Agenda Onderzoek motieven werkweigering werpt geen nuttig effect af Overvallers Havens waren al eerder in restaurant Klok van f7000 gestolen uit bedrijf I, I i. IfWHi De Nederlander 4 Deze krant houdt u op de hoogte! DIRECTEUR ARBEIDSBUREAU IJMOND OVER S1TI ATIE HOOGOVENS VERNIELINGEN Inbrekers actief VELSEN-IJMUIDEN BEVERWIJK Auto tegen zuil Vlam in de pan Hoogovens wil ook Turken aantrekken SOOSAVOND COC AAN AUTO’S Kennemer Theater II Kennemer Theater I Stadsschouwbu rg City Theate flV 7 IJMOND DONDERDAG 1 9 AUGUSTUS 19 7 6 6 Velsen-Noord Wijk aan Zee Verband met heroïne-affaire H SÉ Ml De meeste Nederlanders herinneren zich misschien niet dat ooit een Neder lander koning van Castricum Straat In en om Haarlem Heemskerk V elsen-I J mui den Beverwijk Engeland is geweest. Het was koning-- stadhouder Willem III van Oranje, die zijn roomse schoonva der Jacobus van de Engelse troon had gestoten en in 1689 gekroond werd. Alleen de katholieke Ieren erkenden de pro testante heerser uit Nederland niet, en toen Willem in 1707 dodelijk verongelukte doordat zijn paard in een mollegat trap te, namen de roomse aanhangers van Jacobus de gewoonte aan bij iedere maaltijd te proosten op ’’Dien kleinen heer in zwart fluweel (de mol) die de goede zaak z’n grote dienst bewezen had”. M ?a: Si u.: vol- Films h i F (Van onze stadsredactie) ver- (Van onze stadsredactie) HEEMSTEDE. Woensdagavond Naam Plaats (Van onze stadsredactie) Volgens directeur J. Buis zijn er onder de 800 ingeschreven werkzoekende man nen in de IJmond zeker 125 kandidaten voor Hoogovens te vinden. Hoogovens verwacht in dat geval het meest van een op een bepaalde groep gerichte actie. Dat zouden dan de Tur ken en in het bijzonder de in Noord- Hoiland woonachtige Turken zijn. Het is niet precies bekend hoeveel Turken er zonder werk lopen. Men schat het po tentieel op enkele honderden. geen spoor van Wel bestaat het vermoeden dat zij Amsterdam kwamen. (Van een onzer verslaggevers) Dit theater biedt deze week een uit voerig programma. Tot en met zaterdag draait: „Vier vuisten op weg naar de hel”, handelend over twee krachtpatsers die in de smokkel terechtkomen en daar in de weer gaan tegen politie en concur rerende bendes. komen, die bij Hoogovens kunnen wer ken en niet willen”, aldus de heer Buis vanmorgen. IJMUIDEN. Woensdag aangekomen schepen: Markborg, Maentyluoto, Zaan dam; Sea Navigator, Lulea, IJmuiden; Machineweg' en zon. 11-16 uur; Ma. Twee onbekende jongemannen hebben woensdag een radio van 149 gestolen uit een zaak op de Gedempte Oude Gracht. I 9 (Van onze stadsredactie) (Van onze stadsredactie) I IJMUIDEN. Mochten de gezamen lijke inspanningen van Hoogovens en het ministerie van Sociale Zaken om werkloze Nederlanders en in Nederland verblijvende werkloze Spanjaarden te werven geen resultaat opleveren, dan gee,ft de Hoogovendirectie de voorkeur aan de recrutering van werkloze Turken in ons land. In dit theater de beroemde „De lang ste dag” van Danny F. Zanuck gedraaid. Een monsterproduktie over de geallieer de invasie in Normandiê, op D-Day in 1944. Producer Zariuck heeft de film gebaseerd op de roman van Cornelius Ryan, de geschiedschrijver van wie nu „Een brug te ver’’ in Deventer op de film wordt vastgedegd. In 1962 is „The longest day” gemaakt. BIOSCOPEN Corso Theater, over Marokko”. HAARLEM. Uit de directiekamer van een groothandel in verf aan de Grjjpensteinweg is in de nacht van dins dag op woensdag een antieke klok gesto len ter waarde van 7000. Een slot werd geforceerd nadat men de vergrendelings- lat van dubbele toegangsdeuren verwij derd had. stallatie en waarde bedraagt 1250,- huis binnen door een breekijzer te forceren. BEVERWIJK. Het Ge westelijk Arbeidsbureau IJmond is niet van plan een onderzoek in te stellen naar de motieven van werklozen uit de IJmond, die weigeren bij Hoogovens aan de slag te gaan. DIVERSEN DONDERDAG 19 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 19-21.30 u. VRIJDAG 20 AUGUSTUS Openbare bibliotheek Wijkerstraatweg vol wassenen 19-21.30 u. HAARLEM. Bij een poging om een auto te stelen op de Verspronekweg is in de nacht van dinsdag op woensdag de achterruit van die auto vernield. De 46- jarige eigenaresse geeft een schadepost op van 500. In de Lambrecht van Dalenlaan werd in dezelfde nacht het linnen dak van een personenauto met een mes bewerkt. Schade: ƒ327. DIVERSEN VRIJDAG 20 AUGUSTUS Openbare bibliotheek De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u. De poging van Hoogovens personeel te werven onder de bij het arbeidsbureau te Amsterdam ingeschreven werkzoe kenden noemt de heer Buis een speciale actie- Steve McQueen als Papillon. Veertig acteurs- van naam hadden aan de produktie meegewerkt. Drie ve lende regisseurs hadden re,,.e vc_- zorgd en de drie uren durende film werd een gigantisch succes. Nog steeds wordt „De langste dag” vertoond en nog steeds is de film alleen uit historisch oogpunt de moeite waard om te gaan zien. Vanaf zondag wordt ..Slavinnen vttar gele duivels” gedraaid. Deze iJm speel, in een Japans interneringskamp voor vrouwen. Een van de vrouwen weet van haar echtgenoot, die in het verzet strijdt, een verborgen hoeveelheid goud. Samen met een groepje andere vrouwen en de hulp van een van de Japanse officieren, ontvlucht ze. Maar de groep wordt ach tervolgt door de kampleiding en voor het goud is gevonden, wordt iedereen tijdens een grote slachtpartij vermoord. van een dergelijke enquête in de IJmond zie ik niet. Trouwens, hoe moeten we hier aan de adressen van de mensen I HEEMSTEDE. De bewoonster van een huis aan de Lieven de Keylaan in Heemstede is woensdag gewond geraakt toen de vlam in de frituurpan sloeg. De vrouw trachtte het vuur te doven en liep daarbij tweede graads brandwonden op aan armen en benen. Na de behande ling in het Diaconessenhuis kon de vrouw weei naar huis. De schade bleef beperkt tot het gasfornuis en de afzuig kap. nspratnu kunnen x? krap, zeg dan nog op J rnaji advies hc met ons de b de insprhjkpi worden kaarten .4 De HR! afwegen xl paalde zal worden vul iment ..Het 1 Vingsmogelil bruikbaar <1 Er 1 t prioriteit! *igd- en I wgd- en iol V vvelzijnT 1 in het ll w ook nil is op de kruising van de J-ohan Wagenaar- en de César Francklaan een 33-jarige Amstelvener met zijn auto tegen een verkeerszuil gebotst. De man bleek on der invloed van drank te verkeren. De politie trof hem na de botsing achter het stuur van de auto. De man houdt echter vol, dat zijn vrouw reed De auto werd aan de rechterkant beschadigd. De voor as brak af. De politie van Heemstede verzoekt getuigen zich met haar in ver binding te stellen via telefoonnummer 286150. Ja, ik wil op de hoogte blijven via de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant.* U kunt mij noteren voor een maandabonnement Mi kwartaalabonnement H jaarabonnement m Ik krijg de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant'de eerste 14 dagen GRATIS! ’(doorhalen wat niet gewenst wordt.) ,.M!et de opgeroepen mensen is een gesprek gevoerd en wie belangstelling had is doorgegaan naar Hoogovens. Een onderzoek naar de motieven van die mensen, diie voor werk bij Hoogovens in aanmerking komen en toch hebben ge weigerd aan de slag te gaan, kan daar in de hoofdstad op z’n plaats zijn. Het niut (gewenste vakje zwart maken en deze bon in een ongetrankeerde open enve- H mk lop sturen naar Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416. Haarlem.) „The Genius” met Terence Hill wordt hier voor de tweede week geprolongeerd. Voor de nachtvoorstelling staat „Kara- te-amazones” aangemeld. Het is een over een onoverwinnelijke vrouwenstam die een ware terreur uitoefent over de om geving. Het zijn wrede vrouwen, die van jongsaf aan worden getraind in het vechten en plunderen, die omringende stammen telkens weer aanvallen en daarbij de bruikbare mannen gevangen nemen. Deze worden vermoord nadat ze voor nageslacht hebben gezorgd. Wan neer een van de omringende dorpen bedreigd door een nieuwe aanval zich voorbereid op een beslissende slag en er komt ook nog hulp van buiten, blijken de amazones tegen dit geweld niet opgewassen. s In de zondagmatinee wordt de prach tige Walt Disney-tekenfilm „101 Dalma- tiërs” vertoond. MUZIEK Grote Markt. Vrij. 13 u.: Lunchconcert door het Ricciotti Ensemble. „At the Jazzcorner” (Spaarne 104) 22 u.: Rob Pointly-Bert Nleborg combinatie. Vrij. 22 u.: Kwartet Martin Haak en Art Blakey.s. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „3 dagen van de Condor”, 18 j. Vrij. 24 u.„Nevada Smith”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein (18.45 en 21.30 van de 7 gouden vampiers”, 18 j. LIDO (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Wan Pipel", a.l. Vrij. 24 u.: „Kom met je wald hoorn tussen m’n alpen”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 living dead”, 18 j. „One flew over the cuckoo’s nest”, 18 j. Vrij. Studio (Gr. Markt) 14. 19 en 21.15 u.: „André van Duin’s pret film”, a.l. Cinema Quiridus Internationaal (Lange Veerstr.) Doorlopende voorstelling 14-17 u. en 19-23 u.„Vrouwenjagers”, 18 j. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 u. Roller hall”. DIVERSEN DONDERDAG 19 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. VRIJDAG 20 AUGUSTUS Zwembad Waterakker, Kerkweg. Geopend 7-8. 12-13 en 20-21.30 u.; buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij. Azrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Openbare bibliotheek Kerkweg 45: volwasse nen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers Politie 39111, brandweer 32121, milleuklachten 96000. De personeelsleden van het restaurant en de politie denken, dat de midder nachten.] ke overvallers om bovenstaande reden terug zijn gekomen om geld te vinden. De overvallers konden niet her kend worden, omdat zij nylonkousen over hun gezicht droegen. Pas om vier uur ’s nachts werd de politie gewaarschuwd, omdat de Chine zen het onderling oneens warer of dit wel moest gebeuren. De politie heeft nog de Chinese overvallers. uit (Van onze stadsredactie) HAARLEM Woensdagavond werd uit een huis op de Lorentzkade een Zaanse klok met een waarde van 300 gestolen. Een tuindeur werd opengebro ken aangetroffen. Uit een woning in de Rollandslaan verdwenen gisteravond een versterkerin- drie houten beelden. De Men kwam het deur met een „De verboden stad” is de vertaalde titel van de onwezenlijke science fiction film „The Ultimate Warrior”. Deze film speelt zich af onder puinhopen van New York. Het is de 21ste eeuw en de wereld is voor een groot deel vernietigd. In New York zijn slechts een paar commu nes overgebleven. De mensen hebben zich verschanst achter de puinhopen van de wolkenkrabbers. De woonruimten zijn gebarricadeerd, want de mensen zijn bang voor de andere communes en voor de „straatmensen”. De onderlinge strijd komt tot een hoogtepunt, waarbij de grote leiders van de twee strijdende communes omkomen. Voor de kinderen staat zondagmiddag „The Pink Panter Festival” op het pro gramma. Dc beroemde film „Papillon” is op nieuw in de IJmond te bekijken. Tot volgende week donderdag draait dit suc cesnummer, naar het autobiografische boek van Henri Charrirèe, in het City Theater. Steve McQueien en Dustin Hoffman spelen de hoofdrollen. Steve McQueen als Papillon, terwijl Dustin Hoffman zijn maat is tijdens dez gruwelijke ge vangenschap. De vrienden ontmoeten elkaar op het gevangentransport vanuit Frankrijk naar de strafkolonies van Guyana. De film verhaalt hun leven, daar, in de werkkampen, tijdens de eenzame op sluiting na een mislukte ontsnappingspo ging, de overplaatsing, de nieuwe ont snapping waarbij Papillon zijn vriend op diens verzoek achterlaat. Zijn laatste ontsnapping vanaf het beruchte Duivelseiland betekent voor Papillon herwonnen vrijheid. Zondagmiddag wordt „Hercules en de tiran van Babylon” gedraaid. Het ver haal speelt zich af in het oude Babylon, waar allerlei intriges worden uitgespon nen om de als slavin verkochte koningin van Hellas tot een huwelijk te dwingen. De film toond. Knokken is ook het hoofdthema in de film „The Battle for the bridge”. Het verhaal speelt in de laatste jaren van de Tweede Wereldoorlog en middelpunt is een brug over een diep ravijn, ergens in Joego-Slavië. De burg vormt een voor de Duitsers zeer strategisch punt en een groep partizanen gaan op weg om de brug op te blazen. Dat lukt, ai moet er heel wat voor opgeofferdworden. wordt zondagmiddag „Dat getal van 125 is niet uit de lucht gegrepen”, aldus de heer Buis. „Van het aantal werklozen valt de helft af en van de resterende 400 zijn er 125, die qua arbeidsverleden en leeftijd voor werk bij Hoogovens in aanmerking kunnen ko men”. HAARLEM. De politie heeft het sterke vermoeden dat de gewapende overval van woensdagnacht op het Chi nese restaurant „Pea Lock” in de Gier straat te maken heeft met de zaak van de voor een miljoen gulden in beslag genomen heroïne vorige week donder dag, waarbij elf Chinezen gearresteerd zijn. Uit het getuigenverhoor, dat door de taalproblemen nog steeds zeer moeizaam verloopt, is gebleken dat de restaurant houder van „Pea Lock” dinsdagmiddag bezoek heeft gehad van een Chinese vrouw die geld wilde hebben. Zij zou een zus zijn van een van de gearresteer de Chinezen die vorige week op het vliegtuig naar Engeland is gezet vanwe ge illegaal verblijf in ons land. De uitgewezen man was in het bezit van een zgn. Hong-Kong-Paspoort maar had geen geld om terug te reizen. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Papil lon’’. Stadschouwburg, vrijdag 20 uur: „De verbo den Stad”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA APieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag van 10-12 uur geopend voor bezichtiging. Ruine van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort. ,,De 18 heren van Brederode”. Dag. 9.30- 12 en 13-17.15 u. (beh. ma.) Oud-Velsen, Oude Raadhuis, Archeologische tentoonstelling, ,,3500 jaar Velsen”, geopend ma. t.m. vrij. 13-17 u. Za. gesloten. Zo. 10-17 uur. Tuin Beeckestijn, Tentoonstelling Ameri kaanse kunstenaar Peter Chinni DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033; Ongevallen dienst 15400; Hoogovens 02510-96000; Brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuis, Snelliusstraat, vrijdag geopend van 13 tot 21 uur. Gpenluchtbad De Heerenduinen, Vrijdags van 6.45 tot ca. 20 u. Openbare Bibliotheek, Plein 45, vrijdag: 14.30- 17.30 u. en 19-21.30 uur. Filiaal Zeewijk: 14.30-17.30 u. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken. Spreekuren ma. t.m. vrij. 9- 10 uur. Velserduinweg 52, tel. 11830 en 22169. Informatiecentrum: Recreatiegebied Spaarn- woude (Boerderij Crayenstein Machineweg Halfweg) geopend za. t. m. vrij. 10-12 uur. Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u. :„The genius”, 19.30 u.: ,.De langste dag”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.:„ Vier vuisten op weg naar de hal”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44, Exposi tie Krijttekeningen van mevr. J. Beentjes - Hennevanger uit IJmuiden; geopend tot en met 31 augustus tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op maandag- en donderdagavond van 19.30 tob 21.30 uur en op woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN DONDERDAG 19 AUGUSTUS Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden. 20 klaverjassen. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 2J u. VRIJDAG 20 AUGUSTUS Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u.; buitenbad 9-18 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: wassenen 14-17.30 en 19-21U., jeugd 15-17.30, en 19-21 u.Amstelstraat 44: volwassenen en Jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smiih- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milleuklachten 96000. HAARLEM. Op vrijdagavond 20 augustus houdt het COC Haarlem en Omstreken, Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homosexualiteit, weer een informele soosavond. Vanaf half ne gen is men welkom in de COC-ruimten aan de Gedempte Oude Gracht 24, twee hoog. en 21.30 Diogenes, Bremen; Libertad, Noordzee; Blatence, Dover, IJmuiden; Europa, Cal cutta; Sea Bure, Cont. Plat; Jurgen, Ystad; Star Polaris, Cont. Plat, Velsen; Arrow, Noordzee, IJmuiden; See Schwalbe, Trelleborg. Woensdag vertroken schepen: Katrina, Rotterdam; Jody, Antwerpen; Kenrix, IJmuiden, Kings Lynn; Normand Car rier, Velsen. Cont. Plat; Navigare, St. Malo; Corinna, IJmuiden, Antwerpen; Tor Scandinavia, Gothenburg; Rynborhg, Delfzijl; Nassauborg, Delfzijl; Reina, IJ muiden, Mariestad; Queensland, Leith; Gembira, Noordzee; Nordic, Shorroto; Medina. Lunden; Dinslaken, Rotterdam. Donderdag aangekomen schepen: Bomma, Oslo; Jaco, Rotterdam, IJmui den; Cams, Bergen; Kostromalis, Ter- neuzen; Valzell, Antwerpen; Haico Hol- werda, Grangemouth, IJmuiden; Samos Island, Rotterdam, IJmuiden; New Hope, Immingham; Messiniaki Idea. Port Har court; Ann Lise Tholstrup, Arklow, IJ muiden; Rod-in, Tampa. Donderdag vertrokken schepen: Bax- tergate, Londonderry; Henriette Bravo, Belfast; Borussia, Antwerpen; Sea Buro, Cont Plat. De heer Buis ziet geen enkel nuttig effect van een onderzoek. ,-Ik begrijp echt niet waar men zich nu zo druk over maakt. Hoogovens is al eén paar jaar bezig de arbeidsmarkt in Noord - Holland, dus ook de IJmond, af te stropen. Ze geven jaarlijks vele miljoenen gul dens uit aan personeelsadvertenties. Wie iets in een baan bij Hoogovens ziet neemt rechtstreeks contact met het be drijf op en gaat echt niet eerst naar het arbeidsbureau in Beverwijk. Daarom ook kan ik niet vertellen hoeveel werklozen pertinent weigeren bij Hoogovens te werken”. Uit een fotozaak aan de Grote Hout straat zijn in dezelfde nacht twee film camera’s gestolen, nadat onbekenden een ruit hadden ingegooid. De waarde van de camera’s is 1078. Uit een box van een woning aan de Laan van Parijs is een gelijkrichter gestolen waarde van 365. Het toe stel diende voor het opladen van de accu van een invalidenwagentje. echter al dr Arende 1,6 milJoeK n zijn voor 29 miljol worden met prioriteit! loende. ze vast te steil len Jongeren komt nj yte zien van het nen/ ^kingen enkel can norma- me Jeugdraad >rop het verzoek. ^^igen. De prioritei- op 1 maart bij de ^ileek geen enkele argu- fyatten. ,WeJa-egen een waaM^f van ons Viger^^ fegrond en tht werd". «gaven van f gemeente ven over de I Jeugdraad f heeft overi iliere instel-1 1 uit de ver» li op gel Rif ■sloten'', laaf I nu gebeuw 1)0 totaal Ivoor onsz« teen discus/ Dorpstraat 28 ,u.: Storm I

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7