over detailhandel op industrieterrein: Comité Beverwijk gaat stug door ACTIE SPORTREAL SLAAT NIET AAN Milieu in kaart gebracht Büna 10 mille aan prüzen bij draverijen NEBWS DE ROOM Competitie damclub Dierenambulance nodig aan vervanging toe Vakblad „Mobilia” Burgerlijke stand aiM iSl sir iS!l VROUW MET BEKKENFRACTUUR NAAR ZIEKENHUIS RECORD AANTAL WEGGELOPEN UIT LEERLINGEN Openluchtconcert Bouw van aula in Castricum gegund Winterprogramma Centrum BONT nog steeds voor ZOMERPRIJZEN! I I GEEN SPREEKUUR „HOFFLANT” HAD „DE HALVE MAAN” „De Schans” KINDERTEHUIS mW 9 19 7 6 AUGUSTUS DONDERDAG 1 9 1JMOND (Van een. onzer verslaggevers) STICHTING WACHT NOG STEEDS OP SUBSIDIES (Van een onzer verslaggeefsters) en Garantie Breng tijdig uw reparaties. y IJMUIDEN Heemskerk 1 ÊU PLEIN 1945 3. IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier BEVERWIJK. Beverwijk is de laatste jaren Noord-Hollands meu- belsfad nr. 1 geworden, maar aan deze titel kleven toch wel wat be zwaren, zo meent „Mobilia”, het vakblad voor interieurspecialisten. In het pas verschenen augustus nummer vraagt „Mobilia” zich af of het gemeentebestuur in staat is de wildgroei van de detailhandel op het industrieterrein definitief te stoppen. „Er zijn bedrijven, die toch steeds zullen proberen een plaatsje op het industrieterrein te veroveren zo is gebleken”. Beverwijk bezit thans zo’n 20.000 m2 verkoopopper vlakte voor meubelen en woning textiel. Er zijn tijden geweest Café -'N |H (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters' meubeltoo iztial gaat vestigen. Dit is het kantoorpand van Alpha, waar mettertijd meubelfabriek Oisterwijk een (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROB SCHAAP kennis die van I (Van een onzer verslaggevers) Uitgeest ingediende subsidie aanvragen te wachten. OVERLEDEN: Teuntje Balder geboren Doorn, oud 86 jaar. ONDERTROUWD: Klaas J. P. Blank man met Stijntje Sjoerdsma, Willem H. Molenaarm et Anna C. M. de Wit. BEVERWIJK In het voormalige pand van Macro Mode aan de Zeestraat 13 heeft zich deze week >,De Stoffen- beurs” gevestigd. De zaak wordt in Beverwijk geleid door de heer Cornet, die in zijn winkel gordijn- en modestoffen in de betaalbare sector verkoopt. In het zuiden van het land is „De Stoffenbeurs” met diverse vestigingen vertegenwoordigd. HEEMSKERK Wethouder H.J.M. Roozen van Heemskerk is dinsdag ver hinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. Het spreekuur,van burgemees ter Nielen komt de dag erna eveneens te vervallen. HEEMSKERK. GEBOREN: Caroli ne Anna Visser, Nancy van Dijkuin, Maria Anna lacovelM, Carmen Chita Liesker, Marco Witvoet, Marcel Adria- nus Duin, Petronella Divera Maria Bak ker, Sonja Afra Cornelia Teeling. CASTRICUM. Op het gazon voor de Hervormde Kerk van Castricum geeft het Riciotti Ensemble vrijdag een open luchtconcert. Het programma vermeldt de straatsuite van Willem Witteman, dansmuziek van Maurice Pirenne en een concert voor viool, hobo en orkest van Bach. Het concert begint om 20 uur. SCHIJNBAAR STOPPEN” V „De tijd gaat dringen. We hebben het keuringsrapport van onze huidige ambu lance naar de gemeente gestuurd, terwijl de wagen ook nog eens door de techni sche dienst van de verkeerspolitie Heemskerk zal worden onderzocht.” BEVERWIJK Speler L. van der Mey van de Beverwijkse Dam Club, die het vorige seizoen ongeslagen bleef, heeft nu terwijl de competitie nog maar nauwelijks begonnen is al zijn eerste verliespunten moeten incasseren. Het zelfde overkwam mej. Butter, die haar tweede nederlaag leed. Veel beter ver ging het R. Adelaar, die twee partijen had af te werken en ze beide met glans won. De uitslagen: Th. Diemeer - R. Ade laar 0-2, S. Toxopeus - Th. Zoon 0-2, B. Beentjes - L. v.d. Mey 2-0, H.A. Staal - J. Graanstra 1-1, D. van As - C. Nijman 0-2, A. Roemeling - J.P.G. v.d. Does 1-1, A. Scholte - J. Diemeer 0-2, N. Adelaar - Ciska Butter 2-0, P. de Munk - N.J. Leemberg 0-2, A.J. Diemeer - S. Lippes 2-0 R. Adelaar - H-J. Winter 2-0. plezier maken door allerlei sportspelle- tjes te spelen. Ook degene, die nu niet direct van plan is om mee te doen, is van harte welkom, om eens te kijken hoe het allemaal wel gaat”. Rob Schaap, lid van het actiecomité is niet bijster tevreden over de opkomst van de Beverwijkse burgers. Net als in andere steden kijkt men de kat uit de boom. „Er is beslist sprake van een zekere passiviteit. Het is bijzonder moei lijk de mensen naar een sporthal of waar dan ook te trekken om daar op ontspannende wijze de conditie wat bij te schaven”. Schaap, bedrijfsleider van de sporthal, vindt het jammer, dat ook jonge mensen zo moeilijk kunnen worden bereikt. „De sportrealactie is vooral bedoeld voor mensen van 25 jaar en ouder. En wat zie je? Juist deze mensen blijven thuis en de jeugd, die toch al veel in bewe ging is komt een spel doen. Laatst hoorde ik een verhaal over de actie op Texel. Het plaatselijk comité was met wat balspelen naar de boot gegaan om op de kade iets te organiseren. Iedereen ging direct aan de slag en er' heerste alom enthousiasijie. Daarmee heeft men bewezen, dat de actie alleen slaagt als de mensen voor een ander doel al op het terrein zijn waar je de balspelen wil houden”, vertelt Rob Schaap. Ondanks de wat tegenvallende resul taten in Beverwijk gaat het actiecomité rustig door. ‘Op 14 september wordt in de sporthal een sportdag voor huisvrou wen gehouden en de komende maand gaat de vliegende brigade de buurthui zen langs om met de balspelpakketten de sportrealactie gestalte te geven. We gaan door” meent Rob Schaap. In ieder geval tot volgend jaar juni”. GEBOREN: M. Booij-Gul, z., IJmuiden; E. M. de Noord-Nutters, z., IJmuiden: H. Yurtka- p-Yilmaz, z., IJmuiden; H. Yurtkap-Sa- hin, z., Santpoort; E. M. Velthuis-Haijes, z., IJmuiden; C. J. Bakker-Hoogervorst, d., IJmuiden; W. Hille-van Wijk, d., Santpoort; R. M. HofDuiker, d., IJmui den; K. M. J. Handgraaf-van der Maar- el, z., Santpoort. OVERLEDEN: I. C. van Leeuwen, 71 jr., weduwn. van M. Kapteijn, Santpoort. HRK IJC BC GEHUWD: Antoniüs Johan Krom met Maria Agatha Helema Rijs, Bob van Velthoven met Anna Helena Catharina Maria Beentjes, Cornells Wilhelmus Jo hannes Groenland met Petronella Cor nelia Agatha de Boer. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het totale prij- zenbedrag van de kortebaandraverij op de Marquettelaan, donderdagmid dag 2 september, bedraagt momenteel f9500,-, ongetwijfeld een record voor een kortebaandraverij. BEVERWIJK. Een 64-jarige vrouw uit Beverwijk is gistermorgen met een bekkenfractuur in het Rode Kruiszie kenhuis opgenomen. Op de Breestraat was de vrouw, toen zij met haar fiets voor een andere wielrijder moest uitwijken, tegen een passerende vrachtwagen gebotst. Deze wagen werd bestuurd door een 48-jarige expediteur uit Heemskerk. Intussen wacht de Stichting nu al maanden op uitsluitsel. „We zouden zo langzamerhand toch wel graag eens wil len weten, waar we precies aan toe zijn”, zegt secretaresse mevrouw Schuit. In de slag om de konsumentengulden spelen Stoutenbeek, Van der Meer en Europa-Meubel en volgend jaar Stork Detailhandel en Meubelfabriek Oister- wijk wel de hoofdrol. Het industrieter rein heeft sinds de vestiging van Van der Meer aan aantrekkelijkheid gewon nen en die aantrekkingskracht zal nog groter worden door de nieuwe meubel- vestigingen van Oisterwijk en Stork De tailhandel aan de Parallelweg. Het vakblad meent, dat, hoewel de koek voor de detailhandel op het indu strieterrein bijna op is, er toch nog detailhandelszaken zijn, die proberen via slinkse omwegen op het industrieterrein te komen. HEEMSKERK. De bbuw van de aula op de begraafplaats Eikenhof aan de Marquettelaan is door de gemeente gegund aan bouwbedrijf A. Min uit Dimmen. Min bouwt momenteel ook de nieuwe brandweerkazerne. Op ambtelijk niveau wordt tussen de betrokken gemeenten (die allemaal in principe wel tot subsidiëring bereid zou den zijn) namelijk nog druk over de wijze van uitbetaling overlegd. De amb tenaren voelen het meeste voor een gelijktijdige uitkering, waarbij Heems kerk ais centrale gemeente zóu moeten gaan fungeren. Of dit voorstel door de gemeentebesturen wordt overgenomen is echter nog een open vraag. Zoals bekend begint binnenkort de bouw van het Stork Detailhandels Ge bouw en heeft Oisterwijk het kantoor pand van Alpha Engineering gekocht. Volgens Mobilia is het wel duidelijk „dat het een beetje schort aan het beleid van de gemeente met betrekking tot detailhandelvestigingen op het industrie terrein, al moet gezegd, dat ze jaren geleden wel de Makro hebben geweerd.” Beverwijk beschikt thans over weinig industrieterrein. De belangstelling ervoor is groot en de gemeente hanteert mo menteel een streng uitgiftebeleid. Het bestemmingsplan, dat aangeeft, dat er handel en industrie mogelijk is, zal bin nenkort gewijzigd worden, waardoor de tailhandel op het industrieterrein wordt uitgesloten. (in de vroege middeleeuwen) dat men het bier kruidde met allerlei soorten planten en zelfs specerijen en krui den in het glas toevoegde. In Beieren bij het Weissbier (wit tarwe bier) wordt nu nog een schijfje citroen gegeven. Dit is nog een overblijfsel van de oude gewoonte. Men sprak toen niet van hop, maar van Gruit. De samenstelling van de Gruit of het kruidenmengsel was verschillend van streektot streek, en was een geheim dat zorgvuldig bewaard werd door diegenen die de Gruit aan de brouwers verkochten. Deze oude bie ren kunnen wij helaas niet meer voor u uitschenken. Maar door een van de 80 andere aanwezige soorten zal uw tong evenzeer gestreeld worden in Hagelingerweg 36, Santpoort. Omdat de harddraverijvereniging „Heemskerk” dit jaar 50 jaar bestaat is de draverij erkend als het kampi oenschap van Nederland. Vanwege dit kampioenschap heeft de vereniging een extra subsidie op het prijzenbe- drag ontvangen van de Nederlandse Vereniging voor Draf- en Rensport. Assurantiekantoor Tljms sponsort de draverij. De winnaar van de draverij ontvangt f 4500,-. Op de baan zal de vereniging twee extra kassa’s bij de totalisator plaat sen, zodat de liefhebbers van een gokje ruimschoots aan hun trekken kunnen komen. Hoeveel paarden er zullen deelnemen is nog niet bekend. De inschrijving staat tot 23 augustus open. Verwacht wordt echter, dat de dit jaar zeer succesvol op de korte- baan opererende Marinus Carlos van de Heemskerkse stal de Nollen ook in het kampioenschap zal uitkomen. ecosystemen een een verantwoord (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de eerste week van september gaat het nieuwe winter programma van Centrum „De Schans” van start. De geplande activiteten wij ken weinig af van wat het buurthuis vorig' seizoen bracht. „De Schans” staat aan de Schans 10-12 te Beverwijk en is telefonisch bereikbaar via nummer 23106. „NIEMAND kan wildgroei Voor de basisschooljeugd heeft het buurthuis komend seizoen weer jeugd ateliers in petto, die onder leiding van. André van Wonderen op de maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 16- 17.30 uur en op woensdagmiddag van 15.30-17 uur gaan draaien. Donderdagmiddag kan dezelfde leef tijdscategorie in ,,De Schans” biljarten, terwijl woensdagmiddag de tafeltennis tafels klaar staan. Eveneens op de woensdagmiddagen komt de fotoclub bijeen en gaat de zangclub zich bezig houden met het instuderen van een kindermusical. Tenslotte kunnen de ba sisscholieren op maandagmiddag deelne men aan de volksdansgroep. Jongeren kunnen op de maandagavond volksdansen, s woensdags is er voor deze groep balletles, ’s maandags dammen on der leiding van de Beverwijkse Dam Club, donderdagavond teenerworkshop en vrijdagavond disco voor 13, 14 en 15- jarjgen. Voor volwassenen zijn er naaicursus sen op de dinsdagmiddag, dinsdagavond en de donderdagavond. Voorts kunnen zij pottenbakken of deelnemen aan de nieuwe cursus textiele werkvormen. Donderdagochtend is er ochtendatelier voor die mensen, die zich ’s avonds niet kunnen vrijmaken terwijl dinsdagmid dag de grote zaal open staat voor al diegenen, die graag eens een kaartje willen leggen. Ook in 1975 werden door de scholen gemeenschap al aanzienlijk minder nieu we leerlingen ingeschreven. Daardoor c uitbreiding van de LHNO-afdeling en de afdelingen mechanische techniek en elektrotechniek met een vierde leer jaar tevens veel minder leerlingen de school verlieten, werd over het geheel genomen toch een „batig” saldo geboekt. „Mobilia” slaakt dan de opmerking, dat niemand schijnbaar in staat is de wildgroei definitief te stoppen. Men merkt in dit verband nog op, dat voor de consument „de maat vol is”, hetgeen gewoon wil zeggen, dat Beverwijk aan het plafond is gekomen van de maxima le verkoopoppervlakte voor meubelen en woningtextiel. HAARLEM. Gedeputeerde Staten willen Provinciale Staten volgend jaar een voorstel doen om te komen tot milieukartering in Noord-Holland. Gede puteerde Staten vinden een gedegen kennis van het natuurlijk milieu en de daarin voorkomende eerste vereiste voor milieubeheer. (Van. een onzer verslaggev.ers) BEVERWIJK. Het plaatselijk Comité van de nationale sportmanifestatie „Sport- real” stelt zaterdagmorgen iedereen weer in de gelegenheid goede voornemens in daden om te zettep door van negen uur tot elf uur in de sporthal te komen trimmen. „U weet nog waar het om gaat”, vraagt het actiecomité. „Met elkaar BEVERWIJK. De Protestants Christelijke Scholengemeenschap „Hoff- lant” voor lager huishoud- en nijver heidsonderwijs en lager technisch onder wijs heeft vorig jaar waarschijnlijk de top van het leerlingenaantal bereikt. In totaal volgden 650 leerlingen in 1975 een dagopleiding, tegen 608 scholie ren in 1974. Voor het leerjaar 1976-1977 verwacht de school zo’n 550 leerlingen te -kunnen inschrijven, welke daling uit een afnemend aanbod van scholieren uit het basisonderwijs kan worden ver klaard. Hoewel het gemeentebestuur van Heemskerk dezer dagen bekend maakte, dat de Stichting op basis van het voor inwoners van die gemeente te rijden aantal kilometers over 1976 een subsidie van f 1500 is toebedeeld, valt de over schrijving van dit bedrag op de rekening van de Dierenambulance nog niet direct te verwachten. HEEMSKERK. De Stichting Dierenambulance Midden-Kenne- merland zit in de problemen. Vorige week wees een technisch keurings rapport uit, dat aan de ambulance- auto voor een kleine vijftienhonderd gulden moet worden gerepareerd. Daar de wagen een dergelijke in vestering absoluut niet meer waard is móet er een nieuwe ambulance komen. Geld om een geschikt trans portmiddel aan te schaffen, heeft de Stichting niet: men zit nog steeds met smart op de toekenning van de bij de gemeentebesturen van Bever wijk, Heemskerk, Velsen, Castriciim „Die moet de gemeente adviseren, of opknappen nog zin heeft of-dat beter tot de aanschaf van een nieuwe wagen kan worden overgegaan. Volgens onze infor maties is dat laatste het geval. Men kon ons namelijk niet garanderen, dat de wagen het na hersteld te zijn nog wel een jaar zonder mankementen zou uit houden. Op grond daarvan hebben wij geconcludeerd, dat de ambulance zo’n dure reparatie niet meer waard is.” „Voor de financiering van de nieuwe wagen hopen we een gemeentegarantie te verwerven, maar voorlopig wachten we eerst maar eens rustig af, wat de politie van de wagen zegt. Zolang die subsidies niet uitbetaald zijn, hebben we trouwens ook nog geen geld om zelfs maar aan een nieuwe ambulance te denken.” Het inventariseren wordt milieukartering genoemd. Met be hulp van de resultaten van milieukarte ring kan worden aangegeven: wat de natuurwetenschappelijke waarden en mogelijkheden Van een ge bied zijn; in hoeverre een gebied functies ver vult (kan vervullen) ten behoeve van de menselijke samenleving; wat in een gebied de gevolgen zullen zijn van menselijk handelen .zoals wo ningbouw, recreatie, ruilverkavelingen, wegenbouw, ontgrondingen etc. Ih Noord-Holland zal de vegetatiekar- tering de ruggegraat van de milieukar tering moeten zijn. Het veldwerk zal per kilometerhok van de stafkaart gebeuren. Over de opzet is kontakt opgenomen met Zuid-Holland en Utrecht, waar a milieukartering wordt uitgevoerd. De milieukartering zal uitgevoerd worden onder leiding van de biologen van de Provinciale Waterstaat en Provinciale Planologische Dienst. De kosten worden geraamd op 150.000 per jaar. Het on derzoek zal circa 10 jaar duren. Het onderwerp zal besproken worden in de commissie voor de milieuhygiëne op 26 augustus. Daarna zullen Gedeputeerde Staten een voorstel’ opstellen voor Pro vinciale Staten. „Mobilia” meent, dat de gemeente Be verwijk wat slapjes is opgetreden tegen „de handelsactiviteiten van een bedrijf als Sminia Bouwtechniek, welke zich rechtstreeks tot de consument richt met een zaak als Euro-Leder B.V., een meu- belhal, die er in advertenties voor uit komt consumententoonzaal te zijn. Beide zaken zitten pp een plaats op het indu strieterrein waar officieel beslist geen detailhandel mag worden üitgeoefend.” Ook Meubelfabriek Oisterwijk wil zich richten op de fabrieksmeubelpre- sentatie, „hetgeen natuurlijk juist is, maar ieder die geen vreemde in de branche is weet uiteraard, dat dat ge woon detailhandel betekent. Overigens probeert de gemeente Beverwijk de de tailhandel, die het industrieterrein komt binnensluipen, te concentreren op de strook grond langs Rijksweg 9. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie heeft zich gistermiddag ontfermd over twee jochies van 8 en 9 jaar oud, die weggelopen waren uit het kinderte huis St. Jozef in Egmond aan Zte. Rond kwart voor zes vroegen de knaapjes, die toen al bij de noordpier stonden, aan een voorbijganger hoe zij aan de overkant van het kanaal moesten komen Zij vertelden onderweg te zijn naar Den Haag. De politie heeft het duo weer naar het kindertehuis terugge bracht ragSipx; ^38

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9