I VIC-TEAM NU TEGEN ANDERLECHT Schaakboycot SPORT Koeperman op rand tweede nederlaag TOPDAMMERS GAVEN ELKAAR NIETS TOE Prognose gelogenstraft BIJL-HATTINK FIER AAN DE LEIDING Schaakolympiade voor visueel gehandicapten Ballesteros Veel belangstelling voor jeugdtoernooi Softbalduels Oranje-triomfen viel terug I 8 AUG CIRCUIT ■«NDVOORT eau JAARLIJKS TENNISFESTIJN WOC f M i: 13 SPORT 19 7 6 ZATERDAG 7 AUGUSTUS f •n (Van onze schaakmedewerker) »n Zandvoort-Trophy HAARLEM. In het land van Lasse Viren beginnen zondag 7 augustus de visueel gehandicapte schakers uit de gehele wereld aan hun olympiade. Speelterrein is de Finse plaats Kuortane waar een sportcentrum is vergelijkbaar met het Nederlandse Papendal. Titel houder Rusland zal hier naast Ne derland nog 22 andere naties aan treffen waaronder sterke landen als Joegoslavië, Amerika, Hongarije en vele anderen. Op de valreep heeft ook Indonesië zich nog aangemeld. m en Jan (AD VERTE NTIE) ito. zaam en dwong remise af. (Van onze bridgemedewerker) visueel schaker ofddorp logehjk lenburg me kun’ !B ervs ;ere tijd BIEL. (AP)De Sovjetunie en andere communistische landen zullen niet deel nemen aan de schaakolympiade die dit jaar in Israel wordt gehouden. Victor Batoerinsky, vice-president van de schaakbond van de Sovjetunie, heeft vrijdag in het Zwitserse Biel tegenover verslaggevers verklaard dat Tsjecho-Slo- wakije. Bulgarije en Hongarije tot de landen behoren die het voorbeeld van de Sovjetunie hebben gevolgd. Formule wagens, Renault 5, 300 km. van Zandvoort voor Toerwagens Groep 1. Aanvang 13.00 uur. Training Zaterdag 7 aug. v.a. 10.00 uur. Oscar Verpoest (foto) bracht Koeperman danig in het nauw. van Agliardi wekken. In de verliezersgroep deed Kamoen- Sanders (194) goed werk: het finishte in de eerste ronde als eerste. Vooral van het echtpaar Beukenkamp werd royaal gewonnen (35-13) en daarmede stond de toppositie vast. rieven, fd van jstraat tingen: F. de TORONTO. (ANPDe jacht op gou den medailles, die de Nederlandse ploeg tijdens de Olympische spelen voor ge- handicapten in Toronto heeft ingezet, is ook op de tweede dag doorgegaan- De 21 medailles, waaronder 13 gouden. 6 zilve ren en 2 bronzen, werden hoofdzakelijk behaald door de zwemploeg. strijd nam de Rus een damcombinatie ten koste van twee stukken, maar het resultaat hiervan viel bitter tegen. De schijven van de Belgische kampioen wa ren dermate goed opgesteld dat Koeper man zijn tegenstander eveneens een dam moest toelaten en opgejaagd door de wedstrijdklok een benauwd eindspel in ging. Op het nippertje bereikte hij nog de niet meer verwachte puntendeling. Gendlerman en Delhom hadden het zelfde openingsspel, maar de Israëliër kreeg geen correct tegenspel van Del hom. De Franse kampioen liep in een eenvoudige damcombinatie en verloor. Wiersma is tegen Carlo Smith dichtbij een zege geweest. In een moeilijk klas siek middenspel verraste de Nederlander met een voortzetting, die de Amerikaan dwong zijn plannen te wijzigen. Vanaf dit moment kwam de nationale kampi oen in het voordeel en moest Smith zich secuur gaan verdedigen. Dit is hem wel toevertrouwd en langs vele glibberpaden kon hij de Nederlandse kampioen toch op remise houden. Andreas Kuyken aan vaardde direct het remise-aanbod van Clerc in het middenspel. De Zwitser, die nog 20 zetten moest doen in een minuut, had weinig keus. De stand was voor hem wel iets gunstiger dan voor de jonge Amsterdammer, maar de h evige tijdnood schrok hem af. Waarom Clerc niet doorspeelde om t'e zien, hoe Kuyken zich er door heen zou slaan, blijft een vraag. Zorn kreeg dan eindelijk een verdiend punt. Het was jammer voor Hans Jansen dat de Italiaan juist deze keer het eind spel zonder fouten afwikkelde. Echter niet eerder dan na goed verdedigen te gen Jansen, die de gehele partij in het voordeel was geweest, maar geen kans zag het uit te buiten. Rainer Bonhof achtervolgt Ruud Geels en zal samen met keeper Kneib voorkomen dat de Ajacied tot scoren komt. Op de achtergrond de Duitser Wittkamp. in en zwarte stukken d^rscheidt men door op een der kleu- De lijstaanvoerders hadden zich op het nippertje voor de finalegroep geplaatst en leken volgens de prognoses daarin bij voorbaat kansloos te zijn. Zij trokken zich daar niets van aan en hanteerden in de eerste finalezitting de tweeënvijf tig bridgekaarten op ongekend vaardige wijze. Ondanks enkele missers bleken zij, nadat alle punten geteld waren, dit zo goed te hebben gedaan dat zij zich aan de top van de ranglijst hadden geplaatst. Of zij die positie in de komen de twee ronden kunnen handhaven - het kampioenschap gaat over drie, zittingen van ieder 28 spellen - is natuurlijk een volkomen open vraag. Van der Bijl- Hattink heeft bewezen voor uitstekende scores te kunnen zorgdragen en daarom ligt het kampioenschap binnen het be reik van dit goed op elkaar ingespeeld koppel. (Van onze golfmedewerker) ZANDVOORT. De tweede dag van het Internationale Golf Kampioenschap is een dag vol verrassingen geworden. De mooiste verrassing was natuurlijk het stralende zomerweer, maar dit heeft de favoriet Severiano Ballesteros geen goed gedaan. Maakte hij donderdag zon der zichtbare inspanning 65 (baanrecord van de Kennemer), vrijdag had hij 73 slagen nodig. Vooral op de greens was hjj onfortuinlijk. Op de eerste dag bui telde de bal vrolijk de holes in, maar in de volgende ronde wilde hij niet vallen en dat maakte de jonge Spanjaard mis moedig. Na twee dagen staat hij nu op de derde plaats. Clark (G.B.) met 137 op de tweede en de „veteraan” Peter Butler (G.B.) heeft de leiding met 136 slagen. HAARLEM Li de hoofdklasse soft bal dit weekend de volgende wedstrij den: zaterdag, EDOBloemendaal (17 uur); PinguinsShell (18.00 uur); Terras vogelsOG (19.00 uur). Zondagmorgen het topduel DSS—HHC (11.30 uur). UITSLAGEN DERDE RONDE Lepsic (Joe)-Nlmbo (Con) 1-1, Koeperman (Sov)Verpoest (Bel) 1’1, GANTARG (Sov) Tsjegolev (Sov) 1-1, Marek Tsj Don Kanda- ne (Sri Lanka) 2-0, Gentlerman (Isr)—Delhom (Era) 2-0, Zorn (Ita)Jansen (Ned) 1-1, Smith (Vst)—Wiersma (Ned) 1-1, Clerc (Ned)—Kuy ken (Zwi) 1-1, Hisard (Fra)—Agliardi (Mon) 2- 0. Tsjegolev, Gantwarg, Verpoest, Hisard 5 pun ten. 6. Kuyken, Clerc, Jansen, Smith, Nimbi 4 punten. 11. Koeperman 3 punten. 12, Marek, Gentlerman 2 punten. 14. Zorn, Lepsic 1 punt. 16. Agliardi, Delhom. Don Kandane 0 punten. Een Hongaarse atleet die deelneemt aan de Olympiade heeft vrijdag aan de Canadese autoriteiten om asiel gevraagd- zo heeft een woordvoerder van het de partement van immigratie bekendge maakt. De atleet ‘is Imre Szelenyi, die donderdagavond om elf uur op zijn kamer vermist werd. Waar hij nu ver- blifft is niet bekend. AMSTERDAM. Al voor het voet baltoernooi -Amsterdam 701” dekte Ajax-oefenmeester Tomislav Ivic zich in door te stellen dat hij van het huidige Ajax-materiaal nooit een Europese top club kan maken. Een uitstekende taxatie van de Joegoslaaf, die met het aantrek ken van zijn landgenoot Gluic van Go Ahead Eagles nu al verantwoordelijk is voor de eerste merkwaardige aankoop. Wat Ivic gisteravond heeft gezien, moet de Joegoslaaf er niet optimistischer op hebben gemaakt. Aanvankelijk was bondscoach Hans Bouwmeester als coach aangezocht maar hij' begeleidt in het Zwitserse Biel de Nederlandse vertegenwoordiger Genna Sosonko in het interzonale toernooi. Een schaakolympiade voor visueel ge handicapten is een gebeurtenis waarover men beslist niet te licht moet denken. In het verleden kwamen de Russen met grootmeesters als Averbach en Kptov als begeleiderst, terwijl Joegoslavië niemand minder dan grootmeester Gligoric mees tuurde. Het toernooi staat dan ook op een hoog peil. De Nederlandse ploeg, die gewoonlijk tot de goede middenmoters behoort, heeft zich terdege op deze olympiade voorbereid. Onder leiding van coach Steijn zijn in Amersfoort een drietal samenkomsten geweest waar vooral aan dacht aan de openingsbehandeling is be sneed en een aantal partijen zijn doorge nomen. Het resultaat van deze bespre kingen is later schriftelijk vastgelegd en in de blindenbibliotheek van Den Haag in braille omgezet zodat de spelers het besprokene nogmaals konden doorne men. Blinde schakers hebben speciaal aan gepaste borden en stukken waarbij het onderscheid tussen witte en zwarte vel- voort-Van der Werf 166, Mw. Vehmeij- er-Ton Valk 164, Van Berkel-Kruyff 161, echtp. Zwager 150, Keppels-Postma 135. Stand verliezersgroep: Kamoen-San- ders 194, Porck-Noordeman 189, Bronk- horst-Schwerdt 181, Kaspers-Swier 180, echtp. Beukenkamp 180, De Jong-Plezier 177, echtp. Goudsmit 174, Kemp-Reyn- ders 174, Witters-De Wit 166, echtp. Huisman 156. Van Balen-Strengers 155, Heugens-Nieuwenhulzen 152, Koch- Zandbergen 138, Meiermans-Pasveer 136. Bijna had wereldkampioen Koeper man de tweede nederlaag moeten incas seren. Na een door Oscar Verpoest geac cepteerde opening irt de Roozenburg- spel-karakteristiek moest Koeperman door het juiste tegenspel van zijn tegen stander overgaan tot een manoeuvre, die een keer eerder in Nederland werd toe gepast en wel in de partij tussen Wiers ma en Capelle in het kampioenschap van Nederland 1976. Koeperman bleef met een ver vooruitgeschoven positie zitten, maar wikkelde dit bekwaam af naar een stand, waarin hij een goede voorpost behield. In deze fase van de De schaakbond van Joego-Slavië heeft donderdag bekend gemaakt dat hij niet naar Israel komt voor de olympiade ..omdat het houden van de schaakolym piade in een broeinest van ooriog- -geen zin heeft.” Batoerinsky heeft verklaard dat Moskou zijn besluit reeds in mei heeft genomen. De Sovjetunie zal ook het FIDE-con- gres dat tegelijk met de Olympiade in Israel wordt gehouden niet bijwonen. Dr. Max Euwe, de voorzitter van de internationale schaakbond (FIDE), heeft de organisatoren van het interzonale schaaktoernooi alhier gezegd dat de schaakolympiade in Israel zal doorgaan alhoevel deze mocht worden geboycot door de Sovjetunie, Tsjecho-Slowakije, Bulgarije, Hongarije en Joego-Slavië. AMSTERDAM (ANP). Weinig sensatie vrijdag in de derde ronde by het toernooi om het wereldkampioenschap dammen in Amsterdam. In tegenstelling tot de beide voorgaande ronden vielen er in deze zitting veel remises te noteren. Niet zo verwon derlijk, want vele kanshebbers voor de hoogste plaatsen moesten onderling de strijd aanbinden. Dit leidde wei tot boeiende duels, waarin fel om de punten werd gestre den. De Russen Gantwarg en Tsjegolev gaven elkaar niets toe, en hoewel Gantwarg in een laat stadium nog een omsingelingsstrategie toepaste. zijn landgenoot bleef waak- (Van onze tennismedewerker) HAARLEM/IJMOND. Maandag begint op de banen van de tennisvereniging WOC aan de Zeeweg in Overveen weer het jaarlijkse tennisfestijn voor de jeugd. Een gebeuren waarbij de Haarlemse jeugd jongeren uit andere delen van ons land nu eens op eigen terrein kan ontvangen. Dat het hier een toernooi van behoorlijke om vang betreft dat kennelijk in een grote behoefte voorziet, blijkt wel uit de inschrij ving. 220 kinderen, waarvan de helft van buiten het district, schreven in. Vooral de leeftijdsklassen t/m 12, t/m 14 en t/m 16 jaar zijn en bij de jongens en bij de meis jes kwantitatief en kwalitatief erg goed bezet, waarbij de jongens t/m 16 er met vijftig inschrijvers wel enorm uitspringen. De groepen t/m 18 en t/m 21 zijn bij beiden wat minder zwaar bezet. Een vluchtige blik langs de lijsten laat zien dat vele kampioenen uit de andere districten de, weg naar Haarlem vonden. Bij de meisjes zijn dit bijvoorbeeld Petra Wessels (Leiden)Ingrid Cupers (A’dam) en Karin Bakkum (N.H.N.). Bij de jongens kampioenen uit Leiden, Peter Leyten en Cornel Schrama, die van Utrecht, Engelbert Blanke en die van Zeeland Paul Tazelaar, bovendien is er dan nog bij de 16-jarigen de Nederlandse kampioen Frank Jansen uit Noord-Holland. Daarnaast spelen van zelfsprekend alle Haarlemse toppertjes mee. Grote afwezige hierbij is wel Alice Lembeck, die een soort tennismoeheid probeert kwijt te raken door een tijdje niet te spelen. De categorie oudste meisjes is met vier inschrijvingen zo dun bezet dat de wedstrijdleiding besloot om deze vier, Ingrid Maitimo, Margreet Prager, Marjet Krijger en Jolies Alessie, een halve competitie te laten spelen. Ook de categorie oudste jongens is bepaald niet overschreven, maar juist hier lijkt de strijd zeer inte ressant te worden. Dirk Wiersma (twee geplaatst) mag hier tonen hoe ver hij is gevorderd. Paul Alessie (derde geplaatst) zal wel geen beletsel meer zijn, maar of hij ook een Paul Elstrodt aankan is de vraag. In het WOC-toernooi ’75 maakte deze, voor het Amsterdamse DDV in de eerste klasse spelende, jongeman al bijzonder indruk door zijn zeer gedegen spel. Maandag 9 augustus beginnen de wedstrijden om zondag 15 augustus uit te monden in de finales. De verliezers hadden tot dan toe even eens een goed uitzicht op die plaats doch de nederlaag tegen Ge Kamoen en zijn partner was van dien aard dat zij niet verder kwamen dan tot de vijfde plaats (180). De IJmuidense combinatie Porck- Noordeman is tweede (189) met slechts een geringe achterstand op de leiders. Stand finalegroep: Van der Bijl-Hat- tink 185, Hellingman-Schaap 183, De By- Jongbloed 180, echtp. Bink 177, G. Groen-Toeset 175, Eshuis-J. Groen 173, echtp. De Vries 169, Bouwman-Zijlstra 168, Tabbers-Van der Krol 166, Ter- Gespeeld wordt met teams van vier spelers. Voor Nederland zijn dat de he ren Jan van Gelder (Nijmegen) Ad Bestman (Baarn) Martin Boerefijn (Pijn- acker) Sjors Zwart (Amersfoort) met als reservespeelster mejuffrouw Bep Suyk (Soest). Als coach gaat de Sant poorter Klaas Steijn mee een der top- schakers van het Haarlemse VHS en vele malen kampioen van Noord-Hol- land. Ajax ontliep afstraffing tegen lusteloos Borussia sers hun normale Bundesliga- en Euro- pa-Cupvorm al te pakken zouden heb ben de chaos bij Ajax. Ivic is welis waar nog volop aan het experimenteren, maar gisteravond speelde hij met vuur, door tegen de geslepen Duitse tegenstan der een uiterst merkwaardige opstelling te formeren- Het centrum van de defen sie werd bijvoorbeeld gevormd door het duo Schoenmaker-Van Dord. Ruud Krol alleen hij is in staat om de verdedi gende chaos te organiseren kwam daardoor hun of meer op het midden veld te zweven, zodat een van de weini ge klassespelers die Ajax (met Geels en toch ook nog Suurbier) nog over heeft, bepaald niet met plezier liep te voetbal len. Herhaaldelijk aanmerkingen van Ruud Krol tegen zijn medespelers, het was tekenend voor de desorganisatie in het veld bij Ajax. Na een enthousiaste start zakte Ajax, dat zonder enige lijn door elkaar draaf de, volkomen in elkaar. Via hun enorme loopvermogen ontwikkelden de Duitsers voor rust nog weliswaar wat pressie» maar veel uitgespeelde kansen leverde dit ten slotte niet op, zodat de Amster dammers (na een van beide kanten ui termate matig gespeelde tweede helft) ongeschonden het eindsignaal haalden. Omdat Danner een penalty miste, mag Ajax zondagavond in de finale aantre den tegen het Belgische Anderiecht. Te veel eer voor een team dat onder nor male omstandigheden tegen Borussia Mönchengladbach. dat door het vertrek van de Deen Jensen naar Real Madrid aanvallend toch gehandicapt lijkt, geen schijn van kans heeft. De eerste wedstrijd tussen Anderiecht en Leeds United was voor de ongeveer 25.000 toeschouwers (wel een verschil met vorig jaar, toen er op de openingsa vond ruim 40.000 waren) bij vlagen een stuk aantrekkelijker. Het is misschien vervelend voor de bij Anderiecht ontsla gen Hans Kroon, maar de Belgische bekerhouder zal zich ook onder Ray mond Goethals dit seizoen tot een Euro pese topclub ontwikkelen. Goethals. die als coach-van-de-angst in zijn periode als bondscoach van het Belgische elftal een bedenkelijke reputatie opbouwde, is natuurlijk een uitstekende oefenmeester, die echt wel raad weet met een vrij uibgebalanceerd geheel als Anderiecht. Als MacKinzie, de aangekochte spits van Leeds United, die gisteravond tegen zijn oude club nog niet erg opviel, zich bij Anderiecht ontwikkelt tot een echte centrumspits, dan is de Europa-Cup-II- houder een tegenstander van betekenis voor elke club in Europa. Weliswaar is een overwinning (via strafschoppen) tegen Borussia Mönchengladbach op papier een aardige opsteker maar de verdienste van deze zege lag meer in het onvermogen van de Duitsers om- na drie inspannende weken in de Verenigde Staten, nu al weer een topprestatie te leveren, dan in de klasse van Ajax. Bonussia-trainer Udo Lattek: ,>In feite is ons trainingsprogramma te overladen geweest. Maar wat wil je. Die drie weken Amerika waren een lucratieve zaak voor de club. Als je vijf internatio nals in je elftal hebt, dan kun je dat financieel niet laten lopen.” In ieder geval camoufleerde de Duitse lusteloosheid wat zou Ajax een af straffing hebben gekregen als de Duit- Een visueel gehandicapte heeft dus wel de beschikking over bord en stukken dit in tegenstelling tot een man als de Argentijnse grootmeester Najdorf die in 1948 in Sao Paulo 45 partijen blind speelde en hier 23 uur voor nodig had zonder bord of stuk te hebben gezien. Hij had alle partijen in zijn geheugen opgenomen en verbeterde hiermee het wereldrecord dat Aljechin in 1933 vestigde toen hij 32 partijen blind speelde. Bij de wedstrijden in het Oostduitse Karl Marxstadt is een nieuw wereldrecord op de vier maal 800 m. dames gevestigd. Zinn, Hoffmeister, Weiss en Klapezynski kwamen uit op 7.54.2. Het oude record was in Russi sche handen met 8.05.2. Wielrenner Gerard Kamper won de prof- ronde van Leiden voor Bert Pronk Raas. In het Reinbouwschaaktoernooi in Velp gaat de Joegoslaaf Nemet met 7.5 punt royaal op kop na acht ronden. Hij speelde remise tegen Van Reek. De Duitser Wockenfuss en Hans Ree staan met 6.5 punt op de tweede plaats. De toestand van autocoureur Niki Lauda is ook gisteren weer vooruit gegaan. Op de eerste competitiedag in het Franse voetbal won Bastia met 3-1 van Laval. St. Etienne speelde uit met 1-1 gelijk tegen Valenciennes. De laagste score van vrijdag werd binnengebracht door de Zweed Gerd Müller 66. Tommy Horton, Canizeros en Jacobson zaten daar vlak achter met 68, zodat de strijd nog geheel open is. Tot de werkelijke kanshebbers behoren nog twee andere bekende Spanjaarden: Ma nuel Pinero met 138 en Manuel Calero met 139 slagen. De Nederlandse amateurs bleven allen boven het totaal van 150. Van Erven Dorens viel terug naar 85 (gisteren 77), Van Neck van 78 naar 80. Swane en Braun verbeterden hun scoreè Swane had twee slagen minder nodig 76 (78) en Carel Braun daalde af naar 75 (80). De Nederlandse professionals waren over het algemeen beter in vorm. De drie beste zijn Groenendaal met 149, O’Mahoney met 149 en Van Mook met 150. Jan Dorrestein, de nationale kampi oen, staat na twee dagen op 153. Vanaf vandaag zal het bittere ernst worden waarschijnlijk vallen alle spelers, die meer dan 150 slagen nodig hadden, bui ten de strijd. Ballesteros zal zich schrap moeten zetten, want Butler en Tommy Horton zitten hem op de hielen. In de landenwedstaijd dames bij het tafeltennis was voor de Irene Schmidt en Gerda Becker het goud weggelegd. In de finale werd het sterke Australië met 3-0 verslagen. De Nederlandse heren- ploeg greep net naast de prijzen. Na de nederlaag van 1-3 tegen Korea werd het hereruteam uiteindelijk vierde. Het Nederlands basketbalteam heeft de reeks overwinningen voortgezet. Te gen Italië werd een monsterscore van 82-14 bereikt, ondanks het feit dat bondscoach Rob Vertheuvel zo veel mo- gelijk reservespelers had ingezet. Zater dag zullen de topspelers het moeten maken. Dan is Europees-, wereld- en Olympisch kampioen Israël de tegen stander. Hellingman-Schaap liet tijdens de voorronden nauwelijks iets van zich ho ren. Dat was nu geheel anders: de tweede plaats op de ranglijst wijst erop dat het zich tot het uiterste zal inspan nen om de eindzege in de wacht te slepen. Eshuis-Groen (173) dat de plaat- singsronden als nummer een had afge sloten, moest nu vijf teams voor laten gaan en dat tnag ook een verrassing genoemd worden. Rode-lantaarndrager werd Keppels-Postma (135). Het zal geen rol van betekenis meer kunnen spelen. Rensenbrink (Goethals: „Hij maakt 60 percent van het elftal uit”) speelde ook gisteravond weer fantastisch. Het be paald niet intelligent voetballende Leeds United kreeg totaal geen vat op Oranje’s linksbuiten-van-wereldklasse, en Ander- lechts tweede doelpunt (een schitterende driehoekscombinatie tussen Rensenbrink, Coeok en Ressel) kon uiteindelijk alleen maar ontstaan omdat Anderlechts brein onder alle omstandigheden de beste op lossing kiest en bovendien de klasse heeft om dit uit te voeren. Via doelpunten van Rensenbrink, Res sel en Ooeck (Currie en Harris scoorden voor Leeds) behaalde Anderiecht ten slotte een heel wat simpeler overwin ning dan de 3-2-eindstand doet vermoe den. Anderiecht is klaar voor het nieu we seizoen. Borussia is dat ook binnen afzienbare tijd. Leeds United is een En gelse topclub waarvan er dertien in een dozijn gaan, maar Ajax lijkt verder van huis dan ooit- Go Ahead heeft in Deventer een vriend schappelijke wedstrijd tegen Ipswich Town met 2-1 gewonnen. FC Twente versloeg in Rijnsburg zaterdag-amateurclub Rijnsburgse plaats met 9-2. (West-Duitsland) .een selectie-elftal uit deze Boys met 5-0 en Roda JC klopte in Havert De Russische schaakgrootmeester Toekma- kov en een groep van 120 atleten krijgen, geen visum en kunnen daardoor Costa Rica niet binnen. De atleten wilden aan vriend schappelijke wedstrijden deelnemen. De re den van de weigering werd niet meegedeeld. De 16-jarige Brat ander Bas Vletter heeft zijn nationale tennis-itel bij de jeugd, vorig jaar In de leeftijdsgroep tot en met zestien jaar behaald, gisteren in Zoetermeer gepro longeerd door in de leeftijdsgroep tot en met achttien jaar in de finale Marc Albert in drie sets te verslaan: 6-3, 4-6, 6-4. Van kruisboogschutter Egbert Spleet is de complete kruisbooguitrusting ter waarde van drieduizend gulden gestolen. Bij de grenspost Hazeldonk werden o.m. twee bogen en 60 pijlen gestolen en een aantal verrekijkers. Joegoslavië heeft gisteren aangekondigd dat het niet zal deelnemen aan de schaak olympiade, die in de helft van dit jaar in Israel zal worden gehouden. BLOEMENDAAL-IJMOND. De eer ste zitting van de finalewedstrijden om het open zomerparenkampioenschap bridge van Kennemerland, die in „Rust hoek” te Bloemendaal werd gehouden, had ais verrassend resultaat dat het koppel Van der Bijl-Hattink, als outsi der gestart, nu fier aan de leiding gaat. Het scoorde 185 punten en dat was teveel voor de overige paren. Helling man-Schaap kwam met 183 nog het dichtst bij. den zichtbaar” is door het verschil hoogte. De witte en zwarte on<’ ren 'een metalen punt aan te brengen. De stukken zelf herkent de speler aan de vorm. Ook de klokken zijn aangepast en speciaal in braille uitgevoerd, waar door de speler zelf kan vaststellen hoe het met de toegemeten bedenktijd ge-, steld is. De uitgevoerde zet wordt mon deling kenbaar gemaakt en door de spelers op hun eigen bord uitgevoerd. Er zijn dus regels waaraan men zich niet kan onttrekken en hulp van buitenaf uitgesloten is. Dat Hisard van Agliardi won, mag geen verwondering wekken. Lepsic boekte een' goed resultaat door Nimbi op remise te houden en Marek kwam aan twee punten door een eenvoudige com binatie tegen Kandane. I J 1 1* 1 «Ay N».

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13