IJmuider sluis buiten gebruik Nico Kloosterhuis door aanvaring mensen zich zorgen maken en bang zijn OR valt in twee kampen uiteen, maar: Nachtelijke zwemmers bekeurd Ondernemingsraad Hoogovens niet tegen 11 mln. ton staal 4 „Je moet begrijpen dat de I I <1 I 1 I 1 I DE MANNEN VAN DE ONGEVALLENDIENST RAKEN OOK WEL EENS VAN DE KAART Gevonden voorwerpen Zomerexposities in Wijk aan Zee Nog aanmelding mogelijk voor popfestival DONDERDAG 8 JULI 5 1976 IJMUIDEN VELSEN WMHNM (Door Loes De Fauwe) Meest ziekenvervoer Ook wel eens tranen L Positief 4 m| CAFÉ „DE HALVE MAAN” Controle IJMOND. De Ondernemingsraad van Hoogovens heeft in een brief aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn mening gegeven over al dan niet uitbreiden van het staalbedrijf. In zeven vergaderingen heeft de OR zich beraden over het standpunt van G.S. zoals dat is vastgelegd in de Nota van Uitgangspunten en de leden hebben tenslotte het standpunt van G.S. onderschreven. Zij zijn het met G.S. eens, dat uitbreiding van Hoog ovens onder bepaalde voorwaarden niet onmogelijk moet worden gemaakt. Een ongeval Inmiddels doen de broeders van de ziekenwagen rustig hun werk. Er wordt verbonden, ledematen en reflexen worden gecontroleerd en zo nodig wordt het slachtoffer snel op de brandcard gelegd, ingepakt en naar de eerste hulp in het Zeeweg Ziekenhuis gereden. Daar staan direct ver pleegsters en artsen klaar om de patiënt over te nemen. Voor de jongens van Kloosterhuis is dan het werk gedaan. Rustig rijden zij terug naar de garage en misschien worden zij onderweg al weer naar een andere onge luk gestuurd. VELSEN. Het verkeer wijkt uiteen, mensen stappen van hun fietsen, schrik staat op de meeste gezichten als de ziekenwagen van Kloosterhuis met het blauwe zwaailicht aan en gillende sirene over de Lange Nieuw- straat scheurt, op weg naar een ongeval of een zwaar zieke. Na de eerste schrikreactie komt bij de mensen de nieuwsgierigheid boven en wanneer zij de wagen ergens zien stoppen, loopt een grote groep mensen toe om weliswaar wat griezelend te kijken en aan andere omstanders hun mening over het gebeurde kenbaar te maken. HOEGAARD’S BIER ook beschreven als het bes te middel om kommer en zorgen te verdrijven, om kracht en levenslust op te wekken Als een heerlijke ruiker is het onovertref baar in smaak en hoedanig heid en vormt door zijn bes te graanbereiding en zee wier om het mout te binden een uitverkoren ongefilter de drank voor iedereen. U drinkt dit ongefilterde biel Geen harde jongens Begrip hebben I (Van een onzer verslaggevers) heid en de In de (ADVERTENTIE) en Overleg, a t se in ig, 25- veer, i au- spo- ssel- vrij jongens beneden waarschuwt en ook on derweg contacten met ze houdt. donderdag: Scheldeborg, In oude oorkonden werd het IJMUIDEN Door een aanvaring is de Zuidersluis in IJmuiden zo ernstig beschadigd, dat hij een paar dagen bui ten gebruik is. Rijkswaterstaat schat de schade op driehonderdduizend gulden. 6 augustus exposeert de Amateurfotografenvereni- van Felicitas 1974 bor- Ival- i. In zon atse- rwe- 25-30 Van eeft van ge- de van dat jze- leid cht- de •tsen het ver- om- die anen natuurlijk in Hagelingerweg 36 - Sant poort der leze eeft zijn ven leen een isti- >od- rijst niet idig de uit- op sn. ring op- rste ter- oor- i Het schip zelf is ook flink beschadigd. Met een stuk van de scheepshuid is het anker naar binnen gedrukt. Een sleep boot heeft de „Sterling Brig” voor repa ratie naar de Amsterdamse Droogdok Maatschappij gebracht. Onder het ziekenvervoer van de ambu lancedienst valt ook het vervoer van ontslagen patiënten uit het ziekenhuis. Zoals hier een kraamvrouw, mevrouw K. C. M. Wubbolt die met baby Sander en haar echtgenoot van de kraamafde- ling naar huis wordt gebracht. De OR-fracties vinden verder nog, dat Hoogovens meer geld moet investeren in fabrieken waar het materiaal verder verwerkt wordt, dat de overheid bereid moet zijn ontwikkelingen van de tech niek op het gebied van milieubescher ming mogelijk te maken, dat er een vergelijkend gezondheidsonderzoek in de IJmond moet komen. De noodzaak van een kustaanpassing zal volgens deze fracties ook nog moeten worden aangetoond evenals die van een spoorlijn aan de noordzijde van het Tot slot vinden deze fracties, dat de OR erop moet toezien, dat zij tijdig en goed genformeerd wordt bij iedere stap in die voortgang van de uitbreiding, dat de afspaken met de overheid nageko men worden, dat er in het buitenland geen arbeidskrachten geworven worden, zolang er op de Nederlandse arbeids markt nog een reëel aanbod bestaat en dat bij het uit bedrijf nemen van fabrie ken steeds vervangende arbeidsplaatsen voorhanden zijn en er speciale regelin gen worden getroffen voor oudere werk nemers. hoorzitting elk iag- :enis icht. loll- tot luni. i de Lo- linds rok- de inter Inge, 5aa- ink- aalf Niet alleen daarom is de ongevallen dienst een boeiend bedrijf. De gebroe ders Kloosterhuis regelen nu bijna der tig jaar het gemeentelijk ambulancever voer in Velsen. Al jaren zitten Nico Kloosterhuis met zijn inmiddels gepensio neerde broer Jos en hun beider gezin nen in het grote pand aan de Wilhelmi- nakade, waar ook de garage en de kantoorruimten van het bedrijf zijn ge vestigd. Nico Kloosterhuis heeft de lei ding van de dienst en zijn twee zoons Klaas en Niek werken mee. Het gezin Kloosterhuis is op alle fronten met de dienst verweven: woon- en kantoor ruimten grenzen aan elkaar, het alarm loopt ’s avonds en ’s nachts altijd via de eigen telefoon en uiteraard ook omdat alle mannelijke gezinsleden op de zie kenwagens rijden. In wisselende dien sten lopen overdag zo’n zeven a acht man rond en blijven in de avond- nachtelijke uren twee man paraat. De noodzaak van de aanleg van een zeedijk bij de Noorderpier is volgens NVV en NKV onvoldoende aangetoond. Zij vinden dat eerst andere mogelijkhe den onderzocht moet worden, zoals ops lag elders, of verdieping van de opslag- velden, het bouwen van silo’s of bunkers of het kopen van grote ertstankers als drijvende opslagplaatsen. Ook de nood zaak van een spoorlijn bij Heemskerk moet worden aangetoond. WIJK AAN ZEE Na de tentoon stelling „Onze Duinen” die tot en met vrijdagavond in de hervormde kerk aan het Julianaplein wordt gehouden, staan er nog drie zomerexposities op het pro gramma. Van 19 tot 23 juli toont Anja Zuren haar werk. Van 2 tot Beverwijkse ging foto’s in de kerk die steeds van maandag tot en met vrijdag elke avond is geopend van zeven tot negen uur. Van 26 tot 30 juli zijn er emailleplas- glastechnieken te zien emailleuse tieken en glazenierster Schellekens. be- I de DDR De deuren werden het afgelopen week end geramd door het bevoorradings schip „Sterling Brig”, dat van het Ne derlands Bevrachtingskantoor op weg was naar zee. Toen het schip voor het ingaan van de sluis wilde afremmen, liet de motor het afweten. De „Sterling Brig” ramde eerste de meerstoel aan de kop van de sluis, vervolgens kraakte hij de ebdeur aan de kanaalzijde om tegen een verwrongen ebdeur aan de zeezijde tot stilstand te komen. door de werknemers van Hoogovens op de investeringen. De OR-fracties vinden verder dat er redelijke zekerheid moet zijn over uitbreiding naar 27.900 arbeid splaatsen en dat de personeelsbezetting van de afdeling groot genoeg moet zijn voor de produktieverhoging. Voorkomen moet worden, dat er meer functies ko men, waarvoor buitenlandse werknemers moeten worden aangenomen. De over heid móet zorgen voor de noodzakelijke wegen en woningen. bankbiljet, speelgoedbeer, ring met 5 sleutels, herenpolshorloge, colbert, ket ting, knipportemonnee met inhoud, ten nisracket, vest, schildpad, kinderarm- band, sleutel met label, zonnebril, ring met 5 sleutels, stalen hdjskabel, dames- vest, portemonnee inh. buitenlands geld, hond, ring met 8 sleutels, portemonnee, kinderbril, badhanddoek, ring met sleu tels, kettinkje met hanger (schorpioen), hondehalsband, etui met 2 sleutels, etui met 5 sleutels, verz.pl. bromfiets HXT 349, fietstas met inhoud, tasje met 5 sleutels, 7 kabelsloten, paar kindersanda- len, hondeketting, etui met sleutels, pop, gitaartas, hond, hondepenning 75723, 99184, 24099, 97354, 36165, 39414, 22703. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie te Vel sen. De, gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbu reau van politie. Schepen aangekomen op donderdag: Hamrnonia, Bremerhaven; Pandora, Vel sen, Par; Star Bulford, Velsen, Londen; Wildebeest, IJmuiden, Cont. Plat; Bra- conda, Brunsbuttel; Stolt Vidar, Alexan- drie; Saturnes. Tananger; Sachsenstein, Hamburg; Voor spoedgevallen rijdt uitsluitend de grote ongevallenbus, die afgelopen win ter in gebruik werd genomen. Daarin zijn allerlei extra voorzieningen aange bracht: twee brancards, dubbele beade mingsapparatuur, een E.C.G. apparaat en een hartstimulator, allerlei apparatuur, die vooral bij het vervoer van hartpa tiënten van levensbelang kan zijn. Om de personeelsleden van Hoogovens gelegenheid te geven hun mening ken baar te maken, zal de Ondernemingsraad twee hoorzittingen houden in het Ont- vanfestcentrum. De ene is op woensdag 14 juli om 14.15 uur en de andere op dinsdag 20 juli om 15.15 uur. aag- illen ivar- d in 1 i ver leid, ding I, Hing in ■g is t het mo- 3 de ;rop, door VELSEN In het tijdvak van 2« juni tot en met 2 juli 1976 werden de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: NKV en NVV zijn van mening, dat er wettelijke maatregelen moeten komen, die leiden tot informatie en controle Met deze wagen wordt uitgerukt als in de morgenuren van een winkelier aan het Marktplein het bericht komt van een aanrijding. Met zwaailicht aan gaat de rit naar de Kennemerlaan, waar ter hoogte van het Marktplein twee auto’s op elkaar zijn ingereden. Gelukkig is de lichamelijke schade beperkt. Een jongen, die naast een van de bestuurders zat, is met zijn achterhoofd tegen een stalen raamspij'ltje geslagen. Hij voelt pijn als hij zijn hoofd draait. Voorzichtig wordt gevoeld aan de nekwervels, moet hij met z’n hoofd knikken en draaien, waarna toch wordt besloten even naar het ziekenhuis te rijden voor een foto. De jongen blijkt uit een gezin te komen dat net de eerste vakantiedag in IJmui den doorbracht. Nog bleek om de neus van de schrik moeten moeder en zusje mee in de ziekenwagen. Rustig zit de verpleger met ze achterin, maakt een praatje, stelt de nodige vragen om de formulieren in te vullen en nog voor de aankomst bij het ziekenhuis zijn de gezichten al weer wat ontspannen. De werkdag bij Kloosterhuis loopt ten einde. Dat wil zeggen, de dagploeg zal zo naar huis gaan en de twee man voor de avonddienst komen binnen. Voor een half uurtje zit iedereen bij elkaar in de huiskamer om koffie te drinken of een pilsje. Er worden wat ervaringen uitge wisseld en verhalen verteld aan „oom’’ Niek, mevrouw Kloosterhuis en zoon Klaas die met z’n gebroken teen (opgelo pen tijdens een run naar de telefoon, waarna hij gelijk met de vrouw voor De ondernemingsraad heeft geen een- luidend standpunt ingenomen, maar is in twee kampen uiteengevallen. Beide kampen hebben hun argumenten op pa pier gezet en deze gezamenlijk aan G.S. gezonden. De beide argumentaties liggen niet eens zo ver uit elkaar, maar het verschil zit voornamelijk in de opstel ling. Gelukkig valt het aantal echt zware verkeersongelukken, in Velsen mee. Maar ze gebeuren en dan is de Ongeval lendienst er als eerst bij om hulp te verlenen. Dan wordt het werk gedaan, maar dan is het hard, dan gebeurt het ook echt wel eens dat een van de mannen er niet tegen kan, dat ook bij hem de tranen over de wangen lopen, dat hij compleet van de kook raakt, al is dat meestal achteraf, maar iemand moet het toch doen, niet waar”, zegt Nico Kloosterhuis”, je moet accuraat en snel kunnen werken, ook in zulke om standigheden, want het kan een kwestie van minuten zijn of die gewonde het haalt of niet”. Gelukkig gebeuren op deze bezoekdag geen ernstige ongelukken. Al lijkt het er even op als we in de namiddag meerij den naar de Van Houtenlaan. Met zwaailicht en hoorn, want het is spits uur. Op de Van Houtenlaan is een botsing geweest tussen twee auto’s en bij aankomst zien we een auto - voor het oog geheel vernield - in de berm staan. Een andere wagen daar schuin achter en er omheen loopt een man. Hij is ge wond. aan het hoofd en aan zijn been. Op het eerste gezicht lijkt het heel wat, maar wanneer de wonden zijn schoonge maakt blijken het sneden te zijn, niet verontrustend en de man wordt gewoon ter plaatse behandeld. Hij hoeft niet mee naar het ziekenhuis. Met de herstelwerkzaamheden is al een begin gemaakt. Nog deze week zullen de zwaar gehavende sluisdeuren worden vervangen door reservedeuren, waarna het scheepvaartverkeer de sluis weer zal kunnen gebruiken. Het repareren van de beschadigde deuren zal naar verwach ting vier tot vijf weken duren. BEVERWIJK Bij de Gemeen schapsraad is gebleken, dat nog niet algemeen bekend is dat plaatselijke pop groepen zich kunnen aanmelden voor deelneming aan het popfestival op 24 juli aanstaande. IJMUIDEN Vrijwel elke avond moet de politie rond middernacht uit rukken naar het zwembad de Heeren- duinen om assistentie te verlenen wan neer ongewenste baders via het hek het bad binnfen komen om te zwemmen. Ook woensdagavond was dat het ge val. Drie jongens werden bekeurd. Schepen aangekomen op woensdag. Sea Bruse, Cont.Plat; Markborg, Sunds- val, Zaandam*, Klaus Buck, Hamburg, Ymuiden; Baus, Cont.Plat; Intermac 504, Cont.Plat; Ursula Flint, Walkom; Subro Viking, Wisbeck; Punta Stalla, Montevi deo; Elbe, Abidjan; Essi Kristine, Hamp ton Roads, IJmuiden; Nicolas-c, Duin kerken; Gembira, Rotterdam; Bomma, Oslof jord; Nord Truck, Cont.Plat, IJ- muiden; Areas, Rotterdam; Hans Olden- dorff, Rotterdam, IJmuiden; Parkesgate, Poole, IJmuiden; Canis, Bergen; Nobles se, IJmuiden, Rotterdam; Twin, IJmui den, Huelva; Dit werk van de ongevallen- en am bulancedienst is voor het publiek hei meest bekend en ook het meest specta culair. Hoeveel jongens en ook volwas sen mannen zouden niet eens graag in die Mercedes door Velsen racen, niet te hoeven letten op verkeersregels, links langs middenbermen rijden, iedereen voor je zien stoppen en in record-tijd dwars door de gemeente heen rijden. Daarnaast boezemen het rustige hande len en de ogenschijnlijk onverstoorbare gezichten respect in. Want al bestaat het werk van de gebroeders Kloosterhuis voor het meerendeel uit ziekenvervoer en dus niet uit spoedeisende hulpverle ning, juist dat laatste - om de eerste hulp bij een ongeval te verlenen, is een zware veeleisende taak. dag- >rge- rchi- tich- i de pa- i bij Igde. I.' De Zomeractiviteitengroep heeft het programma voor dit festival nagenoeg ronds, maar popgroepen die zich snel melden kunnen nog meedoen. Nico Kloosterhuis toont zich een goed gastheer en met verve en enthousiasme vertélt hij over die gang van zaken in zijn dienst. Over het vervoer van men sen die thuis langdurig ziek op bed liggen, mensen die invalide zijn of door andere oorzaken niet zelfstandig naar het ziekenhuis kunnen wanneer zij daar onderzocht moeten worden en die pet taxi of ambulance worden gereden. Ou dere e n jongere mensen, die vaak al jaren vaste klant zijn en de bestuurders ook goed kennen. Zeker op de gewone werkdagen hebben deze ritten de over heid en er is weinig spectaculairs aan, al zijn ze even belangrijk. We maken zo’n rit mee. Zoals gebrui kelijk stapt de chauffeur voorin en rijdt de verpleger mee. De mevrouw die ge haald wordt is een goede bekende. De jongens weten de weg in huis, weten hoe ze het prettigst ligt, informeren belangstellend, kortom het is allemaal wel gezellig. Een praatje tijdens de rit naar het ziekenhuis, vragen bij welke arts ze moet zijn en, wanneer de vrouw bij de betreffende arts is gebracht, af spreken voor de terugrit. Onderweg merk je niet meer dat je in een zieken- aut orijdt, alleen nieuwsgierige blikken van mensen op straat wijzen erop. splaatsen inhoudt, niet alleen bij Hoogo vens, maar ook bij toeleveringsbedrijven en middenstand. Een voordeel van de I uitbreiding vinden deze fracties, dat bij De ondernemingsraadsfractie van de bedrijfsledengroepen van Hoogovens van de industriebonden NKV en NVV stel len, dat onder bepaalde voorwaarden de uitbreiding niet onmogelijk is en de fracties van Constructief Overleg, in dustriebond CNV, Unie BLHP, Alg. ver. van Hoogovenpersoneel en Ver. Hoger Hoogovens Pei’soneel vinden dat Hoogo vens moet kunnen uitbreiden, maar dat er dan wel aan een aantal voorwaarden moet worden voldaan. „Je doet je werk gewoon”, zo zegt Nico Kloosterhuis, „maar je moet onder alle omstandigheden vooral in de gaten houden wat de patiënt op dat moment doormaakt. Nog af gezien van zijn of haar ziekte of verwondingen. Iemand die van straat of van huis gehaald wordt, komt van het ene op het andere mo ment in een compleet andere situatie terecht. Van een zelfstandig mens wordt hij opeens een patiënt voor wie wordt gedacht en geregeld, die alles maar over moet geven. Je wordt behandeld, men vertelt je wel wat goed voor je is, wanneer je mag plassen en wat en wanneer je moet eten. Datzelfde geldt voor de mensen die plotseling in het centrale van Kloosterhuis, waar alle telefoontjes binnen komen, zit Elly Sjoukes me) telefoons, een hot-line naar het hoofdbureau van politie, mobylofoon en intercom om alle contacten te onder houden. Om een dag het wel en wee op Ongevallendienst mee te maken klim men we op het afgesproken uur de trap op naar de eerste etage, boven de gara ge. In het kleine kamertje voor zit een meisje met kalme stem allerlei gesprek ken te voeren per telefoon, mobylofoon of intercom. Het. is Elly die als eerste alle meldingen binnen krijgt, dan de Eigenlijk zou je verwachten dat de mannen die op die ambulances rijden allemaal zeer geharde figuren zijn die voor niets terugdeinzen, hoe gruwelijk ook. Maar dat zijn ze niet. Niet in die zin dat ze een muurtje om zich heen hebben gebouwd dat bestand is tegen elke emotie, dat ze een zekere onver schilligheid kunnen opbrengen ten aan zien van de slachtoffers die zij toch als eerste van de weg, uit de fabriek of waar dan ook vandaan moeten halen”. Als dat zo zou zijn”, zegt Nico Klooster huis, „ben je niet meer geschikt voor dit werk. Kun je de aandacht, hulpvaardig- en de menselijkheid die nodig is niet meer opbrengen, dan moet je bij Van Gend en Loos gaan werken, dan hoor je hier niet”. De kwestie is ook dat de ervaring, naast de opleiding, heeft geleerd te on derkennen wat ernstig is en wat alleen maar ernstig lijkt. Zoals een van de medewerkers zei: „Als ik bij een kind kom dat een arm heeft gebroken en die moeder staat daar vreselijk bij te huilen, dan maak ik mij daar niet meer zorgen om dan normaal omdat ik weet dat die arm wél weer goed komt. Het is erger wanneer je iemand treft met een hoofd wond waarvan je weet dat het niet goed zal aflopen. Je leert die dingen onder kennen”. Veel bloed, zo leren we uit de verha len, is meestal niet het ergste, tenzij het een slagaderlijke bloeding betreft. Maar lichte hoofdwonden, een kapot gevallen lip of een gewone aderlijke bloeding lijkt voor de leek doodeng omdat het hard kan bloeden, terwijl de aard van de verwonding meestal niet veel voor stelt. En met dit soort dingen hebben Nico en zijn mannen niet veel moeite. Moeilijker zijn de zware verkeersonge lukken, de bedrijfsongevallen, verdron ken mensen, zelfmoorden. wie werd gebeld bij de eerste hulp in het ziekenhuis zat) geen diensten loopt. Een ontspannen en gezellig einde van een evenzo gezellige dag. Maar beneden in dg open garage staat nog steeds de ongevallenbus, startklaar om uit te ruk ken bij het eerste alarm. Schepen vertrokken op woensdag: Pertinence, Southampton; Gus Khrystal- ny, Velsen, Rotterdam; Tor Scandinavia, Gothenburg; Aldor Ingebriktsen, IJmui den, Noordzee; Erna Oldendorff, IJmui den, Cartagena; Gazelle, Esparance, nieuwe installaties aan de milieubelas ting beter paal en perk kan worden gesteld. Men vindt, dat met of zonder uitbreiding, het milieu wel beheerst zal dat de belasting aanvaardbaar blijft. Een voorwaarde voor uitbreiding vinden de fracties wel, dat de overheid tijdig zorgt I voor de noodzakelijke voorzieningen voor wegenbouw en woningbouw. Constructief Overleg, CNV, Unie BLHP, AVH en VHHP stellen in hun i brief aan G.S., dat uitbreiding van Hoog- ovens positief moet worden benaderd, I gezien de grote werkloosheid1 in ons land. Ziij vinden een teruggang van heit I bedrijf bij niet uitbreiden onaanvaard baar, omdat het een verlies aan arbeid- Schepen vertrokken ojj Merweborg, Manty luoto; Zaandam, Delfzijl; ziekenhuis moeten worden opgenomen en je gaat ze halen. „Je pleegt - al kan het niet anders - toch een enorme inbreuk op de privacy. Je haalt toch zomaar en plotseling men sen uit hun huis, uit hun bed. Dan moet je begrijpen dat die mensen bezorgd zijn, denken: wie zorgt nu voor mijn kinderen, mijn vrouw of mijn man. En daarbij komen wij voor de mensen toch als vreemden binnen. Voor ons ligt het zo anders omdat we dagelijks dat soort dingen meemaken, maar als je ziek in bed ligt op welke tijd van de dag dan ook en je wordt gehaald, voelen mensen zich soms ook gegeneerd', ja je komt soms in de meest merkwaardige of tries te omstandigheden terecht. Daarom ge loof ik ook dat je zulke dingen zo snel mogelijk moet vergeten. Ik geloof niet dat mensen het altijd even prettig zou den vinden als je ze later herkent, als je ze op straat als eerste gaat toeknikken of zo. Maar aan de andere kant moet je patiënten niet zien als uitsluitend geval len, als die acute blinde darm, die ge compliceerde beenbreuk of die moeilijke bevalling. Het zijn mensen die je ver voert en behandelt, mensen die zich zorgen maken en bang zijn. Dat mag je nooit vergeten”. Caen; Rynborg, Delfzijl; Oil Driller, Cont. Plat; Fridel, IJmuiden, Londen; Bison, IJmuiden, Cont. Plat; Norfolk Shore, IJmuiden. Cont. Plat; Maasborg, Delfzijl; Medina, Londen; Libation, Col chester; Jan, Toronto, Conny Bewa, Do ver; Ostesund, Rotterdam; Glenogle, Londen; Saint Vincent, Duinkerken; Ga nymedes, Rotterdam: Stiros, Velsen, Antwerpen; Dependent, IJmuiden, Hel sinki; I

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5