Van Impe in ïï®fflffresultaten tijdrit op nieuwe fiets Hennie Kuiper is weer thuis Hemmes en Koek Ligterink middenmoter geklopt in de voorronden iw as France; 976 Kortsnoi naar de top; lm i ip 99 I WJB«***1 dinsdag Maertens: rr Vianen: „Tegen die tijd ben ik fysiek volgroeid” Van „Het Melkhuisje” „Met zo’n wond als hij zou ik een treinkaartje hebben genomen I ^"1 1 3 JULI 197 6 11 SPORT 10 f BORDEAUX a. /^LANGON AUCH I IAU- LACANAU- OCÉAN 18eRIT a 133 km b 123 km C 70,5 km l slaagd. (tweede van rechts). 2. Caput op isteljaloux .Nérac lom ZOETEMELK NU LIJDER van lllllllllllll IIIIIIHW duo 1 t l 1 2 I l 1 t FLEURANCE. Lucien van Impe zal vandaag in de tijdrit over 38 km van Fieurance naar Auch starten op een nieuwe fiets. Het gewicht hiervan is beduidend minder dan normaal. Zaterdagavond na de slachtpartij op de Mente, Portillon, Peyresourde en de Pla d’Adet stelde Freddy Maertens te vreden vast: „Ik kan ook redelijk klim men. Deze zevende plaats, weliswaar bij na acht minuten na de grote klimmer Van Impe, geeft mij de overtuiging dat ik over twee jaar de Ronde van Frank rijk kan winnen. Tegen die tijd ben ik fysiek helemaal volgroeid en zal ik in de bergen niet veel tijd hoeven te verspe len. Ik geloof niet dat dit grootspraak van mij is. Denk maar aan Jan Janssen. Die won eerst drie keer de groene trui en veroverde na een paar jaar uiteinde lijk toch de gele trui”. Freddy Maertens heeft dit jaar veel geleerd in de Ronde van Frankrijk. Hij weet nu wat een lijdensweg de heren Goddet en Levitan uitstippelen om vele >Jegun Auch^S) FLEURANCE (ANP). De loopbaan van Freddy Maertens, die tot dusverre vier etappes won in de Ronde van Frankrijk en de groene trui haast niet meer kan verliezen, verloopt geheel vol gens programma. Het is al weer bijna vier jaar geleden dat de 24-jarige sprin ter, rouleur en tijdrijder uit de kust plaats Westende overstapte naar de be roepsrenners. Maertens paste zich snel aan, won vele wedstrijden, maar for ceerde zich niet. Hij wachtte drie jaar met het rijden van grote ronden. Altijd zei hij: „Voor mijn 24ste zal ik nooit in de Ronde van Frankrijk starten”. Pollentier slaagde. Zestien seconden later maakte Maertens het Flandria- succes compleet. Gerben Karstens sleep te een derde plaats uit het vuur. „Een mooie opkikker voor de ploeg”, zei de Raleigh-veteraan. „Na de tegenslag van Kuiper, gevolgd door de opgave van Knetemann, hadden wij een ereplaats nodig. Wij zijn trouwens nog niet in Parijs. Wie weet?” AMSTERDAM (ANP). De Groningse student Ger Ligterink, tot en met de vjjfderonde de beste Nederlander in het IBM-toernooi, moest in de zesde ronde zijn meerdere erkennen in de onbereken bare Joegoslaviër Drasko Velimirovic. Ligterink daalde af naar de middenmoot en Velimirovic revancheerde zich voor twee achtereenvolgende nederlagen. (Van onze speciale verslaggever) FLEURANCE Van Impe leidt nog steeds; Joop Zoetemelk werd lijder. De Ne derlandse Tour-favoriet, die in de Pyreneeën een verlies van ruim drie minuten moest incasseren, werd zelfs zo pijnlijk getroffen door een gezwel aan zijn zitvlak dat hij onmiddellijk na afloop van de wandel-etappe Pau-Fleurance naar het zieken huis werd vervoerd. Een operatieve ingreep leek noodzakelijk om verdere deel name aan deze Tour nog mogelijk te maken. Vandaag, dinsdag, zal hij aan de start moeten verschijnen onder het motto: alles of niets. De individuele tijd rit over 38 kilometer werd immers door hem reeds als een van de revanche mogelijkheden genoemd toen de nederlaag in de zware Pyreneeën-etappe van za terdag pas enkele minuten een feit was. Maar zekerheid bestond gisteravond nog niet. dinsdag, algemeen gerekend had. Het tempo bleef aan de lage kant, waardoor de toeschouwers in de berm het gevoel kregen alsof zij een groep toeristen aan schouwden en niet een peloton „Reuzen van de weg” die op prijzenjacht waren in ’s werelds grootste wielerevenement. PUNTENKLASSEMENT: 1. Maertens (Bel) 195 punten. 2. Gavazzi (Ita) 96, 3. Esclassan (Fra) 93, 4. Pollentier (Bel) 78, 5. Panizza (Ita) 73, 6. Paolini (Ita) 64, 7. Karstens en Zoetemelk 57, 9. Poulidor (Fra) 51, 10. Mintkiewicz (Fra) 48. „Exact weet ik het niet”, aldus de Belgische geletruidrager. „Men heeft mij gezegd dat het materiaal in Amerika is gekocht. Het zou fibre de carbon zijn. De fiets is speciaal voor mij gemaakt met het oog op de tijdrit. Ik ben nu wel verplicht om te winnen”. Caput) op 11.42, 6. Galdos (Spa-Velez) op 12.13, 7. Pollentier (Bel-Driessens) op 12.53, 8. Bertoglio (Ita-Fontana) op 13.36, 9. Maertens (Bel-Driessens) op 14.08, 10. Pesarrodona (Spa-Velez) op 14.45, 11. Panizza (Ita-Chiappano) op 15.09, 12. Lo- pez-Carril (Spa-Velez) op 15.27, 13. Mar tins (Por-Velez) op 15.34, 14. Ocana (Spa-Saura) op 16.49, 15. Bellini (Ita- Cribiori) op 18.45, 16. Torres (Spa-Saura) op 20.33, 17. Martin (Gra-Guimard) op 23.09, 18. Thevenet (Fra-de Muer) op 24.02, 19. Danguillaume (Fra-de Muer) op 27.21, 20. De Witte (Bel-Cribiori) op 28.42, 27. Pronk (Ned-Post) op 40.12, 73. Vianen (Ned-Caput) op 2.00.58, 84. Kar stens (Ned-Post) op 2.17.54, 85. Raas (Ned-Post) op 2.18.27, 88. Van den Hoek (Ned-Post) op 2.38.50. «Carrefour dwdes trots llmoulins ALGEMEEN PLOEGENKLASSE- MENT: 1. Velez 263.37.22, 2. Caput op 12.16, 3. De Muer op 13.46, 4. Chiappano op 18.56, 5. Saura op 17.06, 6. Guimard op 23.12, 13. Post op 2.38.54. De uitslag van de zestiende etappe is: I. Pollentier (Bel-Driessens) 152 km in 4 uur, 38 minuten en 33 seconden, 2. Maertens (Bel-Driessens) 4.38.49, 3. Kar stens (Ned-Post) z.t., 4. Gavazzi (Ita- Fontana) z.t„ 5. Esclassan (Fra-De Muer) z.t., 6. Paolini (Ita-Chiappano) z.t., 7. Osler (Ita-Cribiori) z.t., 8. Antonini (Ita- Fontana) z.t., 9. Teirlinck (Bel-Guimard) z.t., 10. Mintkiewicz (Fra-Guimard) z.t„ II. Van der Slagmolen (Bel-Cribiori) z.t., 14. Schmid (Zwi-Driessens) z.t., 15. Sibil le (Fra-Anglade) z.t., 20. Le Denmat (Fra-Anglade) z.t., 49. Van den Hoek (Ned-Post) z.t., 67. Zoetemelk (Ned-Ca put) z.t., 77. Pronk (Ned-Post) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Van Impe (Bel-Guimard) 87.34.34, 2. Zoete melk (Ned-Caput) op 3.18, 3. Delisle (Fra-De Muer) op 9.27, 4. Riccomi (Ita- Chiappano) op 10.22, 5. Poulidor (Fra- In de eerste twee weken van de Ron de loerde de snelste sprinter van het Tour-peloton op de vlakke stukken op elke mogelijkheid om punten te verza melen. Vrijdagavond maakte hij de ba lans op. Freddy concludeerde: „Die groe ne trui kan ik haast niet meer verliezen. Gebleken is dat ik er nog maar alleen voor rijd, want de anderen achten zich blijkbaar kansloos in de strijd tegen mij in het puntenklassement”. Ree (Ned)Olafsson (IJsl) rem., Farago (Hon)Kurajica (Joe) rem., Sigurjonsson (IJsl- Langeweg (Ned) rem. De stand is: 1-3. Mlles, Kortsnoi, Farago 4 punten, 4. Szabo 3,5, 5-13. Ree, Sigurjonsson. Kurajica, Olafsson, Gipslis, Sax, Ligterink, Ivkov, Böhm 3. 14. Velimirovic 2,5, 15. Donner 2, 16. Langeweg 1 punt. Meestergreep zesde ronde: Woodhams (Aus- Suwuh (Indon) rem., Van Baarle (Ned) Westerveld (Ned> 1-#, Ciocaltea (Roe)—Har- toch (Ned) 0-1, Eislng (WD1)—Van Wijgerden (Ned) 0-1, Pribyl (Tsj)—Tatai (Ita) 0-1, Matera (VS)—Gaprindasjvlli (Sov) 1-0. De stand is: 1-2. Tatai, Hartoch 5 punten, 3- 4. Pribyl, Van Wijgerden 4, 5-6. Van Baarle en Matera 3,5, 7. Gaprindasjvlli 2,5, 8-10. Eising, Westerveld. Ciocaltea 2,11. Woodhams 1,5, 12. Suwuh 1 punt. Hij is niet de enige ploegleider die na zestien etappes met een gehal veerd team is overgebleven. Toch vindt Peter Post dat zijn Raleigh- ploeg best enige versterking in de toekomst kan gebruiken. Zijn infor matie naar de positie van Arie Has- sink in de Canadese etappekoers duidt hierop. Hassink heeft echter altijd beweerd geen beroepsrenner te worden. Peter Post heeft evenwel onder vonden dat nieuw talent in de Ra- leigh-ploeg vooral daarom belangrijk is, omdat na de fatale val van Kuiper ineens een grote leemte bleek te zijn ontstaan. Dat is weliswaar in meerde re ploegen eveneens het geval, maar een of meerdere goede krachten di rect achter een kopman blijven wen selijk. Jan Raas, die als Nederlands kampioen debuteert in de Ronde van Frankrijk, heeft zondag tijdens de afdaling van de levensgevaarlijke col d’Aubisque voor een opmerkelijke stunt gezorgd. In het gezelschap van Luis Ocana en José Luis Viejo maak te hij tijdens de afdaling een achter stand van bijna drie minuten goed, waarna hij heel laconiek verklaarde: „Het was levensgevaarlijk, ik moet het wel op deze manier doen, anders kom ik in al die bergetappes steeds helemaal achteraan binnen. Zijn snelle afdaling hielp Raas overigens weinig, want doordat Bellet, Tabak, Van Springel en Molinaris uit de strijd werden genomen is Raas laat ste in het algemeen klassement ge worden. Voorlopig wordt die positie niet bedreigd Tergend langzaam kruipt Viktor Kortsnoi naar de top van de wedstrijd- ladder. In de zesde ronde bracht hij Donner al snel in een hopeloze positie, iets dat Donner in de vijfde ronde tegen Sax ook al had ondervonden. Zes partijen eindigden in remise, zodat het percentage puntendelingen na zes ronden bijna 70 percent bedraagt. Miles en Farago hadden aan een remise tegen respectievelijk Gipslis en Kuraji ca voldoende om de ranglijst aan te blijven voeren, zij het in gezelschap van Kortsnoi. Een geluk bij het ongeluk was dat het peloton in de zestiende etappe de strijd bijl niet voor de dag wenste te halen voordat de drie plaatselijke ronden (15 kilometer in totaal) in Fieurance waren oangebroken. Maar ook in de wandelen de meute was Joop Zoetemelk de grote lijder. „Als er geklommen had moeten wor den, zou hij nog veel op de pedalen hebben kunnen staan”, aldus Vianen, „in een vlakke etappe is zoiets echter niet mogelijk. Een moeilijkheid bleek boven dien het schakelen omdat Joop toch, als het even kon, uit het zadel kwam”. Zoetemelk wilde het gezwel niet als reden van zijn nederlaag tegen Van Impe noemen. Joop: „In de etappe naar St. Lary-Soulan, toen Van Impe ruim drie minuten voorsprong op mij nam, had ik geen last van pijn. De wonde moet toen wel ontstaan zijn”. Enkele weken nadat Eddy Merckx in de Ronde van Italië door een gezwel werd getroffen - maar niet wenste te buigen voor de tegenslag - kreeg de Tour dus eveneens een „martelaar”. Het verschil tussen Merckx en Zoetemelk is dat de Belg pas geopereerd werd toen de wedstrijd tot het verleden behoorde. Zoetemelk had het bijzonder moeilijk op de vooravond van een zware tijdrit waarin hij weliswaar - ook in normale omstandigheden - niet meer bij machte werd geoordeeld om Van Impe in gevaar te brengen, maar waarin wel, als hij inderdaad kan starten, het prestige hero verd kan worden dat hij door de af wachtende houding op de Col de Portil lon verloor. Medische hulp had behalve Zoetemelk niemand nodig op de dag dat het pelo ton de zestiende etappe kreeg voorge schoteld. Maar hoezeer de strijd in de vorige ritten sporen achterliet werd de sondanks duidelijk. Aad van de Hoek, rode lantaarndrager in het tot minder dan negentig man geslonken veld, was de woordvoerder van velen toen hij zei: „Als er opnieuw fel en serieus gekoerst zou zijn, was de schade niet te overzien geweest. Ik durf eerlijk te verklaren dat ik vrijwel aan het einde van mijn latijn ben, maar ik heb in het peloton eens om me heen gekeken. Toen ontdekte ik dat het overgrote deel op het tandvlees zit. De etappes in de Alpen en Pyreneeën deden veel pijn en vergeet ook de aan loop naar het hooggebergte niet”. Laag tempo De renners deden derhalve tussen Pau en Fieurance precies datgene waarop men reeds voor de start en mede met het oog op de zware tijdrit van vandaag. BERGKLASSEMENT: 1. Van Impe (Bel) 153 punten ,2. Bellini (Ita) 148, 3. Zoetemelk 97, 4. Galdos (Spa) 71, 5. Poulidor (Fra) 67, 6. Torres (Spa) 65, 7. Menendez (Spa) 57, 8. Delisle (Fra) 55, 9. Conati (Ita) 54, 10. Panizza (Ita) 45. Zaterdagmorgen zei de opmerkelijk fitte Belg daarom heel brutaal: „Van daag staat de zwaarste bergrit van de Ronde op het programma. Ik moet nu maar eens serieus gaan bekijken wat mijn mogelijkheden ais klimmer zijn. Ik ga e voor het eerst in ijn loopbaan in de bergen forceren. Ik wil me - omdat me voor de groene trui toch niets meer kan gebeuren - een keer pijn doen in het hooggebergte”. De enige opwinding ontstond zodoende tijdens, een van de dagelijkse tussen- sprints, waaraan de Fransman Mintke- wicz traditiegetrouw zijn beste krachten gaf. Zodoende duurde het tot luttele kilometers voor Fieurance alvorens een einde kwam aan de wandeling. Legeay, een van de waterdragers in het peloton, gaf het sein tot actie. Hij werd echter uitermate slecht beloond voor zijn moed, want nauwelijks had hij in gezelschap van de Belg Pollentier een voorsprong van 15 seconden veroverd of hij werd door een lekke band getroffen. In plaats van de eerste prijs kreeg Legeay de rode lantaarn. Noch Pollentier, noch het pe loton wachtte immers totdat de onfor tuinlijke Lejeune BP-coureur weer in het zadel zat. Michel Pollentier durfde het gevecht van een tegen allen echter aan. Hij durfde het vooral omdat hij wist dat er voor de Flandria-equipe nog niets verlo ren was als hij de resterende drie ron den van vijf kilometer toch door de hoofdmacht achterhaald zou worden. „Met een snelle sprinter als Freddy Maertens in de ploeg bleef de kans op de etappeoverwinning namelijk groot”, zei Pollentier. „Wij hadden trouwens Het gezwel aan zijn zitvlak maakte de etappe naar Pau (zondag) reeds tot een lastige tocht, maar het betekende giste ren op weg naar Fieurance niets meer en niets minder dan een marteling. Joop Zoetemelk verbeet de pijn. Hij leed in stilte. „Negen van de tien coureurs zou den zijn afgestapt”, vertelde Gerard Via nen. „Maar Joop ging door. Ik heb hem bewonderd. Geen enkele keer heeft hij tegen iemand van onsi, ploegmakkers, geklaagd. Als ik ’s morgens naar de start had moeten rijden met zo’n wond als Zoetemelk had, dan zou ik een treinkaartje hebben genomen”. Het strijdgewoel dat met uitzonde ring van enkele spelers in de groot- meestergroep ontbreekt, is in de mees tergreep meer dan aanwezig. Koploper Rob Hartoch versloeg de Roemeen Cio caltea, terwijl de ontmoeting tussen de medelij staan voerders Pribyl en Tatai door de laatste werd gewonnen. Hartoch en Tatai hebben vijf punten en worden gevolgd door Pribyl en Van Wijgerden Uitslagen: grootmeesrtergroep zesde ronde: Kortsnoi (Sov)Donner (Ned) 1-0, Szabo (Hon)Sax (Hon) remise, Ligterink (Ned)— Velimirovic (Joe) 0-1, Böhm (Ned)—Ivkov (Joe) rem., Miles (GBr)—Gipslis (Sov) rem., Over twee jaar kom ik terug voor de gele trui (Van onze sportredactie) OSSEN DRECHT. Hennie Kuiper is weer thuis. Gisteravond omstreeks half tien arriveerde hij op het station van Roosendaal na een treinreis van meer dan negen uur. ,Jk voel me duf en ik heb spierpijn”, waren de eerste woorden Kuiper nadat hij door zijn broer, zijn vrouw Ine en zijn zoontje Patrick was verwelkomd. Freddy Maertens (links) wint de sprint van het peloton vóór Gerben Karstens reputaties te knakken en slechts enkelen glorie te brengen. Maertens is nu geen onbekende meer op het zwaarste terrein. Overigens komt hij pas over twee jaar terug in „La grande Bouclé” Dat heeft hij inmiddels besloten na overleg met zijn ploegleider Lomme Driessens. De 31-jarige Westduitse Günther Netzer komt het komende seizoen uit voor de Zwit serse club Grasshoppers. Netzer speelde twee seizoenen voor Real Madrid In Medembllk is gisteren een begin ge maakt met de strijd om de open Nederlandse kampioenschappen zeilen In de vaurien— en 420-klassen. De eerste race leverde een zege op voor de Zwitsers Muller-Schweitzer. De titelverdedigers Bleze-De Hoog die als tweede eindigden, werden gediskwalificeerd, omdat zij te vroeg van start gingen. De tweede plaats was nu voor het Nederlandse Fri j dal-Lastdrager. Joop Zoetemelk zit na de finish van de zestiende etappe verslagen in de auto van de ploegleider. tevoren afgesproken dat we attent zou den zijn als er in de slotfase ontsnappin gen zouden plaatsvinden, maar we gok ten toch vooral op Maertens. Toen ik echter na het wegvallen van Legeay in mijn eentje op kop kwam, wilde ik alles of niets spelen. Het was bovendien een testcase voor de tijdrit en een mogelijk heid om de mensen die beweerden dat ik in de Pyreneeën had gefaald, duide lijk te maken dat ik er nog wel degelijk was”. Maertens: „Ik denk dat ik volgend jaar nog niet rijp genoeg ben om te winnen en als ik terugkeer dan is dat mijn enige doel. Daarom start ik vol gend jaar niet, maar over twee jaar wel. Dan ben ik sterk genoeg en zal iedereen met mij rekening moeten houden”. Biagor\p Le Barp’ 1 SaintSymphorlén 14-7-1976 Frankrijk en Tsjecho-Slowaklje hebben zich gisteren geplaatst voor de eindstrijd van het tennistoernooi om de Annie Soisbaultbe- ker voor dameslandenploegen onder 21 jaar. Frankrijk versloeg Bulgarije met 3-0 en de Tsjechische meisjes wonnen met 3-0 van Po len. De Poolse atleten Wladislaw Kozakiewick en Jacek Wszola hebben gisteravond in War schau aangetoond In vorm te verkeren. Koza- kiewlcz won het polsstokhoogspringen met 5.60 meter, twee centimeter onder het Euro pese record dat hij met zijn landgenoot Slusarski in bezit heeft en Wszola verbeterde het Poolse record hoogspringen met een cm en bracht het op 2.26 m. De „Gerben van Manen” uit Heerenveen met schipper Tjltte Brouwer heeft gisteren het skutsjesllen op het Fluessenmeer bij Elahuizen gewonnen. In het algemeen klasse ment heeft Brouwer een kleine achterstand op Lodewijk Meter. De Roemeen Die Nastase heeft in Myrtle Beach (VSt) het vler-spelerstoernooi gewon nen door in de eindstrijd de Spanjaard Manuel Orantes te verslaan: 6-4, 6-3. Nastase won daarmee 75.000 dollar. PLOEGENKLASSEMENT: 1. Dries sens (Pollentier, Maertens en Schmid) 13.56.11, 2. De Muer en Cribiori 13.56.27, 4. Chiappano z.t., 5. Caput z.t., 6. Fonta na z.t., 7. Post z.t. MENT: 1. Velez 263.37.22, „Vanochtend om kwart over negen ben ik in Pau in de trein gestapt, omdat ik vanwege mijn hoofdwond niet mocht vliegen. Die treinreis was een verschrik king, omdat we ettelijke malen moesten overstappen.” Kuiper, die de reis met Gerrie Knete mann had gemaakt, wordt vandaag in het ziekenhuis van Bergen op Zoom onderzocht naar aanleiding van zijn fa tale val in de veertiende etappe van de Tour de France. Kuiper: „Nog steeds weet ik niet precies hoe het is gebeurd. Pas in de ambulance kwam ik weer een beetje bij. Het is verschrikkelijk dat je op zo’n manier afscheid van de Tour de France moet nemen. Na mijn valpartij in de dertiende etappe voelde ik me vrij goed. Ik had er echt weer zin in. Maar toen ineens lag ik weer op de grond.” Het onderzoek in het ziekenhuis van Bergen op Zoom moet uitwijzen hoe lang Hennie Kuiper rust moet nemen. Hij zelf verwacht dat hij het ongeveer een week rustig aan moet doen. „Ik ga niets forceren. Mijn gezondheid komt op de eerste plaats.” Dit jaar was het zover. Maertens de buteerde in de Ronde met bedoelingen, die aangepast waren aan zijn mogelijk heden. Hij zei: „Ik wil in Parijs de groene truin om de schouders hebben, dat houdt gelijk in dat ik zo veel mogelijk etappes wil winnen en boven dien wil ik met de gele trui door België rijden. De Ronde heeft nog een week te gaan, maar - een ongeluk buiten be schouwing latend - kan worden gesteld .dat Maertens’ opzet volkomen is ge- HILVERSUM(ANP). De Chileen Pinto Bravo, de Brit Robin Drysdale, de Australiër John Marks en de Italiaan Guido Oeupo hebben zich gisteravond na kwalificatiewedstrijden geplaatst voor het hoofdtoernooi van de internationole tenniskampioenschappen van Nederland, op de banen van „Het Melkhuisje” in Hilversum. Gisteren kreeg wedstrijdleider Piet van Eysden echter bericht dat de Frans man Eric Deblicker wegens een en kelblessure en de Brit John Lloyd met een armblessure niet in Hilver sum konden verschijnen. Bovendien is de Joegoslaviër Nikki Spear in Hilver sum nog niet gezien, zodat in het hoofd toernooi, dat vandaag begint, waar schijnlijk nog drie plaatsen open vallen. Een van deze plaatsen is toegewezen aan de Indiër T Nunna, op grond van zijn klassering op de ATP-wereldranglijst. Fred Hemmes die gisteren eerst ver rassend van de Zwitserse kampioen Pe ter Kanderal won 7-5, 6-4 moest daarna in de finale van sectie c zijn meerdere erkennen in de Australiër John Marks: 3-6, 1-6. Martin Koek ver loor in de tweede ronde al van de Italiaan Oeupo: 3-6, 2-6. Vanmorgen zouden door loting een of twee plaatsen in het hoofdtoernooi worden toegewezen aan een van de volgende spelers: Fred Hemmes, Yair Wertheimer (Isr) en Bert Strode (VSt). I

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11