Eenheid nog ver te zoeken in oefenwedstrijd tegen Vitssse
Gemakkelijke zeges
IS
POVER SPEL
VAN TELSTAR
Goedkope manier
om m
de publiciteit te komen
c
Montreal
in
cijfers
koploopsters softbal
J
M
FRANK atusim
toentmede
Galvanisenrs
vinden bij ons
een goede baan
□alillTEfL
99
99
9
„BRUNCHEN”
in het Chalet
I
RUSSISCH PERSBUREAU TASS OVER ACTIE KORTSNOI:
(of zi| die hiertoe opgeleid willen worden)
Koppelkoers voor
De Vries-Slikker
DONDERDAG
2 9
JULI
19 7 6
SPORT
0
4
LET OP HET JUISTE ADRES
-
Schermen
Kano
s
Judo
Zeilen
Handbal
w.\
De bontjas
die zit
hangt bij:
)orko-
IISCH
-
■nt.
OM DE PRUS HOEFT U HET NIETTE LATEN
BARTEUORISSTRAAT 5 - HAARLEM
TEL. 023-320425 (hartje stad)
|l
ree.
Hockey
ATLETIEKdames
Onbeperkt eten en proeven
van een soepje, warme gerech
ten, koude gerechten en des
serts in en uit onze open
Zwitserse boerderij-keuken.
Prijs inclusief een kopje koffie
vooraf 18,— per couvert,
voor kinderen tot 15 jaar 1,—
voor ieder jaar dat zij oud zijn.
Omdat onze ruimte bemerkt is, is het
prettig als u even van tevoren laat weten
dat u komt.
Nu ook in het Chalet:
FONDUE BOURGUIGNONNE
Uw gastheer
I
(Van onze sportredactie)
(ADVERTENTIE)
fondsei
o
(ADVERTENTIE)
(ADVERTENTIE)
X
pingen
dras in
akant ie.
te Per»
).V.
iechnischi
>uten val
ten. De re
t moeilijk
de lezers
8
6
0
Gisteren is ook bekend geworden, dat
Kortsnoi uit Augusta (Vst) een aanbod
heeft gekregen om daar te komen wo-
Arno Wellerdieck (liggend) en Hans Driesen (rechts) werken de bal weg voordat
Herman van Veenendaal van Vitesse kan toeslaan.
MW-Heer (eerste klasse) 2-0 (1-0).
Bonfrere 1-0, Dekker 2-0.
Fortuna SC-Roda JC 1-2 (1-2). Van
der Lem 0-1, (strafschop), Engbersen 1-1,
Nanninga 1-2.
Galvaniseren is bij Pakker geen lopende band
werk, maar een precisievak.“Het wordt met uiterste
nauwkeurigheid aan de hand van kleine series
beoefend.
Een groot aantal processen - zoals vertinnen, vernikkelen
en hardverchromen - vinden plaats om de kwaliteit,
de houdbaarheid en bestendigheid van materialen te
vergroten. Kortom "hogeschool” in oppervlakte
behandeling.
tart.
uilende
woning
Neet u
omen?
rdente-
5ór uw
In
hebben
ALLÉÉN ZATERDAG 31 JULI
hebben wij de GEHELE kollektie
MARTINSHOF VERLOVINGS
RINGEN.
W. Voet Zn.
Anegang 13-15, Haarlem.
8,50
136.50
53,40e
2,50
3,47
6,94
44,00
170,06
340,00
110,00
170,00
825.00
50,20
75,00
156.00
66,00
13,60e
68,60
156,00
21,50
77,00
48,00
133,00
110,50
990,00
2,50
266,00
V?
Lijkt het u prettig om in een vliegtuigindustrie
te werken en woont u binnen een straal van 50 km
rond Schiphol, schrijf dan aan Fbkker-VFW, afdeling
personeelszaken, postbus 7600, Schiphol-Oost. Zet in
uw brief nummer 081-76HD Ook kunt u telefonisch
een sollicitatieformulier aanvragen onder nummer
(020) 5443821.
Bent u een bekwaam vakman en in het bezit van
VOM-diploma of gelijkwaardige opleiding? Hebt u
ervaring in het vak? Of hebt u een LTS-opleiding en
technisch inzicht, zodat u in ongeveer 6 weken opgeleid
kunt worden? Wij bieden u een goed salaris. Na een
inwerkperiode wordt u in een tweeploegendienst te
werk gesteld, waarvoor 15% toeslag op het salaris
wordt betaald. Sociale voorzieningen, personeelsver-
voer; het is allemaal prima geregeld.
Om de negende tot en met elfde plaats: België-
Argentinië 3-2 na verlenging (2-2, 1-1).
Halve finales: Nederland-Nieuws Zeeland 1-2 (in der
de verlenging) (1-1, 1-1), Pakistan-Australië 1-2 (1-1).
ka Blagojeva (Bul) 1.91, 4. Maria Mracnova (Tsj) 1.89,5.
Joni Huntley (Vst) 1.89, 6. Tatjana Schljachto (Sov) 1.87.
7. Annette Tannander (Zwe) 1.87, 8. Cornelia Popa (Roel
1.87, 9. Andrea Matay (Hon) 1.87, 10. Julie White (Can)
1.87, 11. Brigitte Holzapfel (Wdl) 1.87, 12. Ria Ahlers
(Ned) 1.84.
Middengewicht
Halve finales: Dvoinikov verslaat Obadov op ippon
Sonoda verslaat Youngshul Park, (brons voor verlie
zers).
Finale: Sonoda verdlaat Dvoinikov op beslissing.
Terrasvogels moest tenslotte bij een 5-
0 voorsprong de gasten in de vijfde
inning toestaan dat zij via Marian Dijk
stra de eer konden redden. Eindstand 5-
1. Alvorens a.s. zondag Schut Copex en
DSS en Terrasvogels elkaar aan de Kle-
verlaan zullen ontmoeten, spelen vana
vond in Santpoort Shell en Kennemer
Intersport OG nog tegen elkaar.
VELSEN. Telstar heeft gisteravond de oefenwedstrijd tegen het Arnhemse
Vitesse met 30 verloren. Terecht, want de Velser formatie speelde zwak, terwijl
Vitesse er met soms aardige combinaties in slaagde het de verdediging van Telstar
moeilijk te maken. Alleen het eerste half uur van het door bijna 500 toeschouwers
gevolgde duel kwam de formatie van trainer Castenmiller even uit de verf. Het
hoge tempo dat Telstar in de beginfase speelde had echter weinig resultaat. Na een
schot van Jaap Staats en een omhaal van Ed Kraal verdween de bal net over het
doel, waarmee de belangrijkste wapenfeiten van Telstar wel zjjn genoemd.
toernooien niet weet aan zijn eigen fou
ten, maar zijn-tegenstanders beschuldig
de hem onder psychologsiche druk te
hebben gezet Ook de Russische
sportpers had Kortsnoi regelmatig het
verwijt gemaakt, dat zijn optreden ten
opzichte van collega’s, op zijn zachtst
gezegd, onsportief en in strijd met de
algemeen gehanteerde ethische normen
was, gaat Tass nog steeds verder. Het is
het Russische persbureau dan ook onbe
kend waarom Kortsnoi juist politiek
asiel in Amsterdam moest aanvragen en
daarmee eindigt het commentaar van
het officiële Russische persagentschap.
In een uiterst duistere slotfase ook
in dit duel liet een van de lichtmasten
het afweten groeide de achterstand
van De Pinguins, dat Anitra Vooys en
Heleen Leepel miste, gestaag. Drie veld-
fouten in de laatste inning leverden
Schut Copex DSS evenveel runs op en
bepaalden de eindstand op 16-0.
Voor eigen publiek bleef Terrasvogels
voor de tweede keer binnen drie dagen
aan de goede kant van de score. Bloe-
mendaal, dat onlangs de Birds nog met
1-0 versloeg, kreeg zonder Corine Vlek,
Corine Diederiks en Monique Fris niet
opnieuw kans om voor een verrassing te
zorgen. Al in de eerste inning wees
Ludy van Mourik met een driehonkslag
haar ploeg de goede weg. Annelies Tes-
selaar, die in samenwerking met gele-
genheids-achtervangster Astrid Kolkman
maar weinig honkslagen aan de thuis
club toestotid, strooide in de derde en
vierde inning kwistig met vrije lopen,
die daarna nog werden gevolgd door
kostbare veldfouten.
Tomadq-klasse
Zevende en laatste race: 1. Australië (Lewis, Rock)
16.55,28, 2. West-Duitsland (Spengler, Schmall) 16.55,26,
3. Zweden (Kolni, Kolni) 16.55,38, 4. Verenigde Staten
(McFaull, Rothwell) 16.56,03, 5. Canada (Woods, De La
Roche) 16.58,58, 6. Finland (Narko, Siira) 16.59,58, 7.
Frankrijk (Decazenouve, Decazenouve) 17.01,43, 8.
Sovjet-Ünie (Vasilijev, Tinejev) 17.04,03, 9. Zwitserland
(Steiner, Schiess) 17.04,10. 10. Italië (Pivoli, Biagi)
17.06,38.
Eindstand: 1. Groot Brittannië (Reg White, John
Osbom' 18 punten. 2. Verenigde Staten (McFaull, Roth
well) 36 punten, 3. West-Duitsland (Spengler, Schmall)
37,7 punten, 4. Australië (Lewis, Rock) 44,4 punten, 5.
Zweden (gebr. Kolni) 57,4 punten, 6. Zwitserland (Stei
ner, Schiess) 64,4 punten, 7. Italië (Pivoli, Biagi) 69,7
denbrand, die resp. eerste en derde werden in de tweede
serie zijn gediskwalificeerd, wegens hinderen van tegen
standers.
De volgende lopers hebben zich geplaatst voor de
finale: Foster, Dixon, Kvalheim, Sellik, Paivarinta, Ste
wart, Gomez, McLaaren, Quax, Geis, Koesnetsov, Viren,
Uhlemann, Simoes.
110 meter horden
Finale: 1. Guy Drut (Fra) 13.30, 2. Alejandro Casanas
(Cub) 13.33, 3. Willie Davenport (VS) 13.38, 4. Charles
Foster (VS) 13.41, 5. Thomas Munkelt (Odl) 13.44, 6.
James Owens (VS) 13.73, 7. Vatstjeslav Koelebjakin
(Sov) 13.93, 8. Viktor Mjasnikov (Sov) 13.94.
3000 meter steeplechase.
Finale: 1. Anders Gaerderud (Zwe) 8.08,2 (wereldre
cord), 2. Bronisla Malinowski (Pol) 8.09,11, 3. Frank
Baumgart (Odl) 8.10,36, 4. Tapio Kantanen (Fin) 8.12,60,
5. Michael Karst (Wdl) 8.20,14, 6. Evan Robertson (Nzl)
8.21,08, Dan Glans (Zwe) 8.21,53, 8. Antonio Campos
(Spa) 8.22,65, 9. Denis Coates (Gbr) 8.22,99, 10. Henry
Marsh (Vst) 8.23,99.
Kogelslingeren
Finale: 1. Joeri Seditsj (Sov) 77.52 meter (OR), 2.
Alexej Spiridonov (Sov) 76.08, 3. Anatoli Bondartsjoek
(Sov) 75.48, 4. Karl-Hans Riehm (Wdl) 75.46, 5. Walter
Schmidt (Wdl) 7472, 6. Jochen Sachse (Odl) 74.30, 7.
Christ Black (GB) 73.18, 8. Edwin Klein (Wdl) 71.34, 9.
Jacques Accambray (Fra) 70.44, 10. Mandred Seidel
(Odl) 70.02.
DAMES
200 meter
Finale: 1. Barbel Eckert (Odl) 22,37 (Olympisch
record), 2. Annegret Richter (Wdl) 22,39, 3. Renate Ste-
.cher (Odl) 22,47, 4. Carla Bodendorf (Odl) 22,64, 5. Inge
Helten (Wdl) 22,68,6. Tatjana Prorotsjenko (Sov) 23,03,7.
Denise Robertson (Aus) 23,05, 8. Chantal Rega (Fra)
23,09.
400 meter
Halve finales
Eerste reeks: 1. Rosalyn Bryant (Vst) 50,62, 2. Christi
na Brehmer (Odl) 50,86, 3. Pirjo Haggman (Fin) 51.03,4.
Debra Sapenter (Vst) 51,34, 5. Nadezhda Ilyina (Sov)
51,42, 6. Verna Bumard (Aus) 51,71.
Tweede reeks; 1. Irena Szewinska (Pol) 50,48 (Olym
pisch record) 2. Ellen Streidt (Odl) 50,51, 3. Sheliah
Ingram (Vst) 50,90, 4. Riita Salin (Fin) 51,26,5. Bethanie
Nail (Aus) 51,44, 6. Ljudmilla Aksenova (Sov) 51,55. (de
eerste vier van elke reeks komen in de finale).
Hoogspringen
Finale: 1. Rosemarie Ackermann (Odl) 1.93 meter
(Olympisch record), 2. Sara Simeoni (Ita) 1.91,3. Jordan-
punten, 8. Canada (Woods, De la Roche) 69,7 punten, 9.
Denemarken (Duesper, Kjaergaard) 76,7 punten, 10.
Frankrijk (gebr. Cazenouve) 76 punten.
77,10
70,80
47,80
66,00
40,50b
131,00
1 257,80
283,00
155,00
30,80
149,00
83.00
Aanvallend kon Schut Copex DSS
zich volledig uitleven. De eerlijkheid ge
biedt echter te zeggen dat de Haarlemse
ploeg alle medewerking kreeg bij de
weg over de kussens van het Heem
steedse verre veld. Schut Copex DSS,
dat in de derde inning op een driehonks
lag van Ineke Mulder al met 3-0 afstand
kon nemen, sloeg genadeloos toe in de
vierde slagbeurt. Naast slagwerk van
Metty Strookman, Ans Kroon en op
nieuw Ineke Mulder was het vooral de
fraaie homerun van Jeanet Lacourt, die
bij 9-0 de Heemsteedse ontreddering al
volledig maakte.
HEREN
K-l
500 meter
Eerste herkansing: 1. Ladislav Soucek (Tsj) 1.52.30,2.
Hans Eich (Wdl) 1.54.23, 3. Harald Nilsen (Noo) 1.55.7.
Tweede herkansing: 1. Dean Oldershaw (Can) 1.53.32,
2. Gaetan Frys (Bel) 1.53.35,3. Alain Lebas (Fra) 1.53.41.
Voor de halve finales hebben zich geplaatst: Sledwies
ki, Helm, Diba, Menendez, Sztanity, Lisoenov, Soucek,
Eich, Nilsen, Oldershaw. Frys, Lebas.
K-2
500 meter
Eerste herkansing: 1. Hongarije (Jozsef Deme, Janos
Ratkai) 1.42.51, 2. Frankrijk (Bruno Bicocchi, Antoine
Cipriani) 1.44.98,3. West-Duitsland (Rudolf Blass. Hans-
Erich Pasch) 1.46.12.
Tweede herkansing: 1. Zweden (Anders Andersson,
Lars Andersson) 1.42.60, 2. Italië (Paolo Lepori, Pier
Duilio) 1.45.30, 3. Mexico (Jan Bostelmann. Hermeli
Soto) 1.45.82
Derde herkansing: 1. Canada (Denis Barre, Steve
King) 1.47.21, 2. Polen (Ryszard Oberski, Grzegorz Sle
diewski) 1.47.30, 3. Nieuw-Zeeland (Rod Gavin, John
Leonard) 1.47.45.
Voor de halve finales hebben zich geplaatst: België,
Australië, Nederland (Arend Bloem), Lo Jacobs), Oost-
Duitsland, Sovjet-Ünie, Spanje, Roemenië, Finland.
Bulgarije, Hongarije, Frankrijk, West-Duitsland, Zwe
den, Italië, Mexico, Canada, Polen, Nieuw-Zeeland.
G-l
500 meter
Eerste herkansing 1, Ivan Patzaichin (Roe) 2.03.01, 2.
Aleksander Rogov (SOv) 2.04.70, 3. Ryszard Kosinski
(Pol) 2.08.06.
Tweede herkansing: 1. John Wood (Can) 2.04.90, 2.
Roland Iche (Fra) 2.06.47, 3. Goran Backlund (Zwe)
2.07.81.
Voor de halve finales hebben zich geplaatst. Stephan.
Eicke, Gronlund, Ljubek, Szegedi, Ananiev. Patzaichin,
Rogov, Kosinski. Wood, Iche, Backlund.
C-2
500 meter
Eerste herkansing: 1. West-Duitsland (Herman Glaser,
Floret, equipe dames
Finale: Sovjet Unie-Frankrijk 9-2. (Sovjet Unie: Elena
Belova 2 overwinningen, 0 nederlagen, Olga Kniazewa
3-0, Valentina Sidorova 2-1, Nelli Giliazova 2-1. Frank
rijk: Brigitte Latrille 1-2, Brigitte Dumoftt 1-2, Christine
Muzio 0-2, Claudie Josland 0-3). Om de derde plaats:
Hongarije-West Duitsland 9-4.
Boogschietei
De standen (resp. totaal, 90, 70, 50 en 30 meter) zijn
Heren 1. Darrell Pace (Vst) 1264 punten (297,304,31:
350). 2. Richard McKINNEY (Vst) 1230 (275, 296, 30!
350), 3. Hiroshi Michinaga (Ja) 1226 (283,295,296,352),
Carlo Ferrari (Ita) 1220 (279, 306, 288, 347), 5. Vladimi
Sjendarov (Sov) 1217 (272, 296, 301, 348), 6. Santé Spigi
relli (Ita) 1212 (273, 301, 298, 340).
Dames 1. Lusann Ryon (Vst) 1217 (276,301,307,333),
Maria Urban (Wdl) 1216 (305, 300, 286, 325), 3. Zebinis
Roestamova (Sov) 1202 (290, 294, 286, 332), 4. Jadwigi
Wilejto (Pol) 1200 (291, 300, 276, 333), 5. Sun Yong Jan*
(N-Kor) 1200 (288, 298, 279, 335), 6. Anna-Lisa Berglunc
(Zwe) 1199 (272. 297, 302, 328).
nen. Dit heeft William Dodgen in een
brief, die momenteel bij de Amerikaanse
ambassade in Den Haag gedeponeerd is.
aan Kortsnoi geschreven. Dodgen orga
niseerde in 1974 de kwartfinale-wed-
strijd van de kandidatenmatches in de
Amerikaanse stad Augusta (Georgia).
Kortsnoi versloeg in deze ontmoeting
de Braziliaan Henrique Mecking na der
tien partijen met 3-1. Tijdens zijn ver
blijf in Augusta vertelde Kortsnoi aan
Dodgen dat hij „veel goeds over de
Verenigde Staten had geleerd en dat hij
een onvoorstelbare gastvrijheid had ge
noten.”
De Portugese schaakfederatie heeft
de internationale schaakfederatie laten
weten niet te zullen deelnemen aan de
22ste schaakolympiade, die tussen 24 ok
tober en 11 november in het Israëlische
Haifa zal worden gehouden, zo is giste
ren bericht door het Joegoslavische
persbureau Tanjug.
De Portugese schaakfederatie heeft de
FIDE gezegd dat „de bestaande omstan
digheden in het gebied niet van dien
aard zijn dat de spelers zich verzekerd
weten van morele en fysieke veiligheid”.
De Portugese federatie heeft voorge-
steld de schaakolympiade in een ander
land te houden of de olympiade zoals
die gehouden zal worden in het Libische
Tripoli als de officiële te erkennen.
Eerste halve finale: 1. Charles Foster (VS) 13.45, 2.
Thomas Munkelt (Odl) 13.48, 3. Viktor Mjasnikov (Sov)
13.70, 4. James Owens (VS) 13.76, 5. Berwyn Price (GB)
13.78. 6. Warren Parr(Aus) 13.88, 7. Jean-Pierre Corval
(Fra) 13.97, 8. Gianni Ronconi (Ita) 13.97.
Tweede halve finale: 1. Alejandro Casanas (Cub)
13.34, 2. Guy Drut (Fra) 13.49, 3. Willie Davenport (VS)
13.55, 4. Vatstjeslav Koelebjakin (Sov) 13.59, 5. Frank
Siebeck (Odl) 13.74,6. Arnaldo Bristol (P.-Rico) 13.98, 7.
Giuseppe Buttari (Ita) 14.06.8. Ishtiaq Ahmad Mobarak
(Mal) 14.21.
De eerste vier van de twee halve finales plaatsen zich
voor de eindstrijd.
Verspringen
Kwalificaties
Eis 7.80 meter (aangevuld tot 12 atleten): Randy Willi
ams (VS) 7.97 meter, Amie Robinson (VS) 7.92, Larry
Myricks (VS) 7.92, Valeri Podloesjni (Sov) 7.90. Frank
Wattenberg (Odl) 7.89, Joao Oliveira (Bra) 7.87. Jacques
Rousseau (Fra), Nenad Stekic (Joe) en Hans Baumgart
ner (Wdl) 7.82, Rolf Bernhard (Zwi) 7.79. Aleksej Pere
versev (Sov) 7.78, Fletcher Lewis (Bah).
HEREN
5000 meter
Eerste serie: 1. Dick Quax (NwZ) 13.30.S5,2. Paul Geis
(VS) 13.32.36,3. Boris Koesnetsov (Sov) 13.32.78,4. Lasse
Viren (Fin) 133339, 5. Jean Marie Conrath (Fra)
1334.39,6. Luis Hernandez (Mex) 1336.42, 7. Hie Floroiu
(Roe) 13.37.09, 8. Toshiaki Kamata (Jap) 1338.22, 9.
David Black (GB) 1339.37, 10. Edmundo Wamke (Chi)
13.39.69, 11. Edward Leddy (ler) 13.40.54, 12. Fernando
Cerrada (Spa) 13.43.89. 13. Dieudone Lamothe (Haiti)
18.15.07. Emiel Puttemans (Bel) heeft opgegeven op 800
meter van de finish.
Tweede serie: 1. Willy Polleums (Bel) 13.45.24, 2. Pekka
Paivarinta (Fin) 13.45.77, 3. Klaus Hildebrand (Wdl)
13.45.85, 4. Ian Stewart (GB) 13.45.94, 5. Rodolfo Gomez
(Mex) 13.46.23, 6. Grant McLaaren (Can) 13.46.40. 7.
Duncan MacDonald (VS) 13.47.14,8. Domingo Tibaduiza
Reves (Col) 13.49.49, 9. Venanzio Ortis (Ita) 13.52.40.10.
Hossein Rabbi (Iran) 14.47.12, 11. John Kokinai (Papua
Nieuw-Guinea) 14.58.33. David Fitzsimons (Aus), Carlos
Sousa Lopes (Por), Knut Boro (Noo) zijn niet van start
gegaan.
Derde serie: 1. Brendan Foster (GB) 13.20.34 (OR), 2.
Rod Dixon (NwZ) 13.20.48, 3. Knut Kvalheim (Noo)
13.20.60, 4. Enn Sellik (Sov) 13.20.81,5. Detlef Uhlemann
(Wdl) 13.21.08, 6. Aniceto Silva Simoes (Por) 13.21.93, 7.
Lasse Onmus (Fin) 13.23.43,8. Mark Smet (Bel) 13.23.76,
9. Richard Buerkle (VS) 13.29.01.10. Jacques Boxberger
(Fra) 13.36.94, 11. Markus Ryffel(Zwi) 13.46.07. Moham
med Benbarka (Ifar), Shetwy Al Bishy (Saoedi Arab),
Jose Andrade da Silva (Bra) zijn niet van start gegaan.
Voor de finale hebben zich geplaatst de eerste vier uit
elke serie en de twee tijdsnelsten Detlef Uhlemann (Wdl)
en Aniceto Silva Simoes (Por).
De Belg Willi Polleunis en de Westduiteer Klaus Hil-
200 meter dames
Eerste halve finale: 1. Renate Stecher (Odl) 22.68, 2.
Carla Bodendorf (Odl) 22.84, 3. Inge Helten (Wdl) 22.97,
4. Tatjana Prorotsjenko (Sov) 23.03, 5. Marjorie Bailey
(Can) 23.06, 6. Debra Armstrong (VS) 23.16, 7. Carol
Cummings (Jam) 23.41. Raelene Boyle (Aus) werd gedis
kwalificeerd.
Tweede halve finale: 1. Barbel Eckert (Odl) 22.71, 2.
Annegret Richter (Wdl) 22.90,3. Denise Robertson (Aus)
22.91, 4. Chantal Rega (Fra) 23.00, 5. Patty Loverock
(Can) 23.09, 6. Chandra Cheeseborough (VS) 23.20, 7.
Jacqueline Pusey (Jam) 23.31,8. Nadesjda Besfamilnaja
(Sov) 23.38.
De eerste vier van elke halve finale gaan over naar de
finale
100 meter horden
Eerste halve finale: 1. Johanna Schaller (Odl) 12.93,2.
Gudrun Berend (Odl) 12.96, 3. Natalja Lebedeva (Sov)
13.03,4. Esther Roth (Isr) 13.04,5. Bozena Nowakowska
(Pol) 13.04, 6. Debra Laplante (VS) 13.36, 7. Penka
Sokolova (Bui) 13.67, 8. Loma Boothe (GB) 13.73.
Tweede halve finale: 1Tatjana Anisimova (Sov) 12.91
2. Grazyna Rabsztyn (Pol) 13.02, 3. Annelie Ehrhardt
(Odl) 13.28,4. Ileana Ongar (Ita) 13.42,5. Sharon Colyear
(GB) 13.64, 6. Nadine Prevost (Fra) 13.70. Valeria Stefa-
nescu (Roe) gediskwalificeerd en Ljoebov Kononova
(Sov) opgegeven.
De eerste vier uit de twee halve finales zijn geplaatst
voor de eindstrijd.
Discuswerpen
Kwalif icatiewedstri j d
Eis 55 meter: 1. Gabriele Hinzmann (Odl) 65.12 meter,
2. Faina Melnik (Sov) 63.74, 3. Carmen Romero (Cub)
6340, 4. Evelin Schlaak (Odl) 61.86,5. Maria Betancourt
(Cub) 61.46,6. Natalja Gorbatsjova (Sov) 59.84,7. Argen
tina Menis (Roe) 59.69,8. Olga Andrianova (Sov) 58.66,9.
Jane Haist (Can) 57.98,10. Maria Vergova (Bui) 57.96,11.
Danuta Rosani (Pol) 57.78, 12. Sabine Engel (Odl) 56.94,
14. Rita Pfister (Zwi) 55.94, 14. Lucette Moreau (Can)
55.22.
Heren
400 meter
Eerste halve finale: 1. Alberto Juantorena (Cub)45.10,
2. Alfons Brijdenbach (Bel) 45.28. 3. Maxie Parks (VS)
45.41, 4. Richard Mitchell (Aus) 45.69, 5. Bernd Herr
mann (Wdl) 45.94, 6. Brian Saunders (Can) 46.46, 7.
Alfonso di Guida (Ita) 46.50, 8. Delmo da Silva (Bra)
46.69.
Tweede halve finale: 1. Fred Newhouse (VS) 44.89, 2.
David Jenkins (GB) 45.20,3. Herman Frazier (VS) 45.24,
4. Jan Werner (Pol) 45.44,6. Jerzy Pietrzyk (Pol) 45.65,6.
Franz-Peter Hof meister (Wdl) 46.05, 7. Michael Solomin
(Tri) 46.20, 8. Karl Honz (Wdl) 46.63.
110 meter horden
Heinz Lucke) 1.53.76, 2. Frankrijk (Gerald Delacroix,
Francois Millot) 1.53.81,3. Zweden (Bemt Lindelof, Eric
Zeidlitz) 1.53,94.
Tweede herkansing: 1. Tsjecho Slowakije (Jir Ctyrtec-
ka, Tomas Sach) 1.56,02,2. Oost Duitsland (Detlef Bothe,
Juergen Tode) 1.57,07, 3. Verenigde Staten (Roland
Muhlen, Andreas Eigand) 1.57,58.
Voor de halve finales hebben zich geplaatst: Honge-
rije, Roemenie, Canada, Sovjet Unie, Bulgarije, Polen,
West-Duitsland, Frankrijk, Zweden, Tsjecho Slowakije,
Oost Duitsland, Verenigde Staten.
DAMES
K-2
500 meter
Eerste herkansing: 1. Canada (Anne Dodge, Susan
Holloway) 1.55,63, 2. Bulgarije (Maria Mintsjeva, Natas
ja Janakijeva) 1.56,60 3. Tsjecho Slowakije (Anastazie
Hajna, Jindriska Rehackova) 1.58,97.
Tweede herkansing: 1. Verenigde Staten (Linda Dra
gan, Anna Turner) 1.59,15, 2. Frankrijk (Sylvaine Del-
tour, Amarie Loriot) 2.00,70,3. Groot Brittannië (Pauline
Goodwin, Llilary Peacock) 2.01,68.
Voor de halve finales hebben zich geplaatst: Sovjet-
Ünie, Roemenië, Polen, Oost-Duitsland, Hongarije,
West-Duitsland, Canada, Bulgarije, Tsjecho Slowakije,
Verenigde Staten, Groot Brittannië en Frankrijk.
K-l
500 meter
Eerste herkansing: 1. Maria Mihoreanu (Roe) 2.06.60,
2. Sheila Burnett (Can) 2.10.59,3. Susan Holloway (Can)
2.11 39
Tweede herkansing: 1. Anastazie Hajna (Tsj) 2.10.22,2.
Roza Gheorghieva (Bul) 2.10.57, 3. Kate Olsen (Den)
2.13.10.
Voor de halve finales hebben zich geplaatst: Kamins-
ka, Zirzow. Rajnai, Korsjoenova, Leach, Peppinhege,
Mihoreanu, Burnett, Holloway, Hajna, Gheorghieva,
Olsen.
MOSKOU (ANP). In de Sovjet Unie
is gisteren het verzoek om politiek asiel
van de Russische schaker Kortsnoi. dat
de Rus dinsdag in Amsterdam indiende,
veroordeeld als een poging op een goed
kope manier in de publiciteit te komen.
Het officiële Russische persbureau Tass
meende in zijn commentaar dat de daad
van Kortsnoi, alleen kan worden gezien
als een manier om zijn gekrenkte trots
in ere te herstellen.
Verder beschuldigt Tass Kortsnoi van
ijdelheid en jaloezie tegenover zijn col
lega’s en hun successen en beschuldigt
hem via intriges buiten de schaakzaal te
willen bereiken wat daarbinnen ónmo
gelijk was. Kortsnoi ging, alweer volgens
Tass, zelfs zo ver diat hij nederlagen in
Aan de andere kant kwam Vitesse
steeds beter in het spel. Vlak voor rast
kwam dit al tot uiting. Eerst profiteerde
de gevaarlijke ex-NEC speler Gerdsen
van een slordige pass van Arno Weller
dieck. Nog geen twee minuten later
hielp Bursac zijn ploeg aan een 2-0
voorsprong, nadat de hele Telstar-verde-
“diging een inworp claimde.
In de rast werd Gilles Hendrikse ver
vangen door John van Velzen. Die mu
tatie sorteerde weinig effect. Slordige
passes beheersten het spel bij Telstar.
Veel schoten uit de tweede lijn accentu
eerden de onmacht in de aanval, waar
Ed Kraal volledig werd uitgeschakeld
door Heezen. Vitesse maakte veel ge
bruik van de vleugels en dat had na een
half uur in de tweede helft nogmaals
succes. Gerdsen gaf een onverwachte
voorzet, waarna de bal via het lichaam
van Driesen in het doel verdween.
Een kwartier voor tijd werden Frank
Kramer en Monne de Wit ingezet voor
Jaap Staats en Jos Jonker (nog steeds
Heren
Om de derde plaats: West Duitsland-Polen 18-21 (n<
verlenging bij stand 17-17). Om de eerste plaats: Sovjei
Unie-Roemenië 19-15 (10-6).
Dames
Om de derde plaats: Hongerije-Roemenië 20-15 (10-6)
Om de vijfde plaats; Japan-Canada 15-14 (7-1). Om d<
eerste plaats: Sovjet Unie-Oost Duitsland 14-11 (7-5).
Wüstelaan 75, Santpoort.
Deze gezellige, gemoedelijke combinatie
van ontbijt en lunch verzorgen wij zon
dags vanaf 11 uur 's morgens tot 14.30
uur.
Ons telefoonnummer is 023 - 372226.
Jan G. (Uilenboom) Westerhoven.
werd in de tweede helft door Willy van
de Kerkhof gemaakt. Er waren 12.000
toeschouwers.
Concordia Wehl-NEC 1-4 (1-1). Con
cordia: Teunissen, NEC: Posthumus (2),
Peters en Marij nissen.
NAC-FC Vlaardingen 5-1 (4-1).
NAC: Damsma (2), Groeneweg, Spran-
gers en Kamps, FC Vlaardingen: Bouw
man.
FC VW-FC Den Haag 1-2 (0-2).
Hoekema 0-1, Van Leeuwen 0-2, De
'Jonge 1-2.
last van zijn buikspieren) om de aanval
nog wat nieuw leven in te blazen. Het
had weinig effect, want Telstar slaagde
er niet in om de bal achter keeper
Nijhuis te plaatsen. Opstelling Telstar:
Van der Meeren, Driesen, Van Essen,
Wellerdieck, Kerkhofs, J. Staats (De
Wit), Stout, Jonker (Kramer), Hendrikse
(Van Velzen), Kraal, Bischot. Kamphues
en Matic ontbraken wegens blessures.
FC Haarlem speelde in Den Haag
tegen een selectie van Haagse amateurs
en won met 3-0. Reynolds maakte een
hattrick na een ruststand van 1-0. Het
was over het algemeen geen beste wed
strijd, waarin de Hagenaars de verdedi
ging lieten prevaleren.
Jong AZ ’67 heeft een oefenduel
tegen NAS uit Zwanenburg (vierde klas
se KNVB) met 4-3 gewonnen. Bij de
rust was de stand nog in evenwicht (2-
2), nadat NAS in de beginfase een 2-0
voorsprong had opgebouwd.
PSV heeft in Zweden met 1-0 ge
wonnen van Malmö FF. Het doelpunt
ALKMAAR. Tijdens de wekelijkse
„populaires” op de Alkmaarse wieler
baan regelden Ruud de Vries en Piet
Slikker aan het slot van de avond de
koppelkoers in hun voordeel. Na een fel
betwiste eindsprint was het De Vries, die
voor zichzelf en koppelgenoot Slikker de
zege in de wacht sleepte. Alle ontsnap
pingen waren door het hoge tempo en
de onderlinge rivaliteit opn iets uitgelo
pen. Zeven van de acht koppels gaven
elkaar geen duimbreed toe.
Eerder op de avond had Ted Rood
zowel een klassementsrit als een afval
race gewonnen. Een premiekoers voor
renners, die niet aan de koppelkoers
deelnamen, werd gewonnen door Arie
Smit.
De uitslagen: klassementsrit: 1. Th. Rood 11
punten, 2. R. Duin 10, 3. N. Alles 7, 4. R. de
Vries 7. Afvalrace: 1. Th. Rood, 2. R. Duin, 3.
R de Vries, 4. M. Pronk. Premiekoers 5 km.:
l. A. Smit in 7.52,3, 2. F. Wortel, 3. L. de Vet.
Koppelkoers 30 km.: 1. R. de Vries-P. Slikker
in 39.54, 2. R. Nederlof-R. Duin, 3. Th. Rood-L.
Suiker, 4. N. Alles-R. Kos, 5. M. Pronk-D.
Nijhuis.
Peter Pieters uit Zwanenburg, jonger
broertje van Montrealganger Sjaak, zegevier
de bij de jeugd zowel in een afvalwedstrijd
als in een jachtrace. De Zaankanter Harry
Lachterop was de snelste In de sprint. Een
jachtrace voor junioren werd gewonnen door
Ruud Nederlof uit Oostzaan.
87,50
74,50
61,09
82,00a
5520
67,20
757,00
66.00
88.00
77,901
90,00
38,40
i 28.20
I 192,00a
40,80
l 67,00
88,20
I 83,00
I 49,60
I 5.40b
ld 214.00
I 148,50
162,00
I 99,50
264,00
76,00
ld 101,00
157,08
172,00
0 44.00
1 182,30
)d 93,50
3 125,00e
)d 194,00
0 48.50
0 145,50
0 101,00
0 95,50
0 74,80e
0 323,00
0 31,001
0 182,00
0 244,00
0 208,50
0 94,80
0b 44,10
0 62,10
'0 290,00
340,00
9 290,00
9 99,00
10 535,0
HAARLEM. In de race n aar de
softbaltitel hebben Terrasvogels en
Schut Copex DSS via overwinningen op
Bioemendaal en De Pinguins zich met
twee punten voorsprong aan de kop van
de ranglijst gevestigd. Moeilijkheden
waren er voor de beide grote rivalen
nauwelijks in hun duels. Vooral Schut
Copex DSS beleefde een gemakkelijke
avond. Tegen het op de laatste plaats
staande De Pinguins zagen slechts twee
Heemsteedse speelsters kans om tot de
honken door te dringen. Een van deze
twee Cheila Jones slaagde er bo
vendien nog in uitblinkster Ineke Mul
der elf keer drie slag de no-hit
zege te ontnemen.