Record-aantal deelnemers Automobilist aan Huttenbouwers onder invloed Heemkerks fietsvierdaag jacht naar Inbraakjes matrassen” boven Polders moeten zuinig zijn met water Rijnland Freudiaans? Het blad dat op afvalhout „Vliegende 4 1 Het kado is maar zo zo Lezingen over transcedente meditatie niemand zag maandag GESLAAGDE DEMONSTRATIE PARACHUTESPRINGEN Platen uit EXAMENS Kennemertheater gestolen VISSEN GESTIKT Auto’s gestolen SB A 1 2 JULI 19 7 6 BEVER WIJK-HFEMSKERK 6 '4 BW i (Van een onzer verslaggeefsters) dit (Van een onzer verslaggeefsters) een Een de (Van een medewerker) en (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) i Het de om Dat Voor kostumire de dames: mevr. Zon neveld van Noort en mevr, van Lint de Bruyn. Zij kregen hun opleiding van mevr. A. M. J. Gaarthuis te Velsen-Nrd. Het publiek toonde grote belangstelling voor het parachutespringen. (Van een onzer verslaggeefsters) De Rijp en een aantal plaatsen in fraaie gedeelte van Noord-Holland. BEVERWIJK. Een 33-janige Bever- wijker werd zaterdagavond aangehou den, toen hij sterk onder invloed van alcohol in zijn auto reed. De man wei gerde een bloedproef te ondergaan. Zijn rijbewijs werd in beslag genomen en zijn auto moest voor- een technisch on derzoek bij het bureau blijven staan. BEVERWIJK. In de vijver van de Anima! Farm zijn zaterdag door zuur stofgebrek enkele vissen overleden. De dode dieren zijn door openbare werken uit het water gevist. de hartelijke groeten hebben van col lega Jan Piet Stokman, vorige week met vrouw en kinderen naar Frank rijk af gereisd en inmiddels in Bretag ne neergestreken. middels een geadresseerd (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. Bij het examen van'8 juli j.l. gehouden door de Vereni ging van Modevakscholen in Nederland, in „De Meerpaal” Velsen-Noord, slaag den voor het examen Coupeuse, de da mes'. mevr. Kras-Tol, mevr. Set-van Schagen, IJmuiden en mej. F. G. Klijn Beverwijk. BEVERWIJK Niets in deze we reld is volmaakt, zo wordt wel eens beweerd. Dat geldt zeker voor de plattegrond, <fie de Stichting Wegwijs dezer dagen in de laatste uitgave van haar informatiegids stopte. Er kleven nogal wat schoonheidsfoutjes aan dit stratenplan, reden voor de heer P. N. Höweler, Dreef 12 te Beverwijk, om het gemeentebestuur daar op poëti sche wijze van in kennis te stellen. Dat gaat dan als volgt: BEVERWIJK Zaterdagmorgen vroeg deed een inwoner van Beverwijk aangifte van diefstal van zijn personen auto. De auto werd enkele uren later beschadigd langs de St. Aagtendijk terug gevonden. Er was een lichtmast mee omver gereden. HEEMSKERK. Op het bouwterrein nabij buurtcentrum „De Schuilhoek'1 heerst een koortsachtige activiteit. Dagelijks zijn er zo’n vijftig tot zestig kinderen met hamer en zaag in de weer, en na een week zijn er op het terrein dan ook al de fraaiste bouwsels verrezen. De ijver van de jeugdige bouwvakkertjes is zelfs zo groot, dat midden vorige week de toch niet onaanzienlijke houtvoorraad compleet was opgesoupeerd. Smekende telefoontjes naar diverse bedrijven leverden wel enig soulaas op, maar om de kinderen tot 16 juli intensief bezig te houden kan het buurt centrum flinke porties hout nog best gebruiken. Wie het sloophout van z’n schuurtje, schutting of verbouwing voor het huttenbouwproject beschikbaar wil stellen, kan contact opnemen met staf- kracht Jan van de Berg van „De Schuilhoek", telefoon 31811 te Heemskerk. Hij zal het met plezier in ontvangst willen nemen. Met dank aan: buurtcentrum „De Schuilhoek”, de schaakclub „Pat- het Transcedente Meditatie Program ma, de heer P. N. Höweler en Jan Mat", het Haarlemse Centrum voor Piet Stokman. gevreesd, zal het waterverbruik de aan voer overtreffen. Dit zal dan leiden tot een daling van het boezempeil, toene ming van het zoutgehalte en een achter uitgang van de kwaliteit van het opper vlaktewater. In hun oproep aan de polderbesturen om zuinig om te springen met water, vraagt Rijnland in het bijzonder om het peil van de polderwateren niet hoger op te voeren dan het normale zomerpeil. Het bestuur van het naburige hoog heemraadschap van Delfland heeft al eerder een soortgelijke oproep gedaan. HAARLEM. Het hoogheemraad schap van Rijnland heeft een dringend beroep gedaan op de polders en andere gebruikers van het Rijnlandse boezem water, om zeer zuinig om te springen met water. Wanneer dit niet gebeurt, dan is de kans groot dat het waterpeil sterk zal dalen en de kwaliteit onder meer door verzilting zal verslechteren. Om verzilting van het boezemwater te ^oorkomen, moet Rijnland de aan voer van water gaan beperken. Wanneer de droogte nog even aanhoudt, zo wordt WIJK AAN ZEE. Uit een kamer van hotel Kennemerduin is zaterdag een portemonnee met f 131 gestolen. Uit een strandhuisje verdween een rode bad mantel. BEVERWIJK. Het Haarlemse Centrum voor het Transcedente Me ditatie Programma verzorgt op dins dag 13 juli een inleidende lezing over de Transcedente Meditatie techniek in gebouw „De Opgang” aan de Flo- rastraat. Twee dagen later houdt het Centrum in hetzelfde gebouw een vervolglezing, waarna belangstellen den zich voor een cursus in deze techniek kunnen opgeven. Beide le zingen beginnen om 19.30 uur en zijn Dit meldde hij ons fleurige ansichtkaart, aan de „Harde werkers in het vader land” en ondanks de vrij overbo dige toevoeging Redactie Bever- wijkse Courant toch bij de collega’s op de Breestraat bezorgd. Een (freu diaanse?) vergissing van tante Post, zullen we maar denken. BEVERWIJK ’t Zal je maar ge beuren. Stelt de redactiecommissie van de Beverwijkse schaakclub Pat- Mat ter gelegenheid van het veertig jarig verenigingsbestaan een dubbel dik jubileumnummer samen; blijkt dat blad door misverstanden onder het bezorgerskorps nooit bij de leden te zijn beland en na vier weken in een onbewaakt ogenblik zelfs te zijn weggegooid. Geen exemplaar is behouden geble ven. Klaar ben je. ’t Zal de vereni ging waarschijnlijk geen tweede maal overkomen. 26547 265^ 0, 2 belangrijker groter dan in de voorgaan de twee jaren en daarmee is de traditie van een fietsvierdaagse in Heemskerk wel definitief gevestigd. De deelnemers fietsen vandaag de polder in naar Graft, BEVERWIJK. Zaterdagnacht is in gebroken in het Kennemer Theater aan de Zeestraat. Uit de keuken en de bar- ruimte verdwenen veertig elpees en een radioversterker. Rond zeven uur zondagmorgen ging het alarm van een juwelierszaak aan de Beverhof over. Toen de politie pols hoogte ging nemen, troffen zij daar een 24-jarige inwoner van Beverwijk aan die vertelde door twee onbekende jpngens door de toegangsdeur van de winkel te zijn geduwd. De man gaf een vaag signalement van zijn belagers op. De lang aanhoudende droogte en warmte hebben een grote behoefte aan oppervlaktewater doen ontstaan, hoogheemraadschap Rijnland laat pompen zo snel mogelijk draaien voldoende water aan te voeren, water moet komen uit de grote rivieren, die bij de heersende droogte steeds zou ter worden. De minimumafstand is veertig kilome ter, maar men kan ook een route van zestig kilometer fietsen. WIJK AAN ZEE. Vrij als vogels, zo zweefden zondagmiddag drie para chutisten van het paracentrum Texel door de lucht boven Wijk aan Zee. Onder hen een in de hitte bakkend dorp met tegenover Heliomare duinen vol met mensen die de prestaties van het drietal met een daverend applaus be loonden. gratis toegankelijk. Transcedente Meditatie, zoals ge leerd door de Indiase natuurkundige en filosoof Maharishi Mahesh Yogi, is volgens het Centrum een eenvoudige, natuurlijke en volstrekt moeiteloze techniek, die twee maal per dag ge durende 15 tot 20 minuten beoefend wordt in een gemakkelijke stoel, met de ogen gesloten. Tijdens TM wordt de aandacht vanzelf getrokken naar steeds meer verfijnde niveaus van het denken, tot het meest verfijnde niveau van het denken overschreden (getranscen deerd) wordt en zuiver bewustzijn, de bron van creatieve intelligentie aan de oorsprong van het denken, ervaren wordt. Hierbij ervaart de bewuste- geest - zo schrijft het centrum - toenemende rust, helderheid en ver ruiming, terwijl het lichaam zeer die pe rust en ontspanning geniet, waar door stress en spanningen die het normaal functioneren van het zenuw stelsel in de weg staan op natuurlijke wijze opgelost worden. Wie hierover meer te weten wil komen, kan het centrum bereiken via telefoonnum mer 023-34167. Daar het parachutespringen plaats vond op uitnodiging van de muziekvere niging Arion uit de badplaats, maakte het korps eetrst een rondgang door het dorp om de aandacht op het evenement te vestigen. Om half vijf zag het op de duinen aan de Relweg al zwart van de mensen, die zich behagelijk in de duinen hadden genesteld in afwachting op wat komen zou. Personeel van de gronddienst van het paracentrum van Bob Rinks uit Texel verplaatsten verschillende malen een groot rood vierkant kussen waarop de parachutisten moesten neerkomen. Dit had steeds tot gevolg dat ook de toe schouwers zich in grote getale verplaat sten, waardoor de duinen nogal wat te lijden hadden. Om klokslag vijf uur naderde het van Texel opgestegen vliegtuigje met de drie parachutisten. Na eerst enige malen te zijn overgevlogen en een proef para chuutje te hebben uitgeworpen verliet om tien over vijf de eerste parachutist het vliegtuig. Na een vrije val van enige honderden meters opende hij zijn para chute, die door zijn uiterlijk de bijnaam heeft van „Vliegend Matras”. Deze recht hoekige felgekleurde parachute heeft het voordeel dat hij bestuurbaar is en de para liet dit ook duidelijk zien. Als een dwarrelend blad kwam hij naai- beneden en na vele rondjes te hebben gedraaid landde hij precies op de aangegeven plaats. Toen het vliegtuigje weer boven de duinen aan de Relweg verscheen waagden twee parachutisten tegelijk de sprong naar het onbekende. Ook bij hen openden zich na een vrije val op onge veer driehonderd meter de parachutes al buitelend zweefden zij naar de duinen. Doordat alle drie een rookbommetje aan hun voet hadden was het voor het publiek duidelijk te volgen wat voor capriolen de parachutisten maakten. Na een geslaagde landing bedankte het pu bliek de drie para’s met een daverend applaus. Voor de talrijke kinderen had het paracentrum naast de stickers nog een verrassing in petto. Hun werd de gele genheid geboden om vanaf een drie meter hoog springtorentje een gesimu leerde landing te maken. Een springbre vet was hiervoor de beloning. Daar de bedrading niet was doorver bonden, kreeg de politie argwaan. De eigenaar werd nogmaals aan de tand gevoeld en bekende, de aanrijding zelf te hebben veroorzaakt. Het verhaal van de diefstal had hij verzonnen omdat hij alcohol had gebruikt en de auto gladde banden had. Zondag deden inwoners van de Lelie straat, de Florastraat, de Arendweg en de Beeckzanglaan aangifte van pogingen, er met hun auto’s vandoor te gaan. HEEMSKERK. Bij het buurthuis „De Zandkraai” zijn vanmorgen meer dan 160 deelnemers van start gegaan voor de fietsvierdaagse. Het aantal inschrijvingen was weer „Een kado van de gemeente. B W deelt kwistig rond. Ieder inwoner krijgt gratis in de bus een plattegrond. Keurig netjes alle straten, met pen en liniaal. Nergens bochten of verlopen, mal hoort niet in ’t arsenaal van de tekenaar, die aantoont hoe groot Beverwijk wel is: van Bourgónjestraat tot de Gilde veertig kilometer. Da’s niet mis. Trouwens, ik had nooit geweten, dat dit Wijker straten zijn. Maar de plaat meldt nergens grenzen, ’t Moet dus een vergissing zijn. Een ding weet ik toch wel zeker: Beverwijk ligt aan de zee. Maar ook die is niet te vinden. Mis schien weet ’t de WV. Nummer „twaalf” meldt de „ver klaring”: VVV van Wijk aan Zee. naarstig zoeken en ik vind ’m, waar de Grote Kerk steeds leê. ’k Zal ’t de Vroede Vaad’ren vragen, want er is hier iets niet pluis. Maar zelfs dat zal me niet lukken: Beverwijk heeft geen Stadhuis. ’k Houd het nu maar op een prijs vraag: een kleurprent voor de kin derschaar? Invuloef’ning voor de groten? Prijs? Vraag dat de burgemeester maar”. Voor de kinderen was er de attraktie van de springtoren. J W». W'

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7