ORGANISATOR BOOTS: VOLGEND JAAR GROOTSER Intiem concert trok veel te weinig toeschouwers Bedrijfsongeval Voetballers gingen vissen Ds. Waardenburg beroepen in Santpoort-Zuid 1 ga 'L in 1 rws h BE' NOORD-HOLLAND HAALT STREEP DOOR REKENING OVERROMPELENDE HAPPENING IN HEEMSKERK TWEE JONGENS ZEVEN KNAPEN F Volksmuziekschool AUTO VOLKOMEN LEEG GEROOFD Voorlichting over schakelklassen MISHANDELD IJ Sr AANGEHOUDEN K iJSi r ii 4 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 AUGUSTUS MAANDAG 1 6 M A i W» X'' t' - (Van een onzer verslaggevers) V l gi I I f.-jB Liefdesscènes E HAARLEM. De directie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland (PEN) wil alle verbruikers die betaling'van de Kalkar- heffing weigeren, aan het einde van het jaar hun schuld kwijtschelden. In totaal gaat het om 62 kleinverbruikers, die in april voor in totaal 929,38 in het krijt stonden. rVl '-X I1 IKIOk - s Ol'i r W 1 (Van een verslaggever) de Een springruiter in volle actie. Kalkarschulden door PEN kwijtgescholden Een spectaculair onderdeel het kringconcours vormde het rijden met achttallen. van I zullen (Van onze medewerker) BIC li (Van een onzer verslaggeefsters) y-xs-x.. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een olnzer verspaggeefsters) (Van onze medewerker) KEES MAAS artistieke van De belangrijkste uitslagen: Individuele dressuur: rijbaan 1: K. Reyne met Or lando (Sterneo) 6IV2, 2. mevr. Husslage met Hollanda (Sterneo) 61. Rijbaan 2: 1. mej. Hoogendam met Henriëtte (Beem- ster Ruiters) 71Vz, 2. mej. Withoud met Sir Lancelot (Beyaert) 701A; rijbaan 3: 1. mej. Hoffman met Senator (Duinridders) 68, (tevens de prijs beschikbaar gesteld Het voorstel van de PEN-directie om per 31 december de achterstallige bedra gen voor rekening van het bedrijf te nemen, wordt vandaag in een vergade ring van de Raad van Toezicht behan deld. De PEN is daarmee mogelijk het eerste electriciteitsbedrijf dat deze maat regel in verband met het wegvallen van de Kalkar-heffing op 1 januari a.s. wil treffen. 25.000 opgelopen rekening te betalen. Na de nacht op het bureau te hebben doorgebracht, bekenden de jongens de wagen in Zaanstad te hebben gestolen. Voor nader onderzoek is de groep naar die gemeente overgebraeht. 93 van VI is v bij nier opei zo’n pem een De gew lede jare st g> SC de bi (Van een onzer verslaggevers) G lede niet gesi bar fraa waa vc W; te as ec hê V( w c the TE1 M Zui pen ges P tru tot S 10 B Vel var •2<M I Sar per O t.e. L nei en ten T kaï df a die Sar 207; I) spi we S gin Wi S Cu mi vir uu 12.: pk tot 1 wc Ha mï va: I AL Dankzij de inzet van de vijf spelers werd het klassieke concert in de Her vormde Kerk van Heemskerk zaterdag middag een bont geheel van muziek en voordracht, waarbij de toeschouwers ook ‘visueel volop aan hun trekken kwamen. BEVERWIJK. Op het parkeerter rein van een meubelbedrijf aan de Pa rallelweg heeft de politie zaterdagnacht zeven jongens aangehouden. De knapen kwamen te voorschijn uit een personen auto. waarvan het tochtraampje stuk was en de bedrading was doorverbonden. De uitslag: 1. R. Honaut, 240 punten, 2. M. de Gelder 233 punten, 3. M. Goedhart 193 punten, 4. P. Goedhart 178 punten, 5. F. Lock 130 punten, 6. F. Baanders 84 punten, 7. M. van Gellekom 69 punten, 8. F. Andreas 31 punten, 9. E. Goedhart 30 punten en 10. P. Minnaar met 27 punten. BEVERWIJK De 35-jarige eigenaar van een op de parkeerplaats van de Reindersweg gestalde personenauto heeft in de nacht van zaterdag op zondag een flinke strop geleden. Na de prijsuitreiking namen alle deel nemers aan de parade deel. Voor de liefhebbers moet het imponerend zijn BEVERWIJK Bij het laden van damwanden ten behoeve van de aanleg van aardgasleidingen nabij de Noorder- weg heeft een 39-jarige inwoner van Middenmeer zo'n gevaarte op zijn been gekregen. Amersfoort won het springen in de B- klasse omdat zij niet salleen het parcours zonder fouten rondging, maar des te meer omdat zij van de jury een goed cijfer (7) kreeg. De andere deelnemer die geen fouten maakte, de heer J. Schek- kerman van de Duinridders, kreeg ech ter een onvoldoende voor zijn rijstijl. Mej. Van Amersfoort ontving tevens de ereprijs (een wandbord) van de gemeen te Beverwijk. In de klasse L bij het springen reed G. Brouwer een foutloos parcours, wat 'hem de eerste prijs ople verde. Tenslotte reed D. J. Dekker met King Joker een machtig parcours, want hij sprong niet alleen zonder fouten, maar hij realiseerde ook nog een zeer knappe tijd van 76.6 sec. De tweede ruiter kwam pas vijftien seconden later over de finish. Wat tegenviel was de publieke belang stelling. Voorzitter Boots van „Comman deurs” was niet zo te spreken over het feit dat er maar zo’n honderd belang stellenden rond het parcours een plekje in de zon hadden gezocht. De heer Boots: „Het is de eerste keer dat we hier in Wjjk aan Zee een dergeljjk evene ment organiseren. Eerlijk gezegd hadden we op meer toeschouwers gerekend, vooral omdat we hier in een toeristen plaats zitten. Toch willen we hier graag volgend jaar weer een concours organi seren, maar dan iets grootser opgezet. Ik loop zelf met de gedachte rond om er een concours hippique van te maken, waaraan deelnemers uit het hele land mee kunnen doen. We gaan ons hier in de wintermaanden zeker over beraden.” WIJK AAN ZEE. De dorpsweide in WjjM aan Zee vormde zaterdag de gehele dag het decor voor zo’n 120 paarden met ruiters en amazones. Al vanaf half negen in de ochtend was het een en al bedrijvigheid op het voor dit soort evenementen geschikte terrein in de badplaats. Het hele gebeuren werd georganiseerd door de landelijke ryvereniging „Commandeurs” uit Heemskerk, in samenwerking met het Kringverband Noordhollands-Midden van Landelijke Rijverenigingen. in bedwang hielden. Helaas kon de rij- vereniging „Commandeurs” zelf niet aan deze dressuur voor achttallen meedoen, omdat de vereniging daar geen ploeg voor op de been kon brengen. De rijver- eniging Heiloo en Omstreken eiste HEEMSKERK. Vannacht omstreeks kwart over twaalf kwamen twee jonge Heemskerkers op het politiebureau aan gifte doen van mishandeling. De twee knapen zouden in de Marquettebar aan de Van Coevehhovenstraat in elkaar zijn geslagen. De politie zou vandaag de aangifte van de knapen behandelen. Alle Nederlanders die de afgelopen jaren wel hun drie percentsheffing heb ben betaald, zullen daarvan niets terug krijgen. Zelfs al stapt Nederland uit het Bij de Samenwerkende Electriciteits- Productiebedrijven (SEP) heeft men nog geen stappen genomen om tot een voor het hele land uniforme regeling te ko men. Men gaat er bij de SEP, waarin alle grote electriciteitsbedrijven samen werken, overigens vanuit dat de Kalkar- heffing op 1 januari zeker komt te vervallen. Met andere woorden: dat het voorstel van minister Lubbers het parle ment moeiteloos zal passeren. De man. werkzaam bij het aanne mingsbedrijf dat de aanleg voor haar rekening neemt, is met een linkeronder- beenf Factuur in het Rode Kruis Zieken huis opgenomen. Onbekenden haallden zijn wagen leeg en verdwenen met een diiplomatenkoffer, een elektronische rekenmachine, een tasje met een paspoort, een rij-en een kentekenbewijs, een portefeuille met drieëntwintig betaalcheques, een porte monnee met 1825,twee complete tennisuiitrustiiingen en wat gereedschap. Dankzij de goede organisatie ■werd het een geslaagd festijn, waarbij de eerste vis al na twee minuten door R. Honaut op het droge werd gebracht. Met zeven tien vissen werd hij tevens de winnaar Tineke Krol en Fons Eickholt teken den voor de liefdesscènes waarbij wel opviel, dat de verleidingskunst in de gouden eeuw niet bepaald subtiel was. Maar dat hoefde blijkbaar niet in een tijd, waarin de vrouw zelf ook duidelijk durft te laten blijken dat zij wel op het vrijerspad wil, en dait haar partner bloemrijk laat weten. De twee kunstenaars speelden de scènes zeer overtuigend, waarbij Marina Wemensfelder, mezzo, en Marius van Altena, tenor, voor de illustratie zorgden door middel van zoetgevooisde stem mingsliederen of ook wel rauwe gezan gen, naar gelang het bij de stemming past. Manijke Smit Sibanga, zorgde op clavecimbel en portatief voor fraaie be geleidingen, maar speelde ook enkele mooie sola, waarnaast zij vele arrange menten had gemaakt. Ook Marius van Altena zorgde voor instrumentale hoog tepunten, waarbij hij de kromhoorn zelfs zeer satirisch wist te gebruiken. De groep wist steeds overtuigend over te komen, terwijl toch de afstand tot de soms zeer naïeve teksten steeds duidelijk werd benadrukt. geweest om 120 paarden op het eerste gezicht kris-kras door elkaar heen te zien lopen, maar toch op het laatste moment te zien samenvloeien in een georganiseerde formatie. Het middagprogramma werd voor het grootste gedeelte beheerst door het springen. De paarden en hun berijders kwamen onderweg zo’n vijftien hinder nissen tegen, waarvan enkele zeer, lasti ge. Slechts twee deelnemers in de B- klasse slaagden er in om het parcours geheel foutloos af te leggen. Mej. A. van Het was niet alleen een boeiende, maar ook leerzame middag. Men stak wat op van twee beroemde Heemsker kers, Karei van Mander en Maerten van Heemskerk, en leerde het onderscheid beluisteren tussen de Engelse en Hol landse stijl in de gouden eeuw. Dat het uur veel te snel om was, zegt genoeg over de kwaliteit van het geheel. van de viswedstijd, die in totaal vissen met een gszamenlijke lengte 12,09 meter opleverde. De enige grootgebruiker die tot voor kort weigerde te betalen was de Vrije Universiteit in Amsterdam. Nu de Kroon het verzoek van de Technische Hoge school in Delft om vrijstelling wegens gemoedsbezwaren heeft afgewezen, heeft de VU inmiddels toegezegd de tot Het ochtendprogramma omvatte de individuele dressuur en de dressuur voor vier- en achttallen. Vooral de achttallen maakten veel indruk, want het was een schitterend gezicht om te zien hoe acht ruiters hun paarden op uniforme wijze BEVERWIJK. De jeugdcommissie van „De Kennemers” had zaterdag voor de A en B-pupillen en de C-junioren een viswedstrijd in de Oosterwijkvijver op stapel gezet. Deze kinderen hebben er in klassikaal verband nu twee jaar muzikale vorming opzitten. Willen zij zich verder bekwa men om te zijner tijd een instrument te bespelen, dan kunnen zij terecht op schakelklassen van -1 school. De inhoud deze schakelklassen SANTPOORT. Ter voorziening in de predikantsvacaiture te Santpoort-Zuid, ontstaan door het vertrek naar Utrecht van ds. D. J. Spijkerboer, is een beroep gedaan op ds. C. H. W. Waardenburg te Oisterwijk. Ds. Waardenburg en zijn echtgenote komen dinsdag 17 augustus met Santpoort kennis maken. Voor alle gemeenteleden is er van 17 tot 18 uur in de Duinpan gelegenheid het echtpaar te ontmoeten. door deze krant) 2. R. Leeuwenkamp met Nico (Duinridders) 64; rijbaan 4: 1. mej. Buis met Queen of Hearts (Heiloo en Omstr.) 133, 2 mej. de Moei met Sandra (Kennemer Ruiters) 1321/!: rij baan 5: 1. G. J. De Reus met Jürgen (Beyaert) 130, 2. mej. Peperkamp met Ribad Dayan (Kennemer Ruiters) 125; rijbaan 6: 1. D. J. Dekker met King Joker (Heiloo en Omstr.) 135, 2. mej. Pepping met Mezzo (Heiloo en Omstr.); rijbaan 7; 1. Mej. Claussen met Robin Hood (Zaanse Ruiters) 114, 2. mej. De Jager met Amazone (Heiloo en Omsatr.), 116. de de Volksmuziek- en werkwijze van wordt tijdens de informatiebijeenkomst uit de doeken ge daan. Belangstellenden voor deze voorlich tingsavond zijn vanaf 20 uur welkom. Te weinig belangstelling voor geslaagd paardesportevenement HEEMSKERK. De Volksmuziek school Heemskerk belegt op woensdag avond 18 augustus een informatie-b(jeen- komst in gebouw De Magneet aan de Ten Katestraat 11 voor de ouders van kinderen uit de derde en eventueel vier de klassen van de basisscholen. eerste prijs in deze categorie voor zich op. Bij de viertallen won Beyaert de eerste prijs voor Sterneo. De rij vereni ging Beyaert kon op het laatste moment geen achttal op de been brengen door ziekte. Dat gold zaterdagmiddag in. de Her vormde Kerk van Heemskerk ook voor de opvoering van „Minnerijen en mu ziek, vrijerijen en vrolijk gezelschap in hollands gouden eeuw”. De vijf uitvoe renden. Marijke Smit Sibinga, Marina Wemenfelder, Marius van Altena, Tine ke Krol en Fons Eickholt, maakten er een overrompelende happening van, en in de besloten ruimte, was een goed contact tussen publiek en uitvoerenden mogelijk. Hélaas was de opkomst veel te gering, en waren velen van de aanwezi gen, zoals na afloop bleek, nog bekenden van de muziekgroep. Zelfs de entree, met speels slagwerk vanuit de kerktuin, wist maar weinig Heemskerkers mee te lokken. De formule was zeer dankbaar. De vijf uitvoerenden heten zien en horen hoe men vroeger een programma bracht. Het werd een boni geneel van muziek en voordracht, maar ook visueel kwam men aan zijn trekken, vooral toen er een fraai vuurwerk werd ontstoken. huis opgenomen. Kalkar-project, dan zullen alle geïnde bedragen toch al opgegaan zijn aan de I financiering van de eerste fase van de snelle kweekreactor in Kalkar. HEEMSKERK. Voor evenementen is het altijd van groot belang dat er contact is tussen kunste naars en publiek. Dat is het grote voor deel van bijeenkomsten, waar een kleine groep artiesten zich in een niet te mas sale ruimte omringd weet door een klei ne groep mensen, die aandachtig luiste ren en door hun meeleven de kunste naars weer inspireren. I *1 j.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 4