VERTONING VAN AJAX TEGEN DE GRAAFSCHAP TELEURSTELLENDE SLECHTE START VAN LONDENSE CLUBS Suurbier wil naar Spanje EERSTE- DIVISIE PUNTIG Uitsluiting Israel SPORTIEF Toto/lotto Ere divisie ISHMWMM -«UK**, Ere divisie w T! 15 19 7 6 AUGUSTUS SPORT MAANDAG 23 Bits Optimistisch el 1 2 3 i o o o o o o o 1 1 1 1 o o o o o o o o 1 o o o o o o o o o 1 1 1 1 1 1 1 o o o o o 1 1 1 1 1 1 o o o o o o o o Ivie is maar weinig wijzer (Van onze sportredactie) G.A. Eerste divisie - Tsejeu La Ling1 schiet hier rakelings naast voor open doel. Op de achtergrond: de Graafsphap-verdediger Marüt en Ruud Geels. Telstar - G.A. Eagles Utrecht - Feyenoord Twente - Amsterdam FC VVV - Roda JC NAC- NEC Ajax - De Graafschap Sparta - AZ '67 Den Haag - Haarlem Eindhoven - PSV Fortuna SC - Helm.Sport Suurbier: „Dit is geen bedrag”. Volendam - Wageningen (Van onze sportredactie) Cambuur - Heerenveen PEC - Groningen I, Bij langebaanwedstrijden zwemmen p e p viktor Kortsjnoi speelde in Hoevela ken aan veertig borden simultaan tegen sterke spellers uit de regio. Hij won 32 partijen, speelde er vijf remise en ver loor er drie. de ie lil- ak de was niet opgewassen tegen Borussia Mönchengladbach dat met 0-1 zege vierde. Jupp Heynckes was de match winner. vleugels speelde en daaroor toch gevaar lijker was, daarmee aan een zeer be nauwde overwinning. 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 o o o o o o o o o o o 1 1 1 1 1 o o o o o o o o o o o o o o 0 o o o o o o o o o o 1 1 1 1 1 o o o t e (0-0). Van. 1 1 1 1' 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 0 o o o o o o 4-0 2-0 2-1 2-1 1-0 1-0 1- 0 2- 2 2-2 1-1 1-1 0-1 0-1 0-1 0-1 1-2 -2 0-4 6-0 5-1 5-2 1-0 1- 0 2- 2 2-2 2-2 2-2 1-1 1-1 0-1 0-1 2-5 1-5 0* 0-0 0-0 0-0 en in en kt Ir an rt) ak nt en kt en iet an or ge ti re ird de on ial m, ie, |g- en iet zit de ie- n- n- ;en as »ld n- li- eg en an n- 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o o o o o an en de eo ar ti en an Js je an. m, ld. ■in en ie) Stand: TC Twente Feyenoord FC Den Haag Roda JC Ajax G.A. Eagles NAC Eindhoven PSV AZ’67 Sparta De Graafschap NEC Telstar Haarlem FC VW FC Utrecht FC Amsterdam 1 i i i i i i i i FC Vlaardingen 1 FC Groningen PEC SVV Heerenveen Willem II SC Amersfoort Heracles FC Dordrecht Volendam Wageningen Nadat de handige maar fysiek nog niet volgroeide Arnesen was vervangen door Ling en de Joegoslaaf Gluic zijn plaats had ingeruild voor Meijer begon Ajax iets los te komen. Maar het stelde bij lange na niet genoeg voor om straks ook bijvoorbeeld een sterkere tegenstan der als De Graafschap (dat vooral aan vallend uitermate teleurstelde) te impo neren. Ivic: „In feite moet Ajax in een thuiswedstrijd tegen De Graafschap ne gentig minuten lang druk kunnen uitoe fenen. Maar daar is dit nieuwe Ajax nog niet aan toe. Dat kost veel werk en tijd”. Maar juist aan dat laatste heeft Ajax op dit moment het grootste gebrek. MARC SERNjÊ gen. Leeds speelde een matte wed strijd. De enigen, die ervoor- wilden vechten Waren de Leeds-supporters op de tribunes. Enfant Terrible Char- ly George (Derby) zorgde tegen New castle voor de gelijkmaker, maar vijf minuten later werd hij i het veld uit gestuurd. KUALA LOEMPOER (ANP). - Is rael is uitgesloten van de Aziatische voetbalfederatie van de AFC. De nieuwe regel, die gisteren tijdens het congres van de AFC in Kuala Loenipoer werd aangenomen, geeft aan dat een lid van de feratie wordt uitgesloten indien het (Van onze sportredactie) ESSEN. FC Köln lijkt in de Bundesliga grotet plannen te hebben. De formatie van trainer Henne« Weisweiler versloeg in Essen Rot- Weiss met 3-0. Met de Keulse ploc bleven Eintracht Braunschweig (3- tegen Fortuna Dusseldorf) en n' weling Borussia Dortmund, dat met 2-1 van Saarbrücken won, ongesla gen. Sensationeel was de verplette rende nederlaag van Europa Cuphou- der Bayern München. Een Zuidafrikaanse waterpoloselec- tie heeft de Israëlische Sportbond ver rast. Een journalist ontdekte toevallig dat de Zuidafrikanen niet alleen als toerist de heilige plaatsen hadden be zocht, maar dat zij ook drie wedstrijden in Israel hadden gespeeld. De Israëlische spelers werden met onmiddellijke ingang geschorst. Ds clubs waar zij voor uit kwamen zullen worden beboet. FC Köln kwam tegen een sterk spelend Essen al na 17 minuten op 1- 0 door een goal van de Belg Roger van Gooi. Dankzij de klasse van doelman Schumacher, die onder meer een strafschop stopte, hield de ploeg stand en wist zij via Dieter Müller en Zimmerman zelfs naar 3-0 uit te lopen. Bayern München werd met 5- 2 van het veld gespeeld door MSV Duisburg, die al jaren een „Angstgej ner” is voor de ploeg van Detmai- Cramer. Bayern nam wepiswaar door Torstensson de leiding, maar voor de rust was het al 3-1 door goals van de uitblinkende Bregman, Thies en Seli ger. Ook in de tweede helft konden Beckenbauei' c.s. niet imponeren. In tegendeel, de ploeg moest nog twee treffers incasseren. Hamburger SV en Bremen hielden elkaar- met 2-2 in evenwicht. De ex-Ajacied Arno Stef- fenhagen zorgde voor de Hamburgse produktie. Het Berlijnse Hertha zorg de voor een toeschouwersrecord (80.000), maar het team van Kessler Het aantal deelnemers aan toto no34 bedroeg 160.474, die voor een inleg zorgden van 503.093 gulden. Het pnjzenbedrag is 279.867, waarvan voor de le prijs (incl. jackpot) 136.486, 2e prijs 59.742, 3e prijs 83.639. De winnende getallen van lotto no34 zijn: 2-5-27-28 -36-37 res.getal 39. Het aantal deelnemers aan lotto no. 34 bedroeg 722.531, die voor een inleg zorgden van 2.910.436 gulden. Het prijzenbedrag is 1.496.526. De prijzen zijn: le prijs (incl. jackpot) ƒ597.929, 2e prijs 138.246, 3e prijs ƒ207.369, 4e prijs ƒ276.491, 5e prijs 276.491. "O Groeneweg 1-9. Toeschouwers: iO-l). 44. Wini Scheidsrechter: Trainer Evert Teunissen van De Graafschap toonde zich zo teleurgesteld en zo’n slecht verliezer dat hij na afloop ieder commentaar weigerde. „Ik heb niets te zeggen”, klonk het bits uit de mond van de De Graafschap-oefenmees- ter, die lange tijd uitzicht heeft gehad op het feit dat zijn team in het hol van de leeuw, maar wat is daar bij het huidige Ajax eigenlijk nog van over, zou gaan stunten. De Amsterdammers wisten zich in de eerste helft, toen Aabech dicht bij een De Graafschap treffer was, geen enkele uitgespeelde kans te creëren en het bedroevende hoofdschudden van m«t name Ivic en aanvoerder Ruud Krol maakte wel duidelijk dat de zaken alles behalve naar wens verliepen voor Ajax. Verdedigend zat de zaak, zelfs zonder Suurbier voor wie Erkens en na rust Notten rechtsback speelde, met Hulshoff als voorstopper wel goed in elkaar. Schoenaker voetbalde op het middenveld een acceptabele wedstrijd, Zuidema be gon, naarmate het duel vorderde, in die middenlinie steeds fantasierijker passes rond te strooien, maar Erkens faalde als nieuweling op iedere wijze. Het salaris van Suurbier kan aanzien lijk hoger komen te liggen als hij met Europacup- en competitiewedstrijden de nodige premies opstrijkt, maar daar ge looft Suurbier met het huidige Ajax- materiaal niet in. Suurbier: „Ik heb mij voor Ajax elf jaar rotgelopen, teiwijl de kwaliteit van het team ieder jaar slech ter wordt. Over enkele jaren ben ik uitgevoetbald. Daar moet ik eens aan gaan denken. En dan is dit geen bedrag.” Ajax-voorzitter Jaap van Praag ver telt dat nog geen club zich voor Wim Suurbier heeft gemeld. Ajax zou op grond van het contract dat de club Suurbier heeft aangeboden een transfer- Een optimisische prognose, die vooral was gebaseerd op het feit dat er zelfs in de povere vertoning tegen. De graafschap momenten waren geweest dat Ajax heel even Wel draaide. Bijvoorbeeld in de dertiende minuut van de tweede helft, toen uitgerekend Ruud Geels, toch weer vrij, een vloeiende aanval tussen Arne sen en Notten met het hoofd af rondde, Geels hielp Ajax, dat in de tweede helft grotendeels met Ling en Meijer op de Zoetemelk; Francesco Moser werd win naar van De Omloop van de Drie Vallei en nabij Varese (Ita). In de sprint ver sloeg hij Roger de Vlaeminck en Baron- chelli. Eddy Merckx werd zesde. De Nederlandse amateur-wielrenner Ger Mak is winnaar geworden van een crite rium over 72 kilometer in Hildesheim (Wdl). Herman Ponsteen werd tweede. De opening van het Engelse sei zoen is voor de vier Londense clubs rampzalig geweest. Queens Park Ran gers, vorig jaar nog nummer twee, verloor op eigen veld nog wel met 0- 4 van Everton, dat 72 minuten lang met tien man moest spelen omd; verdediger David Jones uit het veld was gestuurd. Het was de eerste thuisnederlaag van de Rangers na 23 wedstrijden. Areal verspeelde op Highbury beide punten tegen debu tant Bristol City. De Spurs gingen tegen Ipswich Town met 3-1 de boot in en West Ham United werd door Aston Villa ingepakt: 4-0. Opmerke lijk was dat de aanvallers Malcolm MacDonald (Arsenal), Tony Currie (Leeds) en David Johnson (Liverpool), die samen aan transfersommen een slordige vier miljoen gulden hebben gekost, niet scoorden. Kampioen Li verpool kon tegen Norwich City niet imponeren maar Steve Heighway zorgde wel voor de enige treffer in dit duel. Manchester United trok op nieuw het meeste publiek. Er waren 60.000 toeschouwers op Old Trafford maar zij gingen teleurgesteld naar huis omdat Birminghang City een 2-2 stand wist vast te houden. West Bromwich leidde vijf minuten voor tijd nog met 2-0 tegen Leeds United maar dat was niet voldoende war., Allan Clarke en Harris scoorden te- AMSTERDAM. Hoewele Ajax-trainer Tomislav Ivic („vriendschappelijke wed strijden zeggen mij niets”) gistermiddag voor het eerst kon opmaken wat het huidige Ajax waard is als er werkelijk iets op het spel staat, is het nog maar zeer de vraag of de Joegoslaaf ook maar iets wijzer is geworden. Woensdagavond wacht Ajax in Alkmaar tegen AZ’67 de eerste werkelijke krachtmeting van deze competitie, terwijl één week later landskampioen PSV al in het Olympisch stadion op bezoek komt. Duels die ongetwijfeld heel wat meer inzicht over het new-Iook Ajax zullen verschaffen dan de uiterst magere vertoning van de Amsterdammers tegen De Graafschap. Een wedstrijd die voor Ajax als enig positief aspect had dat het duel met een 1-0 over winning werd afgesloten. Ivic: „Maar ik ben ervan overtuigd dat Ajax tegen sterkere tegenstanders ook beter zal voetballen. Dat is een normale wisselwerking. De Graafschap was in feite erg verdedigend ingesteld. Het elf tal leende zich er niet voor om er een goede wedstrijd van te maken”. Maar Ruud Geels: „Het is te hopen dat we tegen sterkere tegenstanders beter zulln spelen. We kunnen natuurlijk ook een klap in onze nek krijgen. Maar aan de andere kant hebben we toch nog wel zoveel kwaliteit rondlopen dat ik er toch echt wel van uitga dat we een bepaalde sterke tegenstander moeten kunnen op vangen. Ook al heet die dan AZ of PSV”. Na vijf rondten heeft wereldkampi oen Anatoly Karpov de leiding in het internationale schaaktoernooi in Montil la (Spa). Karpov heeft 4,5 punt en een voorsprong van een half punt op de Spanjaard Calvo. Telstar-Go Ahead Eagles 0-1, FC Utrecht-Feyenoord 0-2, FC Twente-FC Amsterdam 4-0, FC VW-Roda JC 1-2, NAC-NEC 1-0, Ajax-De Graafschap 1-0, Sparta-AZ’67 1-1, FC Den Haag-Haartem 2-1, Eindhoven-PDV 2-2. woensdag: Feyenoord-Telstar, FC Amsterdam-FC Utrecht, Roda JV-FC Twente, NEC-FC WV, De Graafschap- NAC, AZ’67-Ajax, Haarlem-Sparta, PSV FC Den Haag. Programma voor zondag: FC Den Haag-Eindhoven, PSV-Sparta. Haarlem-Ajax, AZ’67-NAC, De Graafschap-FC WV, NEC-FC Twente, Roda JC-FC Utrecht, FC Amsterdam- Telstar, Feyenoord-G.A. Eagles. SW-MVV 0-1 (0-1), Scheidsrechter Van Oy- en. Toeschouwers: 3.000. Score: 31. Brokamp 0-1. Gele kaart voor Schrijnemaekers (MVV) en Van Noord wijk (SW) wegens neerleggen van de tegenstander. Volendam-Wageningen gestaakt in de 46e minuut bij stand 1-L 5.000 toeschouwers. Scheidsrechter: Draaisma. «core: 26. Tollenaer 0-1, 28. Sonneveld 1-1. Veendam-Willem II 5-2 (2-1). Toeschouwers 3.500. Scheidsrechter: Gans. Score: 10. Vlietstra 1-0, 26. Oldenburger 2-C, 41. Van Rooy 2-1, 52. en 56. Oldenburger 3-1 en 4-1, 66. Breuer 4-2, 87. Bosman 5-2. Excelsior-FC Vlaardingen 2-2 (1-0). Toe schouwers: 4.500. Scheidsrechter: Mulder. Sco re: 39. Van Diggele 1-0, 71. Logtenberg, 1-1, 76. Zwamborn 1-2, 84. den Butter 2-2. Cambuur-Heerenveen 1-0 (1-0). Scheidsrech ter: Corver. Teoschouwers: 0.500. Score: 16. Henk de Groot 1-0. Gele kaart voor Postma (Heerenveen) wegens neerleggen van een te genstander. PEC-FC Groningen 1-1 (1-1). Toeschouwers: 5.500. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Score: 29. Van Loon 0-1, 34. Hoekstra 1-1. Gele kaart voor Hamming (PEC) wegens obstruktie. PEC speelde zonder Banhoffer (geschorst). Fortuna SC-Helmond Sport 2-2 (0-1). Scheidsrechter: Bosman, Toeschouwers: 4.500. Score: 40. en 51. Van Berlo 0-1 en 0-2. 64 Rieneke Zendijk bij de dames en Peter Moorman bij de heren zijn in Valkenswaard Nederlands kampioen De Zweedse broers Lars en Olie Johansson veroverden in De Sont voor Kopenhagen het Europees kampioen schap zeilen in de 470-klasse. De laatste wedstrijd werd gewonnen door de Ne derlanders Stavenuiter en Van Buren, dlie zich desondanks niet bij de eerste tien plaatsten. Ijsland, in de voorronde van het WK de eerste tegenstander van Oran je, won in Reykjavik een oefenwed strijd tegen Luxemburg met 3-1. Voor Ijsland scoorden Thorbjarnson (2) en Sveinsson. Israel is op voorstel van Koeweit uit de Aziatische voetbalbond gesto ten. De Israeli konden zich niet verwsren omdat ze van de Maleisi sche autoriteiten geen inreisvisum hadden gekregen. Israel probeert nu lid te worden van de Europese voet balfederatie (UEFA). De stand: (KIUNTBNU Köln, Brauns Dortmund 4; Duisburg, Mönchengladbach 3. tón Villa—West Ham 4-0, Ipswich—Totten ham 3-1, Leeds—West Bromwich 2-2, Lei cester-Manchester City 2-2, Liverpool- Norwich 1-0, Manchester United—Birming ham 2-2, Middlesbrough—Coventry 1-0, Newcastle—Derby 2-2, Queen's Park Ran gers—Bverton 0-4, Stoke—Sunderland 0-0. AMSTERDAM. Het conflict tussen Wim Suurbier en Ajax begint steeds scherpere vormen aan te nemen. Suur bier, die dit weekeinde zelfs niet bij AjaxDe Graafschap aanwezig was, i* zelf naar Spanje vertrokken om te pro beren daar een club te vinden. Ajax heeft Suurbier inmiddels een basiscon tract van 65.000 gulden aangeboden, maar Suurbier vindt dit veel te weinig om er ook maar over na te denken. FC Den Bosch-SC Amersfoort 5-1, For tuna SC-Helmond Sport 2-2, Volendam- Wageningen 1-1 (gest.), Veendam-Willem II 5-2, SC Cambuur-Herenveen 1-0, PEC Zwolle-FC Groningen 1-1, Vitesse- Heracles 6-O.SW-MW 0-1, Excelsior-FC Vlaardingen 2-2. Stand: Vitesse FC Den Bosch Veendam SC Cambuur MW Excelsior Fortuna SC Helmond Sport UITSLAGEN: Duitsland: FC Kaiserslautern—Schalke 04 2-0, Fortuna Düsseldorf—Eintracht Braunschweig 1-3, ROT-Weiss Essen—FC Köln 0-3, Werder Bremen—Hamburger SV Q Borussia DortmundFC Saarbr cken 2-1, Hertha BSC Berlin—Borussia Mönchengladbach 0-1, MSV Duisburg—Bay ern München 5-2, Eintracht Frankfurt— Tennis Borussia Berlin 7-1. NAC-NEC IrO (0-0). 67. Scheidsrechter: Van Dijken. 7500. NAC: De Jong, Krijnen, Budisic, Damsma, Dekker, Damen, Dierckx, Quaars, Smits, Groeneweg, Brouwers. NEC: Schellekens, Medik, Gerritsen (Veek- en), De Neeling, Visser, Peters, Marijnussen, Hulshoff, Hoogendoorn, Posthumus, Meyers. Sparta-AZ’67 1-1 (0-0). 78. Mischielsen 1-0, 85. Mol 1-1. Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers: 24.000. Sparta: Doesburg, Jansen, Balkestein, Vis ser, Meutstege, Lees, De Goey, Michielsen, Van der Meer, Clarke, Van Staveren. AZ’67: Vooys, Van Rijnsoever, Vonk (Mol), Spelbos, Hovenkamp, Arntz, Metgod (Smeets), Van Hanegem, Vosmaer, Kist, Van Marwijk. Van Hanegem kreeg een gele kaart wegens het onderuithalen van Michielsen. FC Den Haag-Haarlem 2-1 (1-1). 13. Perazic 1-0, 26. Van der Berg 1-1, 87. Kila 2-1. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 6500. FC Den Haag: Van Antwerpen, De Caluwe (Swanenburg), Mansveld, Van Vliet, Korevaar, Kila, Albertsen, Perazic, Jol, Van Leeuwen, Hoekema. Haarlem: Boersma, Wentink, Peijs, Melders, De Vries, George, Wildbret, Van der Ban, De Kip, De Winkel en Van den Berg. FC Twente-FC Amsterdam 4-0 (2-0). 33. Mühren (strafschop) 1-0, 38. Mühren 2-0, 49. Gritter 3-0, 57. Mühren 4-0. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 12.000. FC Twente: Gross, Van lerssel, Overweg, Drost, Van Santen, Thijssen, Van der Vall, Mühren, Gritter, Jeuring, Pahlplatz (Bos). FC Amsterdam: Jongbloed, Flinkevleugel, Swerissen, Koopman, Bianchi, Van de Merkt, Otto, Van Veenendaal (Van Bommel), Peder sen (Sleeman), Sorensen, Wetzel. Ajax-De Graafschap 1-0 (0-fr). 56. Geels 1-0. Scheidsrechter: Vervoort. Toeschouwers: 9500. Ajax: Schrijvers, Erkens, Krol, Hulshoff, Dusbaba, Zuidema, Schoenaker, Notten, Arne sen (La Ling), Geels, Gluic (Meijer). De Graafschap: Doornebosch, Mintjes, Van Londen, Marijt, Koenders, J. Koenders, Hid dink, Steinvoort (Overgoor), Hazelhekke, Aa bech, Nanlohy. FC VW-Roda JC 1-2 (1-1). 9. Nanninga 0-L 40. Kurcinac 1-1. 46. Van der Lem (strafschop) 1- 2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 17.500. FC WV: Ardesch, Van Dinther, Hermans (Monnee), Rettkowski, Kramer, Pala, Van Rosmalen (De Jonge), Van der Weide, Kurci nac, Verbond, Jovanovic. Roda JC: Geilman, De Wit, Pfeiffer, Ziegler, Broeks, Ehlen, Advocaat, Kolding, Van der Lem (Meuser), Nanninga, Vermeulen. FC Utrecht-Feyenoord 0-2 (0-1). 44. Jansen 0-1, 87. Kreuz 0-2. Derks. Toeschouwers: 22.000. FC Utrecht: Istatov, Wilschut (Van Staa), Paunovic, Van. Maurik, Cabo, Oostrom, Cote, Streuer, Hamberg, Van Veen, Hulshorst. Feyenoord: Treytel, Schneider, Van de Kor- put, Rijsbergen, Vos, Jong, Jansen, Kreuz, Vreijsen (Verheyen), N. Jansen (Van Daele), Van Deinsen. Telstar-GA Eagles 0-1 (0-1). 38. Van der Pas 0-1. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 4500. Telstar: Van der Meeren, Bischot, Van Essen, Wellerdieck, Driesen (Kerkhof), Staats, Visser, Stout, Hendrikse (De Wit), Kraal, Kramer. GA Eagles: Endeman, Kist, Lodeweges, Wal beek, Salfischberger, Strijdveen, Van der Pas, Oude Wesselink, Vuskovic, Van Kooten, Körver. Eindhoven-PSV 2-2 (0-0). 49. Lubse 0-1, 59. Van. der Kuylen 0-2, 68. Strik 1-2, 81. Goedhart 2- 2. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers: 18.000. Eindhoven: Ad janski. Schalks, Savic, Bloe- mers, Bruinen, Strik, Warnaar, Kréekels (Ja cobs), Schapendonk, Bleijenberg, Goedhart. PSV: Van Beveren, Krijgh (Deacy), Van Kraay, Stevens, Deijkers, Van de Kerkhof, Poortvliet, Van der Kuylen, Van de Kerkhof, Lubse, Edström (Postuma). Programma voor Eagles-Eindhoven, Programma voor woensdag: Helmond Sport-FC Den Bosch, Wageningen- Fortuna sc, Willem II-Volendam, Heerenveen-Veendam, FC Groningen-SC Cambuur, Heracles-PEC, MW-Vitesse, FC Vlaardingen-SW, FC Dordrecht- excelsior. Programma voor zondag: Excelsior-Vitesse, FC Dordrecht-PEC, FC Vlaardingen-SC Cambuur, MW- Veendam, Heracles-Volendam, FC Groningen-Fortuna SC, Heerenveen-FC Den Bosch, Willem II-SC Amersfoort. Wageningen-Helmond Sport. e kunstrolschaatsen geworden. de federatie verhindert. (DWR) als tweede op de 2000 meter vrije slag. De secretaris van de AFC, Datuk Tegh Chye Hin, zei dat het voorstel van de uitsluiting van Israel was gedaan door Koeweit en met unanimiteit werd on dersteund door de 21 aanwezige lid staten. Israel was op het congres met aanwezig. maar de club is bereid om ook met minder genoegen te nemen als er een gegadigde komt. Suurbier heeft natuur lijk wel de pech dat er zelfs in Spanje nauwelijks geld wordt uitge- trokken voor verdedigers. En zeker niet als zo’n speler al 31 jaar is. Een aspect dat duidelijk in het voordeel van Ajax werkt. De belangrijkste wielerresultaten van dit weekeinde: Ger Pronk werd tweede tijdens de ronde van Berlijn over 102 kilometer. De Ronde van Pij- nacker eindigde in een overwinning voor Gerben Karstens, tweede werd Joop In een ziekenhuis in Torhout is zaterdagmiddag de Belgische amateur- wielrenner Johnny de Blaere uit Roese- laere overleden. De 21-jarige renner werd onwel tijdens een wedstrijd in West-Vlaanderen. De artsen stelden in het ziekenhuis een hartaderbreuk vast. Titaley 1-2, 76. Prauser 2-2. Gele kaart voor Colimbain (Fortuna) wegens onderuit halen van een tegenstander. FC Den Boch-SC Amersfoort 5-1 (3-0$. Toe schouwers: 4.000. Scheidsrechter: Bakker, sco re: 3. Vvan Gelder 1-0, 20. Leushuis 2-0, 36. Burhenne 3-0, 71. Peeters 4-0, 77. Leushuis 5-0, 83. Ponsen 5-1. Vltesse-Heracles 6-0 (2-0). Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 4.500. Score: 20. Veen- stra 1-0, 24. Bursac 2-0, 61. Veenendaal 3-0, 64. Mulderij 4-0, 88. en 89. Bursac 5-0 en 6-0.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15