Aquariumvereniging Velsen heeft nieuwe ruimte in oude Pen TVS start weer met lessen Eerste schooldag begonnen Politiehonden Eerste commissie vergadert weer Tunnel twee keer Gereedschap uit Hongerige boxen gestolen inbrekers ,Wijkeroog’ hield kindermiddag gestremd Agenda I d al aan «mdaag kregen prijzen Motorrijder gevallen Haven •fg-w A I 1 BETERE VOORZIENINGEN IN VOORMALIG PENCENTRUM r Kort IJmondnieuws installaÏÏebouw Duizend gulden uit slaapkamer gestolen ■g 5 I W gif 4 IJMUIDEN - VELSEN 19 7 6 AUGUSTUS 1 6 MAANDAG V elsen-I J in ui den SIERADEN GESTOLEN beverwijk industrieweg 21 tel. (02510) 29120 Wijk aan Zee diversen Velsen-Noord Castricuni Heemskerk U zegt: ’k weet niet waar- over u spreekt?’ Lubro doet in Centrale Verwarming bijvoor beeld. En in luchtbehandeling. En in airconditioning. En in lood- gieterswerken. Lubro maakt verantwoorde ontwerpen, instal leert en blijft er met service en onderhoud achter staan. Lubro, bekend bij velen, maar nog niet bij allen. Vandaar deze advertentie. Beverwijk In en om Haarlem Ti - D n_ (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIES) BIOSCOPEN is naar 13. de De 21.15 u.:„André IJMUIDEN. In het Vispaleis aan de Halkade is dit weekend ingebroken. De daders namen vooral eet- en drinkwaren mee. ben de len. laar De opstopping wend eerst veroorzaakt door twee stilstaande wagens in de oost- buis van de tunnel. Wethouder Scheeper heeft vrijdagavond de nieuwe ruimte van Aquariumvereni ging Velsen in het voormalig Pencentrum officieel geopend. Diefstal. Van het Meerplein in Be verwijk is dit weekeinde een gele Vaux- hall Viva met het kenteken GA-11-20 ontvreemd- van door uit de IJmuiden; Hamburg; IJmuiden; iek- lag. en- de van ier- ter- Pa- icht pen len- ;tuk Jen. raai ling wa- t te de iek- van de ge in uid, :cht oep te rijn stus alle in te IJMOND Geruime tijd is zondaga vond de Velsertunnel gestremd geweest, waardoor een file van vijf a zes kilome ter ontstond. ;eks nge an- vee aan rijn de mp 1. iloo net rij gen net 125; ing iej. ;r.); bin De tr.) ich- 1. DIVERSEN DINSDAG 17 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Vol wassenen en jeugd 19-21.30ur. Het slot van de zaak werd vernield en het houtwerk werd weggewrikt. Uit het Vispaleis werd paling, garnalen, blikjes bier en chocolademelk gestolen. Er werden broodjes uitgestrooid over de vloer, die verder met faecaliën werd ingesmeerd. VELSEN-ZUID. Uit een woonhuis aan de Piersonlaan in Velsen-Zuid zijn dit weekend sieraden gestolen. De inbrekers forceerden de achterdeur en hebben zich zo toegang verschaft tot het huis. Zij namen armbanden, ringen, kettingen en broches mee. aan de IJmuiden BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Maandag 20 uur „James Bond - Goldfinger”. IJMUIDEN. Uit een woning Keizer Wilhelmstraat in IJnrui; duizend gulden gestolen. nde de de Later, omstreeks tien uur, had ook een aanrijding plaats in de westbuis, waar een automobilist onvoldoende afstand had gehouden en bovendien door een verkramping in het been niet in staat was geweest tijdig te remmen. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Maandag 20 uur „De avonturen van Rabbi Jacob”. DIVERSEN MAANDA G16 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Kerkweg 45. Volwas senen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 18 NOVEMBER Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad geopend van 7-20 uur. Kinderboerderij, VrijbUrglaan. Geopend van 14-17 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45. Jeugd 15.30-17.30 uur. Alarumnummers: POLITIE 39111, brandweer 32121, mlïleuklachten 96000. De kinderen kregen een aantal leuke teken- en jeugdfilms voorgeschoteld die werden afgewisseld met het uitdelen van snoep en flesjes fris. In het programma was ook een liedjeswedstrijd opgenomen waarvoor evenzeer lekkernijen als prijs beschikbaar waren. De Wijkeroog” - leden gaan zaterdag 21 augustus een bustocht maken naar Kampen waar zij kennis kunnen nemen van een fraai aangelegd tuincomplex van de daar be staande volkstuindersvereniging. Nacht in cel. Een 24-jarige in woonster van Beverwijk heeft de nacht van vrijdag op zaterdag in het politiebu reau doorgebracht. De vrouw, die een rijkelijk met alcohol besproeid bezoek aan de kermis had gebracht, werd sla pend aangetroffen op de Bootmanszij. bij de stremming in de oostbuis ont stonden ook enkele kleine kettingbotsin gen, waarbij alleen lichter materiële schade ontstond. SANTPOORT-ZUID. Bij het stati- onsemplaeement in Santpoort-Zuid zijn vijf autoboxen opengebroken. Uit de boxen, die wordengebruikt door knutse laars, is gereedschap gestolen. Bij alle vijf de boxen werden hangsloten doorgeknipt. De eerste schooldag van het nieuwe leerjaar is begonnen. Het af gelopen week einde stond bij tal van gezinnen geheel en al in het teken van die komende grote stap voor de kleintjes die de kleuterscholen gingen verlaten en nu naar de „grote” school gaan om er te leren rekenen, lezen en schrijven. Bij menigeen is er een slapeloze nacht aan voorafgegaan en vanmorgen waren heel wat kleintjes bar zenuwachtig, hetgeen zich demonstreerde in vroeg opstaan, geen brood willen eten en de melk half leegdrinken. Maar toen was het zover en aan de hand van de ouders ging het tegen half negen naar school. Menig traantje kwam daar tevoorschijn toen moeder of vader vertrokken, maar de „juffrouwen” wisten het over het alge meen goed op te vangen, zoals hier in de Eenhoornschool aan de Eenhoornstraat, waar de rust al was weergekeerd toen de fotograaf verscheen, al stonden som mige snuitjes toch wel strak. Zaterdag 28 augustus is er in de eigen kantine van het tuincomplex in het Wijkeroogpark een algemene ledenver gadering. De inbrekers zijn aan de achterkant van de flat naar de eerste verdieping geklommen, waar een slaapkamerraam open stond. Uit de slaapkamer werden de tien briefjes van honderd gulden weggenomen. Inbraak. Een Duitse badgaste heeft bij de Beverwijkse politie aangifte ge daan van diefstal van een badjas en paraplu uit het door haar gehuurde strandhuisje. ’^1 Zondag aangekomen: Baldur, van Lu- lea, IJmuiden; Venus, Aberdeen; Nor mand Carrier, Cont. Plat, Velsen; Alba ny, Korsoer; Pacific Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Manuela Prima, Gdansk; Siri- na, Aarhus; Star Polaris, Cont. Plat, Velsen; Stolt Margareta, Bombay; Aro na, Hamina; Elation, Tilbury; Birken- stein, Bremen; Kapitan Ledochowski, Port Harcourt; Kristina, Kotka; Guinea Golf, Cape Palmas; Jan, Kopenhagen; Bab.T, Halmstad, Zaandam; Sigurd Jor- salfar, Fredericia, IJmuiden; Jupiter, Bergen; Nette Viking, Ystad; Skogcell - Forrester, Karlsham, Velsen; Trentonia, Gunness; Danasund, Ronne. VELSEN. Aan wethouder Scheeper is vrijdag de eer te beurt gevallen om bij de Aquariumvereniging Velsen de nieuwe verenigingsruimte officieel te openen. De aquariumvereniging, die nu zo’n vijf jaar gehuisvest is in de oude pencentrale, heeft binnen het gebouw een nieuwe ruimte kompleet opgeknapt. De interne verhuizing was noodzakelijk geworden door ruimtegebrek, omdat het ledental van de vereniging in die vijf jaren was verdubbeld. waar ruimte overblijft voor enkele ge zellige zitjes. Na een inleiding van verenigingsvoor- zitter C. Stapel, sprak wethouder Scheeper de verenigingsleden en enkele genodigden toe. Hij sprak zelf over het standpunt dat hij aanvankelijk al raadslid heeft gehad ten aanzien van de verdeling van ruimte in het voormalig Pencentrum. Hij was van mening dat het hele gebouw ter beschikking van het open jongerenwerk moest komen, terwijl zijn voorganger wethouder M. Roessingh vóór vestiging van verenigingen in het gebouw was. „Maar nu”, zo verklaarde wethouder Harry Scheeper, „zijn we ac- coord gegaan met de verbouwplannen en daarom kan ik u hartelijk feliciteren met de nieuwe ruimte”. Inmiddels zijn er in het voormalig meer activiteiten aan de gang. Maandag vertrokken: Baldur, Lulea, IJmuiden, Jan, Rotterdam. Zaterdag vertrokken. Westar, Hargoes; Nordlicht, Colchester, IJmuiden; Parkes- gate, naar Rochester, IJmuiden; Grindal, Aarhus; Heinz Helmuth, Neustadt, IJ muiden; Wisschaf en, Randers; Clio, Ko penhagen; Ivan Delmas, Hamburg; Sa- heeda, Shoreham; Dinas, Noordzee; Ad da, Halmstad, IJmuiden; Minerva, Rot terdam; George Vieljeux, Rouen; Tor Britannia, Gothenburg; Heimrich Arnold Schulte, Le havre; Christel, Kotka; Brit- tanus, Gdynia; Hor Gothia, Gothenburg; Fridel, Londen, IJmuiden; Masukawa Maru, Seven Islands, IJmuiden. VELSEN-NOORD. De activiteiten commissie van de volkstuindersvereni- ging Wijkeroog” heeft zaterdagmiddag in en rond haar kantine 't Praathuis aan een zeventig kinderen van de leden een prettige middag bezorgd als afslui ting van de zomervakantie. Zondag vertrokken: Ady, naar Heoja; Rudby, Port Cartier; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Antilla Bay, Perz. Golf; Ciu dad de Medellin, Le havre; Maris, Ber gen; Team Gerwi, Valencia; Oliver, Bre men; Giovanni Grimaldi. Rotterdam, IJ muiden; Normand Carrier, Cont. Plat, Velsen; Arona, Hamina; Laskira, Gibral- ter; Jupiter, Bergen. Maandag aangekomen: Norfolk Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Saturnus, Tanan ger; Normand Carrier, Cont. Plat, el- sen. Gedurende acht maanden is door de leden van de vereniging gewerkt aan de nieuwe ruimte. Met de door de gemeente gesubsidieerde materialen werd een oude bar beneden in het gebouw tot een fraaie verenigingsruimte geschapen, waar de aquaria goed kunnen staan en City: Maandag en dinsdag 20 uur: „Shout at the Devil”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckesteijn, Rijksweg Velsen- Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Geopend dag. 10-12 en 14-17 u. Maandags gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen tussen 19 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdag en donderdag van 10-16 uur en op aanvraag 02510-91022 of 92088. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort. „18 Heren van Brederode.” Geo pend dag. 9.30-12 en 13-17.15 uur (beh. ma.). Oude Raadhuis oud-Velsen, geopend ma. t.e.m. vrij. 13-17 u. Za. gesloten, zo. 10-17 u. Landgoed Beeckestijn, tentoonstelling Ken- nemerland Landhuizen. Geopend dag. 10-12 u. en 14-17 u. Zondagmorgen en maandag geslo ten. Tuin Beeckestijn, tentoonstelling Ameri kaanse kunstenaar Peter Chlnni. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 37050, voor Velsen-Nrd. en IJmuiden 20750. Interkerk, stichting voor Gezinsverzorging, spreekuur dagelijks van 9-11 uur velserduln- weg 52, tel. 11830. Stichting Huishoudelijke en Gezinsverzor ging, spreekuur dinsdags van 9.30 tot 12.30 u. Willebrordstraat 102, IJmuiden. School Advies Bureau, spreekuren dinsdag Cultureel Centrum Moerbergplantsoen 22, IJ muiden, 9-10 uur. De Mei, 11-12 uur: Geel- vinckstraat 28, Velsen-Noord. De Haven 14-15 uur. Schipbroekweg 6, Santpoort-Noord. Centrale Bibliotheek, Plein 45, dinsdag 10- 12.30 uur en 14.30-17.30 uur. Filiaal Zeewijk- plein 19-21.30 uur. Openluchtbad Heerenduinen, geopend 6.45 tot ca. 20 uur. Informatiecentrum, recreatiegebied Spaarn- woude (Boerderij Crayenstein, Machineweg, Halfweg). Geopend zat. en zond. 11-16 uur; ma. t.m. vrij. 10-12 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”, geopend dgl. van 9.30-11.30 en 13.00-16.30 uur. Zaterdag aangekomen: Grindal, Delf zijl; Britanis, Tilbury; Brinda, Boulogne, IJmuiden; Holstenwall, Hamburg; Jan Laurenz, Heiligerhaven; Zaandam; Steinbukk, Colchester; Cap Breton, Ta- koradi; Tor Gothia, Gotenborg; Stac Blackford, van Brake Velsen; Rimo, F, Heilkerhaven; Laskira, Wilhelmshaven; Rakness, Mo I Rana, IJmuiden; Fridel, Londen, IJmuiden; Mia Brussel; Tor Britannia, Gothenburg; Jemrix, Poole, IJmuiden: Oliver. Hamburg; Balaklava, Ventspils; Locator, Londen; Lindinger Karat, Shoreham. SANTPOORT. De Turnvereniging Sant poort hervat maandag 23 augustus haar gymnastieklessen in Santpoort, Driehuis -en Btoemendaal grens Santpoort-Ziuid. Tot de 46 weelijkse TVS-uren behoren „blijf-fit”-oefeningen- ritmische en jazz gymnastiek, toestelturnen en recreatief volleyball. Tot de nieuwe onderdelen van het programma kan een uur ritmi sche gymnastiek voor meisjes van zes tot negen jaar worden gerekend- 's maandags van 16.20 tot 17.15 uur in de Bosbeekschool te Santpoort-Noord. De leiding is in handen van mevr. Van den Hulst; de begeleiding aan de piano wordt verzorgd door mevr. Gleusteen. Aangekomen schepen 13.8.76. Giovan ni Grimaldi Sagunto, IJmuiden, Theems, IJmuiden; Kemrix, Rochester, IJmuiden; cycloop met Marianne op sleep, Bruns- buttel, IJmuiden; Masukawa Maru, Port Walcott, IJmuiden; Formality, Londen; Nes Freighter, Sarpborg, Viesen; Team Gerwi, Rotterdam; Bendoran, Londen; Pacific Shore, Cont. Plat, Heinrich Arnold Schulte, Heinz Helmut, Dordrecht, Hinrich Oldendorff, Rotterdam; Ciudad de Medellin, Antwerpen; Helene C, Charlestown; Parkesgate, Kingslynn, IJ muiden. (an een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De dressuurwedstrij- den vam de poMtiehondenverenig.ing •.Schapenduin” zondag hebben zich in een flinke belangstelling mogen verheu gen. Met aandacht is toegekeken hoe de hondein zich kweten van allerlei lang niet eenvoudige opdrachten- Daar er zeer sterke candidaten in het terrein waren gebracht, werd het een spannende strijd. De uitslagen waren tenslotte: 1 me vrouw Lad-drak 403 pt.; 2 msvrouw Kok 396 pt. en 3 de heer Ptelopsen 371.5 p't. Alle drie lid van de vereniging „de Volharding” in Amsterdam. In het Witte Tejater wordt momenteel door de heren van de tejatergroep en het filmhuis hard getimmerd aan een nieuw stoelenplan, dat in afwachting van een grote verbouwing door de ge meente is aangeschaft. Hiertoe is door het gemeentebestuur besloten omdat de oude stoelen in het tejaterje in dusda nig slechte staat verkeerden dat van comfortabel zitten geen sprake meer was: toeschouwers zaten in de rijen scheefgezakt en beklemd. Dus met een de eerste filmvoorstelling op acht sep tember en de grote CJP-manifestatie als opening van het tejaterseizoen begin ok tober zal ook deze voorziening in orde zijn. Over heropening van het voormalig Pencentrum als open jongerencentrum is nog niets bekend. De gemeente is aan het onderzoeken hoe elders dit soort centra zijn opgezet en vermoedelijk zal in de winter deze zaak in de gemeente raad aan de orde komen. MAANDAG 16 AUGISTUS Openbare biliotheek, De zwaanstraat Volwassenen en jeugd 19-21 uur DINSDAG 17 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Volwassenen en jeugd 14.30VÏ17.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, zeestraat. Maandag 19 en 21.15 uur „The Genius”, 19.30 uur „East of Eden.” 21.30 uur,, Shout at the Devil”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Scheij- beeck, Velserweg 23. Maandag geopend van 19.30-21.30 uur, voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan. 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN MAANDAG 16 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44; Volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 17 AUGUSTUS Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad geopend 9-18 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44; volwas senen 14-17.30, jeugd 15-17.30 uur. Speel-o- theek „Leentje Beer’ geopend van 15-17.30 uur. Alarmnummers POLITIE EN BRANDWEER 25555, mlïleuklachten 96000. Vertrokken schepen 13.8.76: Arklow Down, Limmerick; Normand Carrier, Velsen, Cont. Plat; Randzel, IJmuiden, Gotenburg Lachs, Aalborg; Castor, Hol ding; Bothniaborg, Delfzijl; Schwalben- stein, Antwerpen; Baarn, Antwerpen; Sea Bure, Cont. Plat; Helena Husmann, Kopenhagen; Ring, Felexstowe; Medina, Londen; Nes Freither, Calais; Kemrix IJmuiden, Seaham. Ruiltje. Een 16-jarige scholier Heemskerk, die zijn brommer in rijwielstalling van het Beverwijkse stati on had gestald, is vrijdag zijn helm kwijt geraakt. De helm was door een exemplaar van veel slechtere kwaliteit vervangen. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) di- 20 u-: Orgelconcert door Albert de Klerk. 15.30, 19 en 21.30 u „Diamonds are forever”, 14 j. u.:, .Papillon”, 14 J. Lido (Houtplein) .4, .9 en van Duin’s pret film”, A.L. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 U.: „One flew over the cuckoo’s nest”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.30 u.: „The Genius’’, 14 j. 14 u.: „Dik Trom weet raad’”, a 1. Cinema Quiridus Internationaal (Lange Veerstr.). Doorlopende voorstelling 14-18 i, en 19-23 u.: „Wild girls”, 18 j. Op de agenda staat het nemen van een zogeheten voorbereidingsbesluit voor de omgeving van de Melklaan in Vel- sen-noord. De bewoner van de woning Melklaan 57 heeft een bouwvergunning aangevraagd voor het vergroten van zijn woning en het oprichten van een pergo la. Volgens het bestemmingsplan da’ voor dit gebied geldt is dat niet moge lijk. Maar het gemeentebestuur heeft er geen bezwaren tegen. Dan biedt de wet de mogelijkheid om het bestemming splan in voorbereiding te verklaren” d.w.z. voor dït gebied tijdelijk buiten werking te stellen. Wanneer het provin ciaal bestuur dan evenmin bezwaren heeft kan er toch een bouwvergunning worden verleend. Voordat de provincie hierover besluit ligt het plan 14 dagen ter inzage voor de buurtbewoners die ei eventueel tegen kunnen protesteren. Hierna wordt nog gesproken over de uitbreiding van de afdeling voordgezet buitengewoon onderwijs van de MIVO- school aan de Zeeweg. De benedenver dieping van deze school is voor de MlVO-school te klein geworden. Omdat de bovenverdieping bij de dé St. Franci- scusschool in gebruik is heeft de ge meente het oog laten vallen op de voor malige kloostertuin achter het Fidelisge- bouw. Daar wil het gemeentebestuur tijdelijk een drieklassigeschoolgebouw neerzetten. De vergadering van de commissie in het stadhuis begint om half 8 en is voor belangstellende toegankelijk. IJMUIDEN. Zondag in de namid dag is bij de IJmuider Slag een motor rijder van de weg geraakt. Omdat, naar zijn zeggen, het gas bleef hangen reed de Beverwijkse bestuurder van de motor aan het eind van de weg rechtdoor, in plaats van rechtsaf. De man is met een gecompliceerde breuk in het rechter bovenbeen opgeno men in het Zeeweg Ziekenhuis. VELSEN. Het nieuwe raadscom missie-seizoen begint op dinsdag 17 au gustus. De leden van de commissie voor openbare werken en milieubeheer bijten wat dat betreft de spits af. Zjj doen dat niet onder de vertrouwde leiding van wethouder C. Ockeloen maar onder lei ding van zijn (vroegere) collega H. Scheeper. Rijverbod. De politie Beverwijk heeft afgelopen weekend rijverboden op gelegd aan een inwoner van Krommenie en een 39-jarige Heemskerker. i i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5