Wethouder Kaebisch jr. over wildgroei detailhandel industrieterrein: ziet geen heil in opzet Rommelmarkt leverde alleenstaandencentrum kleed/clubaccommodatie op Assumburg elfhonderd gulden op S.V. Beverwijk moet k nog oude rekening bouwbedrijf betalen Bestuurskracht Inbraakjes college weer op peil brengen o Inbraakje en diefstalletjes „Heemskerk” Tevreden over Parallelweg wikkeling volledig in de hand te hou den”, zo meent wethouder Kaebisch. 99 99 1 II ,7 'O KORFBALVERENIGING WIL EIGEN CLUBGEBOUW OP NIEUW SPORTCOMPLEX PvdA-FRACTIE: r Overlijdensberichten ’0 i; SCHOLIER VIEL VAN TRACTOR B o 197 6 DINSDAG 2 4 AUGUSTUS IJMOND VOOR VERBOUWING EN INRICHTING NIEUW PAND (Van een onzer verslaggeefsters) Wensenpakket Half miljoen Geen haast Materiaal I It’ i HEEMSKERK. De Christelijke Korfbal Vereniging „Heemskerk” is boos op wethoudster mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar. Boos, omdat de portefeuillehoudster van sportzaken in het collegevoorstel, waarin de Kosten - x,. - - Gespreksruimte te te' - - (Van een onzer verslaggevers) setoorden. Dé Parallelweg op het industrieterrein is I „Daarnaast zijn wij de laatste vereni- lopen- Ask- arbay, irnews Lilla havre ■nborg ondei rchaii' tshore Een belachelijke zaak, vindt de heer Stolp: „Als enige vereniging moesten wij Het moet zo langzamerhand wel be kend zijn dat de gemeente Beven detailhandel langs de Parallelweg toe staat. „Dat Van der Meer en Stork De- tp-ilhandelscentrum daar zijn gekomen is een logisch gevolg van de aantrekkings kracht van Europa-Meubel. De geruch ten als zou Commandeur ook een detail- landelsvergunning van ons hebben ge kregen zijn niet juist. Commandeur laat echt geen detailhandel toe”. In dit verband wijst de wethouder erop, dat de meubelzaken, die langs de Parallelweg vestigen, een flinke grond prijs hebben moeten betalen. „Dit colle ge wel geen oneerlijke concurrentie toe- geprezen om de bergen werk, die de leden bij de bouw van de nieuwe ac commodatie hebben verzet. „In feite zijn de bestuursleden van de Stichting Sport accommodatie Beverwijk overbelast. De begeleiding van de aanleg van de velden en de bouw van de accommodatie vraagt zoveel tijd, dat ik me wel eens heb afgevraagd of die mensen niet veel te veel hooi op hun vork nemen”. Daar werden snoepgoed, koffie en fris dranken ontvreemd. Ook werden diverse vernielingen aan gericht. Zo is het vouwdak van een 2- CV in de Dinkgrevelaan op drie plaatsen doorgesneden en werd in de Paramari- bostraat een autoradio uit een auto ge sloopt te BEVERWIJK. Op woensdag 1 sep tember zal de Onderwijs Begeleidings Dienst „Midden-Kennemerland” officieel worden geopend. De opening, die zal wor den verricht door drs. M. Roessingh als oud-voorzitter van de dienst, zal plaats hebben in het gebouw van de dienst aan de Platanenlaan in Beverwijk, om vier uur ’s middags. groei te stoppen. „Er zijn bedrijven, die toch steeds zullen proberen een (detail- handels)plaatsje op het industrieterrein te veroveren, zo is gebleken”. „Er werden tekeningen vervaardigd, die overigens steeds weer moesten wor den gewijzigd, omdat de verenigingen er nogal wat aanmerkingen op maakten, en in juni lag dan eindelijk de definitieve versie op tafel, het club- en kleedge- bouw was toen geprojecteerd tussen een aantal tennisbanen en langs de handbal- velden. Ver van de korfbalvelden ver wijderd.” „Daarnaast organiseren we nogal wat nevenactiviteiten, wat het voor ons vrij wel onmogelijk maakt, de ontmoetings ruimte binnen dat nieuwe kleed- en clubgebouw met andere verenigingen te delen. Ons huidige verenigingsgebouwtje, dat op het veld achter de Oosterstreng ligt, is voor dit doel al zo’n drie a vier avonden in de week in gebruik.” „Naderhand werd duidelijk, dat de gemeente twee gebouwtjes, toch eigen lijk wel teveel van het goede vond: de wethoudster, die sprak over een meer prijs van een half miljoen, vond dat de verenigingen best gezamenlijk van één gebouw gebruik konden maken.” Die wensen zijn: een groter club- en kleedgebouw met een aparte ontmoe tingsruimte voor de korfballers, dat dichter bij de korfbalvelden is gelegen. Lukt dat niet, dan wil de vereniging achter haar in de zuidhoek van „Assum burg’ geprojecteerde velden een eigen accommodatie oprichten, die op hoogtij dagen ook voor de andere van het sportcomplex gebruikmakende clubs be schikbaar is. Het club- en kleedgebouw, zoals de gemeente dat tussen de tennis en handbalvelden in wil bouwen, zou dan tevens niet onaanzienlijk kunnen worden verkleind. ,Op grond van die argumenten hebben we de gemeente gevraagd, ons een stuk je grond van twaalf bij vijfenveertig meter beschikbaar te stellen, om daar mettertijd: ons eigen onderkomen op te bouwen. Dat voorstel hebben we vorige week nog eens schriftelijk herhaald. Hoe men er dan bij komt, te schrijven dat alle betrokkenen het met de bouw van het kléed- en clubgebouw eens zijn, is ons een volslagen raadsel.” „Inmiddels hebben we enkele raadsle den over de juiste gang van zaken genformeerd, en ep uitstel van de be handeling van de raadsvoordracht aan gedrongen. We hopen, dat mocht dit lukken alsnog een bevredigende op lossing wordt gevonden, waar alle clubs mee in kunnen stemmen. O'ver onze houding in het andere geval beraden we ons nog.” Het binnensluipen van detailhandel op die plaatsen op het industrieterrein waar Reen detailhandel mag worden bedreven gaat, de gemeente Beverwijk momenteel tegen door bij de uitgifte van de grond stringente bepalingen in het koopcon tract op te nemen. „Het blijft natuurlijk een moeilijke zaak de detailhandelont- BEVERWIJK. De kritiek van het vakblad voor interieurspecialisten „Mo- bilia” op de wildgroei van de detailhan del op het industrieterrein komt wet houder F. Kaebisch jr., die midden- standszaken in zijn portefeuille heeft, niet reëel voor. „Het vorige college al probeerde de wildgroei van de branche In te dammen. Momenteel mag alleen op de strook grond aan de Parallelweg langs Rijksweg 9 detailhandel worden bedreven. Op de overige terreinen van het industrieterrein is het zo goed als uitgesloten dat iemand tussen de mazen van het bestemmingsplan sluipt”. Wet houder Kaebisch ziet de situatie langs de Parallelweg niet zo somber in. Het vakblad Mobilia hield er in het augus tusnummer een andere mening op na. Men vroeg zich in een uitvoerig artikel af of Beverwijk in staat was de wild- „Kijk”, zegt bstuurslid Stolp van de korfbalvereniging, „in eerste instantie zouden alleen de twee handbalverenigin gen samen met Heemskerk” van het nieuwe sportcomplex gebruik gaan ma ken. In een later stadium kwam de nog op de richten tennisvereniging, die voor lopig door „Marquette” vertegenwoor digd wordt, daar nog bij. Er was toen sprake van twee kleed- en clubgebou wen: de ene zou tussen de handbal- en korfbalvelden in komen te staan, terwijl de ander naast de tennisbanen was gesi tueerd.” De club is dan ook niet van plan dit alles zo maar over haar kant te laten gaan. Vindt men bij de gemeentelijke commissie voor de sport, die vanmiddag in spoedzitting bijeen komt, ook geen gehoor dan is de vereniging van plan donderdag massaal de raadsvergadering in De Vrijburcht te bezoeken. Met span doeken wil men dan aan de wensen van de korfbalclub extra kracht bij zetten. staan. De grondprijzen zijn opgetrokken tot het peil van de prijzen die gelden voor de binnenstad. Dus lekker goed koop zitten die jongens daar niet aan de Parallelweg”. Overigens moet het wethouder Kae bisch jr. van het hart, dat het vakblad kritiek levert op een situatie, waarin de meubelbranche grote belangen en bedra gen op het spel heeft staan. „Nu krijgen ze aan de Parallelweg de ruimte en dan komt er kritiek uit die richting. Onbe grijpelijk”. BEVERWIJK. Het bestuur van de sportvereniging Beverwijk is verbaasd, dat de gemeente de subsidiekraan heeft dichtgedraaid. De reden van het dicht draaien van de geldkraan moet volgens de sportvereniging worden gezocht hij wethouder Hoogeboom, die verklaarde, dat de vereniging te weinig zelf heeft bijgedragen in de kosten van de accom modaties op het nieuwe sportpark aan de Parallelweg. te te Wethouder A. Hoogeboom wilde wel commentaar geven op de uitlatingen van het Beverwijk-bestuur, die tijdens de vorige week gehouden ledenvergadering werden gedaan. Volgens de wethouder moet de sport vereniging nog een onbetaalde rekening voldoen. „Ik ben niet bereid nog meer geld aan Beverwijk te geven alvorens die oude schulden, die in de duizenden guldens lopen, zijn vereffend”. Sportver eniging Beverwijk heeft indertijd subsi die ontvangen voor de bouw van de kleed- en clubaccommodatie op het nieuwe sportpark aan de Parallelweg. De ontvangen subsidie werd verrekend met de openstaande rekeningen, maar tot nu toe is een rekening van Smits Bouwbedrijf nog niet voldaan. „Er zit nog een gat in de financiering. Wij willen dat Beverwijk eerst dat gat op vult en pas dan gaan we praten over subsidiering van andere zaken. De vere niging wil een tribune-overkapping ma ken. Wij zijn best bereid te bezien of de gemeente bij de financiering van dat project kan helpen, maar dan zal eerst die openstaande rekening voldaan moe ten worden”, zo verduidelijkte wethou der Hoogeboom. Over de zelfwerkzaamheid van de Be- verwijk-leden had de wethouder geen klagen. In het verleden heeft hij de club VELSEN. Het dievengilde is weer op pad geweest. Uit een bouwkeet bij de niewbouw van Bureau Wijsmuller wer den een schiethamer en een boormachi ne meegenomen. Vermoedelijk jonge ren hebben ingebroken in een tot kanti ne ingerichte bouwkeet in Driehuis genoegen nemen met het feit, dat er langs onze velden geen kleedgelegenheid of kantine kwam te staan. En dat, terwijl alléén wij bij het beoefenen van onze sport met zware materialen,in de weer zijn. Vooral voor onze jeugdleden vinden we dat gesjouw van en naar het materiaaldepot zeer bezwaarlijk.” VELSEN-NOORD. De rommel markt, die de Stichting Centrum voor Alleenstaanden zaterdag in het nieu we onderkomen aan de Wijkerstraat- weg organiseerde, heeft ruim elfhon derd gulden opgebracht. Met de al ingezamelde zeven mille heeft het Centrum nu een vijfde deel van de veertigduizend gulden, die nodig zijn om het voormalige pand van Bekker Modes te verbouwen en in te richten, in kas. Bij de wethoudster en de andere be trokken verenigingen vonden deze be zwaren weinig gehoor. Stolp. „Men zei dat we voer het transport van onze materialen maar een steekwagentje moesten gebruiken, en dat de organisatie van nevenactiviteiten nikt tot de taak van een sportvereniging behoort. Daar zijn, zo vond men, andere instanties en instellingen voor. Alsof het megelijk is om een bloeiend verenigingsleven te handhaven door de leden alleen te laten spelen en trainen: alsof je als bestuur geen opvoedende taak hebt.” Het stichtingsbestuur hoopt de res terende som voor eind september bij elkaar te hebben, want rond die da tum wil men het nieuwe centrum officieel in gebruik nemen. Toé zo lang blijft het centrum de wekelijkse soosavonden organiseren in „De Schans” in Beverwijk, waar men ie dere zaterdag tussen de honderd en honderdtwintig alleenstaanden uit heel Noord-Holland ontvangt. Voor de verbouwing van het nieu we pand heeft de Stichting bij de gemeente Velsen de nodige vergun ningen aangevraagd. Daarbij gaat het om de aanleg van nieuwe toiletvoor- zieningen, de verplaatsing van de hoofdingang naar het Stratingsplant- soen en de bouw van een barruimte. Tevens is de gemeente verzocht, het centrum te gaan subsidiëren. De houding van de handbal- en ten nisverenigingen acht de heer Stolp over igens wel begrijpelijk: „Die willen het nieuwe sportcomplex, dat voor hen een duidelijke verbetering inhoudt, liefst zo snel mogelijk in gebruik nemen. Voor ons geldt dat niet zo. Wij zitten daar prima aan 'de Oosterstreng eri hebben niet zoveel haast. Maar als we nt; jnet de gemeentelijke plannen akkoord gaan, dan zitten we daar voor de komende dertig, veertig jaar wel aan vast.” OVERLEDEN: Maria Margaretha BurryPieters, 82 jaar, Huis ter Wijck te Beverwijk. Con doleren dinsdag van 19 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum aan de Velserweg. Crematie woensdag 10.30 uur te Drie huis-Westerveld. Nu hebben de handbalverenigingen ADO en ODIN en de nog op te richten tennisvereniging inderdaad weinig of geen bezwaren tegen de bouwplannen, maar de korfbalvereniging wèl. Zij voorziet praktische problemen, vindt met name het „ontmoetingsdeel” van het voor gezamenlijk gebruik bedoelde ge bouw te klein en verzet zich voorts met kracht tegen de voorgestelde situering. Hoe in de raadsvoordracht, die aan staande donderdag door de gemeente raad wordt behandeld, desondanks ge sproken kon worden over een bouw „met instemming van alle betrokkenen”, is de korfballers een raadsel. rd gl isschij streek ichtw. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Afgelopen weekeinde is ingebroken in het gebouwtje van het Gereformeerd Jeugdwerk in de Olmen straat. Door het vernielen van de ruit slaagde men erin, een raam te openen. Hoewel alle ruimten grondig werden doorzocht, wordt er niets vermist. In Wijk aan Zee zijn twee badgasten wat spullen kwijtgeraakt. Een toeriste Het haar handtas met circa 50 aan Hollands en Duits geld in een bar staan, terwijl de ander eveneens in een bar van zijn leren jas en polstas werd be roofd. Dit tasje werd naderhand op het Juli- anaplein teruggevonden. De inhoud (pa pieren en wat persoonlijke bescheiden) bleek nog intact. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De PvdA-fractie heeft met momenteel ziek zjjnde wet houder Henk Janssen jr. afgesproken, dat, mocht hij op 1 januari 1977 niet volledig hersteld zijn, hij als wethouder zal terugtreden. Donderdagavond komt in de raadsvergadering het voorstel van de PvdA aan de orde een tijdelijke vijfde wethouder (raadslid Cees Bode- wes) te benoemen. Deze formele uitbrei ding van het college zal slechts tot uiterlijk 1 januari bestaan. Met wethouder Janssen is overeenge komen, dat op 1 januari zal worden beoordeeld of hij weer in staat is de wethoudersfunctie voor honderd percent te vervullen. Mocht dit op dat moment of eerder het geval zijn, dan zal tijdelijk wethouder Cees Bodewes ontslag nemen. In het voorstel van de PvdA noemt de fractie de overbelasting van de huidige college-leden de voornaamste aanleiding tot de benoeming van een vijfde wet houder over te gaan. Beverwijk mag volgens de gemeentewet over vier wet houders beschikken. Gedeputeerde Sta ten zullen uitbreiding van het aantal wet houders moeten goedkeuren. De PvdA vindt een langdurige onder bezetting van het college onverantwoord. Voor een optimale behartiging van de belangen van do gemeente is het nodig een bestuursorgaan als het college met een vijfde wethouder uit te breiden. jepoe rd h( e mu Gaat de gemeente Velsen hiertoe over, dan wil het Centrum in het vervolg ook op de vrijdagavonden gaan draaien. Die avonden zullen dan speciaal bestemd zijn voor de wat jongere alleenstaanden, terwijl voor de groep boven de vijftig jaar de zaterdagavonden gereserveerd blijven. gemeenteraad wordt gevraagd een krediet van ruim zes ton beschikbaar te stellen voor de bouw van een gecombineerde kleed- en clubaccommo datie op sportpark „Assumburg”, heeft doen voorkomen alsof alle ver enigingen die in de toekomst van deze voorziening gebruik moeten gaan maken het met die opzet eens zijn. „Tenslotte zit je ook nog met het kostenaspect. De gemeente is van plan, het gebouw kaal op te leveren. De verenigingen moeten dan zelf voor de inrichting en afwerking zorg dragen. Hoe moet je dat financieel regelen als wij misschien wel twee jaar na de handbalverenigingen naar „Assumburg” verhuizen?” Rot Tolde: esgate Mani- i, Ne'* [Jmui- Hij noemt het. voorbeeld van S Bouwtechniek, die zich met een zaak a’-, Enro-Ledër rechtstreeks tqt. de co:'"” ment richt. „De ontwikkeling bij Srhin’a gebeurt niet met onze toestemmen", andere vraag is echter of we in staat zijn in te grijpen”. ging, die naar;, het nieuwe sportcomplex gaat verhuizen. Die andere clubs hebben het kleed- en clubgebouw dan allang in gebruik genomen en wij moeten maar zien, of er voor ons nog een gaatje overblijft.” „In alle vergaderingen die de afgelo pen maandag aan de bouw van een club- en kleedgelegenheid op Assum burg zijn gewijd, hebben wij onze be zwaren steeds duidelijk uiteengezet”, vertelt bestuurslid H. Stolp van de korf balvereniging „Heemskerk.” (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. en 15-jarige scho lier uit IJmuiden heeft gistermorgen zijn gemakzucht met een hersenschudding en een hoofdwond moeten bekopen. De jongen nam in schoolverband deel aan een veldloop. Halverwege het par cours zag hij op de Aagtendij k een landbouwtrekker met een met kisten beladen aanhanger rijden. De knaap sprong, zonder dat de bestuurder daar wat van merkte, achterop en reed een eindje mee. Bij de ingang van het sportpark liet de scholier zich weer van de wagen afvallen en kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij met verwondingen aan zijn hoofd in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. -te,. te” Tte Tevens hoopt men dan op de boven etage van het pand, waar zich naast het echtpaar Van Amersvoort (die zoals bekend indertijd de stoot tot de oprichting van hef Alleen staandencentrum heeft gegeven) in middels een verzekeringskantoor en het filiaal van een Amsterdams schoonmaakbedrijf hebben gevestigd, een gespreksruimte te kunnen inrich ten. Voor deze plannen werkelijkheid kunnen worden, moet de Stichting eerst de voor de verbouwing en in richting noodzakelijke gelden bij el kaar zien te krijgen. Over het verloop van de rommelmarkt is het Centrum zeker niet ontevreden. Velen kwamen een kijkje nemen en hoewel niet alle goederen aan de man konden worden gebracht, viel de opbrengst niet tegen. De overgebleven kleding zal ter be schikking worden gesteld van „Men sen in Nood” in Den Bosch. de meubelboulevard van Noord-Holland 4 te <'te' W:’ ':te- A g/B 1

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7