weze is het echter fout, dat je helemaal voor je sport leeft. Je kunt er nu eenmaal niet rijk van worden. Als je terugkeert in de maatschappij ondervind je de gevolgen”, vindt Wim Slijkhuis, die in Badhoevedorp een groothandel in schilderswaren beheert. carrière vrijwel helemaal alleen komt te staan. Daarom is het goed, dat ik op maatschappelijk gebied op het onderwijs kan terugvallen, hetgeen niet wegneemt, dat je ongetwijfeld eerst een moeilijke tijd zult moeten doormaken”, vertelt Jos Hermens. „Ik vind het tekenend, dat Wim Slijk huis ook zegt, dat de mensén vinden dat je het allemaal heel aardig doet. Ze hebben er echter geen idee van wat je ér allemaal voor moet doen. Nederland heeft namelijk geen echte atletiektradi- tie. De prestaties van een voetbalelftal weet iedereen naar waarde te schatten, maar voor de rest.Ik vind het ook beangstigend, dat de sportjournalistiek hierbij vooroploopt”. „Maar er is nog een heel belangrijk punt, de verzorging, en daarmee bedoel ik de dagelijkse massage”, vertelt Wim Slijkhuis. ,,Ik heb gewoon het geluk gehad, dat ik Leo van der Kar (de man van het sportfonds voor jeugdige top sporters, red), als verzorger had. Niet alleen bij de wedstrijden, maar ook bij de trainingen. Ik zie nu jongens die enorm veel trainingsarbeid verrichten, maar slechts een of twee keer in de week gemasseerd worden. Als je zoveel van je lichaam vergt, heb je gewoon dagelijks verzorging nodig. Het is ge woon zielig om te zien wat er op dit gebied nog gebeurt”, is de ervaring van Wim Slijkhuis, die evenals Fanny Blan- kers-Koen het geluk had dat Leo van der Kar hen wilde helpen. HAARLEM Voor eigen publiek heeft BMZ EDO zich niet voor de twee de keer laten verrassen door het Am sterdamse Shell. De hoofdstedelijke for matie, die verwoede pogingen doet de voorlaatste plaats op de ranglijst te ontlopen, heeft drie innings lang de illusie gehad de zo noodzakelijke winst punten te kunnen veroveren. Dankzij Hilda Foks en Anja Kraak kon Shell tot aan de vierde inning bogen op een 10 voorsprong. Een foutloos spelend Terrasvogels heeft in Santpoort weinig clementie ge Machteloos had met de Pinguins. Slechts vier Heem steedse hits gaven de gasten recht van toegang tot de honken. Twee van deze hits kwamen van de knuppel van Cheila Jones. Ook zij echter konde schaarse kansen niet verzilveren. In tegenstellirig tot Ilone Vos kreeg Tinie Box het aan Pinguins-zijde heel wat harder te verdu ren. Bleef die Santpoortse aanvalsdrift in de eerste helft nog binnen de perken, in Frans Verbeeck heeft de wielerronde van Ulvenhout gewonnen. De Belgische beroeps renner deed over de honderd kilometer 2 uur 29,45 seconden. Jan van Katwijk werd tweede. De Nederlandse jeugdwielerploeg behaalde In Luik tijdens de wereldkampioenschappen junioren in de ploegentijdrit een tiende plaats. Italië werd eerste. De Zwitser Dlll-Bundi verdedigde met succes zijn titel op de individuele achtervol ging tijdens de wereldkampioenschappen wielrennen junioren in Luik. Wel echter met mate, want ontwerper Herbulot heeft nog steeds een grote vinger in de pap en zodra een verande ring in de papieren gaat lopen spreekt hij zijn veto uit. Waarschijnlijk is dat de oorzaak van de grote populariteit van de Vaurien. want terwijl de prijzen van andere boten na elke verbetering om hoog vliegen, blijft dit scheepje vrij goedkoop. Inmiddels loopt het tegen drie uur en verschillende zeilers komen informeren of ze de Mooie Nel al opkunnen. „Het zal een zware middag worden”, denkt Willem de Voogt. „Het waait op het ogenblik windkracht 5 op de schaal van Beaufort en dat is vooral voor de B- zeilers eigenlijk te veel. Bovendien zijn het Spaarne en de Mooie Nel moeilijke wateren. De zeilers leren er echter wel van, al zal menigeen vanmiddag koppie- onder gaan”. Vrijdagavond wordt het Vaurien- kamp bij de HZV aan de Mooie Nel opgeheven. Maar eerst wordt om half drie nog de sluitingswedstrijd gevaren, waarin al het geleerde in praktijk kan worden gebracht. Een goeder afsluiting van een nuttige zeilweek, maar ook, zo stelt Evert Ben van Veen, een uitsteken de voorbereiding op de nationale kampi- oenschappen die binnenkort voor Me- demblik op het Ijsselmeer worden ge houden. Vaurien-klasse Chris Frijdaal aan de conditie en techniek schaaft. „Het is de zesde keer dat we een zeilkamp organi seren". zo vertelt Evert Ben van Veen. „We hebben hier A-, en B-zeilers, maar de Nederlandse top is hier niet, want die hoeven wij niets meer te leien. De groep die hier bij elkaar is bestaat uit veelbe lovende jongeren van elf tot twintig „Voor de Olympische Spelen van München heb ik Jos financieel kunnen helpen. Hij werd toen regelmatig gemas seerd, maar daarna is het weggevallen", aldus' Leo van dér Kar. Jos Hermens: „Ik ben toen inderdaad door een goede voetbalmasseur gemas seerd. Niets ten nadele van die ongetwij feld kundige man, maar als atleet heb je eigenlijk een atletiekmasseur nolig. Maar waar vind je die? Hoewel ik hoop, dat heit r.a Montreal anders wordt, doe ik het nu inderdaad zonder masseur”, klinkt het Conclusie: vroeger was het beslist al lemaal niet zo ■.achterlijk” als vaak Wórdt aangenomen. Wanneer we nog eens de „vroegere” topsporters via bij voorbeeld tv-series aan het werk zien, mogen we beslist wel verder kijken dan verouderde sintelbanen, de zelf gegraven startkuiltjes, de stalen of bamboe pols stokken enz. De techniek is niet alleen zaligmakend. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR Op de Alkmaarse wie lerbaan wordt vrijdagavond in het kader van het tienjarig bestaan van de baan een gevarieerd wielerprogratnma afge werkt met wedstrijden achter motoren, waaraan de Grote Prijs van de stad Alkmaar is verbonden, een omnium tus sen twee profs en twee liefhebbers en een grote koppelkoers. Herbert Blom en Lodewijk Wetstein, de laatste is een van de meest trouwe supporters van de wed strijden op het knusse baantje aan de rand van de Kaasstad, hebben daarvoor respectievelijk de prijzen beschikbaar gesteld. Deze is het eens met zijn oudpupil: „Je ziet het de atlete" vaak af. De noodzakelijke frisheid ontbreekt. Vroe ger was de verzorging een onderdeel van de training, zoals de warmlngup dat was. Dat er tegenwoordig niet nog meer blessures komen, is eigenlek een won der. Het is natuurlijk moeilijk om ie mand te vinden, die zo gek is als wij waren, waarbij jk ook denk aan Evert VVijburg. Je hebt een masseur nodig, die sportminded is en tijd heeft, of daarvoor betaald wordt. Vind je die hobbyist niet, dan zal er betaald moeten worden. Dat kan tegenwoordig ook. Zoals het nu veelal gebeurt, is het vragen om blessu res”, aldus de man, die de „kuiten” van tal van binnen- en buitenlandse sportlie den, onder wie Zatopek. onder handen kreeg. Het vertrek bij Haarlem van Johnny Metgod (naar AZ) is een vaststaand feit maar het jonge talent heeft nog altijd niet bij de formatie van technisch leider Hans Kraay getekend. „Ik heb een contract voor drie jaar aangeboden gekregen maar een Paar dingen moeten nog met Klaas Molenaar worden doorgesproken”. De Amster dammer is overigens al met de training in Alkmaar begonnen. Telstar-trainer Joop Castenmi lier is driftig op zoek naar opvolgers voor de ver trokken Leen de Goey en voor het duo Biji/Fens. Zijn interesse voor Joop Wildbret komt in elk geval te laat. Het oefenprogramma van Velsenaren is aangevuld met twee duels. Op 21 juli speelt de ploeg in het Franse Troyes tegen de club van die naam. Op 12 augustus is Volendam in een uitwedstrijd de tegenstander. Het geplande trainingskamp in Engeland (eerste week augustus) vindt geen door- Sang omdat de Engelsen geen garanties wilden geven, aldus de Velser-oefenmeester. DEN HAAG. De complete lijst van Nederlandse deelnemers, begelei ders en officials bij de Olympische spelen in Montreal ziet er als volgt uit: Atletiek: Chef d’equipe: H. Grewer, coaches: J. Noordenbos en W. Westp hal Deelnemers: Ria Ahlers, Jos Her- mers, Evert Hoving, Ciska Jansen en Eltjo Schutter. Gymnastiek (turnen): Chef d’equi- pe: A. Wickel, coaches: E. Bartha en E. Biendl, Pianist: E. Fillpescu Deelnemers: Monique Bolleboom, Carla Braan, Ans Dekker. Joke Kos, Jeanette van Ravenstijn, Ans Smul- ders-van Gerwen en Gerrie van Soe- ren. HIPPISCHE SPORT (Springrui ters), Chef d’equipe: B. Arts Deelnemers: Antoon Ebben, Rob Eras, Johan Heins. Hans Horn en Henk Nooren. Hippische sport (Dressuurequipe) Trainercoach: P. Oosthout Deelnemers: Yvonne Dehnert, Mar jolein Greeve, Louky van Olphen-van Amstel en Jo Rutten. Dierenarts: F. van der Veen. Paardenverzorgers: G. Geertsen, F. Kemperman. W. Lusty, W. Pullens en R. Pybus. Hockey: Chef d’equipe: J. Ancion, Coach: W. van Heumen. Deelnemers: Jan Alberts, André Bolhuis, Theodoor Doyers, Geert van Eijk, Imbert Jeb- bink. Hans Jorritsma, Wouter Kan, Coen Kranenberg. Hans Kruize,Wou ter Leefers, Paul Litjens, Maarten Sikking, Ron Steens, Tim Steens, Bart Taminiau, Rob Toft. Kano: Chef d’equipe: A. Geurts. Deelnemers: Arend Bloem en Lo Jacobs. Roeien: Chef d’equipe (heren): G. Meester. Coach: E. van Manen. Deelnemers (heren): Martin Baltus, Willem Boeschoten, Jan van den Horst, Adri Klem, Kees de Korver, Evert Kroes, Peter van der Pas, Jos Ruys en Gert Jan van Woudenberg. Chef d’equipe (dames): W. Lippits- Wacht. Coaches: G. Kusters, L. Oos tendorp, R. van Waveren en R. Stig- ter. Deelnemers dames): Karin Abma, Hette Borrias, Joke Dierdorp, Ans Gravesteijn, Barbara de Jong, Saskia Jorissen, Desanka Kempers, Hellie Klaasse, Evelien Koogje, Maria Kus ters, Ingrid Munneke, Liesbeth Pa scal, Monique Pronk, Myriam van Rooyen, Marleen van Rij, Annette Schortinghuis, Loes Schutte, Andrea Vissers en Liesbeth Vosmaer. Schieten: Chef d’equipe: D. Zoet mulder. Deelnemers: Willy Hillen en Eric Swinkels. Wielrennen: Chef d’equipe: H. Möhlmann, Frits Pirard, Frits Schür, en F. Mahn (baan). Mecaniciens: K. Kwantes en J. de Wit. Deelnemers (weg): Toine van den Bunder. Arie Hassink, Arie van Hou- welingen, Fons van Katwijk, Gerrit Möhlmann, Frits Pirard, Frits Schür, Ad Tak en Leo van Vliet. Deelnemers (baan): Peter Nieuwen huis, Sjaak Pieters, Herman Ponsteen, Martin Rietveld, Gerrie Slot en Hen- nie Stamsnijder. Zeilen: Chef d’equipe: A. du Pon (plv. G. Leverland). Trainer-coach: J. van Hellemond. Techn. functionaris: K. Schat. Verzorger-masseurs (alleen voor zeilers):B. van Lavieren en Ha rald de Vlaming. Deelnemers: Geert Bakker, Ab Ekels, Pieter Keyzer, Ben Staartjes, Erik Vollebregt, Joop van Werkhoven en Robert van Werkhoven. Reserves: Dick Coster, Frank de Vos en Jaap de Zeeuw. Zwemmen en waterpolo: Chef d’e quipe: W. Storm-Landweer. Coaches: B. Sitters, G. Maas-van den Brink en J. de Wijn. Deelnemers (dames: Enith Brigitha, Jose Damen, Diane Edelijn, Linda Faber, Berber Kamstra, Maritzka van der Linden, Annelies Maas, Ineke Ran en Wijda Mazereeuw. Deelnemers (heren): Henk Elzer- man, Rene van der Kuil, Abdul Ka rim Ressang, André in ’t Veld, Kees Vervoom en Ronald Woutering. Waterpolo: Chef d’equipe: W. van Polen. Trainer: I. Trumbic. Deelnemers: Alex Boegschoten, Ton Buunk, Andy Hoepelman, Evert Kroon, Nico Landweerd, Hans Smit, Gijs Stroboer, Rik Toonen, Jan Evert Veer, Hans van Zeeland en Piet de Zwarte. NOC-Delegatie: Kees Kerdel gaat als president van de NOC-delegatie naar Montreal. De NOC-afvaardiging bestaat verder uit: Secretaris-pen- ningmeester: J. Stap. Chef de Missi on: B. Leeuwenhoek. Bureau Montre al: A. Schuwer, M. van den Broek en I. Koome. Dijkstra. Medische staf: Chef medische ploeg: J. L. de Jongste. Artsen: A. E. Stuur en J. H. Elzerman. Fysiothera peuten: Mevr. C. de Gr'ooth. E. van Breukelen en M. van Gelder. Mas seur-verzorgersT. Klaassen, J. Kui per en B. Huizing. Wanneer we dan ook nog in een populair sportblad van de jaren vijftig lezen, dat de legendarische Tsjech Zato pek met zijn tienkilometerrecord van 29.02,6 zo langzamerhand de grens van het menselijk kunnen bereikte, dan kun nen we alleen maar glimlachen. Nu zijn tjjden van 27.45,0 geen uitzondering, ter wijl het wereldrecord nog eens een kwart minuut scherper staat. Zatopek zou in Montreal hard moeten lopen om geen achterstand van zo’n 500 meter op te lopen Hij zou zeker gelapt” worden.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19