Volgens B. en W. van Heemskerk Geen toenemende STRANDEXPLOITATIE GEEN BEDREIGING VAN RUST criminaliteit in gemeente Beverwijk Areaal gladiolen met 240 hectare uitgebreid Vragen over sportterreinen Geen beleidsombuiging bij toekenning subsidie uit De natuur onder water op huiskamerschaal Roofoverval op tankstation te Krommenie Dierenambulance wacht op subsidie I F experimentenpot Beverwijk I VEILINGEN Jubileumtentoonstelling „Tropica" L ;en Minder diefstallen dan vorig jaar Smeltkosten Breestraat niet te verhalen Verbodsborden voor strand Vragen over beleidsombuiging Onderscheidng voor gedeputeerde Van Dis Bij hitte zout nemen »»««BEVER Wl JK ZATERDAG 1 O JULI 7 19 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK B. EN. W. IN ANTWOORD OP VRAGEN VAN PPR: I Hagenaars aangehouden ■II I Geen verschil Bijschakelen Kruisbergstrand Consumptietent (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) egeling Burgemeester A. J. Hubers. voorko- (Van een medewerker) (Door J. Zandbergen) I. de <(Van 'ëen ón’zëY vèfelagfeefSters) uur ds. einpost" (Van een onzer verslaggeefsters) (Van de regioredactie) enstraati J. HAARLEM. (Van een onzer verslaggevers) iweg 52, tis geen jgerlaan, (Van onze stadsredactie) (Van onze stadsredactie) ioornstra .4 en die lere de rkomen ■rkgele- nemer- i tasten. i koste stimu li Gro- uur ds. H.A.; 11 jemaakt) .30 uur raat), 10 Sperna ervorm- uur da. Abelen- inderdag Velser- •man en lizerker- samen lis en 11 lis. Dat is het laatst gebeurd op 11 januari 1974 voor de strandgedeelten tussen km. 48.000 tot 49.050 en van km. 50.800 tot km. 51.400. Deze gedeelten betreffen 650 meter strand bij de Kruisbergovergang en 600 meter strand direct ten noorden van de grens met Beverwijk (Noorder bad). Voor de broei is dat geen handicap, omdat de bollen voor de vijf-graden- behandeling toch meestal kaal wor den gemaakt. Als de bollen er niet al te groezelig uitzien, betaalt men er 10.- voor en als ze goed in de huid zitten, komen er twee kwartjes per 100 bij. Uitgesproken kleitulpen als Christ mas Marvel en Prominence die even eens in enorme aantallen worden ge broeid, zijn duur. Wie mooie twaal ven wil hebben, moet 16.- per 100 op tafel leggen. De kwekers willen eerst wel eens zien hoeveel bollen ze aan het eind van deze maand uit de grond halen. wordt verricht om die installaties ook optimaal te benutten. Er zijn De tentoonstelling blijft tot en met 18 juli geopend, op de weekdagen van 14 tot 22 uur en zaterdags en zondags van 10 tot 22 uur. te ver- surveil- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. VVD-fraktievoor- zitter drs. A. Eiff heeft schriftelijk vra gen gesteld aan B. en W. over grondver- koop. doorstroming en woonruimtever deling. De heer Eeiff signaleert een „beleids ombuiging” met betrekking tot hetgeen B. en W. ovtr deze zaken hebben meege deeld naar aanleiding van het plan Wes- tertuinen. voor inen; icturele rk Zee luien en jeekweg, loognus; t zang. is ver- van de stad. In eren IV. zoor de Holland irecteur polders, an Am- meester ieeft de mentale >uw zit- s is de an het Deel Volgende week gaan in Lisse en Bovenkarspel de veilingklokken weer draaien. En iedereen die met de in koop te maken heeft, hoopt uit de grond van zijn hart dat de hitte dan tot het verleden zal behoren. Dag-in, dag-uit in hete veilingzalen te moeten zitten is geen pietje. En daarbij komt nog de spanning of men bepaalde partijen die men wil hebben wel „aan het lijf kan komen” zoals dat heet, voor de prijs die men in het hoofd heeft. Maar dat zien we, om met Tita Tovenaar te spreken, volgende week dan wel weer or een tan be- >kernen gen tot in goed leenten, n afge- or zijn leenten, zal de •oeiker- n „ver- rachten nodige is geld BEVERWIJK. Volgens burgemees ter A. J. Hubers is er geen enkele reden voor de bevolking van Beverwijk om zich extra ongerust te maken over toe nemende criminaliteit. Gebouw Z. H. ir G. A. HEEMSKERK. Per brief van 25 juni heeft mevrouw E. J. P. van Does- burg-van Doesburg, raadslid voor de PvdA, aan B. en W. schriftelijk vragen gesteld over de strandexploitatie. Bij de beantwoording van die vragen geven B. en W. eerst enige algemene informatie. HAARLEM. De politie heeft vier Hagenaars aangehouden, in leeftijd va riërend van 20 tot 24 jaar, op verden king van diefstal van een sleepbootje. De heer Van Ruyven meende hieruit de conclusie te mogen trekken, dat de gemeente haar inzichten over wat wel, Voorzitter A. H. V. van Wijngaard heette bij de opening allen welkom en ere-voorzitter W. D. van Zetten bracht speciaal dank aan degenen die geholpen hebben bij de opbouw van de tentoon stelling en aan de firma’s die materialen Hieromtrent heeft men met het be stuur van de KGIJ inmiddels al van gedachten gewisseld. B. en W. antwoorden, dat het telkens weer zaak blijft na te gaan, hoe aanpas singen zijn te vinden die op verantwoor- dige wijze wensen van recreanten kunnen vervullen. Ten aanzien van het Kruisbergstrand is de gedachte, dat indien daar in het belang van de recreant op verantwoorde wijze goede recreatiemogelijkheden kun nen worden geschapen, dit moet worden gedaan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Zoals wij deze week uitvoerig meldden is het op grond van de algemene politieverordening verboden honden op het strand lo& te laten lopen tussen acht uur ’s morgens en zes uur 's avonds, van 1 april tot 1 september. Raadslid G. J. van Ruyven (PPR) vestigde donderdagavond de aandacht van B. en W. op het feit, dat er bij de strandtoegangen nog geen borden zijn geplaatst die de badgasten op deze bepa ling attent maken. BEVERWIJK. B. en W. van Bever wijk hebben hun beleid met betrekking tot de subsidiëring van experimenten op sociaal-cultureel terrein niet gewijzigd. In antwoord op vragen van het raadslid G. van Ruyven (PPR) stelt het college, dat er van een beleidsombuiging geen sprake is. HAARLEM. De bedrijfsarts van Conrad-Stork adviseert de medewer kers tijdens deze hete dagen bij over matig transpireren zouttabletten te slikken. Een tekort aan zout manifes teert zich door „slap voelen of zelfs flauw vallen”. In dje gevallen is het nodig om behalve water ook direct zout in te nemen. Aangera4en wordt niet te wachten tot de verschijnselen optreden maar al vooraf zouttablet ten te gebruiken. Gemeenteraadslid D. Heinhuis (PvdA) vroeg donderdagavond tijdens de raads vergadering of en wanneer de gemeente Beverwijk van plan is deze stichting te subsidiëren. Burgemeester A. J. Hubers deelde mee, dat daarover tussen de ge meenten in overleg is gepleegd op ambte lijk niveau. Onderzocht wordt in hoe verre de bestaande samenwerking tussen de afdeling van de Dierenbescherming en de Stichting Dierenbescherming ook in de subsidiëring vorm kan krijgen. Gezien ook de financiële onzekerheid bij de Stichting Dierenambulance hopen de gemeentebesturen het overleg spoedig te kunnen af ronden. BEVERWIJK. De Stichting Dieren ambulance Midden-Kennemerland heeft bij de gtmeentebesturen van Be verwijk, Heemskerk, Velsen, Castricum en Uitgeest verzoeken om subsidie inge diend. Die zijn tot nu toe niet gehono reerd en het brengt de stichting in financiële moeilijkheden. In de gemeente Heemskerk ligt vanaf de grens met Castricum tot de grens met Beverwijk een gedeelte Noordzee; - strand van kilometerpaal 47.700 tot 51.400; in totaal dus 3700 m. Eigenaar van dit strand is de Staat der Nederlan den. Om een gedeelte strand voor ex ploitatie te kunnen gebruiken is het nodig, dat de staat der Nederlanden daarvoor mogelijkheid biedt. Deze moge lijkheid kan verkregen worden als de dienst der domeinen aan de gemeente een privaatrechtelijke vergunning ver leent tot het gebruik van een aangege ven strandgedeelte, uitsluitend voor de exploitatie daarvan. Het PWN is slechts in zoverre bij de strandexploitatie betrokken, dat dit pro vinciale bedrijf nog weer eens schrifte lijk aan B. en W. heeft kenbaar ge maakt, doorslaggevende bezwaren te hebben tegen de strandexploitatie, indien de bevoorrading van een paviljoen zou plaats hebben via een route door het Noordhollands duinreservaat. Dat het aantal gevallen van vernieling in de laatste twee, maanden zo is opgelo pen is mede te wijten aan het feit dat er twee jeugdbenden aan het werk zijn geweest die thans zijn opgespoord. Mede dank zij de tv-spots merkt de Beverwijkse politie dat men op het ogenblik eerder de politie belt als bij voorbeeld mensen zich verdacht op be paalde plaatsen ophouden. De burge meester zei grote waarde te hechten aan de hulp van de bevolking aan de politie om vernielingen en diefstal te men. en wat niet tot de experimenten gere kend mag worden had gewijzigd. Daarvan is volgens het college echttr geen sprake. Bij de beoordeling van het experimentele karakter van bepaalde ac tiviteiten gaan B. en W. nog steeds uit van de aard en de vormgeving van die activiteit, en daar de Suriname-avond van de KGIJqua opzet niet van de eerder gehouden Neruda-avond verschil de, is het bestuur van de Gemeente meegedeeld dat in het vervolg geen experimenten-subsidies meer toegekend zullen worden. B. en W. tekenden hierbij aan, dat „het feit dat activiteiten met een experi menteel karakter inhaken op maat schappelijke veranderingen en proble men, een subsidietoekenning niet in de weg behoeft te staan. Wij zijn er”, zo schrijft het college, „ons immer van bewust, dat vormen van kunstuitingen ook kunnen voortvloeien uit de maat schappelijke visie van de kunstenaars”. J. P n en IS Voor wat het Noorderbad betreft geldt, dat de gemeente dit strandgedeelte al tientallen jaren verhuurt voor strand exploitatie. De huidige huurder is de B.V. Noorderbad. Bij het sluiten van de huurovereen komst voor het Noorderbad is door de jaren heen het tegen verantwoorde be dragen bieden van een goede recrati- mogelijkheid het uitgangspunt geweest en dat geldt ook voor het Kruisberg strand. Een aanhoudende stroom van berich ten over inbraken en vernielingen in de plaatselijke pers zou volgens het raads lid drs. A. J. Eiff die ongerustheid heb ben gewekt. Hij informeerde naar het aantal inbraken en vernielingen in ver houding tot andere plaatsen in de omge ving en in vergelijking met voorgaande jaren is de criminaliteit in Beverwijk niet toegenomen. Wei het aantal geval len van vernelingen en vandalisme, maar dat percentage stijgt in het gehele land. Het aantal diefstallen is in Bever wijk ten opzichte van de vergelijkbare periode in 1975 dit jaar met 21 vermin derd. aan, za- uur mis P- emeesta s. A. A Bondsbestuurder Ouwendijk, die de officiële opening verrichtte, had voor ere-voorzitter Van Zetten een onder scheiding meegebracht in de vorm van een zilveren visnet je, voor het vele werk dat hij in velerlei funkties voor de nu tienjarige vereniging heeft verzet. Zijn kwaliteiten als keurmeester stonden hem daarbij ten dienste. Wethouder Camfferman antwoordde dat er bij die aanleg al sprake was van overmacht, waarvoor de aannemer niet aansprakelijk kon worden gesteld. Ook de hitte die het wegdek doet smelten beschouwt de wethouder als overmacht. De gemeente is dus niet van plan de aannemer verantwoordelijk te stellen. Omdat men destijds dacht dat het een zeer tijdelijke voorziening zou zijn, wer den voor dit gedeelte van de Breestraat te goedkope materialen verwerkt. w-Wethowdar. A. ,G, Huogebupm (CDA) meldde, dat er door regenval in de herfst vertraging is ontstaan bij de ega- lisering van het terrein. Daardoor is het pas in maart klaar gekomen. De vereni gingen die van het terrein gebruik gaan maken stonden toen al bijna aan het einde van het competitieseizoen en zij gaven er de voorkeur aan die competi ties nu maar uit te spelen op de oude terreinen. De nieuwe velden zullen dus pas in begin september in gebruik wor den genomen. Een probleem is nog de verlichting van het terrein, maar daar voor hoopt wethouder Hoogeboom bin nenkort in overleg met de verenigingen een oplossing te vinden. De heer Eiff stelde ook een vraag over de beregening van de sportvelden in het algemeen in deze tijd van droog te. „Gelukkig nam de raad destijds tijdig het besluit om de beregeningscapaciteit uit te breiden”, aldus wethouder Hooge boom, die meldde dat er veel overwerk nu nu vakantiekrachten aangetrokken voor de bediening. Extra maatregelen zijn niet wachten. Door een regelmatige lance wordt volgens de burgemeester een redelijke bescherming aan de burger geboden. In de weekenden en bij bepaal de gelegenheden wordt de surveillance dienst versterkt. Burgemeester A. J. Hubers kondigde aan, dat de borden volgende week wor den geplaatst. De leverancier was in- tijdnood geraakt. Formeel kan de politie ook zonder die borden al verbaliserend optreden, maar deze heeft zich tot nu toe beperkt tot waarschuwingen. BEVERWIJK. Zolang de warmte aan blijft houden ziet het er voor de bloemkwekers somber uit. Nu ook het vakantiehoogseizoen is aangebroken is de vraag naar bloemen in binnen- en bui tenland minimaal, terwijl de kassen juist grote hoeveelheden anjers, rozen en andere bloemen spuien. De prijzen, van de goede kwaliteiten blijven aan de lage kant en de tweede kwaliteit kan niet altijd verkocht worden. Handel in tulpen is er ook nog niet zo veel. Er is wel vraag, maar de kwekers zijn volop aan het rooien en hebben geen haast met verkopen. Het enige artikel waarvoor veel koop- briefjes worden geschreven, is de ro- ■de cultivar Apeldoorn, die ’«-winters bij miljoenen in bloei wordt getrok ken. Deze tulp is, over de gehele linie genomen, goed gegroeid, maar ver toont dit jaar veel groeischeuren. KROMMENIE. Twee mannen met nylonkousen over hun hoofd hebben donderdagmiddag een roofoverval ge pleegd op een benzinestation aan Busch en Dam te Krommenie. Ze bedreigden de 18-jarige pompbediende Giel Tjippes met een buks en dwongen hem achthon derd gulden aan hen af te geven. Regen kan de narcissenoogst niet meer goed maken. Er is dan ook meer vraag gekomen vooral naar „enen” van Golden Harvest, maar het aanbod is de moeite nog niet waard. In de loop der jaren zijn er voor dit Kruisbergstrand enkele exploitanten ge weest die het echter na kortere of langere tijd bij hun pogingen om een strandexploitatie op te bouwen hebben moeten laten. Het niet door het PWN kunnen meewerken aan de mogelijkheid tot zakenverkeer via een route door het Noordhollands duinreservaat is daarbij in feite altijd het struikelblok geweest. Onlangs heeft zich een nieuwe exploi tant gemeld die mogelijkheden meent te zien aan het Kruisbergstrand. In ant woord op de vragen van mevrouw Does burg delen B. en W. daarover het vol gende mee. De gemeente heeft aan de heer B. Hooning te Hoorn verhuurd uitsluitend voor strandexploitatie een gedeelte strand ter lengte van 60 Per slot van rekening is het van oorsprong een tropisch gewas, dat goed tegen warmte en tegen droogte kan. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat de gladiolentelers een bui regen nu niet zouden waarderen. „Is uw college van mening dat ons strand en duingebied moet blijven zoals het nu is”, was een van de vragen van mevrouw Van Doesburg, die cok infor meert naar de toekomstvisie van B. en W. inzake het strand. En dat weet het bollenvak dan ook weer: het areaal gladiolen is uitge breid en niet zo’n beetje ook. Met 240 ha maar liefst. Dat betekent in ver gelijking met de oppervlakte van verleden jaar een toename van pak weg 14 pet. Het totaal areaal be draagt nu 1912 ha. Te veel van het goede? Het lijkt inderdaad een grote sprong, die 240 ha meer, maar wie de cijfers analyseert, kan tot geen ande re conclusie komen dan dat de uit breiding wordt veroorzaakt door een handjevol cultivars. De grootste „boosdoener” is wel de roze Spie and Span. Deze gladiool, die tot nu toe graag van de hand ging, besloeg vorig jaar een oppervlakte van 54 ha. Dit jaar is er sprake van een meer dan uitbundige groei en wel naar 147 ha. Voor Spiq jgpd Span kon dit wel.gens, te veel zijn. Eenzelfde verschijnsel zien we bij de zalmkleurige gladiolen, waar Peter Pears van 143 naar 190 ha ging. De oude, onverwoestbare en sterk groei ende rode Oscar ging van 60 naar 78 bunder en de eveneens al vrij bejaar de rode Sans Souci zag de oppervlak te groeien van 37 naar 63 ha. In het nieuwere genre zien we een toename bij de uitstekende oranjerode kasgla diool Hunting Song die van 7 naar 40 ha sprong. Prooentsgewijze wellicht de allergrootste groeier. Deze vooruit gang zal de markt voor dit artikel beslist niet verstoren. De vraag naar deze gladiool is tot nu toe altijd groter geweest dan het aanbod. Wie de cijfers dus op een rijtje zet, ziet dat de groei van het areaal wordt veroorzaakt door slechts enke le soorten en het is de vraag of die in de gladiolenhandel hetzelfde effect kunnen veroorzaken als destijds Apeldoorn bij de tulpen. Veel handel is er in de gladiolen tot nu toe niet gedaan. Men wilde eerst wel eens weten hoeveel er was opgeplant en bovendien blijken de gladiolen in de belangrijkste produk- tiegebieden een heel goede stand te vertonen. De knollen hebben hun penwortels. die snel de diepte ingaan, reeds lang gemaakt en last van de droogte hebben ze tot nu toe niet. De overvallers namen de pompbedien de een eind mee in de auto waarmee ze de overval pleegden. Op tweehonderd meter van het tankstation zetten zij de verbouwereerde Giel Tjippes weer uit de wagen. De wagen verdween in volle vaart in de richting Heemskerk. De vluchtwagen, een groene Opel, werd later brandend aangetroffen in het woonwagenkamp te Heemskerk. Een be woner van het kamp is in verband met de overval gearresteerd. Bij de overval waren voor zover bekend geen verdere getuigen. De pompbediende kon slechts een vaag signalement geven van de overvallers. Ze spraken Duits en hun leeftijd werd geschat op 30 jaar. De roofoverval werd omstreeks kwart over vier gepleegd. Door de tropische hitte heeft men bij alle verhuizingsactiviteiten nogal wat verlies geleden aan planten en vissen, maar de verscheidenheid is nog zeer groot. Het bestuur hoopt dat er veel publiek zal komen, vooral ook school jeugd. Ten eerste om de niet geringe kosten van de tentoonstelling enigszins te dekken, maar speciaal toch ook om dat men anderen deelgenoot wil maken van het plezier dat men aan een hobby beleeft. beschikbaar stelden. Waardering sprak hij ook uit voor de gastvrijheid die men deze maand in het Berlingh College geniet. Anjers waren er vanaf vijf cent te koop. In het algemeen lag de prijs rond een dubbeltje per stuk. Alleen voor een apart kleurtje werd nog tot 35 cent betaald. De prijs van de rozen varieerde van 4 tot 36 cent per stuk. Trosanjers noteerden 404 tot 170 cent per bos en de fresia’s lag took in deze prijsklasse. Er is een toenemende aanvoer van gladiolen, maar ver boven de gulden per bos worden er maar weinig partijen verkocht. Lelies haalden afhankelijk van soort en kwaliteit 20 tot 90 cent per tak. Er komen weinig zomerse buitenbloe men op de veiling. De kwekers houden de aanvoer van de potplanten ook be perkt. De prijzen lagen redelijk. Groenten De recordprijs van de sla - in het begin van de week met 118 cent per krop de hoogste prijs sinds zomer 1973 - is al weer overtroffen. Vrijdag werd er 126 cent per krop betaald. De aanvoer beliep 170.000 krop, waarvan de kwali teit grote verschillen vertoonde, die ook tot uitdrukking kwamen in de prijsvor ming. Voor sla met rand werd slechts 9 cent betaald. De meeste produkten vielen iets terug in prijs. Spinazie kwam niet hoger dan een kwartje per kilo. Daarentegen trok ken bonen, bloemkool en bospeen in prijs aan. Er komen nog wel wat kistjes aardbeien, maar de aanvoer is niet meer van betekenis. Vrijdag waren de prijzen: aardbeien 500-1280, andijvie 15-65, bloemkool 55-170, bospeen 30-125, kom kommers 20-68, peulen 500-800, postelein 25-72, radijs 45-64, snijbonen 300-465, sperziebonen 150-350, spinazie 8-26, sla 9-126, spitskool 28-34, tomaten 550-830, tuinbonen 35-82, waspeen 35-97. uur E uur: H. Gedeputeerde drs. van Dis heeft een onderscheiding gehad van het Groothertogdom Luxemburg. De onderscheiding verbonden aan de Orde van de Eikenkroon (Ordre Grand-Ducal de la Couronne de Chêe), werd hem uitgereikt door de Luxemburgse minister van binnenlandse zaken, de heer Joseph Wohlfart. De heer Van Dis kreeg de onderscheiding voor zijn verdiensten voor de eenwording van Europa in zijn functie van voorzitter van Unie van Hoofdstadprovincies. Zijn vragen luiden als volgt: „Is het college met mij van mening, dat in het kader van de voorgestane openheid en openbaarheid van bestuur een zodanige beleidsombuiging aan de raad moet worden voorgelegd (middels een nota en niet alleen in de commis sies aan- en verkopen, volkshuisvesting en stadsontwikkeling moet worden ge sproken? Vallen de door het college beoogde maatregelen wel binnen de de- legatiebevoegdheid? Is het wel geoorloofd dat het college van B. en W. op deze wijze publiekrech telijk ingrijpt in het verkeer overheid- burger, met andere woorden is het wel juist dat het college via deze maatrege len invloed uitoefent op de prijzen van de woningen? Heeft het college wel rekening gehou den met de aanvechting van deze maat regelen in het kader van de wet (AROB) en de per 1 juli 1976 uitgebreide, geschil lenafdeling van de Raad van Staten met de mogelijkheden van een proces bij de burgerlijke rechter en met eventuele strijdigheid met het agglomeratiebeginsel dat Beverwijk hanteert? Beschikt het college in een niet-geli- beraliseerd gebied over andere maatre gelen dan die het college nu wil hante ren om 'het gestelde doél te bereiken en zo ja waarom gebruikt zij deze maatre gelen dan niet?” B. en W. zullen, eveneens schriftelijk, op deze vragen antwoorden. De heer Hooning is thans gerechtigd een stoelenloods en 10 badcabines te plaatsen, alsmede om stoelen en wind schermen te verhuren. Hij heeft de be doeling volgend jaar ook een consump tietent aan het strand te gaan exploite ren. Zijn goederen voert hij aan per daarvoor geschikte auto vanaf Wijk aan Zee. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een terrein bij camping Adrichem is per oktober 1975 ontruimd voor de aanleg van sportac commodaties. Raadslid A. J. Eiff (VVD) vestigde donderdagavond de aandacht op het feit, dat de betrokken verenigingen dit ter rein nog steeds niet in gebruik hebben genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Breestraat moet regelmatig worden afgesloten voor het verkeer omdat het wegdek smelt. Pogin gen zijn gedaan om met het strooien van zand en andere materialen dit ge deelte van de Breestraat berijdbaar te houden. Een en ander kost handen vol geld en de heer K. Reimes (CDA) heeft aan B. en W. gevraagd of al die extra kosten zijn te verhalen op de aannemer die destijds het wegdek bij het Bevercom- plex vernieuwde. De heer Van Ruyven had bij het college geïnformeerd, waarom B. en W. het bestuur van de Stichting Kritische Gemeente IJmond hebben laten weten, dat door hen georganiseerde activiteiten als bijvoorbeeld Neruda- en Suriname- avonden in het vervolg niet meer als experimenten op sociaal-cultureel ter- rëin zullen worden aangemerkt en der halve van gemeentewege niet meer zul- Daarvan is volgens het college echter B. en W. concluderen, dat er van bedreiging van rust en natuurschoon zoals door mevrouw Van Doesburg zou zijn gesuggereerd, geen sprake is en dat er ook geen ontwikkelingen zijn die de vrees daarvoor rechtvaardigen. strekkende meters ten zuiden van de Kruisvergovergang. De heer Hooning mag daar badcabines verhuren. Het scheepje verdween ongeveer een maand geleden. Vrijdagmorgen is de fiets van een Haarlemse man in brand gestoken. De schade was 100 gulden. BEVERWIJK. Na een voorberei ding sinds vorig jaar september kon vrijdagavond in het Berlingh College aan de Van Riemsdijklaan de jubileum tentoonstelling van de aquariumvereni- ging „Tropica” officieel worden geopend. Bergen werk zijn er verzet om alle bakken over te plaatsen naar de ten toonstellingsruimte en om daar een ar rangement te maken van zoetwater en zoutwateraquaria, terraria, paludaria en dat alles gegroepeerd over een grote oppervlakte met als centraal punt een vijverpartij met veel bloemen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7