Agenda Ook Rotterdam wenst te veel voorspelbaar eigen muziektheater I „Absurdities” zwak en I FRANK KRAAYEVELD: „DEZE GROEP DRUKT EEN STEMPEL OP JE” A 1 8 PANDA STRIPBOEKEN verkrijgbaar bij de kantoren van onze krant voor abonnees f 9.- per deel. I Vierde Toer-in In de slag met Amsterdam Nauwelijks applaus in Frascati 1 r Gemeentelijk concert in de Sint Bavo Orgelconcert in Spaarndam Picasso-museum wordt orgeltocht in Parijs opgericht Duitse subsidie voor Sittardse schouwburg JULI 1976 V R IJ D A G 23 13 KUNST 12 Rechttoe-rechtaan Nederlandse Stones Blijvend stempel Amerikaanse traditie Zandvoort Bollenstreek It. r V IA (door John Oomkes) BEVERWIJK. „Het feest” staat voor aanstaande maandagavond op stapel. De Bintangs, een stukje IJmonds-Haarlemse folklore bij uitstek, bestaan „zoveel” (15, 16? Het lijkt moeilijk precies vast te stellen) jaar en ze hebben besloten dat gezamenlijk met hun honderden fans te gaan vieren nabij het strand van Wijk aan Zee. ,,’t Is jammer dat we zo weinig voorbereidingstijd hebben voor dit feest, want anders hadden we het misschien nog kunnen koppelen aan het hele Hoogovengebeuren. Wijk aan Zee was vroeger zo’n gezellig plaatsje. Je zal zien dat het gewoon naar de knoppen gaat als Hoogovens mag uit breiden. Ik vind dat waar huizen eerder staan dan fabrieken, je die huizen of de leefomstandigheden ook niet mag opofferen aan de industrie.” Frank Kraayeveld haalt op een besliste manier zijn schouders op. „Nou ja, het is ook belangrijk dat er weer eens wat gebeurt hier in Beverwijk en omgeving.” In en om Haarlem r at De Bintangs vieren uniek jubileum MUZIEK de Ame- Zaterdag V van is- op b I IS- Frank Kfaayeveld: „Je ziet een terug keer naar de muziek die wij maken’*. Leeftijd speelt niet zo*n rol voor Kraaye veld. Hier in volle actie. ts fs van gerestaureerd. een de -S VAdtyC, Project Water uit u. Iedere ÖS M) m. an "V IQ. li ft 0- re -■ >F- cb 3n Bij us at in IR IR Bowlingcentrum Treslong (Parklaan, Hïlle- gom). Geopend 10-01 u. Tulipshow Frans Roozen (Vogelenzangseweg 49a, Vogelenzang). Geopend dag. 9-17 u. Tulipgarden John van Grieken (Vogelen zangseweg 81, Vogelenzang). Geopend dag. 8- 20 u. Linnaeushof (Bennebroek). Geopend 9-18 u het geheel worden geraamd op 60 en 70 miljoen gulden. Daarin is 40 miljoen gulden begrepen voor het muziektheater inclusief de re petitieruimten en andere voorzieningen. De Rotterdamse plannen zijn aanzienlijk goedkoper dan de Amsterdamse die on geveer 100 miljoen zouden moeten kos- Men rekent er op in de beginfase een 50 tot 100 operavoorstellingen in Rotter dam te kunnen realiseren. Tot nog toe worden in de Rotterdamse schouwburg niet meer dan enkele tientallen (22 in het laatste seizoen) opera’s opgevoerd. HAARLEM. In de serie gemeente lijke orgelconcerten in de Sint Bavokerk op de Grote Markt zal Louis To«t>osch dinsdagavond 27 juli vanaf acht uür het Müllerorgel bespelen. Hij zal werken van Sweelinck, Ton de Leeuw, Antoni van Ncordt, Anton van der Horst en een eigen compositie ten gehore brengen. kerk en Tioli in Haarlem doen er wat aan. De afgelopen jaren zat iedereen op zijn kruk in de discotheek. Geluk kig merk ik de laatste tijd weer wat leven in de brouwerij. D’r zijn weer knulletjes van een jaar of twaalf die de hele dag zoet zijn met hun gitaar”. SPAARNDAM. Tijdens het vierde concert in de serie driekwartiersconcer- ten in de Oude Kerk zal de organist van de Doopsgezinde Kerk Marco bij de Vaate een Italiaans programma ten ge hore brengen. Hij speelt werken van o.a. Domenico en Allesandro Scarlatti, Rossi, Erbach en Zippoli. Het concert begint om drie uur zaterdagmiddag a.s. en de toegang is gratis. Veer- u. en Als ik de bijnaam „Nederlandse Sto nes” laait vallen, heeft Frank ander maal genoeg stof om los te branden. „Dat bedoel ilk nou. De groepen heb ben het voor een deel aan zichzelf tie danken. Een paar jaar geleden zijn Willem Gerrits en ik nog naar de Stones wezen kijken. Als ik dan al die glitter en glamour zie, dan denk ik: dat ligt op zijn kont. Jagger met van die glimmende kleren aan, bah. Als ik dat vergelijk met vroeger we heb ben in Den Bosch een keer in hun voorprogramma gestaan, weet je dan... pff. Dat had sfeer. Gewoon in hun zwartleren jasjes, een gemeen uiterlijk en dan een enkel wit spotje”. Zwarteveld (Busweg, Zandvoort). T.m. 1 augustus: Kermis. bolfirama (Hotel Bouwes Palace). Geopend dag 10.34, 12, 14 en 16 u. tevens di. vrij, en za. 21 u. shows Bowlingcentrum (Burg, van Fenemaplejn, Zandvoort). Geopend dag. 16-01 u„ zon. 13-01 u. „Nee, ik geloof niet dat het publiek nu denkt: wat een ouwe zak is dat. Ik vind juist dat ik de eeuwige jeugd heb, ha ha ha. Leeftijd speelt niet zo’n rol. Muddy Waters gaat ook maar HAARLEM. De vierde orgeltocht op zaterdag 24 juli voert de deelnemers langs het orgel in De Hoeksteen in Santpoort en vervolgens de R.K. kerk in Overveen, de Hervormde Kerk in Ben nebroek en de R.K. Bavo in Heemstede. Klaas Bolt zal in elke kerk een toelich ting op kwaliteiten van de orgels geven en ze ook demonstreren. Op het orgel in Heemstede v olgt dan een langduriger concert. De vertrektijd is om half elf bij de eerstgenoemde kerk, waar een uitvoerige brochure over route, kerken, orgels en programma wordt verstekt. Iedereen kan deze tocht met eigen vervoermiddel volgen. Zich tevoren opgeven is niet nodig. De kosten bedragen 5, kinderen en CJP-ers 2,50. In de tocht is een lunchpauze opgenomen in een dorpsher berg. door. Weliswaar is dat Amerika en is de scene in Nederland veel jonger, maar mensen zullen ook hier leren zich toleranter ten opzichte van de oudere musici op te stellen. Ik behoor wel tot de oudste lichting, da’s waar. Met de jongens van de Earring en een Hans Vermeulen natuurlijk. Echte middelbare pop jongens lopen hier nog niet rond, eh... misschien een John Woodhouse, ha ha”. De Rotterdamse wethouder Riezen- kamp ziet de komst van de opera naar Rottendam ook als een inloop van de achterstand die Rotterdam in het alge meen heeft op het gebied van culturele bijdragen van het rijk. Wij geven per hoofd van de bevolking meer uit aan cultuur dan enig andere stad in Neder land” aldus de wethouder, namelijk 70 gulden per inwoner, waarvan we 6 gul den van het rijk terugkrijgen. Amster dam geeft 54 gulden per inwoner uit en krijgt 54 gulden terug. Dat is een aperte discriminatie”. „De groep is hechter dan ooit. Ik heb ook het idee dat we nu heel zullen blijven”, zegt Frank met overtuiging. „Alles wait we nu hebben en wat we nu zijn hebben we aan ons zelf te danken. De tijd werkt in ons voordeel. Je ziet een tierugkeer maar de muziek die wij maken. In Engeland wemelt het van de R en B-groepjes zoals Eddie en The Hot Rods. The Flamin’ Groovies staan op doorbreken. In Amerika zijn er allerlei' bladen die zich concentreren op de Engelse R en B. Hopelijk vissen we straks niet ach ter het net”. ten. Wethouder drs. J. Riezenkamp van kunstzaken in Rotterdam: Maar het ontwerp van Amsterdam dateert nog uit de tijd dat men vond dat een operage bouw een soort paleis moest zijn”. Het belangrijkste argument dat Rotter dam in zijn nota (gemaakt door een commissie onder voorzitterschap van de Rotterdamse ex-CHU-wethouder drs. H. J. Viersen) naar voren schuift is de onderverzorgdheid van het Rotterdamse gebied. Viersen: Dat gebied is te groot en te belangrijk om geen opera te heb ben”. Maandagavond spelen de Bintangs met plezier een keer voor nop. Gus Plei- nes, Jack van Schie, de gebroeders Schierbeek en Kraayeveld zullen zich juist dan voor hun fans helemaal willen geven. Een vriend van mij nam al vast een snipperdag op voor dins dag. Dinsdag? ’t Wordt een lachertje zieker, maandagavond. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De slag om de Ne derlandse opera tussen Rotterdam en Amsterdam is definitief begonnen. Don derdag heeft Rotterdam zich met een nota waarin de vestiging van een natio naal muziektheater in de Maasstad wordt bepleit officieel kandidaat gesteld om de Nederlandse Operastichting nu nog gevestigd in Amsterdam naar Rot terdam te doen verhuizen. De nota is angeboden aan minister Van Doorn van CRM. Het verschijnsel de Bintangs laat zich slecht beschrijven zonder hun fanatie ke aanhangers te memoreren en hun verschillende reputaties te bespreken; temeer omdat een aantal van die typi sche karakteristieken na alle inzin kingen meer van toepassing schij nen dan ooit. Bovendien is er geen enkele Nederlandse groep te beden ken, die nu nog op zulke schilderach tige anecdotes kan wijzen. De beslissing om de Nederlandse ope rastichting te doen verhuizen moet in eerste instantie worden opgenomen door de minister van CRM die de Nederland se Operastichting geheel subsidieert. De Nederlandse Operastichting zelf is nog niet officieel om een standpunt ge vraagd maar uit contacten is gebleken, dat men het meer dan beu is dat al 50 jaar met Amsterdam wordt gepraat over een echt operagebouw zonder dat het er is gekomen. Als je dian even verder met ze praat, dan blijkt dat ze meer van je weten .■ik zag jullie in die begrafeniisslee van Harry in Amsterdam vorige week” en nog altijd lyrisch kunnen worden over wat ze vroeger meemaakten”. Kraayveld is een makkelijke prater. Hij schetst zeer zorgvuldig de rijke his torie van de Bintangs. Verbetert zich haast excuserend als hij een feitje ver geet te vertellen. Hij komt uit zijn eigen betoog net als uit die betogen van ande ren, oud-Binitanigs-leden bijvoorbeeld, naar voren als een rechtlijnige denker; iemand diie weet dat hij op de voor hem juiste plaats zit. Luxor (Gr. Houtstr.j 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez", Louis de Fu nes”, a.l. Vandaag en morgen 23.45 u.: „The French Connection bestemming Brooklyn”, 18J. Verder denkt men dat Rotterdam vol doende centraal ligt om een nationaal muziektheater te huisvesten. Het theater zou moeten worden gevestigd aan het huidige Schouwburgplein valkbij het centraal Station. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146). Zaterdag 15u. Orgelconcert door rikaanse organist William Tinker. Hervormde Kerk (Spaarndam) 15u.Concert door Barokensemble ..Monsieur Naüdot”. Grote Kerk (Noordwljk-Binnen) 20 u.Or gelconcert door Klaas Mulder. ''BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 13.30 en 15.30 u...Kuifje en het haaienmeer’’, a.l. 19 en 21.30 u.: „Mahogany”, 14j. Vandaag en morgen 24u.: „Terugkeer naar de apenplaneet”, 18j. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u. „In de klauwen van de draak”, 18j. Vandaag en morgen 23.30 u.: „De omega man”, 18j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „The genius”, 14j. Vandaag en morgen 24u.: „Club privé”, 18j. Roxy (Ki. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest’’, I4j. Vandaag en morgen 24 u.: „Siddharta”, 18j. Cinema Quiridus Internationaal (L. straat). Doorlopende voorstelling 14-17 19-23 u.: „Wunderful world of love”. TENTOONSTELLINGEN Preekstoel. (Ingang Gasthuispoort t.o. Klei ne Houtstr. 93). Collectie religieuze goederen. Geopend di. do. en zat. 10-12.30 en 14-16.30 u. Cruquiusmuseum (Aan de Ringvaart bij Heemstede) Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Geopend dag. 9-17 u. Aanmelden bij het Theehuis, tel. 023-286946. Het Casino in Schevenamgen. was toen ook zo’n tent, waar het gebeurde. Waar de jongens van de Earring kwa men kijken als wij er speelden. Ik kan me nog goed herinneren dat na ons de Pretty Things speelden. Die podliumploeg van hen, dat was een stelletje bruten. Die knalden met die geluidskasten heen en weer, dat hield je niet voor mogelijk. Viv Prince ging zo, gehuld in zijn regenjas, achter het drumstel zitten, terwijl de roadies nog bezig waren het af te stellen. De rest van de Pretties stemden hun gitaren, maar toen Phil May in een flits naar AMSTERDAM. Erg vrolijk zullen de medewerkers van de Amerikaanse revue „Absurdities” niet zijn geweest, gisteravond na de première in het. door gaans gezellige Fras^u. „ter. En dat is wel begrijpelijk. In de eerste plaats was er niet genoeg publiek toegestroomd om de zaal te vullen. In de tweede plaats verliet eer. ueel van het wel aanwezige publiek al in de pauze de voorstelling. In de derde plaats was het zwakke applaus na afloop weggestorven voordat de laatste acteur het podium had kunnen verlaten. Tel uit je winst. spreken verd ;eekse jongens en meisjes, m. schien best aardig bij kennismaking, maar geen theaterpersoonlijkheden. De teksten. Eduardo Kotliroff mag dan „volslagen geschift" zijn, zoals hij me onlangs toevertrouwde (zie de Am- sterdampagina van vorige week vrijdag), zijn pennevrucio.cn voor „Absurdities” - wat „onzinningheden” betekent - zijn te zwak en te voorspelbaar om de lachspie ren in beweging te brengen. Een voor beeld. De Engelse familie Bobby Tucker heeft een landhuis geërfd. De verschil lende familieleden vergiftigen elkaar om dat huis. Een huisknecht r^ikt tevens de vergiftigde leeftocht aan de adspirant slachtoffers aan. Driemaal raden wie er met dat landhuis gaat strijken. De choreografie. Vorige week had ik de eer een van de laatste repetities bij te wonen. Ik dacht (maar schreef dat uit voorzorg natuurlijk niet) dat ik een eerste repetitie gadesloeg. Nu, bij de première, bewogen de acteurs nog steeds ongelijk, wat natuurlijk niet kan als er tien man op het toneel staan. Meer in het algemeen blijken de ver schillende dansvormen van een dodelijke eentonigheid te zijn, die de acteurs tot houten klazen maakt. De uitzonderingen onder die acteurs heten Ron Carnavil en Lynnie Godfrey. Carnavil is een aanstekelijke besnorde jongeman met een enorm komische mi miek. Hij heeft een voortreffelijke stem en hij beweegt goed. Een man die dus in muziekaal theater op zijn plaats is. Hij straalt wèl uit. Evenals Lynnie Godfrey, een negerin die Marlene Dietrich en Josephine Baker feilloos neerzet. Zij danst vrijwel niet, maar de bewegingen die ze maakt zijn tot de centimeter verantwoord. En ze kan zingen, wat het duidelijkst blijkt uit haar vertolking van de gospelsong „The best is yet to be”. Uitstekend. Twee hoogtepunten telde „Absurdi ties”: de Josephine Bakervertolking en het verhaal van Old McDonald die in hamburgers gaat doen. De rest was droefenis. Tot slot het woord aan ie mand uit het publiek, die zijn sigaret wilde doven in een asbak die geen bodem bevatte: „Dat is een „Absurditie”. KEES TOPS Zelfkant de raad jaarlijkse subsidie toe te kennen aan het stadsthe ater van Mönchengladbach maar aan de tówuwbung van Sittard. PARIJS (AP). Frankrijk zal nationaal museum inrichten met honderden werken van Picasso die in het bezit van de staat zijn, aldus heeft Minister van Cultuur Michel Guy don derdag bekend gemaakt. Het museum komt in het Hotel Sale in de Marais, een der oudste kwartieren Parijs. Het huis wordt momenteel Wanneer het Picasso- Museum in het Hotel Sale opengaat is nog niet vastgesteld. relatief korte onderbreking gebivak keerd in het doorgangshuis, dat de Bin- tangs altijd zijn geweest. Hij geniet nog steeds pas als hij 31 jaar, maar wat maakt dat met grote zweetplekken in zijn houthakkersshirt drukdoenerig over de vaderlandse clubpodia heen en weer sjouwt. Al een jaar of achttien zit deze bassist in het vak, de Bintangs zijn inmiddels toe aan hun 32ste bezetting en op de achterkant van een van Frank’s plakboeken zijn de namen van alle oud- Binitangs niet te tellen. „Regelmatig kom ik leeftijdgenoten tegen die vroeger meededen en zich in de muziek hele maal konden uitleven. Ze wonen nu op een flatje, je kent dat wel. Ze zijn getrouwd en hebben kinderen enzo. Dan vragen ze net alsof ze zich schamen voor hun wilde jaren „zit jij nog steeds in een band, nog altijd in die Bintangs?”. Het Rotterdamse plan houdt in dat het muziektheater wordt gekoppeld aan ie bouw van een nieuwe schouwburg. Omdat voor gezongen en gesproken woord volledig andere akoestische eisen worden gesteld, moet het complex twee alen omvatten: een van 1200 plaatsen voor de opera en een van 800 plaatsen voor het toneel. De kosten van Een verklaring voor de opmerkelijk populariteit is wel te geven. Kennelijk spreekt de rechtitoe-rechta-an-aanpak van de groep heit publiek het meest aan. Meermalen raken de mensen zo enthousiast dat tegen het eind van het optreden er 20 of 30 het podium opkomen. Bintangfans hebben nooit hun voorkeur onder stoelen of banken gestoken. Soms haalden ze zelfs de landelijke pers, zoals die keer dat een stel waaghalzen de hoge gashouder in Beverwijk van drie meter hoge letters voorzagen. In de begintijd, tot in het midden van de jaren zestig, stond de nauwheid van de groep en hun luidruchtige aanhang borg voor een afwijzende houding van de kant van vele ouders en zaaleige- naren. In de regionale bladen werd gewaarschuwd tegen de uitwas die de Bintangs zouden zijn en driftig ver klaard dat „Bintangs niet meer geën gageerd dienden te worden om de nog te organiseren avonden van alle smet ten vrij te houden”. Ook nu nog wil er wel eens wat mis gaan. Kraaye veld: „Onlangs moesten we optreden in Ter Aped. De zaal zat afgeladen, maar het podium was veel te klein. Ik besloot in overleg met dé organisator het was toch zomerweer dat we buiten zouden optreden. Het publiek bleef keurig wachten, maar het was echt wel half een ’s nachts voordat we speelden. Verder dan drie nummers kwamen we niet, omdat de pdaatselij- ke politie verder spelen verbood. De mensen buiten joelden wat, maar we gingen akkoord. Plotseling hoorden we in het donker overal gekerm. De poli tie sloeg er zonder aanleiding op los. Dat is later nog een hele zaak gewor den. Toch maak je zo nog eens wat mee”. Even een geheugenopfrissertje. „Ab surdities” is een vaudeville musical, ge schreven door de van oorsprong Argen tijnse producer-regisseur Eduardo Kotli roff (sketches) en de Amerikaanse com poniste van filmmuziek en musicals Mil dred Kayden (liedjes). Behalve de vau- deville-technieken komen aan bod het Franse cabaret, de Engelse Music Hall en een handjevol andere theatervormen. Da choreografie is van Tom Panko - een man die zijn sporen in de Amerikaanse amusementswereld verdiende met pro ducten als „They shoot horses, don’t they”, „Oliver”, „Mame” en „Irma La Douce”. Laten we meteen maar vaststellen dat van bovengenoemde creatieve geesten er maar één overeind blijft: Mildred Kay den. De muziek in „Absurdities” is schit terend. Als er een nummer wordt opge voerd van een Marlene Dietrich op mu ziek van Kurt Weil, dan zou die muziek inderdaad van Weil kunnen zijn. Frans cabaret IS Frans cabaret, in hoofdzaak dankzij die muziek. Hulde dus. Willem .Gerrits, een ai jarenlang de Bintangs getrouwe discipel’ heeft het leeuwedeel van de organisatie van diit gratis concert voor zijn rekening geno men. Hij heeft de vergunningen in orde gemaakt en de vrachtwagens gecharterd, die aaneengeschoven het podium vor men. dat de Bintangs maandagavond om tien uur zullen beklimmen. Het voorpro gramma (vanaf 21.00 uur) wordt door Dollar, een nieuwe lokale band, ver zorgd. Op de ruime parkeerplaats van Hotel Westerduin zal zich dit alles af spelen. Precies op tijd hij heet niet voor niets de organisator van de Bintangs te zijn pikt Frank Kraayeveld me met zijn Eendje op bij het Beverwijks stati on, De reden om juist met hem te gaan praten naar aanleiding van dit gratis optreden, ligt voor de hand. Frank heeft langer dan wie ook slechts met een Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling kinder tekeningen uit Jeruzalem, Geopend 10-17 u. zo. 13-17 u. t.m. 25 juli. Vleeshal (Gr. Markt) Tentoonstelling „Linkl at rechtsaf, alsmaar rechtdoor”, een exposi tie over wegbewijzeringsproblematiek. Ten toonstelling hedendaagse penningen t.g.v. vijf tigjarig bestaan van de Ver. voor Penning- kunst 24 juli t.m. 5 september. Geopend dag. 10-17 u. zond. 13-17 u. t.m. 22 augustus. Kunstzalen Heerkens Thljsen (Houtplein 13). Zomerexpositie van werken van Haarlemse schilders van deze eeuw. Geopend di. t.m za. 10-17 u. ma. 13-17 u. t.m. 15 aug. X Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31). Expositie schilderijen van Piet Braakhuis, kleuretsen van Paula Sluiter, plastieken en beeldhouw werken van B. Klein. Geopend ma. t.m. za. 12.30- 17 u. won. 20-21.30 u. zon. 14.30-17 u. T.m. 24 juli. Wachtkamer le klasse (Station Haarlem). Tentoonstelling „Haarlem-Amsterdam op ’t Spoor”, i.h.k.v. de manifestatie Toer-in- Noord-Holland 1976. T.m. 15 aug. dag »eo- pend. Gebouw Noord-Holland (J. j. Hamelink- straat 4-6). Expositie reliëfs, grafiek en schil- derijen van Wim Vellekoop. Geopend ma t.m. vr. 9-17 u. t.m. 23 juli. Stadsbibliotheek (Doelenplein). Tentoonstel ling van clowntjes van Ab de Brouwer T m 31 juli. HJlis Jn Duinen. (Herman Heyermansweg 1, Zandvoort). Expositie schilderijen van me vrouw Steenbergen. Geopend dag 9-17 u. T.m. 31 juli. Bibliotheek (Marktplein 88, Hoofddorp). Ex positie wandkleden van mevr. Klaarmond. T.m. 31 juli. Geopend ma. en do. 14-17.30 u 18.30- 21 u. di., wo. en vrij 10-17 u. za. 10-13 u Dienstgebouw (Westkolk. Spaarndam). Zat. 10-18 u. Tentoonstelling heden e n verleden van Spaarndam. DIVERSEN „Het is een ziekte. De kick van het vak. Ik kan me een bestaan zonder muziek niet eens voorstellen. We hebben een tijdje stilgelegen vanwege de geel zucht. We speelden drie maanden lang geen noot, maar je wist dat zodra iedereen weer beter was, je weer zou gaan optreden. Wil Niemisz heeft maar 21/» jaar In het vak gezeten, maar de periode bij de Bintangs heeft een stempel op hem gedrukt, waar hij nooit meer afkomt. Af en toe komt Wil naar de IJmond en zingt hij tijdens een repetitie mee. Prompt is-ie dan zo enthousiast dat hij doorgaat tot hij alleen nog maar fluistert. Dat herken ik”. Op een compliment voor twee acteurs na, is daarmee de hulde wel uitgedeeld. Want „Absurdities” - dat moet u uit de aanhef van dit verhaal wel duidelijk geworden zijn - is een ronduit slechte vertoning. Er gaat helemaal niets van uit. De acteurs nog steeds op de hieron der te noemen twee na) stralen niets uit, de teksten stellen niets voor en de choreografie houdt niets in. Wat dat uitstralen betreft. Het over grote merendeel van de vijf acteurs en vijf actrices mag misschien een aardige theater- (zang-, dans-, acteurs-)"techniek de microfoon greep, viel iedereen ge lijk in. Enorm, moet je nu kijken goed gecultiveerd het eraan toe gaat met al die voorgestemde giitaantjes”. „Wij zijn weer helemaal straight. We staian achter wat we doen. We maken Rhythm en Blues, helemaal georiën teerd op de zwartte Amerikaanse tra ditie. Op onze vorige elpee kwam dat nog niet zo zuiver tot uiting. Steve Verrocca, onze producer, beïnvloedde het een en ander. Als we straks weer naar de Rockfieldstudio in Wales gaan, weten we precies wat we op de nieuwe elpee gaan zetten. We leggen momenteel het materiaal vast op een demo-tape, zodat we weten hoe ’t eruit zal zien”. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Tentoonstelling schilderijen van Wim Steyn. t.m. 8 aug. Permanente tentoonstelling schil derijen Frans Hals en andere meesters uit de Haarlemse school, zilver, tin, glas, goudleer, tulpenboek enz. en een tegeicollectie van Dingeman Korf uit Heemstede. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u. zondag 13-17 u. Iedere zaterdagavond van 20.30-22.30 u. extra open stelling. T.m. 4 september. Teylers Museum (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit Hollandse. Franse en Italiaanse school, fossielen, mineralen, kristal len, historische natuurkundige instrumenten. Geopend dl. t.m. za 10-17 u. le zondag van de maand 13-17 u. KiJki, het driejarig dochtertje Frank en Dianne Kraayeveld sjouwt met de beslistheid van haar vader rond met het huiskaitentje, die een maal in haar armpjes in zijn lot berust. Frank glimlacht even en ver volgt: „D’r gebeurt hier in de buurt helemaal niets meer. Vroeger speelden er Vier of vijf groepen tegelijkertijd op zaterdagavond; zij zaten dan in het Kennemer Theater met 1500 man pu bliek, terwijl de ABC-sociëteiit ook een dergelijk aanital in huis had. En nu? Alleen Donikey-shoit in Heems- SITTARD (ANP). Voor het eerst en als enige in ons land krijgt de schouw burg van Sittard een jaarlijkse bijdrage M het buitenland. Het gaat om een bedrag van 1500 gulden. Bewoners van het vroegere Nederlandse drostambt Tüdlderen. momenteel dé Duitse ge meente Zelfkant, hadden te kennen ge- Jeven - althans in cultureel opzicht - &h nog nauw verwant te voelen met Sittard. Het gemeentebestuur van heeft daarom maandag - aan iWgesteld niet langer een Kennemer Sporthal (Van Rlebeecklaan). Zat 10-12 u.: Sportinstuif. Poppentheater Mijko Peuzelaarsteeg 4). Za terdag 14.30 u.: Het reuzengras. Poppentheater La Condota Warmoesstraat 11) Zaterdag 14 en 16 u Pompelmoes. Westkolk (Spaarndam) Zaterdag 10-18 u.: Edelambachtsmarkt. Galerie Judasoog (Westkolk) Zaterdag 10- 18u.: Boekenbeurs met min of meer antiouari- sche boeken. Terrein kruising Europaweg-Groningenlaan (Schalkwijk) T.m. 29 juli 15 en 20 u.: Circus Sarrasani. Grote of si. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dag. beh. zon. geopend van 9-17 u. Rondvaarten Haarlem (tel. 324629), Afvaart Spaarne t.o Damstraat. Dag. v.a. 18 u. naar Groenendaal op za. en zon. 11.30 en 16 u. t?v" "r en ?7,30 u. >aJe Basiliek St. Bavo 146). Dag. geopend 10.30-12 en j-Iü.jo u. Bezichtiging kathedraal dag. 9 30- 12 en 14-16.30 u. VVV Haarlem (Stationsplein). Geopend ma. t.m. za. 9-20 u. zon. 11-14 en 17-19 u. Stadskweektuin (Kleverlaan 9). Ter bezichti ging za. en zon. 10-12 en 14-16 u. wo. 14-16 u. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Geo pend di. t.rn. vrij. 9-12 en 13.30-17 u. Bezoekerscentrum „Duyvetil” (ingang Oase Vogelenzangseweg, Aerdenhout). „Zoogdieren in onie duinen” en onze duinen”. Geopend zon. 11-16 zondag 13 u.: wandeling o.l.v. gids Nat. Park „De Kennemerduinén” (ingang Koevlak, Overveen). Bezoekerscentrum „Van vloedlijn tot binnenduin”. Geopend dag. 9-17 Bowlingcentrum „Haarlem Bowling” (Orion- weg, Delftlaan). Geopend ma. 18-02 u., dl. t.m. zon. 13-02 u. jeugdbowlen zat. 11.30-14.30 u., zon. 11.30-13.30 u.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13