M d losplank Afzinkbaar transportschip voor B.W. Jac. de Heer veertig jaar bij de Papierfabriek Aanbeveling Zorgen over haringvangst Manifestatie Ontspan start met optocht Kersverse burgervader gaf jong echtpaar direct al goede raad Volleybal in Sporthal Beverwijk Burgerlijke stand |t - -Stl A r- BEDRIJFSBRANDWEER VORMDE EREHAAG Commissie voor financiën komt bijeen Carillonklanken ZATERDAG Goed overwegen VELSEN «r TERNEUZEN. De nieuwe burgemeester van Terneuzen, de heer C. Ockeioen, is vrijdagmiddag tijdens een speciale raadsvergadering in het Terneuzense stadhuis geïnstalleerd. Loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbé hing burgemeester Ockeioen onder applaus van raadsleden en vele tientallen genodigden de ambtsketen om. Eerder op de middag was het echtpaar Ockeioen aan de gemeentegrens van Terneuzen verwelkomd door de overige leden van het college van B. en W. Daarna ging het onder politiebegeleiding richting stadhuis, waar honderden schoolkinderen de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote opwachtten. - - 01 1 Mevr. Ockeioen kreeg door enkele kinderen van de schippersschool bloemen aangeboden. Door een erehaag, gevormd door zeeverkenners van de Karei' Doorman-groep stapte het burgemeestersechtpaar daarna het stadhuis binnen. In de hal vond een toevallige ontmoeting plaats met een getrouwd echtpaartje. De heer Ockeioen maakte van de gelegenheid ge bruik de jonge echtelieden wat adviesjes voor het leven mee te geven. IJMUIDEN-VELSEN i van Terneuzen (Van een onzer verslaggevers) De burgemeester van Velsen. C. Ockeioen geïnstalleerd als burgemeester Het moment waarop Terneuzen’s loco- burgemeester R. Barbe zijn nieuwe bur gemeester de ambtsketen omhangt. het binnen deze staten zowel in de tijd dat er zeven als toen er zeventien ge westen waren, een eigen rol heeft ge speld als deel van het geheel. Daarom ga ik ervan uit dat we moeten proberen het eigen karakter van Zeeuwsch-Vlaan- deren zoveel magelijk te bewaren”. VELSEN De grote demonstratieve bijeenkomst, die zaterdag als afsluiting van het Outspan-seizoen op het Plein 45 wordt gehouden, heeft het volgende pro gramma: - ,4 t 4 I -Ó‘’ VOOR KOOLVIS heeft men zich we derom op het buitenland moeten richten, evenals voor de overige soorten rondvis filets. Het werd pas donderdag toen er opnieuw enige aanvoer van importantie te koop aangeboden werd. Hierbij kwam de aanvoer van het span TX 9 en TX 33, die dit keer uit ruim 600 bakken verse haring bestond. De haring, die reeds licht kuitziek was, werd in hoofd zaak door de exporteurs gekocht voor de prijs die varieerde van 52 gulden tot 49 gulden per bak. Aan de vrijdagmarkt verscheen op nieuw een Tessels span de TX 56 en de TX 38 met een goede zevenhon derd bakken, die werden verkocht voor 52 tot 46 gulden per stuk. Door zijn grote verdiensten kon de heer Stomp hem namens de Raad van Bestuur van het Van Gelder-concern behalve een schriftelijke gelukwens te- Om vier uur begon onder grote be langstelling de speciale raadsvergadering. Loco-burgemeester drs. Barbé stond aan het begin van de vergadering uitvoerig stil bij het wel en wee van de gemeente Terneuzen. Hij schetste de geschiedenis (de komst van het kanaal Gent-Terneu- zen en de industriële ontwikkeling) en besteedde bovendien aandacht aan de huidige situatie. Ten slotte maakte drs. Barbé een opmerking over de vaste oeververbinding over de Westerschelde. „Waarschijnlijk hebt u in de betrekke lijk weinige keren dat u Terneuzen be zocht de beperkingen van het veerver- keer ervaren. Beperkingen die door lan- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de Beverwijkse Sporthal wordt op 4 en 5 september het zesde Smit Beheer Phoenix-toernooi ge houden. Aan de volleybaltweedaagse ne men vijftien verenigingen met diverse teams deel. Zaterdag spelen de senioren, terwijl zondag de adspiranten en pupil len in het strijdperk treden. BOVENDIEN is het nu allemaal veel moeilijker geworden omdat met ingang van de 20ste augustus de territorium- grens is verlegd van zes mijl uit de Engelse kust tot twaalf mijl. Op deze vangplaats was niet veel visserij te ver wachten. Meerdtere keren had men dit al geprobeerd, echter zonder resultaat. RESULTATEN waren ook niet te be halen voor de SCH 108 van rederij Vrolijk in IJmuiden. Dit schip viste aan de zuidkust van Ierland. De schipper was blij om van zijn collega op de SCH 109 eveneens van rederij Vrolijk te vernemen dat door dit schip ruim 1200 kantjes haring waren gevangen bij die Gallwaybaai. Meerdere schepen zijn dit echter te weten gekomen en hebben hun koers nu daarheen verlegd. Maar VELSEN-NOORD. Het veertigjarig dienstverband van de heer Jac. de Heer bij Van Gelder Papier Velsen, waarvan drieëntwintig jaar doorgebracht bij de bedrijfsbrandweer en van 1964 af als hoofdbrandwacht, is vrijdag uitgelopen op een ludieke en gezellige happening. Vergezeld van echtgenote, .kinderen en een kleinkind werd de familie ingehaald bij het ontvangstcentrum aan de Dood weg waar twee brandweerwagens ston den opgesteld en de familie met sirene- geloei en zwaailichten werd verwel komd. Tussen een haag van witgehelm- de, in uniform gestoken collega’s met gepresenteerde straalpijpen reden de au to’s naar het Ontvangstkantoor. OVERLEÖEN: C. Klein, 59 j„ echtgenote van W. van der Vijver, Warmenhovenstraat 77, IJmuiden; H. Schaap, 96 j., weduwe van: J. Guijt, Keizer Wilhelmstraat 1, IJmui den; H. E. Groothaf, 69 j., weduwe van: J. van der Scheer, Wassenaarseweg 303, ’s-Gravenhage. Heit schip dat alle mogehjke soorten zwane lading kan vervoeren is voorzien van een eigen voortstuwing doch zal op de wereldzeeën altijd gesleept worden door een zeesleepboot teneinde de klan ten een extra garantie te verschaffen met betrekking tot de veiligheid van de lading. Ook is er een accommodatie aanwezig en zal tijdens ieder transport een bemanning aan boord verblijven die o.m. ook in staat is, om waar nodig, bepaalde werkzaamheden aan de lading te kunnen verrichten. Het laden en lossen kan geschieden volgens de zgn. float-on floait-off metho de. Tevens bestaat er een mogelijkheid volgens de roll-on roll-off methode te laden en te lossen. delijke politici blijkbaar alleen tijdens verkiezingstoumeés ook al zodanig wór den ervaren. Vooraf mocht de familie in het ont vangstcentrum een hartelijke verwelko ming ondergaan door collega’s en velen uit het bedrijf. De heer Willems schetste als commandant de grote verdiensten van de brandweerman, wiens hobby en lust het is de preventie te dienen. Welis waar was er wel eens meningsverschil, maar dit kwam omdat chef en brand wacht beiden vaak niet overeenstem mende standpunten hadden. Niettemin werd in het bedrijf „oom Jaap” ervaren als een man met grote kennis van za ken, wiens informatie vooral voor de huidige jongeren in het korps een grote bijdrage is. De heer Willems was na mens allen voor deze verdiensten dank baar. Ofschoon zijn gezondheid de laat ste tijd wat minder is wenste hij de jubilaris toch nog een goede toekomst, omdat „wij je nog niet kunnen missen”. Namens het gehele bedrijf mocht de heer Willems tenslotte een fraaie radio- cassetterecorder aanbieden en kreeg me vrouw De Heer als grote steun achter haar man een prachtige plantenbak. Nadat drs. Barbé burgemeester Ocke ioen de ambtsketen had omgehangen, hield de heer Ockeioen zijn installatiere- d. In de eerst plaats gaf hij zijn visie op het burgemeesterschap: DEN HAAG. Het socialistische Tweede-Kamerlid Gees Laban heeft, als lid van het Europese parlement, de EEG-ministerraad en de Europese com missie gevraagd al het mogeiiijke te doen om voor 1 januari een gemeenschappe lijke verordening voor de haringvangst in de noordoost-Atlantische Oceaan vast te stellen- Het gevaar bestaat dat dit jaar de haringvangst in het geheel niet zal wor den beperkt, met alle gevolgen van dien voor het behoud van een voldoende haringbestand in de komende jaren, al dus Laban. Indien er niet tijdig een communautaire regeling voor het vast stellen en het beheer van de toegekende quota komt- zal er niet slechts voor haring, maar ook voor andere bedreigde Vissoorten in het noordoost-Atlantische visgebied geen wettellijke basis meer zijn voor het uitvaardigen van vangstbeper kingen. Laban vreest kennelijk, dat na Noor wegen en Engeland, nog een derde land bezwaren zal gaan maken tegen de aan bevelingen voor vangstbeperking gedu rende dit jaar door de N.O.-Atlanti- sche visserijconferentie zijn gedaan. Burgemester Ockeioen zei te vinden dat Terneuzen er recht op heeft te weten „mt welke bedoelingen ik hier kom”. De heer Ockeioen: „Ik ben hier gekomen in de wetenschap dat Zeeuwsch-Vlaanderen sinds onheuglijke tijden deel heeft uitgemaakt van de Staten van Holland en Zeeland en dat NAAST deze verse haring werd even eens gezoute haring verhandeld. Deze zoute haring is per auto afgevoerd naar Vlaardingen en Katwijk. De spanners van rederij Parlevliet uit Katwijk aan Zee kwam eveneens vol en vet binnen. Deze spanners brachten bijna 2000 kant jes haring aan de wal. Dit waren wel de hoogste vangsten: van de overige mo menteel op zee zijnde spanners is weinig of niets bekend. Burgemeester Ockeioen toonde zich voorstander van een zo groot mogelijke openheid van de kant van het gemeente bestuur. „De besluiten die genomen wor den, mogen niet als grote verrassingen in de openbaarheid komen. Voordat een plan vaste vorm heeft gekregen, moet het bekend zijn. Toch zijn er ook hier grenzen. Niet iedere gedachte die in het IJMUIDEN. Bureau Wijsmuller heeft er een nieuwe aanwinst btf gekre gen in de vorm van een afzinkbaar zwaar transportschip dat 108 meter lang is> 30 meter breed en een holte heeft van 7,5 meter. Het heeft als naam ge kregen „Ocean Servant I”. In oktober komt daar de „Ocean Servant II” bij. DE AFGELOPEN WEEK was het aan de dinsdag en woensdagmarkt wederom een heel schrale bedoening. Aan de maandiagmarkt kon men zich van alle goeds voorzien, want naast de gebruike lijke schepen met platvis waren ook verschillende kotters met leuke partijt jes schelvis aangekomen. Deze schelvis was van een goede kwaliteit en heeft z’n weg naar de diverse afnemers wel ge vonden. s BLOEMENDAAL. Maandag 23 au gustus vergadert de commissie voor pu blieke werken, .milieuhygiëne en ge- meente-eigendommen openbaar in het bijgebouw van publieke werken aan de Brouwerskolkweg. De vergadering begint om 16.30 uur. Op de agenda de verkoop van garages bij de flatgebouwen in het Bovënwegkwartier, voorzieningen hoofd buizennet gasbedrijf, ontwerpbegroting gasbedrijf en ontwerpbegroting waterbe drijf. De wedstrijden voor de dames- en herenteams beginnen zaterdag om 10 uur. Elke wedstrijd bestaat uit twee sets of ten hoogste veertig minuten. Is de stand gelijk, dan wordt doorgespeeld tot er een punt verschil tussen de teams is. Naar verwachting zal het seniorenpro gramma omstreeks 17 uur kunnen wor den beëindigd. De winnaars van de pou les A en C (dames en heren, tweede- derde divisie) komen in het bezit van de Phoenix-wisselbekers, die momenteel nog in handen zijn van de Molenwiek C (dames) en Smit Beheer Phoenix (heren). De wedstrijden voor junioren en ad spiranten vangen zondag eveneens om 10 uur aan. De finalepartijen kunnen om streeks 17.30 uur worden verwacht. Bei de klassen spelen wedstrijden van twee sets of ten hoogste vijfentwintig minu ten. Ook hier dient bij een gelijke stand te worden doorgespeeld tot er een punt verschil is. reorganisatie tot 1953 als gieter-vormer. Reeds van 1953 af, werkzaam in de algemene dienst en direct geplaatst in de brandweerkazerne, ging het brandweer- wezén aan het bedrijf ook tot een hobby uitgroeien. Vanaf 1964 ging hij de func tie van hoofdbrandwacht vervullen. Dit tot ieders tevredenheid omdat de jubila ris niet alleen een zeer consciëntieus man bleek te zijn, maar vooral de preventie diende door een opmerkelijke activiteit in de materiaalvoorziening van het korps aan de dag te leggen. Terloops bracht de heer De Heer ook nog tweeën half jaar in Duitsland door tijdens de oorlog. Jan Ruiter opent de manifestatie „Haarlem, IJmond Outspan Vrij”. Essau du Plessia spreekt over boycot als actie- middel en over de huidige situatie in Zuid-Afrika; de groep „De onderste steen” maakt muziek en laat verzetspoë zie horen; een afgevaardigde van de actiegroep Amro-boycot zal spreken; dan treedt weer „De onderste steen” op en zal Jan Ruiter de bijeenkomst afslui ten. Voor de bijeenkomst zal er een demon stratieve optocht zijn, die start om half twee vanaf het Zeewijkplein. Voor deel name aan de optocht wordt opgeroepen door: de PvdA-raadsfractie, PvdA Vel sen, KGY, Wereldwinkel, NVV-Vrouwen- bond, Progressief Velsen (inclusief raadsfractie) en de PPR en PSP nog eens apart. Als doel van de manifestie staat in de oproep geschreven: „Protesteren tegen de apartheid en de weerzinwekkende onderdrukkingsmethoden van de Zuid- Afrikaanse politie”. „Ik zie de burgemeester als een kata lysator. Hij moet zorgen dat het be stuursproces vlot, zonder onnodige wrij ving en met een goed rendement ver loopt, zonder er zelf een dominerende rol in te vervullen. Hij moet een goede besluitvorming van de raad bevorderen zonder zijn eigen ideeën te nadrukkelijk op de voorgrond te plaatsen. Hij moet door middel van de ambtelijke mede werkers zorgen dat de genomen beslui ten zo goed mogelijk en in de geest van de genomen besluiten worden uitge voerd”. vens een enveloppe met inhoud aanbie den en ontving mevrouw De Heer be halve een flurig boeket rozen ook een fraaie foto van haar man in uniform naast de brandweerauto- VELSEN. Op zaterdag, 21 augustus, zal het stadhuiscarillon voor de derde en laatste maal bespeeld worden door Wim Franken, stadsbeiaardier van Amster dam. Vanaf volgende week zal Hein de Ligt het carillon op zaterdagmiddag weer bespelen. Het programma van za terdag 21 augustus luidt als volgt: Voorspel; a. Sous bois b. Midi, van S. Clement; volksliedjes: a. Wie gaat mee, b. In een blauw geruite kiel, c. De Zilvervloot; vier bagatellen uit Opus 119 (bew W. Franken) van L. van Beetho ven; Italiaanse liedjes en Arioso en Pas- sacaglia van Wim Franken, veel schepen die twee weken of langer op zee zijn, zullen zeer waarschijnlijk eerst de thuishaven opzoeken om het geen bij elkaar gescharreld is binnen te brengen. Dan kunnen zij later met een leeg schip de reis naar de Gallwaybaai aanvangen, vanuit IJmuiden een afstand van rond de 850 mijl. VANUIT de Keltische Zee kwamen deze week de vier schepen terug die daar met begeleiding van het TVO heb ben gevist. Deze reis leverde aan vis niets op, maar de betrokken vissers heb ben wel het een en ander geleerd, zodat dit project niet als geheel mislukt mag worden beschouwd. Teruggekeerd in het Haagse bestuurs centrum blijkt men zich meer te be kommeren om bottlenecks bij de Van Brienenoordbrug, verkeersopstoppingen bij Oude Rijn en filevorming tussen Den Haag en Alkmaar. Het wordt nu toch wel de hoogste tijd dat er voor dit voor ons zo brandende probleem uitsluitsel komt”. Burgemeester Ockeioen voegde daar overigens direct aan toe: „Dat is in onze dynamische tijd natuurlijk gemakkelij ker gezegd dan gedaan, maar ook moei lijke dingen moeten gedaan worden. Het zou een geweldige verarming voor ons land betekenen als overal dezelfde din gen waren en alle regionale verschillen die ons land zo boeiend maken verdwe nen zouden zijn. Veel, mensen zouden zich met recht, niet meer thuis voelen”. Volgens de heer Ockeioen moet iedere verandering daarom goed overwogen worden. Van maandag 23 augustus t.m. za terdag 4 september wordt in onze gemeente de jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding gehouden. Huis aan huis zullen er zakjes worden verspreid, die een paar dagen later door collectanten met gesloten collec tebussen weer worden opgehaald. Kankerbestrijding is nog steeds, meer dan ooit zelfs, hard nodig. Vol gens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek stierven er in 1974 16.000 mannen en 11.500 vrouwen aan deze ziekte. Kanker is, na de hart- en vaatziekten, de tweede doodsoorzaak in Nederland. Naar de oorzaken van deze ge vreesde ziekte wordt nog steeds ge speurd. Ook wordt veel onderzoek gedaan naar andere, betere, behande lingsmethoden. Voor dat speurwerk is geld nodig. Het Koningin Wilhelmi- nafonds voor de Kankerbestrijding kan heel wat geld gebruiken. De overheid stelt wel geldmiddelen ter beschikking, maar een aanzienlijk deel moet toch van de bevolking komen. Vandaar deze oproep om voor een grote opbrengst te zorgen. Jubilaris, Jac. de Heer, hoofdbrandwacht bij Van Gelder Papier, werd ter gele genheid van zijn veertigjarig jubileum een ludieke ontvangst bereid aan het ontvangstcentrum van het bedrijf aan de Doodweg. Onder sirenegeloei Van de opgestelde brandweerauto’s met zwaai lichten vormden collega’s, voorzien van straalpijpen, een erehaag. In verband met het grote gezelschap vond hier de ontvangst plaats door de bedrijfsdirecteur ir. A. H. Stomp, die vergezeld was van de heren P. V. Pilz, hoofd personeelsdienst en J. P. J. Wil lems, commandant bedrijfsbrandweer. De heer Stomp liet zich tijdens een genoeglijk praatje uit over bepaalde brandweeractiviteiten en verbond daar aan verschillende anekdotes. Uit de loopbaanbeschrijving van de jubilaris bleek dat de heer De Heer in de eerste tien jaar werkzaam was op de toenmali ge bierviltafdeling en fungeerde wegens VELSEN. De raadscommissie van bijstand voor de financiën heeft op maandag 23 augustus openbare vergade ring in het stadhuis. Op de agenda staan vaststelling van bedragen en ondermeer verandering van inrichting van de Theo Thijs^enschool. De vergadering in het stadhuis> begint maandag om half acht. ONDERTROUWDEN: L. Schermer Kennemerlaan 214 IJ muiden en M. H. E. Flentrop Wijk aan Zeeërweg 132 IJmuiden, t.a. Heemskerk, Luxtmburglaan 625; A. D. de Jonge, Papemuslaan 12, IJmuiden en C. J. Prins, Verloren van Themaatlaan 12, Velsen (zuid), t.a. IJmuiden, Alexander Bellstraat 9; J. J. Weimar, IJsselstraat 2, IJmuiden en O. A. Peil, Bonekampstraat 5, IJmuiden, t.a. Imuiden, Gerard Dou- straat 13; P. J. Hussaarts, Alb. Verweij- laan 3, Driehuis en A. Jongeling, Mer- wedestraat 42, Beverwijk, t.a. Alkmaar, Koggienwaard 64; H. J. van der Ham, van Rijswijkstraat 59, Velsen(noord) en P. J. M. B. Zonneveld, Melklaan 49, Velsen(noord), t.a. Heemskerk, Johannes Poststraat 32; B. H. Schafstall, Kanaal straat 57 rd, IJmuiden en L. M. van Heijst, Dirk Hartoghstraat 66, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kanaalstraat 57 rd.; R. Paap, Hazevlak 16, IJmuiden en E. M. M. van Heek, Heerenduinweg 157, IJ muiden, t.a. IJmuiden, Grahamstraat 190; E A. de Jager, Orionweg 161, IJ- muidtn en G. E. N. Viskil, Orionweg 135, L. C. Staphorst, Schulpweg 33, Velsen(- noord) en M. Davies, Schulpweg 33, Velsen(noord); E. R. Jung, Orionweg 344, IJmuiden en A. M. de Fauwe, Orionweg 344, IJmuiden; J. G. A. Bakker, Clarion- laan 10, Santpoort en M. J. C. Driessen, Charlotte de Bourbonlaan 26, Santpoort, t.a. Haarlem, Frans Halsstraat 12. IJmuiden, t.a. IJmuiden, Orionweg 135; GEHUWD: G. Schenk-M. E. Jung, Havenkade 11, IJmuiden; W.G.R. Bell-T. H. M. Ouden dijk, Vechtsraat 30, Alkmaar; J. J. Ad- miraal-S. Stoker, Westerwijkstraat 20, Velsen-Noord; J. Kloek-V. A. Zonneveld, Wilgenhof laan 24a, Beverwijk; K .Sand- mann-J. Eijlers, Westlaan 45, Santpoort; J. de Koning-J. Koomen, Spilbergen straat 13, IJmuiden; P. Warmenhoven-H. A. M. Heijens, Vechtsraat 98, Alkmaar; D. van dec Lugt-J. Vastenhouw, Linnae- usstraat 93, IJmuiden; K. Wilbie-A. J. Schotvanger, Ir. Ingenhouszstraat 117, Heemskerk. hoofd van een bestuurder opkomt is mteen een plan. Er moet ook ergens ruimte zijn voor een gedachtenvorming tussen raad en college”, aldus Terneu- zens nieuwe burgemeester.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5