Zeemijl wedstrijd en prestatietocht voor zwemmers in Zandvoort Jubilarissen bij Hoogovens mij maar een verzetje Frezer I c K Twee dagen met boot en bus op bezoek naar Hoogovens De Vierdaagse is voor *--**x^ r I r. BOTULISME Even Loes bellen KB r als u een goede baan wilt bel dan Fokker-VFW (020)5443921 BiflS Pr vu OOK BEROEPEN-EXPOSITIE BIJ OPEN HUIS SRV-kantoor verhuist naar Amstelveen r •Ji 7 VR IJ D AG 3 O JULI 19 7 6 IJMOND 6 4: •- Tel. 02550-15389 4 BETER DRUKWERK BESTELLEN GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? VAN RIXEL zo’n drukker 11®» Tips redactie: Ko van Leeuwen swr-aë HET JAARLIJKS wandelfes- tijn waarnaar telkens weer bin nen en buiten onze landsgrenzen wordt uitgekeken, de Nijmeegse Vierdaagse is voorbij. De blaren zijn al weer aan genezing toe en de speldjes bijgezet. Maar is die vierdaagse nu werkelijk zo’n hek sentoer om uit te wandelen? Toegegeven, elke dag vijftig kilo meter, voor mij mag een ander dat opknappen. Maar een beetje wandelaar moet het zonder alar merende voetprikkels kunnen uitlopen. De IJmuidenaar Lieuwe Schol, die deze keer voor de ne genentwintigste keer meestapte, heeft er bijvoorbeeld geen schijn van moeite mee. Hij is wel iets anders gewend en voor hem be tekent het vierdaags gewandel slechts een fikse training voor langere afstanden. „BRANDENBURG” VELSEN-IJMUIDEN SANTPOORT (ADVERTENTIE) X>M< i MM w .i' (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) I (ADVERTENTIE) i£> 4 I 1 De leeftijdsgrens voor ,.Op stap naar staal” is twaalf jaar. Kinderen van zes tot twaa.lf jaar dienen onder geleide te zijn. Apotheek. Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403 tel. 14204. Groene maandag tot wijkgebouw X. Samenwerkende Groene gingen: Inlichtingen Apotheek. Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem, tel. 023-374187. Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden waar- ergens aart, ons ordt MI- IUI- terp ter- rleg ige- leer het ren. erp itel- van nog Se ssie ;en- 70. 73. wijs 81. ord en- ark. tge- K>nd •aat de de sld- :en- be- iwe de he rijk toe ven >pie- M. mui- laan erd- A. een; raat r; 4. 9. lom; 27. )dig; 40. 52. 59. 65. 72. ken tot ■ok- llen cleg em- eri- tde- ste- ter- ,’ee- van ben nis- ,an- ijke :iale hy- eek; gist; 26. 33. 40. 46 ts; 63. 70. 76. Lieu we Schol, in het dagelijkse le ven recreatie-assiistent in Velsen, is zelfs wat verbolgen over de afstand die hij krijgt toegestaan vanuit Nij megen. Hij is namelijk 52 jaar en de organisatoren staan bij het ingaan van het 49ste levenjaar nog slechts” veertig kilometer wandelen per dag toe. Voor Lieuwe en vele anderen betekent dat afknabbelen van die tien kilometer een ongewenste teruggang. „Veertig kilometer per dag, dat is voor mij veel te weinig. Ik ben een lange afstandloper. Ik wandel liever meer. Maar ik heb bij de organisato- (ENNEMER weekeinde ZANDVOORT. Het jaarlijkse zee- mijlevenement dat om beurten gehouden wordt in Zandvoort en Bloemendaal aan Zee wordt dit jaar op zaterdag 7 augus tus verzwommen voor Zandvoort. Er wordt gestart en gefinisht bij strandpost Piet Oud aan de Noordboulevard. Er kan worden deelgenomen aan de wed strijd over een afstand van 1852 meter maar ook aan een prestatietocht over een halve of een hele zeemijl. B\j slecht weer wordt het zwemevenement uitge steld tot zaterdag 21 augustus. ren in Nijmegen al hemel en aarde bewogen om toch die vijftig kilome ter te mogen lopen, maar het helpt geen zier. Vlak voor de Nijmeegse Vierdaagse heb ik nog even die van Apeldoorn gelopen. Daar mag je als oudere wandelaar kiezen tussen de veertig of de vijftig kilometer per dag. Ik koos de vijftig vanzelfspre kend. Dus ik had er al tweehonderd kilometer opzitten toen ik in Nijme gen nog moest beginnen.” IJMUIDEN In het kadtr van de feestelijkheden rond het honderdjarig bestaan van IJmuiden en het Noordzee- kanaal organiseert Hoogovens zoals wij al schreven, op donderdag 12 en vrijdag 13 augustus een open huis- Onder het motto „Op stap naar staal” kunnen 12.000 belangstellenden een kijkje nemen binnen de poorten van het staalbedrijf. ^1 u Kruis en Andromedastraat Kruisvereni gingen: Inlichtingen over de weekend dienst wijkverpleging: tel. 02550-19043. Er kan ingeschreven worden bij de strandposten „Piet Oud” en „Ernst Brok- meijer” van de Zandvoortse Reddingbri- gade alsmede de posten De Kentering en Parnassia van de Vrijwillige Bloemen- daalse Reddingbrigade. Tevens bij de heren J. Kraaijenoord, Vondellaan 33 rd Zandvoort, telefoon 02507-7189 en D. Baas jr.. Prof. Pelstr. 15, Haarlem, tele foon 023-339414. 02550-13936. Inlichtingen over wijkver pleging tel. 19043 (02550). Dierenarts. Dr. P. Goedhart, Laan van Parijs 35, Schalkwijk Haarlem, tel. 023- 339394. Artsen. Dr. H. Strik, Hoofdstraat 165, Santpoort, tel. 023-378310. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 9-11 uur, tel. 02550-1888 SR” Ook in het- najaar van 1974 hield Hoog ovens Opeh Ruis. Deze foto geeft een indruk hoe het toen was en hoe het straks weer zal zijn. BADHOEVEDORP. De coöperatieve vereniging voor de Nederlandse melk handel SRV gaat vanuit Hoofddorp ver huizen naar een kantoorflat in Amstel veen. Alle 55 personeelsleden gaan mee. Het vertrek is een gevolg van een reor ganisatie in de werkmethode bij het bedrijf. Spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. Maandag tot en met donderdag 8.30 uur Spaamestraat. Vrij dag 8.30-10 uur in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Het wandelen van Lieuwe Schol begon vele, vele jaren geleden. Hij was lid van de atletiekvereniging Su omi en kreeg eens een boekje in handen waar wandelschema’s in ston den opgetekend. Schol: „Ik begon met een wandeling van IJmuiden naar Zandvoort en dan ging ik met de trein terug. Toen ik dat een paar keer gedaan had, dacht ik, weet je wat, dat gedoe met die trein, ik loop wel terug.” Het kantoorgebouw aan de Jan van Gentstraat is inmiddels verhuurd aan de handelsonderneming Firgos. Het pand was voor de SRV veel te groot gewor den. Bij de ingebruikname was de orga nisatie er vanuit gegaan dat het hoofd kantoor zich sterk zou gaan uitbreiden. Dit ondermeer als gevolg van een sterk doorgevoerde personeelsconcentratie. Daar is inmiddels van afgezien. De di rectie stréeft nu naar een decentralisatie van de werkzaamheden. Vandaag ver huist het bedrijf. De droogte van deze zomer heeft een gunstig effect gehad op de omzet van de SRV. In het afgelopen kwartaal dat de droge en hete zomerperiode omvatte is de bier- en frisdrankenomzet van de SRV met circa 30 pet. gestegen ten opzichte van de vergelijkbare periode van vorig jaar, aldus de SRV. Bier- en frisdranken maken circa 30 pet. uit van het totale groothandelspak- ket van de SRV. verwijk: bijl VVV-kantoor, Stationsplein; Sigarenmagazijn. Oosterwijk, Europa- plein 47; Sigarenmagazijn De Ridder. Plantage 130; in Wijk aan Zee: VVV- kantoor. Juliar.aplein 4 en in Heems kerk: bij WV-kantoor-reisbureua „Ori on". Nielenplein. IJmond. Spreekuren met vrijdag 9-10 uur, 3. Tel. Tandarts. J. B. Gros, Vondellaan 27> Beverwijk. Voor spoedeisende gevallen, zaterdag en zondag tussen 17 en 17.30 uur. De inschrijving sluit die zaterdag om 12 uur. Een half uur later wordt gestart. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden vijftig per persoon. Voor deelname aan de wedstrijd is de minimumleeftijd vijf tien jaar en is een sportkeuringsbewijs verplicht. Voor de wedstrijdzwemmers zijn drie bekers beschikbaar. Ook de eerstaankomende vrouw onder de deel nemers krijgt een beker. Aan de presta tietocht kan worden deelgenomen vanaf twaalf jaar voor de halve zeemijl en vanaf veertien jaar voor de hele zeemijl. Ieder, die de afstand zwemmend aflegt, krijgt als herinnering een vaantje aan geboden. Vanaf komende dinsdag zal ver slaggeefster Loes De Fauwe zich gaan inzetten voor de rubriek Kennemer Kruimels. Ko van Leeuwen, die de rubriek nu ruim een jaar voor zijn verantwoording heeft gehad, ruilt zijn stoel bij de IJmuider redactie namelijk in voor een plaatsje bij de kunstredactie. Loes staat voortaan klaar met pen en papier om deze rubriek zo leuk en gevarieerd mogelijk te vullen. Ook zij stelt de medewerking van de trouwe lezers erg op prijs. Het telefoonnum mer waarop u haar kunt bereiken blijft ongewijzigd: 02550-15389. Dus, heeft u een leuke tip of suggestie voor Kennemer Kruimels, dan even Loes bellen. ELEKTROTECHNISCH BUREAU Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02250 - 1 34 05 voor uw licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud. Levering van alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR. industrieel en huishoudelijk. De toegangsbewijzen hebben voor elke rit hun eigen klaar en z’.jn voor een bepaalde tijd geldig. Er bestaat dus geen mogelijkheid om op eigen gelegenheid naar Hoogovens te komen. Dan laat Lieuwe zijn schoenen zien. Ze bieden een getergde aanblik en hij zegt: „Voordat ik naar Apel doorn ging heb ik ze opnieuw laten verzolen, maar nu zijn ze alweer aan een service-beurt toe.” Last van blaren na de vierdaagse- t.ochten? ..Welnee, maar ik ben na tuurlijk goed getraind. M’n schoenen staan helemaal naar m’n voeten. Nee, ik heb er geen enkele moeite mee, die vierdaagse is voor mij maar een ver zetje.” Interkerkelijke Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Velserduinweg 52, dage lijks van 9 tot 10 uur. Tel. 02550-11830. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren dage- I lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Treinkaartjes zijn verkrijgbaar: in Velsen-Noord: bij Sigarenmagazijn Van Amersfoort. Wijkerstraatweg 188; in Be- IJMUIDEN. In de maand augustus zullen bij Hoogovens vier personeelsle den hun 40-jarig dienstverband vieren. Het zijn: de heer A. J. de Ruiter uit Beverwijk die werkzaam is bij postza ken, de heer C. Tuinenbreijer uit Heemskerk, werkzaam in warmbandwal serij 1 en de heer P. Veldkamp uit IJmuiden die in dienst is bij de werk tuigkundige dienst. Voorts zullen 37 per soneelsleden hun 25-jarig jubileum vie ren. Dit zijn: J. A. Boersma, Cemij bedrijf en nieuwbouw; J. Duinker. be drijfsadministratie; S. van Herle, perso neelszaken bedrijf; J. van Kaam, elec tro- en insirumenttechnische dienst; W. M. Pikaar, staaf- en draadwalserijA. Pols, opleidingen; D. van Pijkeren, erts voorbereiding, A. C. van Schaik, koud- bandwaiserij 1; L. Verheij, administratie personeelszaktn; P. van der Zee, blok- walserij 1; allen uit IJmuiden. J. Da- men, salarisadministratie; H. A. den Dunnen, werktuigkundige dienst; me vrouw A. E. van Harselaar, directier secretaresse inkoop; C. Oldenburg, oven bouwkundige dienst; H. Schuiteman. elektro- en instrumenttechnische dienst Tussen tien uur ’s ochtends en zeven uur ’s avonds varen drie rondvaartboten elk heel uur van de kade nabij de kleine sluis in IJmuiden naar Hoogo vens; eveneens op het volle uur vertrekt de stoomtrein vanaf het NS-station in Beverwijk. Bij de Staalhaven in de buurt van walserij-oost staan bussen gereed om de bezoekers naar één van de volgende fabrieken te brengen: koud- bandwalserij 2, centrale werkplaats. De vaart waarmee het botulisme zich door Nederland verspreidt is zo langzamerhand schrikbarend te noe men. Waren tot nu in de gemeente Velsen incidenteel dode eenden aan getroffen, onlangs heeft de gemeente reiniging uit de Jan Gijzenvaart bij het Schoterkerkpad in Santpoort tweeëntwintig kadavers verwijderd van watervogels die waren besmet met de bacterie die botulisme veroor zaakt. Het verdient nogmaals een schuwing om, wanneer u dode vogels of vissen aantreft, dit direct te melden bij de politie (tel. 19019) of bij de gemeente reinigings dienst (tel. 19126 of 19119) van Vel sen. In de meeste gevallen zijn de die ren besmet met de bacterie die type C wordt genoemd. Deze bacterie, waar vooral vogels gevoelig voor zijn, is niet schadelijk voor mensen. Maar er komen meer typen van botulisme voor, typen die wel schadelijk kun nen zijn voor mensen. Daarom wordt het ten zeerste afgeraden om de ka davers aan te raken. Ook de gemeen- tereiniging ruimt met grote laarsen en handsciioenen aan, terwijl de die ren direct in plastic zakken worden af'ievoerd. Maar vooral wanneer de dode een den of vissen langer in het water liggen wordt het water besmet en leveren ook de maden uit het kada ver gevaar op voor de vogels die deze maden oppikken. De verspreiding van de bacteriën gebeurt op die manier. Vissers, die in ondiep en stilstaand water iets hebben gevangen, moeten die vis goed koken voor zij het eten, omdat - al zijn er geen kadavers te bespeuren -de kans op besmetting altijd aanwezig is. elektrolytische vertinnerij of blokvor mengieterij. Na dit bedrijfsbezoek wordt een ieder weer opgehaald en naar wal serij-oost gebracht. Hier is onder meer een beroepententoonstelling ingericht om de niet-ingewijdein kennis te laten ne men van enige specifieke Hoogovens- beroepen. Na afloop van het bezoek (duur zo’n tweeënhalf uur) gaat het weer per boot naar IJmuiden of per trein naar Beverwijk. Vanaf vandaag kunnen gratis bootkaartjes worden afge haald bij de volgende adressen: IJmui den: VVV-kantoor, Marktplein, Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22; Paviljoen „Zuidpier” op het strand; Driehuis: Sigarenmagazijn De Ruyter, Driehuizerkerkweg 75; Santpoort: Reis bureau „Europa". Hoofdstraat 179. - - - Zo begon het en spoedig al ging de IJmuidense wandelaar veel langere afstanden lopen. Hij noemt voorbeel den die er niet om liegen. Ze worden trouwens gesteund door een enorme collectie medailles en bekers, trofeeën die de stille getuigen zijn van al menig versleten schoenzool. Hier volgt d e opsomming: Elk jaar in Engeland de honderd mijl (160 km. binnen 24 uur. Dit jaar gaat Lieuwe wel naar Engeland, maar nu als ver zorger. („Ik ben de eerste Hollander die ’t indertijd gehaald heeft en dan wordt je centurion”.! Dan de tocht Amsterdam-Leeuwa-rden, 150 km, ook 29 keer gelopen; de Mergellandroute in Limburg over 135 km. in eveneens 24 uur; de Zeeuwse driedaagse die driemaal vijftig kilometer telt. Schol: „Maar dan pakken m’n vrienden en ik daar altijd nog Breskens-Zeebrug- ge bij, als training, zal ik maar zeggen. Artsen. Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 veimemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Voor 10 uur raadplege men nog zijn .eigen huis arts. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis. In lichtingen over weekenddiensten onder telefoonnummer 02550-15645. IJmuidens trouwe Vierdaagsewandelaar Lieuwe Schol tussen zijn trofeeën. Voor een wandelingetje IJmuidenScheveningen op zondag, gaat hij beslist niet uit de weg. uit Beverwijk. N. J. van Aken, bedrijfs administratie plaatwalserijen; P. Koe ten, kwaliteitsafdeling; C. D. Meuldijk elektro- en instrumenttechnische dienst: C. P. Ruiter, bedrijfsdienst; E. Scherer, Mekog meet- en regeltechniek; A. J. Wagendorp, nieuwbouw; B. Wescher werktuigkundige dienst; W. Wiggerts werktuigkundige dienst; allen uit Heemskerk. W. B. Overdijk, dolomiet- steenfabriek; J. Stoker, havens; uit Vel sen-Noord. J. Rodenburg, werktuigkun dige dienst uit Uitgeest. W. Houtkooper elektro- en instrumenttechnische dienst uit Bergen. J. P. M. Kramer, werktuig kundige dienst uit Egmond-Binnen. F. T M. Schut, bedrijfsadministratie staal uit Bakkum. T. C. IJpelaan, research- en bedrijfslaboratoria uit Alkmaar. P. P. Zuurbier, transport uit Oudorp. C. Basti- aanse, Casa del Norte uit Heerhugo- waard. P. J. Schouten, werktuigkundige dienst: F. C. Slot, bedrijfsdienst. J. C. de Vos, Cemij bedrijf en nieuwbouw uit Haarlem. J. M. van Langen, research- en bedrijfslaboratoria uit De Woude. A. F. Neervoort, Estel uit Lichtenvoorde.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7