Volgens resultaten consumentenonderzoek Afvalbrandje liep B’wijker uit de hand WESPENZWERM BELAAGT BEVERWIJKS GEZIN EEN WAAR GEBEURD VERHAAL... I llfp^ UITGAANSDAG BEJAARDEN :us Zaterdagvoetbal De Kennemers Competitie Uitstapje voor LTB-leden damclub Met hersenschudding naar ziekenhuis HAVENBEUCHT ZWEMDIPLOMA'S Kort IJmondnieiiws WOODHOUSE >er! 10 10 10 >0 Afsluiting V Keuzevergelijking Koopavond '7: HÉ Besteding - FT (Van een onzer verslaggeefsters) van noem. selijke kermis. Zo’n slapend vrouwtje wakker ma il au- van Een ruime meerderheid van het aantal ondervraagde consumenten blijkt tegen het afsluiten van de winkelstraten voor het verkeer te zijn. Vendette en filiaalbedrijven als Witte- veen en Lampe. Met betrekking tot verhoging van de gezelligheid wenst men meer boetiekjes in het centrum. Vooral de jeugdige con sument wil dat. BEVERWIJK. Ondanks het kermis- vertier in de directe omgeving van het clublokaal en het fraaie zomerweer was de opkomst tijdens de wekelijkse cluba vond van de Beverwijkse Damclub goed. Er werd fors strijd gevoerd op de hon derd velden. Na vier uren intensief stu deren kwaftien clubkampioen en oud- clubkampioen Graanstra en A. J. Die- meer remise overeen. Nijman en Staal deden dat een paar minuten eerder. spreiding ook nog branches Zestig procent van de consumenten vindt de keuzevegelijking tussen artike len in verschilleide winkels goed tot redelijk. Acht en dertig procent vindt deze mogelijkheid van matig tot slecht. Dat waren ze nog, toen de kamer genote van het vrouwtje wakker werd. Deze (een Chileense) alarmeer de een verpleegster die op haar beurt de nachtportier waarschuwde. Ook de politie kwam eraan te pas, doch de agenten behoefden niet handelend op te treden. Het duo had op dat mo ment de ogen namelijk weer opgesla gen, werd zich bewust van het tu mult dat zij had veroorzaakt en koos, aan de diepste ontreddering ten prooi het hazepad. Alcohol oké, maar in breken in het ziekenhuis: zoiets doe je niet. Van schaamte wisten ze dan ook niet hoe hard ze moesten hollen. mars op accordeon. Brabantse koffietafel en een gezellig diner maakten verder dian de uitgaans dag een feest. Van de tegenstanders van een koopa vond wenst 65 pet. dat de zaterdagmid dag voor het winkelen behouden blijft. Voor de meesten was dat een reden om tegen de koopavond te zijn. i kwamen oök naar de- Show met Harry Touw als conferen- Op het lijstje dat de heer De Vries kreeg prijkten drie namen. Van im kers, zo bleek later: mensen, die zich uit hoofde van hun hobby met bijen bemoeien, maar wespen links laten liggen. Voor de verdelging van de vervaarlijke beesten voelde het trio dan ook niets. En daar zat de heer Er viel BEVERWIJK Als je de elemen ten ziekenhuis, heimwee, medelijden en kermisbezoek door elkaar husselt, wat kryg je dan? Onderstaand ver haal. Te mooi om waar te zijn, maar toch echt gebeurd. BEVERWIJK. Een 13-jarige jongen uit Beverwijk is gistermorgen met een hersenschudding in het Rode Kruiszie- kenhuis opgenomen. Op de M. van Heemskercksitraat was de knaap aange reden door een auto. (Van een onzer verslaggeefsters) De straks in te voeren winkelsluitings -wet geeft de ondernemer in het midden- en kleinbedrijf volgens de midden- standsnota wellicht tegen wil en dank de vrijheid zijn winkel een avond per week naar iegen keuze open te stellen. Van de geënqueteerde Heemskerkse consumenten (tien procent van de gezin nen en alleenstaanden) sprak 54,5 pet. zich uit voor een koopavond. 37,5 tegen en 8 pet. onthield zich van een mening. Op het binnenplaatsje van het opslag- terrein was de eigenaar van de loodsen druk bezig met het verbranden van onder meer oud papier en houtafval, toen de boel begon te vonken. De man kon het vuur niet meer onder controle houden. De brandweer, die met vijftien man schappen uitmikte, bestreed de vlam- Economisch directeur Versluijs van het Rode Kruisziekenhuis had zo vertelde hij om de hele geschiedenis voornamelijk hartelijk moeten la chen. Wel wilde hij voor de goede orde even vermeld zien dat. de nachtportier in deze geen blaam trof. Hij had het tweetal dat met ernstige gezichten het ziekenhuis kwam bin- nenwandelen aangezien voor de ij lings opgeroepen familie van een zwaar zieke patiënt. En die ga je niet uitgebreid verhoren De Vries, met z’n zwerm, nauwelijks van af te komen. De thans verschenen nota, gebaseerd op een in 1975 gehouden consumenten onderzoek, is heel wat minder optimis tisch. Volgens deze nota kan in het centrum van Heemskerk worden vol staan met toevoeging van 6000 vierkante, meter. Donderdag aangekonn schepe11: Rudby, Kirkenes; Bhheim, Kristian - sand; Medina, Londen Vordlicht, Gains borough, IJmuiden; upiter, Londen; Paulina Brinkman, Heingsborg, IJmui den; Minerva, Leixoes (Polar Paraquay, Hamburg; Gembira, Hull; Bandick, Swansea; Antilla Bay,Londen; Lachs, Hamburg; Dinas, Nooizee; Ambience, Hull; Ann Lise Tholstup, Arklow, IJ muiden. Donderdag vertcokke: schepen: Haico Holwerda, IJmiden, Harlingen; Oliver, Hamburg; Bhheim, Bergen; Prince Marti 7, Midlesorough; Bonma, Antwerpen; Heidelberg Ant werpen; He be, Stockholm; Cont. fbatros, Antwer pen; Pacific Shore, Cor, Plat; Mercan- dam, IJmuiden, OdenseHammö, Hami- na; Magula, Brunsbutt; Djati Mulia, Belawan; Louise, Koogi.d. Zaan, Ban try; Paulina Brinknn, IJmuiden, Kingslynn; Bodenstein, Villemstad; He lena Schepers, Mittelfait. IJmuiden. Vrijdag aangekomen .hepen: Dollart. Archangel, Zandam; Boyan, Brugge, IJmuiden. Vrijdag vertrokken scepen: Berit, Rotterdam; Woaer, Rotterdam; Ann Lise, Tholstrup, Arow, IJmuiden. Peuterspeelzaal. Maandag 16 gustos wordt de peuterspeelzaal Santpoort-Noord weer in gebruik geno men. Plaats van samenkomst is het ge bouw Berea aan de Patriciuslaan. In de leidstersgroep is een mutatie gekomen; mej. C. Jol zal de plaats van mej. P. Reiding bezetten. Inbraakjes. Ingebroken is in de kantine van Terrasvogeis, waar een cas setterecorder werd ontvreemd. Ook werd een ongewenst bezoek gebracht aan de Visserij school, waar uit baldadigheid op de bovenverdieping een brandblusappa- raat is leeggespoten. Van alle ondervraagden, dus zowel voor- als tegenstanders van de afsluiting en degenen die zich van een mening onthielden, blijkt dat 76 pet. vindt, dat men de auto wel kwijt kan tijdens de openstelling van de winkels. De bezwaren tegen het meer gecon centreerd parkeren op een parkeerter rein zijn te verwaarlozen. Voor slechts enkelen zou het volgens het onderzoek een reden zijn om elders te gaan winke len. Vriendschappelijk. Het eerste en het tweede zondagelftal van voetballend Terrasvogels spelen woensdag 18 augus tus vriendschappelijke uitwedstrijden te gen elftallen van KSV. BEVERWIJK. Intet Sportfondsen- bad slaagden de vofepde kandidaten voor het zwemdiploma BGeertjan Al tena, Gert Bakker, Lais Dauphin, Jos van Dijk, Hans KoninjBert Krom, Cees Pater, Astrid Pul, Ptra van Raalte, Leandre van Rees, Mhique Renderink, Anton Schellevis, Denis Veer, Marco Vlieland, Karin van Vuuré en Peter Zentveld. Kleuterbrevet: Axel lartman, Mariel- le Huijg, Mirjam Kfnminga, Anouk Klauwers, Edwin v.d. Kommer, Sandy Martens, Lison van Rcij, Angelique de Rooij, Silvia Schilling Vianda Schoen, Martin Stumpe, Danide Tiets, Marco van Twijver en Jacqudne Wilmink. Bij woningbezit adviseerde men hem om de brandweer te bellen. Dus weer een kwartje in de automaat (de heer De Vries heeft geen telefoon), het probleem uitgelegd en vragen om een spoedige actie. Geen geluk, de brandweer deelde mee zich niet met de bestrijding van wespen bezig te houden, want dat viel onder de poli tie. De politie verwees de man op haar beurt door naar de ongedierte- bestrijder van openbare werken, en daarmee was na lang telefoneren het kringetje weer rond. ken dat was toch eigenlijk wel zon de. Ze wikten en wogen en kwamen tot de conclusie, dat het beter zou zijn rustig af te wachten tot de jonge moeder uit zichzelf wakker werd. Daar je maar nooit weet hoe lang zoiets kan duren, besloot het tweetal zelf ook maar een uiltje te gaan knappen. Dat kon, want op de kraamkamer waren nog twee bedden vrij De heren strekten zich uit en waren in minder dan geen tijd onder zeil. Inbraak. Omstreeks kwart voor drie vannacht is ingebroken in de snack bar op het Beverwijkse Kuenenplein. Een slof sigaretten en enkele zakjes drop verdwenen. De diefstal wend door de eigenaar van de snackbar, die glasge rinkel hoorde, ontdekt. De inbreker wist te ontkomen. BEVERWIJK Doordat bij het ver branden van afval vonken wegvlogen, ontstond gistermiddag omstreeks drie uur brand op een opslagterrein achter het perceel Alkmaarseweg 240. Drie loodsen met een totaal oppervlak van veertig vierkante meter gingen in vlam men op. De schade beddraagt ongeveer vijftigduizend gulden. 265^°‘ 2' Intussen is de heer De Vries niet van plan, het er zo maar bij te laten zitten. „Want”, zo zegt hij, „het is toch te gek, dat de gemeente aan die zwerm niks doet. Die beesten zijn gevaarlijk, zes steken zijn al dodelijk en toch ruimen ze wel ratten en muizen op, maar laten zo’n wespen nest rustig zitten. Ik heb al contact gezocht met een raadslid, die de zaak voor mij gaat uitzoeken. Loopt dat ook op niets uit, dan zal de gemeente toch in elk geval die kier in m’n dakgoot dicht moeten maken. Want daar is die ellende door ontstaan.” Ciska Butter moest de vlag strijken tegen R. Adelaar, maar de laatste kreeg dat niet zo geimakkelijk voor elkaar. De nieuwelingen Leemberg en Boots kwa men direct al tegen elkaar uit en daar bij bleek de eerste wat meer in zijn mars te hebben. Voorzitter Adelaar leg de vice-voorzitter Van As zijn wil op. De volledige uitslagen waren: Ciska ButterR. Adelaar 0-2, A. ScholteS.> Toxopeus 2-0; N. J. LeembergJ. W. Boots 2-0; J. G. v.d. DoesS. Lippes 0-2, N. AdelaarD. van As 2-0; Th. Zoon P. de Munk 2-0, A. RoemelinkJ. H. Winter 0-2, J. GraanstraA. J. Diemeer 1-1; C. Nijman—H. A. Staal 1-1. Van de voorstanders heeft 1,9 pet. voorkeur voor de woensdagavond, 32,5 pet. voor de donderdagavond, 29,6 voor de vrijdagavond en 36 pet. heeft geen voorkeur voor een bepaalde avond. Op een enkele uitzondering na spra ken alle voorstanders van een koopa vond zich uit voor een avondopenstelling van alle winkels op eenzelfde avond. Zij wensen dus geen spreiding per branche of per wijk. Aan de voorstanders van een koopa vond is ook gevraagd of zij de koopa vond voor ondernemers en personeel gecompenseerd willen zien met een sluiting van de winkels op zaterdagmid dag. Geen bezwaar tegen de sluiting op zaterdagmiddag had 54,1 pet; wel bezwa ren had 41,4 pet. Helikopter. Met een helikopter is gistermiddag een in Duitsland gelegerde Nederlandse militair op Sportpark Adri- chem geland. De militair moest worden opgenomen in het brandwondencentrum van het Rode Kruisziekenhuis te Bever wijk. broken; winkels aodigen in sommige ge vallen te weinig uit om binnen te gaan; puien en stoepei moeten beter schoon worden gehouder, Om bij het begin te beginnen: in het Rode Kruisziekenhuis beviel een dezer dagen een jonge chauffeurs- vrouw van haar eerste kind. Ze trof het niet, want de kersverse vader moest al spoedig na de bevalling twee dagen met een vrachtwagen naar het buitenland. Geen nood, zeiden zijn collega's, dan zorgen wij dat je vrouw in de tussentijd toch bezoek krijgt. Ze voegden de daad bij het woord, en repten zich naar het bezoekuur. Daar troffen zij de jonge moeder in tranen aan. Spanningen, heimwee, wie zal het zeggen. Het tweetal trachtte haar zo goed mogelijk te troosten en bracht, om van de emo ties te bekomen, na afloop van de visite een langdurig en stevig met alcohol omkleed bezoek aan de plaat- HEEMSKERK De LTB-afdeling Heemskerk organiseert voor woensdag 25 augustus voor leden en belangstellen den een bustocht over de Veluwe en door Salland. Tot uiterlijk 20 augustus kan men zich voor deze dagtocht opge ven bij L. H. Beentjes, Bankenlaan66, tel. 27840, Beverwijk, B. Verduin, Voor weg 11, tel. 32404, B. Diemeer, Rijks- straatweg 169, tel. 34576 of bij A. Jan sen, Hoogdorperweg 38, tel. 30190 in Heemskerk. menzee met drie a'tópuiten. Bij het blussen werd voorarde nabijgelegen huizenrij aan de zijé van de Grote Houtweg goed in de gten gehouden. Het gevaar, dat het vut hier naar toe oversloeg, was namelk niet denkbeel dig. Na een half uur sas de brandweer tyet vuur meester. De hie loodsen waren toen totaal uitigebranc Wel was men er nog in geslaagd, vijftln duiven uit een der loodsen te reddende inhoud van de overige loodsen (afvalput) ging verloren. Slechts beperkte uitbreiding van winkeloppervlakte in Heemskerk wat steeg hun vrouw- BEVERWIJK. De heer J. J. de Vries uit de Beverwijkse Wilheimina- straat zit met een levensgroot pro bleem. Achter het waterkeringsschot van zijn dakgoot heeft zich een wes- penzwerm genesteld, die hem en zijn vrouw het leven bijzonder zuur maakt. Pogingen om het ongedierte kwijt te raken, liepen tot dusverre op niets uit- Negenentwintig procent sprak zich uit voor afsluiting van de winkelstraten in het centrum. Als motivering werd onder meer genoemd het minder goed kunnen parkeren in het centrum, vooral tijdens de markt op vrijdagmiddag. Dertien per cent van de ondervraagden gaf geen mening. Daarbij is uitgegaan van een meter winkeloppervlakte per inwoner in 1990. Volgens de toekomstverwachting kan de winkeloppervlakte in het wijkcentrum Europaplein nog worden uitgebreid van 3500 m2 nu tot 5000 m2 in de toekomst. Het winkelen in Heemskerk wordt volgens de resultaten van het consumen- tehónderzoek als prettig ervaren door 75 pct. van de consumenten. Een kwart van de consumenten sprak zich minder posi tief uit. Als nadelen werden genoemd: te veel verkeer en daardoor te onrustig om te winkelen; geen voetgangersdomein, ter rasjes ontbreken; te weinig groen; kroe gen genoeg, maar geen gezellige koffie bar; w inkelfront wordt te veel onder in een grote feestzaal, dhe plaats meat aan zo’n duizend personen. Vele andere bejaar'dsngroepen kwamen ook naar de ze -- oier. Woodhouse speelde vele verzoeknum- zijn wereldberoemde magische Een telefoontje naar het Stadskan toor bevestigde dit relaas. De ge meente, zo vertelde men, bestrijdt op verzoek ratten, muizen en af en toe vlooien. Ook voor bijenoverlast kan men daar terecht, maar van wespen houdt men zich verre. Die moest de bewoner zelf maar opruimen, of een daarin gespecialiseerd IJmuider be drijf inschakelen. Of de kosten voor rekening van de gemeente of de be woner komen, wist men ons zo gauw niet te vertellen. HEEMSKERK. In januari 1971 is er in de gemeente Heemskerk een mid- denstandsnota verschenen, waarin was berekend, dat de winkeloppervlakte (be- drijfsvloeroppcrvlakte) nog met vierkante meter zou vergroot, waarbij dan gehouden met 2000 m2 voor een waren huis. men erachter: aan de bestrijding van wespenplagen heeft de gemeente geen boodschap. Dat moet de gedupeerde zelf maar uitzoeken, en Om hem daarbij op weg te helpen is men bereid hem enkele adressen te geven van mensen, die dit akkefietje even tueel wel willen opknappen. Dol van het gezoem en van het kastje-naar-de-muur-gestuur stapte de heer De Vries donderdag maar in persoon naar de politie toe. Daar toonde men zich vol begrip, en beslo ten werd de zaak opnieuw uit te zoeken. Na ettelijke telefoontjes was 23.500 kunnen worden rekening werd Na een uur of v— medelijden met dat eenzame tje in het ziekenhuis tot ongekende hoogte. Wat zullen we haar daar laten liggen, zo redeneerden ze, weet je wat: we gaan haar halen. En dus toog het duo naar het ziekenhuis, passeerde de nachtportier en snelde naar de vierde etage. Daar vonden zij de jonge moeder, maar nu in diepe rust. BEVERWIJK De eerste voetbal wedstrijd in het sportpark Adrichem wordt zaterdagmiddag gespeeld. Het za- terdagelftal van De Kennemers komt om twee uur uit tegen SVJ. De tweede elftallen van deze clubs spelen dan eveneens een wedstrijd. Nu De Kennemers-jeugd nog niet kan voetballen in het sportpark Adrichem, heeft de jeugdcommissie voor zaterdag middag een viswedstrijd voor die jeugd leden georganiseerd. Deze wordt gehou den in de Oosterwijkvijver. Er kan aan worden deelgenomen door de A- en B- pupillen en de C-junioren. De viswed strijd begint om twee uur. Autodiefstal. Een 47-jarige Duits elektricien is in Wijk aan Zee zijn paspoort, rij- en kentekenbewijs, een pocketcamera en een cassetterecorder kwijtgeraakt. De spullen lagen in zijn auto, die geparkeerd stond op de Rijc- kert Aertzweg. Tot in het korte verleden is gebleken, dat het bestedingspatroon van de Heemskerkse consument niet afwijkt van dat van de landelijke consument. De bestedingen hebben voorlopig een teruggang te zien gegeven, in het jaar 1975 en het eerste half jaar van 1976. In het rapport wordt daarbij opgemerkt dat de Heemskerkse bevolking wat het inko men betreft nauw gelieerd is aan de economische resultaten van de basisin dustrie. Een uitblijven van netto-winst betekent een uitblijven van winstdeling en bestedingen. Mede onder invloed van de economi sche teruggang zegt 6 pct. van de onder vraagde Heemskerkse consumenten geen bestedingen te doen in banket, suiker werken en chocolade; 7 pet. niet in kunstnijverhejdsartikelen, 6 pet. niet in boeken en tijdschriften, 10 pet. niet in fototoestellen, camera's en films; 14 pet. niet in optische artikelen (exclusiev aan schaffingen in de sfeer van de gezond heidszorg); 9 pet. niet in goud, zilver, uurwerken en horloges en 15 pet. niet in recreatie-artikelen. Wat betreft de jrijzen zou men in het assortiment schoei',el, lederwaren, con fectie en woninginrichting een grotere willen. Je consument wenst steeds utbreiding van deze en noem zaten als Hema, Er moest dus een einde aan de wespenplaag komen en woensdag pakte de heer De Vries de telefoon, om de gemeente te verzoeken hem van de zwerm te verlossen. De telefo nist van het Stadskantoor verwees hem door naar de ongediertebestrij- der van openbare werken. Die was er niet, maar omdat de heer De Vries in een gemeentewoning woont, zou de afdeling woningbezit wel uitkomst kunnen bieden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Honderdtachtig be jaarden zijn donderdagavond bijzonder enthousiast in Beverwijk teruggekeerd na een zeer geslaagde uitgaansdag, die georganiseerd was door de werkgroep bejaarden van de St. Agathaparochie- Men reed naar Nieuwkuyk aan de Maas, waar an de koffie een prachtige rondrit door die omgeving werd gemaakt. Absolute topper was echter voor de meeste bejaarden ’s middags het bij - wonsn van de Johnny Woodhouseshow grote feestzaal, die plaats biedt Maandag zag de heer De Vries ze plotseling vliegen; bij tientallen zoemden de wespen hem om ’t hoofd. Toen hij op onderzoek uitging, bleken de beestjes via een kier in het water keringsschot in de dakgoot te ver dwijnen (zie foto). Zouden ze daar rustig blijven zitten, dan was ’t alle maal zo erg nog niet, maar het te gendeel is het geval. De zwerm maakt ondanks de ijlings aange brachte horren het hele huis onveilig en een van de gestreepte vliegertjes is er nimiddels al in geslaagd het kleindochtertje van de familie De Vries op gevoeüige wijze in de arm te steken. I Zj

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9