Van Essen: Leiding Beukman ter discussie VVV had lesje bij NEC geleerd Feiten in de ere-divisie Nijmegen aren winnen derby met 4-0 NEC stunt tegen Twente n „We gaan het erg moeilijk krijgen w n h. g w- laf ■B UT- La Ere divisie Eerste divisie Toto/lotto Topscorers i3 w*. 1-0 tegen De Graafschap I K K. rib* w npw Mm iSI 14 SPORT 19 7 6 MAANDAG 3 0 AUGUSTUS I I F i L V iw!: o o 1 1 o 1 o 1 o 1 2 2 1 1 2 2 2 2 o 1 o o o Nijg a IW ij I FT I M H W «I i i. v - F 55 Van de Meent laakt voetbal van Telstar (Van onze sportredactie) Amsterdam. Ijver Feyenoord met 3-1 beloond Stand: PRESSIE Co Stout: verdienstelijke partij als rechtsbuiten tegen FC Amsterdam. Dick schoot NIET ONGEVAARLIJK HANS BOTMAN. I Er heeft zich gisteravond 1 deelnemer gemeld voor de eerste prijs. Feyenoord-aanvallef Nico Jansen wordt hier op de rand van het straf schopgebied door Hendriks (l) en Lodeweges neergelegd. Uit de vrije, schop zóu Schneider zijn ploeg op 1-0 zetten. De Graafschap, dat zich door de ver dedigend ingestelde tegenstanders had laten meeslepen, schrok wakker na deze achterstand maar vond niet de middelen om daar iets tegenover te stellen. Met het uitschakelen van Hiddink en Hazel- hekke, respectievelijk door Van Dinter en Kramer, leek het grootste gevaar bij de thuisclub bezworen. De Doetinchem- mers joegen weliswaar fel op de gelijk maker doch namen daarbij zoveel risi co’s dat de snelle Kurcinac bij counter- acties Pala en Jovanovic in stellink kon brengen. Doelman Doornebosch behoed de De Graafschap in beide gevallen voor een grotere achterstand. De winnende getallen van Lotto no 35 zijn 9 17 22 26 30 39 res.getal 2. 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 3 3 3 3 3 3 3 3 2 2 3 3 3 3 2 2 3 2 2 2 1 2 1 1. 0 1 1 1 0 0 1 1 o o 6 5 4 4 4 4 4 3 3 3 2 2 2 2 2 2 1 1 6 5 4 4 4 4 3 3 3 3 3 2 2 2 2 1 1 0 0 i I I i I Het aantal deelnemers aan lotto no. 35 bedroeg 749 140, die voor een inleg zorg den van 2.985 777 gulden. Het prijzenbe- drag is 1.537.861. De prijzen zijn: le prijs (mcl jackpot! 616.002; 2e prijs 141.824; 3e prijs j 212.737; 4e prijs 283.649: 5e prijs j 283.649 3 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o o 2 0 2 1 3 1 0 0 2 2 0 0 1 1 0 1 0 0 2 /2 1 1 1 1 1 0 0 0 2 1 1 0 0 0 o o 1 o 1 1 1 1 1 1 1 2 1 2 2 2 2 8-1 4- 1 11-2 7-2 5- 3 4-2 4- 3 5- 5 3-3 2- 3 3- 3 4- 5 3-5 3-7 3-7 3-9 2-5 1-7 3 1 1 1 2 1 3 3 1 2 2 2* 1 FC Den HaagEindhoven PSVSparta HaarlemAjax AZ’67—NAC De GraafschapFC WV. NEC—FC Twente Roda JC—FC Utrecht FC AmsterdamTelstar FeyenoordG A Eagles Excelsior—Vitesse FC DordrechtPEC Heracles—Volendam Willem II—SC Amersfoort L De Nijmeegse ploeg kreeg in de eerste minuten te maken met een FC Twente dat zeer zelfbewust optrad en via Arnold Mühren eigenlijk al had moeten scoren. De Enschedese mid denvelder faalde echter van dichtbij. Kort daarop kwam de thuisclub aan het eerste doelpunt toen Sije Visser Dooi een van de vlei doelpunten tegen FC Twente te scoren heeft Hans Posthu mus van NEC alleen de leiding genomen op de topscorerslijst van de eredivisie. Dick Schneider verdediger van Feye noord. plaatste zich door twee doelpunten tegen Go Ahead Eagles naast Arnold Mühren op de tweede plaats van de lijst De topscorers in de eredivisie 1 Hans Posthumus (NEC) 4 doelpunten. 2 Arnold Mühren (FC Twente) en Dick Schneider (Feyenoord) 3 doelpunten Dooi een doelpunt in de topper tegen Exceisioi heeft de Joegoslaaf Bursae van Vitesse alleen de leiding op de topscorers lijst van de eerste divisie De stand is ais volgt 1 Bursae (Vitesse) 4 doelpunten, 2 Sonne veld (Volendam) en Oldenburger (Veendam) 3 doelpunten. FC Amsterdam probeerde nog voor de rust verandering in de stand aan te brengen, maar het bleef bij enkele niet ongevaarlijke afstandsschoten. Het spel peil in de tweede helft daalde tot een zeer bedenkelijk niveau. Scoringsmoge- lijkheden kwamen helemaal niet voor en ook werd het spel ontsierd door veel overtredingen van beide kanten. (Cas- tenmiller: „Het is niet onze manier van spelen, maar ik ben toch blij dat er bij ons spelers rondliepen die de harde speelwijze van FC Amsterdam op de zelfde manier wisten te beantwoorden”.) Twente-aanvaller Gritter (l) en NEC-verdediger Cornells tijdens een van hun vele duels. De Doetinchemmers lieten het vooral voor rust afweten en wilden het kenne lijk op de tweede helft laten aankomen. Dat pakte echter geheel anders uit want FC VVV, dat voor het eerst in deze competitie over zijn betrouwbare doel man Sobczak kon beschikken, sloeg vijf minuten na de hervatting zijn slag en nam na goed voorbereidend werk van Kurcinac door een afstandstreffer van Van der Weiden een onverwachte voor sprong. 0-1. de over- Sörensen van Stand: Feyenoord Roda JC NEC Haarlem PSV Ajax FC Den Haag AZ’67 Eindhoven G.A. Eagles De Graafschap FC Twente FC Utrecht FC A’dam NAC FC WV Telstar Sparta Programma voor zondag: SW-PEC, Excelsior-SC Cambuur, FC Dordrecht- Veendam, FC Vlaardingen-Volendam, MW-Fortuna SC, Heracles-FC Den Bosch, FC Groningen-SC Amersfoort, Heerenveen-Helmond Sport, Willem II- Wageningen; DEN HAAG. (ANP)— De meeste op vallende gebeurtenissen op de derde speeldag in de eredivisie waren: AZ’67 en NEC waren de productiefste ploegen. In Alkmaar en Nijmegen maakten de thuisclubs vier doelpunten. FC VVV was de enige bezoekende club, die twee pun ten pakte. Het waren ook de eerste twee van d« debutant. Bij de negen wedstrij den kwamen in totaal 116.000 toeschou wers, hetgeen een gemiddelde oplevert van bijna 13.000. De gasten kregen ook enkele moge lijkheden maar toen ontbrak elke overtuiging in de ploeg. Ook Frans Thijssen was tegen zijn oude club niet in staart het zelfvertrouwen in de Twentse formatie te herstellen. NEC kreeg in de tweede helft via Posthu mus, de Neeling en Meijers nog goede mogelijkheden verder weg te lopen van Twente. Het bleef echter bij de ene treffer van Wim Meijers na aan geven van Jan Peters. Meijers en de Neeling troffen in het tweede bedrijf bovendien nog lat en paal. NEC-jniddenvelder Hulshoff kreeg van scheidsrechter Oorver de gele kaart omdat hij Arnold Mühren te onbesuisd aanviel. Feyenoord trok de meeste mensen; 25.000, Amsterdam de minste 4000. Van de 24 doelpunten werden er vijf uit een overigens in buitenspelsituatie door mocht gaan van scheidsrechter Corver en vervolgens Hoogendoorn een niet te missen kans bood. FC Twente raakte door deze te genslag zodanig van de kook dat NEC simpel kon doorgaan. De gasten wil den te gehaast de achterstand onge daan maken en dat stelde NEC, dat Twente rustig het spel liet maken, via Posthumus in staat op 2-0 te komen. Jan Peters tilde NEC vijf minuten voor rust uit een rush vanaf de middenstip naar 3-0 waarna na de hervatting Meijers na aangeven van Peters voor 4-0 zorgde. NEC blies daarna duidelijk stoom af en Twente mocht het spel maken. Naarmate het eindsignaal van de goed leidende Wellinga in zicht kwam trok Telstar zich in de verdediging terug. Alleen de voor de leeggespeelde Co Stout ingevallen Stipan Malie probeerde het nog enkele keren met wat individue le acties, die hij twee keer besloot met een goed afstandsschot. De beste mogelijkheden deden zich echter aan de andere kant van het veld voor. Bjame Petersen wilde zich duide lijk bewijzen toen hij een kwartier voor tijd in het veld kwam voor Willy van Bommel, die duidelijk nog geen twee maal drie kwartier zijn kwaliteiten als spitsspeler kan etaleren. Als Van de Meent afgaat op het benutten van kan sen kan hij de Deen voorlopig uit het elftal laten. Twee keer in successie kwam Sörensen oog in oog met Paul van der Meeren te staan. De eerste maal maakte Sörensen het Van der Meeren bijzonder lastig met een kopbal. Het leer stuiterde vlak voor de lijn op de grond en de Velser keeper moest met een katachtige sprong een doelpunt voorkomen. Even later had de spitspeler wederom een bijzonder goede kans om FC Amsterdam alsnog naar winning te tillen. Voordat aan wilde leggen bracht de voet Van der Meeren uitkomst. De beste kans was uiteindelijk weggelegd voor de ex- Haarlemmer Ben Steeman, die vier mi nuten voor tijd in het veld kwam voor Rob Bianchi. Steeman schrok van de kans die hij enkele seconden voor tijd kreeg. Paul van der Meeren had tever geefs zijn doel verlaten om een voorzet van Petersen te voorkomen. De Deen kreeg de bal echter toch in het doelge bied. Steeman schoot de bal te gehaast op de paai.’ speelde Terry Hendriks de nonchalante Michel van de Korput uit en tikte beheerst de gelijkmaker in. De sensatie was van korte duur want nog voor rust kwamen de Rotterdammers op een posi tieve score. Nico Jansen ging op de rand van het strafschopgebied tegen de grond en uit de vrije schop schoot Dick Schneider hard raak, nadat Van Deinsen en De Jong over de bal waren gelopen. Dat Feyenoord niet met een grotere voorsprong de rust inging, was vooral te wijten aan het onsamenhangende spel dat teveel gelegenheid bood voor indivi duele acties. Feyenoords trainer Boskov: „Wij hebben eigenlijk met drie elftallen gespeeld. Iedere linie speelde voor zich zelf.” Halverwege de tweede helft besliste een opnieuw ijverig Feyenoord de strijd definitief. Nico Jansen werd door Dwight Lodeweges gevloerd en uit de toegekende strafschop Schneider in: 3-1. Programma voor woensdag: Vitesse- SW, PEC-Excelsior, SC Cambuur-FC Dordrecht, Veendam-FC Vlaardingen, Volendam-MW, Fortuna SC-Heracles, FC Den Bosch-FC Groningen. SC Amersfoort-Heerenveen, Helmond Sport- Willem II. Telstar, dat zonder Fred Bischot, maar wel met Driesen en Jonker uitkwam, bezet nu samen met Sparta de laatste plaats. De woorden van Frans van Essen „ik denk dat we het erg moeilijk gaan krijgen” worden door dit feit alleen maar bevestigd. Het aantal deelnemers aan toto no. 35 bedroeg 189.182, die voor een inleg zorg den van 574.424 gulden. Het prijzenbedrag is ƒ272.851 waarvan voor de le prijs 109.140; 2e prijs f 68.213; 3e prijs 95.498; ROTTERDAM. (ANP)— Niet geheel ten onrechte stond de leiding van scheidsrechter Beukman na afloop van de confrontatie FeyenoordGo Ahead Eagles ter discussie. De bewijzen voor zijn zwakke optreden waren legio. Al na tien minuten mocht Nico Jansen, duide lijk in buitenspelpositie, doorgaan en via de paal scoren: 1-0. Maar na een half uur keurde Beukman een glaszuiver doblpunt van Theo de Jong, uit een schitterende dieptepass van Wim Jansen, af. Dat doelpunt had een vroegtijdige beslissing van het op een laag peil staand duel kunnen zijn. Vanaf het begin van de wedstrijd had vooral Jaap Visser het erg moeilijk. De middenvelder van Telstar teek enigszins aangeslagen door de reacties van de ruim 2000 toeschouwers. Elke keer wan neer Visser de bal aanraakte steeg er een luid gejoel van de mager bezette tribunes op. Het was overigens niet al leen Jaap Visser die niet in zijn norma le spel kon komen. Vooral in de eerste twintig minuten waren de Telstar-spe- lers er in het geheel niet met de gedach ten bij. De Amsterdammers oefenden een zware druk uit op het doel van aanvoerder Paul van der Meeren. De verdediging van Telstar kon de zaken in die beginfase nog wel klaren, hoewel dat ten koste ging van enkele hoekschoppen. De Velsenaren moesten het hebben van uitvallen, maar doordat het middenveld niet snel genoeg aansloot misten deze counters het nodige gevaar. Amsterdam kwam goed weg toen Koopman na twin tig minuten ten koste van een overtre ding een doorbraak van Ed Kraal wist te verhinderen. Programma voor woensdag: Sparta-FC Den Haag, Ajax-PSV, NAC-Haarlem, FC WV-AZ’67, FC Twente-De Graafschap, FC Utrecht-NEC, Telstar-Roda JC, G.A. Eagles-FC Amsterdam. Eindhoven- Feyenoord. MVV FC Vlaarding. Volendam Vitesse FC Groningen PEC FC Den bosch Veendam SC Cambuur Heerenveen Fortuna SC Wageningen FC Dordrecht Willem II Helm. Sport Excelsior Heracles SW SC Amersf. De gestaakte wedstrijd 4- 1 6-4 6- 3 9-2 5- 3 5-3 5-2 7- 5 4-4 2- 2 4-5 3- 2 1- 2 8-10 2- 4 3- 6 3-10 1- 3 2- 9 Volendam- Wageningen (1-1) is niet in de stand opge nomen. Go Ahead-doelman Endeman in actie tussen v.l.n.r.: Walbeek, Kreuz en De Jong. Excelsior-Vitesse 2-3, FC Dordrecht- PEC 0-2, FC Vlaardingen-SC Cambuur 2-1, MVV-Veendam 2-1, Heracles- Volendam 1-2, FC Groningen-Fortuna SC 2-0, Heerenveen-FC Den Bosch 1-0, Wil lem II-SC Amersfoort 4-1, Wageningen- Helmond Sport 2-0. AMSTERDAM. „Als je nu al tegen ons met twee spitsen in het veld komt, dan ben je toch wel erg onzeker van je zaak’’. Dit zei FC Amsterdam-trainer Pim van de Meent na afloop van het teleurstellende duel tussen Amsterdam en Telstar. Van de Meent sloeg hiermee de spijker op de kop, want inderdaad Straalde de formatie van Joop Casten- miller in het geheel geen zelfvertrouwen uit. „Het is een met emoties overladen wedstrijd, want wij hebben twee ex- Amsterdammers in de gelederen”' (Frank Kramer en Jaap Visser red), aldus de Velser oefenmeester. „Daarbij durf ik rustig te stellen dat er bij ons jongens bijliepen die vóór de wedstrijd al bang waren voor de hardheid van de tegen stander”. FC Amsterdam trad echter niet uitzonderlijk hard op, al moest scheidsrechter Slem Wellinga de Am sterdammer Koopman een gele kaart voor de neus toveren na een grove charge tegenover Frank Kramer. De pressie van Amsterdam zou na vijfentwintig minuten een hoogtepunt beleven toen Andre Wetzel door Monne De Wit het scoren werd belet. De door Wellinga toegekende strafschop werd benut door Sörensen. Met een harde, lage schuiver liet hij Van der Meeren kansloos. Deze penalty betekende direct het einde van het overwicht wat de equipe van Pim van de Meent had opgebouwd. Telstar was wakker geschud en kon aan offensieve acties gaan den ken. Het grootste gevaar van de Velser equipe kwam van rechts, waar Co Stout een zeer nuttige rol vervulde. De hard werkende Amsterdammer nam ook de gelijkmaker voor zijn rekening. Stout kreeg de val terug van Frans van Essen, die in het gat dook dat Stout had gecreëerd. De rechtsbuiten liet Bianchi achter zich en liet ook Jan Jongbloed kansloos. Maar nu kreeg een behoudend maar af en toe brutaal spetend Go Ahead Eagles de gelegenheid terug te komen. Dat leverde tien minuten voor rust bijna succes op, toen uitblinker Mario Vusko- vic uit een lob de bal over de te ver uitgelopen Eddie Treytel op de lat zag belanden. Amper twee minuten later Den HAAG Eindhoven 1-1, PSV- Sparta 2-0, Haarlem-Ajax 2-0, AZ’67-NAC 4-1, De Graafschap-FC WV 0-1, NEC-FC Twente 4-0, Roda JC-FC Utrecht 1-1, FC Amsterdam-Telstar 1-1, Feyenoord-G.A. Eagles 3-1. DOETINCHEM (ANP) FC VVV bleek het lesje van afgelopen woensdag, toen de Venlose ere-divisiedebutanten door NEC met 7-1 werden afgedroogd, goed te hebben geleerd. In Doetinchem kwam de equipe van trainer Rob Baan voldoende gemotiveerd terug om het aan onderschatting lijdende De Graafschap verdiend op een 0-1 nederlaag te zetten. NIJMEGEN (ANP) NEC heeft voor de tweede keer in vier dagen voor een geweldige shut gezorgd door na FC VVV (7-1) nu FC Twente met grote cijfers terug te wijzen. De Nijmegenaren wonnen de eosteLijke derby tegen de FC Twente met 4-0. Drie doelpunten werden reeds voor rust gemaakt. PROGRAMMA VOOR ZONDAG: Sparta-Eindhoven, FC Den Haag-Ajac, PSV-NAC, Haarlem-FC WV, AZ’67-FC Twente, De Graafschap-FC Utrecht, NEC-Telstar, Roda JC-G.A. Eagles, FV Amsterdam-Feyenöord. strafschop gemaakt. Vier doelpunten kwamen op naam van buitenlanders. Hans Posthumus scoorde opnieuw voor NEC en is nu eerste op de topscorers lijst. De verdediging van Feyenoord is pas eenmaal gepasseerd. Sparta maakte pas één doelpunt. Na drie speeldagen is er geen club meer zonder punten. Tel star en WV behaalden zondag de eerste punten. Eindhoven boekte zijn derde achtereenvolgende gelijkspel. l Mix. ~.wi|M Tl V A N rh H il N A

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 14