Jeugdige Amsterdammers op dievenpad in IJmuiden Agenda LESSEN MET ZEEWATER „IK WILDE MIJN DORST i BIJDRAGE VAN HET RIJK IS NOG LANG NIET ZEKER z VOOR RECHTBANK: z 99 I „GLASSNIJDER” 6 19 7 6 JULI IJMOND V R IJ D A G 9 Vrienden Velsen-IJnuiiden Zwitserland Heemskerk Castricum Velsen-Noord In en om Haarlem Heemskerk (Van onze Haagse redacteur Theo Klein) Concierge Reclassering Beverwijk Wijk aan Zee (Van onze rechtbankverslag geefster) HAARLEM „Edelachtbare, u moet mij zien als iemand die z’n dorst wilde lessen met zeewater” Treffend was de vergelijking die een 43-jarige Amsterdammer don derdag voor de Haarlemse recht bank maakte. Gelijk de man die met het zout op de lippen eeuwig naar meer lavenis blijft dorsten, zo bleef hij al inbrekend hunkeren naar de volgende kraak. Tweeëneenhalf jaar stapelde hij inbraak op in braak, nooit leek er een eind aan te komen. Van de Haarlemse offi cier van justitie mr. Slits mag hij de komende anderhalf jaar daarover nadenken in een gevangeniscel. Of de rechtbank dat ook vindt horen we over veertien dagen. Velsen-IJniuiden DEN HAAG/HAARLEM. Het is op geen stukken na zeker dat het rijk deel zal gaan nemen in de be- heerkosten van het recreatiegebied Spaarnwoude. Op het ministerie van CRM wordt niet ontkend dat de staatssecretaris verwachtingen heeft gewekt door de mededeling dat hij „zich sterk zou maken om een rijksbijdrage in de kosten rond te krijgen”, maar is dat nog slechts het prille begin van een hele lange procedure. Beverwijk Geldproblemen rond beheer van (Van onze rechtbankverslaggeefster) recreatiegebied Spaarnwoude recreatieschap) X DIVERSEN Medische verzorging .,Dt Dorpsstraat. 20 u.: BÜllerlaan 10, BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN za. (Gr. Houtstr.) Om de staat deel te kunnen laten nemen in het nog te vormen recreatie schap, dat de exploitatie van het gebied voor zijn rekening zal nemen, is een wetje nodig dat de normale weg via het parlement af moet leggen. Voor de be windslieden van CRM het wetsontwerp wat minder bij iemand die twee kaar lang doorgaat „de aandacht naar zich te trekken. Met die perfect ionisitische ma nier van inbreken, wetend dat het zo goed is dat hij tnoeilijk te snappen is. Da t kan ik me eigenlijk niet zo goed voorstellen”. Bij zijn begrip kwam dus een stuk argwaan, „de lust tot inbreken kreeg een andere achtergrond dan alleen die familie- en werkomstandigheden”. In het kwart dat nog resteerde en in het psychiatrisch rapport stond iets over isolement, stress en noodkreten, wat tnr. Mevrouw J. i Saaze, BIOSCOPEN Corso Theater, knokmachlne”. 4 v< kl V( in zi Ie 01 ni S< g' bi w v< v< m on oi tc kt nii ci w Pi tif w d< V! te D W a: vt di li, m VI gi bi k la g< er Si S1 ir m sit d< v; er k< bi si Z u m C ki st kl w st vi l-e b< in ,1 vj V( DIVERSEN ZATERDAG 10 JULI Openbare bibliotheek, Wij kerst raat weg: tilt leeftijden 10-12.30 u. De verdachte kwam tot zijn inbraken toen hij merkte dat zijn pogingen hoger op te komen in de maatschappij misluk ten. De goede baan met zijn vrouw samen als concierge-echtpaar in Amster dam kon hij niet aan. Hij wou „zich verbeteren” zei hij zelf, maar het lukte niet en de huwelijksrelatie werd er ook niet beter op. Volgens hem zelf was hij „een stille jongen, die niet met z’n problemen te koop loopt”. Hij zou het zelf wel uitzoeken. En dat ging niet. „Twee jaar geleden wou ik eens met vakantie” biechtte hij op. „Ik ben toen gaan inbreken, nou, ik maakte zoveel lawaai, de hele buurt kon het horen. Ik had het net zo goed in de krant kunnen zetten”. Een noodkreet van hem de officier kon het zich voorstellen. „Maar het was niet luidruchtig genoeg om de aandacht van de wereld op hem te vestigen dus ging hij van klein naar groter”, aldus mr. Slits. Spanning en avontuur speelden toen een grote rol in de reeks inbraken die volgden. Maar geloofde mr. Slits nog in een eenmalige „noodkreet”, zijn geloof werd Mr. Slits had met de raadsman grote bezwaren tegen de manier waarop in deze de reclassering, het Amsterdamse Tehuis voor Onbehuisden zich van zijn taak had gekweten. Mr. De Back veroor deelde het scherp. Een eerdere kreet om hulp van zijn cliënt was onbeantwoord gebleven en deze was „ver beneden ni veau afgehandeld”. Met een rapport dat eindelijk na een aanhouding van vier weken (speciaal hiervoor gevraagd) uit de bus kwam, van zegge en schrijve anderhalf kantje. Voor de helft overge schreven uit het psychiatrisch rapport, voor nog een kwart gevuld met bekende feitelijkheden. De afgesproken monde linge toelichting ter zitting was er niet: de desbetreffende „helper” was met va kantie. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u: „Tarzoon, de schande van de jungle”, 19.30 en 22 u.i „Operatie Barbados”, 23.30 u.: trio”. Luxor Theater, Breestraat. 19 „Life and let die”. VRIJDAG 9 JULI Progress-soctëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 21 u. filmvoorstelling. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: Volwas senen en jeugd 19 en 21 u. ZATERDAG 10 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 14.15-15.45 u.; buitenbad 7-18 u. Bowlingcentrum. Vrijburglaan. Geopend H- 01 u. Kinderboerderij, vrijburglaan. Geopend 14- 17 u Progress-soclëtelt, Const. Huygensstraat Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat 21 u. film voorstelling. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121. milleuklachten 98000. Het doen van een gooi naar de waarde vond mr. De Back fout. Begrijpelijk, waar het de politie betreft die zo haar werk meer waarde geeft, maar toch: fout. Want die waarde kan, zoals gezegd, van alles zijn, mr. De Back: „Aanne- menlijk Is dat hij in 2 a 2*/2 jaar voldoende geld had om van te leven en voor wat extra’s ook nog. Maar Ik zie geen aanleiding, om te denken aan bank rekeningen in Zwitserland, zoals de rechter-commissaris opperde”. Mr. De Back was het oneens met de officier dat de man zeker niet verminderd toereke ningsvatbaar moet zijn geweest en pre cies wist wat hij deed. Zo’n noodkreet die tot in het absurde doorloopt wijst er juist op dat er iets niet klopt. Tenslotte bleef de vraag wat de zin zou zijn van anderhalf jaar gevangenis straf voor de man, voor de maatschappij ook. Een stuk onrust wegnemen? De verzekering betaalt de schade, en mis schien zou het eigenlijk het beste zijn die gedupeerden een stuk voorlichting over de man te geven, vond de raads man. Hij wees erop dat hij met de districtspsychiater doende is naar een betere toekomst voor de man te zoeken. Daarbij speelt een belangrijke rol dat de man nu zelf een streep onder de zaak heeft gezet. „Die twee jaren vohd ik al verloren tijd”, zei hij. het om niet geringe bedragen handelde, was de reactie van de betrokken ge meenten lauw. Grote hilariteit ontstond er pas toen in het afgelopen voorjaar voor het eerst concrete cijfers op tafel kwamen. Het beheer van Spaarnwoude zal de deelnemers volgend jaar ruim een en een kwart miljoen gulden kosten. Een bedrag dat in de navolgende jaren pijlsnel zal stijgen, niet alleen door de inflatie,, maar vooral door de overdracht van de gereedgekomen hectaren. Zolang de Stichting nog niet is omge zet in een Recreatieschap (wat nodig is omdat een schap in tegenstelling tot een stichting wel de bevoegdheidheeft om verordeningen uit te schrijven) delen provincie en gemeenten de beheerkosten volgens de volgnde slutel: Noord-Hol land 50 pet., Amsterdam 25 pet., Haar lem 15 pet., Haarlemmerliede 1 pet., Haarlemmermeer 3 pet. en Velsen 6 pet. Voorgesteld werd om uitgaande van het gegeven dat de staat niet deel zou nemen de verdeelsleutel voor het te vormen recreatieschap op twee punten te veranderen. Op basis van nieuwe prognoses van te verwachten bezoekers aantallen wilde men het Velser aandeel verhogen van 6 naar 8 pet. en dat van Haarlem verkleinen van 15 naar 13 per cent. Na felle protesten van Velsen te gen de nieuwe regeling en Haarlem, tegen handhaving van de oude verdeel sleutel, heeft men intussen besloten geen veranderingen aan te brengen in af wachting van de beslissing in Den Haag. Op de achtergrond van dit gekonkel om de percentjes speelt echter de schrik die teweeg is gebracht door de hoge kostenopgaaf. Men krijgt nu de rekening gepresenteerd van het in de beginjaren gevoerde beleid. Provincie en gemeenten beperkten zich toen tot het goedkeuren van plannen, zonder zich al te veel te bekommeren om de financiële gevolgen van al die mooie ideeën. Pas de laatste jaren neemt het Stichtingsbestuur geen plan voor de inrichting van een deel van het gebied aan, zonder dat daar een opgave met de financiële gevolgen aan vast zit. TENTOONSTELLINGEN Berlingh-college. Van Riemsdijklaan. Jubi leumtentoonstelling aquarlumsoclëteit Tropi ca; geopend van 10 tot en met 18 juli op zaterdag en Zondag van 10 tot 22 uur en van maandag tot en met vrijdag van 14 tot 22 uur. DIVERSEN De Bak zelf ook wel wist. Nergens vond hij antwoord op vragen als: waarom gaat een fansoenljjk levend burger van 43 opeens zo over de schreef? en: waar om vreest eigenlijk niemand nu een recidie? en: wat waren die inbraken eigenlijk, een doel op zich, of een middel tot geldelijk gewin? Typisch was dat hij die inbraken er kende maar zei niet alle voorwerpen gestolen te hebben. Na enig overleg besloot men dat daar toch niet een nader onderzoek naar hoefde te worden ingesteld. De waarde stond daarmee ook op losse schroeven voor zover hij al niet onzuiver te bepalen was door de betrek kelijkheid ervan (emotionele waarde een postzegelverzameling wat geef je ervoor) en door de verschillen in wer kelijke waarde en nieuwwaarde. Was het anderhalf of een miljoen gelijk mr. Slits zei? Of een paar ton? Misschien 40- 50.000 gulden, wat mr De Back noemde? We weten het niet. Maar de advocaat beklemtoonde wel dat zijn cliënt zo snel mogelijk de zaak op het Waterlooplein weer verkocht, zij het zonder vlagvertoon” zoals de man dat zelf zei. En daarbij zal hij misschien wel eens iets voor een appel en een ei hebben weggedaan. Mr. Slits „hij zal misschien niet geprobeerd hebben de maximale winst eruit te halen maar aan de andere kant is het ook moeilijk dit spul aan de markt te brengen”. Een stiefzoon werd zijdelings in relatie met de afzet gebracht maar volgens verdach te had die er niets mee van doen. Deze zal eind deze maand voor de Amster damse rechtbank moeten verschijnen. Spreekurren 14 tot 15 uur en TENTOONSTELLINGEN Zeekleuterschool, Dorpsdulnen. Expositii „Honderd jaar Noordzeeklanaal en Oud Mid* den-Kennemerland"; geopend tot 13 augustui van dinsdag tot en met zondag van 14-17 en Van 18-21 u. DIVERSEN De officier wees er bovendien op dat we niet alleen naar de waarde van de gestolen voorwerpen moeten kijken maar ook naar de mensen die zwaar gedupeerd zijn. De conclusie van het psychiatrisch rapport luidde „verminderd toerekeningsvatbaar” maar dat kon de officier niet onderschrijven: „Hij wist heel goed wat hij deed”. Daarmee heeft men echter niet kun nen voorkomen dat de kosten de pan uit zijn gerezen. Zo zeer zelfs dat men momenteel berekent of het niet econo mischer Is sommige van de nog aan te leggen accommodaties, zoals de maneges, dierenweide, kanobaan en jachthaven en wielerbaan en een golfbaan, aan derden te verpachten. Bovendien is het niet denkbeeldig dat sommige van de geplan de accommodaties Uit financieel oogpunt onhaalbaar zouden blijken te zijn. Be slissingen hierover moeten snel genomen worden, maar de betrokken gemeenten en de provincie tonen duidelijke aarze lingen, zolang nog niet zeker is of het rijk meedoet. Zij grijpen het voorstel voor de nieu- we verdeelsleutel dankbaar aan om de kat i)it de boom te kunnen kijken. De gemeente Haarlemmerliede en Spaarn woude heeft al op de voorgestelde ver deelsleutel gereageerd met de medede ling dat het eerst wil weten wat het rijk doet alvorens zelf een oordeel te vellen over de voorgestelde verdeelsleutel. Met andere woorden: pas wanneer we weten wat het ons precies gaat kosten, nemen we een beslissing. Op het ministerie van CRM is men er van overtuigd dat de beslissing van de bewindslieden door een dergelijke opstelling van de gemeente zeker niet bespoedigd. „Zelfs al zouden alle betrokkenen zich zo uitsipreken, dan zou dat nog een sneller besluit tot gevolg hebben”, aldus een woordvoerder. De Amsterdammer had zich gespecia liseerd wat hem de naam de glassnij der” opleverde. Hij sneed cirkeltjes uit ruiten waarna hij makkelijk met zijn hand deur of raam kon openen. Tiental len inbraken waren er zo in vele plaat sen. Niet alle waren ten laste gelegd: alleen die in Heemstede Badhoevedorp en Amsterdam. Een greep uit de gesto len voorwerpen: vele soorten sieraden dure en daar was iedereen het over eens goeie boksen. Een goeie smaak van verdachte zoals de officier dacht? Het pleit meer voor de smaak van de besto lene meende de raadsman. Verder: lang speelplaten horloges grote geldbedragen waardepapieren een postzegelverzame ling enzovoorts. wljkgebouw aan de Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-kruis, Weekenddienst: zuster Th. Dekker-Feith, Fazantenlaan 47, IJmuiden, tel. 02550-18877 (van vrijda- tavond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Mevrouw J. M. H. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren in „Cfisa Iberica”, Kees Delftweg 3, Beverwijk, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Telefoon nummers: 23623 en 23180 voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken; 23644 voor gezinsverzorging. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Bever wijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Bever wijk, tel. 26177. HAARLEM. In de nacht van 22 op 23 maart werd er ingebroken in een IJmuidense fotozaak. Gewone- en film camera’s, lenzen en een verrekijker met een totale waarde van 34 mille verdwe nen. Van het groepje jongens dat zich hieraan schuldig maakte stond gisteren een 19-jarige Amsterdammer voor de Haarlemse rechtbank. Waarbij zijn raadsman, mr. Voorn zich afvroeg waar om deze knaap nu al drie maanden in voorarrest zit en de anderen niet. De een werd vrijgelaten, de andere naar zijn dienstonderdeel overgebracht en daar na twee dagen vrijgelaten. De cliënt van mr. Voorn had weliswaar een strafblad voor de kinderrechter, maar hij was met deze groep maar een keer meegeweest terwijl zij veel vaker hadden ingebro ken. De raadsman kreeg er geen ant woord op. Wel werd zijn cliënt nog diezelfde dag op vrije voeten gesteld. merliede, Haarlemmermeer en Amster dam) en de provincie op zullen moeten brengen, wanneer het project klaar is en de financiële last voor het beheer daar van aan de Stichting Recreatiegebied Spaarnwoude (of eventueel het daaruit voortkomende recreatieschap) worden overgedragen. Het gaat hier dus niet over de kosten van de aanleg van het gebied, want die komen al voor 75 percent voor rekening van de staat, maar om de bekostiging van het beheer (o.a. het onderhoud, de salarissen van de mensen die hiervoor moeten worden aangenomen). Zolang er alleen nog aan de aanleg van het gebied gewerkt werd, maakte niemand zich erg druk over die beheerkosten, maar nu de basisvoorzieningen in grote delen af zijn en de Stichting de zorg daarvoor in snel tempo krijgt toegeschoven is dit pro bleem vrij plotseling actueel geworden. Toen Gedeputeerde Staten van Noord- Holland staatssecretaris Meijer vorig jaar om een deelname van 50 percent door de staat vroegen, rekenden ze hem al voor om welke bedragen het ongeveer zou gaan. Hoewel het duidelijk Is dat Het initiatief bij de inbraak ging hele maal van de anderen uit. Zij kwamen met het idee, sleepten deze verdachte mee en haalden hem ook de zaak in toen ze de ruit hadden vernield. Hij kreeg f 1300 voor zijn aandeel. Dat was, vertelde hij, voor een motor. „U bent toch een wielrenner?” informeerde mr. Vink verbaasd. Inderdaad: dat was hij ook en na die motorepisode was hij weer tot die liefde teruggekeerd. Zo ontspon zich in de rechtszaal een boeiend gesprek over de wielersport, waarbij de rechters, met name mr. Vink en mr. Smithuysen zich zeer geïntere- seerd toonden. Mr. Vink was uiteindelijk maar blij dat verdachte tegenwoordig weer op eigen kracht fietst. Dat is toch maar beter dan zo’n motor, waar je je niet op hoeft in te spannen, en waar je met wat behendigheid op wegkomt, die stinkt en benzine kost vond hij, tevreden kijkend. Rode Kruisziekenhuis, Vondellaan, Be verwijk, tel. 29131 (voor gesprekken met patiënten 29101). Voor de interne, klasse-, kraam-, chirurgische- en alge mene afdeling: dagelijks van 16 tot 16.30 en vgn 19 tot 20 uur; voor de brandwondenafdellng: geen vaste be zoektijden, maar afspraak maken met hoofdverpleegkundige of diens waar nemer; voor de bewakingsaf deling: dagelijks van 14 tot 14.30 en van 18.30 tot 19 uur (slechte een bezoeker toe gestaan); voor de kinderafdeling: da gelijks van 11 tot 12.30 en van 14 tot 18.30 uur. St Jozefziekenhuis, Ingen Houszstraat, Heemskerk, tel. 39100. Dagelijks van 13.45 tot 14.30 en van 18.45 tot 19.45 uur. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, IJmuiden, tel. 02550-19100. Verpleegafdellng als mede intensive- en coronary-care (ook Kennemergaarde in Santpoort): dage lijks van 10.30 tot 11, 16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; kinderafdeling: dagelijks van 10.30 tot 11, 14.45 tot 15 en van 18 tot 18.30 uur; paviljoen Velserduin: dagelijks van 16 tot 17 en van 19 tot 20 uur. De officier van justitie mr. Schilder merkte op dat de jongeman het thuis ook niet altijd best had gehad z’n school niet had afgemaakt en 's avonds op straat rondhing, zodat de verkeerde vrienden al spoedig gevonden waren. Zo snel mogelijk dan maar naar huis, vond mr. Schilder en dan maar hopen dat hij met hulp van de reclassering er lets van zou maken. Daartoe eiste hij zeven maanden waarvan drie voorwaardelijk. Ook mr. Voorn zei dat er al fouten aan de basis waren. De jongeman had zich vroeger al moeilijk kunnen handha ven, in de buurt. Hij heeft een steuntje nodig in de rug. Zoals gezegd ging de rechtbank tenslotte mee met zijn ver zoek tot onmiddellijke invrijheldsstel- ling. mr. Vink wees de verdachte er wel op dat dit gebaar ee nstuk vertrouwen van de kant van justitie inhield. Uit spraak over veertien dagen. „Hels en 21.30 u.: BIOSCOPEN City, vrijdag 20 uur, zaterdag 19 en 21.30 uur: „Vier vuisten op weg naar de hel". Stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 uur- „Eiland aan het eind van de wereld”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-ZUid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 10-12 en 14-17 uur (beh. maandag). Pieter Vermeulenmuseuin, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend das. 9.30-12 en 14-16.30 u. Zaterdags en zondags gesloten. Stadhuis Velsen, alle werkdagen (ma. t.m. vrij.) te bezichtigen van 10-12 u.. tel. 19000. Pen Centrum, Kanaalstraat, IJmuiden. Ten toonstelling 100 Jaar Noordzeekananl en IJ muiden. Geopend dl., do. en vrij, van 10-12 en dl. t.m. zon. van 14-17 u. Op donderdag ook van 19-21 uur. Maandags gesloten. Van Gelder, Doodweg, Velsen-Noord. „Ex positie 80 Jaar Van Gelder, oudste industrie aan het Kanaal. Geopend dl.. wo„ do. en vrij, van 14-16 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort, „De 18 Heeren van Brederode”, dag. 9.30-12 en 13-17.15 uur (beh. maandag). Noordelijk Koetshuis Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, tentoonstelling „Verkade Aciua- rellen”. Landgoed Beeckestijn, tentoonstelling „Ken nemer Landhuizen”, geopend dag. 10-12 en 14- 17 u. (zondagmorgen en maandag gesloten). Oude Raadhuis, Oud Velsen, archeologische tentoonstelling „3500 jaar Velsen". Geopend ma. t.m. vrij. 13-17 u., za. gesloten, zondags 10-17 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuizen, Snelliusstraat, vrij. 12-21 u., zat. van 9-12.30 en 13-18 uur. „Concordia”, Dood weg, Velsen-Noord, zaterdag van 9-12 en 13- 17.30 uur. Öpenluchtbad De Heerenduinen: geopend vrijdag tot ongeveer 20 uur, zaterdag van 10- 17.30 uur. Centrale Bibliotheek. Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Filiaal Zeewljkplein 14.30-17.30 Uur. tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heems kerk, tel. 32247 (zie ook Beverwijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur: Simon van Haerlemstraat 148, Heemskerk, tel. 32430 en 37452. Interkerlijke Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening in Mid- den-Kennemerland. dinsdag van MUZIEK Grote of St. Bavo Kerk (ingang Oudl Groenmarkt 23 20 u.: Orgelconcert door d« Juryleden van het Internationale orgelimpro- visatleconcour. Kathedrale Basiliek St. Bavo (LeldsevaMt 146) za. 15 U.: Orgelconcert door Hans vsn Nieuwkoop. Hervormde Kerk (Spaarndam) za. 15 u.: Orgelconcert door Plet Kee. Westkolk (Spaarndam) za. tijdens de am- bachtsmarkt optreden van de Haarlemse min streel Paul Marselje. ARTSEN. Van vrijdagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur: J. A. Hazen berg, Hannie Schaftstraat 3, Bever wijk, tel. 32476; van zondagochtend 0 uur tot zondagavond 24 uur: J. J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16, Heems kerk, tel. 32240. Tijdens het weekeinde houden de Heemskerkse artsen spreekuren voor dringende gevallen op zaterdag en zondag van 10 tot 10.30 en van 1T tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverijk. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster A. v. d. Ben, Moens- straat 26, Beverwijk, tel. 25115. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 op op vrijdag van 9 tot 12 Uur in De Jans- 35083. Moeders voor moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- manstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. Artsen. Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden, Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen hui sarts. Apotheek. Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, IJmuiden, tel. 14204. Tandarts. H. M. Geurs, Marquettelaan 8, Heemskerk. Alleen voor spoedeisende gevallen, zaterdag en zondag tussen 17 en 17.30 uur. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis In lichtingen over weekenddiensten onder telefoonnummer 02550-15645. Dierenarts. Dr. J. P. Westerman, Har- tenlustlaan 7, Bloemendaal, tel. 023- 251555. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Interkerkelijkc Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Velserduinweg 52, dage lijks van 9 tot 10 uur. Tel. 02550-11830. Spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. Maandag tot en met donderdag 8.30 uur Spaamestraat. Vrij dag. 8.30-10 uur in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters maandag tot en met vrijdag 9- 10 uur, wijkgebouw Andromedastraat 3. Tel. 02550-13936. Inlichtingen over wijk verpleging tel. 19043 (02550). Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9-11 uur, tel. 02550-1888. SANTPOORT Artsen. Dr. J. C. v. d. Sar, Hoofdstraat 163, Santpoort tel. 023-378570. Apotheek. Apotheek De Wilde Broek- bergerlaan 42, Santpoort-N. Samenwerkende Groene Kruisvereni gingen: inlichtingen over de weekend dienst wijkverpleging: tel. 02550-19043. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 13.30, 16.30 en 19 u.l „Allee In wonderland”, a.l. Dag. 21.» u.: „MASH gives a damn", 18 j. vanavond en morgenavond 24 u.: „Glmme Shelter”, 18 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 20 U.: „Irma la Douce”, 14 J. Vanavond en morgenavond 23.30 u.: „Helden zonder glorie”, 18 J. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „The genius”, 14 j. Vanavond en morgenavond 2' u.„The concert for Bangla Desh”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14. 19 en 21.30 u.: „The Hindenburg”, 14 j. Vanavond en morgenavond 24 u.: „Blind terror”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en 21.15 u- „Vrouwtjes die tegen een stootje kunnen", 1> j. 14 u.: „AU Baba en de 40 rovers”, a.l. Roxy (Kl. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”, H J- Vanavond en morgenavond 24 u.: Siddhartha 18 j- Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 U.l „Histoirt d’O”, 18 j. 14 u.: „Benji”, a.l. Cinema Quiridus Int. (Lange Veerstr.) Za. en 16 u.: „De avonturen van Tarzan”, a.l. T/m 23 u.; „Meisjes die zich verkopen”, U BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 u.: „Dodenrit met de duivel". TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygensstraat. Tentoonstelling „Kunst utt Friesland”; geo pend tot en met 15 augustus op dinsdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14-17 u. VRIJDAG 9 JULI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Berlingh-college. Van Riemsdijklaan. 20 u. officiële opening jubileumtentoonstelling Tro pica. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen en jeugd 19 en 21 u. ZATERDA G10 JULI Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad. Kuikensweg Buitenbad 9- 18 u. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend zaterdag en zondag van 10.30 tot 17.30 u. Sociëteit Alpha. Móensplein. Geopend vanet 20 U. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen en jeugd 10-12.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 2555S, milleuklachten 96000. VRIJDAG 9 JULI Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: volwassenen en Jeugd 19-21 u. ZATERDAG 10 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Verselewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 23340. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan vati zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door G. K. Fierstra, Wijker- straatweg 194, Velsen-Noord, tel. 24987. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuren op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 9 juli 17.30 uur tot vrijdag 16 juli 17.30 uur: apotheek Hulsman, Wljker- straatweg 164, Velsen-Noord, tel. 30046. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Groene Kruis. Weekenddienst: zuster P. Lulling, Vlaanderenstraat 8, Bever wijk, tel. 34543. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uui- in het naar het Binnenhof kunnen sturen zul len zij eerst nog in het kabinet een barrière moeten nemen. Want een toe zegging aan het recreatieschap kost geld en daar is onder andere het fiat voor nodig van minister Duisenberg, die steeds vaker de hand op de portemon- naie houdt. Onlangs is er in het kabinet voor de eerste maal overeenstemming bereikt over participatie van het rijk in een soortgelijk project, Midden-Delftland. De regering heeft laten weten mee te willen doen en onder welke voorwaarden. Wanneer het parlement hiermee ak koord gaat, hebben de deelnemers, aan Miden-Delfland een stuk meer finan ciële zekerheid. In vergelijking met Mid- den-Delfland is de aanleg van Spaarn woude al in een veel verder gevorderd stadium. De aankoop van de grond loopt vlotter, er is veel meer aan geplanned en bij de aanleg van de basisvoorzienin gen (wegen, bruggen, enz.). Niettemin bestaat er in Noord-Holland nog altijd veel meer onzekerheid over de kosten die alle aan het project deelnemende gemeenten (Haarlem, Velsen, Haarlem- 0 O O O O

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6