Agenda Hartelijk afscheid Jeugdtoernooi Terrasvogels Weer zigeuners aangehouden Slechte kraker „Samenwerken en niet twisten om politieke idealen te verwezenlijken” I I I L 40^ i - r Schaal van Richter V R IJ D A G 1 3 AUGUSTUS 197 6 IJMUI Velsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) 1 Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk Ji Castricum Wijk aan Zee In en om Haarlem VELSEN De gemeente Velsen heeft er een ere-burger bij. Het is de onlangs tot burgemeester van Terneuzen benoemde wethouder C. Ocke loen, van wie donderdagmiddag in het stadhuis officieel door de gemeente raad afscheid Werd genomen. Niet alleen door de gemeenteraad, ook door een groot aantal genodigden: hoofden van dienst: gemeentelijke autoritei ten uit de omgeving, wethouders van Terneuzen, oud-burgemeester W. M. B. Bosman en echtgenote, oud-wethouder drs. M. Roessingh, Am sterdams wethouder Harry Verheij en vele anderen uit het politieke en maatschappelijke bestel. Behalve het ere-burgerschap was er voor het echtpaar Ockeloen van de gemeente een fraai Perzisch tapijt voor de ambtswoning in Terneuzen. Daaraan werden in de loop van de middag tijdens de receptie voor geno digden nog diverse geschenken toegevoegd. Aan woorden heeft het deze middag evenmin ontbroken, zeker niet van de zijde van de scheidende wethouder zelf, die bij een aantal punten ern stig bleef stilstaan. 1 ige’v.. - Politiek cabaret Respect voor elkaar 8 4 Wethouder C. Ockeloen benoemd tot ereburger van Velsen ■- DIVERSEN Vol- Terwijl de muziek speelde „Sag’ beim W. J. JONG, Heemstede. Daaruit leidt men de vrijgekomen ener- Abschied leise Servus” sloten zich aan het einde van de lange rij wachtenden steeds meer Velsenaren en uiteraard IJ- muidenarbn aan. Men stond op een ge geven moment zelfs buiten te wachten. geopend op zondag van ZATERDAG 14 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. wassenen en jeugd H0-12.30xuur. meer ig/ewerkt, dan BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat, rijdag 20 uur barnes Bond-Gö]dfinger”. Diefstal. Twee meisjes uit Zaanstad, respectievelijk 16 en 14 jffar oud, hebben gistermiddag uit de Beverwijkse vesti ging van Vroom en Dreesmann zes spij kerbroeken gestolen. De meisjes zijn na verhoor naar huis gezonden. Snelheidscontrole. Tijdens een snel heidscontrole op de Tolweg heeft de Heemskerkse politie gistermorgen vijf tien automibilisten bekeurd. Uit handen van burgemeester drs. J. Ree horst r(iocht wethouder. C. Ockeloen de oorkonde ontvangen behorende bij zijn ere-burgerschap van Velsen. Velsen; op contactavonden, in je partij”. Grote bewondering had de burgemeester ook voor de vrouw die achter en naast de wethouder staat met het gezin er omheen. Dank bracht hij haar voor de sympathieke omgang met de leden van het college en hun echtgenotes. Hij schetste ook het mechanisme tot zelfver dediging dat evenals elk mens ook de scheidende wethouder heeft en dat hij uitstekend wist te gebruiken. Met zijn geheugen, maar ook zijn woorden, waar naar hij nimmer behoefde te zoeken oveleefde hij elk gevecht en elke verga dering. Zijn aandeel in de strijd tegen de Voorhaven bleef evenmin onbespro ken. Uit naam van de gehele burgerij dankte hij de heer Ockeloen voor alles wat deze voor de gemeente Velsen heeft gedaan en gaf hij hem de beste wensen mee naar Terneuzen. „Dank voor veel; vergeving voor weinig” aldus de bur gemeester die toen mededeling deed van het besluit wethouder Ockeloen de ere penning van de gemeente te schenken en hem als vijftiende ere-burger in het grote boek in te schrijven. Daarna was het woord aan de heer J. W. Meijer, sprekende uit naam van de gehele raad. Deze huldigde de heer Oc keloen in de eerste plaats voor diens vakbondswerk in de periode voor zijn wethouderschap en gaf uiting aan aller waardering voor diens arbeid als wet houder. Hij is een intelligente vent met Komende tot de politiek zei de heer Ockeloen zich altijd fel te hebben ver zet tegen polarisatie van links of van rechts. Niet omdat hij geen eigen me ning heeft, of omdat hij het politieke karakter van het gemeentebestuur wil verdoezelen, maar omdat de halve waarheid is aldus spreker dat al len hun politieke idealen meer verwe zenlijken als wordt samen; als men twistend stil zit. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een 20-jarige IJmuide- naar is door de politie aangehouden nadat hij een brandkast had geopend en uit een geldkist het minimale bedrag van 65 had weggenomen. Afgelopen woensdag had de jongeman kans gezien zich de sleutel toe te eigenen van de brandkast in de kantorenmagazijn van Breedband. Dat gebeurde om half twee ’s middags. In de avonduren is hij er weer heengegaan, heeft de brandkast geopend, daaruit een geldkistje gepakt, dat ter plaatse opengebroken en is ver volgens met de inhoud, zijnde 65 ver trokken. Bij het politieonderzoek wezen de sporen in de richting van de jonge man, die nu heeft bekend. De schaal van Richter heeft geen twaalf punten. De aardbeving in China was, naar alle berichten, catastrofaal, d.w.z. 12, eigenlijk XII, op de (gewijzig de) schaal van Mercalli, die het effect in het aardbevingsgebied aanduidt. De schaal van Richter meet de uitslag van de seismografen op allerlei stations. SANTPOORT. Zaterdag 14 augus tus houdt de afdeling poftb.all van de sportvereniging Terrasvogels haar jaar lijks toernooi voor adspiranten op De Elta in Santpoort-Zuid. Deelnemers zijn in poule A: Bloemendaal, Onze Gezellen, EDO en Hoofddorp; in poule B: Spaarn- woüde, Kinheim, Pinquins en Terrasvo gels; poule C: Pino’s, DSS, THB en Westerkwartier; poule D: Spaarnwoude, EHS, HBC en Flying Petrels. Het toer nooi begint om 9.30 uur. Met een. afzonderlijk dankwoord tan het adres van zijn echtgenote beëindigde de vertrekkende wethouder Ockeloen zijn afscheids- en dankwoord. Daarna was er in de burgerzaal een receptie voor de zeer vele genodigden. Mevrouw A. P. van Heel-Montijn, ook sprekende namens de raad overhandigde de wethouder enkele ■gereedschappen en' kondigde vervolgens *aan het optreden van een politiek cabaret uit de raad, bestaande nu uit vier leden, daar een lid met vakantie is en het ander lid de wethouder het middelpunt was. Een leuke samenspraak vol zelfspot en hu mor, met daarin zelfs, een liedje vormde de inleiding tot het aanbieden van hot gemeentelijk geschenk een Perzisch kleed, dat werd aangeboden met de woorden „In het huis aan de Schelde ligt een grote pers, ook als herinnering aan dit vers”. Bijna twee uur achtereen heeft het echtpaar Ockeloen donderdagavond in de Burgerzaal de handen staan te druk ken van de vele honderden inwoners van deze gemeente, die beide echtelieden hun beste wensen voor het verblijf in Terneuzen kwamen aanbieden. En niet alleen de beste wensen, ook heel wat geschenken wisselden deze avond van eigenaar. Daaronder waren foto’s en schilderijen van het IJmuiden van toen en het tegenwoordige IJmuiden, die alle door Temeuzens nieuwe burgemeester met grote dankbaarheid in ontvangst werden genomen. Het waren evenzovele herinneringen aan elf jaren van keihard werken in dienst van de gemeenschap BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdael- straat. Vrijdag 20 uur „Horror Express”. TENTOONSTELLINGEN Gemeentelijk expositiegebouw, Const. Huy- gensstraat. Tot en met 15 augustus tentoon stelling „Kunst uit Friesland”, dinsdag, donderdag, zaterdag en 14-17 uur. DIVERSEN VRIJDAG 13 AUGUSTUS Donkey Shot, A. Verrherentstraat. optreden Salamon King Band, aanvang 20.30 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45; volwas senen en jeugd 19-21 uur. ZATERDAG 14 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad geopend van 7-18 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 14-17 uur. Hervormde Kerk, Burg. Nielenplein. Afslui ting zomerevenementen reeks Heemskerk met een klassiek concert, aanvang 14 uur. Alarmnummers: Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De vrouw die van zulk een grote betekenis is geweest voor de carrière van vak bondsbestuurder, wethouder en burgemeester thans: C. Ockeloen zijn echtge note zittend in de raadszaal rechts naast.de echtgenote van drs. Reehorst. Twee burgemeestersvrouwen bijeen. Burgemeester Reehorst, die tijdens een reactie op een vraag onzerzijds al eens eerder had opgemerkt, dat Velsen met het heengaan van wethouder Ockeloen een tijdperk afsluit, ging nu in zijn toespraak verder. Het woord tot hem richtend zei de burgemeester „Je hebt door je markant persoon, je manier van werken, je wijze van omgaan met men sen een stempel gedrukt op het Velsen van de afgelopen tien jaar. Je hebt gehakt, veel gehakt en daardoor vielen er ook veel spaanders. Het is de tragiek van ons bestuurders dat je vaak het gevoel hebt dat het iets toestaan aan de een, de vrijheid aantast van een ander, dat je dikwijks niet kan helpen, of de juiste woorden vinden, of mensen moet laten gaan. Jij hebt en hier spreek ik geen woord Frans bij geleden onder wantrouwen en onbegrip. Je hebt zoals wij alenl van onze generatie vaak moeilijk de bocht kunnen nemen, waar naar jouw inzicht de weg toch rechtuit liep. Het tempoverlies, de omwegen, het vaak terugkoppelen, kon je moeilijk hebben. Ik dacht altijd dat een ervaren vakbondsman, die toch voor hete vuren had gestaan, daar wel tegen kon. Maar je incasseringsvermogen voor sommige methoden van de nieuwe tijd was niet groot. Dat heeft je veel dwars gezeten en voor de goede opmerker veel ver klaard. Toch redde je het wel op den duur: met Oud-IJmuiden, met Oud VELSEN. Een grote BMW bestuurd door een 23-jarige zigeuner trok de aan dacht van de politie door het rijgedrag van de chauffeur. De auto weid tot stilstand gebracht waarna f men consta teerde dat de man alcoholische dranken had gebruikt. Een bloedproef onder streepte deze constatering positief, zodat de man een rijverbod werd opgelegd en de auto op het plein van het hoofdbu reau moest blijven staan. In de auto bevond zich een 14-jarig meisje, dat even later werd herkend na confron tatie als een van de zigeunerinnetjes die in de afgelopen dagen insluipingen in Velsense woingen hadden gepleegd. Verder kon men het meisje niets maken. Zij werd wel in de boeken genoteerd. een goede loopbaan en prachtig vooruitzicht. Verder behoeft goede wijn geen krans. Het ere-burgerschap onder streept al de hoogschatting van zijn verdiensten aldus de heer Meijer, die tot slot zijn partijlid de beste wensen meegaf naar Terneuzen. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Vrijdag 19 en 21.15 uur „The Genius”, 19.30 en 22 uur „East «f .Eden”, 23.30 uur „Fritz the Cat’’. Luxor Theater’ Breestraat. Vrijdag 19 en 21.30 uur „Shout at the devil”. DIVERSEN VRIJDAG 13 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44; volwassenen en jeugd 19-21 uur. ZATERDAG 14 AUGUSTUS Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexanderpjantsoen. Geopend van 10.30-17.30 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad geopend van 9-18 uur. Openbare bibliotheek, Amstelstraat 44; volwassenen en jeugd 10-12.30 uur. Alarmnummer: Politie en brandweer 25555, milieuklahten 96000. DIVERSEN VRIJDAG 13 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 uur. Café De Zon, Voorstraat. Kienavond georga niseerd door V,VV. aanvang 20 uur. ZATERDAG 14 AUGUSTUS Openbare biblio theek, De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd. 10-12.30 uur. VVV-kantoor, Julianaplein. Lampionoptoeht met Arion”, aanvang 20 uur. Dorpsweide, Verl. Voorstraat. Kringconcours landelijke ruiters en amazones, aanvang 8.30 uur. dat de voorstanders van dit plan tot een ander inzicht zullen komen. er niet in is geslaagd om bij het provin ciaal en landsbestuur begrip te kwèken. Aandacht vroeg hij voor de recreatieve sportbeoefening, niet in verenigingsver band, welke stellig een grote vlucht zal nemen. Hij hoopte ernstig diat de raad zal vechten voor realisering van plan Zeebad, het recreatiegebied Spaarnwou de en het Alkmaardermeer. Soms denkt hij wel eens dat de vaart eruit is, maar dan gooit men toch wel grote enniet terugkerende kansen weg om het wel zijn in de toekomst te bevorderen. Met vuur en verve betoogde hij dat de Voor- haven er niet zal komen en hij hoopte gie af. Dit cijfer, de magnitude, wordt op een schaal van Richter aangegeven. Bij benadering geldt, dat XII overeen komt met 1,3 en 0,6 Mercallipunten, in dit geval dus 1,3 en 7,2 is 8,5; bij benadering, want er zijn zeer zware bevingen bekend die volgens Richter op 8,6 komen. Richter gebruikt een logarit mische schaal, dus net als bij decibels betekent 8 tien maal sterker dan 7. Op de schaal van Richter is 8,6 nog eens vier maal krachtiger dan 8. Dit spontane opkomen op de afscheids receptie welke het gemeentebestuur de vertrekkende wethouder heeft aangebo den, vormde het beste bewijs, dat de banden met de wethouder - ook al verliep niet altijd alles naar wens - opperbest waren. Het was een enorm vermoeid, maar zeer dankbaar echtpaar Ockeloen dat aan het einde van de avond huiswaarts keerde. In en om Haarlem SCHOUWBURG Openluchttheater (Bloemendaal) vrij. 20 u.: Toneelgroep „Kersouwe” met „De kamphoer en de simpele ziel.” MUZIEK Grote Kerk (Noordwijk-binnen) vrij. 20.15 u.: Orgelconcert. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Diamonds are forever”, 14 j. Vrij 24 u.: „Vlucht, vogelvrije vlucht”, 13 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 18.45 en 21.30 u.: „Papillon”, 14 j. Vrij. 24 u.: „De Coman- cheros”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Andre van Duin’s pretfilm”, a.l. Vrij. 23.45 u.„Kom met je waldhoorn tussen m’n alpen”, 18 j. Lufor (Gr. Houtstr.) 14. 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez” (Louis de Fu nes a.l. Vrij. 23.45 u.: „Night of the living dead”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”, 18 j. Vrij. 24 u.: „Paper Moon”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.30 u.: „The Genius”. 14 j. 14 u.: ..Dik Trom weet raad”, a.l. Cinema Quiridus Internationaal (Lange Veerstr. 20) Doorlopende voorstelling 14-17 en 19-23 u.„Wild girls”, 18 j. BIOSCOPEN City, vrijdag 20 u., zaterdag 16 en 21.30 uur „Shout at the Devil”. Stadsschouwburg: vrijdag en uur „Inpikken en Wegwezen”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 10-12 en 14-17 uur (beh. maandag). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend dag. 9.30-12 en 14-16.30 uur. Zaterdags en zondags gesloten. Stadhuis Velsen, alle werkdagen (ma. t.m. vrij.) te bezichtigen van 10-12 u., tel. 19000. Museum van Gelder, Doodweg, Velsen- Noord. Tentoonstelling „80 jaar Van Gelder, oudste industrie aan het Kanaal”. Geopend di„ wo., do. en vrij, van 14-16 u. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort. Tentoonstelling „18 Heren van Bre derode”. Geopend dag. 9.30-12 u. en 13-17.15 u. (beh. ma.). Landgoed Beeckestijn, Tentoonstelling „Kennemer Landhuizen”, geopend dag. 10-12 en 14-17 u. (zondagmorgen en maandag geslo ten). Oude Raadhuis, Oud Velsen, archeologische tentoonstelling „500 jaar Velsen”. Geopend ma. t.m. vrij. 13-17 u„ za. gesloten, zondags 10-17 u. Tuin Beeckestijn, Beeldententoonstelling van de Amerikaanse kunstenaar Peter Chinni. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000, Brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuizen, Snelliusstraat, vrij. 12-21 u., zat. van 9-12.30 en 13-16 u., „Concordia”, Doodweg elsen-Noord, zat. van 9-12 en 13-17.30 U. Openluchtbad „De Heerenduinen”. Geopend vrijdag tot ongeveer 20 uur, zaterdag van >10- 17.30 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Zaterdag 10.30-12.30 uur. Filiaal Zeewijkplein: 14.30-17.30 en zaterdag 10-12.30 uur. Informatiecentrum: Recreatiegebied Spaarn woude (Boerderij Crayenstein Machineweg, Halfweg). Geopend zat. en zon. 11-16 uur; ma. t.m. vrij. 10-12 uur. Speeltuin „In Veilige haven”. Geopend dag. van 9.30-11.30 en 13-16.30 uur. Daarna was het woord aan de schei dende wethouder. Eén ernstig woord, een dankwoord tegelijkertijd. Als reden van zijn vertrek noemde hij dat het werk in Velsen na al die tijd en met nog veertien jaar in het vooruitzicht, niet voldoende uitdaging meer inhoudt om dat al die tijd te blijven doem Terugblikkend stelde hij dat het college in de loop der jaren sterk is gewijzigd Maar gebleven is de constructieve geest alsmede het respect voor eikaars per soon en werk. Zijn waardering ging uit naar zijh ambtelijke medewerkers die hem veel hulp hebben gegeven hoe nauw hij ook altijd het stuk van rech ten en plichten heeft genomen. Tragisch noemde hij het dat de woningnood niet overwonnen kon worden, dat men zelfs zaterdag 20 ’W - ï'i -4

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5