HUIVEREN NA DE HITTEGOLF Integratie „Wegwijzer" met Spiegelschool Herbouw van verbrande kleuterschool waarschijnlijk op andere plaats Ontslagen onder winkelpersoneel van Jamin V Recordprijzen op Beverwijkse veiling dreven omzet al boven negen miljoen ■F K1- J 1 stand 1 t S' A DUINBRANDJE IIÜ I 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK WOENSDAG 2 8 JULI 19 7 6 BEVERWIJK O( i- MB 4 IfeWs 4a: r. (Van een medewerker) een periode Voornaamste reden deze grote s: u.: „’i Een dure lacking groente. W; (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) a De vraag is nu of de nieuwe kleuter school op dezelfde plek moet worden herbouwd. „De Wegwijzer” is namelijk „voedingsschool” voor de lagere Spiegel school, evenenes van de Vereniging voor Christelijk Kleuter- en Basisonderwijs in Beverwijk en Heemskerk. Deze Spiegelschool staat aan de Elbe- straat, op Heemskerks grondgebied, net over de grens met Beverwijk- De lokalen die nu nog dichtgetimmerd zijn, van mavo en leao, zullen zo spoedig mogelijk in bruikbare staat worden ge-» bracht. De vraag rijst of de kleuter school niet beter af is met het totaal uitbranden van de lokalen, want wat er nu nog overeind staat van de mavo- en leao-lokalen en zo hier en daar verder gesloopt is door de lieve jeugd schept geen grote verwachtingen ten aanzien van het herstel in een staat die voor modern onderwijs in deze tijd voldoende mogelijkheden schept. ook een dagomzet duizend gulden. de AK de la ;ine dee ens lel- de- en- en ga- oor ga- oor uln 20 ho- >er- 19- iid- tus en [tie zr. The u.: 4^ De kleuterschool brandde geheel uit. Er zal waarschijnlijk een nieuwe Ueiter- school worden gesticht in de omgeving van de lagere Spiegelschool. genoeg was om de aanvoer volledig weg te werken en de mindere kwaliteit als veevoer dienst deed, is het de rest van dit jaar behoorlijk goed gegaan. Vooral de droogte van de afgelopen maanden in Europa heeft de prijzen voor de tuinbouwprodukten in Neder land en elders in Europa naai ongeken de hoogte gedreven. Volgens het Cen traal Bureau van Tuinbouwveilingen in Den Haag ligt het landelijk aanbod van groenten zo’n 10 a 15 pct. lager dan vorig jaar, maar vooral de vraag naar rauwkost (sla en anfiijvie) en een ver hoogde vraag uit landen als Frankrijk en België, waar de hitte de oogsten heeft verdord deed de prijzen de afgelopen weken soms verdrievoudigen. Gisteren werd aan de veiling Bever wijk sla geveild voor de piijs van 125 cent per krop; vorig jaar in dezelfde periode kwam de prijs diet hoger dan 30 cent. Voor de prei en de spinazie was de te betalen tegen vorig jaar niet meer dan 75 cent. Het record is echter wegge legd voor de andijvie; bracht deze vorig jaar niet meer op dan 25 cent per kilo, gisteren werd hier 320 cent per kilo voor betaald. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Nu het schoolseizoen aanstaande is moet er een oplossing worden ge vonden voor de kleuters van de kleuterschool „De Wegwijzer” aan de Laan der Nederlanden, die tij dens de vakantieperiode geheel uit brandde. Het was niet mogelijk op tijd een nieuwe noodschool te bouwen, want de bouwvak had ook vakantie. Tijdelijk zullen de kleuters wor den ondergebracht in de vereni- gingslokaliteiten van de Vrede- vorstkerk die voor dit doel enige tijd zijn verhuurd. Op dit moment staat er alleen nog maar een wrak van het scholencomplex, dat toch weer huisvesting moet gaan bieden aan mavo- en leao-klassen. BEVERWIJK. De omzet aan de groenteveiling Beverwijk heeft maandag de negen miljoen gulden ruim over schreden. Dit is ruim een miljoen gulden meer dan op dezelfde maandag in 1975 toen men een omzet bereikte van |K Wat de prijzen de komende weken gaan doen is volkomen afhankelijk van het weer. Blijft het droog in Europa dan zal de produktie aan de matige kant blijven en de prijs voor de huisvrouw behoorlijk hoog. Voor de tuinder bete kent dit dat hij zijn verliezen van de vorige jaren kan compenseren. Op de veiling werden dinsdag 15000 kisten aangevoerd die een omzet haalden van 240 duizend gulden. Dezelfde dag een jaar geleden werden er 18000 aange voerd en bedroeg de omzet slechts 63 duizend gulden. De aanvoer is dus iets mindei maar de prijs is veel en veel hoger. Wat da tuinbouwers in Kenne- merland betreft mag dit weer- nog wel een tijdje aanhouden. .De is”, WIJK AAN ZEE. Bij een duin- brandje langs de Bosweg is gisteravond 900 vierkante meter terrein in vlammen opgegaan. Het vuur werd door de Bever- wijkse brandweer geblust in samenwer king met de bedrijfsbrandweer van Hoogovens. IJMOND. C. Jamin B.V. uit Ooster- hout, fabrikant van snoep e.d. gaat voor ongeveer 100 man winkelpersoneel, voor het merendeel part-timers, een ontslag aanvraag indienen. In de IJmond- oord zijn vier Jamin-vestigingen. In Beverwijk zijn twee zaken (Breestraat én Wijkerbaan), in Heemskerk een (Ker- kweg) en in Velsen-Noord ook een (Wij- Gezien het algemene streven om kleu terschool en lagere school te integreren tot een basisschool, wordt nu gezocht naar de mogelijkheid om de nieuwe kleuterschool te herbou en in de omge ving van de Spiegelschool, zodat de inte gratie van beide scholen, zij het niet in een gebouw, wat gemakkeiijker zal kunnnen verlopen. Er wordt gezocht naar een geschikt stuk grond. Ook als die grond wordt gevonden, zal er eerst een noodgebouw op worden gezet, want de bouw van een definitieve kleuterschool vergt aan voorbereiding meestal enige jaren en zo lang kan men niet wachten met het vervangen ’an de thans verbrande school. Na de vakantie zullen de kleuters in elk geval weer naar school kunnen in de lokalen vn de Vredevorstkerk, al zal dat voor het onderwijzend personeel eerst wel de nodige moeilijkheden opleveren. Voor de dependance van de Ooster- wijk-mavo die ook in het houten nood gebouw was ondergebracht, ligt de zaak anders. De verzekeringsmaatschappij heeftzdeze lokalen, die veel schade oplie pen, niet total-loss verklaard, om in autotermen te spreken. Aan nieuwe lo kalen valt in dit stadium dus niet te denken. De leerlingen van de betrokken lokalen van de Vredevorstkerk, al zal dat Oosterwijk-mavo. Ook de christelijke leao-school (Brink1 had als dependance twee lokalen in gebruik van de in U-vorm gebouwde noodschool aan de Laan der Nederlan den. De leerlingen van deze klassen zullen zich tot het herstel van de loka len moeten behelpen in de oorsponkelij- ke school. GEBOREN- Robert J. H. z.v. F. P. A. Backus en J G. Wijnhoven; Bastiaan z.v. S. C. M Bakker en J. .M H. Stals; Wilfred z.v. W. P. Nieuwenhuizen en C. L. M. Groot; Carola D. d.v. M. Riu en A. G. M. Schuijt; Jessica d.v. T. van Duiijn en B. A. C. van Son; Linda C. d.v. J. C. Tervoort en E. M. van Blokland; Mar- tijn F. z.v. J. Haak en A. A. Honing; Simone d.v. G. Sissing en Y. A. M. van Unnik; Catheüjn d.v. H. van Goor en M. Peetoom; Bauke G. z.v. B. C. Schotanus en C. M. A. van der Winden; Antonius J. z.v. N. ïtazemeiijer en P. M. van der Horst; Michel R. z.v. P. Koning en M. J. G. Vlaar; Edith d.v. P. Vleesman en E. Metselaar; Fleur S. d.v. L. de Jong en S. de Wit; Mischa A. J. d.v. H. J. A. Tol en E. J. C. Molenaar; Ramon z.v. R. Boca negra Ortega en J. Cabeza Vahente. ONDERTROUWD: H. L. Pichel en J. Mulder; W. Hooge- boom en E. A. A. van der Weg; R. van Bakel en A. M. A. Kerssens; S. J. M. Rumping en F. Jansen; B. Meng en V. Poole. GEHUWD; G. T. Wals en C. M. A. Jonker; L. R C. E. Duiker en A. C. Winkel. OVERLEDEN: B. Los, 42 j. geh. m. M. J. van Altenburg; S. Slotemaker 76 j. geh. m. C. M. van Hooff; I. Schumacher, 85 j. geh. gew. m. H. de Moonj; D. Pauw, 86 j. geh. gew. m. A. H. Postma; J. van Zutphen, 46 j. geh. m. E. Stevens; G, Peterson 68 j, geh. m. J. Haksèeen; R. Kuipers 80 j. geh. gew. m. F. van Nimwegen; A. van Mourik. 89 j. geh. gew. m. C. J. Reiz. ■y”, is”, De meeste vakantiegangers houden in deze regio het strandleven dan ook voor gezien, en zoeken de duinen of de grote steden op. Zo niet d’oprechte doorzetter, die - zon of regen - de Noordzeekust fraaier blijft vinden dan welk goed geproportioneerd ge veltje dan ook. En daar zitten ze dan, weggedoken in badstoelen, met mut sen op en de paraplu binnen handbe reik, te wachten op de terugkeer van de koperen ploert. kerstraatweg). Het inkrimpen van het personeelsbestand over het hele land houdt verband met de omschakeling van de filialen op zelfbediening. Volgens de directie-secretaris van Ja min, de heer Sohier, zullen geen part timers van de winkels in Beverwijk, Heemskerk en Velsen-Noord worden ontslagen. - 4 omzet is dat het de vollegrondstuinbouw in Kennemerland eens Voor de wind gaat. Men ontvangt voor produkten van goede kwaliteit ook een goede prijs en dit is de laatste jaren wel eens anders geweest. Afgezien van een periode van zes weken terug, toen de vraag niet groot WIJK AAN ZEE. Na zo’n we kenlange hittegolf is het maar moei lijk wennen aan de „normale” zomer- temperaturen. Vraag het de badgas ten maar, die in een tijdsbestek van enkele dagen het kwik van rond de dertig naar goed twintig graden Celsi us zagen kelderen en verschrikt tot de ontdekking kwamen, dat de Noordzeekust geen Cóte d’Azur is en Wijk aan Zee de vergelijking met St. Tropez op de lange termijn nog altijd niet kan doorstaan. ƒ8.185.014.63 tegen 9.230.993.30 nu. Dit was niet het enige record dat gebroken werd, want voor het eerst in haar ge schiedenis haalde de veiling maandag van meer dan 286 5 JU t V t r n Bruin worden in Nederland je moet er wel wat voor over hebben. Fotograaf Poppe de Boer legde bo venstaande tafereeltjes voor u vast. 26i*6 lip»’ van <-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7