Agenda Beverwijk in de clinch met regionaal onderwijsinstituut GS vinden wet buitenlandse werknemers discriminerend Politieman uit Velsen-Noord met pensioen IISC tielsa keukens haarlem i F A iih TT I f fe|| Ju T** 771 1 I' WERKGELEGENHEID TWINTIG SCHOONMAAKSTERS OP DE TOCHT p CoIIecteblokken opengebroken f 8 Tweetal beroepen Viswedstrijd voor bejaarden uitgesteld Ff I -- ly - IJMOND WOENSDAG 4 AUGUSTUS 19 7 6 6 topstyie delta arosa cascade onze toonzaal heeft meer te bieden dan drie andere samen 4 e i gamma scandia Wijk aan Zee grand classe Velsen-IJmuiden In en om Haarlem Beverwijk V w- J sswÉÖsföd, I -1 ra I: l I Heemskerk as’ rustiek I n^nui uur. en (Van onze Haagse redacteur) Huygensstraat. Const. 14 uur Santpoort Huygensstraat. brandweer 39111, (Van een onzer verslaggevers) Huize (Lange alle fronten <ook in prysi - alfa geel, biezengroen. olijfgroen, bermuda zand. I i model Alfa model Topstyie model Delta I Cahian Heorlrpnc R V Sxtptinncnlpin fid /t n hpt ctatinnï tpl 093 - 31/11/13 zzzzz»; arosa gamma delta topstyie scandia cascade ascot rustiek toscana Fabian Heerkens B V Stationsplein 64 (t.o. het station), tel. 023 - 314143 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 9.00 17.30 uur, zaterdag van 9.00 - 17.00 uur. BEVERWIJK Bij een inbraak in de gereformeerde kerk aan het Moensplein zijn drie collecteblokken opengebroken. Een blok is in de haast door de inbreker meegenomen. i 20 19.30 u. 2.70 mtr. kunststof v.a. 1280,- echt bout v.a. 2260,- 3.30 mtr. kunststof v.a. 1534 echt hout v.a. 2695 O w i IJMUIDEN. De Christelijk Gere formeerde Kei'ken te IJmuiden hebben een tweetal beroepen. Beroep werd uit- gebraoht op ds. A. J. Otter te Papen- drecht en op ds. P. N. Ribbers te Der Haag. J jgg- F x. Het zou beter zijn het wervingsbeleid aan de behoefte aan te passen (dat gebeurt al). Bestraffing van illegale ar beid moet niet in een aparte wet die alleen geldt voor buitenlanders geregeld zijn. Jarenlang is deze politieman in actieve dienst geweest in Velsen-Noord. Het afscheid van de heer Van Gelde- ren wordt gevierd op vrijdag 6 augustus, om vier uur op het politiebureau in Velsen-Noord. eiken dekor. eiken antiek, eiken groen, eiken wit. eiken natuur, eiken antiek, eiken groen, eiken zwart. eiken antiek, eiken groen, eiken wit. Colorado geel, biezengroen. langusto rood, vurenhout natuur, eiken natuur, briljant wit. parelgrijs, bermuda zand. grand classe briljant wit. parelgrijs, bermuda zand. dimension d4: mokka bruin, Colorado geel, biezengroen. koraalrood, zand wit. grenen. mahonie. eiken zwart. eiken natuur, mahonie, noten. eiken natuur, eiken antiek, mahonie tielsa heeft keukensupers te: Alkmaar Amsterdam, Apeldoorn. I Arnhem, Assen Dordrecht, Eindhoven, Etten-Leur, Groningen Haarlem Hengelo, Hilversum, Leeuwarden. Leiden. Maastricht. Nijmegen, Oisterwijk, Oosterhout, Rotterdam, Venlo, Vlaardingen. Voorschoten. Weert. Zeist. Weekmarkt. Op de donderdagen 12 en 19 augustus vinden de marktkooplie den het IJmuidense Marktplein bezet door het lunapark. Daarom slaan ze die twee donderdagen hun tenten (kramen) op in de Burgemeester Rambonnetlaan. VELSEN-NOORD. De vervangend postcommandant van de politie in Vel sen-Noord, de heer J. van Gelderen, zal het Velsense korps gaan verlaten. Om gezondheidsredenen gaat de heer Van Gelderen met vervroegd pensioen. DEN HAAG-BEVERWIJK. De Raad van State moet morgen in Den Haag tussen beide komen in een hooglopend me ningsverschil tussen de gemeente Bever wijk en het Regionaal Instituut Open baar Voortgezet Onderwijs Midden-Ken- nemerland, een orgaan van de gemeen ten Beverwijk, Castricum, Heemskerk en Uitgeest dat een viertal scholen in Be verwijk en directe omgeving onder zijn hoede heeft. Inzet is de schoonmaak- werkzaamheden aan de scholen, die tot op heden verricht werden door schoon maaksters van de gemeente Beverwijk, maar waarvoor het Instituut zelf een goedkopere regeling heeft getroffen. tielsa keukens zi ijn onbegaanbaar --- Tielsa keukens zijn uitgevoerd in meubelmakerskwaliteit en dus niet te vergelijken met doodgewone bouwkeukens". Tielsa keukens gaan tientallen jaren mee zonder aan waarde in te boeten. In een tielsa toonzaal praat u met keukenspecialisten. Voor de activiteiten van de ongeveer twintig schoonmaaksters in gemeente dienst zou het Regionaal Instituut dit jaar een half miljoen gulden neer moe ten tellen. Het dagelijks bestuur van het Instituut, dat al jarenlang over de prijs voor het schoonmaken van de vier ge bouwen met de gemeente onderhandelt, vond dat bedrag abnormaal hoog. Het ging ook niet in op het Beverwijkse voorstel om de werksters zelf in dienst te nemen. Men ging op zoek naar een aantrekkelijker alternatief en vond dat bij het Almelose schoonmaakbedrijf Asi to BV, dat hetzelfde werk voor drie kwart van de prijs wilde doen, dat wil zeggen een besparing voor het Instituut van 125.000 per jaar. „Bovendien”, zo licht de Heemskerkse wethouder Van Herpen, in zijn functie als voorzitter van het Instituut, toe, „heeft Asito zich bereid verklaard om de twintig schoonmaaksters in dienst te ne men, zodat er niemand ontslagen hoeft te worden.” Uit het verslag dat voor deze zitting door de Raad van State is BEVERWIJK De derde en laatste viswedstrijd voor bejaarden in de Sta- tionsvijver gaat zaterdag niet door. Hen- gelsportvereniging ’t Karpertje, die de wedstrijd zou leiden, is door verplichtin gen elders niet in staat zaterdag de wedstrijd te organiseren. De wedstrijd is nu vastgesteld op zaterdag 11 september, ’s morgens 8 uur. breng uw keukenmaten mee Meet éérst uw keuken nauwkeurig op en noteer de afmetingen. Aan de hand van de juiste maten én uw wensen kunnen wij U dan een exacte offerte en tekening van de nieuwe situatie voorleggen Klaar, terwijl U wacht! De genoemde vanafprijzen zijn incl. BTW en excl. apparatuur. HAARLEM. - Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de Tweede- Kamercommissie Wet arbeid buitenland se werknemers laten weten niet geluk kig te zijn met het (in november 1975 gepubliceerd) ontwerp van Wet arbeid buitenlandse werknemers. 2.70x2 10 kunststof v.a. 2190,- ecfit hout v.a. 4000,- gemaakt, blijkt daarentegen dat de ge meente Beverwijk er nog steeds vanuit gaat dat de werksters werkloos worden wanneer het Instituut inderdaad met Asito in zee kan gaan. „De gemeente Beverwijk dreigt door deze actie van het Regionaal Instituut ernstige financiële schade te lijden, onder meer ten gevolge van aanspraken van personeel dat ont slagen zou moeten worden, op uitkering of wachtgeld”, aldus de gemeente Bever wijk in haar adres aan de Raad van State. De heer Van Ingen, lid van de directie van Asito, bevestigt echter de bewering van het Regionaal Instituut, dat zijn bedrijf alle schoonmaaksters van de ge meente in dienst wil nemen. „Dat doen we altijd wanneer we diensten van een gemeente overnemen. We hebben inmid dels al een eerste oriënterend gesprek gevoerd met de betrokken dames, waar op we onze voorwaarden duidelijk heb ben gemaakt”, aldus Van Ingen, die nog mee kan delen of dat onder meer een loonsverlaging voor de betrokkenen in zou houden. In ieder geval waren de schoonmaaksters niet zo enthousiast over het gesprek. Maar spijkers met koppen zijn er nog niet geslagen. Het Regionaal Instituut heeft inmiddels al een contract getekend met Asito, waarin wordt geregeld dat dit bedrijf op 1 september of 1 oktober aanstaande de schoonmaakwerkzaamhe- den over zal nemen. Omdat onderling overleg geen uitzicht meer bood, heeft, de ge meente Beverwijk nu naar het laatste redmiddel, een beroep op de Kroon gegrepen. Omdat de behandeling van zo’n beroep echter maanden kan duren en de gemeente wil voorkomen dat Asito binnenkort aan de slag gaat, heeft Beverwijk naast het beroep op de bibliotheek, en jeugd 19-21 Gedeputeerde Staten vinden dat voor op moet staan dat Nederlandse en bui tenlandse werknemers gelijke rechten moeten hebben. In het wetsontwerp wordt daar niet van uitgegaan. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de bepaling dat de werkgever voortaan de werkvergun ning voor de buitenlandse werknemer aan zou moeten vragen. Hierdoor wordt de buitenlandse werknemer sterker af hankelijk van zijn werkgever. Een an dere - door gedeputeerde staten minder juist geachte - bepaling is dat in een bedrijf in principe maar 20 buitenlan ders werkzaam mogen zijn. Hierdoor wordt het voor de buitenlandse werkne mer een stuk moeilijker om van baan te veranderen. Kroon tevens een verzoek ingediend bij de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State om schorsing van de beslissing van het Regionaal Instituut en in plaats daarvan een voorlopige voor ziening, wat in de praktijk waarschijn lijk neerkomt op een handhaving van de bestaande situatie. Over dat laatste ver zoek zullen beide partijen morgen om half twaalf voor, de Raad van' State strijd kunnen levéren. Het dagelijks bestuur van het Insti tuut noemt de door de gemeente Bever wijk in rekening gebrachte kosten ab surd hoog. Ter vergelijking: van elke gulden die het Instituut aan de scholen uit kan geven moet niet minder dan 47 cent gespendeerd worden aan het schoonmaken, dit in tegenstelling tot 30 cent voor Rijksscholen en 20 cent voor het bijzonder onderwijs. Voor onderhoud en schoonmaken van de schoolgebouwen geeft het Instituut 76 percent van het budget uit, waardoor minder dan een kwart overblijft voor aanschaf van on derwijsmateriaal enz. Het beleid is er dan ook op gericht het accent weer meer naar het onderwijs te verleggen. De offerte van Asito biedt’ daar een mogelijkheid toe. Als verklaring voor het enorme prijsverschil geeft de direc tie van Sito op dat er binnen dat bedrijf veel efficiënter gewerkt wordt dan bij de gemeenten. In een gisteren uitgegeven persbericht heeft B. en W. van Beverwijk meege deeld dat het de mogelijkheid voor een minnelijke schikking met het Instituut open houdt. Dat zou dan voor morgen ochtend half elf moeten gebeuren. An ders doet de Raad van State na de behandeling op zeer korte termijn, wel licht nog deze week, uitspraak over het verzoek om schorsing. WOENSDAG.4 AUG TENTOONSTELLINGEN Hervormde Kerk, Julianaplein. Tot en met 8 augustus Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging. Dag. geopend van 19-21 uur. Openbare bibliotheek, De Zwaanstra; volwassenen en jeugd 19-21 uur. Ty- Verder gaat het wetsontwerp volgens gedeputeerde staten te veel uit van eco nomische overwegingen en wordt te weinig rekening gehouden met de sociale gevolgen ervan voor de buitenlandse werknemer. Via het wetsontwerp wil de regering blijkbaar het aantal buiten landse werknemers beperken en een eind maken aan de illegale arbeid. Hier voor is volgens gedeputeerde staten een Wet arbeid buitenlandse werknemers niet het geschikte middel. City, woensdag 20 uur: James Bond „Dia- BIOSCOPEN monds arP forever”. TENTOONSTE LINGEN Museum Beeckestjjn, Rijksweg, Velsen. Dag. 10-12 en 14-17 u. behalve maandag. Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Qen. trum Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, geopend dinsdag en donderdag 10-16 u. en op aanvraag. Tel.: 02510-91022 of 93083. Museum Van Gelder, Doodweg, Velsen- Noord. Tentoonstelling .,80 jaar Van Gelder, oudste industrie aan het kanaal”. Geopend di„ wo., do. en vrij, van 14-16 uur. Ru(jne van Brederode, Vglserduinlaan, Sant poort. Tentoonstelling „18 heren van Bredero de”. Geopend dag. 9.30-12 uur en 13-17 uur (beh. ma.). Oude Raadhuis Oud Velsen, Archeologische tentoonstelling .,3500 jaar eisen”. Geopend ma. t.m. vrij. 13-17 u. Za. gesloten, zo. 10-17 u. Tuin Beeckestijn, Beeldententoonstelling van Amerikaanse kunstenaar Peter Chinni. Landgoed Beeckestijn, Tentoonstelling Ken- nemer Landhuizen. Geopend dag. van 10-12 EN 14-17 u. Zondagmorgen en maandag geslo ten. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750; voor'Velsen-Noord en IJmui den 20750. Centrale Bibliotheek, F] 10-11.30 yur en 14.30-17.30 Woensdagavond van 19 Zeewijkerplein 19-21 uur. Sociaal Advies Bureau: Donderdag 9-10 uur. de Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden; 11-12 uur De Duinpan, Duinweg, Santpoort. Gezinsverzorging Hulp aan de bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden, Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen en jeugd 19-21 u. Amstelstraat 44; volwassenen en jeugd 19-21 uur. Sporthal, Van Loenenlaan. 19.30-23 Hoofdklasse zaalvoetbaltoernooi. DONDERDAG 5 aug Hulpdienst Help een Handje. Van ma. tot en met za. van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende adressen van wijk- hoofden en medewerkers. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 uur.Buitenbad9-18uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen en jeugd 14-17.30 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. MUZIEK Grote of St. Bavo Kerk (ingang Oude Groenmarkt 3) 19.30 u.: ,,Een half uur woord en muziek”, door Drs. G.V V. D.G Velde n Pau v. Veenen. Grote of St. Bavo Kerk (ingang Oude Groenmarkt 23) do. 1-5 u_: Orgelconcert door Bram Beekman. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 13.30 en 15.34 u.: „Het beste van Walt Disney’s levensechte avonturen”, a.l. 19 eng u.„Diamonds are forever”, 14 j. Frans Hals (Frans Halspleir|) 19 en 21.15 u.: „Emmanuelle 2”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Grizzly”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez, Louis de Funes’’, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 ..One flew over the cuckoo’s nest”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „The genius”, 14 j. 14 u.: „Benji”, a.l. Cinema Quiridus Internationaal Veerstr.) 14 u.: „French Bite”, 18 j. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Towering Inferno. King-Kong. Luxor Theter, Breestraat. Wo 19 en 21.15 u. Commando’s vallen aan. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend donderdag van 14- 16.30 en 19.30-21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij de heer Prins, Lijsterbeslaan 23. Tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 4 AUG Sociëteit Alpha, Moensplein, Geopend vanaf 20 uur. Zwaanstraat 4a: Zeestraat. Wo Theater 2: Wo Plein 1945, donderdag 3J uur en 18-21 uur. i tot 21 uur. Fjliaal WOENSDAG 4 AUG Progress Sociëteit, Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 19-21 uur. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, const. Huygensstraat. Tot en met 15 aug. „Kunst uit* Friesland”. Geo pend op dinsdlaig!, donderdag, zaterdag en zondag van 14-17 uur. DONDERDAG 5 AUG Kinderboerderij. Vrijburglaan. Geopend van 14-17 uur. Bowlingcentrum. Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Progress Sociëteit, Const. Geopend vanaf 20 uur. Alarmnummers: politie 32121. milieuklachten 96000. ma. t.m. vrij. 1-10 uur. Tel. 02550- 22169. Openluchtbad „Heerendujuen”, ma. t.m. vrij. 6.45 u. tot half uur voor zonsondergang. Zat. 10-17.30 u. en zon. 10-16.30 u. Muziektent Beeckestijn, Aanvang 14.30 u. Poppentheater Henk Abbing met „Spanning en pret met de Maanraket”. Informatiecentrum: Recreatiegebied Spaarn- woude (Boerderij Crayenstein-Machineweg Halfweg). Geopend: zat. en zo. 11-16 uur; ma. t.m. vrij. 10-12 uur. Speeltuin: In Veilige Haven, geopend dag. van 9.30-11.30 en 13-16.30 uur. Speliade: Donderdag. Santpoort: 9.30 uur film; op zijn kop. IJmujden-Oost: „De Spil”, Meeuwenlaan 2: 9.30 u. Film; 14 uur Gekker dan gek. F.L. Ossendorpschool, Le Mairestr. 12: 9.30 u. aren. (Denk aan je brood en je fiets). Ijmuiden-West; „de Planeet”, Mercuriusstr. 9.30 u. Speli-jaar-markt; 14.00 u. Speli-jaal markt. (Tussen de middag naar huis). Zeewijk: Duin en Dennenschool, Dennekop- laan; 9.30 u. Film; 14 uur Kleien. Kleuterspeliade: donderdag. Santpoort: Kleuterschool „De Kruidberg”. Dreefplantsoen 9.30-11.30 Boerenbruiloft; 14-16 uur Pick-Nick. IJmuiden-Oost: ..De Spil”, Meeuwenlaan 2 9.30-11.30 Muziekpret; 14-16 uur film; F. L. Ossendorpschool, Le Mairestr. 12 9.30-11.30 Hutten bouwen met pick-nick; 14-16 u. kleien. Umuiden-West: De Planeet, Mercuriusstr. 9.30-11.30 Kinderkermis. Santpoort: Feestweek. Woensdag: Lunapark van 14-24 uur: Feesttent ..De Bierelier” 20 uur: Tenderfoot Country en Western, toegang gratis. Donderdag: 13.30 uur aanvang Internationale Kortebaandraverij, ingang Hoofdstraat bij Broekbergenlaan; 19 uur Softballdemonstratie door de Terrasvogels, terrein Kieftendellaan hoek Wulverderlaan; 14-24 uur Lunapark; Feesttent „De Bierelier” 20 uur: Tiroler Kapel Erika, toegang gratis. u: Hg ■- 1 f z wM O

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6