1 verpleegkundigen vacatures medisch secretaresse ftjf zeeweg ziekenhuis velsen psychiatrisch a I s zieken verzorgenden bezigbeids- therapenten r Pierson, Heldring Pierson N.V. OPERATORS Rode Kruis Ziekenhuis UW KRANT TIJDENS UW VAKANTIE psycnidirisGn ziekenhuis "vogelenzang” Met ingang van 1 juli 1976 zijn de bedragen als volgt: tebennebraekfnJiJ Publikatie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ZATERDAG I 7 JULI 12 1976 2. ALLEENSTAANDEN 1. GEZINNEN BASISBEDRAG BASISBEDRAG BASISBEDRAG i 1 RODE KRUIS ZIEKENHUIS I BEVERWIJK ƒ7 r’l Pa i waagt: P. E. SCHLUMBERGER Dautzsiraat 3 - Umuiden inkoop van oud papier van scholen en verenigingen. Voor werkzaamheden op booreilanden en in de werkplaats Diploma bankwerken of gelijkwaardig diplo ma en kennis der Engelse taal worden op prijs gesteld. Sollicitatie op bovengenoemd adres bij de serviesdienst en bij de transportdienst 4. BEWONERS VAN BEJAARDENTEHUIZEN OF INRICHTINGEN B.V. Handelmaatschappij v.h. W. J. STOELMAN Inkomsten uit onderverhuur Andere inkomsten PLUS: PLUS: PLUS: Verhuiskosten Vondellaan 13, Beverwijk. PLUS: PLUS: PLUS: Neem hem mee of. doe een ander tijdelijk plezier met uw krant! leeftijd va. 20-25 jaar I 7 PLUS: MAAR: PLUS: PLUS: Grotere uitgaven voor eigen rekening PLUS: 3. THUISINWONENDE KINDEREN BASISBEDRAG Postbus 507 - Haarlem N B. Maak gebruik van onderstaande bon of een briefkaart. Gezien de grote drukte tijdens de zomermaanden en ter voorko ming van fouten kunnen vakantie-adressen NIET TELEFONISCH worden opgenomen. Bijstand en huursubsidie PLUS: OF: Bijzondere uitgaven Bijverdiensten uit kostgangers De helft van wat uw kostgangers u betalen, wordt gezien als uw verdiensten. Die verdiensten worden per kostganger gesteld op minimaal f 47,10 per week ol f 204,00 per maand. Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel, dus minimaal f 15,70 per week of f 68,00 per maand, niet afge trokken. PLUS: Telefoon Dieet Broodmaaltijden in bejaardentehuizen Bijverdiensten uit arbeid Maximaal mag u van al uw bijverdiensten niet meer houden dan: Eigen vermogen j Eigen inkomen 1. Uw krant op uw vakantlo-adroa. 2. Doe oen ander oen plezier mot uw krant. (Net als het minimumloon, de AOW en andere sociale uitkeringen, zijn deze bedragen in de loop van juli vastgesteld. U ontvangt dus nog een nabetaling.) Kostgeld van inwonende kinderen 3 maanden 574% (was 41/2%) 12 maanden 6 was 51/4%) van 24 maanden 7 (was61/4%) j» «te i Alleenstaanden die niet zelfstandig wonen Basisbedrag per week De kosten van verzorging of verpleging. per maand 16 |aar (werkloos) 17 jaar (werkloos) voor 1 een thuisinwonende 16 en 17 jaar (werkloos) 18 tot 21 jaar (werkloos of invalide) Onze CIVIELE DIENST heeft enkele i Ai ziekenhuis (312 bedden) en verpleeghuizen (100 bedden) Verhoogde rentetarieven ingaande 1 Augustus 1976 Effectenspaarrekening 4'/a% (was 4%) Spaarrekening 472% (was 4’/4%) van van van Naam vast adres te Vakantie-adres/Begunstigde Naar adres te land met ingang van t/m CJ Naar een ziekenhuis to»)»ard»nt»hu« instelling van uw keuze Uw schriftelijke of telefonische .sollicitatie zien wij gaarne tegemoet. Behalve een uitstekend salaris bieden wij dito secundaire arbeidsvoorwaar den. Wij denken aan een man of vrouw tot plm. 40 jaar die over een goed gehoor beschikt en die b.v. in een graveer- of horlogereparatie-inrichting ervaring heeft opgedaan in het werken met zeer fijn gereedschap. De werkzaam heden worden verricht in een semi 2 ploegendienst. Een ver doorgevoerd controlesy steem waarborgt de hoge kwaliteit van de miljoenen grammofoonpla ten die jaarlijks in onze perserij vervaardigd worden. Schriftelijke sollicitaties kunt u zenden aan de adjunkt-direkteur personeelszaken, Rijksstraatweg 113 te Bennebroek. Tel. (02502) 77 41, toestel 2033. in het bezit van de diploma's <3 of A en B bij voorkeur in het bezit van het diploma „Epe", Breda” of „Haarlem Haar werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit: - het uittypen en afwerken van klinische en poliklinische staten van patiënten - het bijhouden van de medische administratie - en verder alle voorkomende werkzaamheden, mogelijk op een secretariaat van internisten. Onze gedachten gaan hierbij uit naar een jonge dame in de leeftijd van 22 tot 25 jaar met ervaring als medisch secretaresse. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de heer A. C. Kuijten, hoofd Personeelszaken van het Voor de praktijk van de internisten dr. H. J. Koops, dr. A. van Driel en dr. C. H. L. Klaassen vragen wij een ervaren Bij de toekenning van bijstand wordt gekeken naar uw persoonlijk» omstandigheden. echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of 4 kinderen echtpaar met 5 of meer kinderen echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of 4 kinderen echtpaar met 5 of meer kinderen Inlichtingen worden u gaarne verstrekt door het hoofd van de civiele dienst, tel. 02550-19100. Schriftelijke sollicitaties te richten Amsterdam. Herengracht 214, 020 - 21 11 88 Postbus 243 's-Gravenhage. Korte Vijverberg 2. 070 - 61 46 31 Postbus 188 Rotterdam Schiedamse Vest 154 010 -14 55 44 Postbus 999 Haarlem Fonteinlaan 11, 023 - 31 92 55 Postbus 4042 1212,35 1216,55 1218,50 f 220,40 f 220,60 f 920,20 f 938.40 f 946.90 f 955,00 f955,90 Basisbedrag per week Basisbedrag per maand Basisbedrag per week Basisbedrag per maand Basisbedrag per week Basisbedrag per maand Basisbedrag per week Basisbedrag per maand Per week Per maand Per week Per maand aan het hoofd van de afdeling Personeel Organisatie, Zeeweg 168, Velsen. f 138,95 f602,10 f 61,15 f 265,00 f 3,70 f 16.10 f 5,60 124.20 He het o lighe hun aan maa- hanc ken leeti' drini of R IliEMI Holland organisatie gevestigd te Haarlem neemt mefhaarproduktie.verkoopendistributiebednjven een vooraanstaande plaats in op de Nederlandse grammofoonplaienmarkt. Zij maakt deel uit van het wereldwijd vertakte EM (Limited concern met Londen als hoofdzetel. Nadere inlichtingen worden u gaarne verstrekt door dr. A. van Driel, internist, tel. 02510- 2 91 31. f ö7,70 f 163,30 Over het eerste halfjaar zijn de bedragen verhoogd van f 55,— tot f 68,50 (voor een echtpaar van f 110.tot f 137,per maand. Dit kan tot gevolg hebben dat u over deze periode een nabetaling ontvangt. frrsoneelszaken EMI HOLLAND BV. Ttilpenkadel.Haarlem Telefoon: 023 319380. toestel 256 Een derde van de overeengekomen huur wordt niet afgetrokken Al uw andere inkomsten worden geheel van de uitkering afgetrokken. Dus ook uw per 1 juli 1976 verhoogde A O.W. of andere sociale uitkering. Vakantle-uitkerlng Een vakantle-uitkerlng die gelijk is aan de vakantie-uitkering van de A.O.W. Deze uitkering wordt eenmaal per jaar in mei uitbetaald. Als de kosten van broodmaaltijden met in de verzorgingsprijs zijn begrepen, ontvangt een alleenstaande daarvoor f71,en een echtpaar f 142,per maand. Meer daar over leest u hiernaast bij Broodmaaltijden in bejaardentehuizen Onder de grotere uitgaven die voor uw eigen rekening komen, vallen ook de verhuiskosten. In het algemeen zijn verhuis kosten te voorzien en kunt u daarvoor reserveren. Alleen in bijzondere situaties kan bijstand worden gegeven Het teru dooi uit® onts deze een in d dag< spel waa in d war zijn sup Een vergoeding in plaats van kinderbijslag Voor alleenstaanden die wel zelfstandig wonen. Woonkosten. (Zie onder gezinnen) Vakantie-uitkering. Per week f 10,45 of per maand f 45,20. ■Deze uitkering wordt eenmaal per jaar in juni uitbetaald M nati ner wac lijk één ver is e de eer; trui van WO! get aut bee var ter Va) voc get pei eer OtM ma ser eei ter I VO) na wa mc ko rij: eii i uil Be W( ko Een belangrijke rol binnen dit systeem wordt vervuld door onze afdeling MATRIJZEN CONTROLE. Hier worden de vervaardigde ma - teijzen voor de eerste maal afgespeeld en beluisterd op kwaliteit. Eventueel storende metaaldeeltjes worden met behulp van een microscoop verwijderd. t Door de aanhoudende groei van ons bedri jf is het wenselijk geworden de ze afd eling uit te breiden met een matrijzen controleur/ controleuse Indien u meer wilt weten over taak en inhoud van boven genoemde funkties kunt w tele fonisch of schriftelijk een taak omschrijving aanvragen. Ook is het mogelijk een gesprek met één of meer personeelsleden van de desbetreffende afdeling te orga niseren. Premie. De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of bejaarden verzekering bij een ziekenfonds Maar niét de aanvullende premie De bijstand wordt verleend voorzover dé eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te betalen. Heeft u als inkomsten naast de A.O.W. echter nog een pensioen, dan mag u daarvan als echtpaar f37,en als alleenstaande f 18,50 per maand houden. Een vakantie-uitkering van f 14.90 per week of f 64.60 per maand. Deze uitkering is voor het onvolledige gezin f 13,40 per week of f 58,10 per maand. Eens per jaar, in juni, wordt dit bedrag uitbetaald De premie die u betaalt voor een bejaardenverzekering of een vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. Voor grote aankopen, dus bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel, zult u in het algemeen geen extra bijstand ontvangen. Dit zelfde geldt in het algemeen voor ver huiskosten. Meer over dit onderwerp leest u hieronder bij Verhuiskosten. De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of een bejaardenverzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aan vullende premie. WIJ wanMn u alvast aan prettig» vakantie. Abonnamantan-admlnlatratla Damlata Para BON opzenden naar abonnementenadm. Damiate Pers b.v. Schrijf links op de- door u gefrankeerde - enveloppe VAKANTIE-ADRES De individuele huursubsidieregeling van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening geldt ook voor bijstand- ontvangers. Dit betekent, dat u huursubsidie moet aanvragen als uw huur meer is dan f 153,per maand, want de bijstand vergoedt in het algemeen alleen huren tot dit bedrag. Als de gemeente echter nog hogere huren dan f 153,vergoedt, moet u dit zien als een voorschieten van de huursubsidie. Dit voor schot moet u dan later aan de gemeente terugbetalen. Basisbedrag per week f 171,25 Basisbedrag per maand f742,10 Alleenstaanden die wel zelfstandig wonen Is het gezin onvolledig dan worden boven staande bedragen verminderd met f 24,45 per week of f 106,00 per maand, (onvolledig gezin vader of moeder alleen met één of meer kinderen) Woonkosten. Dit bedrag is gelijk aan de „kale” huur. Dat is het bedrag wat u aan huur betaalt, verminderd met eventuele huur van stoffering en meubilair, gas, licht, water enz. en verminderd met de huur subsidie, die u kunt krijgen. Is bij de huur verwarming inbegrepen, dan wordt f600, per jaar afgetrokken. Woonkosten eigen huis. Als u in een eigen huis woont, dan is dit bedrag gelijk aan de te betalen hypotheekrente, straat- en grondbelasting, eigenaarsonderhoud e d. 18 tot 21 jaar (werkloos of invalide) f 91,75 f 397,60 Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omstandigheden (ziekte bijvoorbeeld, of invaliditeit of de slechte toestand van uw woning), kunt u wel een extra uitkering aanvragen Heeft u 4 of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden die inkomsten volledig afgetrokken Een bedrag voor persoonlijke uitgaven eens per maand. Voor een alleenstaande is dat f 183,50 en voor een echtpaar is dat f315,50. Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen, wordt de uitkering lager, maar niet minder dan f 69,00 voor een alleenstaande en 1124,00 voor een echtpaar. De kosten van telefoonabonnementen gesprekken komen voor uw eigen rekening. Indien u nog een overbruggingstoeslag voor dit doel ontvangt wordt deze per 1 juli 1976 tot de helft teruggebracht. Per 1 januari 1977 wordt de toeslag beëindigd. In bijzondere gevallen Is bijstand voor aansluitingskosten mogelijk. tn de drie geronto-psychiatrische afdelingen van ons ziekenhuis - waarvan één opnameafdeling en twee afdelingen voor voortgezette behandeling - is uitbreiding van de teams noodzakelijk met De rente van dit vermogen is ook vrij. De gemeente kan nog inlichtingen geven over vermogen vastgelegd in een eigen woning (krediethypotheek) een aparte regeling voor vrijlating van vermogen voor oudere ex-zelfstandigen en langdurig werklozen. Als u dieet houdt, moet u dit zelf betalen, ook al zijn hieraan wat extra kosten ver bonden. Indien u nog een overbruggings toeslag voor dit doel ontvangt wordt deze per 1 juli 1976 tot de helft teruggebracht Per 1 januari 1977 wordt de toeslag beëindigd. Voor medisch noodzakelijke kostbare diëten kan extra bijstand worden verleend Als u zelf voor uw broodmaaltijden zorgt ontvangt u hiervoor met ingang van 1 juli de verhoogde bedragen, die in kolom 4 van de advertentie zijn aangegeven I Van het geld dat u verdient met een bijbaan wordt een derde niet als inkomsten geteld. Met de buitengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoorbeeld crêche-kosten, wordt rekening gehouden Is uw gezin onvolledig - geen vader of moeder - dan wordt de eerste f 25,15 van wat u per week verdient niet afgetrokken. Per maand is dit f 109,00 UITGAANDE VAN D€ VEREN+G4AIG TOT CW4W6 TELIJKE VERZORGING VAN GEESTES EN ZENUWZIEKEN f 62.90 per week of f 272,50 per maand voor het onvolledige gezin (inclusief de eerste f 25,15 per week of f 109,00 per maand van bijverdiensten uit arbeid) f37,75 per week of f 163.50 per maand een gezin met of zonder kinderen. f 26,40 per week of f 114,50 per maand voor een alleenstaande en f 14,10 per week of f61,00 per maand voor U hoett niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aanmerking komt. Het vrijgelaten eigen vermogen is sinds 1 januari 1976: f 11.000,voor gezinnen f 5.500,voor alleenstaanden f 6.600,voor bejaarde echtparen in bejaardentehuizen of inrichtingen 3.600,voor bejaarde alleenstaanden in bejaardentehuizen of inrichtingen Thuis gevestigd Hulswitweg 4 (industrieterrein Waarderpolder) Telefoon 023-319357 Deze uitkering wordt eenmaal per jaar betaald in juni. Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebt. Heeft u helemaal geen inkomen dan krijgt u de bedragen die in de tabellen hiernaast verme'd staan Heeft u wel wat eigen inkomen dan vult de bijstand dat bedrag aan tot dezelfde bedra gen. Bijverdiensten worden niet helemaal afgetrokken. Wélke bijverdiensten ziet u hieronder. Geef uw vakantie-adres uiterfijk tien dagen vóór uw vertrek aan ons op. Voor het verzenden van uw krant naar bestemmingen binnen Europa wordt 2.00 per dag berekend Het nazenden van uw krant op een vakantie-adres in Nederland of België is kosteloos. Stelt u op nazending geen prijs, maar wilt u ook niet dat uw uitpuilende brievenbus de aandacht van ongewenste bezoekers op uw verlaten woning vestigt? Doe dan een ander tijdelijk een plezier met uw krant! Weet u niemand in uw omgeving die daarvoor in aanmerking zou kunnen komen? Geen nood wij hebben adressen genoeg van ziekenhuizen, bejaardente huizen, instellingen enz waar men blij is met uw krant met vaste termijn na 5 jaar aflosbaar a 9 (was 81/4%) S.l. storting f649.93 eindwaarde f 1.000.- S.l. Samengestelde Interest Dat wil zeggen, men kijkt of u naast de noodzakelijke kosten van het gewone levensonderhoud bijzondere uitgaven hebt, die u niet kunt Van uw kinderen die een inkomen hebben kunt u een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bijdrage in de vaste gezinslasten De bijstand stelt daar een zekere aftrek tegenover. Dit is tenminste f 9,90 per week of f 43,00 per maand voor meerderjarigen en f 6,60 per week of f 28,50 per maand voor minderjarige kinderen De nieuwe bijstandsuitkeringen betalen maar die voor u wel noodzakelijk zijn. En men kijkt naar wat voor inkomsten u hebt. De uitkering wordt dus afgestemd op uw speciale omstandigheden en mogelijkheden. De bijstand is op deze manier een duidelijk individuele uitkering en kan van persoon tot persoon verschillen. Spaardepositorekening met opzegtermijn 6 maanden 572% (was 4 3/4 met vaste termijn van 2 jaar 71/? (was 63/4%) van 3 jaar 8 72 (was 73/4 van 4 jaar 9 (was 8’/4%) van 5 jaar 974% (was81/z%) t Spaarbewijzen aan toonder met keuzetermijn na 5 jaar aflosbaar a 8(was 8 S.l na 4 jaar verzilverbaar a 87é% (was 7Va S.l. na 3 jaar verzilverbaar a 73L% (was 7 S.l na 2 jaar verzilverbaar a 772% (was63/4%) S.l storting f657,44 eindwaarde f 1.000,-‘na 5 jaar

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 12