Meer oversteekplaatsen krijgen invaliden voorzieningen voor Oud IJmuiden IN DE VISHAL Argentijns opleidingsschip SPIJKER komt maandag in IJmuiden Jaarmarkt van Bovenverdieping Santpoort in percentages van woning uitgebrand Vrouw geschept op zebra Orgelconcert in Santpoort ll Él i 2 I XL w J herrijst Oude Don Boscoschool wordt verbouwd „Goed idee" bij Hoogovens i GEMEENTE WIL ONGEVEER VIER ZEBRA’S PER JAAR VERBETEREN TE BEZICHTIGEN IN DE VOORMIDDAG KW 123 komt met verse vis aan maandagmarkt Kort IJmondnieuws i 4 1976 AUGUSTUS DONDERDAG 1 9 IJMOND ll rt A M t' 'ADVERTENTIE) de (Van een medewerker) ot 42-23. -ki (Van een onzer verslaggevers) de van (Van een onzer verslaggevers) a- ge er woninginrichters binnenhuisadviseurs Snelliusstraat 23-27 IJmuiden Tel. 15653 Woensdag is de ..Libertad” een drie master opleidingsschip van de Argen tijnse marine de pieren van IJmuiden binnengevaren op weg naar Amsterdam. Bij de sluizen is de Amsterdamse wet houder van economische zaken mr. C. H. Goekoop in gezelschap van de hoofl- stedelijke voorlichtingsman J. Grool aan boord gegaan om het laatste deel van de reis mee te maken. Het Argentijnse driemaster opleidingsschip Libertad dat maandag naar IJmuiden komt en daar te bezichtigen zal zijn. Tijdens de binnenkomst in de Amsterdamse ha ven stond een deel van de matrozen in de masten met de armen strak langs het lichaam. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg: grote tong 14,13-13,79; groot- middel tong 13,97-13,51; tong één ge stript 12,56-11,68, ongestript 12,76-12.30; tong twee gestript 11.76-10,94, ongestript 11,78-11-50, tarbot 13,83-12,98. ?- ke ie ig ig er 1- le d. 75 ai j- 3T t" id Ml er i- al 10. ze er 5, in B- er s- et m ïd >e er el IT as er )p □- lis is es ijf en el ve n. if. in en ip ie, f- 95 ze ot m a- re iSt 0- ie ie ig er kt a- ;n ia Ie re le er )0 Het Sam Vlessinghof in Oud IJmuiden nadert zijn voltooiing. Bent u één van de gelukkigen die daar een woning krijgt? Gefelici teerd. Speciaal voor u hebben Wij enke le aanbiedingen passend in uw budget; passend in uw nieuwe woning. Alle maten zijn ons bekend, plat tegrond tekeningen zijn aanwe zig, adviezen zijn beschikbaar. Kom tijdig, dan weet u zeker dat u op tijd geholpen wordt. Maandag 23 augustus komt de ..Liber tad”. alvorens de thuisreis te aanvaar den, een bezoek brengen aan het hon derdjarige IJmuiden- De driemaster, die bemand is met adelborsten, vertrekt 's morgens om tien iuiut uit Amsterdam en wordt omstreeks het middaguur ver wacht in de tweede Rijksb-innenhaven aan de noordzijde van het Noordzeeka- naal, waar het zal afmeren en dan tot vlier uur dlie middag opengesteld wordt voor bezichtiging. De tweede Rijksbin- nenhaven is te bereiken vanaf de pont via de Pontweg en de Noordersluisweg; dan wel via de sluizen en de Noorder sluisweg. De „Libertad” meet 3720 ton, is 103,5 meter lang; 14,3 meter breed en 6,6 meter diiep. Juist door de grote diepgang kon het zeilschip nergens anders worden afgemeerd dan aan de noordkant van het Noordzeekanaal. voor mensen in rolstoelen wordt vereen voudigd. Zoals de oversteekplaats bij het Marktplein hoek Spaarnestraat is, zullen Per 40 kg: tarbot 418-210; griet 211- 181; schol twee 108; schol drie 106-80; söhol vier 62-54; schar 55-30; rode poon 73-49; bot 24-20; harsmakreel 42; kr^b HEEMSKERK. Bij een uitslaande brand is gistermorgen rond kwart over elf de bovenverdieping van een woning aan de Jan van Kuikweg zwaar bescha digd. Het bejaarde echtpaar dat samen met een dochter het huis bewoonde, bleef ongedeerd. Inmiddels wordt binnen de gemeente ook een onderzoek ingesteld naar de toegankelijkheid voor invaliden van openbare gebouwen. Wanneer echter de resultaten van dit onderzoek in een rapport zullen zijn vastgelegd, is nog niet bekend. Voorlopig kijkt men nog om te ontdekken wat er zoal niet deugt en wat er aan de toegankelijkheid van deze gebouwen - men hoeft alleen maar aan het stadhuis te denken - zou moeten worden verbeterd. (Van een onzer verslaggeefsters* VELSEN. Nog dit jaar zal de ge meente zeker drie oversteekplaatsen voorzien van een aflopende stoeprand, zodat het oversteken vooral voor invali den in rolstoelen gemakkelijker wordt. Tot nu was slechts een oversteekplaats, die bij het Marktplein aan de kant van de Spaarnestraat, van deze stoepen voor zien. Deze werd indertijd aangelegd ais experiment en nu is besloten elk jaar ongeveer vier oversteekplaatsen in de gemeente te verbeteren. >,Afscheidspolonaise.” In heit natuurbad Velserend te Santpoort-Zuid zal zondag 29 augustus een „afscheidspolonaise” rondom het ook deze zomer drukbezoch te bad worden gehouden, compleet met feestmutsen, toeters en velerlei verras singen voor de trouwe bezoekers en bezoeksters. IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd aangevoerd: 1.278 kg tong; 28 kisten koolvis; 141 kisten sdhol; 37 kisten schar; 40 kisten varia. meer bezoekers uit het gehele land te trekken. Was het percentage „overige plaatsen” vorig jaar 13,5 pet- nu bleek dit toegenomen tot 16,5 pet. Een keuze uit de plaatsen van herkomst: ’tVeld en Hoensbroek, Kapellen (België) en Zoe- termeer, Uden en Burgwerd, Spijkenisse en Roden, Gorinchem en Mijdrecht. Pingjum en Roelofarendsveen. Momenteel zijn bij één oversteekplaats I in de gemeente verlaagde stoepranden I aangebracht, waardoor het oversteken He<t heeft blijkbaar enige tijd moeten duren voor de beslissing tot uitbreiding van dlit soort voorzieningen kon worden genomen. Als eerste zullen nu de over steekplaatsen op de Lange Nieuwstraat aan de beurt komen. Dat zijn dan de oversteekplaatsen bij het Marktplein hoek Merwedestraat, Lange Nieuwstraat bij het Plein 45 en de zebra bij het Broekbergerplein in Santpoort. Het is nog niet zeker of de vierde op de lijst - de oversteekplaats bij de Noostraat - ook dlit jaar aan de beurt zal komen, maar anders zeker in 1977. Vervolgens zal élk jaar opnieuw wor den bekeken welke vier volgende zebra’s in aanmerking komen. Het zou niet onverstandig zijn dan de oversteekplaat sen nabij bejaardentehuizen voorrang te verlenen zoals bijvoorbeeld de zebra op de an den Vondellaan, vlak voor het viaduct. Daar staan twee bejaardente huizen met heel wat bewoners die voor vervoer afhankelijk zijn van een rolstoel en vooral met het oversteken daar moei te hebben. Het vuur ontstond waarschijnlijk doordat moeder en dochter op de slaap kamer een sigaretje hadden gerookt. De brandweer had de brand snel onder controle. Er ontstond veel watsrschade. SANTPOORT. De bevolking Santpoort is op de vrijdag van de Sant- poortse feestweek meer dan verdubbeld geweest. Die conclusie kan worden ge trokken uit een berekening die de Rabo bank van Santpoort heeft gemaakt aan de hand van haar actie „Cycloon” gedu rende de jaarmarkt. Aan 1026 bezoekers werd naar hun plaats van herkomst gevragd. Van hen bleek g9,3 pet. speci aal naar Santpoort te zijn gekomen om aan de feestvreugde deel te nemen. Haarlem leverde het leeuwendeel van het aantal bezoekers aan de jaarmarkt van „buiten”: 17,4 pet, gevolgd door IJmuiden met 13,7 pet, Driehuis met 5,5 pet. Beverwijk met 2,6 pet. Heemskerk met 1-5 pet, Velsen-Noord met 1,3 pet en Velsen-Zuid met 0,8 pet. De Santpoortse jaarmarkt blijkt steeds. BESOMMINGEN: UK 4 380, 17 ƒ4100, 18 4850. 56 7 3640, 78 ƒ3680, 234 660, VD 18 f 4350, 19 5520, 20 1270 YE 25 1100. IJM 18 f 1280. SANTPOORT. De organist van Gereformeerde kerk in Santpoort-Noord, Wim Vermeulen, geeft vrijdag 27 augus tus een concert op et orgel van deze kerk met werken van Dietrich Buxtehu de, Johann Seb. Bach, Jan Pietersz. Sweelinck en Velix Mendelssohn, volgd door een eigen improvisatie. Aan de avond zal worden meegewerkt door de voale groep „The Merry Min strels”, bestaande uit zestien amateurs, onder leiding van Bert Kransberg. an de arrangementen die Norman Luboff speciaal voor dit koor heeft geschreven worden onder meer ten gehore gebracht „Nobody knows the troubles I’ve seen” en „Dixie.” Het concert heeft plaats onder auspi ciën van de commissie 100 jaar Noord zeekanaal en van Toer-in Noord-Hol- land. ook de andere zebra’s op grotere wegen in de gemeente er uit gaan zien. Aan de oude Don Boscoschool aan de Willemsbeekweg in IJmuiden wordt mo menteel hard gewerkt aan de verbou wing. Eind mei is gestart met de uitvoer van de al vorig jaar vastgestelde plan nen om de voorheen katholieke school voor buitengewoon onderwijs te verbou wen. Al enige jaren geleden is de Don Bosco school opgegaan in de openbare school voor buitengewoon onderwijs: de Duin en Dennenschool. Deze school is nog steeds gehuisvest in een mavemgebouw aan de Dennekoplaan in Zeewijk. Dat gebouw is te klein geworden en boven dien al zeer oud. Vermoedelijk zal rond de jaarwisseling de „nieuwe” Duin en Dennenschool klaar zijn, zodat de kinderen na de kerstvakantie over kunnen naar hun nieuwe schoolgebouw. IJMUIDEN. In de vishal is van morgen bekendgemaakt dat de KW 123 „Holland” zondagavond IJmuiden zal binnenlopen met aan boord 1300 kisten koolvis, 100 kisten varia en 300 premie- kisten. Bij Hoogovens zijn woensdag drie werknemers beloond voor de inbreng van hun goed idee. Aan de heer M. K. Bakker uit Bever wijk werd zelfs een gouden ID-insigne uitgereikt, omdat hij' minimaal al drie keer een idee had ingeleverd dat door het bedrijf werd gewaardeerd op zeven- honderdvijftig gulden. Als baas in de walsonderhoudswerkplaats had deze heer Bakker opnieuw een tijd- en mate- riaalbesparend idee uitgewerkt, zodat hij het gouden insigne mocht ontvangen van bedrijfsdirecteur B. de Heer. Twee zilveren ID-speldjes werden woensdag uitgereikt aan de heren H. Bakker (foto) en N. Floor, voor een door hen voorgestelde verbetering aan hoog oven 7. VELSEN. Omstreeks een uur woensdagmiddag is op de oversteek plaats voor V D een 65-jarige vrouw bij het oversteken geschept door een personenwagen. De vrouw is met een open breuk aan het linker onderbeen en hechtwonden aan het gezicht opgenomen in het Zee- weg-ziekenhuis. Deze vis zal maandag in de markt worden gebracht. De „Holland” is mo menteel dt enige hektrawler die verse vis aanvoert vanuit de noordelijke Noordzee. i ?- in et i i r 7 1 V-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5