Massale opkomst in De Rank Nieuwe kerk” nam afscheid SARRASANI: WERELDKLASSE Holland United Agenda wil surséance van betaling Vrachtwagen op rijksweg geslipt Bankiers tegen boycot van Amro Bank Dode eenden in slootje |^KEUR B.V.>| BOUWMARKT 1 J van ds. J. M. D. van den Berg 1 I WAND-, VLOERTEGELS en PLAVUIZEN gh t Grote sortering iji Hl Koudenhom 54 Z W 1, i .lillik M j| V R IJ D A G 6 Galetti Gummi Mullens N tel. 023 321212 Wijk aan Zee Heemskerk Castricum Beverwijk Kort IJmondnieuws V eisen-IJ in ui den Openingstijden dagelijks van 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur In en om Haarlem IJMOND WW WW WW "te J (Van een onzer verslaggevers) IIIIIIIHII Inge Crul uur 057 „Once De 18-jarige Nederlandse Manuela Beeloo, een ontdekking in de paardendressuur. (ADVERTENTIE) I Openbare (Van onze redactie economie) in 19 21.15 u.: ;en ich IIIIIIIIINM Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand-en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat Niet zo gek dit een nummer als alle andere te noemen. Circus, dat is immers niet een voorstelling met een opeensta peling, van artistieke hoogstandjes die niks met elkaar te maken hebben en daarna steeds: doek. Circus is een kijk spel van dieren en mensen, met behen digheid en durf, ieder op zijn manier. En het doek valt niet, er zijn geen pauzes tussen de nummers, want dan gaat het feest gewoon door, met de mensen die snel steeds weer die leeuwenkooi opzet ten, afbreken, matten slepen, draden spannen en drollen opscheppen. Zelfs die ene pauze, consumptie- en sanitaire stop in het programma onderbreekt nauwe lijks. Dan blijf je immers in die circus wereld. met z’n dieren en caravans in hét halfduister buiten. Het moment waarop de heer Pais de predikant de enveloppe aanbiedt, waarin de leden van de wijkgemeente Nieuwe Kerk hun bijdragen hadden gedaan voor het afscheidscadeau. jarige Friese hengst Chri&toffel en de 7- jarige Andalusische volbloedhengst Re lampago. Hel nijlpaard, attractie van de eerste orde natuurlijk, roept bij mij onweer staanbaar associaties op aan een enorm stuk marsepein. De logge vegetariër doet dapper doch tevergeefs zijn best het dansritme van zijn Roemeense meesteres bij te houden. Als je dat eenmaal hebt gezien zijn de olifanten een toppunt van soepelheid. De rest van de diergaarde ressorteert onder Jean Albert Hoppe die het zeer goed en gezellig doet als een vrolijke zwerver, wat hips en teut van de schnapps darrend met zijn dieren, zoals een gedresseerd zwijntje en een haan die een ei legt. - toe maar. De bestuurder van de auto, een 39- jarige Haarlemmer, liep bij het ongeval vleeswonden op aan onderbeen en pols. De twee Steffi’s vullen als clowns de gaatjes in het programma op, en The Moreno’s, bestaande uit de witte clown met zijn twee secondanten, hebben een goed uitgewerkt maar misschien iets te lang achter elkaar doordurend nummer. Dat valt weer in drie stukken uiteen, waarvan de fluitscene van het verliefde vogel een fraaie parodie is. Een in de toernee unieke, eenmalige en speciaal voor de Haarlemse première opgevoerde tweeling-act, die een zalige verwarring en bij publiek en bij arties ten - die zelfs niet meer wisten wie wie was - te weeg bracht. ide lur, ids art, ons rdt JI- JI- er- rei; as- er- t uij- am, in >rp; t 7, ize- em, lui er; 6. ter je- lil; ec; :es ig; de; ip- ste 49. tad uit 64. rd; 71. gte ns- je- en; jk; ;n- ig; 47. 48. st- 54. rd; jks JS- 70. lie st; in HAARLEM. „En nu kunt u kijken naar een speeiaal nummer, de manier waarop de leeuwenkooi uit elkaar wordt gehaaid”, roept spreekstalmeester Frank Torrez in de Sarrasani-microfoon. Het circusorkest zet de muziek in en het publiek kijkt niet minder geboeid naar het vakmanschap waarmee die kooi ra zendsnel wordt afgebroken, dan het ge niet van de andere nummers. Iedere man is een radertje in het geheel, nie mand hoeft op de ander te wachten, ieder weet precies wat wanneer moet gebeuren. De vereniging zegt verder onder meer dat een optreden, dat zich uitsluitend richt tegen een enkele instelling zoals lift het geval van oproep van boycot van de Amro Bank, bovendien een discrimine rend en daarmee unfair karakter heeft. Zijn bijrijder, een 22-jarige Haarlem mer, raakte gewond aan het hoofd. Bei de mannen konden na behandeling het Elisabeth Gasthuis naar huis. Verder aan dressuur te zien in Sarra sani zijn natuurlijk de roofdieren en de olifanten, maar óók: een nijlpaard, een wild zwijn, een konijn, haan en duiven - een hele diergaarde. Henk Luyckx brengt leeuwen, leeuwinnen, poema’s en russische hazewindhonden, spectaculair door de combinatie, maar niet zo zeer in vertoning eigenlijk. Je mist een stuk spanning in de presentatie. Van circus moet je houden. Je moet blij zijn als het goed is en verdrietig als het slecht is. Maar dat laatste hoeft beslist niet met circus Sarrasani dat nu een week in Haarlem staat. Een goed en eerlijk circus, een der betere in de wereld Een begrip voor velen. Een cir-> cus dat de traditie hoog houdt, geen modern gedoe in de piste heeft gehaald, en z’n kwaliteit bewijst met een kassiek opgebouwd programma dat een keur aan nummers in Nederland brengt. Er is dressuur, acrobatiek, clownerie van de bovenste circusplank. Het enige wat ik helaas node miste was een trapezenum- mer. BEVERWIJK. Uit een slootje langs de Spoorsingel zijn gisteren enkele dode eenden verwijderd. Vermoedelijk zijn de dieren het slachtoffer geworden van bo tulism e. kop en de eeuwige lach erop die soms zo treurig kan zijn gelijk de >ach van een Pierrot. Verlegen, onhandig, schokschou derend aanbidt hij zijn ballerina op het strakke koord, en je kunt om hem lachen lot de tranen je over de wangen lopen, als hij zelf wil imponeren en met schokkerige pogingen >p het koord wil klimmen. Steeds weer duikelt hij eraf en je voelt de schlemieligheid die subtiel in de steeds weer mislukkende en vallende en weer ópstaande clown ligt opgesloten onder het witte masker. Ja, alleen al voor Galetti moet u deze week naar Sarrasani gaan. Zeekleuterschool, Dorpsduinen. Expositie „Honderd jaar Noordzeekanaal en Oud Mid- den-Kennemerland”; geopend tot 13 augustus van dinsdag tot en met zondag van 14-17 en 19-21 U. Ned. Her. Kerk, Jullanaplein. Expositie werk van Anja Zuren; geopend 19-21 u. DIVERSEN VELSEN. - Op Rijksweg 6 is donder dagmiddag een vrachtwagen van Van der Meer over aarde op de weg geslipt en in de berm geraakt. De wagen raakte totaal vernield. Van het beestenspul naar het mensen spul. Bovenin de tent dan wel geen Deze Galetti die steeds maar met een stralend gezicht verkondigde dat-ie weer „een prima idee” had, was voor de Haarlemse première helemaal uit zijn slof geschoten. Een „prima idee”, een vondst: tot verrassing van iedereen ston den er opeens twee Galetti’s in de piste. Een „broertje-Galetti” met net zo’n tra- lende clownslach op z’n geschminkte KOp en die verlegen kinderlijke bewon dering voor de ballerina op het koord. Vast herkenningspunt in het verder geheel nieuwe programma bleef het op treden van hen die de circusnaam Mul lens met ere dragen: Willie Mullens en Valerie en Henry Mullens. De eerste kwam met twaalf Shetlandpony’e en la ter met acht Kaukasische halfbloed Arabieren in de piste, de laatste twee brachten hun klassieke pas de deux op de ruggen van twee gestaag in het rondte dravende paarden. Een nieuwe ster aan het firmament van de paarden dressuur was, Manuela Beeloo, een veel belovend 16-jarig talent. We mogen trots zijn op dit meisje uit ons land, dat in dit internationale gezelschap zich met gro ten kan meten. Ze dwingt bewondering af als hogeschoolrijdster met haar 5- -i Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. „Thunderball”. TENTOONSTELLINGEN Esposltiegebouw, Const. Huygensstraat. Ten toonstelling „Kunst uit Friesland"; geopend tot en met 15 augustus op dinsdag, donder dag. zaterdag en zondag van 14-17 u. DIVERSEN VRIJDAG 23 JULI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vaal 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 24 JULI zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad 7-18 u- Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Kinderboerderij. Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Progress-sociëteit, Const Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 10-12.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milleuklachten 96000. Eén heel ander soort clown, is de Zwitser Galetti. Hij heeft zoals hij de piste binnenkomt niet meer nodig dan zichzelf geen uiterlijke effecten om clown te zijn. Hij is een clown in heel zijn verschijning met die geschminkte den. Aan deze waardering voor haar bijdrage aan het koor werd ook de waardering gekoppeld voor de dominee, die bij allerlei activiteiten steeds een leidende persoonlijkheid is geweest. „God zegene U in Werkendam” - zo besloot de heer Bakker. Met een aantal ernstige en treffende woorden van de heer P. de Jong werd de rij van spre kers afgesloten. In zijn woorden van dank tot de diverse sprekers benadrukte ds. Van den Berg, dat woorden tekort schieten en de taal te arm is om He onvervonden vriendschap en leifde in de afgelopen negen jaar, te vertolken.” Het werk en de hulp van de gemeenteleden was IJ- muiden op Zijn best. Zo’n gemeente zal een prachtige en gezegende toekomst tegemoet gaan” - zo besloot de predi kant. Hierna was er gelegenheid tot per soonlijk afscheid van het predikantenge zin. Zondagavond heeft in de Nieuwe Kerk het kerkelijk afscheid plaats. trapeze maar toch boeiend acrobaten- werk van mensen wier lichaam wel van gummi lijkt te zijn. Ik noem een miss Halina aan het verticale koord de Lin- dors met hangpersche. Wat lager bij de grond maken de Bonaccorsos achteloos vingerstandjes op de strakke draad. Ray Dondy combineert lach en spanning in zijn nummer waarbij hij van een springplank in een fake-zwembad an nex trampoline gaat springen. Aparte vermelding verdient zeker Kudi Schweitzer, een sprankelend jongleur, wiens speelse kunsten met hoeden een klasse apart is. Corso Theater, Dorpsstraat. 20 Upon a time in the west”. VELSEN-NOORD DIVERSEN ZATERDAG 24 JULI Openbare bibliotheek, wljkerstraatweg: alle leeftijden 10-12.30 u. Bibliotheek, heiu i Zaterdag 10.30-12.30 Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Grizzly”, 19.30 en 22 U.i „Decamerone”;: 23.30 u.„Lekker dier van plezier”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en „Inpikken en wegwezen”. DIVERSEN AMSTERDAM. - Het bestuur van de Nederlandse Bankiersvereniging heeft zich scherp gekant tegen de oproep tot boycot van ide Amro Bank door de partijbesturen van de PvdA, PPR en PSP. In een verklaring, die gistermiddag bij de partijbesturen is bezorgd zegt de bankiersvereniging duidelijk afwijzend te staan tegenover elke vorm van discri minatie naar ras, geloof of politieke overtuiging. Het N.B.-bestuur doet dan ook een dringend beroep op de drie partijen hun oproep tot boycot in te trekken. Hei verklaart zich bereid desgewenst in een gesprek met de betrokken besturen zijn standpunt nader toe te lichten. GEEN SPREEKUUR. Wethouder C. Ockeloen (openbare werken) houdt maandag 26 juli geen spreekuur. Even min op woensdag 28 juli wethouder H. Scheeper (onderwijs). eigen stempel gedrukt op de wijkg-e- meente Nieuwe kerk. Dankbaar ook was de heer Hoek voor het feit, dat de predikant zijn kinderen aan de eigen zondagschool heeft toevertrouwd. Een handdruk onderstreepte al die dankbaar heid. Te z ijner tijd, zodra het is uitgeko men, zal het boek ovër IJmuiden, dat nu nog vervaardigd moet worden, de domi nee worden aangeboden ais herinnering aan zijn verblijf in IJmuiden - zo werd hem door de heer Hoek toegezegd. Uit n a am van de gemeenteleden sprak dte heer Pats, die de vertrekkende domi nee een goede vriend, een goed leider en een goede predikant noemde. Refererend aan het artikel over ds. Van den Berg in de Umuider Courant zei de heer Pais, dat de predikant zeker bij zijn werk in Werkendam, gesterkt zal worden als hij blijft luisteren naar .,His Masters Voice”. Een enveloppe waarvan de inhoud door de gemeenteleden met graagte was ge vuld, vormde het afscheidscadeau aan de dominee. „U koopt er maar wat moois van, het zij u gegund” - zo besloot de heer Pais. In zijn dankwoord stelde ds. v.d. Berg voor, een boot te kopen voor zijn kinde ren, van dit geld, onder die voorwaarde dat de boot eigendom blijft van het afscheidscomite, doch dat zijn kinderen er in de nieuwe woonplaats mee mogen varen. Een hartelijk applaus onder streepte de instemming van de aanwezi gen. Tot mevrouw Van den Berg werd het woord gericht door de heer W. Bakker, die opmerkte dat het eigen koor met haar vertrek een groot verlies gaat 11 j- BIOSCOPEN City, vrijdag, zaterdag 20 uur: „Once upon a 'Time in the West”. Stadsschouwburg: vrijdag, zaterdag 20 ..Flatfoot in Hong Hong”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 10-12 en 14-17 uur (beh. maandag). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend dag. 9.30-12 en 14-16.30 u. Zaterdags en zondags gesloten. Stadhuis Velsen, alle werkdagen (ma. t.m. vrij.) te bezichtigen van 10-12 u., tel. 19000. PEN Centrum, Kanaalstraat IJmuiden, Tota le overzichtstentoonstelling 100 jaar Noordzee kanaal en IJmuiden, geopend dgl. 14-17 u. (beh. ma.) di., do., en vrij, ook 10-12 tl. en donderdags 19-21 uur. Museum van Gelder, Doodweg Velsen-Nrd.: Tentoonstelling „80 jaar Van Gelder, oudste industrie aan net Kanaal’’. Geopend: di., wo„ do., en vrij, van 14-16 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort. Tentoonstelling ,,18 Heren van Bre derode”. Geopend dgl. 9.30-12 u. en 13-17.15 uUr (beh. ma.). Noordelijk Koetshuis, Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-ZUid, tentoonstelling „Verkade Aqua rellen”. Landgoed Beeckestijn, Tentoonstelling „Kennemer Landhuizen”, geopend dag. 10-12 en 14-17 u. (zondagmorgen en maandag geslo ten). Oude Raadhuis, Oud Velsen, archeologische tentoonstelling „3500 jaar Velsen”. Geopend ma. t.m. Vrij. 13-17 u., za. gesloten, zondags 10-17 uur. Tuin Beeckestijn: Beeldententoonstelling van de Amerikaanse kunstenaar Peter Chinni. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, Brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuizen, Snelliusstraat, vrij. 12-21 u. zat. van 9-12.30 en 13-16 uur. „Concórdia’’, Dood weg, Velsen-Noord, zaterdag van 9-12 en 13- 17.30 uur. Openluchtbad De Heerenduineii: geopend vrijdag tot ongeveer 20 uur, Zaterdag van 10- 17.30 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Zaterdag 10.30-12.30 uur. Filiaal Zeewijkplein: 14.30-17.30 en zaterdag 10-12.30 uur. Stoomclub ^Hoogovens: ritten met stoom trein; zondag 25 juli vertrek station Bever wijk 13.15 u. kaarten aan het station v<a. 12 Uur. Dit afscheid vond donderdagavond plaats in „De Rank” aan de Koningin Wilhelmi,naka.de, waar enige honderden personen aanwezig waren - het aantal koffiekopjes reikte tekort om een ieder in de eerste ronde van koffie te voorzien - teneinde het predikantengezin de hand te drukken. En in het geroezemoes van de vele pratenden kon men duidelijk onderkennen hoezeer men het vertrek van de dominee betreurt. Dat bleek ook uit de woorden van de eerste spieker de heer T. Hoek, die sprak namens de Zondagschool. Hij noemde ds. v.d. Berg een man met een ijzersterk geheugen, een brede visie en tevens een man die uniek is in zijn prediking. Met dit alles heeft hij een VRIJDAG 23 JULI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Amstelstraat 44: vol wassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 24 JULI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24618 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend bui tenbad 9-18 u. Slof, Moensstraat. 13.50 u. huldiging 20 deel nemers aan Vierdaagse. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieüklachten 96000. MUZIEK Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146). Zaterdag 15u. Orgelconcert door de Ame rikaanse organist William Tinker. Hervormde Kerk (Spaarndam) Zaterdag 15u.Concert door Barokensemble „Monsieur Naudot”. Grote Kerk (Noordwijk-Blnnen) 20 u.: Or gelconcert door Klaas Mulder. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 13.30 en 15.30 u.: „Kuifje en het haaienmeer”, a.l. 19 en 21.30 u.i „Mahogany”, 14j. Vandaag en morgen 24u.: „Terugkeer naar de apenplaneet”, 18j Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.t „In de klauwen van de draak”, 18J. Vandaag en morgen 23.30 u.: „De omega man”, 18J. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „The genius", 14j. Vandaag en morgen 24u.: „Club privé”, 18j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez”, Louis de Fu nes”, al. Vandaag en morgen 23.45 u.: „The French Connection bestemming Brooklyn”, 10 j. Roxy (Ki. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”. 14j. Vandaag en morgen 24 u.„Siddharta”, 18j. Cinema Quiridus Internationaal (L. Veer- straat). Doorlopende voorstelling 14-17 u. en 19-23 u.: „Wonderful world of love”. IJMUIDEN. Op niet mis te versta ne wijze hebben de gemeenteleden van de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden-West donderdagavond blijk gegeven van hun warme waardering en hoogachting voor het werk van hun - vertrekkende - predikant ds. J. M. D van den Berg. Na negen jaar in IJmui den zijn kerkelijke arbeid te hebben verricht gaat de dominee, zoals wij de zer dagen al schreven, zijn kerkelijke gemeente hier verruilen voor eenzelfde gemeente in Werkendam. Uit het hart gegrepen woorden werden door enkele sprekers gericht tot de predikant en dienst echtgenote: even oprecht waren de dankwoorden van ds. Van den Berg, die daarbij ook begrip vroeg voor zijn besluit om heen te gaan. HEERLEN (ANP). - Holland United bv (projectontwikkelaar) in Heerlen heeft surséance van betaling aange vraagd. Dit besluit is genomen omdat vorige week een verzoek aan het minis terie van Economische Zaken om gelde lijke steun is afgewezen. Het bedrijf heett vestigingen in Heer len, Roermond en het Friese Oosterzee met in totaal 210 man personeel. Door te nemen maatregelen zouden zeker 130 mensen op straat komen te staan. Via afvloeiingen zal men namelijk trachten werk te behouden voor de nog resteren de 80 man. VRIJDAG 23 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 24 JULI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a; 10-12.30 u. 20 u. s W

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7