niet klaar voor de competitie” Meedoen Rensenbrink onzeker Cruijff en Neeskens niet tegen Ijsland Telstar won van Waregem Lottocijfers Tendens bij clubs om KNVB EN NOS MOETEN PRATEN Gorski wil I L I „We zijn nog lang r „aftreden” „flitsen” toe te laten ta «a EN I X fl fa# J DERDE PLAATS DANKZIJ ROYALE WINST OP FC BRUGGE SPORT 9 1976 MAANDAG 9 AUGUSTUS r‘f Patstelling r' I hh •S' I k AJAX ONTLUISTERD DOOR KLASSE VAN ANDERLECHT SPORTIEF (Van onze sportredactie) ian met orbeel- I 12, s 05100- Troostprijsje voor PSV Van onze sportredactie) 1 (Van onze sportedactie) in Zoltan Varga e, i. ian. "4R- IS tal Van der' Meeren; Kerkhof, Kar .phues, Wellerdieck, Van Essen; Jaap Staats, Visser, Stout; Matic. De Wit, Kramer HendrikseeL Dat is dan nog wel erg voorzichtig uitgedrukt. In ieder geval bevorderde Kazimierz Gorski: functie beschikbaar gesteld. op 22 augustus, net als in voorgaande jaren reportages op radio en televisie zullen worden uitgezonden. AZ’67 won in het noorden van Ne derland twee oefenduels. Zaterdag werd het tegen FC Groningen 2-1 (doelpunten Uitslagen van andere vriendschappe lijke wedstrijden: Willem IIFC Den Haag 2-3, ExcelsiorSpartaan’20 10-0, PEC ZwolleRoda (Raalte) 2-0, Groene SterGo Ahead Eagles 1-7, HeerVeen- dam 3-7, Sportclub AmersfoortDCG 1- 1, Helmond SportEindhoven 0-5. tval en er ern- n^t ge- ta pre- ge sue- e haar- i., dro- 'erzoek iet ver- ■prepa- 1. ui- iartoni- haar- ge-olle, WARSCHAU (Reuter, SID). De Poolse voetbalcoach Kazimierz Gorski heeft in Warschau bekend gemaakt dat hij binnenkort zal aftreden. De 55-jarige voetbaltrainer werd twee jaar geleden met zijn elftal derde in het wereldkampioenschap, bij de Spe len van München veroverde Polen onder zijn leiding de gouden medail le. Gorski heeft vermoedelijk zijn consequenties getrokken uit het niet zo geslaagde voetbaljaar 1976. Door Nederland werden de Polen uitge schakeld in de voorronden van het Europese kampioenschap en in de eindstrijd van het Olympische toer nooi van Montreal verloor de ploeg met 1-3 van Oost-Duitsland. dat standpunt hebben verlaten en Langs de lijn en Studio-Sport waar zij om hebben gesmeekt, nu niet meer willen?” BRUGGE. PSV is in Brugge derde geworlen tijdens het internationale toernooi „De Brugse Metten”. De Neder landse kampioen won gisteravond met 3-0 van de Belgische titelhouder FC Brugge na een 1-0 voorsprong bij de rust. Voor 9000 toeschouwers scoorden Posthuma na veertien minuten de ope ningstreffer Opnieuw Posthuma (65ste minuut) en Rene van de Kerkhof (een minuut voor tijd) completeerden de Eindhouende produktie na de hervatting. AMSTERDAM. Anderlechts Robbie Rensenbrink heeft de laatste jaren slechts in twee belangrijke voetbalwed strijden niet geschitterd. Uitgerekend tij dens het Europese kampioenschap voor landenteams in Joegoslavië werd Ren senbrink meegesleurd door de Oranje- misère en bleef hij ver onder zijn normale vorm. Dat vormt ook de enige reden dat hij momenteel niet bij Real Madrid voetbalt. Real-trainer Miljanic was speciaal naar Joegoslavië gereisd om Rensenbrink te observeren maar kon het na de wedstrijden van Oranje niet meer verkopen dat Real Madrid de transfer van de eeuw (Anderlecht zou nog ettelijke miljoenen meer hebben ontvangen dan Ajax voor Cruijff heeft gekregen) zou realiseren. Rensenbrink: Ik heb die verhalen ook gehoord. Maar met Real Madrid persoonlijk heb ik nooit contact gehad. Ik blijf voorlopig maar bij Anderlecht spelen. Dat is onder de huidige omstandigheden niet eens on plezierig.” Trainer Joop Castenmiller: >,Het eerste optreden van Visser was erg bemoedi gend. Hij heeft de nodige ervaring en het overzicht dat wij op het middenveld nodig hebben. Ik was erg over hem te spreken. Over de hele ploeg trouwens, temeer omdat we de nodige invallers hadden”. Telstar speelde in de volgende opstel ling: Brandpunt heeft onder de 37 clubs een enquête gehouden over het geschil dat in wezen een financiële kwestie is. Uit die enquête kwam naar voren dat 12 van de clubs vinden dat alleen de NOS concessies dient te doen, maar 19 vereni gingen vinden dat beide partijen water in de wijn moeten gooien. Dertien clubs meenden dat wanneer het contract, dat op 9 augustus afloopt, niet wordt ver lengd, hun inkomsten zouden verminde ren. Opvallend was dat achttien clubs (tegen zeventien) er van uitgingen dat „Dat moet zo blijven. Een deel van de belangstellenden komt naar de stadions, anderen luisteren naar ide radio of kij ken naar de televisie. Ik neem aan dat met VVV meer clubs de overtuiging hebben dat de radio en tv hun werk moeten kunnen blijven doen. Ik herin ner mij van vorig jaar dat de verenigin gen uit de eerste divisie er altijd over klaagden dat de NOS zo weinig belang stelling toonde voor hun wedstrijden. Zouden alle clubs nu plotseling en-bloc Ivic de rust binnen Ajax niet door opnieuw een merkwaardige opstelling te formeren. Opnieuw speelde het elftal met een dubbele libero. Van Dord en Ruud Krol, onder normale omstandighe den toch nog altijd één van de beste verdedigers ter wereld, had het opnieuw drukker met aanwijzigingen geven aan zijn medespelers dan met voetballen. Krol ziet niets in dit Ajax-concept en dat is duidelijk aan zijn spel te merken. Van Dord, vorig seizoen nota bene één van de zwakke schakels in de Ajax- defensie, kan onmogelijk laatste man zijn. Oranje’s linksbuiten van wereld klasse, Rob Rensenbrink, toonde dat heel simpeltjes aan. In een confrontatie van één tegen één was Van Dord geen partij voor Rensenbrink, die met een uiterst geraffineerde beweging Van Dord uit speelde en daarmee een overtreding uit lokte, wat Anderlecht een penalty ople verde. Fluitend maakte Rensenbrink dit karwei af. 9 Eredivisie-nieuweling FC VVV ver loor zaterdagavond op eigen terrein (17.000 toeschouwers) met 1-2 van FC Barcelona. De Spanjaarden namen door toedoen van Cruijff en Neeskens een 2-0 voorsprong voordat Hermans tegenscoor- de. Van der Weide miste een strafschop. Barcelona-speler Migueli kreeg een gele kaart nadat hij de Venlose aanvaller Jovanovic een klap had gegeven. 9 De Surinaamse kampioensploeg Ro bin Hood, die eerder met klein verschil van Ajax en Feyenoord verloor, won in Nijmegen voor 7500 toeschouwers met 1- 0 van NEC. Sije Visser zorgde voor het enige doelpunt van de wedstrijd door in eigen doel te schieten. Kornelis van NEC en Robin Hood-speler Nijhove kregen de gele kaart DEN HAAG. (ANP)— In het geschil tussen de NOS en de KNVB over het uitzenden van reportageflitsen via radio (Langs de lijn) en televisie (Studio Sport) is het standpunt van de 37 beta lende verenigingen niet gelijk. Zaterdag avond werd in de aktualiteiten rubriek Brandpunt van de KRO duidelijk dat een aantal verenigingen er geen bezwaar tegen heeft dat verslaggevers van radio en televisie bij het begin van dit seizoen hun wedstrijden bijwonen en er tevens hun werk doen. Willem II sloot zich bij de gedachten van VVV aan, mede onder de motivering dat bepaalde groepen van de bevolking, bejaarden en gehandicapten, zouden worden tekort gedaan, wanneer zij hun informatie via radio en televisie niet meer zouden krijgen. DEN HAAG (ANP). De winnende cijfers van lotto 32 zijn: 12 16 17 23 25 38, reservegetal 4. Het aantal deelnemers bedroeg 630.798, die voor een inleg zorg den van 2.636.628 gulden. Het prijzenbe- drag is 1.355.093 gulden. Rensenbrink zit inderdaad bij een ab solute Europese topclub. De Europa-cup II houder, die gisteravond het Amster dam 701-toernooi bijna achteloos won, lijkt dit seizoen zelfs aan kracht te hebben gewonnen. Door de aankoop van een echte spits, hoewel Goethals gisteren Vercauteren boven Mac Kenzie verkoos, kan Van Binst, toch één van de beste vleugelverdedigers in Europa, weer op zijn oude plaats spelen en dat maakt van Anderlecht een vrij uitgebalanceerd geheel. Het was natuurlijk logisch dat het nog volop experimenterende Ajax geen partij was vooi’ Anderlecht. Maar dat het krachtsverschil, vooral in de tweede helft veegde de Brusselse equipe met Ajax het veld aan, zo onthullend zou zijn, kon moeilijk worden verwacht. Het krachtsverschil was in alle op zichten schokkend. Europese klasse te gen een middelmatige ere-divisieploeg. Want als Ajax zo blijft voetballen dan zit er niet eens meer een derde plaats voor het team in de competitie in. Ivic reëel: De competitiestart zal heel moeilijk worden. We zijn inderdaad nog lang niet klaar.” an d| >.a. als irdnek- worden 9 Roda JC speelde zaterdagavond met 1-1 gelijk tegen de Engelse kampioen Liverpool. Bij de rust hadden de Britten een 1-0 voorsprong door een doelpunt van McDermott. Eén minuut voor het einde maakte Johan Toonstra gelijk. Het duel werd bijgewoond door 8000 toe schouwers. Door de uitzending van Brandpunt werd duidelijk dat er sinds enkele dagen nog een andere zaak speelt, die KNVB en NOS niet dichter bij elkaar zal brengen. Bob Spaak, voorman van Stu dio Sport heeft aan Feyenoord en Ajax per brief doen weten dat het onder de huidige omstandigheden niet te ver wachten is dat er bij de wedstrijden uit de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker tv-reportages zullen wor den gemaakt. Feyenoords Van Zandvliet was zonder meer geïrriteerd door het schrijven van Spaak. „Ook aan conflictsituaties zijn spelre gels verbonden. Een daarvan is dat in zo’n situatie geen nieuwe elementen moeten worden toegevoegd. Daardoor wordt het alleen maar moeilijker om tot een vergelijk te komen.” Brandpunt onthulde dat al van vier clubs bekend was dat zij normaal ver slaggevers zullen toelaten. Eén club (uit de eredivisie) wenste haar naam niet genoemd te zien, de andere drie zijn Groningen, Willem II en eredivisie-nieu- weling FC VW. De voorzitter van de Venlose club stelde dat het betaalde voetbal in het recreatiepatroon een functie heeft. De prijzen zijn: eerste prijs (inclusief jackpot) 541.034; tweede prijs 125.240, derde prijs 187.860; vierde prijs 250.4r?9;vijfde prijs 250.479. MOESKROEN. Telstar heeft Moeskroen, een plaats aan de Belgisch- Franse grens, een oefenduel tegen Ware gem met 2-1 gewonnen. De Velsenaren speelden de beste wedstrijd in hun oe fencampagne tot dusver en verdienden de winst tegen de Belgische nummer zes volkomen. Kist en Hovenkamp, tegentreffer Ei- mers) en gisteren werd SC. Cambuur in Leeuwarden met 2-0 verslagen. Nijdam en Kist maakten de doelpunten. Hierna kwam Anderlecht, met een sterk acterende Arie Haan op het mid denveld, pas, goed los. Ajax werd wegge speeld. Opkomende verdedigers en mid denvelders, het duizelde de Amsterdamse formatie aan alle kanten. Rensenbrink kogelde nog één keer op de paal, zodat het bij de rust een klein wonder mocht heten dat Anderlecht niet verder dan deze geringe voorsprong was gekomen. Met een voortreffelijke Jan Ruiter in het doelpunt maakten de Brusselaren de wedstrijd na rust snel af. Zuidema scoorde nog wel tegen, maar werkelijk 9 In Doetinchem was de nieuwe Bun- desliga-club Borussia Dortmund te sterk voor de Graafschap: 0-2. Borussia, dat zonder de nieuwe aanwinsten Lippens en Kostedde speelde, scoorde na de rust via Wolff en Kraus. Bij de Westduitsers speelde de ex-Ajacied slechts één helft mee. wachten is.” Vergelijkbare woorden sprak de voorzitter van Ajax, die niette min meende dat er een oplossing kon en zou komen. J d I Uit een gesprek met FC Den Haags Herman Choufoer bleek dat hij ervan overtuigd is dat in de gesprekken een absolute pat-stelling is bereikt. Chou foer: „Als er al bereidheid zou zijn de gesprekken te hervatten dan zal dat dienen te gebeuren met andere onder handelaars. De huidige vertegenwoordi gers hebben hun standpunten zo fre quent naar voren gebracht dat er uit nieuwe besprekingen met dezelfde men sen nauwelijks nog iets goed te ver- Het eerste duel van de avond, tussen Borussia en Leeds United, werd beslist door strafschoppen. De Engelsen legden nog minder precisie in hun penalties dan de Duitsers, waar zelfs Bonhof tegen de paal schoot, zodat Borussia uiteindelijk de derde plaats in het toernooi pakte. De wedstrijd was alleen maar aardig in de slotfase toen de Duitsers, met tien man, in het defensief werden gedrongen. De vooral tactisch veel intelligenter opere rende Duitse kampioen maakte opnieuw een vrij lusteloze indruk. Het overladen oefenprogramma heeft een diep litteken achtergelaten en alleen om die reden kon het matig spelende Leeds op 3-3 uitkomen. Doelpunten: Gray (0-1), Hei- denreich (1-1), Wimmer (2-1), Gray (2-2), Heidenreich (3-2), Clarke (3-3). MARC SERNé (Van onze sportredactie) HILVERSUM Hoewel de interim-bondscoach Jan Zwartkruis zijn plannen voor de komende WK-kwalificatieduels met Ijsland en Noord-Ierland nog niet rond heeft, weet hij al wel dat hij begin september in Reykjavik niet met de sterkst mogelijke ploeg in het veld zal kunnen komen. „Gezien het overladen programma heeft Barcelona Johan Cruijff en Johan Neeskens niet voor die wedstrijd tegen Ijsland vrijgegeven. Over Rob Rensenbrink moet er nog verder met Anderlecht worden gepraat”. Het contact met Barcelona-coach Rinus Michéls heeft Zwartkruis al wel de toezegging opgeleverd dat de beide Johannen voor de confrontatie met Noord- Ierland in oktober beschikbaar zullen zijn. De vraag was echter of Cruijff zelf nog voor Oranje wilde spelen. Tijdens de eindronden van het Europees kam pioenschap in Joegoslavië was daar immers onzekerheid over ontstaan. Zwart kruis: „Er is inderdaad enige spraakverwarring geweest, maar ik heb nu met hem gesproken en hij heeft mij gezegd positief tegenover het Nederlands elftal te staan. Dat is voor mij voldoende”. Over het al dan niet beschikbaar zijn van Rensenbrink is nog geen zekerheid verkregen. „Anderlecht heeft ook een moeilijk programma, maar bij ons eerste gesprek is er nog geen definitieve afspraak gemaakt. Ik ga nu eerst maandag praten met de andere bondscoaches en na deze technische bespreking gaan we de zaak verder bekijken. Het is duidelijk, dat ik er alles aan zal doen om Cruijff, Neeskens en Rensenbrink erbij te krijgen. Het zijn immers drie belangrijke pijlers van het Nederlands elftal”, aldus Zwartkruis. Zaterdagavond had PSV geen kans gezien ten koste van het Joegoslavische Hajduk Split de finale te bereiken. Haj duk, dat begin dit jaar door PSV uit de halve finales van het Europese beker toernooi voor landskampioenen werd ge houden, behaalde een 2-1 overwinning op PSV. Bij de rust had Hajduk een 1-0 voorsprong door toedoen van middenvel der Djordevic. Postuma maakte gelijk, maar Zungul bezorgde PSV, dat zonder Deijkers en Edström aantrad, toch een nederlaag. De Joegoslavische ploeg speelde een half uur met tien man, doordat Musemic wegens natrappen naar Willy van de Kerkhof uit het veld werd gestuurd. Arie Hhan, die tegen zijn oude club Ajax een voortreffelijke in druk achter liet, wordt hier onderuit gehaald door Pim van Dord. Erger voor Ajax is dat het elftal momenteel volkomen ongecoördineerd door elkaar loopt te draven. Zelfs een klassespitsi als Geels weet niet meer waar hij het zoeken moet. Hij moet ballen gaan halen iets wat hem met name in het Nederlands elftal goed af gaat, omdat hij geen fatsoenlijke bal krijgt aangespeeld in de spits. De topsco rer van de Nederlandse competitie levert op die manier nauwelijks rendement op. AjaxAnderlecht was als kijkspel we liswaar bijzonder aardig maar het Am sterdamse elftal zal snel anders moeten voetballen want teams als Feyenoord Twente AZ, maar vooral PSV, weten, evenals Anderlecht, uitstekend raad met een dergelijk chaotisch team als Ajax momenteel is. Ivic terecht: „Er wordt hard gewerkt. Dat zullen we ook in de toekomst moeten blijven doen.” prachtige doelpunten van Vercauteren en Van der Eist, weer na zeer kanp voorbereidend werk van Rensenbrink, accentueerden tenslotte duidelijk het krachtsverschil. 9 Het Nederlands studenten voetbal-elf tal heeft tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap de halve finales bereikt. Tegen Spanje was de stand na 90 minuten 1-1. Ook na de verlenging van deze wedstrijd in de kwartfinales bleef de stand gelijk 2-2. Aangezien Nederland bekwamer was in het nemen van strafschoppen (3-1), komt de Neder landse ploeg in de halve finales uit tegen Zuid-Korea. De andere halve fina le gaat tussen Paraguay en Uruguay. Kort voor de rust nam Waregem de leiding door een doelpunt van Aad Koud- ijzer. Binnen elf minuten in de tweede helft had Telstar orde op zaken gesteld. Eerst scoorde Jaap Visser (hij droeg voor de eerste keer het Telstar-shirt) na een combinatie met Co Stout de gelijk maker en kort daarna bracht Matic nummer twee op zijn naam. OOF

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9