E Agenda DADER BEBOET DOOR POLITIERECHTER 7 t Problemen bij Groene Kruis verenigingen DAGMAVO VOOR VOLWASSENEN VAN START Hof Amsterdam behandeld Bezwaarschriften Bloemenhove door Deel Grote Houtweg afgesloten ■w ZATERDAG IJMOND 4 AUGUSTUS 19 7 6 rr Beverwijk Velsen-I Jmuiden Rijbewijs .JB po nii ge br bl de st; C. he Bs tie ec de t c V 1 s c v< d< w k Heemskerk Castricum Velsen-Noord Wijk aan Zee In en om Haarlem Levensgevaarlijk r i K' Moeders in schoolbanken (Van een onzer verslaggevers) Aftappen van stroom buiten meter om leidt tot brandje de IJMUIDEN ..De Seinpost” 9 uur ds. L. Ziekenhuis 19.00 VELSEN-NOORD 1 i ramde geparkeerde en zaterdag waarop de man probeerde een andere lezing van alles te geven frappant. Voor zijn gevoel was hier toch wel degelijk iemand die niet buiten alcohol kan, en tot over z’n oren in de moeilijkheden zit. Verdachte was ook bij het CAD, het Consultatiebureau voor alcohol en drugs geweest, maar zo zei hij. daar lieten ze hem na twee dagen gaan omdat hij geen alcoholprobleem had. En ook geen an dere problemen, hield hij vol. WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk' H. Ödulphus, Odulfstraat. zaterdag 19.15 u., zondag 9.30 en 11.30 u.; Heliomare. Relweg. zondag 9.30 u. 1 Ui I n o 1 i t 1 5 1 lar Do he' stii Te (de zei be hu Be oe „V 1Ü ZOi ke ht ge zv is. va ki k< 1 1 gi U m b B O! V B b g: d zv vt de dc te m la a; et O.i be te BEVERWIJK- In de aula van de Plantage-mavo is vrijdagavond door do centen en leerlingen het startsein gege ven voor de dag-mavo voor volwasse nen; een school, die in zo’n korte tijd is voorbereid en opgericht, dat nog heel veel zaken in de praktijk op hun waarde moeten worden getoetst. IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee- 10 en weg 9.30 uur hr. D. J. Brouwer, 17 u. ds. J. Tiersma. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 264, Braambos, geen dienst. R.K. Laurentiuskerk, Willemsbeekweg, zat. 19 u.: zondag 9.30 uur: Hoogmis: 10.45 uur bijz. dienst, 12 uur met zang. Oud-Katholieke Kerk, (Sparrenstraat) 10 uur Hoogmis. De officier merkte geïrriteerd op dat de justitie altijd maar weer moet zorgen dat een rijbewijs terug komt. Kijkend naar het gedrag van de man nu, en met een gelijk oog ook blikkend naar de toekomst, daarbij gestaafd door de rap portage van het CAD vond hij dat deze man een poosje van ..de weg af moest. Misschien zou hij eens, als hij zelf door iemand in dezelfde omstandigheden zou worden aangereden beseffen wat hét betekent, hield hij hem voor. Hij vroeg 350 gezien zijn inkomen, een week voorwaardelijk en acht maanden ontzeg ging. Zoals gezegd ging' de politierechter verder. Niet met de ontzegging maar met de hoofdstraf. De boete viel weg, het werd een week onvoorwaardelijk. UITGEEST R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u,. zondag 8, 9.30. 11.30 en 18 u. aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De Stichting Samenwer kende Groene Kruisverenigingen in de IJmond is teleurgesteld over het afbre ken van de fusiebesprekingen met de kruisverenigingen van het Wit-Gele Kruis in de IJmond. De heer Ranke, adjunct-directeur van de moeder-mavo, nam wat technische tips door, die o-a. ook betrekking hadden op de rokers onder de dames. Het is namelijk verboden onder de lessen te roken en dat zal enig straffe rookster zwaar vallen. „Of er een crèche in het schoolgebouw komt”, zo vertelde de heer J. de Klerk, directeur van de Plantage- mavo, „hangt af van de vindingrijkheid van de damet zelf. De gemeente rekent het niet tot haar taak die crèche te organiseren. U zal dat zelf moeten doen.” De moeder-mavo gaat binnenkort van start in het oude schoolgebouw aan de Koningstraat, waar voorheen de Onder- wijsbeveleidingsdienst en de kleuter school Sancta Maria zetelden. De negen tig moeders zullen zich de eerstkomende tijd wat moeten behelpen, want de school is in feite bestemd voor onderwijs aan de allerkleinsten en niet afgestemd op de ontvangst van volwassenen. In de aula van de Plantage-mavo had de wethouder van onderwijs ir. J. Camf- ferman veel waardering voor de „wer kers van het eerste uur”, mevrouw Al- brecht-de Korte en de heren Keet en Wijnkoop. Hij wenste iedereen een goede start toe. Ook de heer Van Hattum, bestuurslid van de avond-mavo. aan welk instituut de moeder-mavo is ge koppeld, wenste de dames veel sterkte toe. DRIEHUIS R.K. Engelmunduskerk, Driehuizerker- kweg, zat. 19 uur H. Mis met samenzang. Zon. 9.30 uur Greg. Hoogmis en 18 uur H. Mis; 11.30 uur jongerenmis met zang koor, 11.30 uur jongerenmis. Tenslotte nog een kras staaltje van emancipatie. Een onderwijzeres, 39 jaar oud, stond terecht voor doorrijden na een aanrijding. Ze wist niet wat te doen, zo alleen in de auto zonder haar man, zei ze verlegen. En: vrouwen worden daar minder over voorgelicht. Mr. Atte- ma, verbaasd, meende dat dit in deze moderne tijd toch echt niet meer zo was. Mr. Van Riel kon nauwelijks een glimlach onderdrukken. Als mevrouw het meende vond hij dat wel spijtig voor de kinderen die ze lesgeeft. Enschedelaan, 9.30 u. ds. J. Tiersma, 19 u. ds. J. L. Bel. Advcntskerk, Prov. uur, ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 9 uur ds. G. J. Rijks. Volle Evangelische Gemeente, gebouw Berea, Patriciuslaan, 10 uur J. J. Brons veld, 19.30 uur B. N. den Heeten. Dorpskerk, 10.30 uur ds. G. J. Rijks. Het is wat improviseren, daar in het schoolgebouw. Zo is er bijvoorbeeld geen fietsenstalling en zullen de moeders, die met de auto naar de Koningstraat ko men het voertuig elders in het centrum (op het Marktplein bijvoorbeeld) moeten parkeren. „Maar ook dg docenten ver trouwen erop dat u met uw warm enthousiasme de primitieve omgeving van de moeder-mavo zult doen verge ten”, zo besloot de heer Ranke rethcr- risch de korte bijeenkomst in de aula. Niet voor die brand, maar wel voor de diefstal van elektriciteit die natuurlijk tegelijk toen aan het licht kwam stond deze jongeman nu terecht. Een even oude Haarlemmer die er ook van had geprofiteerd was niet verschenen. De jongeman gaf volmondig toe fout gehan deld te hebben toen hij zijn elektrische kachels op deze illegale wijze wilde aansluiten. Hij had al het geschatte verbruik aan het GEB betaald, 500 groot. De officier van justitie Mr. Van Riel merkte op dat hij dat brandgevaar toch wel in de straf verwerkt wilde zien. Hij eiste ƒ175 boete en een week voorwaardelijk tegen beide heren. De politierechter, mr. Attema deed daar 25 af. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius,Dorpsstraat, zaterdag 18 u„ zondag 7.30, 9.30. 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk. Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 9.30 11 en 12.15 u. BAKKUM R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat. zaterdag 19 u- zondag 9 en 11 u. Kerk. Morgertsterkerk, Vrij- zondag 9.30 u. ds. A. A. van In het jaarverslag van de Stichting merkt secretaris F. van den Berkhof op, dat ruim een jaar geleden uit de bestu ren van de beide kruisverenigingen een werkgroep is geformeerd, die in overleg met de functionarissen van de Provinci ale Kruisvereniging Noord-Holland moesten trachten een organisatiestruc tuur op te stellen betreffende de regio nalisatie van het kruiswerk in de IJ mond. Hoewel veelvuldig besprekingen zijn gevoerd met zowel de besturen als in de plaatselijke kruisverenigingen werkzame functionarissen, heeft dit he laas niet tot de zo noodzakelijke samen werking geleid. Het overleg is volledig afgebroken. Toch hoopt de Stichting Groene Kruisverenigingen dat dit over leg binnen afzienbare tijd opnieuw zal worden geopend. In de drie IJmond-gemeenten zijn vo rig jaar door de wijkverpleegkundigen en wijkziekenverzorgenden 19.722 ver- pleegbezoeken verricht bij 718 patiënten, alsmede 6359 diverse bezoeken. De staf functionarissen van de stichting maken melding van hun ongerustheid vanwege het feit, dat voor de toenemende hulp op sociale indicatie, ook de hulp oan chro nisch zieken, dikwijls part-time krach ten moeten worden aangetrokken. Dit heeft alles te maken met de toegestande maximale urenformatie per jaar. De hulp aan chronisch zieken word door de Stichting als een doelstelling gezien. Omdat vele uren naar deze tak van hulpverlening zijn overgeheveld kunnen vele anderen, onder andere bejaarden en hoogbejaarden, dikwijls geen hulp krij gen. Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.:„The Genius”, 19.30 u.: „De langste dag”, 23.45 u.:.,Karate amazones”: zondag 14.15 u.:,.De 101 Dalmatiërs, 14.30 en 19.30 u.:..De langste dag’, 16.15, 19 en 21.15 u.:.,The Geni us”. Luxor Theater, Breestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.:„Vier vuisten op weg naar de hel”. Zondag 19 en 21.15 u.:„Slavinnen voor gel» duivels”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi tie krijttekeningen van mevr. J. Beentjes- Hennevanger uit IJmuiden; geopend tot en met 31 augustus tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op maandag- en donderdag- en vrijdagmiddag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN ZONDAG 22 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad 9- 18 u. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 14.30-17.30 u. MAANDAG 23 AUGUSTUS Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8 - 10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 9 - 12 en 13.30 - 15.30 u.; buitenbad 9 - 18 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14 - 17.30 en 19 -21 u„ jeugd 15 - 17.30 en 19 - 21U-: Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.00 - 17.30 en 19- 21 u.; Kingsford Smlthstraat 110a: jeugd 15.30 - 17.3Ó u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. AMSTERDAM De raadskamer van het Gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag onder voorzitterschap van mr. J. Kalff het beroep behandeld van de medisch coördinator en de directeur van de Bloemenhovekliniek in Heemstede te gen de ongegrondverklaring door de raadkamer van de rechtbank in Haarlem van hun bezwaarschriften tegen de ken nisgeving van hun verdere vervolging. Het gaat om een in oktober 1974 tegen hen begonnen strafvervolging wegens tien in augustus en september van dat jaar in de kliniek verrichte abortussen. De hoofdofficier van justitie in Haar lem, mr. J. L. Andrea, had in oktober 1974 bij de rechter-commissaris een ge rechtelijk vooronderzoek gevorderd te gen de medische coördinator, dokter A. S. van den Bergh, omdat hij als arts tezamen met andere doktoren de tien abortussen zou hebben verricht en van het aborteren zijn beroep zou hebben gemaakt. Tegen de directeur van de kliniek, F. Kause, had de hoofdofficier een onderzoek gevraagd wegens uitlok king van abortus of het medeplichtig daaraan zijn. Op 4 juni van dit jaar kregen, beiden van de hoofdofficier een kennisgeving van verdere vervolging. Daartegen te kenden Van den Bergh en Kause be zwaar aan bij de rechtbank in Haarlem, die in haar beschikking de zaken naar de terechtzitting verwees. Op de zitting van het hof werden donderdag de bezwaarschriften toege licht door mr. D. van Driel van Wage- ningen namens de wegens vakantie af wezige directeur van de kliniek en door mr. L. Laus namens de wel aanwezige arts Van den Bergh. De raadkamer van het hof zal later haar beslissing bekend maken. blazen en vervolgens mee naar het bu reau. Daar zou hij volgens het proces verbaal dingen gezegd hebben als ,>Ik ben erbij, ik hoef niet meer te blazen”. Hij had, zei hij, toen twee pils en vier borrels gedronken. Het promillage was er ook naar en misschien zelfs nog wel naar meer: 2,06. Ter zitting draaide hij de hele zaak naar zichzelf toe. De politie had alleen maar gezecht bij het blazen dat hij net boven de grens zat en hij had geen pils gedronken want dat bekwam hem slecht (hij had ook overgegeven) en hij had het weggegooid. In plaats daarvan voerde hij nu twee kruidenbitters op. Volgens mr. Attema had hij daar dan wel een stuk of acht van moeten drinken om aan dit promillage te komen. De librium zou hij op hebben gehad op 17 januari. Toen reed hij op de Versprockweg, ramde eerst met de voorkant een geparkeerde auto, die doorschoot tegen zijn voorganger, reed toen achteruit tegen twee andere wagens aan. Allemaal volgens hem doordat hij moest remmen voor een hond en door dat het wegdek nat was en hij door schoot. Niet door librium in ieder geval. De politie merkte echter dat hij een (Van onze rechtbankverslaggeefster) HAARLEM. Diefstal van elektriciteithoe doe je dat? „Gewoon” een ver zegelde meterkast verbreken en dan stiekem een leidinkje trekken. Je moet dan wel verstand hebben van elektriciteit natuurlijk en die kennis leek nou niet in overvloed aanwezig by een 24-jarige Amsterdammer die gisteren voor de Haarlemse politie rechter moest verschijnen. Hij was met de leidingen gaan knoeien in een werk plaatsje in Haarlem maar had er duidelijk niet bij stilgestaan dat je dan draden kunt overbelasten. De gevolgen bleven niet uit: de draden raakten overhit en de zaak vloog in brand. SANTPOORT R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur, mis, zondag 9.45 uur mis met zangkoor; 11.30 uur koorgroep. Gereformeerde Kerk, Burgemeester vrouw de verstandigste bleek en kortaf een streep onder alles wilde zetten, zon der verder gezeur over achterstallig kostgeld en dergelijke. Ze was bereid de civiele vordering van ruim 400 te beta len en daarmee was voor haar de kous af. Mr. Van Riel sloot er in zijn eis van 75 voorwaardelijk en toewijzing van die vordering bij aan. Mr. Attema von niste conform. R.-k. Kerk. H. Joseph- Wijkerstraat- weg, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Geref. Kerk- Koningsweg 39, zondag 9.30 iu. drs. H. W. Nusselder uit Castri- cum (H. Avmndmaal - Kinderneven- dienst). 17 u. ds. C. Meijer. Ned. Herv. Kerk- Noorderkerk. Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57. zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilber- splein, zaterdag 19 u. zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk. Van Riemsdajk- laan. zaterdag 19 u-, zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord Lommerlust, Peperstraat 17- 18.30 u„ zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk. Wijk aan Zee en Vel zee! vreemd gedrag vertoonde, hij had starende ogen en liep moeilijk. Dat kwam door de botsing volgens verdach te hij was met zijn hoofd op het stuur geslagen, en daardoor gewond aan zijn gezicht. Ook zijn knie was dik en opge zwollen. Nogmaals: die dag slikte hij geen librium. Vólgens zijn arts en de apotheek had hij echter juist die dagen grote hoeveelheden librium gekregen, met het bekende gele etiketje dat het gevaarlijk kan zijn voor rijgedrag en een waarschuwing daarvoor ook van de arts. Vandaar dan ook de opmerking vn mr. Attem „U zit dik onder de librium”. Mr. Van Riel vond ook de wijze Petruskerk, zaterdag 19 u. bijz. dienst; zondag 10 u. hoogmis en 12 uur. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat, 10 uur. Ds. J. Brink, 19 u. ds. L. Dorst (Herv.-Geref. dienst voor „Avond licht”). Bethlehemkerk, Gijzenveldtplantsoen, 10 uur, ds. R. G. J. Timmers (gezins- dienst opening winterwerk). Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat, 10.30 en 17 uur ds. J. Brons. Oud-Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmi- nakade, 10 uur Hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat, 19.30 uur samenkomsten. Jehova’s Getuigen, Oranjestraat 92, 10- 12 uur vergadering. Ook donderdag 19.30 uur. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, 9.30 uur, ds. J. L. Bel, 17 u. cand. drs. P. N. Holtrop. Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 uur ds. L. Dorst, 17 u. geen dienst wegens geza menlijke dienst in Ned. Herv. kerk a.d. Kanaalstraat. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt), 9.30 u. ds. K. Folkersma; 19 uur ds. M. H. Sliggers. Zeewegziekenhuis (aula), 9.30 u. ds. F. Minnema. Doopsgezinde Gemeente (Helstraat), 10 uur ds. M. C. Stubbe. Baptistengemeente IJmuiden. J. P. Coenstraat, 10 uur ds. A. H. Agtereek, 19 u. ds. G. v. ’t Wout. sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 29044 (telefoonnummer St. Jozefrus toord). Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moen- splein, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (Bevestiging ambtsdragers - Kinderne- vendienst), 17 u. ds- A. van Leeuwen; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. kand. H. van Dam (Kinidernevendiienst), 17 u. theol. student H. J. Esser (Heemstede). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan, zondag 9 u. Lees- dienst (br. L. Smid), 16.45 -u. Leesdienst (br. E. v. Wijk). Vrije Evangelische Gemeente, an Riemsdiijkla-an, zondag 10 u- evan-g. R. F. Wijmenga (Bilthoven). 17 u. ds. A. H. Agtereek (IJmuiden). Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. J. Brons. 14.30 u. ds. J. Brons. Pinkstergemeente Beverwijk- Heems kerk, Lingestraat 29. zondag hr. J. W. de Cook. Doopsgezinde Gemeente. Prinsesse- laankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds- L. W. van Reijendam - Beek (gezamen lijke dienst met Vrijzinnig Hervormden). Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31. zondag 10 u. openbare lezing: „Christenheid of Christendom. Welke van twee heeft gefaald?”, 11 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocra tische school, 20 u. dienstvergadering. Leger des Heils, Geijzendorfferlaan 4- zondag 10 en 19.30 u. samenkomsten, 11.30 iu. zondagsschool. ur ..Papillon’’, de tiran van Vakantiecentrum (strand) geen opgave. Herv. Gem. Velsen-Zuid. Brink, 10 uur dr. A. de Kuiper. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur eredienst, donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, 10 uur ds. Joh. Brezet. Pinkstergemeente IJmuiden, Velser duinweg 162, 10 uur A. Venema, 19.30 u. D. P. Hartendorp. BEVERWIJK. De Grote Houtweg tussen de Heemskerkerweg en de Arendsweg is met ingang van volgende week dinsdag gedurende twee weken wegens werkzaamheden aan de riolering voor alle rijverkeer gesloten. In verband hierfee geldt er op de Heemskerkerweg een parkeerverbod, een parkeerverbod op de Arendsweg tussen de Heemsker kerweg en de Baanstraat en is het verboden te parkeren aan de onevenzij- de tussen de Grote Houtweg en de Arendsweg. Cinema Marquette, Reuysdaelstraat. Zater dag 19 en 21.30 u. :„Roller ball”: zondag 14 u.:„Tarzan contra de Barcuna krijgers”. 16 u.:„Roller ball”, 19 en 21.15 u.:,,De klokkenlui der van de Notre Dame’. DIVERSEN ZONDAG 22 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad 10 - 18 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14 - 17 u. MAANDAG 23 AUGUSTUS Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 12 - 13 en 20 - 21.30 u.; buitenbad 7 - 20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14 - 17 u. Ombudsteam PPR Heemskerk. Voor hulp bij het oplossen van zakelijke problemen: Jan Ligthartstraat 85, tel. 38421. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14 - 17.30 en 19 - 21 u„ jeugd 15.30 - 17.30 en 19 - 21 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Corso Theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19 en 21.30 u.Storm over Marokko”, zondag 15 u.:„Onder piratenvlag”, 19 en 21.30 u.:„Storm over Marokko”. DIVERSEN MAANDAG 23 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 14.30 - 17.30 u. DIVERSEN MAANDAG 23 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19 - 21 u. MUZIEK Kathedrale Basiliek St. Bavo, (Leidsevaart - 146) 15 u.: Concert door de Engelse organist David Partrick. Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 62) 20.30 u.Zaterdagavondconcert door het Heemsteeds Barok Ensemble. „At the Jazzcorner”, (Spaarne 104) 22 u.: The Old Times Jjzzband, Zon .21.30 u.: Jam Sessions en Trio TjaUlng Hogerhuis. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „3 dagen van deNCondor”, 18 j. Za. en zon. 13.30 u.„De dikke en de dunne als eilandbewoners”, a.l. 24 u.: „Nevada Smith”, Frans Hals. (Frans Halspleln) 18.45 en 21.30 tev. zon. 14 u „Papillon”, 14 j. 24 u.: „Het mysterie van de 7 gouden vampiers”, 18 j. Udo, (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u. tev. zon. 16.15 u.: „Wan Pipet”, a.l. 24 „Kom met je waldhoorn tussen m’n alpen”, 18 j. Luxor, (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u.: „Family Plot”, 14 j. 24 u.: „Night of the living' dead”, 18 j. Roxy, (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”, 18 j. 24 u.: „Lady sings the blues”, 18 j. Studio, (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u tev. zon 16.15 u.: „Andre van Duin’s pretfilm”, a.l. Cinema Quiridus Internationaal, (Lange Veerstr.). Doorlopende voorstelling 14-17 u. en 19-23 u.: „Vrouwenjagers”, 18 j. 23.30 u. tev zon. 19 en 21.15 u.: „De generaal”, 18 ji (Buston Keaton). HEEMSKERK R.-k. Kerk. Mariakerk- Spoellaan, za terdag 18.30 u., zondag 9.30, 11 en 12.15 u-; H. Lauren tius A. Verherentstraat- zaterdag 19 u., zondag 8.30, 9.45, 11.30 en 18 iu. Geref. burglaan, Leeuwen (H. Avondmaal tijdens Her vormd-Gereformeerde dienst - Kinder- nevendienst)Ned. Herv. Kerk, Kerk plein, zondag 19 u. ds. D. Verhoef (Her vormd-Gereformeerde dienst). Baptistengemeente IJmond. Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. student P. Egberts (Den Haag), 10 u- - zondagsschool- 19 u. Jeugd. „U noch ik heeft de wijsheid in pacht om over de voorgeschiedenis van deze kwestie een oordeel te vellen” zei mr. Van Riel tegen de politierechter, in een kwestie tussen een man en een vrouw die na enkele jaren van samenle ving tolt een breuk waren gekomen. Die breuk was niet zomaar geruisloos ont staan, de vrouw had hem met vernielin gen gepaard doen gaan. Dat gaf ze ook ruiterlijk toe aan de politierechter voor wie ze terecht stond. Ze had met een hamer enkele ferme klappen op de auto van de man verkocht. Dat er een voorgeschiedenis was, werd wel duidelijk tijdens de zitting. De par tijen gingen zelfs nog even door. Tot de BIOSCOPEN City, Zaterdag en zondag 20 uur zondag 14.30 u. „Hercules en Babylon”. Stadsschouwburg: zaterdag en zondag 20 uur „De Verboden Stad”; zondag 14.30 u. „The Pink Panther Festival”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, geo pend dgl. van 10-12 en 14-17 u. Maandags gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Moerbergplant- soen van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Stadhuis, alle werkdagen te bezichtigen tus sen 10-12 uur. Ruïne van Brederode, Velserendlaan, Sant poort. „De 18 heren van Brederode”, geopend dag. 9.30-12 en 13-17.15 u. (beh. ma.). Tuin Beeckestijn, tentoonstelling Ameri kaanse kunstenaar Peter Chinni DIVERSEN Sociaal Advies Bureau. Spreekuren maand. 9-10 u. Lod. v. Deyssellaan, Driehuis; 10 uur gas en water, Trompstraat 210, IJmuiden, 2-3 uur; Wijkcentrum, Engelmunduskerk, Kerk plein 1, Velsen-Zuid; 4-5 uur, school De Regenboog, Schiplaan 2a, IJmuiden-Zeewijk. Alarmnummers: Politie 19033; Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-06000, Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Interkerkelijke Stichting Gezinsverzorging, spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, maandag t.m. donderdag 6.30-10 uur in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Centrale bibliotheek. Plein 45, maandag 14.30- 17,30 en 19-21.30 uur, filiaal Zeewijkplein 14.30- 17.30 uur. Openbare Heerenduinen, geopend zaterdag tot 17.30 uur, zondag gehele dag, maandag 10.00 tot 17.30 uur. Badhuis Concordia, Doodweg, Velsen-Noord, geopend alleen op zaterdag van 9-12 en 13- 17.30 uur. Informatiecentrum, recreatiegebied Spaarn- woude (boerderij Crayenstein, Machineweg, Halfweg), geopend zat. en zo. 11-16 uur, ma. t.m. vrij. 10-12 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”, geopend za terdags van 9.30-11.30 u. en 13-16.30 uur. Velserbad: m.i.v. maandag weer geopend: vrij zwemmen van 6.45-8.00; 12.10-13.10 en 16.00- 15.15 uur. „Levensgevaarlijk”. Zo typeerde mr. Attema het weggedrag van een 53-jarige Haarlemmerdie terecht stond. „U kunt zo iemand overrijden en u weet nauwe lijks wat er gebeurt". Niet een maar twee keer had deze man onverantwoor delijke risico’s op de weg genomen. Een keer met alcohol in zijn lijf, een keer met librium. De politierechter vond het zelfs zo ernstig dat hij over de eis van de officier van justitie heen zou gaan. De verdachte probeerde tijdens de zit ting steeds andere oorzaken voor zijn weggedrag te vinden, schoof zijn eigen schuld en problemen weg en maakte de omstandigheden steeds tot de grote schuldigen. De obstakels die hem in de weg zaten. Op 21 december speelde het rijden onder invloed op de Prins Bernhardlaan. De politie hield hem aan omdat hij verkeersborden negeerde. Onmiddellijk rook men een dranklucht, de man moest 1

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 4