Willem van Hanegem over zijn toekomstige rol bij AZ’67 1 Tsjegolev volgt hardnekkig VVV MAAKT ZICH WEINIG ILLUSIES SPDRTSMH See morris before you buy ■I vw de Meubelmakers uit het zuiden des lands |nl fj ii as Betaald voetbal '1WTI dames- en heren loden-, tweed- en regenkleding (ook grote maten) il| WIS k O! SPORT V R IJ D A G 2 0 AUGUSTUS 19 7 6 Slagvaardig Handgeld Geen stunts ervaring I vi Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. |U Haarlem: Barteljorisstraat 20, tel. 023-312655 k (bij de Grote Markt) Weinig ervaring .-O (Van onze sportrecactie) Rob Baan jt Ie (Van onze sportredactie) Rob Baan: „We krijgen het zwaar”. Ie i- (ADVERTENTIE) Zoetemelk afwezig (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) int wwk Expositie in toonzaal Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido), vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. I Wiersma is nog steeds leider WYLRE. Niet Eddy Merckx, maar wel Joop Zoetemelk is de grote afwezige In de volgende week dinsdag van start gaande Proftour door Nederland. Een etappewedstrijd dje, zich afspelend in Zuid-Nederland (Zeeland, Noord-Brabant en Limburg), beschouwd mag worden als een uitstekende „generale" voor de wereld kampioenschappen op de weg. Merckx en Zoetemelk beseffen dat volkomen. Z(j erkennen de waarde van de Proftour als proefbank voor de regenboogstrijd in het Zuiditaliaanse Oestuni. maar beide vedetten onderwerpen zich echter aan de macht van hun managers. ierk- ligen i uw )eze ?er- e en kin- en ft de van Willem van Hanegem: „Het contract dat AZ mij heeft aangeboden is erg aantrekkelijk”. trim- werk urNfk ndtg icht- i te mey i. En isen den. arti- fiets ison Jan Kodes bereikte in Toronto de derde ronde van de open Canadese tenniskampioen schappen door een zege op Byron Bertram Zuid-Afrika)6-3, 6-2. ons irten 69, dus Otot par- *1 ison prijs 12 toch Bij zon- em- est- Ver- iga- s of ere- po op Alleen Wszola ison iko- lan- ison het win- win- ake. orm bij Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele kleinmeubelen, waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Geloogd Massief Eiken eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie# ongel jnde service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland moed en vertrouwen het nieuwe seizoen binnen. „Wij doen dat met een spelers groep die bijzonder weinig verschilt met het elftal dat onlangs via de nacompeti- tie tot de eredivisie doordrong”, zegt Rob Baan. „De helft van de jongens had een contract tot na afloop van de promotie- strijd. Met uitzondering van Cees Jans sen, die terugkeerde naar het amateur voetbal, evenals tweede doelverediger Jos Bax, is echter iedereen gebleven. De Inmiddels jaagt de Alkmaarse ver eniging ook nog achter een andere ster-voetballer aan. AZ hoopt binnen enkele weken rond te komen met Hans Krankl, de 23-jarige spits van Rapid Wien. Krankl is topscorer in de Oostenrijkse competitie en speelt in het nationale elftal. Zijn club heeft hem voor 1.2 miljoen gulden (acht miljoen schilling) aangeboden, maar AZ moet nog op toestemming VENLO. Rob Baan is geen man die luchtkastelen bouwt. De oefenmeester van FC VVV blijft met beide benen stevig op de grond. Niemand heeft hem horen zeggen dat zijn ploeg - die de laatste seizoenen vanuit de staartgroep in de eerste divisie naar ’s lands hoogste voetbalklasse oprukte - zich onmiddel lijk in die nieuwe omgeving zal handha ven. „We krijgen het gegarandeerd zwaar”, aldus Rox Baan. „Er bestaat namelijk een groot verschil tussen de ere- en eerste divisie. Teams die het na de promotie op vrij gemakkelijke wijze in de nieuwe omgeving klaren, zijn zeld zaam Handhaven is daarom voorlopig het enige doel waarnaar wij de komende maanden streven”. Het realiteitsgevoel van trainer Baan moet overigens niet gezien worden als een uiting van pessimistische gevoelens. Want die zijn er allerminst. Zij zijn er noch bij de oefenmeester, noch bij de spelers en het bestuur, en ze zijn er vooral niet bij het supporters legioen. FC VVV stapt namelijk met een flinke dosis Hubert Parot behaalde met zijn paard Rivage de overwinning in het hoogst gedo teerde springconcours van de tweede dag, de prijs van de scheepvaart. Landgenoot Cuyer behaalde in de CHIO een tweede plaats. De Fransen zegevierden ook in het internationaal springconcours. Beste Nederlander werd Her man Seiger (78,6 sec.). wachten van de Oostenrijkse voetbal bond. De bond moet dispensatie geven als spelers die jonger zijn dan 26 jaar het land uit willen. AZ hoopt die toestemming op 26 augustus, wanneer de Oostenrijkse voetbalbond verga dert, te krijgen en dan staat weinig een transfer van Krankl, voor wie ondermeer ook Brugge’s Ernst Happel en Bayern München belangstelling hadden, naar AZ in de weg. Ofschoon FC VW vooral de laatste jaren op een groot supporttrsleger kon rekenen, heeft het bestuur van de Ven- lose vereniging desondanks niet voor stuntwerk op de transfermarkt gezorgd. Rob Baan had enkele namen op zijn verlanglijstje staan, en hij zag deze wensen in vervulling gaan. Rob Monnee was de eerste nieuweling bij FC VW. „Bij FC Den Haag had hij het moeilijk om een vaste plaats in de selectie te veroveren. Uiteindelijk staat in de de fensie aldaar nog altijd een klasseman als Aad Mansveld’,, aldus de oefenmees ter van FC WV. „Met de komst van Gerrie de Jonge van De Graafschap hoop ik het probleem dat wij op de linkerspits hadden, uit de wereld te hebben geholpen. Kurt Rettkowski van Go Ahead Eagles moet met de ervaring die hij heeft, de organisator op het middenveld worden, en ten slotte is keeper Ardesch de laatste van de vijf aankopen. Ardesch heb ik zeker in de eerste twee wedstrijden nodig, omdat Eddy Sobczak nog een straf van het vorige seizoen moet uitzitten”. Rob Baan heeft trouwens, Jos van de nieuwe contractspelers in zijn selectie, nog andere pijlen op dt boog. Hij ver trouwt erop reeds in de loop van de competitie 1976-1977 tekenen van een geslaagd jeugdplan te zien. Enkele jonge krachten staan reeds op het punt door te breken. „En van de jeugd moeten wij het straks hebben, zegt de uit Rotterdam afkomstige otfenmeester. „Ook in de toekomst zal het grote geld ontbreken om open gevallen plaatsen via aankopen meteen op te vullen. Ons jeugdplan, dat niet alleen Venlo maar de hele Noord- limburgse regio omvat, is gebaseerd op die toekomst”. AMSTERDAM. Na de twaalfde ronde in het toernooi om het wereld kampioenschap dammen gaat Harm Wiersma hog steeds aan de leiding op een punt gevolgd door Tsjegolev. Gant- warg raakte door een remise tegen Kuy- ken een punt verder achterop. de resultaten op het veld een opwaartse lijn te zien gaven - te danken dat er het voorbije seizoen met een totschouwers- gemiddelde van 10.000 gedraaid kon worden. „Dit aantal moet in de competi tie die nu gaat beginnen, eveneens be reikt worden. W(j gokken zelfs op ge middeld 13 e 14.000 kijkers”, aldus zegs man Rob Baan. ,Onze maximum capaci teit is 17.000". door allerlei omstandigheden allemaal echt niet meer zo zitten. Vooral om dat Feyenoord aanvankelijk weiger de mee te werken aan een even tuele transfer”. In ieder geval staat Van Hanegem, die door allerlei manipulaties rond hem in de afgelopen maanden sterk is gaan relativeren over succes in de voetbalsport, op scherp, om bij AZ nog enkele seizoenen zijn unieke klasse te etaleren. Daarom- verwacht trainer Hans Kraay ook geen noe- menswaardige moeilijkheden met Van. Hanegem, een speler die op grond van zijn kritiek en uitspraken in het openbaar op bestuursleden en mede spelers bij Feyenoord te boek stond als een kankeraar, die tevens de sfeer bij de Kuip-club verstjeerde. Dat Van Hanegem in de meeste dingen gelijk had werd gemakshalve, met name door manager Brox, maar vergeten. Daarom weet Hans Kraay: „Wie Willem in huis haalt en hem bena dert als een volwassen prof heeft geen problemen met hem. Van Hane gem is bij Feyenoord typisch het slachtoffer geworden van de voetbal lerij. In wezen is het een erg goeie gozer. Er is alleen clown van hem gemaakt. Die fout zullen we bij AZ echt niet maken.” Er is echter nog een aspect, waar door Kraay nu toch wel erg verguld Stand: 1. Wiersma 20 pnt, 2. Tsjegolev 19, 3. Clerc en Gantwarg 18, 5. Kuyken 16, 6. Koeperman en Smith 15. 8. Jansen en Nimbi 14. 10. Verpoest en Gendlerman 13, 12. Zorn en Hisard 11. 14. Delhom 6. 15. Agliardi en Marek 4, 17. Lepslc 3, 18. Kandane 2. is met de komst van Van Hanegem. Kraay: „Hoe goed we de zaken ook voor elkaar hebben, Willem brengt iets mee wat AZ miste. Namelijk het vooraf afdwingen van Ontzag bij de tegenstander. Ik ben blij dat hij nu is binnengehaald” De overwinning van Wiersma op Ma rek kwam moeizaam tot stand. De jeug dige Tsjech gaf goed partij en in het middénspel had Wiersma nog niets tast baars bereikt. Eerst later beging de Tsjech enkele foutjes waardoor dé Frie se crack de winst kon realiseren. Tsjego lev gaf Delhom een ongunstige klassieke positie. De Franse kampioen moest ma teriaal offeren om te trachten nog een puntendeling te bereiken. De overmacht werd echter te groot en in een vier om twee eindspel moest Delhom opgeven. Uitslagen: Smith' (Vst)—Nimbi (Con) 1-1, Clerc (Ned)—Gendlerman (Isr) 2-0, Hisard (Fra)—Lepsic (Joe) 2-0. Agliardi (Mon)—Koe perman (Sov) 0-2. Kuyken (ZwiG)antwarg (Sov) 1-1, Wiersma (Ned), Marek (Tsj) 2-0, Kandane (Sri)—Jansen (Ned) 1-1, Tsjegolev (Sov) Delhom (Fra) 2-0, Verpoest (Bel).—Zorn (Ita) 0-2. Meubelfabriek Oisterwijk groep die ik graag onder mijn hoede zou hebben, is derhalve intact gebleven. Ik ben bovendien tevreden met de aanko pen”. „IK MOET RUST BRENGEN” Volgens Van Hanegem heeft AZ ’67 zich zeer slagvaardig getoond. „Het contract wat mij door AZ ’67 is aangeboden is erg aantrekkelijk maar wat voor mij nog belangrijker is zijn de mogelijkheden na afsluiting van mijn carrière. De heren Molenaar hebben mij aantrekkelijke aanbiedin gen gedaan. Die zijn zeer belangrijk voor mijn toekomst”, aldus de ex- Feyenoorder. AZ ’67-trainer Hans Kraay heef donderdag telefonisch contact gehad met Van Hanegem- „Hij wilde mij erg graag hebben als rustgevende figuur in zijn jonge ploeg.” Kraay had Van Hanegem overigens nog niet toegezegd dat hij zaterdag zijn debuut maakt. „Dat kan natuurlijk ook niet. Ik ga vrijdag middag voor de eerste maal trainen bij mijn nieuwe club. Kraay zal eer ste willen weten hoe het met mijn conditie staat. Ik heb de afgelopen weken wel getraind bij Fortitudo in Culemborg maar dat is een amateur- Jack Brabham en Stirling Moss keren voor een keer terug in de autosport. De Australiër en de Brit vormen een duo In de dulzendkilometerrace van Bathurst in Austra lië. ALKMAAR. Nu het vrijwel ze ker is dat AZ het komende seizoen niet over de Pool Deyna kan beschik ken, AZ-directeur Ruud Bonewit heeft het bestuur gisteravond uit Po len telefonisch laten weten dat er opnieuw moeilijkheden met de Poolse voetbalbond zijn, heeft de Alkmaarse vereniging spectaculair toegeslagen op de transfermarkt. Om het Parijse St. Germain, MVV, FC Amsterdam maar ook Ajax te snel af te zijn, heeft AZ zich gisteravond in het huis van Cees Molenaar in Laren voor de komende twee seizoenen van de voetbaldien sten verzekerd van Willem van Ha negem. Feyenoord nam genoegen met een transferbedrag van 250.000 gulden voor zijn ster-middenvelder van wel eer, die in ongenade is gevallen bij de meeste van zijn mede-spelers, ma nager Guus Brox en trainer Boskov. „We krijgen het gegarandeerd zwaar” Van Hanegem zou zelf overigens graag zaterdag zijn debuut in Rotter dam tegen Sparta willen maken. „Het is enorm belangrijk voor mij. Boven dien doet AZ ’67 sociaal werk voor Sparta want reken maar dat het wat toeschouwers scheelt wanneer ik op het Kasteel speel.”” De „Kromme” gelooft niet dat een nieuw dienstver band met Feyenoord mogelijk was geweest. „Dat was onmogelijk door alles wat er vooral de laatste tijd is gepasseerd. Daarom zag ik de toe komst toch wel wat somber. Ik zat al een paar weken in de hoek waar de wind vandaan komt en nu zit ik ineens bij AZ ’67. Toch wel een club met toekomst- Voorlopig denk ik al leen nog maar aan de wedstrijden van AZ ’67 tegen Sparta en dan volgende week woensdag tegen Ajax.” Een jonge ploeg is FC VVV intussen zeker niet. En de routine waarover de meeste spelers beschikken, is evenmin van eredivisieniveau. Slechts enkelen kennen het voetbal in de hoogste klasse uit eigen ervaring. De anderen hebben uitsluitend hun verdiensten opgebouwd in de eerste-divisie. Jos Klingen, Eddy Sobczak, Kurt Rettkowski, Gerrie de Jonghe en tweede doelverdediger Ar desch behoren tot de kleine groep routi niers. „Eigenlijk zou je de Joegoslaaf Stevan Kurcinak hiertoe ook moeten rekenen”, zegt een woordvoerder va de vereniging. ,-Hij heeft immers voordat hij naar FC VVV kwam in zijn vader land eveneens in de hoogste klasse ge speeld. De overige jongens die niet tot het kwintet ex-eredivisiespelers behoren, hebben hooguit een enkele keer als in valler geproefd van de sfeer in het voetbal-Walhalla. Het overgrote deel heeft zelfs dat nog nooit meegemaakt, doodeenvoudig omdat zij geen deel uit maakten van een club in de eredivisie”. Dat FC VVV het nieuwe seizoen moet beginnen tegen Roda JC, heeft men in Venlo intussen niet met gejuich begroet. „Weliswaar betekent zo’n Limburgse derby een uitverkocht huis, maar als wij het voor het zeggen zouden hebben ge had. waren wij toch liever tegen Eind hoven gestart”, luidt de mening van Rob Baan. „De competitieleider heeft echter het laatste woord. Wij gaan in ieder geval niet met knikkende knieën aan de slag. De punten moeten wij pakken van gelijkwaardige tegenstanders. AI het overige dat wij binnen halen, is mooi meegenomen, maar in sprookjes geloof ik niet”. Karpov leidt na drie partijen in het internationale schaaktoernooi in Montilla. De Rus deelt de eerste plaats met de Spanjaard Calvo, met wie hij remise overeenkwam. Over het handgeld en salaris was Van Hanegem het erg snel eens met AZ. Logisch gezien het feit dat Van Hanegem maanden in kwellende on zekerheid heeft verkeerd. Zeer ge lukkig was het eerste commentaar van een opgeluchte Van Hanegem op zijn overgang naar AZ. „Ik zag het iMMls club. Die mensen trainen wel hard maar het is toch niet op hetzelfde niveau als bij een profclub. Ik zelf heb nog wel het een en ander gedaan maar dan beslis je zelf wanneer je ophoudt. Er staat geen clubtrainer achter je.’’Toch gelooft Van Hanegem niet dat zijn conditei erg achteruit is gegaan.„Ik weeg met mijn 81,5 kilo zelfs minder dan normaal in het wedstri j dseizoen” FC VVV moet als een specifieke regi- o-club gezien worden. De vele suppor ters die het stadion „De Koel” voor iedere tegenstander tot een hel kunnen maken, zijn namelijk niet uitsluitend Venlonaren. In heel Noord- en Midden- Limburg geniet FC VVV een grote po pulariteit. Daaraan is het - zeker toen Bij de Drielanden-atletiekwedstrijd lenSow jet UnieOost-Duitsland bleven de eerste dag grote prestaties uit. Olympisch kampioen hoogspringen werd teleurstellend vierde (2.18 m.). <■1

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19