GRATIS ADVIEZEN VOOR IEDEREEN I Euro-lening van f 5 miljoen voor Hoogovens EBEURS Hl stand „Tenderfoot” in Bierelier t Normale opbrengst graanoogst in Haarlemmermeer Gouden medaille voor Th. Hoog 7k IJMOND 1976 4 ZATERDAG 3 1 JULI Pi Adviezen Leemte IJMUIDEN CLARA JOHANNA VERMEIJ weduwe van Johannes Leonardus Harsveld op de leeftijd van 91 jaar. Degenen die weten hoe zij in ons midden stond, beseffen hoe wij haar zullen missen. Groot is ons verdriet bij het afscheid nemen van onze onvergetelijke oma en grootoma CLARA JOHANNA HARSVELD-VERMEIJ Haar klein- en achterkleinkinderen. bei door Inge Crul Bedroefd, maar wel dankbaar, dat wij haar zo lang in ons midden mochten houden, geven wij kennis dat rustig van ons is heen gegaan, na voorzien te zijn van het H. Sacra ment der zieken, onze onvergetelijke moe der, oma en grootoma Kinderen, klein- en achterkleinkin deren1. Driehuis, 30 juli 1976, „Huis ter Hage”, Lod. van Deijssellaan 254. Corr.adres: Hagelingerweg 259, Santpoort- N. Moeder is opgebaard in de rouwkamer van „Westerveld”. Gelegenheid tot bezoek aldaar zaterdag en zondag van 15.00-15.30 uur, en maandag van 18.15-18.45 uur. De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen dinsdag 3 augustus a.s. om 11.00 uur in de parochiekerk van St. Joseph te Velsen- Noord, gevolgd door de begrafenis op de R.K. begraafplaats aldaar. Maandag om 19.00 uur is er een Eucharistie viering tot haar intentie in de kerk van de H. Engelmundus te Driehuis. HAARLEM In een fraai pand aan het Donkere Spaarne 56> eens een notarishuis, zal vanaf 16 augus tus het Haarlemse „Bureau voor Rechtshulp” gevestigd zijn. Mocht dit statige, deftige bouwwerk de burger nog drempelvrees inboeze men dan dient hij die onmiddellijk te laten varen, want de toeganke lijkheid staat hier hoog in het vaandel geschreven: de deur moet voor iedereen open staan. Immers het Bureau voor Rechtshulp is juist opgezet om de mensen voortaan te kunnen helpen in de juridische doolhof. Buro voor Rechtshulp, vraagbaak voor juridische problemen soms (Van onze redacteur in Brussel) (Van een medewerker) belden KERK»» J. Gijzenveltplantsoen, het SANTPOORT Nagekomen familieberichten Teleurstellende week voor effectenbeurzen Seinpost” „De (Van een medewerker) Die vraag is en blijft actueel, iedere instantie tracht hem voor zichzelf op te lossen. Ondertussen hebben de overheid en de advocatuur niet stilgezeten. De laatste, bang de boot te missen, zocht aansluiting bij de wetswinkels of richtte die zelf op (zoals in Haarlem). De over heid werkte het plan voor een Bureau voor Rechtshulp uit. Je zit zo tot over je oren in de juridische problemen, en dat zet de deur open naar een wereld van duister onbe grip. conflicten en allerlei narigheid maar de mogelijkheden om je goed over de juridi sche wegen te laten voorlichten is afge sneden. Terwijl alternatieve hulpverleners op andere vlakken de gesloten deuren in trapten (Release, JAC, Bond voor Min derjarigen) kwamen met name in de universiteitssteden de rechts- en wets winkels op, meestal gedreven door stu denten. Meteen was een conflict geboren waarmee andere hulpdiensten ook (nu nog) kampten: geef je alleen vrijblijven de directe hulp of stap je ook in de sociale actie, doe je iets met de gegevens die je bereiken. OVERLEDEN: P- W. van der Pijl- 45 jr. echtgenote van: A. Spaans, IJmuiden, J. H. Breu kers, 79 jr., echtgenoot van J. D. Arnold. IJmuiden, J- Burry. 80 jr., echtgenoot van E. C. Magielse. Santpoort. HAARLEMMERMEER. Volgens de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst in Hoofddorp zal de graanoogst in de Haar lemmermeer, die een dezer dagen begint, een normale opbrengst te zien geven. De kwaliteit zal zonder meer goed zijn. De droge, hete zomer heeft wat betreft de Haarlemmermeer weinig invloed gehad op het koren. Alleen de haver heeft een beetje te lijden gehad van de droogte. D kelt ben legt ben een nen dit naa een in per wet bur en kan mei IJMUIDEN OOST Gereformeerde Kerk- Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur Dr. S. Roosjen; 17 uur Ds. L. Dorst. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm- D oud zijn tijd wet wei gel< voo var Me WO! nisi Vel hij ner tin; ker en VCH als zet liti ste cie ste de lid is. hel vai GEHUWD: R. den Oudensten - A- P. Schol, Haar lem, W. Woertman-Y. M. Rommelse, Zuid-Soharwoude, J. T. M van der Put te- T. E. F.M. Ooms, Schagen. De bureaus worden volledig gesubsi dieerd door de rijksoverheid. De opzet en inrichting is aan de plaatselijke orde van advocaten overgelaten. Daardoor kunnen ze toch weer van elkaar ver schillen in de uitvoering van hun op dracht. In Haarlem is een Stichting opgericht, met in het bestuur advocaten, een deurwaarder, een kandidaat-notaris, en een juriste werkend bij het Bureau Arbeidsrecht van het NW. Het is de bedoeling dat de erts be sproeid wordt tijdens het lossen in de werkhaven met behulp van een daartoe geprogrammeerde computer. Bij de op stelling van het computerprogramma wordt rekening gehouden met de aard van de te behandelen produkten, het weer (windsterkte en -richting) en met de ligging van de woningen. BRUSSEL. - Hoogovens heeft van de Europese Commissie (dagelijks bestuur van de EEG) een rentedragende lening van 5 miljoen gulden gekregen voor de bouw van een sproei-installatie die het milieu moet beschermen tegen de stof ontwikkeling op het terrein voor kolen en ertsopslag in IJmuiden. land (dat zijn een soort juridische „Pro vincies”) moeten bureaus komen. Hierin kunnen de mensen die op enigerlei wijze rechtshulp verlenen hun activiteiten coördineren: advocatuur, deurwaarders, notarissen, rechts- en wetswinkels, juris ten verbonden aan vakbonden, etc. De taak is tweëerlei: het geven van een eerste, gratis advies aan mensen die hier met vragen komen, en, indien bijstand van een advocaat of deurwaarder nodig is en men de kosten daarvan redelijker wijs niet kan dragen zorgen voor de toevoeging van zo’n deskundige, de „pro- deo”advocaat, of deurwaarder. Voor de meeste beurzen gold ook deze week het parool van afwachten en aan zien. Dit laatste heeft in hoofdzaak be trekking op de binnenlandse politiek en op de rente, die op zijn beurt in ver schillende landen weer nauw verband houdt met de valuta-onrust. Zowel Frankrijk als België namen vorige week in dit verband maatregelen en verhoog den hun disconto's, respectievelijk met 1.5 percent en één percent. Hoewel vele streken op ons continent nu overvloedig van regen worden voor zien, heeft de hitte en droogte toch lang' genoeg geduurd om in vele landen in grijpende economische gevolgen te ver- Het dankt zijn bestaan aan die grote behoefte aan informatie en adviezen, die alom niet de kreet „de leemte in de rechtshulp” wordt aangeduid. Juridische De fabrikanten van patates frites ver wachten dat een zakje frites, waarvoor nu in sommige delen van het land al 1,75 wordt gerekend, in prijs niet bene den de f 1,25 zal komen- Volgens een van de vooraanstaande fabrikanten van frites, H. van Tuyl uit Gameren, met fabrieken in Limburg, Haarlemmermeer en Gameren, zullen veel aardappelen moeten worden gehmporteerd, met name uit Canada. Bij de fritefabrikage maakt men uitsluitend van bintjes gebruik. Want wat moet je doen. Een advocaat nemen ,tja, waar vind je zo’n man, en is je zaak wel belangrijk genoeg daarvoor, en hoeveel kost dat dan wel en kan je zo’n man zomaar bellen? O ja zeker, er is een wetswinkel in Haarlem. Dat we ten we op het Haarlems Dagblad want als men het telefoonnummer zoekt en niet kan vinden in het telefoonboek omdat het daar niet in staat, pleegt men ons nogal eens te bellen. Ja, in de Suurlands Vademecum, de „officiële gids voor Haarlem” staat het adres, maar die heeft niet iedereen. Wel wordt in Haarlemmermeer ook een aaidappelmisere voorspeld, waarbij het vooral om de bintjes gaat. De oogst, die half september begint, zal volgens een woordvoerder van de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst voor negentig percent tot mislukking geboend zijn. De bintjes worden getroffen door zoge naamde doorwas, hetgeen betekent dat de aardappelen voor de tweede maal uitlopen, waardoor ze glazig worden en voor consumptie ongeschikt. De eigen consument moet hierbij ook het offer van veel hogere prijzen beta len, maar onze tuinbouw vaart er wel bij en daarbij onze handelsbalans en de gulden. Deze laatste is dan ook in be langrijk rustiger vaarwater terechtgeko men, hoewel ook bij de deze week geplaatste nieuwe staatslening het bui tenland nauwelijks van de partij was. Volgens beursgeruchten zou het succes van deze 9,5-percent-emissie van de staat tegen 100 percent, waarbij, zoals bekend, voor 350 miljoen werd inge schreven, vooral te danken zijn geweest aan het eigen publiek. De kleine beleg ger, die uit de regeltjes-verkopen van de banken wat geld heeft overgehouden, zou massaal hebben ingeschreven. Tegenover de nog altijd aanhoudende zelf de Vroeger instantie GEBOREN: M. E. Dubbelaar-Dijkstra. z., IJmui den, M- M. van Leeuwen-Meijer, d,. IJmuiden. R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur: mis, zondag 9.45 uur mis met zangkoor; 11.30 uur koorgroep. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan, 9.30 u. Ds. J. Tiersma; 19 uur Ds. G. J. Rijks. Adventskerk, Prov. Ziekenhuis. 19.00 uur Ds. J. Tiersma. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 9 uur Ds. Joh. Brezet. Volle Evangelische Gemeente, Gebouw Berea, Patriciuslaan, 10 uur W. H. de Leeuw van Weenen. 19.30 uur geen dienst. Dorpskerk, 10.30 uur Ds. J. Brezet ONDERTROUWD: G. Schenk en M. E. Jung, IJmuiden. P. Warmenhoven, IJmuiden en H. A- M. Heij-ens, Velsen Noord, P. A. Hessels. Haarlem en H. M. Bol, Sant poort, J. W. Stet, IJmuiden en J. H. Vermeij, Velsen Noord. H. Broekhof. Roland Delft en G. C. Langendlijk, Vel sen Noord, J. J- van der Kaa, en I. ter Bals, beide IJmuiden. R. H. P. Klokkers en R. G. Wesseling, beide IJmuiden. Op het Damrak waren deze week maar een paar uitschieters te vinden. KLM. in verband met de donderdag bekend geworden cijfers over het eerste kwartaal, fluctueerde vrij heftig en rea geerde uiteindelijk nauwelijks toen bleek dat het bedrijf in de maanden april tot en met juni dit jaar evenveel heeft verdient als vorig jaar in dezelfde maanden heeft verloren, namelijk rond 20 miljoen gulden. Zeer sterk echter trok Ceteco aan op nieuwe fusiegeruchten met de KNSM, hoewel beide ondernemingen dit al eer der categorisch ontkenden. Maar het aandeel liep tijdelijk zelfs op van 180 tot 194, om daarna terug te zakken tot halverwege dit koersverschil. krijgen. Tegenwoordig is dat aanzienlijk bekort. Zo kan hij bijvoorbeeld al met een met een bewijs van onvermogen naar een advocaat gaan die de zaak verder met het Bureau regelt. Nog han diger zou zijn als hij met deskundige hulp op het Bureau voor Rechtshulp ook zijn aanvraagformulier voor het bewijs van onvermogen kon invullen. Men is doende daar verbetering in te brengen. Problemen met sociale verzekeringen: intrekking van de bijstand, wel of geen werkeloosheidsuitkering, arbeidsonge schiktheid. Moeilijkheden in de sfeer van het administratieve recht, ruimtelij- problemen zijn vaak begin of einde van ke ordening, bouwvergunningen, en der gelijke. Faillisementen. Echtscheidingen. neiging tot renteverhoging in Europa, trachtte deze week een aantal Ameri kaanse banken de rente te verlagen. Zij brachten hun korte-termijntarieven van 7,25 percent op 7 percent, maar deze beweging kreeg slechts aarzelende na volgers. Wall Street reageerde er zelfs helemaal niet op en kon ook hierdoor niet uit z’n onverschilligheid worden ge wekt. Dat is hard nodig, want niets lijkt moeilijker dan je recht zoeken. Terwijl een juridisch probleem veel al ledaagser is dan velen denken. Voorbeel den te over: ruzie over de huur met de huisbaas, je wordt uit je huis gezet, de huur gaat omhoog, wordt opgezegd - wat moet je dan? Conflicten in de arbeidssfeer: loonkwesties, ontslagen, noem maar op. Buitenlandse werkne mers komen in de knoei met hun ver blijfsvergunning. Waar moeten ze heen? oorzaken, die geheel afwijken van het normale patroon. Zo is juist Frankrijk het meest getroffen, maar werd daar door ook het mikpunt van de valutaspe- culaties. Ons land daarentegen is er betrekkelijk goed doorheen gekomen en profiteert nu van de enorme groente- en fruitschaarste in de ons omringede lan den. BENNEBROEK. Een bekende oud-Haarlemmer, de heer Th. Hoog, lestijds directeur van Van Tubergen BV (kwekerij Zwanenburg), lid van de Kamer van Koophandel te Haar lem, voorzitter van de ver. Haerlem, vice-voorzitter van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en verder lid van tal van commissies in het bloembollenvak, heeft een hoge on derscheiding gekregen: de gouden Nic. Dames-Medaille. ,,Voor kunde en gemeenschapszin” staat op de keerzij de en men moet in het bloembollen vak bijzonder veel gepresteerd heb ben om voor deze onderscheiding in aanmerking te kunnen komen. Het in 1925 opgerichte Fonds heeft de me daille tot nu toe slechts achtmaal uitgereikt. Het Nic. Dames-fonds werd ge sticht nadat de befaamde Lisser hya cintenkweker Klaas Dames, die o.m. het prepareren van hyacinten uit vond, was overleden. Het vak bracht toen een belangrijk bedrag bijeen om een monument te stichten ter nage dachtenis aan deze pionier. Nadat het borstbeeld, dat nog altijd aan de ingang van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse staat, was vervaardigd en betaald, was er voldoende geld over om het Nic. Dames-fonds te stichten. In het regelen van de toevoegingen nemt het Bureau voor rechtshulp de taak over van het Bureau voor Consul tatie (civiele zaken, kwesties tussen mensen onderling) en Raad voor de rechtsbijstand (strafzaken, de overheid officier van justitie, contra de bur ger). Voor zover nodig heeft het Bureau voor Consultatie nog w el zittingen op vrij dagmiddag aan het Donkere Spaame speciaal voor de mensen die dan tever geefs op de oude tijd naar de oude plaats zijn gekomen, het gerechtsgebouw in de Jarisstraat. De omzetten bleven gering en de note ringen brokkelden af. Zelfs vele zeer gunstige winstcijfers over het tweede kwartaal werden voor kennisgeving aan genomen, alsmede ook de rapporten van de OESO en de uitlatingen van president Burns van het Amerikaanse centrale bankwezen. Beide instanties lieten zich nogal positief uit over Amerika’s econo mische vooruitzichten en de kans op inflatiebeheersing. De medaille werd aan de heer Hoog, die thans in Bennebroek woont, uitgereikt door het oudste lid van het Nic. Damesfonds, de heer J. F. Ch. Dix uit Heemstede die pas 95 jaar is geworden, maar die de eeuwige jeugd lijkt te hebben. De heer Dix was vergezeld van de voorzitter van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencul- SANTPOORT. Om ook de liefheb bers van „country and western” in de Santpoortse feestweek een bijzondere avond te geven heeft het bestuur van de Harddraverij vereniging Santpoort en omstreken zich verzekerd van de mede werking van de groep „Tenderfoot”. De ze zal woensdag 4 augustus, van ’s a- vonds 8 uur af optreden in het ver- maakcentrum De Bierelier, tegenover het Lunapark. De toegang is gratis. De pro-deo-advocaat krijgt als voor heen een vergoeding van de overheid. De cliënt komt voor deze gratis hulp in aanmerking als de gemente hem een „bewijs van onvermogen verstrekt. Dat is een staat van inkomsten en vermogen waaruit blijkt dat hij niet rechtshulp kan bekostigen, moest de man (vrouw) van naar instantie lopen om alles rond te BEVERWIJK. Wie in de editie van vrijdag tevergeefs naar de medis che diensten van Beverwijk en Heemskerk heeft gezocht, zal van daag wat de kerkdiensten uit deze gemeenten betreft eveneens bedragen uitkomn. In verband met de vakantie van onze agenda-mederwerker is de des betreffende kopij wat vroeger dan normaal op de zetterij terecht geko men. Daar blijkt het zetsel in het ongerede te zijn geraakt, reden waar om de overzichten dit weekeinfe in onze krant ontbreken. Voor dit euvel bieden wij u onze welgemeende verontschuldigingen aan. Komend weekeinde zullen de kerk- en medische diensten weer als gebruikelijk worden opgenomen. Redactie Beverwijkse Courant. tuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, en door de voorzitter van de Bond van Bloem bollenhandelaren, de heer W. C. Wit- teman. De heer Dix roemde de ge meenschapszin van de heer Hoog en uiteraard ook zijn grote vakmanschap en niet te vergeten zijn welhaast encyclopedische kennis van bol- en knolgewassen, van vaste planten en andere siergewassen. AMSTERDAM. Ook deze week ontwikkelde zich voor de meeste effec tenbeurzen teleurstellend. Wall Street was niet bij machte zich uit zijn apathie los te maken en het Damrak volgde door gebrek aan stimulansen, deze stem mingen op de voet. Zowel hier te lande als daarginds was er een volkomen ge brek aan belangstelling, zodat het nor male aanbod dat elke dag moet worden verwerkt, nog moeite had te worden geplaatst. Het gevolg was een aanhou dende afbrokkeling, die voor Wall Street een verder afglijden betekende van de befaamde 1000-streep op de schaal van de Dow Jones-index voor industriële waarden. Daarmee werd een maand af gesloten, waarin diezelfde index de tot dusver hoogste top van het jaar bereik te, maar die opnieuw niet behouden kon. Van een zomerhausse was in juli dan ook geen sprake. De andere taak van het Bureau is een adviserende. Van negen tot half een vindt iedereen die het pand binnenstapt hier twee juristen, Sijtske Goedhart en Martien Pater, en het administratieve personeel. Martien heeft drie jaar in gemeentedienst gewerkt en daarna twee ëneenhalf jaar in de rechtswinkel in Amsterdam. Sijtske werkte vijf jaar lang bij Raden voor de Kinderbescher ming in verschillende steden. Het Haarlemse bureau lijkt qua opzet het meest op dat in Breda, Elke ochtend kan men er terecht voor informatie op het uitgebreide juridische terrein. In Amsterdam heeft men daarnaast nog spreekuren van specialisten, maar dat ontbreekt in Haarlem. Sijtske en Mar tien geven wat je noemt „eerste-lijns- hulp”. Zoals: adviseren omtrent de noodzaak van deskundige proceshulp, dus het wel of niet een advocaat of deurwaarder némen, de weg wijzen naar de juiste instanties, telefoontjes plegen, bemiddelen, brieven schrijven, verwij zen, kortom de broodnodige juridische eerste hulp verlenen. Is een probleem niet een, twee, drie oplosbaar dan kunnen ze de deskundige hulp inroepen van de zogenoemde „weekcommissaris” die iedere week uit het bestuur en uit de medewerkers van het Bureau voor Consultatie wordt ge kozen. Martien zou het wel op prijs stellen indien op een gegeven ogenblik ook naar mensen met e en specifieke deskundigheid op bepaalde terreinen verwezen kan worden. Het bureau verleent zelf geen proces hulp, treedt dus niet in rechte namens iemand op. Het Amsterdamse bureau bepleitte juist in een onlangs uitge brachte nota een aanvulling van de taken van het bureau met de „tweede lijnshulp”. Amsterdam heeft model ge- dat veranderingen in de werkwijze dat verandereingen in de werkwijze daar ook elders hun neerslag zullen vinden? ’s Middags is het Haarlemse Bureau gesloten v oor het publiek, maar wel telefonisch bereikbaar onder nummer 315072. Martien en Sijtske hopen dan de tijd te hebben voor de zakelijke kanten van het werk, tot en met de boekhou ding toe. Problemen waar men ’s mor gens mee geconfronteerd is, moeten ’s middags worden uitgezocht. Men zou zich kunnen voorstellen dat het bureau bepaalde specifiek in deze regio veel voorkomende problemen gaat inventari seren en daarmee een signalerende, wel licht ook activerende functie kan ver vullen. den, Zeeweg 264, Braambos 10 uur Dr. R. H. van Apeldoorn. R. K. Laurentiuskerk, Willemsbeek- weg, zat. 19 u.: zondag 9.30 uur: Hoog mis; 10.45 uur: bijz. dienst, 12 uur met zang. Oud Katholieke Kerk Sparrenstraat; 10.30 uur Hoogmis. Driehuis R.k. Engelmunduskerk, Driehuizerker- kweg, zat. 19 uur H. Mis met samenzang, zon. 9.30 uur Greg. Hoogmis en 18 uur H. Mis 11.30 uur jongerenmis. Chr. straat Hartog. Oud Katholieke Kerk, Kon. Wilheimi- nakade, 9 uur Hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat 10 en 19.30 uur Samenkomsten. Jehova’s Getuigen, Oranjestraat 92, 10- 12 uur vergadering. Ook donderdag 19.30 uur. Gereformeerde kerk Ichthuskerk, 9.30 uur Ds. L. Dorst; 17 u Ouderling Chr. Vruegdenhil. Petrakerk, Spaamestraat 9.30 uur Ds. F. Minnema (kindernevendienst) 17 u Ds. S. Roosjen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) 10.45 u. Ds K. Foikersma; 17 u. Ds. J. Klamer. Zeewegziekenhuis (aula) 14.30 uur Ds. F. Minnema. Doopsgezinde Gemeente (Helmstraat), 10 uur ’t Braambos Dr. R. H. van Apeldoorn Baptistengemeente, IJmuiden, J. P. Coenstraat 10 uur Ds. A. H. Agtereek (Doop) 19 u. Ds. A. H. Agtereek (Avond maal). Vakantiecentrum (strand) geen opgave. Herv. Gem. Velsen Zuid. 9 en 10 uur Ds. L. Brink. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur eredienst, donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, 10 uur Ds G. J. Rijks. Pinkstergemeente IJmuiden, Velser duinweg 161, 10 uur D. P. Hartendorp, 19.30 uur D. P. Hartendorp. Het is derhalve te hopen dat dit nieuwe Bureau voor Rechtshulp een grotere bekendheid zal gaan genieten. MUIDEN Petruskerk, zaterdag 19 u.: bijz. dienst; zondag 10 u. hoogmis en 12 uur. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 uur Ds. Schellevis 19 u Ds. Bogert. Bethlehemkerk, 10 uur: mevr. L. G. Brezet-Brouwer. Gereformeerde Kerk, Marconi- 10.30 en 17 uur: Ds. P. derx Ook de heer D. W. Lefeber uit Lisse, de kweker die vele tulpen heeft gewonnen waaronder de be faamde Darwinhybriden, die nu meer dan 50 pct. van het areaal beslaan. De heer Lefeber was in het begin van de dertiger jaren, toen een grote cirisis het bollenvak teisterde, een der opstellers van het saneringsplan, ter wijl hij bovendien een van de oprich ters van Keukenhof was. Behalve de heren Hoog en Lefeber hebben tot nu toe de volgende personen de Nic. Dames-Medaille ontvangen: dr. E. H. Krelage, prof. dr. E. van Slogteren, dr. A. J. Verhage, J. F. Ch. Dix, dr. J. J. Beijer en H. A. G. de LaMar.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 4