In de Vishal Benzine-dieven gestoord A. J. de Ruiter 40 jaar in dienst van Hoogovens Speliade met oud ambacht Afscheid nemen van wethouder C. Ockeloen 0 Inbraak in geparkeerde auto’s Havenu „Wijkeroog” wil tegels leggen op paadjes naar volkstuinen Zigeunerinnen op dievenpad w sportbeorüf ■i VERKEER IN DIEZESTRAAT REGELMATIG GEBLOKKEERD 352 DEALER VAN SIMCA CHRYSLER MATRA SUNBEAM VOOR DE IJMOND NBr 19 7 6 AUGUSTUS IJMUIDEN - VELSEN WOENSDAG 4 Aggregaten OCCASION I CENTRUM CHRYSLER Mef Bovag-Garantie certificaat Maatregelen O AUTOBEDRIJVEN 4^9 zentveld ZF'hreemem l HAAOLëM *7 i Omwonenden in’t geweer tegen overlast (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) iusM 1} 9ii SIMCA ...r* g: IJMUIDEN. Vanaf de parkeerplaats bij de boulevard van het kleine strand in IJmuiden is vannacht uit auto’s ben zine gestolen. De daders zijn gestoord door een man, die later de politie waar schuwde. Er werd bij een van de auto’s nog een jerrycan en een slang aange troffen. Ook is afgesproken, dat de volle rol containers uit de vrachtwagens direct het magazijn ingereden zullen worden. Meerdere keren op een dag is het ver keer in de Diezestraat geblokkeerd, wan neer grote trailers de Vomar komen be voorraden. Woensdag vertrokken: Maredale, Pors- grunn; Oswestry Grange, West Ferroch; Parkesgate, Whitby; IJmuiden. 14 dagen proefrijden in uw occasionfavo- riet 1OOO m2 showroom mat keus uit vele merken De besommingen waren: UK 78 ƒ900,-; VD 18 2.200,-; IJM 18 2.200,-. VELSEN-NOORD - De Volkstuinders- vereniging „Wflkeroog”, die in het Wij- keroogpark haar fraaie complexen bezit, staat weer voor een uitgebreid program ma nu de vakanties achter de rug zijn. In dit programma staat ook de ledenver gadering die op zaterdag 28 augustus om 9.30 uur in het eigen clubgebouw ,,’t Praathuis” op het complex wordt gehou den. hebben zij al contact opgenomen met de wijkagent om te zien, wat de mogelijk heden zijn om de situatie te verbeteren. De wijkagent deelt mee, dat hij al een gesprek heeft gehad met bedrijfsleider Van Schie van de Vomar, dat goed is verlopen. De heer Van Schie verzocht de bewoners om begrip tijdens de aanloop periode van het bedrijf. Hij hoopt de overlast bij een normale en regelmatige bevoorrading van het bedrijf sterk te kunnen terugbrengen. Voorlopig is afge sproken, dat het personeel van de Vo mar zelf niet met auto’s., fietsen of brommers in de Diezestraat zal parke ren. Inmiddels heeft het college van Velsen zich over de klachten van de bewoners gebogen en wat betreft de geluidsover last van de koelaggregaten, had de ge meente de Hinderwet in de hand voor het nemen van maatregelen. Gebleken is namelijk, dat de Vomar niet tijdig ge noeg is geweest met het aanvragen van een hinderwetsvergunning. Dit was voor het college reden om de Vomar te dwingen deze apparatuur stop te zetten. Binnen de bebouwde kom van Velsen is vannacht een 22-jarige inwoner van de Haarlemmermeer aangehouden met zijn auto. De man bleek onder invloed van alkohol te zijn en na een bloedproef is tegen de man proces-verbaal opgemaakt. Teruggevonden. De Simca-persone- nauto, die verdwenen was van het Hoogoventerrein, is door de politie te ruggevonden. De wagen bleek te staan op een cross-terrein aan de Basisweg bij Amsterdam. De auto was echter totaal vernield. In de door twaalf omwonenden onder tekende brief vragen zij aan de burge meester om maatregelen te treffen, waardoor de overlast in de Diezestraat aanzienlijk verminderd kan worden. Ook de knie en gaandeweg konden zij hun eigen 'vliegers zien „groeien”. Zij waren Ier in alle kleuren en formaten. In de middaguren moest nog worden getoond of de kwaliteit goed was, want toen stond er een vliegerwedstrijd te wach ten, als slot van het oude ambacht: vliegers maken. Verder stonden er in de andere delen Per 40 kg.: tarbot 347-228; griet 233- 220; schol vier 132-40; rode poon 80; horsmakreel 53; bot 43-32. pi; De ene auto stond op de parkeerplaats achter het stadhuis. Uit deze wagen was de achterruit gelicht en de bedrading losgetrokken. De daders zijn, naar zeg gen van de politie, blijkbaar gestoord, want ze hebben de auto achtergelaten. Door bewoners van de Planetenweg werd ook gemeld dat daar een gepar keerde auto was opengebrsoken. Ook hier is het bij openbreken gebleven. Dinsdag vertrokken: Export Freedom, Bremerhaven; Nornews Leader, Bergen; ogate, Londen; Baldur, IJmuiden, Lulea; Newark, Noordzee; Rocknes, IJmuide, Simonsvik; Vartry, Rotterdam; Brinda, IJmuiden, Kdlding; Folium Supplier, Os lo; West Falta, Hamburg; Smit Lloyd 107. Cont Plat; Nortruck, IJmuiden, ContPlat; Java Sea, Gibraltar; Irina, W- Z Archangel; Tor Scandinavia, Noord zee; Junior Lilian. Zaandam, Rotterdam; Twin, Limmeryk; Pacific Shore,IJmui den, ContPlat; IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 297 kg. tong; 2 kisten tarbot en griet; 4 kisten schol; 1 kist rode poon en 22 kisten diversen. W o De heer Kampenhout wenst jubilaris De Ruiter geluk met zijn 40-jarig jubileum bij Hoogovens. IJMOND. - Bij Tante Pos van Hoog ovens was het dinsdag feest omdat die middag de heer A. J. de Ruiter uit Beverwijk 40 jaar bij het bedrijf in dienst was. Dat betekent overigens niet dat de heer De Ruiter al 40 jaar op de afdeling postzaken heeft doorgebracht. Ruim 35 jaar was hij namelijk werk zaam in de sector ijzer. Eerst bij de afdeling hoogovens en later bij de erts voorbereiding. In 1970 werd hij oprichter ertsbewerking, maar om medische rede nen moest hij na korte tijd deze functie neerleggen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: grote tong 16,12-16,09; grootmiddel tong 14,55- 14,51; kleinmiddel tong 12,22-12,13; tong een 12,71-12,50; tong twee 11,83-11,19. den. De activiteitencommissie heeft een uitgaansdag voorbereid, die dit jaar naar Kampen gaat met een bustocht op 21 augustus. Voor de jaarlijkse tentoonstel ling in ’t Praathuis van groenten, fruit en bloemen op zaterdag en zondag 4 en 5 september heeft het bestuur fraaie prijzen beschikbaar gesteld, waarbij ook het bloemschikken met een prijs wordt betoond. „De nieuwe vestiging van de Vomar heeft blijkbaar te weinig magazijnruim te” schrijven de omwonenden, „want vrijwel de gehele dag is het trottoir achter de Vomar bezet met kisten, krat-' ten, pellets, oud-papier en meer rommel, hetgeen voor ons onaanvaardbaar wordt geacht”. Verder schrijven de bewoners,, dat de verkeerssituatie in de Diezestraat meer dan slecht is. Meerdere keren per dag is de straat volledig geblokkeerd door vrachtauto’s. Een derde klacht, die de omwonenden hebben betreft het la waai, dat de motoren van de koelaggre gaten van de Vomar maken. Deze aggre gaten staan op het dak van de Vomar en de omwonenden hebben hiervan vooral in de nachtelijke uren hinder. Dan wordt een tegelplan besproken ten behoeve van de tuinpaden die naar die tuinen leiden en komen er medede lingen en verslagen van inkoopcommis- sie, het waterverbruik, een noodverlich ting voor het clubhuis en de acttvitei- tencommissie aan de orde. De landelijke tuinkeuring heeft inmiddels plaats ge had, waarvan de resultaten worden af- gewiacht- VELSEN. Tot twee keer toe is in de nacht van dinsdag op woensdag een auto opengebrsoken die stond gepar keerd in IJmuiden. IJMUIDEN. De bewoners van de Diezestraat en een deel van de Lange Nieuwstraat zijn in het geweer gekomen tegen de overlast, die de bewoners on dervinden van de „Vomar”. Sinds de opening van de Vomar aan het Markt plein heerst er een gespannen situatie, die vorige week al tot uitbarsting kwam, toen een van de bewoners zich niet meer in kon houden. De bewoners heb ben nu een brief aan de burgemeester geschreven, waarin zjj hun grieven spuien. Evenals vorig jaar is er weer een cursus bloemschikken op de data 12, 19 en 26 augustus en 2 september, die mogelijk in november wordt utigebreid. Zaterdag 14 augustus is er de vorig jaar zo geslaagde kindermiddag die vele ver rassingen biedt en juist voor het begin van het nieuwe schooljaar wordt gehou- Dinsdag aangekomen: Twin, Rotter dam; Inhales, Velsen, Vyborg; Confor mity, Londen; Irina, Zaandam, Delfzijl; Markborg, Beverwijk, Mantylyoto; Both nia, Zaandam, Bollstra; Star Polaris. Velsen, Cont Plat; Baltisky 20, Archan gel; Medina, Londen; Jemrjx, IJmuiden, Kins Lynn; Wieland, Tilbury; Sentence, Southampton; Parkesgate, IJmuiden, Whitby; Tor Scandinavia, Gothenburg; Eurabian Wave. Cadiz; Queens Ford, IJ- muiden, Rochester; Sea Navigator, IJ muiden, Lulea; Paliles, Rotterdam; Pau line Brinkmann, IJmuiden, Emden; Ady, Penang; Bab t, Alhalmen; Anco Prin cess, Rotterdam; Kenrix, IJmuiden, PoOle; Ninja Tholstrup, IJmuiden, Ar- klow; Tor Scandinavia, Noordzee; Elbe Ore, IJmuiden, Rotterdam; Mel was het trefpunt van de Velsen-Noordse kinderen dinsdagmorgen. De leidsters zagen ongeveer veertig op getogen kinderen verschijnen, die vol geestdrift zich zetten aan het maken van vliegers en van maskers. Het duurde ook niet lang of verreweg de meesten had den de kunstgrepen voor het vouwen en plakken van vliegerpapier al snel onder „En zo komt het dat ik u vandaag mag toespreken”, begon de heer K. F. Kampenhout, hoofd centrale diensten. „Ik zeg met opzet mag toespreken, want ik vind het bewonderenswaardig dat u, zij het dan om een medische indicatie, bereid was zo’n grote stap terug te doen. U bent niet thuis gaan zitten maar vervult nog steeds opgewekt en plichts getrouw uw functie bij dit bedrijf. Daarom ben ik extra verheugd dat u vandaag 40 jaar bij Hoogovens in dienst bent, omdat zo’n jubileum een prachtige gelegenheid is om u in het bijzijn van uw familie en uw collega’s deze lof toe te zwaaien”. De heer Kampenhout dankte de jubi laris voor zijn inzet en sprak de hoop uit dat de heer De Ruiter ook de laatste twee jaren tot zijn pensioen met even veel plezier op de afdeling zou blijven werken. Namens de directie overhandig de hij het gouden polshorloge en een enveloppe; met inhoud. Als duidelijke erkenning werd de heer De Ruiter bo vendien getooid met de gouden zeester met briljant. Ook de heer G. J. van der Linde, chef van de afdeling postzaken, had niet anders dan lovende woorden voor de jubilaris. „U was nog maar net binnen onze afdeling gekomen of u wierp zich met volle overgave op het probleem van de mechanisering van postzaken. Naar uw mening schortte daar nog wel het een en ander aan. Bij de aanschaf van nieuwe apparatuur was u steeds nauw betrokken en wij hebben dan ook dank baar van uw inzichten gebruik gemaakt. We hoeven ons nu niet meer af te vragen of de personeelsbladen of de loonstrookjes wel op tijd bij de mensen thuis op de mat allen”. De heer E. van Hoek overhandigde namens alle collega’s het cadeau, dat bestond uit een graskantschaar en toebe horen voor zijn bandrecorder. Daarmee was er een eind gekomen aan het offi ciële gedeelte en maakten de aanwezigen van de gelegenheid gebruik om dé heer en mevrouw De Ruiter te feliciteren. Wat betreft de koelaggregaten heeft de Vomar een bouwaanvraag ingediend voor een geluiddempende kast eromheen. Een eerste bouwaanvraag is afgewezen, maar zodra een nieuwe aanvraag is goedgekeurd, zal een dergelijke kast ge bouwd worden. Vomar dient de aggregaten binnen twee dagen buiten werking te stellen en kan vervolgens binnen twintig dagen beroep tegen het besluit indienen. Bij het eventueel opnieuw in werking stel len zal dan aan de Hinderwet voldaan moeten zijn en de kans is groot, dat eerst de gehele procedure rond een hin derwetsvergunning, compleet met be zwaren indienen bij de gemeente en eventueel beroep bij de Kroon, zal moe ten worden afgewerkt. Jan de Windstraat 2 - Beverwijk - Tel. 02510-39118 Betelgeuzestraat 6 - IJmuiden - Tel. 02550-17250 van Vomar VELSEN. Wethouder C. Ocke loen van Velsen is met ingang van 16 augustus benoemd tot burgemeester van de havenstad Terneuzen in Zeeuws Vlaanderen. Hij zal zijn werkzaamheden als lid van het dage lijks bestuur van de gemeente Velsen dus beëindigen. Sinds 1965 maakt hij deel uit van het Velsense college, waarin hij de portefeuilles beheerde van openbare werken (waaronder ook valt de planologie, de milieuhygiëne en het verkeer), de volkshuisvesting en de zaken betreffende sport en recreatie. Tijdens de dertienjarige pe riode van bestuurlijke activiteiten in Velsen hij weid in 1963 lid van de gemeenteraad heeft hij in prak tisch alle lagen en kringen van de Velsense bevolking contacten gelegd en relaties gemaakt. Teneinde al die belangstellenden in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen van hem en zijn echtgenote zal op donderdag 12 augustus in de burgerzaal van het stadhuis een openbare receptie wor den gehouden, die ’s avonds om 8 uur begint. Tevoren zal de heer Ockeloen tijdens een speciale zitting van de gemeenteraad, die ’s middags om 4 uur begint, zijn bestuurlijke functies in Velsen officieel neerleggen. van Velsen voor deze Speliade-dag op het programma filmvertoningen, een douanespel, zaal versieren en diverse spelen en voor de Ossendorpschool te IJmuiden-Oost stond zelfs genoteerd, dat men er een „beestenbende” van wil maken, maar dan uiteraard in de andere betekenis, dan die men gewoonlijk aan dit woord geeft. De lege rolcontainers zullen voorlopig nog buiten gezet worden, tot er in het magazijn maatregelen voor getroffen zijn. Daarbij heeft de Vomar echter toegezegd, dat de lege containers niet de hele dag buiten zullen staan, maar bui ten komen rond het moment, dat een vrachtauto verwacht wordt. Met de woordvoerder van de omwonenden is de afspraak gemaakt, dat men de Vomar tot 31 augustus de tijd zal geven om intern regelingen te treffen. Woensdag aangekomen: Hermann, Suhr, Terneuzen; Scheldeborg, Wessem; Norfolk Shore, IJmuiden, ContPlat; Ger da Maria, Swansea; Heidelberg, Le Ha vre; Kuzinki, Leningrad; Pacific Shore, ContPlat, IJmuiden; IJMUIDEN. Opnieuw zijn bij de politie meldingen binnengekomen over zigeunerinnen die inbraak en diefstal plegen op klaarlichte dag. De meldingen kwamen van bewoners uit de rivierenbuurt. Op diverse adressen waren de vrouwen via de achterdeuren het huis binnengelopen én hadden hoofdzakelijk geld gestolen. De politie waarschuwt bewoners om uit te kijken voor deze vrouwen, van wie er een met een baby loopt. Door de politie wordt verzocht meteen te melden wanneer de drie vrouwen ergens worden gesignaleerd. De

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5