Lubbers: Inkrimping ook noodzakelijk Ruim 14.000 gastarbeiders gelegaliseerd 0< Goodrich moet meerderheid in Vredestein prijs geven Onderzoek naar de van luis weerstand Kabinet zet punt achter begrotingsbesprekingen OVERHEID KRIJGT TEVEEL MACHT HET WEER G Enquête: meerderheid wil nullijn inkomens aanvaarden Schrijver Paul Gallico overleden Ha L* □□□EnÉiffl ditpffiH] hi di ■I 3 EX-KVP-ER ZIET AF VAN ZETEL IN TWEEDE KAMER BE Medisch Contact over wetsontwerpen If BUITENLAND BINNEN- EN JULI 19 7 6 1 7 ZATERDAG ZATE ra Vergissing? Andoc-plaüorm Kamperende premier Blank Antiekdiefstal Total loss Verjaagd Vakantie Ademhalingsmoeilijkheden Naar Manilla Valt nogal mee Niet gratis Bezuinigingen I If' Zelf proberen h Niet gedwongen Verantwoordelijk Omhoog/omlaag F'-’J 9 I minister s (Van onze parlementsredactie) M Vooruitzichten voor maandag: WERKRAPPORTEN (Van onse redactie economie) 28 22 0 w Minister Lubbers en directeur-generaal Molkenboer op de persconferentie. Droog, overwegend zonnig en maximumtem peraturen omstreeks 25 graden. 26 30 37 32 32 29 28 26 32 30 27 28 30 27 29 27 0 0 o o o o o o o o .3 0 0 1 o o o o o o 1 10 o 0.2 0 o o o o o o o o o o o o gen het daarbij gaat, wilde Lubbers niet kwijt. Paul William Gallico was voor 1939 een van de bekendste sportjournalisten in Amerika. Na die tijd wijdde hij zich aan het schrijven van romans. Tot zijn latere werken behoorde o.m. „The Posei don Adventure". Wel zijn de bedragen die nader moeten worden ingevuld - en dat betreft vooral de grootte van het financieringstekort - groter dan anders. Premier Den Uyl weet dit aan de gevolgen van de loon maatregel, die alsnog in overeenstem ming moest worden gebracht met de 1- percentsbezuinigingsoperatie. Premier Den Uyl is vandaag zijn va kantie begonnen. Hij gaat tot 7 augustus met zijn gezin kamperen in Denemarken en Noorwegen. Een Deense vrachtwagen met aanhan ger is gisternacht in Arnhem van een dijk gereden. De bestuurder was ge- scnrokken van een overstekende hond. De aanhanger vervoerde acht auto’s, me allen total loss raakten. De chauffeur bleef ongedeerd. Koningin Juliana is gisteren van de vliegbasis Soesterberg naar Porto Ercole vertrokken. Eind augustus zal ze weer in het land terugkeren. Prins Bernhard be vindt zich nog in Afrika. Volgende week reist ook hij naar Italië. Om in Manilla deel te nemen aan de wereldconferentie over medisch recht, is minister Van Agt van Justitie gisteren van Schiphol naar de Filippijnse hoofd stad vertrokken. Aan het wereldcongres, dat voor de vierde maal wordt gehou den. nemen 40 landen deel. Op de agen da staan onderwerpen als abortus, eu thanasie en proeven met menselijk le ven. MAANDAG 19 JLL1 Zon- en maanstanden Zon op 4.43 uur en onder 20.49 uur Maan op 23.46 uur onder 13.44 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 8.44 uur en 21.11 uur Laagwater 3.41 uur en 15.56 uur zw.bew. h.bew. l.bew. l.bew. zw.bew. zw.bew zw.bew. h.bew. zw.bew l.bew. l.bew. onbew. onbew zw.bew. l.bew. l.bew. onbew. onbew. h.bew. zw.bew. zw.bew. onweer onbew. onweer onbew. onbew. onbew. onbew. zw.bew zw.bew. onbew. zw.bew. h.bew. onbew. geh.bew. onbew. l.bew onbew. l.bew De de d nom met allee die waa: zijn, de e dag. Ri heef mog liml ten. GI ristei radic Afril slage nog i Afril RC burg: hun rie v taire (42 Ond: wieg den uur heef: trunr BEI UPI, sche tot v door uitzic amba de n< Amer eerd, de Bi make ser A Bevri genoi sprei door De mees bare van voort den 2 dat it dag i wijkt Pal Na tegens in Ar het b desië. litiek drang lands* daar geprol gaan wette: kende De stellir hanke zal de ding aann Zeven opvarenden van het Britse zee schip Pegu, dat lag afgemeerd in de Rotterdamse IJsselhaven, kregen gister nacht last van ademhalingsmoeilijkhe den toen een stalen vat met ammonium- sulfaat stukviel. Zes van hen werden ter plaatse onderzocht en bleken geen nade lige gevolgen te hebben ondervonden. Een achttienjarige leerling-stuurvrouw moest in een ziekenhuis worden behan deld. een 62 A koei buit A E B D It P C F Z z N E O s G F zo zzo zo ozo zo o zzo zo zo zzo zzw n o o zzo ono w.st. n zo w ozo ono o o wnw w.st. zzw n z 7. nno WZU' verand. w zw ono n zw zw □c In de Groningse plaats Uithuizen heeft het gisteravond zo verschrikkelijk hard geregend dat de straten er blank kwa men te staan. De brandweer moest er aan te pas komen om ondergestroomde huizen leeg te pompen. Het gemeentebestuur van Maastricht ziet geen kans om over te gaan tot invoering van gratis openbaar vervoer. B. en W. hebben dit gisteravond meege deeld n.a.v. een nota van de afdeling Maastricht van de PSP, die op gratis openbaar vervoer had aangedrongen. met voorrang moet worden gesnoeid. Dan volgen er vier posten: sportsubsi- dies, wegenaanleg, sociale voorzieningen en gevangeniswezen met ieder 20 per cent. De overige opgenoemde categorieën komen in dé buurt van of onder de 10 percent. Als de Amerikanen en de Nederlandse vakbonden het voorstel van de regering afwijzen, dan zullen ze zelf moeten proberen om een oplossing te vinden, zo zei de minister. Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Gerieve Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel-Aviv Premier Den Uyl ontkende gisteren na afloop van het kabinetsberaad dat dit jaar meer beslissingen naar eind augus tus zijn verschoven dan andere jaren. Uit het Renswoudehuis in Den Haag een tehuis voor jongelui van wie de ouders in het buitenland zijn gedeta cheerd blijkt tussen 11 en 15 juli een grote hoeveelheid antiek te zijn gestolen. De dader of daders zijn door het verbre ken van enige ramen aan de zijkant van het huls binnengekomen. Onder de ver miste voorwerpen bevindt zich een schilderij van Nicolaas Maes. De totale waarde van de vermiste voorwerpen is nog niet bekend. Weer in binnen en buitenland Het aantal gastarbeiders, dat nu nog zonder vergunning in Nederland ver toeft, kan volgens het ministerie van DEN HAAG Het kabinet heeft gisteren in grote lijnen overeenstemming bereikt over de verdeling van de 300 miljoen gulden die extra bezuinigd moest w'orden ten gevolge van de loonmaatregel. Daarmee is voorlopig een punt gezet achter de lange discussies van de laatste weken binnen het kabinet over de begroting ’77. Na de va kantie zal het kabinet dan nog een beslissing nemen over het dekkingsplan. Een Arnhems ecntpaar met twee kin deren heelt de nacht van donderdag op vrijdag doorgebracht op het politiebu reau. Het gezin durfde niet thuis te slapen omdat het was bedreigd door een groep jongelui die de familie lastig viel en met messen bedreigde, volgens zeggen van het echtpaar. De politie surveilleert nu extra in de wijk, die al geruime tijd onveilig wordt gemaakt door grote groe pen jongelui. Spijkenisse, Oud-Beijerland en Middel- harnis (samen 140), Dordrecht en Rid derkerk (samen 190) en Gorinchem (50). Met de onlangs gelegaliseerden erbij is het totaal aantal gastarbeiders in Neder land nu gekomen op circa 122.000. Meer dan de helft bestaat uit Turken en Marokkanen. Eind 1975 vertoonde de statistiek van het ministerie van Sociale Zaken het volgende beeldTunesiërs (993), Grieken (1918), Portugezen (4917), Joegoslaven (9124), Spanjaarden (18.344), Marokkanen (27.298) en Turken (38.403). Totaal: 119.227. Ruim 52.000 hadden een permanente verblijfsvergunning en de rest een vergunning voor vijf jaar. Gast arbeiders die langer dan vijf jaar in Nederland zijn, kunnen doorgaans zon der moeilijkheden een permanente ver blijfsvergunning krijgen. Een zeventienjarig meisje uit Utrecht heeft gisteren tegenover de politie loege- geven dat zij vorig weekeinde valse aangifte heeft gedaan van aanranding. Bij nader verhoor door de politie in Maarssen zei ze dat ze wel uit vrije wil gemeenschap had gehad met een jonge man die ze in het zwembad van de Maarsseveense plassen had ontmoet. Eerder had ze gezegd dat zij zich hevig had verzet tegen de avances van de jongeman, echter zonder succes. UTRECHT (ANP) De Wet Ge zondheidszorgvoorzieningen en de Wet Gezondheidszorgtarieven, waarvan de ontwerpen vorige week voor advies naar de Raad van State zijn gezonden, geven de overheid vrijwel absolute macht op nagenoeg alle gebieden van de gezondheids zorg. Aldus „Medisch Contact”, het officiële orgaan van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot be vordering der Geneeskunst in een commentaar van hoofdredacteur F. A. Bol. Het bureau Veldkamp verzamelde te vens gegevens over een ander onder werp, dat van de belastingontduiking. Vragen werden gesteld met betrekking tot onderhoudswerkzaamheden en repa raties aan de auto o.a. Getracht werd aan de weet te komen of de ondervraag den wel eens was aangeboden om beta lingen ondershands te regelen, zodat zij geen BTW hoefden te betalen. Wat schilders-, stukadoors-, loodgieterswerk e.d. betreft, is dat aan 14 percent wel eens aangeboden. Het reusachtige betonnen boorplat- form dat ruim een week geleden van de Maasvlakte bij Rotterdam vertrok, is aangekomen bij het Noorse eiland Stord. De zeereis is zo voorspoedig verlopen dat hij vijf dagen korter duurde dan was gepland. In Noorwegen zal het boorei land worden afgebouwd. In 1977 gaat het naar de plaats van bestemming, het Dunlinveld bij de Shetlandeilanden. u COZ nu doet zonder dat er een goede controle door overheid en betrokken partijen op mogelijk is. Van de uitvoering van de wetten zal volgens Medisch Contact niets terecht komên zonder goede samenwerking met de beroepsbeoefenaren. De voorgeschie denis van de wetsontwerpen is niet erg bemoedigend: „Er is bij de voorbereiding geen overleg gepleegd met de beroepsor ganisaties, dit ondanks het feit dat er tussen de staatssecretaris en de KNMG periodiek overleg wordt gepleegd. Men zou zich in dit verband kunnen afvragen welke betekenis aan dat overleg moet worden gehecht.” Op dit ogenblik bestaat er al een vergelijkbare instantie, het Centraal Or gaan Ziekenhuistarieven. De daarmee Voor het „luis-onderzoek” zullen studenten moeten worden ingescha keld als vrijwillige proefkonijnen. Met „echte” proefdieren kan namelijk niet worden gewerkt, aangezien de luizen zich voeden met menselijk bloed. De schrijver' woonde al een aantal jaren in Europa. Naast het apartement in Monaco, waar hij is overleden, bezat hij huizen in Frankrijk en. Engeland. Gallico was getrouwd en had twee zoons. Het onderzoek werd in mei gehouden onder 600 landgenoten boven 18 jaar, verspreid over alle regio’s. Duidelijk kwam daarbij vast te staan dat een belangrijk deel niet afwijzend zou staan tegen bevriezing van het huidige reële loonpeil. Bereid zonder meer de nullijn te aanvaarden, is 35 procent. Bovendien wil 27 percent genoegen nemen met de nullijn als aan bepaalde voorwaarden - opgedane ervaringen zijn volgens Me disch Contact „niet bijster gunstig”, aan gezien het COZ bijvoorbeeld voor het dienstverband van medische specialisten normen hanteert, waarvan niet duidelijk is waarop ze berusten. In het nieuwe orgaan zullen volgens Medisch Contact ook vertegenwoordigers uit de medische wereld vertegenwoor digd moeten zijn. Verder zal de Wet Gezondheidstarieven een goede regeling moeten bieden voor beroepsprocedures. Vermeden moet worden, aldus het KNGM-blad, dat het orgaan voor de gezondheidstarieven straks gaat optreden vanuit een monopoliepositie zoals het Bij autoreparaties werd dit aanbod in niet meer dan 5 percent van de gevallen gedaan. Te oordelen naar deze cijfers valt het met de BTWo-ntduiking nogal mee, zegt FEM. Duidelijk minder gun stig is de uitslag op de vraag of iemand in de familie- en/ of kennissenkring wel eens inkomsten voor de belasting ver zwijgt dan wel ten onrechte sociale uitkeringen ontvangt. Bijna 30, achte reenvolgens 20 percent gelooft dat dit inderdaad gebeurt. b sr» 28 29 29 28 39 26 28 28 28 30 18 29 29 37 30 31 32 31 25 30 UTRECHT (ANP) - Het Praeven- tiefonds heeft een subsidie toegezegd voor een onderzoek naar de weer stand van hoofdluis tegen bestaande bestrijdingsmiddelen. Nog dit jaar be gint er in de kliniek voor huid- en geslachtsziekten van prof. dr. M. Po- lano in Leiden een onderzoek naar de aanwezigheid van hoofdluis in Neder land en naar bestrijdingsmethoden. DEN HAAG (ANP) Ruim veertien- duizend gastarbeiders, die tot voor kort illegaal in Nederland waren, hebben van het ministerie van Justitie een verblijfs vergunning gekregen. Dit heeft een woordvoerder van het departement mee gedeeld. Het gaat hier om buitenlandse werknemers, die gebruik hebben ge maakt van de zg. regularisatie-regeling. Iedere illegale gastarbeider, die zijn ver blijf wettig wilde maken, kon zich daar voor tot 1 november van het vorig jaar aanmelden bij de politie. Hoeveel aan vragen er zijn afgewezen, kon de woord voerder niet zeggen. Hij hield het op enkele duizenden. DEN HAAG. De oud-KVP-radicaal Paul Beugels uit Amersfoort zal geen zitting nemen in de Tweede Kamer als opvolger van mr. Th. van Schalk. Beu gels kwam op grond van zijn plaats op de KVP-kandidatenlijst voor een zetel in aanmerking, maar acht het niet juist als onafhankelijke zijn plaats in de Kamer in te nemen. Beugels verliet vorig jaar augustus samen met oud-KVP-voorzitter De Zeeuw de KVP en richtte daarna de groep Resoluut op. Twee weken geleden werd Beugels door de kiesraad tot lid van de Tweede Kamer benoemd verkl aard. Gisteren heeft Beugels in een brief aan de kiesraad, met een afschrift aan Kamervoorzitter Vondeling en KVP- voorzttter Vergeer, laten weten van de benoeming af te zien. Beugels schrijft het bezetten van een zetel voor een partij, waarvan hij geen lid meer is, in strijd te achten met zijn democratisch besef. Ook is een oordeel gevraagd over eventuele bezuinigingen in de collectieve sector. Een .op de twee ondervraagden meent dat op de posten kunstsubsidies, defensie en ontwikkelingshulp zo nodig DS-' wordt voldaan. Van deze categorie wil de meerderheid dan dat niet op de collectieve voorzieningen wordt bezui nigd. Justitie uiteenlopen van duizend tot tienduizend. Zoals al eerder door de regering werd verklaard, is het niet de bedoeling dat er speciale zoekacties naar illegalen worden gehouden. Wel loopt elke gastarbeider zonder verblijfsver gunning het risico, dat hij tegen de lamp loopt, waarna hij v zonder mankeren de aanzegging zal krijgen om het land te verlaten, aldus het ministerie. Wel zitten de vakbonden ergaan te hikken tegen de visie van Economische Zaken dat aan een vermindering van het personeelsbestand met 20 percent niet te ontkomen valt. De bonden hebben in het verleden altijd op het standpunt gestaan dat inkrimping bij Vredestein weliswaar onontkoombaar is, maar dat dat niet mag gebeuren via gedwongen ontslagen. Bestuurder Rönitz van de Industriebond NVV: „De werknemers mogen niet de dupe worden van vijf jaar wanbeleid bij Vredestein”. In het algemeen vinden de vakbonden dat ze gistermiddag vrij povertjes over de Stand va>n zaken zijn geïnformeerd. Bovendien voelen zij zich nogal voor het blok gezet door de mededeling van mi nister Lubbers, dat de bonden het zelf maar moeten opknappen als ze de plan nen van Economische Zaken onaan vaardbaar zouden vinden. DEN HAAG (ANP) Minister Lubbers van Economische Zaken wil dat de Nederlanders het voor het zeggen krijgen bij het Vrede- stein-concern, dat nu nog geheel in Amerikaanse handen is. De minister wil dat het Amerikaanse rubber concern Goodrich de meerderheid van de aandelen in zijn Nederlandse dochter Vredestein prijsgeeft. Goodrich zou in eerste instantie 49 percent van de aandelen moeten krijgen, de staat ook 49 percent en de overige 2 percent zouden in han den moeten komen van een stich ting. In het driehoofdige stichtings bestuur zouden twee vertegenwoor digers moeten zitten van de Neder landse overheid en één vertegen woordiger van Goodrich. Op een persconferentie na afloop van een gesprek dart de Goodrich-top voerde op hert ministerie van Economische Za ken met onder anderen directeur-gene raal Molkenboer van Industrie zei mi nister Lubbers dat er helaas niet aan te ontkomen zal zijn dart, wellicht 20 per cent van de 4800 man, die nu nog bij Vredestein werken, zullen moeten wor den ontslagen. De regering denkt daarbij met name aan sluiting van de vestiging in Loosduinen. waar momenteel onge veer 600 werknemers in dienst zijn en wellicht inkrimping van de vestigingen in Heveadorp (bij Arnhem) en van de vestiging in Maastricht. Voorts is de Nederlandse regering breid Vredestein uit de financiële nesten te helpen door hert verstrekken van le ningen en dergelijke. Om welke bedra- Nadat Economische Zaken een bespre king had gevoerd met de top van Good rich, werden de vakbonden gistermiddag over de besprekingen met de Amerika nen ingelicht. De vakbonden stelden zich in een eerste reactie nogal gereserveerd op tegenover de plannen van Economi sche Zaken. De bonden - die de Ameri kanen beschuldigen van een wanbeleid en die Goodrich liever vandaag dan morgen uit Nederland zien vertrekken - zijn wel ingenomen met de plannen van Economische Zaken om de Ameri kanen de meerderheid in het aandelen pakket te ontnemen en de zeggenschap voor het grootste deel in Nederlandse handen te leggen. Hij zei dat de regering er niets voor voelt alle aandelen van Goodrich over te nemen, een eis die de Amerikanen aan vankelijk op tafel legden. ^Goodrich is in eerste instantie verantwoordelijk voor wat ze zelf heeft aangericht”, zo zei de minister. Op langere termijn zou een derde partij gevonden moeten worden die eveneens in Vredestein gaat deelnemen en dan niet alleen een deel van de aandelen overneemt, maar ook een deel van het management voor haar rekening neemt. De overheid voelt er niets voor om altijd voor 49 percent in Goodrich te blijven participeren, aldus Lubbers. Vol gens hem is Goodrich overigens bereid ook een deel van zijn aandelenpakket van 49 percent aan derden af te staan. De minister verwacht dat de Ameri kanen volgende week ..haring of kuit” zullen zeggen tegen het voorstel van Economische Zaken. Mochten de Ameri kanen ja zeggen - en Lubbers liet giste ren dóórschemeren dat hij dat eigenlijk wel verwacht - dan zal het nog enkele weken duren voor de zaak in kannen en kruiken is en de besprekingen met de Nederlandse vakorganisaties zijn afge rond. Aanleiding tot het onderzoek was de ontdekking, dat chemische bestrij ding van de luis met Noury-hoofdwa- tev niet, hielp. De bijsluiter vermeldde dat eenmaal behandelen voldoende was, maat in de praktijk bleek dat neten zich van het hoofdwater niets aantrokken. Schoolverpleegsters pas ten vervolgens de behandeling met een tussenpoos van een week twee keer toe. waardoor ook de juist uit de neten ontstane jonge luizen konden worden gedood. In de kliniek van prof. Polano is toen vastgesteld, dat deze handelswijze juist is. Het overgrote deel van de veertiendui- zend „nieuwe legaten” verblijft volgens het ministerie in de Randstad-Holland. Het NW-district Zuid-Holland-zuid heeft uitgerekend dat alleen het West land (tuinderijen) er al een kleine twee duizend herbergt. De overigen in Zuid- Holland wonen in Rotterdam (1800), het gebied Nieuwe-Waterweg-Noord (350), DEN HAAG Een meerderheid van de bevolking wil de nullijn voor de inkomens accepteren, zo blijkt uit een enquête, die het Financieel- Economisch Magazine en het bu reau Veldkamp (marktonderzoek) hielden. Ruim een derde is zelfs be reid daaraan geen voorwaarden te verbinden. Meer dan een kwart doet dat wel; 24 percent wijst de nullijn zonder meer af. Voor even tuele bezuinigingen (daarnaar werd ook gevraagd) komen eerst de kunstsubsidies in aanmerking, op de voet gevolgd door uitgaven voor defensie en ontwikkelingssamen werking. ZONDAG 18 JULI Zon- en maanstanden Zon op 4.42 uur onder 20.50 uur Maan op 23.21 uur onder 12.41 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 7.56 uur en 20.21 uur Laagwater 3.41 uur en 15.56 uur Aantal uren zon: 7 tot 16. Min. temp.: omstreeks 14 graden. Max. temp.: omstreeks 26 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 percent. NEW YORK (Reuter-ANP). - Paul Gallico, een van de populairste Ameri kaanse schrijvers, is donderdag in zijn woning in Monaco aan een hartaanval overleden. Dit heeft zijn uitgever giste ren in New York bekendgemaakt. Galli co zou eind deze maand 79 jaar zijn geworden. In 1974 heeft de arts F. Waf el bak ker. hoofd van de afdeling jeugdge zondheidszorg van het ministerie van Volksgezondheid, alle schoolartsen om zakelijke informatie gevraagd bij de rapportering over hoofdluis. Uit de jaarverslagen van de 146 schoolart sendiensten (waarvan er 102 functio neren als districts-schoolartsendienst) blijkt, dat het in 1974 in de meeste diensrten ging om enkele of enkele tientallen gevallen van hoofdluis. Elf diensten meldden meer dan 100 ge vallen en de „score” voor de vier grote steden was: Amsterdam 1180. Utrecht 1222, Den Haag 534 en Rot terdam ongeveer 2500. Het landelijk totaal kwam op ongeveer 10.000. Een nieuw element in de discussie vormde, zo zei premier Den Uyl, het feit dat een verhoging van belastingen of sociale premies ditmaal volstrekt uit den boze is. Dat legt de marges die het kabinet bij zijn besprekingen heeft, bij na volledig vast. Een extra complicatie is voorts de aarzelende opleving in de conjunctuur. Een vaste regel ten aanzien van de overheidsfinanciën is, aldus premier Den Uyl. dat het financieringstekort kleiner moet worden, als de conjunctuur aan trekt. Aanvankelijk zag het er naar uit dat dit inderdaad het geval was, maar de laatste maand is weer een kleine stagnatie te zien. Met spanning kijkt het kabinet dan ook uit naar de Macro- Econemische Verkenningen (MEV) van het Centraal Planbureau, waarin de vooruitzichten tsn aanzien van volgend jaar zijn opgenomen. Volgens het blad ziet het ernaar uit, dat het voorgestelde orgaan voor de gezondheidstarieven het belangrijkste orgaan in de hele gezondheidszorg gaat worden. Het moet zich namelijk gaan bezighouden met ziekenhuistarieven, de honorering van de vrije beroepsbeoefe naren en de budgettering van instellin gen. a 12 £3 e 16 17 20 16 18 15 15 18 19 18 9 19 17 20 20 17 16 14 13 10 18 17 19 22 20 17 14 21 17 20 19 16 17 16 19 20 21 Een minderheid noemt nog andere voorwaarden, zoals: de nullijn moet voor iedereen gelden (ook voor de vrije beroepen); iedereen moet eraan meewerken; de hogere inko mens moeten omlaag en de lagere inko mens moeten omhoog. Hoewel dus flinke meerderheid van in totaal percent al dan niet voorwaardelijk voor de nullijn kiest, staat een kwart daar geheel afwijzend tegenover. Gesplitst naar politieke voorkeuren blijken er geen grote verschillen van inzicht te bestaan. Van de VVD-aanhan- gers stelt 40 percent geen voorwaarden en in de progressieve partijen is gemid deld 35 percent van de aanhang zonder meer voor een nullijn. Bij uitsplitsing naar leeftijd is in de groep van 18 tot 25 jaar ruim 40 percent een voorstander. De laagste score voor een nullijn wordt behaald in de leeftijdsgroep van 35 tot 50 jaar met slechts 31 percent. u /j Hl

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2