Koeperman Coureur was al afgeschreven 5 mag Wiersma uitdagen s Valencia. Barcelona, Ajax en Madrid hebben belangstelling KEEGAN WACHT IN LANDHUIS SPDRWHJS OP EEN BUITENLANDSE CLUB Verlaan zevende Hi-A I I - - D 5 n Hotel-Café-Rest. VAN AKEN 1 Ook op de Firato Alphenaar blijkt weer: De eenzame hoogte van Yamaha Hi-Fi stereo. I till PA !5 *1 ilSK 23 SPORT 22 Vlucht it Bk"' 1 Harde leerschool I WK-toernooi Bewondering a. r,t Zalen voor familiediners party’s - recepties vergaderingen Telefoon 023 - 324365 - 324709 n BAAN, hoek Houtplein HAARLEM r i I IÉ A Wil 1’1 i i M van mo- (ADVERTENTIE) Den Hertog: Etappezege (Van onze sportredactie) Yamaha tuners vanaf f. 640,- Yamaha versterkers vanaf f. 675,- (ADVERTENTIE) Yamaha tuner/versterkers vanaf f.695,- LED-piekindikatie f. 1.045,- aan De de 4-1 overwinning op Finland in die richting al gezet”. 1980- Wederom kwalificatiewedstrijden en eindstrijd wereldkampioenschap. 1978. In september-oktober te Italië de kwalificatiewedstrijden en de eindstrijd om de wereldtitel. 1979. Indien nodig de revanchematch tussen de dan regerende wereldkampi oen en de uitdager. dig, maar het feit dat Keegan toch al verscheidene malen van de training is weggestuurd, mag in dit verband toch niet onvermeld gelaten worden. SAINT GERVAIS. De kunstrijders en -rijdsters hebben de schaatsen al uit het vet gehaald. Bij wedstrijden in Saint Gervais bezet de Nederlandse Anne Ma rie Verlaan na de verplichte figuren de zevende plaats. Eerste is de Oostduitse Garnet Ostermeier. maar door prestaties. Nou, die had ik gewoon niet. Dan houdt alles snel op”. Fedor wilde uit zijn verrassende over winning geen conclusies trekken. „Het enige dat ik kan zeggen is dat ik de instelling, de inzet om te winnen nooit ben kwijt geweest. Die zal ik ook be houden. Of dat voldoende is voor meer dere overwinningen in de toekomst, ik weet het niet”. ir KRUISWEG 45-49 HAARLEM 023-320244 r Niet alles wat uit Japan komt, mag zich topklasse noemen. Yamaha wel. Is dat soms de reden dat niet elke Hi-Fi-hande- laar zich Yamaha dealer mag noemen? Komt u een van deze dagen eens bij ons kijken en luisteren? Naar Yamaha en naar al die andere grote merken die voor u klaarstaan? W: ^>5^6 Yamaha ’s opzienoarende cassettedeck met dolby, memory, pitch-control en Nagenietend van zijn eerste zege als prof (op 30-jarige leeftijd), liet Fedor zich niet tot enthousiasme, tot groot spraak verleiden. „Ik besefte, door de ervaringen wijs geworden, dat ik bij de profs een harde leerschool moest doorlo pen. Ik dacht eerst: het zal wel loslopen. Maar het liep helemaal niet los. Integen deel. Het was ook een kwestie van accepteren. Bij de profs kan dat alleen Verrassende zege van Den Hertog Bovendien is het algemeen bekend dat Kevin Keegan, die een grote be wondering had voor de vaderfiguur Bill Shakley, moeite heeft met de ideeën van Shakleys opvolger Bob Paisley. Weliswaar voert Paisley de lijn-Shakley door, maar net die kleine nuanceverschillen die Paisley van Shakley onderscheiden, schijnen Kevin Keegan te irriteren. Tot een openlijke botsing tussen Keegan en Paisley is het nog altijd niet geko men, daarvoor zijn beiden te verstan- 1. Fedor den Hertog (Ned-Fri) 5.26 met bon. 5.26.29. 2. Ludo Peeters (Bel, ijsb) 5.26.48 met bon. 5.26.38, 3. Meartens (Bel, Fla) 5.26.50 met bon. 5.26.45, 4. Piet van Katwijk (Ned, Ral) z.t., 5. Verbeeck (Bel. IJsb. z.t., 6. Priem (Ned, Fri) z.t. Van Sweefelt (Bel. IJsb) z.t., 8. Rosiers (Bel. Sup) z.t., 9. Jacobs (Bel, IJsb) z.t., 10. Kuiper (Ned. Ral) z.t. Algemeen Klassement: 1. Fedor den Hartog 10.21.53, 2. Ludo Peeters 10.22.02, 3. Piet van Katwijk 10.22.07, 4. Meartens 10.22.09, 5. Verbeeck 10.22.14, 6. Priem z.t., 7. Van Sweefelt z.t., 8. Rosiers z.t„ 9. Jacobs z.t., 10M Kuiper z.t. LIVERPOOL. Het seizoen 1976- 1977 zou wel eens het laatste kunnen zijn waarin de Engelse kampioen FC Liverpool gebruik kan maken van de onschatbare diensten van Kevin Keegan, de aanvallende middenvelder van de Liverpudlians, voetballer van het jaar in Engeland en de dynami sche motor van zowel het nationale elftal van Don Revie als het FC Liverpool van Bob Paisley. Heel con creet wil de 26-jarige Keegan, wiens contract aan het eind van dit seizoen afloopt, niet zijn, maar de ondertoon van het gesprek verraadt toch duide lijk dat hij beslist niet zo onwelge vallig staat tegenover de hele reeks buitenlandse aanbiedingen als hij in eerste instantie wil doen voorkomen. (Van onze sportredactie) GOES. Bijna drie seizoenen lang zocht Fedor den Hertog naar enige er kenning als beroeps-hardfietser. Zijn po gingen bleven vruchteloos. Ergo: de he ren professionals maakten zich vrolijk om de gevierde amateur van weleer. Zij lieten geen gelegenheid voorbij g$an om Fedor, deartiest aan den lijve te laten ondervinden dat de wereld der profs een geheel andere is dan die der amateurs. Drie seizoenen lang liep Fedor spitsroe den. Zij, die zijn transfer destijds verge zeld lieten gaan van de kinderlijke me dedeling dat een „nieuwe Merckx” de beroepsrijders op de pijnbank zou leg gen, zij wendden zich methet schaam rood op de kaken van de inmiddels gen, zij wendden zich met het schaam- afgeschreven. Inmiddels heeft Kevin Keegan zich met zijn vrouw Jean, zijn talriike honden en enkele paarden in een schitterend landhuis in het noordwes ten van Wales teruggetrokken. Tus sen alle voetbalbedrijvigheid door kan hij daar heerlijk relaxen en straks op 27-jarige leeftijd op zijn gemak aan zijn voetbaltoekomst gaan denken. De beslissing die Keegan dan zal nemen, zal voor een groot deel geënt zijn op wat FC Liverpool in de Europa Cup en het nationale team in de WK-voorronden gaat presteren. Maar zelfs wanneer in al deze geval len een reden voor optimisme zou zijn ontstaan, dan nog lijkt het bij zonder moeilijk om Keegan voor het Engelse voetbal te behouden, zeker niet wanneer straks de Italiaanse voetbalgrenzen opengaan en miljoe nen lires Kevin Keegan lonkend wor den toegeworpen. Vorig jaar was er al belangstelling van Ajax, FC Valencia en FC Barce lona, aan het eind van het vorige seizoen is daar nog een vorstelijke aanbieding van Real Madrid bovenop gekomen. Kevin Keegan: „Ik voel ma uiteraard bijzonder vereerd met al die aanbiedingen, hoewel de meeste wel via-via bij mij terecht zijn geko men. Voorlopig echter sta ik tot aan het eind van dit komende seizoen bij Liverpool onder contract. Dit jaar gaan we meespelen in de Europa Cup 1. Een nieuwe ervaring voor me, die ik beslist niet graag zou willen mis sen. Bovendien staat het nationale elftal voor de taak zich te plaatsen vopr het WK-eindtoernooi in Argen tinië. Ook ik wil er dolgraag aan meewerken dat Don Revie over twee jaar met zijr. elftal in Zuid-Amerika staat. De eerste stap hébben we met Een voortreffelijke dag voor Frisol, de derde etappe van de Proftour. De over winning van Den Hertog, een lange vlucht van de Australiër Donald Allan (waarbij de voorsprong uitliep tot bijna 7 minuten): het vormde allemaal goede publiciteit. En daar gaat het in de pro fessionele wielerwereld ook om. De dag waarop Fedor den Hertog terugkwam, „stierf” Oranje-truidrager Bas Hordijk’ Hij behoorde tot de eerste gelosten van de dag, worstelde zich nog enkele malen in de hoofdgroep terug maar gaf het ten slotte moegestreden op. Zijn compagnon in de lange vlucht die Hordijk voor een dag de leiderstrui schonk Fedors broer Nidi bleef weliswaar in koers, maar verspeelde zijn groene trui. Piet van Katwijk nam dat stukje textiel van Nidi den Hertog over. Wereldkampioen Hennie Kuiper: „De ronde moet nog beginnen. Let op, in de Limburgse heu vels gaat het pas goed kraken”. Bij de bestuursverkiezing werd de Madagask Agliardi tot penningmeester gekozen en werd de Italiaan Rizzo ver vangen door zijn landgenoot Mazili. 1977. Het persoonlijk kampioenschap van Europa in mei in België. In augus tus het internationaal KSH-Toernooi in Hoogezand en in oktober de match Wiersma-Koeperman. De Vier Rhodesische tennisspeelsters die deelnemen aan het toernooi om de Federation Tennis Cup in Philadelphia, bevinden zich illegaal in de V.S., dat geen diplomatieke betrekkingen met Rhodesië houdt. Jan Timman won tijdens een internatio naal schaaktoernooi in Reykjavik zijn partij in de tweede ronde van de Brit Keene. Timman deelt de eerste plaats nu met dé Argentijn Najdorf. De Noordelijke afdslingen van de KNVB hebben besloten in verband met de droogte de start van de afdelingscompetitie uit te stellen tot het weekeinde van 18 en 19 september. In de tweede ronde van het toernooi om de Federation Tennis Cup overwon Australië België: 3-0. In verband met het meedoen van Rhodesië heeft nu ook Hongarije zich terug getrokken. Het praktisch nut van een en ander is, dat de Rus als onttroond wereldkam pioen het recht heeft om de huidige titel houder Wiersma uit te dagen. Een over eenkomst tot het spelen van een match werd reeds door beide spelers getekend. Deze wedstrijd zal in oktober van het volgend jaar in Nederland worden ge houden. Het congres besloot verder de opzet van de strijd om de wereldtitel te veranderen. Er zullen kwalificatiewed strijden komen, waarna twaalf spelers in de eindstrijd om de titel zullen spe len. De Rus Anatoli Gantwarg is be noemd tot internationaal grootmeester. Zijn landgenote wereldkampioene Micha lowskaja werd kandidaat internationaal meester. Tot arbiter werden benoemd H. Simons in Leidschendam, W. van Sint Annaland in Enschede, J. Olierook in Hazerswoude en W. Loos in Smilde. AMSTERDAM (ANP). De Rus Isar Koeperman mag zich aehteraf wereld kampioen dammen noemen van 1974 tot 1976. Dat heeft de werelddamhond don derdag tijdens een negen uur durende vergadering besloten. Op het vorig jaar in Hoogezand gehouden congres werd besloten de geruchtmakende Challenge Mondial 1974 in Tiflis rechtsgeldig te verklaren, waardoor Koeperman het recht zou krijgen Sijbrands voor een tweekamp om de wereldtitel uit te da- ven. Indien Sijbrands zijn titel niet zou willen verdedigen hetgeen inderdaad het geval was zou tot het volgende congres worden gewacht om te beslissen of Koeperman tot wereldkampioen zou worden uitgeroepen. Dat is thans ge beurd. Bij stemming bleek Koeperman een ruime meerderheid te hebben. Donderdag, in de boeiende finale van de derde etappe in de Pioftour Neder land, was Fedor er plotseling weer. Hij maakte, in de straten van Goes, deel uit van een groepje renners (Kuiper, Priem Knetemann. Maertens, Thurau, Verbeeck en Piet van Katwijk onder meer) dat circa een halve minuut voor het uit elkaar geslagen peloton vooruit snelde. Eerst ging Fedor weg met Verbeeck en Thurau, veivolgens nogmaals met Ver beeck en ten slotte moederziel alleen op de vlucht. Hij sloeg een „gat” dat amper tien seconden breed was. Een marge echter die net voldoende bleek om zijn eerste overwinning bij de profs te beha len. In de zevende hemel flitste Fedor over de stieep. Hij ontkende dat hij de inspriatie tot de serie demarrages, daar in de straten van Goes, gevonden had in de „vete” met zijn broer Nidi. Ook de woorden die inmiddels als oranje-truidragen ont troonde Nidi aan zijn adres richtte, had den hem volgens Fedor ijskoud gelaten. „Ben je gek, man. Ik heb Nidi na zijn overwinning in St. Willebrord gewoon gefeliciteerd. Hij is toch mijn broer. Alles wat hij zei. heeft niets met mijn overwinning te maken”. Wat was dan de bezieling waaruit Fedor moed putte? Die werd gevormd door twee factoren. De eerste: „Ik was dit jaar lange tijd geblesseerd. Een in fectie aan mijn rechtervoet. Ik werd daaraan geopereerd. Het herstel duurde lang. Dat herstel is nu een voldongen feit”. De tweede factor: „Voor ik naar de Proftour kwam heb ik Lilian, mijn vrouw, beloofd dat ik een etappe zou winnen. Die belofte wilde ik ten koste van alles nakomen”. Toch, ondanks al die geuite chauvi nistische gevoelens voor club en va derland, heeft Kevin Keegan een aantal bezwaren tegen het Engelse voetbal. Allereerst zijn daar de ge middeld 70 tot 80 wedstrijden per jaar die een topvoetballen als Kevin Keegan moet spelen, een aantal dat voor hem een paar maanden geleden een dermate grote belasting bleek, dat hij overspannen in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Daarnaast vindt Keegan vijf jaar geleden door Bill Shakley voor, het schijntje van 35.000 pond gekocht van Scun thorpe United dat de belasting elk jaar een te grote aanslag pleegt op rijn inkomsten als profvoetballer. Keegan moet elk jaar driekwart van rijn verdiensten geschat op een bedrag tussen de drie en vier ton mleveren bij de fiscus. Geen wonder dus, dat ook een man als Kevin Keegan in navolging van zovele bui tenlandse sterren een overstapje naar bijvoorbeeld een Spaanse club, waar de belastingdienst veel soepeler nor men hanteert, best eens wil wagen. Kevin Keegan in actie voor zijn club Liverpool waar hij nog tot het einde van dit seizoen onder contract staat. James Hunt, na het ongeval van Niki Lauda de voornaamste gegadigde voor het wereldkampioenschap in de Formule-I, is niet alleen een uitstekend autocoureur, maar weet ook wel raad met de golfstick. Eerder deze week nam Hunt in het Schotse Glenea gles nog deel met een „team van beroemdheden” dat tegen beroepsgolfers uitkwam. Gisterochtend demonstreerde hij zijn golf- vaardigheden in Zandvoort. Op het terrein van de Kennemer Country en Golfclub ontspande Hunt zich ter voorbereiding op de Grand Prix van Nederland, die dit weekeinde wordt verreden en waarvoor vandaag en morgen wordt getraind. Hunt is één van de hoofdartiesten van het Grand Prix-circus dat in Zandvoort neerstrijkt. Vooral bij Ferrari is hij weinig populair. De stal uit Modena is vreselijk gebeten op de Engelsman en heeft al gedreigd dat het er alles aan zal doen om te voorkomen, dat Hunt de wereldtitel in de wacht sleept. Daarom neemt Ferrari ook in ieder geval deel aan de Zandvoortse Grand Prix. De uitslag van de tweede etappe, Sint Willebrord naar Goes over 217 km, is: Israel verkreeg het recht deel te gen nemen aan Europese kampioen schappen. De simultaanseance van Wiersma aan 187 borden werd als we reldrecord erkend. Mali werd als lid toegelaten tot de internationale dam- bond. De damkalender voor de komende jaren werd als volgt samengesteld: In december 1976 wereldkampioenschap voor dames en jeugd in Amsterdam, alsmede het internationale Suiker-dam- toernooi. Wk

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23