SCHADE GERAAMD OP DRIE TON Vuurzee in kleuterschool aan Laan der Nederlanden Markt sportcomplex CEES FLUITMAN WON RONDE VOOR DERDE MAAL Proces-verbaal en rijverboden Bromfietser na Drie man gewond bij val CAIJ(vuilverbranding) ALS STEEN DES AANSTOOTS intergemeentelijke regelingen Alpha-soos in september Veertienhonderd op raadsagenda 1 ■’’'vonden ^Men val ernstig gewond Raad ging graag akkoord met bouw 8 Groot onbehagen in Beverwijk over 4: s ill i Si Wedloop Dorpsweide trok ruim zestig deelnemers om BRUTALE POGING TOT OPLICHTING HAD GEEN SUCCES KIST MET Hl GEREEDSCHAPPEN GESTOLEN Aizvvemmers in Sportfondsenbad V R IJ D A G 9 JULI 19 76 IJMOND 6 den Gesprek Op de helling 1 bad 9- vanaf vol- 25555, 20 U.l 21 ol was- nd 14- id weer „oe (Van een medewerker) g: *111 bromfietser iat 4*: lat u: (Van een onzer verslaggeefsters) 15 u.: nopend nd it- st. Ge- fllm- Jubl- Tropi- Lili op :n van 12 uur. Ie am- ;e mln- Na liet beleid van het CAIJ-bestuur te hebben gekraakt vond de heer Klomp, dat thans de vraag opdoemt of het niet beter is de aangesloten gemeenten aan te raden om de gemeenschappelijke re geling op te heffen, zodat de verant woordelijkheden weer bij de gemeente besturen komen te liggen. De drie zijn door de Ongevallendienst voor behandeling naar het Zeeweg Zie kenhuis gebracht. BEVERWIJK. Een 38-jarige Bever- wijker heeft gistermiddag bij de politie aangifte gedaan van een wel heel bruta le poging tot oplichting. De houten noodlokalen van „De Wegwij zer" brandden als een fakkel. itsoen. 30 tot straat. geo- nsdag. r u. port, Vink tere ielijk irdig toch ie je ar je die ■eden lilder thuis chool s op eerde n. Zo vond it hij s van seven lijk, luten had idha- untje ig de ver* sstel- r wel uwen Uit- De kist bevatte onder meer een lastra- vo, twee elektrische boormuchiines, een klopboormachine, een kabel en een hoe veelheid gereedschap. De diefstal moet in de nacht van dinsdag op woensdag zijn gepleegd. SANTPOORT. Op de oostelijke pa rallelweg van rijksweg 9 is donderdag ter hoogte van het pompstation een ernstig ongeval gebeurd. Twee jongens op brommers waren hierbij betrokken. Een van hen liep ernstig schedelletsel en een kaakfractuur op. Over de oorzaak van de brand staat nog niets vast. De Beverwijkse brand weer denkt niet aan brandstichting, om- BEVERWIJK Een 32-jarige bank werker uit Bensdorp heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een houten kist met gereedschappen ter waarde van circa vijfduizend gulden. De kist verdween van een terrein aan de Wijkermeerweg, waar gewerkt wordt aan de uitbreiding van de rioolwaterzui veringsinstallatie. po si tl» 1 Mid- igustul 1-17 en (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het krediet voor de bouw van een kleed- en clubgebouw op sportcomplex „Duinrand” in Wijk aan Zee leverde gisteravond in de Bever- wijkse raad in het geheel geen proble men op. Sterker nog, het PvdA-raadslid C. Bodewes die het college met betrek king tot de bouwplannen in een eerder stadium „laksheid” had verweten, ver klaarde nu deze opmerking terug te willen nemen, omdat hem uit het voor stel gebleken was, dat de bouwers van de accommodatie over de medewerking van gemeentewege feitelijk niet te kla gen hebben gehad. successie c’e loop fver drie ronden (3600 meter) e i vt w’rri dus de fraaie wisscl- beker definitiet. vanaf 20 u. Tro- vol- ag tot 81. tel. »n en en deze niet moeten afwentelen op de bewoners van de regio IJmond”. „Beverwijk wordt opgescheept met de stank van een overlaiadstation. Er is werk aan de winkel voor een nieuwe actiegroep”, aldus de heer Klomp, die verder betoogde, dat er op hét ogenblik in Beverwijk illegaal wordt gestort, dat wil zeggen niet in overeenstemming met de voorschriften van de gemeenschappe lijke regeling, omdat de termijn is ver streken binnen welke het storten vol gens Aet controlled tipping systeem zou worden toegestaan. IJMUIDEN. Op de Havenkade In IJmuiden zijn donderdagavond drie mannen gewond geraakt bij een val van een gammel balkon. Alle drie mannen raakten gewond. Het ongeval gebeurde toen een vloer kleed via het balkon naar boven moest worden gehesen. Twee jonge mannen (broers van 25 en 19 jaar) pakte het I kleed aan van de 64-jarige man bene den. Toen de twee broers naar voren bukten over de ballustrade ging het fout: het hout begaf het en beiden vielen naar beneden, bovenop de oudere man. Deze liep hierdoor schouder- en beenletsel op. De oudste broer brak zijn schouder en de ander hield aan de klap hoofdpijn over. Da ronde kenmerkt zich door een gemoedelijke' organisatie zonder al te veel regiem.-nlsn. De deelnemers kwa men uit alle windslr&keh. De jongste was vier jaar en de oudste ruim vijftig. Bij de kinderen van 6 tot 12 jaar won Oud* oor de impro- j sevaart is van I Weliswaar had de bouwaanvrage een lange periode in beslag genomen, maar de heer Bodewes was tot de conclusie gekomen dat dit ook aan de verenigm- gen lag. Toen de hand- en voetbalver- enining, die het complex gezamenlijk gaan bouwen, elkaar eenmaal in een Stichting gevonden hadden, was de zaak in een Stroomversnelling terecht geko men en ail vrij snel beklonken. Dit stemde hem temeer tevree, omdait met de realisering van dit project „het einde van de lange rij nog te bouwen kleed- en clubgebouwen eindelijk in zicht komt”. Wethouder A. Hooigeboom toonde zich verheugd over de openbare rechtzetting van het socialistische raadslid. Wel moest hij een domper op wat al te optimistische verwachtingen zetten, daar openbare werken de bestektekeningen tot op heden toe nog niet heeft goedge keurd. Dit houdt in, dat er voorlopig nog niet gebouwd kan gaan worden. Finan cieel is de zaak echter rond en de wethouder hoopte dan ook, dat de aan passing van de tekeningen niet al te veel tijd in beslag zou nemen. Verkoold, hout en verwrongen staal was alles, wat er van de vier lokalen waar de vlammen doorheen hadden gejaagd, restte. BEVERWIJK Groot onbehagen leeft er in de Beverwijkse gemeenteraad over het functioneren van allerlei ge meenschappelijke, intergemeentelijke re gelingen. Dat onbehagen heeft zich toe gespitst op de gang van zaken met betrekking tot het Centraal Afvalver werkingsbedrijf IJmond. Bij de ingekomen stukken bevond zich donderdagavond een brief van het dage lijks bestuur van het CAIJ met de mededeling, dat het algemeen bestuur van het CAIJ heeft besloten niet over te gaan tot het bouwen van een afvalver- brandingsoven in de IJmond. in de IJmond door de gemeentebesturen had moeten worden genomen en niet door het bestuur van het CAIJ. BEVERWIJK In het Sportfondsen bad hebben de volgende afzwemmers het zwemdiploma A verworven. Carla Amse, Arno Beverwijk, Rinnert de Boer, Brenda Bom, Diana v.d. Boog aard, Jos van Dijk, Christina Dijkman Dulkes, Caroline Dirks, Kitty Flaman, Marcus van Gooi, Arjan Hagoort, Lisette Heijne, Melissa Honig, Jaap-Jan Hoog land, Brigitte Hoven, Mario Jonkhart, Brenda v.d. Kolk, Hans Koning, Albertus Krom, Erik van Lint, Charlotte Magan, Alexander Otten, Richard Pirovano, Astrid Pul, Anouschka van Rees, Léan- dre van Rees, Sandra de Ruiter, Mientje Schelvis, Monique Schnater, Gert Schoe- huys, Paula Schrik, Esther Schuyt, Eva Spinhoven, Erik Spinhoven, Mischa Tes- selaar, Ingrid Tijms, Dennis Veer, Marco Vlieland, Marja Welagen, Gerrit - Cees de Winter, Ruben Berghauser Pont. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. de gemeenteraad ging donderdagavond akkoord met het voorstel van B. en W. om de open brief van de Alpha Sociëteit, die in moeilijk heden raakt nu CRM niet langer bereid blijkt te subsidiëren, in de raadsvergade ring van 9 september te behandelen. B. en W. zullen de raad dan eerst door middel van een nota nader informeren. De uitvoering van het besluit van het college om de subsidiëring van de be roepskracht te staken, nu CRM niet langer bij wil dragen, zal worden opge- schort tot 1 janurai 1977. De jongens reden achter elkaar aan op de weg, de achterste met een volle fles in z’n handen. Bij een bocht verloor hij de macht over het stuur, raakte de jongen voor hem, reed tegen een berm- paaltje en klapte met zijn hoofd tegen een boom. Hij is opgenomen in het Zeeweg Zie kenhuis met vermoedelijk een schedel- basisfractuur. De voorste deerd. IJMUIDEN Op het IJmuider strand heeft een Amersfoortse vakantieganger donderdag de schrik van zijn leven ge had. Bij het boodschappen doen in de winkeltjes raakte hij zijn tas kwijt waarin niet alleen autopapieren en der gelijke waren opgeborgen, maar ook zijn portemonnee met plusminus veertien honderd gulden. De tas werd echter later teruggevon den, met complete inhoud. „Het algemeen bestuur van het CAIJ is nu teruggekomen op een beslissing waarover het krachtens de gemeen schappelijke regeling niets heeft te be slissen”, aldus de heer Klomp, die verder betoogde dat de beslissing over het al of niet bouwen van een verbrandingsoven VELSEN Op de Kwekesteinseweg is donderdagavond een 23-jarige autobe stuurder na een bloedproef geverbali seerd. De man reed onder invloed en was met zijn auto in moeilijkheden gekomen: hij was tegen een boompje gereden. Diezelfde avond werd aan twee auto- moblilisten een rijverbod opgelegd. Een 21-jarige IJmuidenaar en een 28-jarige Beverwijker moesten hun auto laten staan omdat zij ook onder invloed ver keerden. WIJK AAN ZEE De wedloop om de dorpsweide begint een jaarlijks hoog tepunt te worden in de rij van VVV- evenementen. In de verschillende leef tijdsgroepen gingen er donderdagavond ruim zestig lopers en loopsters van start. De Wijk aan Zeeër Cees Fluitman won bij de senioren voor de derde maal in BEVERWIJK, De noteringen op de veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 5-15, trosanjers 50- 160. calla 45, chrysanten 100-220, dahlia 50-110, fresia 60-165, gladiool 50-165, le lie 20-85, liatrus 90-210, roos 12-24, ba- byroos 4-16, statice 250-100, world su preme 75-130. Planten: achmea 450, fuchsia 85, gloxinia 250, geranium 160, calanchoë 45, St. Paulia 65-135, vrissia 250, gem. plan ten 55-145, grote gem. planten 550-1000. Groenten: aardbeien 400-1310, andijvie 15-65, bloemkool 45-107, bospeen 30-110, doperwten 150-265, komkommer 32-69, peulen 230-590, postelein 28-45, prei 30- 125, rabarber 30-93, radijs 27-56, snijbo nen 220-420, sperziebonen 300-540, spina zie 10-72, sla 20-118, spitskool 45-94, tomaten 540-720, tuinbonen 50-78, was peen 20-74. 6.30 en g. 21.3» ond en 18 j. :rma la id 23.» „Th» ond 21 „The navond .15 U.I en”, II i*.30 u.: H artha", liBtolr* Za. 14 i”, U J. De jongens en meisjes van 13 tot 15 jaar liepen twee ronden. Uitslag jon gens: 1. Bas Gaartman (8.31) 2. Jaap Schering»; 3. B. Valkhoven. Meisjes: L.M. Dam (10.58) 2. Ingrid Dam. De senioren en Veteranen een grote groep, vertrokken gezamenlijk, maar de senio ren liepen drie en de veteranen twee ronden. Er nam slechts een vrouw deel, namelijk mevrouw Scheringa. Zij kwam hardlopend uit Beverwijk, ontving haar prijs en liep in hetzelfde tempo door terug naar Beverwijk. De uitslag was: 1. Cees Fluitman 2. Rob Kleine; 3. Alex van der Plas. De tweede ronde voor senioren werd gewonnen door N. Zonne veld in 8.5;2. Lanterman; 3 Kok. Me vrouw Scheringa werd winnaar In de damesigroep. Zij liet verschillende heren achter zich waarin veel hooi was op geslagen. De deuren werden door de brand vernield, maar verder kon de brandweer de zaak in de hand houden van een losstaand lokaal achter de school sprongen alle ruiten. Mr. A. Th. L. Hoekstra (CDA) was het in grote lijnen met'de heer Klomp eens. „Het terugkoppelen naar de gemeentera den verloopt niet goed. Dat geldt niet alleen voor het CAIJ, maiar voor meer gemeenschappen j ke regelingen”. Hij kreeg bijval van de heer Eiff (VVD), die stelde dat door het CAIJ aan het licht is gekomen dat het totaal van de gemeenschappelijke regelingen eens op de helling moet worden gezet. Wethouder Camfferman bleek het al gemene onbehagen wel te delen, of schoon hij zich afvroeg of er inzake de verbrandingsoven een ander besluit uit de bus zou zijn gekomen als deze zaak wel goed teruggekoppeld was naar de gemeenteraden. Raadslid A. Klomp (WD) trok van leer tegen het feit, dat het provinciale bestuur een ander beleid is gaan voeren inzake de afvalverwerking in de IJmond. Dan zou nu de provincie ook de kosten van het niet doorgaan van onze eigen verbrandingsinstallatie moeten betalen Robert Mulder in 4 minuten 12 secon den. Tweede werd Ronald Gorter, derde Peter Mulder. Bij de meisjes was de uitslag: Irene Straatborg (4.23) 2. Mo nique Gaastaan; 3. Annemarie Straat borg. BEVERWIJK Donderdagmiddag om 14.25 uur werd brand gemeld in het houten scholencomplex aan de Laan der Nederlanden, hoek Hoflanderweg en slechts enkele ogenblikken later was er al sprake van -een huizenhoge vlammen zee. Biij de brandweer werd, ogenblikkelijk groot alarm gegeven en die was snel ter plaatse. Van vier lokalen viel toen al nauwelijks meer iets te redden. Het mag verbazing wekken dat men er met assis tentie van de Heemskerkse brandweer nog in slaagde een deel van het scholen complex te houden, al ontstond in de andere lokalen van de in U-vonm ge bouwde school uiteraard ook grote scha de. De totale schade wordt geraamd op f 300.000. Het scholencomplex, eigendom van de gemeente Beverwijk en verze kerd tegen brandschade, is in gebruik bij de christelijk kleuterschool „De Wegwij zer” (het totaal verbrande gedeelte) en de dhr. mavo Oosterwijk- Inmiddels hebben B. en W. van Bever wijk donderdagavond tijdens de openba re raadsvergadering van de raad vrij mandaat gekregen om die maatregelen te treffen die nodig zijn om het onder wijs in et nieuwe cursusjaar voort te zetten. Burgemeester Hubers en wethouder Camfferman waren ’s middags op het terrein van de brand aanwezig De vlammenzee en de Inktzwarte rookont wikkeling trokken duizenden mensen naar de Laan der Nederlandenj. Gevaar liep ook een loods van een landbouwer aan de Hoflanderlweg, it. Ge il. Omstreeks half elf verscheen er een onbekende man aan zijn woning, die zijn vrouw om een bedrag van 1200 vroeg. Toen de vrouw informeerde waarvoor zij die som verschuldigd was, zei de man dat haar echtgenoot hem dit nog moest betalen en dat zij met die transactie niets nodig had. De man kon geen rekening overleggen en poogde, toen de vrouw weigerde te betalen, de woning binnen te dringen. Dit lukte hem niet en in een personen auto reed hij onverrichter zake weer weg. Hij zou omstreeks 45 jaar oud zijn en een fors postuur hebben. De Beverwijker kon zich niet herinne ren, bij iemand voor een dergelijk be drag m het krijt te staan en stelde de politie van het gebeurde op de hoogte. dat het vuur volgens ooggetuigen van binnenuit is ontstaan. De politie hou.dt nog rekening met onvoorzichtig met vuiur spelende jeugd. De vlammenzee, die een verzengende hitte verspreidde werd bestreden met twee bluseenheden van Beverwijk en twee eenheden van Heemskerk. Er wer den 12 lagedrukstralen ingezet en drie hogediruk hevelspuiten. De heer Camfferman meldde, dat er in de tweede helft van augustus een gesprek plaatsvindt tussen het dagelijks bestuur van het CAIJ en de colleges van b. en w. der betrokken gemeenten. Daarbij zou het al of niet voortzetten van de gemeenschappelijke regeling in deze vorm stellig een pint van bespre king worden. VVD en CDA bleken er grote behoefte aan te hebben in de raad eens in het algemeen te discussiëren over de proble matiek van de gemeenschappelijke rege lingen. De heer De Wildt deelde mee, dat dit al een punt van bespreking is binnen het CDA-overleg in de IJmond- gemeenten. bleef onge- -- C s V 'i O

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7