Badgasten kregen tijdens hitte last van zon-moeheid Flink wat klachten bij VVV deed z’n intrede in Wijk aan Zee Experimentele visserijreis is mislukt Wilhelminafonds HEELHUIDS TERUG collecteert in Velsen-Noord r Tas met cheques verzilverd STERKE YERKE" A „Kritische toerist -i t ERASMUS M w Vissen en opvoeden Misleidende reclame AUGUSTUS IJMUIDEN-VELSEN 5 V R IJ D A G 2 0 19 7 6 (Van een onzer verslaggevers) J Si f II A r t IJMUIDEN. De strandexploi- tanten met hun seizoenbedrijven maar ook degenen wier gelegenhe den nabij het strand het hele jaar door geopend zijn, kunnen op een „zeer redelijke” zomer terugzien. De zomer begon al vroeg en daar mee kwam ook de drukte die de ex ploitanten handen vol werk bezorg den en de kassa’s deed rinkelen. Ook werden dit jaar naast de steeds weer komende Duitsers ook Franse en Zwitserse toeristen waargeno men. Wel werd geconstateerd dat bij de aanhoudende hitte begin juli de mensen „zon-moe” werden. BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 Umuiden t 3 He m n- an ag li et et as as sn e- m te te BOEKHANDEL O. S. Nock „Die Stampende Stomende Locomotieven” (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE Voorzitter H. E. M. ter Horst van de VVV- Wijk aan Zee/Beverwijk ziet met gemengde gevoelens op het badseizoen terug. Hoewel er wat de financiële resultaten betreft nauwelijks reden tot klagen is, werd de VVV dit jaar wel voor de eerste maal geconfronteerd met wat Ter Horst „de kritische toerist” noemt. Tal van gasten hadden aanmerkingen op hun verblijfsaccommodatie en aan opvoering van het comfort in zomerhuisjes en pensions valt de komende jaren dan ook zeker niet te ontkomen. -..T:- .FF <--■ ë-is® i W wc- ?n (ADVERTENTIE (ADVERTENTIE I 8 De „Op Hoop van i na 1 oktober 27,50 i WHEd een 1 1 men I 5 an er te at, Naar aanleiding van uw artikel „Mis leiding in reclame over de hekel” het volgende: De Kwantum Hallen in Am- P. VAN ZALINGE, Haarlem. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Een 26-jarige Haarlemse heeft tijdens een verhoor in het hoofd bureau van politie bekend in de maand juni uit de St. Franciscusschool aan de Zeeweg een schoudertas met daarin een aantal cheques te hebben ontvreemd. De tas heeft zij weggeworpen, de cheques ondermeer gebruikt voor het aanschaf fen van een buitenboordmotor. Zo heeft zij voor ongeveer tweeduizend gulden cheques verzilverd. Van dat geld waren nog enkele tientjes over. G. ZWENNE, Umuiden ?al an lie )e- en de ar m s in le ij »n m in se 1 1 r t iet De en in 38 en an en zo in iet in- ra, gd .Ik ?al en ijn en a”, d, ri Umuiden, Lange Nieuwstr. 243, - tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234 tel 378371. De grote drukte is voorbij, hier en daar ziet men echter toch nog wel enkele strandbezoekers op een terrasje genieten van een weldadig zonnetje. f Hongerig maar uitermate voldaan over de geleverde prestatie zaten de Friezen die met hun vlot de „Sterke Yerke" vorige week, vanuit IJmuiden naar Lon den zijn gevaren, gistermiddag weer in de IJmuidense haven aan boord van de IJM 47. Schipper J. O. Horbeek van de IJM 47 „Vie en Rose” die hen op het laatste deel van de heenreis had bege leidt heeft de Friezen met het vlot weer teruggevaren. De heenreis heeft de „Sterke Yerke” bijna geheel alleen af ge legd. De Friezen waren namelijk eerder Het is met name de exploitant van paviljoen Zeebad, de heer L. Koster, die Hoewel het merendeel van de bad plaatsbezoekers evenals in voorgaan de jaren uit oosterburen bestond, heeft de VVV dit seizoen ook opval lend veel Fransen en Denen aan een onderkomen geholpen. Al met al een vrij gemêleerd gezelschap, dat de kassa’s van de strandexploitanten naar behoren heeft doen rinkelen. „Zij hebben een goed seizoen gedraaid”, meent voorzitter Ter Horst dan ook, die tenslotte erg tevreden is over het verloop van de door de evenementen commissie georganiseerde activiteiten. UMUIDEN. De experimentele overweekse visserij reis van vier kotters in de Keltische Zee en ten westen van het Bristolkanaal is op een mislukking uitgelopen. De HD 26 Zegen”, de HD 42 „Guurtje Cornells”; de KW 34 „Rode Marie” en de WR 57 Johanna Cornelia” zijn weer in de thuishavens teruggekeerd ha dagen van vissen onder de meest mooie weersom standigheden zonder echter ook maar vis van enige betekenis te zien. Schipper De Boer van de „Guurtje Cornells” vertelde dat de opbrengst van 26 trekken slechts 600 bedroeg. Het ministerie van Land bouw en Visserij dat deze experimentele reis subsidieerde heeft bekend gemaakt dit experiment te zullen beëindigen. De betrokken bemanningen worden schade loos gesteld. OPPASSEN Uit geparkeerd staande auto’s op de boulevard zijn respectieve lijk een filmcamera en Duits geld gesto len; uit een vrachtauto bij de Vishal werden vierhonderd gulden en een pols horloge weggenomen. Zaterdag 21 augustus meent de hen- gelsportvereniging Nooit Gedacht” sa men met de Stichting Jeugdhonk Volge- lenzang een bijdrage aan jeugdzorg te moeten leveren. Meisjes en jongens van 7 t.m. 15 jaar dienen in wedstrijdver band zoveel mogelijk vis uit het water te halen. Men laat dus kinderen plezier beleven aan het martelen van dieren. Het is toch juist dat de vis in het water thuis hoort dat een haak in de bek voor de vis geen aangenaam gevoel is? Men deed beter kinderen kennis over het hoe en het waarom van dieren bij te bren gen opdat ze eerbied voor het leven krijgen. Als wij katknuppelen, stieren en hanengevechten, massamoord op vo gels in andere landen, afwijzen, dan is het nu de hoogste tijd ook de martelin gen van vissen en jagen niet meer te dulden. In het genoemde Vogelenzangse geval stelt men bovendien kinderen bloot aan de gevaren van door botulisme besmet water sterdam wordt door de Reclame Code Commissie beticht van misleiding. Dit is natuurlijk ook zo. Maar zulks gebeurt al jaren En ook de moderne techniek werkt aan het bedrog mee, zoals het fotografisch bewerken van hout. Overal ziet men grenenhouten meubels geëta leerd. waarvan de schappen der kasten van gefineerd spaanplaat gemaakt zijn, maar in de etalage maakt men er niet altijd gewag van. Het komt zelfs voor, dat er in de winkel een hardhouten ledikant staat, althans volgens de prijs kaart. Men „vergeet” dan te vermelden, dat de zijden van spaanplaat zijn. Dit kan gevaarlijk zijn, immers deze zijden dragen de bed-inhoud plus persoon of personen. Met tafels is het vaak niet beter gesteld, vooral als het om het blad gaat. Een leek is geneigd op het blad te kijken, de vakman echter kijkt naar de diktekant. Als het kopse hout van het blad gefineerd is en in de regel is het dan fineer in de lengterichting is het bijna zeker bedrog. Een massief eiken blad behoeft men niet te fineren, dit heeft geen enkele zin en vcror het wer ken van het blad zijn er de bladklem- men. Er zijn zelfs „eiken” tafels, waar van de regels (waar het blad op rust) van beuken zijn, uiteraard gefineerd. Maar in de winkel wordt er een tafel gepresenteerd van eiken. Als de Reclame Code Commissie al deze zaken wil op sporen, dan zal er nog veel werk aan en in de winkel zijn. met schitterende illustraties slechts 19.50 enthousiast sprak over de aanwezigheid van Fransen en Zwitsers. „Ze zijn jaren weggebleven, omdat het elders drukker en gezelliger zou zijn. Nu zijn ze toch weer op hun schreden teruggekeerd en komen hier rust zoeken. Vooral ook (omdat Zandvoort altijd boordevol zit en men. daar te kampen heeft met lange files die het komen en gaan naar en van denpoep of rommel op het strand, maar vreemd genoeg hadden we daar dit jaar helemaal geen last van. Over Hoogovens kwamen ook geen klach ten binnen. Men beperkte zich tot z’n behuizing, en wat dat betreft zijn de toeristen - ook misschien wel omdat het geld weer wat meer is gaan tellen - duidelijk kritischer gewor den”. Voor het overige is het seizoen in Wijk aan Zee redelijk verlopen. Juni was redelijk druk, juli wat minder terwijl deze maand weer volop reden tot tevredenheid geeft. Öe WV-voor- zrtter: „In het voorjaar hebben we efg veel bussen gehad. Het hoogsei zoen was wat teleurstellend, waar schijnlijk mede doordat de dagjes mensen na al die zonneschijn wat aan strandverzadiging gingen lijden. Momenteel zit Wijk aan Zee echter weer helemaal vol voornamelijk met Duitse toeristen uit het Ruhrgebied en Rheinland-Westfalen, die tot begin september vakantie 'hebben. Wat dat betreft komt deze fraaie nazomer ons dan ook uitstekend van pas”. Strandexploitanten in IJmuiden zijn tevreden over het seizoen uitgevaren dan de IJmuidense vissers boot en hadden niet - ondanks de af spraak dat wel te doen - op de schipper buitengaats gewacht. Eerst de volgende nacht nadat hij eerst een heel eind langs de kust van het vaste land was gevaren, daarna was overgestoken richting Enge land vond hij de Friezen in een dichte mist, dankzij een minuscuul klein vlekje op de radar en het feit dat een van de jongens op het vlot zijn walkie-talkie vergeten had uit te zetten. Zodoende ving hij een stem op en wist hij dat het vlekje het vlot was. „Puur toeval, zoiets maak je nooit weer mee” - aldus schipper, die daarna het vlot naar Enge land, de Thames op begeleidde. In Enge land hebben de „Sterke Yerke” en zijn bemanning in de jachthaven bij de To wer veel bekijks gehad. Maandag is het vlot door de IJM 47 op sleeptouw geno en werd de terugreis aanvaard” Het was geen snelle tocht want het is een zwaar en sterk vlot” - aldus schip per Horbeek, die ook wist te vertellen dat de Friezen nauwelijks last hebben gehad van zeeziekte. geantwoord werd dat de eerste brief zoek was geraakt, maar dat dit er ver der niet toe deed, daar de NZH geen brood zagen in doorrijden naar het Zee- bad-strand. Daar is men van oordeel dat dit onrendabel 'zou zijn. En omdat men thans juist bezig is met het ophef'fen van onrendabele lijnen hoeft er niet op te. worden gerekend dat in dit stadium er een verbinding komt met Zeebad. Mevrouw Massier van paviljoen Zee zicht maakt hier haar eerste seizoen door. Zij kan dus nog geen vergelijkin gen trekken met andere jaren. Toch is het seizoen haar meegevallen. „Maar ja als de zon schijnt is alles leuk en gezellig. Op het ogenblik is er geen mens te zien en de strandhuisjes worden al afgebroken. Wij gaan nog niet weg hier. Als het weer goed blijft kunnen we nu zelf er nog wat van genieten.” Minder enthousiast is de heer Kamer man van de Zeedistel. Hij heeft ondanks het mooie weer een matig seizoen achter de rug, niet minder dan vorig jaar. dat niet. Echter is hij niet content met het strand, dat hij niet aantrekkelijk vindt. De directeur van Vreemdelingenver keer. de heer A. Toonen spreekt van een redelijk druk seizoen en een even rede lijke bezettingsgraad bij de bedrijven- Er was deze zomer ook een grote belang stelling voor de vistochten op zee, of schoon de zon-moeheld af en toe toch wel degelijk moest worden vastgesteld. Verder hebben de diverse evenementen in het kader van Honderd Jaar Noordzee- kanal en IJmuiden ook flink bijgedra gen aan het toegenomen bezoek aan IJmuiden. VELSEN - NOORD Het bestuur van dt afdeling Velsen-Noord van het Koningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding (KWF) zal van maandag 23 augustus tot en met zaterdag 4 sep tember weer haar jaarlijkse collecte houden. Dank zij de voortreffelijke en dankba re medewerking van een aantal collec tanten kon vorig jaar uit deze collecte in Velsen-Noord een recordopbrengst worden geboekt. Wegens vertrek naar elders van een aantal collecten graag uitgebreid. Zij, die collecte inzetten, zag het bestuur het aantal collecen graag uitgebried. Zij, die zich ook ten bate van de bestrijding van deze collecte gedrongen voelen mede te werken aan de geldinzameling, worden verzocht zich te melden bij de heer C.M. in den Bosch. Krijgerstraat 11, Velsen- Noord, telefoon 02510-27795. VVV-voorzitter Ter Horst is van plan, daar binnen zijn organisatie op korte termijn over te gaan praten. „De vakantieganger’’. zo vertelt hij, „is niet meer zo makkelijk als vroe ger. De mensen stellen hogere eisen en komen sneller klagen. Kritiek had men bijvoorbeeld op het sanitair: men wil tegenwoordig kamers met douche en toilet, en die zijn in Wijk aan Zee nauweliiks voorradig. Ook werd wel over de verzorging ge klaagd. en enkelen wilden zelfs met alle geweld verhuizen”. Voor de VVV was deze stroom van klagende badgasten volkomen nieuw. Ter Horst: „Vroeger kregen we nooit aanmerkingen op de accommodaties. Wel Stoorden mensen zich aan hon- die badplaats onaantrekkelijk maken. Vorig jaar om deze tijd was het hier nog afgeladen vol”, vertelt hij. De heer Koster is ook niet van plan te sluiten. -Ik wil hier van de winter ook nog wel wat verdienen- Hét is alleen zo jammer dat nog maar weinigen hebben gehoord van Zeebad. De verbindingen er naar toe zijn ook slecht. Er rijdt niet eens een bus hierheen en wat zou er nu gemak kelijker zijn dan lijn 71 door trekken”, vindt h'j. Naar zijn men'ing zou dat best rendabel zijn. Hij weet dat de VVV- diirecteur de heer A. Toonen anderhalf jaar geleden de NZH had benaderd met betrekking tot het dóórtrekken van de buslijn en dat deze nimmer meer iets had gehoord. Desgevraagd kon de heer Tonnen me dedelen dat na de eerste brief er zelfs een tweede brief was gevolgd, waarop „De mensen werden zon-moe”, weet de heer Verswij veren van paviljoen Zuidpier te vertellen- Hij ziet terug op een redelijk seizoen, dat dit jaar al vroeg is begonnen en dus snel al noopte de handen uit de mouwen te steken. Maar toen de hitte aanbleef werd het strandbezoek minder. Men ging naar het bos of bleef thuis in een koele kamer achter de gordijnen zitten. Het terras raakte leeg en wie voordien graag in de zon zat. zocht nu direct een schaduwrijk plekje onder de parasols. Ook het Stoelenverhuurbedrijf van de heer Kramer noemde de resultaten rede lijk. Alleen is naar zijn mening het mooie weer te vroeg begonnen. Toen de schoolvakanties begonnen was het niet zulk bar goed strandweer. Op het ogen blik is naar zijn gedachten het seizoen wel voorbij, er komt slechts een enke ling. ..Hel Is hier ook geen echte bad plaats en niet veel mensen weten wat IJmuiden kan bieden. Hier is het toch veel mooier dan in Zandvoort, waar alles propvol is en de mensen bijna bij elkaar op schoot zitten. Aan het IJmui- der strand kunnen de kinderen zelfs nog een balletje trappen. Er zou veel meer bekendheid aan moeten worden gege ven”, verzucht hij tot slot. ..Een prima seizoen gedraaid is de conclusie van de heer N. de Graaf van paviljoen-restaurant IJmond aan de Seinpostweg. Volgens hem hoeft het 't volgend jaar niet beter. Ook het na seizoen bij „IJmond” blijft goed lopen. Beter nog dan in de warme dagen toen de mensen direct aan zee verkoeling zochten en het op ’t terras niet uithiel den. Dat het nu drukker is geweest dan vorig jaar. kan hij niet zeggen. ,-Maar vergeet niet dat wij het hele jaar draai en en wij nu al de afspraken binnen hebben voor parties en diners in de komende maanden”, aldus de heer De Graaf.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5