Haven BORST Strandloop voor Velser schooljeugd afgelast Uitbreiding hoofdbureau politie kan niet lang meer wachten I A. G. Lindhout Goedkeuring door minister blijft maar uit PSP houdt actie Fietstocht over 60 kilometer Ko Schuurmans part-timer bij de KGIJ Jubilarissen in de raad advies? Drenkelingen red-wed strijd op Westerveld gecremeerd een deskundig drukwerk- tegen Westerterp h De Nederlander *14 Déze krant houdt u op de hoogte! 0^ metzelaar r GEMEENTE VINDT HET ONVERANTWOORD Koffiebar van Youth for Christ Kort IJmondnieuws DIEREN KEURING Ook in Velsen actie Oudhollands Meubelhuis p vergadering Kosten openbare verlichting een ton gestegen voor vluchtelingen DINSDAG 19 76 3 1 AUGUSTUS IJMUIDEN.* VELSEN maar verkopen deze gezellig- heidsmeubelen De Nederlanders zijn vinnige spotters. Hoe noordelijker zij wonen, hoe slech- ~~u ter zij echter de zelfspot verstaan. Dat klopt met de ervaring: onlangs is onthuld dat het merendeel van de zogenaamde "Belgen-moppen” die in ons land hebben gecirculeerd van Vlaamse makelij waren. Dat maakt je ais Nederlander toch wel even stil, want de Vlaming wordt door.ons toch voornamelijk als een fanatiek chauvinist gezien. Onlangs zei een Vlaming: ”Ik val liever dood dan in niet-Vlaamse aarde te worden be graven Daar halen de meeste Hollandse grappen, het niet bij. Maar het leven biedt méér dan grapjes Wat dat betreft: VELSEN. Ofschoon al in 1975 aan de minister van Binnenlandse Zaken een verzoek is gericht om te komen tot uitbreiding van het hoofdbureau van politie, heeft de minister tot op heden nog niet be slist. Toch zal naar het oordeel van burgemeester en wethouders op korte termijn iets moeten gebeuren. Indien de ministeriële beslissing nie t spoedig afkomt, zal ernstig moeten worden overwogen over te gaan tot een tijdelijke voorziening voor het verkrijgen van meer werkruimte nabij het hoofdbureau. Hollandse meubelen zijn niet alleen mooi, brengen ook een gezellige woonsfeer in Uw Huis. Plaats f (gewenste vakje zwart maken en deze bon in een ongefrankeerde open enve- fi ^^lopsturen naar DamiatePers B.V.. Antwoordnummer 416. Haarlem.) A Voor reparatie van Philips en Biaupunkt \kleureriT. V. kunt\ U terecht bij (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) Maandag vertrokken schepen. Dinsdag aangekomen schepen. (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Arona, Dinsdag vertrokken schepen. (ADVERTENTIE) OUD WIJ Naam Straat Planetenweg 38-42 - Telefoon 15991 t’ VELSEN. De kosten van de open bare verlichting in de gemeente zijn gestegen van 1.365.000 tot 1.475.000. Dit komt hoofdzakelijk door de kapitaalslas- ten en de stroomkosten die omhoog zijn gegaan. Bij de investeringen is een be drag van 95.000 gulden meer geraamd dan in de meerjarenbegroting. Dit be treft geld voor verlichting in Velsen- Oost en vervanging van het chassis voor een van de hoogwerkers. VELSEN. Onder grote belangstel ling heeft gisteren de crematieplechtig heid van de heer A. G. Lindhout plaats gevonden in het crematorium van Drie- huis-Westerveld. De heer Lindhout over leed afgelopen woensdag na een langdu rige ziekte. Hij werd 74 jaar. sctï am, tic* belai Lu VELSEN Maandag 6 september zal de PvdA in het Nederlands Hervormd Jeugdgebouw een ledenvergadering hou den. Ondermeer zullen de kamerleden Memie Epema en Joop Voogd over de „problemen in de Umond” komen pra ten. Aanvang half acht. telefoon 02510 -23207 wijkerstraatweg 160 velsen-noord Haarlem, Prins Bernhardlaan 2, tel. 023 31 90 05. Open Venster. Voor inwoners van Santpoort-Noord organiseert het Open Venster op donderdag 2 september een tocht per autobus; vertrek 8.30 uur. ^hingen yfn enkel Fan norftia» Jeugdraad iel verzoek.. De - lart nkeïe argu- M-egea een I van ons tgrond e» fiht werd”. [gaven vat» gemeente len over de Jeugdraad J heeft overl Iliere instel-j 1. uit de verf op gtiljf ploten’', la J f nu gebeuf po totaal f Ivoor onszf teen discusl Juno, R.dam; Rodin, Bremen; Con stance, Noordzee; Thara, U.S. Gulf, IJ- muiden. Controle. Tijdens een verkeerscon trole welke vön maandagmorgen vier uur tot elf uur duurde aan de noordkant van de Velsertunnel hebben de politie korpsen van Beverwijk en Velsen, sa men met de Rijksverkeersinspectie en de Dienst accijnzen 108 processen verbaal uitgereikt. Vijftig daarvan waren in ver band met het niet betalen van de mo torrijtuigenbelasting, vrijwel alle overige bekeuringen hielden verband met tech nische gebreken aan de motorvoertuigen. De heer Wedemijer. directeur van de gemeentelijke dienst Sport en Recreatie vond de strandloop onverantwoord aan gezien het geheel onder schooltijd had moeten plaatsvinden. ..Het schoolbestuur is dan verantwoordelijk. De organisaie wilde alle klassen laten meedoen. Als ik dan de rapporten lees van de schoolarts en daarin redelijk veel gevallen aan tref van astma, suikerziekte en hartruis dan heb ik mijn bedenkingen. Daarom heb ik enkele voorwaarden gesteld en over eenkomstig ook B. en W. geadviseerd”. De organisatie had contact opgenomen met de directeur van de GGD, dr. Huiser van Rheenen. die echter wei toestem ming gaf voor de strandloop. Wat de organisatie het meest bevreemdt is dat ze zo laat hebben .gehoord dat het festijn niet door kon gaan. Zij wijzen op een du-c^T’'- neb’-ek aan coördinatie binnen het gemeeriteapparaat. Zij hopen dat de- ooó-ja•••ige bestaan wat soepeler verloopt. boekdruk foliedruk W; offset L/^ A klein-offset VELSEN Deze week zal de PSP een actie voeren tegen de vervoersplan nen van Minister Westerterp. De PSP is het niet eens met deze plannen. Op verschillende stations zullen pamfletten worden uitgedeelt waarop de kritiek van de PSP te lezen valt en alternatieve voorstellen. Tevens wordt er een verge- VELSEN. Van 27 tot 29 oktober zal in Velsen zowel als elders in het land een actie worden gehouden voor het Vluchtelingenwezen. Een vertegenwoor diger van de Hoge Commissaris voor het Vluchtelingenwezen heeft aan burge meester Reehorst het verzoek gericht een comité te formeren dat zal helpen de actie te doen slagen. Op 27 oktober zullen huis-aan-huis zakjes worden be zorgd, welke men twee dagen later ge vuld hoopt op te halen. De actie heeft ten doel in ons land tien miljoen, gulden op te halen welke gebruikt zullen wor den voor hulp aan vluchtelingen ver spreid over een aantal landen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de donderdagavond te houden openbare raadsvergadering zai burgemeester drs. J. Reehorst vier jubi lerende raadsleden toespreken. Het zijn de fractievoorzitter van de C.P.N. de heer T. Kruisman, die dertig jaar onon derbroken raadslid is geweest en zelfs vlak na de oorlog wethouder was; als mede mevrouw A. J. P. van Heel-Mon- tijn (VVD), haar fractievoorzitter ir. G. A. Schoonkiad en de heer G. Hoorn, lid van de C.P.N.-fractie die alle drie tieu jaar lid van de Velsense gemeente raad zijn. Cursus EIBA. De Amsterdamse predikant K. H. Kroon zal voor Evange lie en Industrie en het Bedrijfsapostolaat een cursus verzorgen over het onder werp „Onze woorden en d e bijbelse woorden”. De eerste bijeenkomst wordt donderdag 16 september gehouden in het centrum van Evangelie en Industrie aan de Wenckebachstraat te Velsen-Noord, aanvang 8 uur. Teneinde mankracht en materieel zo economisch mogelijk in te zetten is een goede planning noodzakelijk, waartoe een informatiecentrum een belangrijke bijdrage kan leveren. Aan de buurge meenten Beverwijk en Heemskerk is aangeboden in dit informatiecentrum te participeren, waarbij de politie te Velsen de verwerking van de gegevens zal ver zorgen. Daar deze verwerking mecha nisch zal moeten geschieden zal op korte termijn een kostenbereking voor de aan te schaffen apparatuur worden inge diend. Maandag aangekomen schepen. Bab-T, Hamina, Zaandam; Lurnoso, Bremen; Leersum, Bremen, IJmuiden; C. V. Lightning, New York; Tuetonia, R’dam; Messiniaki Idea, Coryton; Balvy, R.dam; Sea Worker, Cont. Plat; Diakan Love, Abidjan; Takachi'ho, Norfolk. Verder wacht men op een definitief voorstel van de minister van binnen landse zaken met betrekking tot de hulpverlening bij ongevallen en rampen. Bij de behandeling van de nota van de minister in de Tweede Kamer is een belangrijk verschil met de minister op getreden. Deze wil een gedeconcentreer- de Rijks BB; terwijl de Kamer pleit voor goed opgezette regionale hulpverle ningsorganisaties, die in vredestijd alle rampen kunnen bestrijden en die ook in oorlogstijd kunnen optreden. ^ntr echter al Arende 1,6 miljoeK H zijn voor J 29 miljoA uorden mei prioriteit! tornde, ze vast te stel» Len Jongeren komt ^te zien van het «ia: inspraa^ kunnen krap» eegi - dan nog bij prioritei- op I tnaart te? b\ irt bij de advies heef: aHcen - met ons de wDrtlen p kaarten r< De HRl atwegCD ”-l paalde* :«1 I worden val Lmen» «Rei 1 «ruikbaar latbaar. Er prioriteit en W Kd- en 5cl V welzijn?! 1 in het H 1- ook ni| hl op 1 mat geen en! ^vatten. A? A f Hoewel na 1 november 1974, de datum waarop het blaaspijpje werd ingevoerd, het aantal „dronken,’ chauffeurs terug liep, is nu wel gebleken dat van de toen optredende schrik weinig is overgeble ven. De kosten, verbonden aan de blaas pijpjes en aan het afnemen van bloed, stegen ver boven de begroting van het jaar 1975. Ook in de eerste drie maan den van het jaar 1976 werden weer meer „dronken” chauffeurs geverbali seerd dan in het eerste kwartaal van 1975. De begroting voor het jaar 1977 is aan deze verhoging aangepast. BEVERWIJK. Zaterdag, 4 septem ber gaat de vxiering van de Kritische Gemeente Umond over de Theologie van de Bevrijding. Deze theologische denk wijze, die vooral in Zuid-Amerika is ontstaan., heeft ook een diepgaande in vloed op het theologische denken in de rest van de wereld. Tijdens de viering, die om 19.15 uur in dé Vredevorstkerk in Beverwijk begint, wordt de toespraak gehouden door Ko Schuurmans. De heer Schuurmans is per 1 augustus j.l. als part-timer in dienst getreden van de KGIJ. Hij is hiermee de derde part timer, die naast de enige full-timer Jan Ruijter voor de KGU werkt. Ko Schuurmans zal nu zijn tijd en aandacht verdelen tussen het Michael- College in Zaanstad, waar hij zijn volle dige betrekking heeft gehalveerd en tus sen de KGIJ. De nieuwe werknemer studeert al vier jaar Theologie aan de Katholieke Theologische Hogeschool in Amsterdam. De kollekte is zaterdag voor het „Strijdfonds Chili”. Deze instantie ii kort na de staatsgreep op 11 september 1973 tot stand gekomen op initiatief van e<m aantal Nederlandse organisaties, die all gelden ten bate van het Chileens verzen via het Strijdfonds een juiste bestem ming willen geven. Bovendien zijn vóórgedrukte kaarten verkijgbaar met in 7 talen de tekst: „Vrijheid voor alle politieke gevange nen”. Deze kaarten zijn geadresseerd aan Pinochet, de voorzitter van de fascisti sche junta in Chili. drukkerij schmitz bv VELSEN De strandloop die mor gen, 1 september, ter gelegenheid van de viering van 100 jaar Noordzeekanaal- IJmuiden zou worden gehouden gaat niet door. Van gemeentezijde bleken er onoverkomelijke bezwaren te bestaan tegen de strandloop die met name voor de Velsense schooljeugd was georgani seerd. De dienst Sport en Recreatie, die aanvankelijk toestemming had gegeven voor de strandloop heeft nu de gemeente geadviseerd dit evenement niet te laten doorgaan. v 1 l' >4 i.e» r Ja, ik wil op de hoogte blijven via de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant.* U kunt mij noteren voor een C maandabonnement C kwartaalabonnement jaarabonnement Ik krijg de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant'de eerste 14 dagen GRATIS! '(doorhalen wat niet gewenst wordt.) British Humber, R’dam; Dunvegan Head, ad, New Ross; Ninja Tholstrup, Odense, IJmuiden; Helmut, Odense, IJmuiden; Prinses Margriet, Gotenborg; Stirling Brig, Cont. Plat. Velsen; Makiri Smits, Swansea, IJmuiden; Kosmos, Whtiby, IJ muiden; Osteland, Ipswich; Lady Kamil la, Breskens; Rheina, Delfzijl; Bothnia, Delfzijl, Beverwijk; Korean Fir, Bha- ma’s; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Medina, Londen; Maaskroon, Noordzee; Kerstin Eva, Middlesborough; Sommen, Boston; Oktavius, Le Havre; Saturnus, Tananger; Mercurius, St. Maarten; Wis mar, Rostock; Scol Action, Hamburh, Z’dam; Fresenburg, Hamburg; Brendola, Goeie. IJMUIDEN. Zaterdag 4 sept. zal er een koffiebar zijn van Youth for Christ in de Ichtus Burcht aan de Fah- renheitstraat te IJmuiden. Men verwacht dan Wisse Hettinga. Iedereen is van harte welkom. Het geheel zal om acht uur beginnen. BEVERWIJK. Mat veel succes heeft de Kennemw Pluimveevereniging zaterdag de jonge dierenkeuring gehou den. In de kategorie grote boenders behaal de de heer A. Brakeahoff met een rode Island haan een zeer fraai resultaat, ook voor de heer Stienaer mgt enkele Red Island bennen was er een vermelding. Aan een Brakma krielhaan van me vrouw Kruize en een Nachthals krielhen van Sporttokkerij de Gier werd even eens het predikaat «raai gegeven. Bij de konijnen werd aen Papilion ven me vrouw Bruinema als beste dier aangega- ven, Fraaiste bij de grote rassen konij nen werd een Franse hangoor van A. Brakenhoof, terwijl J. Ph. Waardij!» met een Vlaamse Reus op één na de fraaiste naar voren bracht. In de middenrassen werd de Papillen van mevrouw Bruins- ma eerste met als tweede de Alaska van J. P. Klaver. Voor de kleine rassen was de Duitse hangoor van Sportfokkerij de Gier de mooiste. Bij de dwergrassen werd een Blauwoog Pool van G. Poort met zeer goed bekroond, met op de tweede plaats een kleurendwerg van R. Steeman. belang zijnde gegevens efficiënt te kun nen verwerken en op te slaan, is overge gaan tot het instellen van een informa tiecentrum. In dit centrum kan door samenspel van mensen, procedures en apparatuur doeltreffend worden tege moet gekomen aan de bëhoefte aan informatie. Dit informatiecentrum kan uitbreiding geven aan de tot op heden bij de politie bestaande twee werkni veaus te weten beleid en uitvoering ,met een derde niveau, namelijk plan ning. Kleuterfeest. De Turnvereniging Santpoort houdt woensdag 1 september van half twee tot drie uur een kleuter feest bij de muziektent in het Burger meester Rijkenpark. Ook de kinderen van niet-leden zijn welkom. De gebrui kelijke kleutergymnastiek in de Bos- beekzaal en de Waterloozaal vervalt de ze middag. Vrouwengilde. Het Vrouwengilde Driehuis-Santpoort begint het nieuwe seizoen op woensdag 15 september met een kerkelijke viering om 9 uur in de kerk te Driehuis, gevolgd door een ge- meenschappleijk ontbijt. Op 22 septem ber gaan de dames gezamenlijk aan de wandel; op 20 oktober wordt een fiets tocht georganiseerd. VELSEN. Op zaterdag 4 september organiseert de actieve Toerclub Le Champion een toeristische fietstocht over 60 kilometer. Deze „Langevelder- slag Toertocht” voert door de omliggen de duinstreken en over de mooiste we gen van Kennemerland, tevens wordt als extra sportieve prestatie het Kopje van. Bloemendaal beklommen. Degemiddelde snelheid is 20 km per uur wat voor een beetje geoefende fiet ser geen bezwaar mag zijn, tevens word er achter geoefende fietsers gereden die onder geen enkel beding gepasseerd mo gen worden. Halverwege is er een rust pauze ingelast van een half uur. Omdat het uitrijden van deze Toer tocht als een behoorlijke prestatie mag worden aangemerkt, krijgt elke deelne mer na afloop een herinnering thuisge stuurd. Zij die willen inschrijven kunnen dat doen in Paviljoen Schoonenberg aan de Min. yan Houtenlaan, zaterdagmorgen vanaf 9 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 voor volwassenen en 2,50 voor dë jeugd; de start is om 10 uur. Welfare. Aan mevrouw W. Dijk- stra-Ronda is maandagavond in het ge bouw van het Velsense Rode Kruis de medaille voor tien jaar trouwe dienst bij het Rode Kruis uitgereikt. Mevrouw Dijkstra was twee jaar lid van de colon ne Rode Kruis Korps en trad in 1968 toe tot het Welfarewerk van het Rode Kruis. Lorraine-D.R„dam; Arona, Hamina; Claus Luhrs, TLdam; Calandsplein, Wes ton Point, IJmuiden; Blankenstein, Ant werpen. Enkele aanwezigen spraken nog een laatste woord over de overledene. Daar bij kwam steeds de grote persoonlijkheid naar voren die de heer Lindhout bezat. Iedereen had slechts dank te betuigen aan de gestorvene. Dat is niet zo ver wonderlijk gezien de activiteiten die Lindhout gedurende zijn leven ten toon gespreid heeft. Tot zijn pensionering op zijn 65-ste, was Lindhout werkzaam bij de gemeen te. Daarnaast speelde hij een belangrijke rol in het Velsense verenigingsleven. In 1930 richtte hij de aspirantenafdeling van de Sportbond op en na de oorlog zette hij zich in voor de her-oprichting van de „Watervrienden”. Tevens was hij twaalf jaar bestuurslid van Stormvogels. De sport, en dan met name de jeugd in de sport hebben altijd zijn speciale aandacht gehad. Twintig jaar was Lindhout voorzitter van de Sportbond IJmuiden, die dankzij hem sterk groeide. Op latere leeftijd waren het de bejaarden waar hij zich voor inzette. Ook kwam uit de toespraken, die gis teren tijdens de crematieplechtigheid werden gesproken, naar voren hoe de heer Lindhout zich altijd heeft ingezet voor anderen en nooit iéts teveel vond. Een woordvoerder van de gemeente Velsen sprak namens allen zijn erkente lijkheid uit jegens de heer Lindhout. Hij hoopte dat men de heer Lindhout niet snel zou vergeten, aangezien het niet iemand was om snel te vergeten. Ook in het komende jaar zullen weer twee brandweerlieden deelnemen aan een opleiding tot stralingsdeskundige, ten einde te kunnen optreden bij brand of ongevallen in gebouwen, waarin zich radiologische meetapparatuur bevindt. Aan de opleiding van kaderpersoneel onderbrandmees'ter of brandmeester zal opnieuw worden deelgenomen door enkele personeelsleden. Aan de plicht- brandweerlieden zal een opleiding voor rijiksbrandweerdiploma’s worden gege ven. Voor deze diploma’s wordt tevens personeel opgeleid van de bedrijfsbrand- weren in deze gemeente, op kosten van. de betrokken bedrijven. Een nieuwe brandweerverordening, welke alle brandveiligheidsvoorschriften zal bevat ten, wordt voorbereid. Een verder gaande samenwerkingsre- geling dan de bestaande gemeenschappe lijke regeling voor de brandweer in de regio Zuid Kennemerland -Umond is nog steeds onderwerp van gesprek. Korte lings hebben de brandweercommandan ten in deze regio een voorlopig inventa- tisatienapport betreffende de personeel- en materieelstedkte van de betrokken korpsen opgesteld, dat als basis kan dienen voor verder overleg. Er is echter nog geen definitief rapport ingediend. Burgemeester en wethouders van Velsen volgen de gang van zaken attent in verband met dë voor Velsen eventueel uit een en ander voortvloeiende kosten. Vooral omdat Velsen zich al grote fi nanciële offers heeft getroost om een goed uitgerust beroepsbrandweerkorps in stand te houden. VELSEN Mede in verband met de viering van het honderdjarig bestaan van het Noordzeekanaal en IJmuiden zal de jaarlijkse Bondsstranddag van de Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Red den van Drenkelingen door de IJmuider Reddingsbrigade worden georganiseerd. Zaterdag om 11 uur zal er dan op het strand van IJmuiden een wedstrijd in het redden van drenkelingen worden gehouden, waaraan zal worden deelge nomen door bij de KNBRD aangesloten brigades. Door uitbreiding van de werkzaamhe den. bij de afdeling Bijzondere Wetten moest deze afdeling op volle sterkte worden gebracht en werd haar meer werkruimte ter beschikking gesteld. Om dit mog'elijik te maken zijn enkele ande re afdelingen samengevoegd. Zo is de afdeling comptabiliteit ondergebracht bij de toch al over te weinig ruimte be schikkende administratie. Nog meer af delingen vanuit het hoofdbureau onder brengen in de afdelingsbureaus is niet uitvoerbaar, daar bij de verplaatsing van de Vreemdelingendienst naar het bureau IJmuiden-West is gebleken da>t het ruimtelijk sdbeiden van afdelingen meer mensen vergt en deze gang van zaken bovendien de onderlinge samenwerking ongunstig beïnvloedt. Zoals bekend heeft de wijkagent in Velsen zijn intrede gedaan. Om het con tact tussen de wijkagenten en de inwo ners van de wijken zoveel mogelijk te bevorderen, zullen de wijkagenten thuis door midldel van een telefoonaansluiting direct bereikbaar moeten zijn. Dit vraagt uitbreiding van het aantal diensttele- foons. Ten einde alle voor de politie van Huisvrouwen. De afdeling Sant poort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft voor het nieuwe seizoen een zeer gevarieerd programma samengesteld. Op woensdag 1 september wordt weer begonnen met yoga in de gymnastiekzaal aan de Burgemeester Enschedelaan. Woensdag 6 september maakt de bowlingclub een nieuw begin in het Bowlingcentrum te Haarlem. Het programma omvat verder: mah yong in het Chalet aan de Wüstelaan, een naai- clubje, een boekenclub én cursussen Frans, Engels en handwerken. lijking getrokken tussen de aanschaf van de YF-16 straaljager en de „Subsi- die-fooi” aan NS.. LI

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9