Haven k Agenda Oudste Nederlandse zeezeiler maandag in Umuiden Gesnapt bij diefstal i J. W. Meijer wil straks als wethouder een geheel eigen beleid gaan voeren „Ockeloen is een niet te evenaren figuur” I liep t. ende deu- af zijn Is de ngen mtal I „ARIADNE” ENKELE UREN OPEN VOOR BEZICHTIGING Brandje in container V 1 5 IJMUIDEN-VELSEN AUGUSTUS 19 7 6 MAANDAG 9 4 99 der C. Ockeloen benoemd is tot burgemeester van Terneuzen. Goed en niet duur (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN In IJmuiden wordt aanstaande dinsdag de aankomst tegemoet gezien van het laatste oorspronkelijk Nederlandse zeil schip de Ariadne”. Deze driemast gaffelschoener werd in 1909 als de San Antonio in Alblasserdam te water gelaten en tot 1948 voer het schip voor rederij Hammerstein uit Rotterdam. In dat jaar werd de driemaster zoals zovele andere grote Nederlandse zeilers ver kocht. Eerst aan een Zweed (die het uiterlijk van het schip zeer ver anderde), maar in 1973 is de San Antonio opgekocht door de Duitse Hartmut Paschburg, die de zeiler weer geheel in oude stijl liet her stellen. Heemskerk PW I Castricum Velsen-Noord DINSDAG 10 AUGUSTUS Meningen (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „Ik zal nooit proberen ook maar één ogenblik in de voet sporen van wethouder Ockeloen te treden. Ockeloen is een niet te eve naren figuur; daarvan vind je geen tweede- Toen ik na het vertrek van J. van Os van de Abeelen uit de gemeenteraad, fractievoorzitter werd, heb ik ook geen seconde geprobeerd diens beleid voort te zetten. Ik had een ander beleid voor ogen. Van Os deed zelf onnoemlijk veel, sinds zijn vertrek zijn alle fractieleden overal bij betrokken geworden en daardoor ook beter uit de verf gekomen. Het is gewoon noodzakelijk je eigen beleid te voeren. Uit dien hoofde kan ik Ockeloen dus absoluut niet gaan na doen. Overigens heeft hij ook zijn eigen persoonlijkheid ingebracht in de gemeente toen hij wethouder Verbeek opvolgde”. Aan het woord is de fractievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad J. W. Meijer, die door zijn fractie candidaat is gesteld voor de wethoudersvacature, nu wethou- Wens Geen tijd over de tijd Beverwijk In en om Haarlem Samenwerking VVD Velsen-IJmuiden ‘T*- 20 uur en Nog na-pratend leeftijden 19-21.30 u. (Lange M dfe losplank (Van een medewerker) en erij ram ■uit. den ook zer- :nte lijk jort- On- tndat i het al is ir de •ettig Ter ere van het 100-jarig bestaan van IJmuiden en bet Noordzeekanaal komt de oude San Antonio nu naar IJmuiden. Circa zes uur wordt dinsdagochtend de zeiler verwacht. Het schip zal dan aan meren in de Vissershaven om daarna de loopplank uit te leggen voor eventuele belangstellenden. bemanning naar Hammerstein overdreven. dit uit ge- een erd •ing da- een BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstr&at. Ma. 19.30 u. Muiterij op de Bounty. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: alle leef tijden 19-21 uur. en er s. i te VELSEN Zaterdagavond heeft de Rijkspolitie te water twee mannen opge vist uit de Vissershaven. Beide mannen probeerden via het water te ontkomen toen zij waren gesnapt vanaf de opge legde schepen die in de Vissershaven liggen aangemeerd. De mannen, een 30-jarige man uit de Haarlemmermeer en een 25-jarige man uit Marken, waren bezig geweest met hét stelen van attributen van genoemde schepen. Zij werden gesignaleerd en toen de politie arriveerde moeten zij in het wa ter zijn gesprongen. De twee mannen zijn eerst naar het hoofdbureau gebracht en zijn later - gedoucht en wel - ter beschikking ge stelid van de Rijkspolitie te water. Wat Oud-IJmuiden betreft. Fase I is aan de gang. Van Fase II heeft hij weinig of niets nog bemerkt. Als het aan de heer Meijer ligt moet er in Velsen inzien van geromantiseerd aangekomen Londen; Head, jon- J teens it de aan de ketting gelegen omdat het Duitse onderzeeërs zou hebben bevoorraad. Ook wapenleveranties aan de Spaanse repu blikeinen hebben veel voedsel geleverd voor de talloze verhalen die in scheep vaart- en familiekringen de ronde de den. Vanuit Antwerpen is de San Antonio aan het begin van de Tweede Wereld oorlog onder de ogen van de Duitsers naar Engeland uitgeweken. Daar is het schip ingezet voor de geallieerde oor logsvoering. Met name bij evacuatieacti- viteiten is de San Antonio vaak in gebruik geweest. Pas in 1947 kwam de San Antonio terug in Nederland. Het zou slechts voor een jaar zijn. De Zweedse kapitein kocht het schip en pas jaren later zou de Duitse Paschburg de zeiler in oude eer herstellen, al werd daarbij de naam San Antonio veranderd in Ariadne. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Maandag 20 u. ..Chinatown” WIJK AAN ZEE Openbare Bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: alle leeftijden 19-31 u. DINSDAG 10 AGUSTUS Openbare Bibliotheek, alle leeftijden 14.30- 17.30 u. Openbare Bibliotheek, Wijkerstraatweg, alle in 01 Naar zeggen van de Hilversumse schrijver h eeft de San Antonio in de dagen van de Eerste Wereldoorlog en de Spaanse Burgeroorlog veelal als smok- kelschip dienst gedaan. In de Eerste Wereldoorlog heeft het schip in Italië e per I me- volg- me- deel >offe- :orgd, 'orst- I rs in Gevraagd naar zijn standpunten ten aanzien van verschillende belangrijke zaken welke in Velsen en IJmuiden gaande zijn, verklaarde hij onomwonden pertinent tegen een Voorhaven te zijn en is er van overtuigd, dat die er ook niet zal komen. De kosten-baten analyse bevat naar zijn oordeel prognoses, die amper waar te maken zijn. Bovendien is de sector planologie, het milieu, de re creatie en zijn nautische aspecten nog niet eens aan de orde gekomen. En wat gezegd wordt over de meerdere werkge legenheid, acht hij een slag in de lucht. Als er over een containerhaven wordt gesproken, moet men wel weten waaro ver men spreekt. Wie alleen al kijkt naar de wenselijkheid in dat geval van een ander treinvervoer en al hetgeen daarmee samenhangt, die moet zich wel afvragen of zo’n containerhaven met alles wat er mee „van doen” is, wel wenselijk moet worden geacht. Natuur lijk dienst Velsen Amsterdam te helpen, als dat mogelijk is. Maar dan moet wel in technische en economische zin alles eerst grondig worden bestudeerd. zoveel mogelijk laagbouw komen. Het is wel duurder dan etagebouw, maar dan zit er niets anders op dat Velsen haar schaarse bouwgronden zo goed mogelijk ten nutte moet maken voor „sociale woningbouw”. Dat betekent goedé wo ningen tegen lage prijzen voor de zovele, sociaal zwakkeren, die op de wachtlijst staan, al zal dat niet eenvoudig zijn. Woordelijk zegt hij: „Als ik wethouder van<_ het gevecht voortzetten om de Velser- broekpolder. Wat dat betreft is er geen enkel verschil van inzicht tussen mij en wethouder Ockeloen.” Daar komt nog bij dat ook de heer Meijer tegen de door Gedeputeerde Staten zo hoog geroemde overloopgedachte is. Overloop wordt al leen gepleegd door mensen met een auto OF uitstekende reiskostenvergoeding. Wat de renovatie in deze gemeente betreft, heeft hij zich daarover al meer dere keren in de gemeenteraad uitge- sprok.en Hij is geheel voor inspraak van de zijde van de bewoners. Over het Plan Zeebad, kan hij op dit ogenblik nog nagenoeg niets zeggen. Het is hem be kend dat er mogelijkheden in zitten tot detail-uitvoeringen, maar hij weet niet of dit plan al tot in de finesses door het huidige college van burgemeester en wet houders is behandeld. Hij schort liever zijn oordeel over dit grootscheepse plan op teneinde eerst een en ander te inven tariseren. HEEMSKERK. In de nacht van zaterdag op zondag zijn jongelui in de omgeving van Donkey Shot aan het rijden gegaan met een vuilcontainer, waarvan de inhoud later op de Maere- laan in brand werd gestoken. Vrijdag in de namiddag sloeg de vlam in een frituurpan in een woning in het Rendorppark. De dochter was alleen thuis, want haar ouders waren met va kantie. De brandweer verwijderde de wasemkap en verder kon de schade beperkt blijven. over die kandidaatstelling schreven wij dezer dagen. De heer Meijer is het er in het geheel niet mee eens, wat in het artikel gesteld staat. „Als degenen, die verklaard zouden hebben tegen mijn benoeming te zijn, dat in het openbaar zouden doen, hebben ze geen poot om op te staan. De portefeuilleverdeling is een zaak van het college van B. en W. Alle speculaties die worden gedaan, zijn uit de lucht gegrepen. Dat was eerst al enigszins bij Harry Scheeper, en nu bij mij. Verder is de portefeuille welke een wethouder krijgt echt niet afhankelijk van de commissie waarvan hij heeft deel uitgemaakt. Immers Hans de Boer werd in ’71 direct na zijn installatie als raadslid, benoemd tot wethouder en als mijn geheugen me niet in de steek laat zat Th. Witte ook niet in de com missie voor sociale zaken toen hij wet houder van sociale zaken werd. Natuur lijk is het wel zo, dat bij het toewijzen van raadsleden in de onderscheidene commissies wel zoveel mogelijk wordt zit in het overleg hier op mijn werk veel in het sociale vlak te praten en te regelen. Als je me diep in het hart zou kijken, zou ik liever sociale zaken doen. Maar wethouder Witte doet het goed, dus dat zit er gewoon niet in. Trouwens mijn fractie heeft een mening in de zin van: „De rit uitmaken zoals men is gestart.” Er zijn dus geen gedachten die uitgaan van een portefeuilieverande- ring.” Wie is fractievoorzitter J. W. Meijer? Hij is een geboren Beverwijker, die in 1926 het levenslicht zag. In 1942 begon hij bij de toenmalige Plaatwellerij als leerling-lasser. Daar was hij vier jaar. Daarna ging hij tot ongeveer 1955 als machinist naar de Papierfabriek; vervol gens was hij enkele jaren werkzaam in de bouw en keerde na die periode weer terug bij de inmiddels „Stork Velsen,’ geworden Plaatwellerij, waar hij nu al 19 jaar werkzaam is. De laatste jaren als technisch administrateur; chef van de afdeling keuringszaken (metallurgisch) waarbij de keuringen worden begeleid en tevens plaatsvervangend chef van de kwaliteitsdienst. Zijn grote sociale bewogenheid maak te, dat hij in de Ondernemingsraad te recht kwam en daarvan secretaris werd. Daarbij bleef het niet. Op het lijstje staan verder nog lid van de divisie lichte proces-industrie voorheen Stork Amster dam; secretaris van de centrale Onder nemingsraad van VMF; penningmeester van het Van Biezenfonds, een sociaal fonds van Stork Velsen; lid van de Ondernemingscommissie, de voormalige ziekenkas en lid van de functie-inde- lingscommissie. Dit alles bij Stork Vel sen. Bij de VMF heeft hij voorts nog zitting in de commissie sociale onder- wecpen; de scholingscommissie; de stu diecommissie van Stork Werkspoor Die sel en de commissie commissarisbenoe mingen. Buiten zijn werk om is hij Bondsraad lid van de Industriebond NW; afde lingsvoorzitter van de afdeling Velsen- Noord; zit hij in de delegatie van de Industriebond naar de verbondsverga- deringen van het NW en heeft hij zitting in het bestuur van het Vakantie- centrum „Ginkelduin” van de Industrie bond. Last but not least: 14 jaar raadslid voor de PvdA en fractievoorzitter. Wan neer hij straks echter tot wethouder wordt benoemd, zal zijn vertrek bij Stork onherroepelijk zijn en vallen ook de andere werkzaamheden voor, bij en in de Industriebond af. Al die functies zijn niet verenigbaar met het wethouderschap, dat overigens nog voldoende tijd van de nieuwe we thouder zal blijven opvragen. het lossen van de schepen moest zorgen is nu definitief ter ziele. Met ingang van maandag worden de schepen gelost door degenen die zich daarvoor beschikbaar willen stellen. Dat zijn op dit moment wel degenen, die de oudere garde vor men van de Vislosregeling. De jongeren zijn alle kanten uitgevlogen en hebben elders in hoofdzaak bij Hoogovens werk gevonden. and- ■mel- wam tent open i op van I De Geen DE HARINGVISSERIJ heeft deze week geen reden tot juichen. Van diver se schepen welke buiten de Noordzee vissen, kwamen berichten dat men wel veel verstoomde, maar dat van enige vangsten nauwelijks sprake was. Boven dien is de prijs van de kleine siteurha- ring op een zodanig peil gekomen, dat het niet meer aantrekkelijk is deze klei ne haring aan te voeren. Dit dan ook waarschijnlijk wel de reden dat rederij Ouwehand in Katwijk haar hektrawler KW 123 opdracht heeft gegeven in de noordelijke Noordzee verse vis te gaan vangen. Aller ogen zijn nu gericht op de verrichtingen en de resultaten van dit schip. Worden er inderdaad resultaten geboekt, dan zullen ongetwijfeld meer dere schepen dit voorbeeld gaan opvol gen en overschakelen op het vangen van verse vis. Nu is het wel zo dat veel varkens de spoeling dun maken, maar voorlopig is het nog niet zover. Aan de vrijdagmarkt namelijk verschenen de kotters KW 29 en KW 185 aan de markt met een kleine lading rondvis, waarvoor 29.000 werd betaald. Voor de aanvoer ders was dat zeer tevredenstellend. rekening gehouden met de kennis en de verlangens van de betrokkene. Voor een wethouder gelden maatsta ven als bestuurskracht en bestuurserva- ring. Dat laatste moet hij voor wat de gemeente betreft nog opdoen zodra hij is benoemd. En dan natuurlijk ook kennis van de zaken waarmee hij te maken krijgt. En den wat er is geschreven ten aanzien van de Voorhaven. In de eerste plaats is dat geen zaak van openbare werken, maar van economische zaken. En in die commissie heb ik zitting. Ik heb ook in landelijk verband, voor de partij, daarover meermalen moeten pra ten. Overigens is een wethouder bijzonder afhankelijk van de ambtenaren. En in Velsen hebben we een goed ambtenaren korps. Dat is wel een steun in de rug. Of ik wel de portefeuille voor openba re werken zou willen hebben? Nou, ik Twee overweekse kotters die aan de donderdagmarkt verschenen profiteerden ook van de hoge prijzen en konden hun reis afsluite met een besomming van 43.000. Zij voerden voornamelijk plat vis aan. DeTX 91 kwam met een lading rondvis, bestaande uit 140 bakken wij ting, 50 bakken gul, 10 bakken schelvis en 65 stuks kabeljauw, waarvoor 23.000 werd betaald. Het waren weer de expor teurs die voor de rest van de handel moesten zorgen en daarin zijn geslaagd ook. s ten elin- 1 dat min- ■tijen betreft; hij zegt daarover: „Ik wil met deg ehele raad goed samenwerken, dus ook met de VVD. Per slot van rekening is het niet de wethouder die het beleid bepaalt. Dat is een zaak van de gehele raad. Bovendien ben ik geen man van conflicten.” (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: 14, 19 en 21.15 u.: „Grizz- 14, 19 en 21.15 u.: „De Ï9 en 21.30 u.: 15.30, 19 en 14 j. 13.30 u.: levensechte Onder die naam en onder Panamese vlag zal dinsdag de driemaster (450 ton en 60 meter lang) de pieren van IJmui den binnenzenen om daarna gastvrij de belangstellenden op haar oude dek te ontvangen. De Ariadne zal na aankomst slechts enkele uren in IJmuiden blijven en daarna doorvaren naar Amsterdam. BIOSCOPEN Kennenrer Theater, Zeestraat: Ma. 19 en 21.15 u. ..Meisjes achter Tralies’’. Theater 2: 19.330 u. ..Towering Inferno”. Luxor, Breestraat: 19 en 31.15 u. ,,De Hin denburg”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg. Maandag geopend van 19.30- Prins.g lijsterbeslaan 23. Tel. 23120. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: alle leeftijden 19-21 u. DINSDAG 10 AUGUSTUS Hulpdienstg help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: tel.:24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg Geopend van 9-12 en van 13.30-15.30 uur. Buitenbad geopend van 9-18 u. Openbare Bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30, jeugd 15-17.30 u. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 95000. SCHOUWBURG Openluchttheater (Hoge Duin en Daalseweg 2, Blo emend a al). Dins. 14.30 u.„Tijl Uilen spiegel bij de Chinezen”, door het Limburgs Jeugdtoneel. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dins. 20 u.: Orgelconcert door de Amerikaanse organist Lynn Zeigler. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 21.30 u.„Diamonds are forever”, „Het beste van Walt Disney’s avonturen’’. Frans Hals „Papillon”, 18 j. Lido (Houtplein), ly”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr). 1', 1? gendarme van Saint Tropez”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.). 14.30, „One flew over the cuckoó’s nest”, 18 j. Studio (Gr. Markt). 19 en 21.30 u.: „The Genius”, 14 j. 14 u.: „Dik Trom weet raad” a.l. Cinema Quiridus Internationaal Veerstr.). Doorlopende voorstelling 14-17 u. en 19-23 u.: „Black Neighbours”, 18 j. - even na-pratend ©ver de tijd openbarcwejdcen^ word, wy i^T?,r_aag welke al die werkzaamheden in en rond Stork Velsen en de Industriebond van hem vergen hij maakt weken van 80 tot 90 uur moet hij bekennen, dat hij voor hobbies eigenlijk geen tijd heeft. Alleen probeert hij wel zoveel mogelijk een avond in de week vrij te zijn teneinde zich te kunnen wijden aan het schaken. De heer Meijer is een uitste kend schaker, die in het eerste tiental van Weenink zijn sporen heeft verdiend. Hij werd van die schaakclub veertig jaar geleden lid. De kleine „Ko” Meijer was toen 11 jaar oud. Hét was in de tijd van Euwe-Aljechin. Daarnaast luistert hij graag naar klas sieke muziek. Grammofoonplaten, want voor het bezoeken van concerten ont breekt elke vorm van tijd. Vroeger was hij een actief voetballer. Die sport heeft hij een kwart eeuw volgehouden. Hij was zelfs bestuurslid van „Kinheim” maar tot zijn spijt heeft hij die functie moeten neerleggen in verband met zijn werkzaamheden. En het ziet er niet naar uit, dat hij na zijn benoeming tot wethouder nog veel tijd zal kunnen vinden om nog meer hobbies te gaan beoefenen. Eerst wacht dan nog een inwerkperiode. En wie het wethouderschap serieus wil beoefenen, zal ondervinden dat de be langen van de gemeente en de gemeen tenaren veel van de wethouder vergen. De fractie van de Partij van de ’Ar beid heeft de VVD-fractie in kennis gesteld van de kandidatuur van de heer Meijer, maar ir. G. A. Schoonkind, voor zitter van de VVD-fractie heeft nog niet bekend gemaakt hoe men er daar over denkt. Wat de voorgestelde wethouder bioscopen City. Maandag en dinsdag „M.A.S.H.”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend dag. 10-12 en 14-17 u. Maandags geslo ten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, dagelijksvan 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdag en donderdag van 10-16 uur en op aanvraag 02510-91022 of 92088 Museum Van Gelder, De Doodweg, Velsen- Noord: „60 jaar Van Gelder, oudste industrie aan het kanaal,,. Geopend di., wo„ do. en vrij, van 14-16 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort, „18 Heren van Brederode”. Geo pend dag. 9.30-12 en 13-17.15 uur (Beh. ma.). Oude Raadhuis oud-Velsen. Geopend ma. t.e.m. vrij. 13-17 uur. za. gesloten, zo. 10-17 uur. Landgoed Beeckestijn, Tentoonstelling Kert- nemerland Landhuizen. Geopend dag. 10-12 u. en 14-17 u. Zondagmorgen en maandag geslo ten. Tuin Beeckestijn, Tentoonstelling Ameri kaanse kunstenaar Peter Chinni. DIVERSEN Alarumnummérs, Politie 19*33; Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02310-96000. Brandweer Santpoort 37050. voor Velsen-Nrd. en IJmuiden 20750. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging, spreekuur dagelijks van 9-11 uur Velserduln- weg 52, tel. 11830. Stichting Huishoudelijke en Gezinsverzor ging, spreekuur dinsdag van 9.30 tot 12.30 u. Willebrordstraat 102, IJmuiden. Sociaal Advies Bureau, spreekuren dinsdag Cultureel centrum Moerbergplantsoen 22, IJ muiden, 9-10 uur. De Mei, 11-13 uur. Geel- vinekstraat 28, Velsen-Noord. De Haven 14-15 uur. Schipbroekweg 6; Santpoort-Noord. Centrale Bibliotheek, Plein 45. dinsdag 10- 12.30 uur en 14.30-17.30 uur. Filiaal Zeewijk- plein 19-21.30 uur. Heerenduinen, geopend 6,45 tot half uur voor zonsondergang. Informatiecentrum, Recreatiegebied Spaarn- woude (Boerderij Crayenstein Machlneweg, Halfweg) geopend zat. en zo. 11-16 uur; ma. t. m. vrij. 10-12 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Geopend dgl. van 9.30-11.30 en 13 00-16.30 uur. SPELIADE-DINSDAG: Santpoort: IJmond MTS, Roos en Beeklaan 4; 9.30 u. Doe eens tets voor een ander. We gaan fruit brengen aan bejaarden. Nemen jullie fruit mee?; 14 uur Boerenbruiloft. IJmuiden-Oost: De Spil, Meeuwenlaan 2, 9.30 u. Muziekinstrumenten maken, verkleden, poppen maken voor 14 uur Laat de poppen dansen. Ossendorpschool, Le Maire- straat 12 9.30 u. Film, 14 uur Volksdansen. TJmuiden-West: De Planeet. Mercuriusstraat. 9.30 u. Film, 14 uur Griebels en grabbels. Zeewijk: Duin en Dennenschool, Dennekop- laan. 9.30 u. Varen. Denk aan je brood en je flets. KLEUTERSPELIADE-DINSDAG: Santpoort: Kleuterschool De Kruidberg, Dreefplantsoen. 9.30 u. Werken met schelpen, klei enz. 14 u. Naar Bosbeek met zwemkleding. IJmuiden-Oost: De Spil, Meeuwenlaan 2, 9.30 ur. Koekjes bakken, 14 uur Sieraden en kijkdozen maken. Ossendorpschool, Le Maire- straat 12, 9.3o u. Vingerverven, 14 uur Film, Sieraden maken. IJmulden-West: De Planeet, Mercuriusstraat 9.30 u. Kijkdozen maken, 14 uur Dolfirama, spelletjesmiddag. Sluiswijk: De Brulboei. Kanaalstraat 128, 9.30 u. Spel met zang en <Mns, 14 uur Dolfirama. Zeewijk: Duin en Dennenschool. Dennekop- laan, 9.30 u. Dolfirama, 14 uur Dolfijnen tekenen en kleien. Kleuterschool, De Regen boog. Schiplaan, 9.30 u. Dolfirama, 14 uur Dolfijnen tekenen. IJMUIDEN. Vrijdag schepen: Ventura, Londen; Andrea, Hamburg; Ducansby Head, Londen; Maasplein; IJmuiden, Avonmouth; Ken- rix, IJmuiden, Rochester; Expo, Londen; Normans Carrier, Velsen, Cont. Plat; Isabel, Zaandam, Archangel; Radeberg, Zaandam, Archangel; Louise, K. a. Zaan, Kiel; Maro Polo, Gunnes; Stirling Brig, IJmudien, Cont. Plat; Castor, Halmstad; Lachs, Kiel; Parkesgate, IJmuiden, Whitby. Vrijdag vertrokken schepen: Cresence, Southampton; Oliver, Hamburg; Netty, Antwerpen; Subro Viking, GR Yar mouth; Sioux, Rotterdam; Heidelberg, Hamburg; Ann Lise, Tholstrup, IJmui den, Arklow; Izhmales, Velsen, Igarka; Balticborg, Delfzijl; Bertha Morgenroth, Gent; Jemrix, IJmuiden, Rochester; Stir ling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat; Palles, Antwerpen; Dieksans, Emden. Zaterdag aangekomen schepen: Ko- stronales, Leningrad; Laddy Kamilla, Teigh Mouth; Lindinger Jade, Antwer pen; Tor Belgia, Gothenburg; Milli, Fe- lixtowe; Helena Schepers, Mantyluoto, Dusseldorf; Joatlantic, Jowley; Ivy B. Gunnes, Deventer; Daphin, Gurdvangen; Medina, Londen; Sea Bure, Cont. Plat; Muhlentor, Cont. Plat, Velsen; Nicolay Padvyskiy, Willemstad; Grindal, Grenaa; Tor Britania, Gothenburg; Ta 61 Force; Cont. Plat; Clarissa, Rauma, Beverwijk; Reina, Shoreham; Clio, Frederiksvaerk, Duisburg; Wieshaven, Heligerhafen, Duisburg; Sambre, Grangemouth; Groes- beek; Uddevalla; Pacific Shore, Cont. Plat, Bunker; Kortenaer, New Ross, Vel sen; Quo Vadis. Zaterdag vertrokken schepen: Baltys- ky 20, Rotterdam; Duncansbyhead, Til bury; Parkesgate, IJmuiden, Poole; Nor- filk Shore, Cont. Plat; Onomichi Marus Seven Islands; Gerda Maria, Dundolk; Lachs, Hamburg; Pyranna, Noordzee; Star Pobris, Velsen, Cont. Plat; Marco Polo, Waterford; Maasplein, IJmuiden, Cartagena; Muhlentor, Velsen, Cont. Plat; Gemuruh, Hamburg; Tor Brittania, Gothenburg; Daphna Gdynia; Grindal, Grenaa; TS 61 Froce, Cont. Plat; Tor Begia, Gothenburg; Lady Camilla, Saint Malo; Elbe Ore, IJmuiden, Novadhibou; Husem, IJmuiden, Solvesborg. Zondag aangekomen schepen: Gazelle, Londen, Koog a.d. Zaan; Prinsenborg, Mantyluoto; Tsuaru Maru, Seven Island, Mercy, Noordzee; Saturnus, Lerwick; Stoer, Emden; Aspen, Kristineham; Hoegh Dene, Le Havr; Acilleus, Callao; Anna Dracopolus, Antwerpen; Elisabeth, Bronhofen, Dakar; Telnes, Aalborg, IJ muiden; Normand Carrier, Cont. Plat, IJmuiden; Brinda, Kopenhagen, IJmui den; Jupiter, Bergen; Cabo san Roque, Bilboa; Jacob van Heemskerk, Noordzee, IJmuiden; Ring, Felextowe; Albert S 1, Querta de Santa Maria. Zondag vertrokken schepen: Groes- beek, Caco; Normand Carrier; Sea Bure, Beiden Cont. Plat; Cartagenade Indias, Rotterdam; Reina, IJmuiden, Oxelesund; Joatlantic, Stockholm; Thea, K, Duits land, Frederiksvaerk; Nicoley Popvoys- kiy, Hmburg; Diogenes, Antwerpen; Alicia 1, Duitsland. Turku; Jupiter, Sta vanger. Maandag aangekomen schepen: Nor mand Carrier, Cont. Plat, Velsen; Cara cas, Antwerpen; Sheena K. Charlestow, Kampen; Hamno, Hamina; Bottensee, Husem, Velsen; Blac Ospray, Dakar. Maandag vertrokken schepen: Stor, Hamburg; Brinda, IJmuiden, Whitny; Telnes, IJmuiden, Simonsvick. Een aardig detail in deze geschiedenis is dat de eerste eigenaar, de genoemde rederij Hammerstein een nakomeling in Velsen heeft. De huidige directeur van Halverhout en Zwart’s Scheepagen- turen, de heer A. S. Hammerstein was een van de laatste directeuren van de rederij voor deze in 1947, na verkoop van de San Antonio, werd opgeheven. Hij kent de geschiedenis van het schip en heeft uit dat oogpunt enige kritiek op het verhaal van de Hilversumse journa list E. P. de Groot, die de geschiedenis van de San Antonio in het kort op papier heeft gezet en dit verhaal in uitgebreidere boekvorm wil 1 aten ver schijnen. In dit verhaal worden de bele venissen van de San Antonio en haar de heer ook HET WAS WEER ERG moeilijk de afgelopen dagen in de Vishal, waar de handel wederom te kampen kreeg met geringe aanvoeren. Maandag al stond men tegen een minimale aanvoer aa te kijken en in de daarop volgende dagen werd het er niet beter op. Aan de dinsdagmarkt was zo goed als niets. Een verrassing leverde woensdag de komst van de KW 137, die in verband met familieomstandigheden IJmuiden als uit- wijkhaven had genomen. Dit schip no teerde prijzen zoals ze maar weinig in de geschiedenis voorkomen. Voor een minimale vangst werd maar liefst 12.000 besomd. DIE VISLOSREGELING welke voor DINSDAG 10 AUGUSTUS Zwembad De Waterakkers, Kerkweg. Geo pend van 7-8 en 20-21.30 u. Buitenbad geopend van 7-20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan Geopend van 14-17 U. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30 U. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. u

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5