WATERSTAND IN VIJVER BREDERODELAAN TE LAAG Invalide bewoner aan 1 Programma de Jekerstraat vakantiefeesten krijgt toch lift s. i VAN INDUSTRIEWEG NAAR RINGVAARTWEG Eind augustus voetballen op nieuwe velden s breemem H zentueld Wl Kermisexploitant GELDKISTJE VAN MUUR GERUKT mist dagopbrengst Salomon King in Donkey Shot Overlijdensberichten Vakantieshiiting postagentschap Wijkerbaan MWB.SEKfMPPEOGCASiQNS DEALER VAN SIMCA CHRYSLER MATRA SUNBEAM VOOR DE IJMOND AB---- -s WOENSDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 1 AUGUSTUS 19 7 6 8 (Van een onzer verslaggeefsters) HÓ F (Van een onzer verslaggevers) OCCASION r b CENTRUM SIMCA Bovag-Garanti» certificaat 14 dagen proefrijden in uw occaaionfavo- rlet 1OOO m2 showroom met keu» uit vele merken Recordpogingen waa» T k - - i vï- BEVERWIJK. Aan de Ring vaartweg aan het Industrieterrein is de bouw begonnen van de nieuwe fabriek en het kantorencomplex van Tormos, een bedrijf dat zich voornamelijk richt op de export van alle mogelijke schijfremmen voor personenauto’s. Met de nieuwbouw is een bedrag gemoeid van ruim 1,7 miljoen. mi AUTOBEDRIJVEN K1 1' Hi Hlto l t Ir j I sT- - w Buurthuis „Wijk aan Duin” moet spuitbalwedstrijden laten vallen BEVERWIJK. gemeente 93 Tormos bouwt nieuwe fabriek (ADVERTENTIE) 5P A Z (Van een onzer verslaggevers) De Aan de Ringvaartweg is vanmiddag de bouw begonnen van de nieuwe fabriek van Tormos, die schijf-emmen voor per sonenauto’s vervaardigt. Hoewel het aantal deelnemertjes de buurthuisleiding wat tegenviel, werd er door de jeugd met veel animo gestreden. Er viel dan ook een flink aantal records te vestigen, zoals het zo lang mogelijk steltstaan op een vierkante meter, het zo snel mogelijk nemen van de hindernis- baan, zo lang mogelijk touwtje springen, zo hoog mogelijk paalklimmen, zo vaak mogelijk ringsteken op de fiets, zo lang mogelijk stoepranden gooien en zo vaak mogelijk koppen met een voetbal. Daar het buurthuis voor de vrijdag geen vervangend programma achter de hand heeft, is besloten het kindervakan- tieprogramma met de donderdag te hou den „Wielerronde van Wijk aan Duin” te besluiten. Dit spektakel, waaraan kinde ren van 8 tot 12 jaar kunnen deelnemen, begint om 14 uur en zal omstreeks 16 uur worden beëindigd. Voor het overige is. het vakantiefestijn van buurthuis „Wijk aan Duin” tot dus verre voorspoedig verlopen. Gisteren na- de men, zou het verspilling zijn goed drinkwater op die manier over de balk te smijten. Voor „Wijk aan Duin” zat er toen niets anders op, dan de wedstrijden maar af te gelasten. men zo’n twintig kinderen aan de jeugd- recordwedstrijden deel, die op het gras veld voor het buurthuis en op de voor alle verkeer afgesloten Wilgenhoflaan werden gehouden. 27 ;ha Pel. ifd. EY BEVERWIJK - Een kermisexploitant heeft gisteren aangifte gedaan van dief stal van een plastic emmer met daarin voor 700 aan kwartjes. De emmer was door de man in zijn stand verborgen. 4 58 35 18 16 67 -D. >44 ids 78- Jan de Windstraat 2 - Beverwijk - Tel. 02510-30118 Betelgeuzestraat 6 - IJmuiden - Tel. 02550-17250 Overleden: Maria Visscher-Teer, jaar, Westerheem 90, Heemskerk. Cre matie vrijdag 13 augustus om 10.30 uur, Driehuis-Westerveld. BEVERWIJK. Het programma vooi’ de vakantiefeesten op donderdag 12 augustus is als volgt. zal sportvereniging Beverwijk geen toestem ming verlenen de gloednieuwe velden aan de Parallelweg voor eind augustus te bespelen. In eerste instantie wilde „Wijk aan Duin” water uit de vijver oppompen, waarmee twee ploegen kinderen elkaar dan met behulp van slangen het bezit van de bal zouden moeten betwisten. Toen begin deze week de waterstand in de vijver voor dit doel te laag bleek, riep men de medewerking van de brand weer in. Deze wilde wel materiaal in de vorm van slangen en koppelingen be schikbaar stellen, maar voelde er niets voor, een spuitwagen met bemanning naar het speelterrein af te vaardigen. BEVERWIJK. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Pijpkade is een geldkistje van de muur gerukt. De die ven hadden pech, want op een prikklok van de Haarlemse nachtveiligheidsdienst na was het kistje leeg. De prikklok vertegenwoordigt ee.n waarde van 500. Bernard ziet de toekomst voor z’n be drijf in de IJmond zonnig in: „Het arbeidsklimaat hier is zodanig, dat je zoiets kunt ondernemen. De nieuwbouw is het resultaat van het samenspel tus- sen het Gewestelijk Arbeidsbureau, de arbeidsinspectie en de ondernemer. Vervolgens benaderde het buurthuis de PWN, met het verzoek water van de brandkraan te mogen aftappen. Het PWN wilde daar uit overwegingen van milieubeheer geen toestemming voor ge ven. Bij de huidige droogte, zo redeneer- De groep, die oorspronkelijk uit Israel komt, bestaat nu zo’n drie jaren. Na enige omzwervingen is de band in Hol land terecht gekomen, waar de leden nu willen blijven. Hun muziek is een men geling van rock, blues en oosterse mu ziek, beïnvloed door Jimi Hendrix en B. B. King, maar door de oosterse invloed toch met een eigen stijl. De groep bestaat uit Salomon Mizra- chi, sologitaar en zang, Yoram Hassid, basgitaar, Eli Mizrachi, drums. Salomon schrijft alle muziek zelf. Hun optreden begint vrijdagavond om half negen. (I S:- Op dit moment kunnen er bij Tormos 48 mensen werk vinden. Als het nieuwe pand klaar is zulten er een kleine zestig mensen kunnen werken, voor het me- rendeel ongeschoolde arbeiders uit de IJmond. Ondanks een minder gunstig econo- misch klimaat is de heer R. Bernard, ,.;$J (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een bewoner van een woning aan de Jekerstraat heeft van woningbouwvereniging De Voorzorg toch toestemming gekregen aan de achterzij de van zijn huis een aanbouw te makcn voor het aanbrengen van een lift. De Voorzorg had de Invalide vader van het gezin in eerste instantie meegedeeld geen toestemming voor deze uitbouw te wil len geven. Na tussenkomst van de ge meente is De Voorzorg overstag gegaan. Echter, onder de voorwaarde, dat de overige bewoners van de huizen aan de Jekerstraat geen rechten aan de toe stemming voor de aanbouw ontlenen. BEVERWIJK. De spuitbal wedstrijden, waarmee buurthuis Wijk aan Duin vrijdag haar vakan- tieprogramma voor de lagere school jeugd wilde afsluiten, gaan niet door. De vijver op de hoek Laan van Blois/Brederodelaan bevat mo menteel te weinig water en daar noch de brandweer, noch het PWN bereid konden worden gevonden op een andere manier voor de benodig de vloeistof te zorgen, heeft het buurthuis besloten de wedstrijden af te gelasten. Buurthuis „Wijk aan Duin”: van 10 tot 11.30 uur kinderochtend voor kin deren van 4-7 jaar; van 14 tot 16 uur Ronde van Wijk aan Duin, wieler wedstrijd voor kinderen van 8-12 jaar. Wethouder A. Hoogeboom van Sport zaken deelde dinsdagmiddag mee, dat de aannemer de velden pas eind augustus zou opleveren en dat voor die tijd s.v. Beverwijk niet op de velden mag ko men. „Beverwijk overlegt nu met de aahnemer. Blijkt dat de voetballers toch de twee sportvelden gaan bespelen, dan is s.v. Beverwijk aansprakelijk voor de aangebrachte schade”, aldus wethouder Hoogeboom. Beverwijk beschikt in het nieuwe sportpark aan de Parallelweg over drie velden en een trainingsveld. jMMM t. X - BEVERWIJK. Het postagentschap Wijkerbaan zal in de periode van 16 tot en met 31 augustus wegens vakantie gesloten zijn. Het publiek kan in deze periode te recht in het hoofdpostkantoor aan de Laan van Meerestein, van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 19 uur op vrijdag van 8,30 tot 20.30 uur en op zaterdag uitsluitend voor spoedzaken van 9 tot 12 uur. directeur van het bedrijf, een tevreden ondernemer. Hij hoopt van harte, dat de basis wordt gelegd voor een verdere groei en uitbouw van Tormos, dat voor namelijk is gericht op de export naar 32 landen. De heer Bernard uit O verveen was vroeger derde stuurman op de grote fegrife :n ia- ">x< begon - - i en een De Voorzorg weigerde aan de aan bouw mee te werken, omdat men bang was, dat anderen eveneens met een der gelijk verzoek zouden kunnen komen (keuken uitbouwen bijv.) en dat de wo ningbouwvereniging dan voor het blok zou komen te staan. B. en W. vonden het toch wel wat te ver gaan een invalide bewoner geen medewerking te verlenen bij het scheppen van een zo optimaal mogelijke woonsituatie. In een gesprek met De Voorzorg kon men de woningbouwvereniging er toe krijgen alsnog akkoord met dé aanbouw te gaan. Andere bewoners van de Jekerstraat krijgen echter nul op het rekest als men met eenzelfde aanvraag voor een aan bouw bij De Voorzorg op de stoep staat, zo deelden B. en W. gisteren mee. Op het grasveld voor het buurthuis was tussen twee paaltjes een parcours uitgezet, dat door de kinderen op de fiets moest worden af gelegd, Intussen dienden ze met een geïmproviseerde lans rubber ringen van de paaltjes te vissen. Wie dit het langst foutloos volhield, was winnaar. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Salomon King Band speelt vrijdagavond 13 augustus in het jongerencentrum „Donkey Shot”. Buurtcentrum „De Schans”: van 10 tot 12 uur danswedstrijden; van 14 tot 16 uur kienwedstrijden. vaart, kreeg een baan aan wal bij een aufto-lmporteur en kocht in 1968 op de plaats van de voormalige kistenfabriek van Rumping aan de Pijpkade een fa briekje van schijfremmen. Hij l._„ met een paar man personeel jaaromzet van 7000. Nu verkoopt hij de produklen naar 32 landen, uitgezonderd Zuid-Amerika. het Oostblok en Nieuw-Zeeland, en heeft een jaaromzet van vier miljoen. Tormos is momenteel nog gevestigd in een bedrijfspand van 1000 m2 aan de Industrieweg en dat vindt de heer Ber nard veel te weinig voor het steeds groeiende bedrijf. Aan de Ringvaartweg. vlak bij de sportvelden van S. V. Bever wijk, kocht hij een stuk grond van ruim 6000 m2, waarop fabriek en kantoor worden gebouwd. Van het rijk ontvangt Tormos 33(M>00 subsidie omdat de ar beidssituaitie ih het bedrijf erop vooruit zal. gaan. Zeven meter hoog was de glad afgeschuurde paal, waarin gistermiddag door de deelnemertjes aan de jeugdrecordwedstrijden van buurthuis „Wijk aan Duin” ge klommen moest worden. De laagst hangende voet bepaalde het resultaat, zodat de lengte van de deelnemer geen rol kon spelen. Toch wist een knaapje tot vijf meter te komen, zeker geen slecht record. Achter één van de nieuwbouwwoningen aan de Jekerstraat wordt de aanbouw gerealiseerd. IKnLth 1 Jan de Windstraat ÜOFl Betelgeuzestraat 6 Er komt een grote fabriekshal van 108 meter lengte. In het verlengde daarvan, aan de Ringvaartweg, bouwt Tormos een kantoor van twee verdiepingen. Het ge heel geschiedt naar ontwerp van archi tect Staleman uit Bloemendaal. Maart volgend jaar wil Tormos de nieuwe behuizing gaan betrekken. Directeur vexeer s mr ƒ- o - I 4' ..S-. - v J MR ix;z^Ö’x:-is'-<-.v

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9