R. J. Vos: vitale en beminnelijke figuur WILDE CAMPING AAN DE AAGTENDIJK Grote toeloop op buurthuizen voor vakantieprogramma’s Programma vakantiefeest Duizend pakjes sigaretten uit auto gestolen Lammeren gestolen Schuur en auto verbrand een deskundig drukwerk- advies? scheid van ds. Bezemer uitgesteld Jg .O Adrichem I In memoriam van College van Regenten TELEFOONNUMMERS HEEMSKERK OP EERSTE DAG AL VOLGEBOEKT Overlijdensberichten Disc-jockey wedstrijd DE KENNEMERS BURGERLIJKE STAND IBP BEVERWIJK-HEEMSKERK 7 (Van een onzer verslaggevers) A - biedt voor Dies de Jonge geen toekomst meer. drukkerij schmitz bv boekdruk r< foliedruk offset - klein-offset - J Bond ng., 20 lOuur; heater Zelfs prikkeldraad houdt ideren kampeerders niet tegen van s We- 11 vanaf vanaf Van me nomen de Dies de Jonge alvoet- r 25555, ünsdag sstraat. eopend (Van een onzer verslaggeefsters) nd van .id van 20 uur Bij het buurtcentrum „De Schans” (ADVERTENTIE) aat 4a. sa- z.v. ►1.15 u.: (Van een onzer verslaggevers) u.: optocht tur. 'olwas- 7 uur. ridweer aandag estraat oofden ad van tenbad srdenj ?opend D-12 U. ging, relser- loogo- 37075» idhui- uur. i Gel- Geo- oude 12 en Dit is het terrein aan de Aagtendijk dat campingeigenaar De Jonge aan de gemeente heeft moeten afstaan. Hoewel geen offi cieel kampeerterrein staan er momenteel een paar caravans en wat tenten. Buurthuis „Wijk aan Duin”, Wil- genhoflaan, Beverwijk: van 10 tot 11 uur poppenkast in de Th. Wijckstraat, voor kinderen van 4-8 jaar (bij slecht weer in het buurthuis; van 14 tot 16 uur sport- en spelmiddag voor kinde ren van 8 tot 12 jaar. op het terrein van de Pedagogische Akademie. HEEMSKERK. Zaterdag 7 augustus wordt er in bar-discotheek „Marquette” aan de Van Coevenhovenstraat een disc- jöckey wedstrijd georganiseerd. Aan de ze wedstrijd kan iedereen meedoen. Ook meisjes kunnen dus een gooi naar de titel wagen. Er zijn twee aantrekkelijke hoofdprijzen te winnen. Voor elke deel nemer is er in ieder geval een platen bon. Wie belangstelling heeft kan zich ’s avonds na 8 uur in de bar opgeven. In het buurtcentrum „De Schans” werd het straattekenen verplaatst naar de vloer in de grote zaal, waar de kinderen grote vellen papier kregen om hun tekenlust bot te vieren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een vertegenwoordi ger uit Amsterdam raakte maandagmor gen omstreeks 10 uur zijn laiding siga retten uit zijn auto kwijt. De man had zijn wagen op de Relweg geparkeerd. Onbekenden forceerden het tochtraamp- je en verdwenen met de 1000 pakjes sigaretten. met zijn per- k vol- jeugd r 19-21 jeugd hstraat i van 13-17.38 telefoon 02510-232 07 wijkerstraatweg 160 velsen-noord BEVERWIJK-HEEMSKERK. Voor woensdag 4 augustus luiden de programma’s voor de vakantieweken als volgt. een ne- af- 1.30 L „The rizzly”, u.: „De Funes, eopend r. Bui- (Van een onzer verslaggevers) Veer- 14. u.: dage- ir. BEVERWIJK. Campingeigenaar Dies de Jonge heeft nog steeds geen uitzicht op een nieuwe camping aan de Zeestraat. De Beverwijker wil proberen op een stuk land ten zuiden van de Zeestraat, tussen park Westerhout en het viaduct over de Zeestraat, een nieuw bestaan op te bouwen, want zijn huidige camping „Adrichem” aan de Aagtendijk is gehalveerd en Huy- ;ntoon- nd op ag van Schei j- ensdag an 14- en op ►3, Be- Groen- Ameri- g 19.30- c”, met rganist. en 15>30 nsechte nds are of laan, g voor ’horna s lelmM- Jgische tar. iuider- Duin. aderen 30 uur onder Anna Brantjes-Duijn, 82 jaar. Stations plein 7 te Beverwijk. Condoleren dins dagavond van 18.15 tot 18.45 uur en woensdag van 19 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum. Crematie donderdag om 12 uur te Velsen, vooraf gegaan door H. Mis om 10.30 uur in H. Agatha-kerk. 13 au- Izeeka- menge- Linden ek van landag) “n met r Foto- van 19- zouden de kinderen gaan straattekenen, maar de regen verhinderde dat. In het buurtcentrum kregen de kinderen toen grote vellen papier waarop zij met veel kleurige krijtjes hun fantasie konden uitleven. Nog een maand en het kampeerseizoen zit er weer op. Dies de Jonge is dan nog steeds op zoek naar een geschikt terrein voor een nieuwe camping. Hij dacht een dergelijk terrein gevonden te hebben, maar de gemeente wijst zijn plan af, omdat het niet in overeenstemming is met de bestemming van het stuk grond. „Ik denk dat ik maar weer eens met wethouder Hoogeboom ga praten. Hij is nu met vakantie, maar als hij terug komt ben ik de eerste die bij hem op de stoep staat”. Dies de Jonge meent het. r Vel- ir, za. n 10-12 ar een dins- n op De Jonge verloor in oktober vorig jaar een flink kampeerterrein, toende ge meente een stuk land aan de Aagtendijk in bezit kreeg. De Jonge huurde dit terrein voorheen van de familie De Wildt. Maar de gemeente wilde het heb ben om er twee trainingsvelden vóór Jong Hercules en De Kennemers en een parkeerterrein op aan te leggen. Dies de Jonge zag zijn campingcapaciteit plotse ling verkleind van 100 naar 50 kampeer- plaatsen. BEVERWIJK. - Zaterdagavond over leed in het Rode Kruis Ziekenhuis op 75-jarige leeftijd de heer R. J. Vos. De heer Vos leed aan een acute vaatziekte. Het College van Regenten van het zie kenhuis heeft een in memoriam opge steld, dat we hieronder laten volgen: Overleden: Henrikus Petrus Antonius Duin, Alkmaarseweg 309, Beverwijk. 28 jaar oud. Condoleren uitvaartcentrum dinsdagavond van 19 tot 19.30 uur. Woensdag H. Mis van ftequiem om 10 uur in Regina Caeli-kerk. Om 11 uur begrafenis op Duinrust. Adriana Marrigje Both-Noomen, 68 jaar. Heemskerkerweg 148 te Beverwijk. Condoleren dinsdagavond van 19 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum aan de Velserweg. Woensdag 13 uur crematie op Wester veld. Veel te weinig - om de camping en Hoeve Adrichem op een gezonde tinun- ciële basis te runnen, zegt de Beverwij ker, die op zoek is naar een terrein waar hij een nieuwe camping kan stichten. hoogtepunten in de eerste week zeepkistenrace met zelf gemaakte gentjes op donderdag 5 augustus. Hier voor wordt een hellingbaan opgebouwd. Het programma voor de tweede week omvat onder meer jeugdrecordwedstrij- den met paalklimmen, stoepranden gooi en, enzovoort en op dinsdag 10 augustus spuitbalwedstrijden op vrijdag 13 augus tus. Dit alles georganiseerd in en bij het buurtcentrum Wijk aan Duin. Langs de Spoorsingel komt men dit verwijsbord naar camping Adrichem te gen. In september 1974, toen prinses Margriet het Rode Kruis Ziekenhuis aan de Vondellaan opende, overhandigde de heer R. Vos aan de prinses een broche. HEEMSKERK. Een veehouder uit Beverwijk kwam bij de politie aangifte doen van diefstal van vier lammeren. De beesten liepen op een weiland achter kasteel Marquette. Toen de veehouder zondag even een kijkje kwam nemen waren de lammeren verdwenen. Hij dacht dat stukje grond gevonden te hebben aan de Zeestraat, maar de gemeente Beverwijk wil niets van plannen van Dies de Jonge weten. hem omgaven, te motiveren met zijn dynamische persoonlijkheid. Het viel hem dan ook moeilijk in januari van dit jaar, wegens het bereiken van de statu taire leeftijd, afscheid te moeten nemen van datgene, wat hij beschouwde als zijn levenswerk. Dat wij nu voorgoed ufscheid moeten nemen van deze goede en gewaardeerde vriend, stemt ons tot grote’ droefheid. Moge hij rusten in vrede”. De begrafenis is woensdagmiddag om 14 uur op de algemene begraafplaats Duinrust te Beverwijk. tr Pe- HEEMSKERK. Bij -het spelen lucifers door de 13-jarige zoon maandagmorgen de schuur en een sonenauto van de familie Schoo rl aan de Rijksstraatweg verbrand. De jongen was in de nabijheid van de schuur met lucifers aan heit spelen. Een brandende lucifer kwam terecht tussen een aantal dozen, die vlam vatten. De brandweer was er snel bij om het vuur te bediwin- 2 gen. De verzekering dekt de schade. Vrijdagmiddag gaan alle groepen een sketchje opvoeren, een lied zingen of wat zij verder maar kunnen verzinnen en dat wordt dan het slotfeest, want de vakantie-activiteiten duren in Heems kerk een week. In Beverwijk is een programma mengesteld voor twee weken, met als hoogtepunten in de eerste week een -,-'-X--X-->_X_ wa_ De camping is nu vol en wie bij Dies de Jonge komt informeren naar een plaatsje wordt verwezen naar het braak liggende terrein aan de Aagtendijk. „Ik vertel de mensen, dat ze daar in feite niet mogen staan, omdat het geen kam peerterrein is. Maar velen zetten hun tenten toch op en betalen mij dan wat geld voor het gebruik van sanitaire voorzieningen. Ja, kijk. Die mensen boe ven mij geen kampgeld te betalen, maar halen wel water bij me en maken ge bruik van de toiletten. Dan is het rede lijk, dat ik een vergoeding daarvoor vraag”, zo verteld hij. g 19.30 erno”. 19 en Op het voormalige kampeerterrein stonden maandagmiddag drie, caravans en een zevental tenten. Het prikkeldraad is door onbekenden verwijderd. De poli tie treedt niet op. „Ze willen het niet zien. Ze doen een oogje dicht”, merkt Dies de Jonge op. Buurtcentrum „De Schans”, Schans, Beverwijk: van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur sportdag met gecostu- meerde voetbalwedstrijd. Heemskerkse buurthuizen: van 10 uur af vakantie-activiteiten in de buurthuizen De Zandkraai, De Zeven- sprong-Sohuilhoek en De Werf, ’s Middags gezamenlijk spelletjes-ker- mis-doe-middag op het terrein bij de Karshoffstraat. Het buurtcentrum De Schans vermeldt voor de komende veertien dagen onde” meer een uitstapje naar de Linnaeushof, een gecostumeerde voetbalwedstrijd, mo deshow, talentenjacht, enzovoort. Bij beide buurthuizen kan men op bepaalde dagen ponyrijden en een ritje maken met de paardetram. Vorige week kwamen personeelsleden van de' dienst Openbare Werken naar camping Adrichem en zetten met prik keldraad het kampeerterrein af. Kam peerders werd aangezegd zo spoedig mo gelijk te verdwijnen. BEVERWIJK. Ds. J. Bezemer, pre dikant van de Grote Kerk der Neder lands Hervormde gemeente, die wegens zijn benoeming tot predikant te Westka- pelle op zondag 8 augustus tijdens speciale dienst afscheid had willen men van zijn gemeente heeft dit scheid tijdelijk moeten uitstellen. In Heemskerk concentreren de activi teiten zich in de buurthuizen De Zand kraai, De Schuilhoek en De Werf. Daar begon men maandag rustig met spellet jes, tekenen enzovoort. De kleintjes zijn van 10 uur ’s morgens tot 2 uur bezig, de groteren tot 4 uur. Zij bepalen voor, een deel zelf per groep het programma. Daarin zit ook de voorbereiding van de gezamenlijke kermis-spelletjes-doe-mid- dag op woensdagmiddag op het grasveld aan de Karshoffstraat. Elke groep ver zint een kermisattraktie waaraan de an dere kinderen deel kunnen nemen op vertoon van een knipkaart. BEVERWIJK. De nieuwe wed strijdsecretaris van de zondagafdeling van voetbalvereniging De Kennemers is nu te bereiken via telefoonnummer 20291 van secretaris Wold. Zoals bekend wordt de heer Wold op 12 augustus als secretaris van De Kennemers vervangen door de heer P. Kooy, Luxemburglaan 110 te Heemskerk. Het telefoonnummer van de heer Wold is overgegaan naar de heer E. Janssen, de nieuwe wedstrijdse cretaris. Secretaris Wold is dus niet meer thuis per telefoon te bereiken. Wie hem dringend nodig heeft kan, hem bel len bij Hagenaars B.V., nr. 30840. De heer Wold deelt tenslotte nog mee, dat de jaarvergadering van De Kenne mers wordt gehouden op woensdagavond augustus in het paviljoen op het sportpark. „In zijn „eigen” Rode Kruis Zieken huis, voor een belangrijk deel tot stand gekomen door zijn persoonlijke inzet, is zaterdagavond op 75-jarige leeftijd ge heel onverwachh overleden de heer R. J Vos, wiens naam in Beverwijk, de stad waarvan hij de erepenning ontving, voor velen een begrip was. Dit' is het moment, waarop diegenen die met en naast hem hebben mogen werken een grote leegte gewaar wordep. Zij allen kenden een of meer facetten van deze zo vitale en beminnelijke fi guur. Vooral het Rode Kruis Ziekenhuis had gedurende vele jaren zijn bijzondere be langstelling. In 1947 toegetreden tot het bestuur als vice-voorzitter, heeft hij in 1967, na het overlijden van de heer Stoutenbeek, als voorzitter van ons col lege 'de belangen van het Rode Kruis Ziekenhuis op eminente wijze gediend. In het bijzonder gedurende de jarenlan ge voorbereiding en bouw van het nieu we ziekenhuis, waren zijn adviezen en coördinerende begeleiding een grote steun. Bijna 30 jaar maakte hij deel uit van ons college, waarbij vooral de periode van zijn voorzitterschap een belangrijk deel van zijn leven heeft gevuld. Zijn toewijding diende daarbij velen tot voorbeeld en slechts gedurende de va kantie ontbrak hij in de vergaderingen. Hij zorgde ervooi' op alle hoogtijdagen van het ziekenhuis aanwezig te zijn. Een hoogtepunt hiervan was ongetwijfeld de opening van het nieuwe beddenhuis op 24 september 1974 door H.K.H. Prinses Margriet. Met een eenvoudig, vriendelijk woord wist hij aan een feestelijk gebeu ren een eigen cachet te geven en door zijn sociaalgerlchte stuwkracht hen, die BEVERWIJK-HEEMSKERK. De gezamenlijke buurthuizen zijn maandag zeer voorspoedig van start gegaan met hun vakantieprogramma, dat de tijd op moet vullen tot het weer naar school gaan. In Heemskerk is het maximale aantal deelnemertjes ingeschreven, namelijk tweehonderdvi.jftig. Er kunnen zich geen nieuwe deelnemers meer melden want dan beschikt men niet over voldoende leiding en worden de groepen te groot. In buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan begon men maandag met een filmprogramma. Het weer was slecht voor buiten spelen en dus stroom de de grote zaal vol. BEVERWIJK GEBOREN: Michel, z.v. R. van der Linde en A. D. van den Outenaar'; Vegonita, d.v. L. Perez Gomez en M. D. I. L. Moreira Carreiro; Alexander F. S„ z.v. J. van der Vliet en E. A. Brink; Rutger H. T._ z.v. J. Koornstra en M. C. Zwaan; Fred, H. Schurink en L. M. de Jong; Harald z.v. P. E. C. Imanse en J. van Kampen; Luis C„ z.v. D. de Castro Fernandez en A. Munoz Moreno; Margriet M„ d.v. B. van der Horst en E. van Montfoort; Christina A., d.v. J. T. Valk en C. C. Taverne. ONDER TROUWD: J. W. M. Bes en G. J. H. Kuenen, A. H. M. Ooms en S. Verdwijn. GEHUWD: P. A. Heijens en P. C. Hoogeboom, H. W. Niesten en H. W. de G.raaf, J. Bos- scher en J. C. Slootmans, J. L. van Eerden en E. M. de Goede. vakantie teruggekeerd is vrouw Bezemer in het ziekenhuis opge- voor onderzoek. In overleg met vertegenwoordigers van de kerkeraad van de Grote Kerk en de kerkeraad van Westkapelle is tot dit uitstel besloten. Dit betekent dat ook de gemeente-avond op 4 augustus en de open afscheidsre ceptie op 6 augustus niet doorgaan. Bij gunstige wijziging van de omstandighe den zullen nieuwe data worden vastge steld.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7