SPELEN ZONDER TAIWAN Hockeyverlies Jos Hermen s in Lachute: me niet kunnen wensen Golftitelstrijd in Zandvoort en Bolhuis SPORTIEF Ik wilde weten hoever ik was Arie Hassink Hoop voor Schutter tegen Duitsers D De Spelen en de commercie „Idealere plaats had ik Wij willen onze vlag niet verloochenen” Staking technici '1W lO ts Montreal 1976 5 5 RIS 3 dinsdag Heroptreden Bolhuis Mascotte Overbodig B.V. RMK2 JULI 19 7 6 13 SPORT 12 IS lijke i 1 Rij. .4 - (Van een speciale verslaggever) Bolhuis: behoorlijke partij (Van onze speciale verslaggever) Jos Hermens: „Ik heb er echt zin in” (Van onze sportredactie) wc <0Ï uit J (Van onze speciale verslaggever) STOPPER 'ertoon te bel). „Ik kan me voorstellen dat ze even gek hebben opgekekien toen ze mij op hun gras zagen draven. Ik ben hier de enige atleet die zich in Lachute voorbe reidt op de Spelen. Overigens beslist niet de enige buitenlander die het Olympi sche dorp mijdt. Van David Jenkins weet ik zeker dat hij ook buitenaf zit. Ook zouden veel Oostduitsers en Ameri kanen buiten het dorp wonen, terwijl al het gerucht gaat dat diverse Russische atleten met helikopters naar elders waar Bewonderend sprak Joop Middelink: „Hij is zelfs niet opzij gegaan voor de coalitie die Russen, Polen en Tsjechen in een dergelijke koers plegen te vormen. Deze superioriteit had ik eerlijk gezegd niet verwacht. Hij heeft een erg diepe indruk op mij gemaakt.” Door zijn formidabele optreden in de ze onder vaak bizarre omstandigheden verreden wedstrijd is de kans echter levensgroot aanwezig dat Arie Hassink nog meer dan strikt noodzakelijk de buitenlandse concurrentie heeft geatten deerd op de vorm, waarin hij momenteel verkeert. Arie: „Het is natuurlijk best mogelijk dat ze straks bij de individuele wegwedstrijd allemaal op me gaan let ten, maar daar ben ik niet bang voor. Wil je Olympisch kampioen worden, dan zul je simpelweg iedereen moeten klop pen. En dat ga ik over twee weken proberen.” Arie Hassink lijkt momenteel bezig aan zijn tot dusver sterkste seizoen sinds hij tien jaar geleden op doktersadvies op de racefiets klom. Zelf geeft hij daar voor als verklaring: „Dat ik nu zo sterk afnemen. Dat zou u nooit goedvinden. Ik hoop dat u enigszins voelt wat wij nu voelen. Het is verschrikkelijk.” Jutte: „Altijd weer die verdomde poli tiek die een zo mooi evenement in de war stuurt.” Leeuwenhoek: „Wat is een betere gelegenheid om de wereldpers te halen dan via de Spelen.?” Wim van Zijll, de secretaris van de Nederlandse Sportfederatie: „Ik geloof niet dat het congres het hoofdbestuur Hoewel Lord Killanin een heel ander type is dan zijn Amerikaanse voorganger Avery Brundage, heeft hij wel dezelfde ideeën over de Olympische Spelen: „De show must go on”. De werknemers van de televisiemaat schappij willen een loonsverhoging van 21 percent. De directie van „Teleglobe” wil niet verder gaan dan 12 percent De staking is ingegaan voor een minimum van 24 uur. Het was echter niet alleen Arie Has sink, maar ook Frits Pirard en Ad Tak die volledig terug zijn op het niveau van een paar maanden geleden. Een vanwege darmstoornissen op aan raden van dokter Hans de Jongste op de voorlaatste dag uit de koers genomen Toine van de Bunder hetzelfde gold voor Adrie van Houwaiingen sprak al even prijzend over de goede onderlinge verstandhouding. 19 V&Dl sloten. enorm rijs Kan Carry everen. eren. Neder- on tod intieen vice Bj u dus EG WEG nancie- 9en en Kroes m. Tel. avonds MONTREAL (ANP).— De 35» technici van de Canadese maatschappij .Teleglo be”, die zorg dragen voor de verwezen lijking van overzeese televisie-uitzendin- gen, zijn gisteren in Montreal in staking gegaan. ichting on dure net de détail- ollingen armant 020- nd tel. IVE- irswedi iet opk- wonm- 11. recht publio ifst r licht- oven per r. „Een idealere plaats had ik me niet kunnen wensen. Je zit midden in de bossen, waarin trouwens het hele stadje versooien gaat. De golfbaan met zijn verende graslaag is uitermate gesnikt voor duur- en tempowerk. Ik geloof dat ik volgende week vrijdag wanneer de series van de tien kilometer worden gelopen dan ook fris tegen de zaak zal aankijken. Ik heb er echt zin in”, aldus de Nijmegenaar, die het olympische dorp nog niet van binnen heeft gezien maar zondagavond meteen naar Lachute trok. „Afgelopen winter heb ik Bram Leeu- Al het voorgaande geldt natuurlijk ook voor AMIK. Welke multinational verschuilt zich achter deze lettercom binatie, vraagt u zich nu af. Ameri can Multi Internation Klan? Zo erg is het nu ook weer niet. AMIK is de naam van de bever die na lang dubben tot mascotte van de Spelen is gekozen. Een goede keus, of niets soms? Waar denkt u het eerste aan als u aan Canade denkt’ Ik aan mijn zusje die daar woont, maar dat telt niet mee. Aan de Maple Leaf dan, en het Canadese bevrijdingsleger? Dat zou voor ons een goed en treffend symbool zijn, maar weer minder voor de Duitsers en Italianen. Zeehondjes dan? Weer minder geschikt voor de Canadezen zelf, want een te dankbare gelegenheid voor de dierenbescher mers, die natuurlijk met T-shirtjes, sleutelhangers en drinkbekers op de „Ja, maar toen heette het nog Formo sa”, vult een collega Van Dorst aan. „Toen lagen de zaken wellicht nog ge makkelijker voor Canada. In zes jaar kan veel gebeuren, maar ik vind het een hoogst kwalijke zaak dat de Canadese regering zo kort voor de Spelen de lont in het kruitvat gooit.” ntvan- •n die en ad num- op dat ts ver- lagtde van of tmoge aarom op de num- verten- brief in uw Pirard: Voor die ronde hnd ik mij heilig voorgenomen direct na de Spelen prof te worden. Nu denk ik daar heel anders over. Ik weet dat ik nog ver schrikkelijk veel zal moeten Inren. Mis schien had ik die prikkel wel nodig om weer net op tijd in vorm te komen.” Gelet op het feit, dat de Federatie erin slaagde het prijzengeld te kunnen verhogen tot 125.000,- zal dit kampi oenschap dit jaar een van de belangrijk ste golf-evenementen van Europa zijn. het rustig is, zijn gebracht”, vertelt Jos Hermens, die uitermate tevreden is met zijn huisvesting in een landelijk aan doend motel tegenover de golfclub waar hij dagelijks eet. strekte, liefst 36 holes tellende baan zien snellen. Toch raken ze er langzamerhand aan gewend dat ze de Nederlander Jos Hermens voor enkele dagen op hun terrein moeten dulden. Velen kennen hem al en duiden hem steevast aan als „Le monsieur avec le moustache". Jos Hermens lacht wanneer we hem vertellen dat hij in on geveer een etmaal tijd kans heeft gezien „naam*' te maken op de Golf Country Club in Lachute. MONTREAL (ANP). De kleine ne derlaag, die de Nederlandse hockeyploeg maandagavond in een oefenwedstrijd te gen Olympisch kampioen West Duitsland leed (2-3), was op z ich niet zo belang rijk. De aandacht in het Nederlandse kamp was vooral gericht op het optre den van Andre Bolhuis. De tandarts uit Bunnik. die in het nationale team moei lijk gemist kan worden, speelde voor het eerst sinds 26 juni (toen hij, eveneens tegen WestDuitsland, zijn rechterduim brak) weer een wedstrjd. Na een voor zichtig begin bleek Bolhuis in staat een behoorlijke partij te kunnen spelen, tot grote opluchting van bondscoach Wim van Heumen. Andre Bissonnette, de ondersecretaris van Buitenlandse Zaken van Canada, had stringente opdrachten uit Ottawa meegekregen. Hij mocht onder geen voorwaarde toegeven, omdat daarmee de relatie met de erkende Volskrepubliek China in gevaar zou komen. Het IOC had geen keus. Het was of Taiwan de deur wijzen, of de Olympisch Spelen afgelasten. Die keus was zwaar, maar lag het meest voor de hand, omdat niet doorgaan van ’s werelds grootste sport manifestatie gelijk staat met een ban kroet van het IOC, dat dan zelfs geen cent meer zou hebben om de leden naar huis terug te laten vliegen. ZANDVOORT. - Het Internationale Open Golfkampioenschap zal dit jaar door de Nederlandse Golf Federatie van 5 tot en met 8 augustus worden georga niseerd op de banen van de Kennemer Golf en Country Club aan de Kenne- merweg te Zandvoort. Restte toen alleen nog de naam van het diertje. Die naam moest, om publiciteits-technische en andere ver- tVan onze speciale verslaggever) MONTREAL. Het ziet ernaar dat Andre Bolhuis volgende week maan dag in de eerste wedstrijd van het Nederlands hockeyteam tegen India van de partij zal kunnen zijn. Bolhuis, die ruim twee weken geleden in de inter landwedstrijd tegen West-Duitsland in Limburg an der Lahn zijn duim brak, speelde gisteren in het Molson-stadion voor het eerst met de ploeg mee en hij doorstond die met enige zorg tegemoet geziene test vrij goed. wenoek (chef de mission van de Neder land ploeg - red.) al verzocht of ik buiten Montreal wat kon krijgen. Dank zij de olympische attaché Dijkstria hier in Canada ben ik hier terecht gekomen. Hij had het niet beter voor me kunnen roitzoeken”. „In München, vier jaar geleden, heb ik me misschien klinkt het gek eenzaam gevoeld in het dorp. Je hebt veel mensen om je heen,- maar toch kun je je eenzaam voelen. Nu ben ik echt alleen en voel ik me niet eenzaam. Het is gewoon een kwestie van gevoel denk ik. Ik ben nu eenmaal gewend om veel en lang alleen te trainen", aldus Jos Hermens» die in Lachute dagelijks drie keer traint- „Ik weet dat ik een uitzonderingsposi tie Inneem, die ik waarschijnlijk te dan ken heb aan mijn goede tijden van vorig jaar. Daarbij komt dat ik zelf het initia tief heb genomen om tijdelijk buitenaf te gaan wonen. Bij ons lange-afstandlo- pers ligt het natuurlijk wel wat anders dan voor de springers, werpers, sprinters enz., diie hebben dagelijks de accommo datie op de baan nodig. Ik vind het wsi jammer dat het Evert Hoving niet is gelukt om hi®.' te komen. De tijd was echter te kort. Alles is hier vol". Al pratend gaat het gesprek uiteraard in de rtchtingvan de series tien kilome ter van volgende week vrijdag. „Ik duim ervoor dat we dit weer (het was maan dag koel en regenachtig - red.) houden. Warmte mag wel, maar liefst geen hoog maakt Bloem- im. 12- 23398 van >t 4 uur. Voor alle zekerheid heeft het organi satiecomité ter rechtvaardiging van de keus er ook nog een sluitend verhaal bij geleverd. De eerste blaak mannen die in de Nieuwe Wereld voet aan wal zetten, kwamen welis waar niet voor de bevers, maar ze bleven er wel dankzij die bevers. Omdat het zout in Europa schaars en duur was geworden, zochten de vis sers andere middelen om hun vis te conserveren. Ze gingen de stranden LACHCTE Golfspelers en lange-afstandatleten hebben één ding gemeen; hun voorliefde voor een rustige omgeving in de vrije natuur. Overigens kijken de golfspelers in het kleine, op zo’n 100 ki lometer buiten Montreal gelegen, Lachute vaak toch wel vreemd op wanneer ze een besnorde atleet over hun uitge„ markt zouden komen met doodge knuppelde zeehondjes erop. Bleef over de bever. Ik heb hier weliswaar nog geen bever gezien (wel een eekhoorntje op het trottoir langs een druk bereden weg), maar ze zijn er wel degelijk, al was het maar in de wapens van de Olympische steden Montreal en Kingston. Een nationaal beest dus, zoals bij ons de koe (al laat die zich meestal door de leeuw vertegenwoordigen in onze wapens). In de oefenwedstrijd die voor donder dag op het programma staat tegen Kenia zal de Oranje-captain zeker niet meer binnen de lijnen komen. Behalve Andre Bolhuis is ook tien- kamper Eltjo Schutter vooralsnog een zorgenkind voor de medische begelei ding. Schutter, die woensdag na een laatste vrije strenge keuring toestem ming kreeg om naar Montreal te gaan, is de gevolgen van een enkelblessure die hij in Kopenhagen opliep nog niet te boven. Fysiotherapeut Ed van Breuke- len: „Er is geen reden tot paniek. Hij heeft nog meer dan twee weken de tijd om te herstellen.” De kans is aanwezig dat de Neder landse schutter Willy Hillen de Olympi sche wedstrijden aan zich voorbij ziet gaan. Vrijdag zijn te elfder ure kwalifi catiewedstrijden uitgeschreven voor het onderdeel liggend schieten. Er zijn 93 schutters ingeschreven, maar aangezien slechts 85 banen aanwezig zijn, zullen acht schutters moeten afvallen. MONTREAL. Het IOC is gecapitu leerd, Taiwan zal niet deelnemen aan de 21ste Olympische Spelen, doordat de Ca nadese regering inwoners van de Repu bliek China geen toegang geeft tot haar land en de Taiwanezen onder geen be ding hun land, vlag en volkslied willen verloochenen. Lord Killanin, de voorzit ter van het Interationaal Olympisch Comité was geëmotioneerd en gefrus treerd toen hij fe mededeling deed. Zes dagen had hij voor een van zijn 133 leden gevochten. Tevergeefs. ikt. BIJ- n eig. van 12 lissteej lassaa Gec- 3 uur. ƒ25. geves- ieksge- i van 69. Ijks - ags - iur ge- •keren MONTREAL. Wegcoach Joop Mid delink en de vier in de Grand Prix van Quebec gefinishte coureurs hebben giste ren als laatste van de Oranje-equipe bun intrek genomen in het Olympisch dorp. Onder hen de in de afgelopen dagen luid bejubelde Arie Hassink, die met zijn triomf in deze vijfdaagse etap pekoers nog eens nadrukkelijk de aan dacht op zich heeft gevestigd? Van iedere deelnemer aan de Olympische Spelen wordt verwacht dat hij brandschoon is op het gebied van het amateurisme, met uitzonde ring van de grootste deelnemer aan de Olympische Spelen, namelijk de Olympische Spelen zelf. De Spelen zijn verkocht aan de televisie: dat is big business. Ook het „onderschei dingsteken” van de Olympische Spe len (het vignet met de vijf opgeklopte ringen) is verkocht aan de commer cie. Op drinkbekers, T-shirts, lepeltjes en sleutelhangers, ook als gouden hangertjes, je kan het zo gek niet bedenken of dat vignet is erop aange bracht. Ik heb winkels in Montreal gezien die uitsluitend OS-souveniers verkopen. En voor het gebruik van dat vignet hebben de fabrikanten diep in de beurs moeten tasten, zelfs nog iets dieper als het een beursje was met het vignet van de Olympi sche Spelen erop. van Canada op (dat was in het begin van de zestiende eeuw) om hun ka beljauw daar te drogen. De Algonqui- an-indianen kwamen even poolshoog te nemen en lieten zich hun bontjas sen aftroggelen voor messen en bij len. Op den duur werd die bonthan del belangrijker dan het visdrogen. En toen de Europeaanse smaak op bontgebied wat verfijnder begon te worden, raakte het bevervel in zwang. Indianenstammen roeiden eerst elkaar uit om de bevergebieden in bezit te krijgen, en daarna de bevers om de vellen te kunnen ruilen voor vuurwater. Kortom, ze hadden net zo goed meteen het zeehondje als mascotte voor de Olympische Spelen in Canada kunnen nemen. „Niet alleen voor ons, maar voor onze jongens en meisjes die enorm hard ge traind hebben en dachten in vriendschap hun sport met duizenden anderen te bedrijven. Hier hebben we lang naar uitgekeken. En nu? Nu is alles stuk. Denkt u zich eens in hoe ze in Detroit, Boston, Houston en Los Angeles dit nieuws zullen ontvangen. We stonden in de deur, die is met een harde klap tegen onze neus dichtgesmeten. Vreselijk.” Bram Leeuwenhoek, chef de mission van de Nederlandse equipe had deze beslissing verwacht. „Het IOC zou nooit en te nimmer zijn overgegaan tot afge lasting van de Spelen. Het kwalijke van de zaak is, dat men is gezwicht. Eigen lijk is er pure chantage gepleegd. Ga je daarvoor door de knieën, dan is het hek van de dam. Ik had gehoopt op een compromis, deze beslissing is een klap in het gezicht van de olympische beweging. Je zou er bijna aan kunnen toevoegen: wie volgt. Stellig zullen de Afrikaanse landen deze beslissing zien als een uit nodiging om Nieuw-Zeeland alsnog uit te sluiten (omdat de rugbyploeg wed strijden heeft gespeeld tegen Zuid-Afri- Tegen de keiharde Bissonnette stond de al even vasthoudende Lawrence Ting, de chef de mission van Taiwan, die zijn hoop heeft gevestigd op het IOC-congres dat vandaag begint. Daar zullen de leden het voorstel van het bestuur moeten volgen. Een interessante meeting, omdat Phil Krumm, de voorzitter van het Amerikaanse Olympische Comité zich heeft laten ontvallen dat hij bereid is zijn gehele equipe terug te trekken als Taiwan naar huis wordt gestuurd. Vraag is hoever de solidariteit van de leden gaat. Taiwan zal geen medaille- vergaarder zijn geworden, rqaar het gaat om het principe. Ting: „Als de nationale olympische comités in de princies van de olympische beweging geloven, dan zullen ze het voorstel van het bestuur niet steunen. Dit is de meest zwarte dag uit de geschiedenis van de Olympische Spelen.” tederende redenen, „short and sweet” zijn: grafisch gezien esthetisch-plezie- rig, compact, en met een zachte, vriéndelijke klank om de Palestijnen af te schrikken. Honderden namen kwamen op tafel, en uiteindelijk koos men boor de naam die Algonquian- mdianen (zie boven) al aan de bever hadden gegeven: AMIK. Compact en schattig dus. En geheel overbodig, behalve voor een korte opleving van de souvenirindustrie. Want rijdend in een auto van Montreal naar Kingston met drie oudgediende Deense journa listen en een Italiaanse en een Duitse collega, konden we pas na heel diep en treurig nadenken op de mascotte van München-1972 komen: de tekkel, naam onbekend. De mascottes van de daaraan voorafgaande Olympische Spelen waren zelfs geheel in het moeras van het geheugen weggezon ken, want het is allemaal (om met Multatuli te spreken) „wind en En gelse nothing”. In de eerste helft drukten de West- duiitsers de Nederlanders vaak op eigen helft terug. Maar doelman Maarten Sik- king bleek in het Molstonstadion waar wereldkampioen India (maandag 18 juli de eerste tegenstander van Oran je) kwam spioneren in uitstekende vonm te verkeren. Hij greep met name bij de drie strafcorners, die de Westduit- se veteraan Krause voor rust kreeg te nemen (die andere specialist Strödter bleef op de bank) spectaculair in. Pas tegen het einde van de eerste helft kon Nederland wart, tegengas geven. Dit re sulteerde in de 29e minuut zelfs in een treffer. Wouter Leefers scoopte naar Litjens, die de Westduitse verdediging zag aarzelen en de vrijstaande Van Eyck keurig bediende. De Venlonaar had we liswaar twee pogingen nodig maar toen was doelman Rott dan ook een geslagen man (1-0). Sikking kreeg het na die pauze, toen het ging motregenen, opnieuw zwaai' te verduren. Nadat linksbuiten Trump kei hard tegen de man uiit Breukelen had geschoten zorgde Lauruschkat na een voorzet van Trump voor de gelijkmaker (1-1). Vijf minuten later sloeg dezelfde speler opnieuw toe met een juweel van een doelpunt. De Westduitse nummer zestien sloeg ineens in uit een prachtige pass van Dopp (1-2). Weer vijf minuten later hadden de pupillen van Hugo Bu- dinger voldoende afstand genomen (Krause scoorde uit een lange corner) om Nederland weer wat ruimte te gun nen. Hiervan maakte de slimme Van Eyck twee minuten voor tijd dankbaar gebruik. Na een fraaie solo van Ron Steens (hij was bij vlagen goed op dreef) mikte de Limburger keurig in de onbe schermde Westduitse hoek (2-3). Die instelling lag in feite ook ten grondslag aan zijn machtsgreep in Cana da. „Ik had er absoluut geen zin in om zomaar een beetje rond te fietsen. Ik ben naar deze koers gekomen om er het beste ran te maken. Ik hoefde mezelf niet te sparen, want over een week rijd ik pas de ploegentijdrit en weer zeven dagen later de individuele wegwed strijd.” voohtigheidsgehalte. Dat is me twee jaar geleden in Rome opgebroken, hoewel ik later op de 5 kilometer bij die Europees kampioenschappen toch vierde werd. Dat kwam ook omdat Haico Scharn daar die vierde plaats pakte. Dat was een stimu lans”. ,>Je kunt op verschillende manieren gestimuleerd worden, ook door je tegen standers. van wie er nu zo’n acht dit jaar ondar de 28 minuten op de tien kilometer hebben gelopen. Van de Afri kanen verwacht ik veel. Ach. «r is gewoon niets van te zeggen. De testen die ik heb gedaan, kort voor Montreal, vielen bijzonder positief uit. Ik weet dat ik kan volgen en ook tempowisselingen aan kan- Ja, alleen die eindsprint. Je zult het dus voor de laatete meters moeten maken. Ik zal er alles aan doen", klinkt het veelbelovend uit de mond van Hermens, die in Lachute niets Tsji Tsjeng, met Tsjang Chuang Kwang in het olympische dorp om de 42 man sterke groep te ontvangen, barstte na het horen van het besluit in huilen uit. „Ik ben trots op mijn land, op haar naam, haar vlag en haar volkslied. We kunnen niet ineens de naam veranderen en onder een wildvreemde, vlag optre den. Stel dat ze u uw naam zouden In de GP van Quebec heeft Arie Hassink de bevestiging gekregen, dat de opbouw van het seizoen goed is geweest. ka - red.). Zwicht je voor druk dan ben je in de toekomst nergens meer. Goed, het zal niet betekenen dat het met de Olympische Spelen is gedaan, omdat die over vier jaar in Rusland zijn, maar anders was ik er wel bang voor.” Frans Jutte, bestuurslid van het Ne- derpands Olympisch Comité, kon geen begrip opbrengen voor het IOC-besluit. „Ik vind het verschrikkelijk. In 1970. toen Canada de Spelen tijdens het con gres in Amsterdam kreeg toegewezen, is er nog gewezen op het feit dat elk IOC- lid moet kunnen deelnemen.” „Daarom”, Oordeelde gisteravond een ontspannen Arie Hassink, „vond ik het gewoon noodzakelijk om te weten hoe ver ik was in mijn streven om bij de Spelen mijn slag te slaan. Ik heb nu ook de overtuiging, dat ik er goed aan heb gedaan om in de afgelopen maanden allerlei kleine wedstrijden te mijden en e volledig te onentreren op het grot* werk. Het individuele wegparcours is zwaarder dan waarop we nu gereden hebben, maar dat zie ik eerder als. een voordeel dan als een voordeel dan als een bezwaar.” Het Oranje-zestal heeft zich in deze etappewedstrijd vooral gemanifesteard als een hechte eenheid. Middelink: ,Er is ais ploeg voortreffelijk gereden. Toch heeft Arie deze triomf voor het overgro te deel aan zichzelf te danken.” zal laten vallen. Een afwijzing van. net standpunt kan afgelasting van da Spelen tot gevolg hebben. Dat zou niets minder dan een pure ramp betekenen voor Ca nada, het IOC en de Olympische Spe len.” Veel zal afhangen van Amerika’s standpunt. Stel dat het Amerikaans Olympisch Comité de zaak voor gezien houdt en naar huis gaat, dan pakt ook de tv-ploeg van de ABC de biezen. Aangezien het IOC zijn inkomsten voor het merendeel uit de tv betrekt, staat haar niets anders dan een bankroet ta wachten. te kort komt. „De Canadezen zijn hier bijzonder gastvrij en erg belangstellend. Toen ze hoorden wat ik hier kwam doen, werd er van alle kanten fruit a-angesleept”. fiets, komt waarschijnlijk omdat ik me voor niemand waar hoef te maken. Ik heb bovendien geen profplannen. Ik koers nu lekker ontspannen en verder zie ik wel hoe ver ik kom.”

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13